Hlavná

Dermatitída

Ako odstrániť jazvy z akné na tvári - najefektívnejšie metódy liečby po akné

Hormonálne zmeny v tele počas puberty a tehotenstva, rôzne metabolické poruchy, genetická predispozícia a nadmerná alebo nedostatočná hygienická starostlivosť o tvár a telo - to je len malá časť z faktorov spôsobujúcich akné alebo akné vývoja.

V dôsledku vyšetrenia pacientov, ktorí v tomto ohľade navštívili dermatológov, bola prítomnosť subklinických cicavčích následkov dermatózy odhalená v 90%. Otázky o tom, ako liečiť a ako odstrániť jazvy po akné na tvári, sa obávajú 22% pacientov, ktorí majú tento príznak výrazného, ​​sociálne významného charakteru.

Princípy voľby liečby

Jazvy po akné zostávajú pre život nielen na tvári, ale aj na koži horných častí hrudníka, na chrbte a často v oblasti ramien. Táto komplikácia často zhoršuje postihnuté oblasti a dodáva pacientom, najmä ženám, problémy, ktoré nie sú menej ako aktívny priebeh väčšiny akné. V mnohých prípadoch si to vyžaduje nákladné zaobchádzanie, ktoré bohužiaľ nie je vždy dostatočne účinné alebo dokonca neúčinné.

Ponúka rôzne spôsoby a prostriedky, ako sa zbaviť jaziev po akné, dermatológovia, kozmetičiek, plastických chirurgov a lekárnikov, ako zjazvenie často sprevádza zápalové akné a je otázkou hranica medzi týmito dvoma špecialít. Voľba liečby je ovplyvnená typy jaziev, ich charakteru, trvanie a umiestnenia.

Jazvy sa vyvíjajú z granulačných tkanív, ktoré sa transformujú do štruktúr spojivového tkaniva. Menia úľavu kože v súvislosti s vyrovnaním hraníc medzi epidermálnych vrstiev dermis a zmiznutie riasinky epitelové vrstvy medzi papíl na priestor a papilárnej dermis. V poslednom prípade sú elastické vlákna zničené a ich miesto je obsadené hrubo vláknitými kolagénovými vláknami. Dochádza tiež k deformácii a zníženiu počtu krvných a lymfatických ciev, potu a mazových žliaz.

Úplne zbaviť účinkov akné a liečiť akné jazvy je nemožné, ale tieto kozmetické chyby prakticky neviditeľné pomocou existujúcich liekov a techník je veľmi reálna.

Tvar jaziev môže byť lineárny, v tvare V alebo U, stelat, atď., Čo závisí od povahy poškodenia. V počiatočnom štádiu majú ružovku s mierne cyanickým odtieňom. Po určitej dobe sa jazvy stávajú belavé (depigmentované) alebo naopak redundantne pigmentované. Tkanivo jazvy počas palpácie môže byť tesne zvarené s tkanivami umiestnenými pod ňou alebo voľne posunutými k bokom.

Hlavná voľba, ako odstrániť jazvy z miest, je definovaná ich typom. Podľa klasifikácie existujú štyri typy jaziev:

 • Normotropný, ktorého povrch je hladký, bez vzoru kože. Nevyčnievajú nad povrch okolitej kože;
 • atrofické - spravidla hladké, belavé a tenké, pripomínajúce hodvábny papier a zhromažďujúce sa na malé záhyby pri ich stláčaní; často sa ich povrch nachádza pod úrovňou okolitej kože a pripomína drážky rôznych tvarov a veľkostí;
 • hypertrofické, spôsobené tvorbou malého počtu hrubých kolagénových vlákien a ostre vyčnievajúcich nad povrchom kože; nie sú náchylné k prehĺtnutiu, na rozdiel od keloidných jaziev a majú inú farbu - od svetlo ružovej až fialovo-kyanotickej;
 • keloid - hrubé deformity kože, charakterizované veľkým počtom kolagénových vlákien a významným množstvom kyslých mukopolysacharidov s gélom podobnou konzistenciou; často presahujú pôvod pôvodného poškodenia.

Riziko tvorby hypertrofických a keloidných jaziev najväčší v oblasti konštantného napätia kože na jeho umiestnenie priamo na kostnú výčnelky alebo ďalšie charakteristické anatomických štruktúr - táto oblasť mandibulárnej uhla, ušnice, hornú časť chrbta a hrudnej kosti, pletenca ramenného.

Liečba jaziev po akné

Všetky existujúce metódy liečby možno kombinovať do troch hlavných skupín:

 1. Lieky.
 2. Kozmetológie.
 3. Chirurgická.

Liečebná terapia

To zahŕňa použitie liekových foriem externého prípravku - gélu, spreje, masti alebo krémy, jaziev, obsahujúci vo svojom zložení rôzne látky sú povrchovo aktívne látky, vitamíny, ovocné kyseliny o nízkej koncentrácii, enzýmy, hormóny a minerálne látky, rastlinné oleje, atď...

Môžem úplne odstrániť jazvu pomocou miestnych liekov? Lokálne vplyv zlepšujú prietok krvi, zmäkčuje zjazvené tkanivo, čo je pružnejšia a posuvne, podporovať deskvamácia zrohovatené epitelu hornej vrstvy a stimulovať regeneračné procesy. Vo veľkom sortimente liekov sú zastúpené v salónoch kozmetiky, farmácie a kozmetiky, mnohé z nich je možné zakúpiť priamo od dodávateľov.

Ich hlavnými výhodami sú ľahké používanie a možnosť používania doma. Na prípravky, ktoré pomáhajú vyčistiť alebo odstrániť vadu cicavcov, sa oboznámte napríklad s:

 • hydrogél "Kontraktubeks" obsahujúci alantoín, čo z reakcie kyseliny močovej s manganistanom draselným, cibuľového extraktu síry a antikoagulačnej heparín;
 • silikónový gél "Dermatix" pozostávajúci zo zmesi polymérnych organokremičitých zlúčenín a oxidu kremičitého;
 • krém z jaziev po akné "Kelofibraza", ktorého aktívnou zložkou je okrem heparínu a močoviny aj zásaditá D-gáfor;
 • krém / gél "ultra Zeraderm" obsahujúce polysiloxan (silikónových polymérnych zlúčenín), vytvárajúci film, pri aplikácii na pokožku jaziev a UV filtrom "SPF 15", koenzým Q10, a vitamíny "A" a "K".

Pre nástroje, ktoré pomáhajú odstrániť jazvy po akné na tvári v domácnosti, platí aj badyaga predáva v lekárňach vo forme prášku vo vreckách. Jeho hlavnými zložkami sú oxid kremičitý, stimulujúce metabolických procesov v tkanivách a syntéza elastínu proteínov, prírodné natívny proteín spongin majúci protizápalové a absorbujúci účinky, rovnako ako mikroskopické ihly, ktoré tvoria samotný huba, čo prispieva k dráždivé pôsobenie, zlepšenie mikrocirkulácie a urýchlenie rastu epiteliálnych buniek.

badyaga prášok sa zmieša s roztokom peroxidu vodíka za vzniku peny, ktorá masírovať po dobu 3 minút a aplikovaných na tvári po dobu 15 minút sa nechá ako maska, a potom sa premyje teplou vodou.

Všetky tieto lieky môžu pomôcť odstrániť jazvy po akné normotroficheskie typ alebo viac znížiť výšku hyper- a atrofickej jazvy, meniť ich farbu a robiť to menej nápadný, a to len v počiatočných fázach ich vzniku, ale prakticky k ničomu na 1,5 - 2 x-ročná existencia.

Oveľa ľahšie je liečba čerstvých defektov, pri ktorých sa ešte neskončili metabolické procesy. Najčastejšie farmakoterapia sa používa na urýchlenie procesu epitelizácie už liečiť rany, zníženie svrbenie, začervenanie a zabrániť ďalšiemu vzniku zjazvené tkanivo, rovnako ako v kombinácii s inými, agresívnejšieho ošetrenia prostriedky pre potenciácia účinku druhej.

Kozmetologické techniky

Scar použitie kozmetických činidiel je použitie injekčných techník, chemické alebo fyzikálne vyrovnanie a hladenie reliéf kože chemikálií alebo hardvérových techník. Majú inú mieru agresivity vo vzťahu k pokožke, často bolestivé a s dlhou dobou rehabilitácie, ale vyznačujú sa vysokou mierou účinnosti, najmä s nedostatkami s krátkym trvaním.

Kozmetické metódy zahŕňajú:

 1. Mezoterapia, obrysové plasty a fyzioterapeutické techniky.
 2. Mechanická dermabrázia.
 3. Chemický peeling.
 4. Laserová terapia.

Injekčné techniky a fyzioterapia

V raných fázach tvorby jaziev použitého mesotherapeutic techniky kokteil na základe biologických produktov, vitamíny, minerály, aminokyseliny, výťažky z aloe a placenty, a v prítomnosti keloidných jaziev. - s prípravkami zo skupiny glukokortikoidov atď Podobný účinok je dosiahnuté pomocou ultrazvuku, iontoforézou alebo fonoforézou s rovnakej látky, ako aj s pridaním aflutopa zinku kyselina retinová oligozol.

U niektorých pacientov, uspokojivé výsledky pri zmäkčenie jaziev, zníženie ich výšky a stupeň subjektívnych pocitov (svrbenie, pálenie), môže byť dosiahnutý vystavením určitých enzýmov (kolagenázy) v ťažkých molekúl kolagénu nadmerné jazvy. Na tento účel sa používa ionoforéza alebo fonoforéza s prípravkom fermentolu. V počiatočných štádiách tvorby jazvy je určitým účinkom poskytnuté aj kryomasáž.

Zarovnanie reliéf atrofickej zjazvenie dosiahnutá intradermálne podávanie alebo podávanie dolnej hypotrofických vád plnív strednej kyselina hyalurónová a vysokou hustotou (obrysu) alebo tukových buniek (lipofilling).

Mechanické prostriedky

V povrchových jaziev útvary, najmä v tvare písmena V a v tvare písmena U charakter, významné zlepšenie stavu pokožky dochádza po 2-3 sedení pieskovaním alebo diamant dermabrasion. Pre liečenie hlbokých hypotrofických jaziev a hypertrofické vhodnejšie prevádzkové hlboké dermabrasion zariadení pomocou Schumann (vysokofrekvenčný rezačka rotácie), niekedy aj s následným prevodom niekoľkých vrstiev keratinocytov.

Tieto postupy sú však dosť bolestivé, vyžadujú si dlhú a často aj ťažko fungujúcu rehabilitačnú dobu. Okrem toho môžu vyvolať tvorbu keloidov a nezvratné poškodenie pigmentačných procesov.

Preto odstránenie jaziev po akné použitím jemnejšie, ale súčasne, spôsob podľa povrchu, ktorý je Mikrodermabrázia Mikrodermabrázia mikrokryštály alebo oxid hlinitý. Svojim výkonom sa porovnateľným nidling mikrodermabrázia terapia vykonáva kožná valec titánu - zariadenie, ktoré sa podobá v jeho konštrukcia Mezorollera. Tieto postupy sa vykonávajú ľahšie a riziko komplikácií po nich je ešte nižšie.

Jazvy odstraňujeme pomocou šupiek

Alternatívnou alternatívou k mechanickej metóde je stredná chemická šupka s alfa hydroxykyselinami, ako aj kyselina glykolová alebo trichlóroctová. Na vyrovnávanie hlbokých atrofických jaziev sa používajú chemické peelingy s kyselinami s vysokými koncentráciami. Ich nevýhodou je ťažkosti pri kontrole hĺbky nárazu, ako aj vývoj zvýšenej citlivosti na kožu a často závažných alergických reakcií.

Aplikácia laseru

Všeobecne sa uznáva, odborníci, že najlepší prostriedok pre hypertrofické korekciu, v tvare písmena U, v tvare písmena M, a plytké defekty jazvou v tvare písmena V - je terapia pomocou laserovej technológie. Z týchto ablatívny resurfacing laser s oxidom uhličitým sa používa najčastejšie, čo umožňuje dosiahnuť zlepšenie klinických prejavov atrofickej zjazvenie kožných defektov o 50-80% už po postupe jednej relácie.

V dôsledku frakčnej fototermolýzy (DOT, Fraxel) je vytvorený microthermal relaxačné zóny v miestach, ktoré sa potom vznikajú kaskádové aseptické zápalové procesy, ktoré vedú k remodelácii kožných štruktúr.

Vystavenie non-ablácia laserom (neodým, erbium, diódy, pulzným farbivá laser, atď) na tepelnom účinku Based bez odparovania epidermálnych buniek, a teda sa vyznačuje podstatne menej a menej závažnými vedľajšími účinkami. V tomto ohľade sa po procedúre prakticky nevyžaduje rehabilitačné obdobie.

Chirurgická liečba jaziev

Operatívna liečba spočíva v oddelení dna atrofických jaziev od podkladových tkanív. Postup je moderná a dostatočne účinná technika. Vykonáva sa nástrojom, ktorý vyzerá ako hák, s jednoduchou ihlou alebo so špeciálnym závitom. Výsledkom traumatického poškodenia je malé drobné krvácanie s akumuláciou biologicky aktívnej kvapaliny v dutine vytvorenej pod bruchom a vyvíja sa aseptický zápalový proces.

To všetko vedie k stimulácii proliferačnej a syntetickej aktivity fibroblastov a plneniu dutiny spojovacím tkanivom, k zhrubnutiu tkaniva v dolnej oblasti a k ​​zníženiu hĺbky atrofickej jazvy. Potom sa vykoná laserový resurfacing. Pri výskyte hrubých kožných defektov sa odporúča, aby boli chirurgicky vyrezané, následne mechanické alebo laserové leštenie.

Je potrebné pochopiť, že neexistuje jediný univerzálny prostriedok alebo univerzálna technika na zbavenie sa jaziev. Pre každý prípad a každý prvok sa vyberú jednotlivé metódy alebo ich kombinácie podľa individuálne vyvinutých schém.

Ako odstrániť jazvy a škvrny z akné na tvári doma

Akné jazvy sú jedným z najnepriaznivejších dôsledkov akné. Koniec koncov, zbavenie sa nie je tak jednoduché.

Takéto známky by sa však nemali stať zámienkou pre depresiu.

Napriek tomu existujú spôsoby, ako odstrániť jazvy od akné na tvári, a nie všetky sú drahé.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Ale tu je trpezlivosť, aby ste si napriek tomu zásobili.

Príčiny vzhľadu stopy akné

Prečo značky po pichliach zostávajú na koži?

Je to prirodzený proces, pretože akné roztrhne pokožku. A to nie je len mechanické poškodenie epidermis, ale aj zápalový proces, ktorý postihuje hlbšie vrstvy.

Foto: šírenie zápalového procesu po samoťahovaní furunku

Najčastejšie po akné - škvrny, jazvy, jazvy - sa objavujú, ak:

 • pupienky vytlačené - v súčasnosti málo ľudí myslí, že dôsledky tohto postupu môžu dlho zostať na koži;
 • vyrážky neboli liečené alebo liečené nesprávne - "prejde sám o sebe" sa nevzťahuje na akné, tým viac sa začne zápalový proces, tým zreteľnejší bude jej zvyškový jav;
 • koža bola ovplyvnená hubou - zvyčajne nie sú okamžite určené príčiny vyrážok v tomto prípade;
 • akné erupcie boli opálené - Zápal v samotnej pokožke zvyšuje hladinu melanínového pigmentu a ak sa stále opaľujete na slnku, tmavé škvrny môžu zostať dlho.

Mechanizmus vzdelávania

Ak je tmavá škvrna po akné hlavne zodpovedná za melanín, ktorý je intenzívne vyvolaný zápalom kože, výskyt jaziev je určený rozsahom poškodenia a individuálnymi znakmi regeneračných procesov v koži.

Foto: tvorba abscesu

Stáva sa to takto:

 1. pupienok dozrieva, potom jeho obsah (hnis) vyjde, zanechávajúc otvor v koži, ktorý sa nazýva kráter;
 2. uzatvorenie vznikajúceho prázdneho tela vytvára spojivové tkanivo, vďaka čomu je rana chránená pred infekciou a vonkajšími faktormi;
 3. na vytvorenie spojivového tkaniva telo produkuje kolagén;
 4. postupne sa spojivové tkanivo nahradí novými bunkami epidermis.

Niekedy v tomto procese dochádza k zlyhaniu, napríklad ak sa kolagén vyrába príliš alebo naopak nestačí.

Je tiež ťažké pre pokožku obnoviť po rozsiahlom alebo hlbokom poškodení. Na mieste môžu jazvy zostať po celý život.

Drvivé množstvo jaziev po akné s časom sa vyhladzuje a stáva sa takmer neviditeľným.

Ale pre tých, ktorí sa usilujú o ideálne alebo nemajú v úmysle čakať tak dlho, existujú spôsoby, ako rýchlo vrátiť pokožku na rovný povrch.

Video: "Ako odstrániť jazvy a jazvy bez operácie"

druh

Na mieste závažného poškodenia kože sa objavujú jazvy.

Pozostávajú prevažne z kolagénu a môžu sa veľmi líšiť vo vzhľade:

Fotka: odrody jaziev

 • hypertrofické jazvy - vzniká, ak kolagén príliš narastá, takéto formácie vyčnievajú nad povrch kože;
 • atrofická - objaví sa, ak nie je vyvinutý kolagén dostatočný na vyrovnanie poškodenia zvyšku epidermis, také jazvy sa nazývajú jamky;
 • keloidné - najzreteľnejšie jazvy s nepravidelným tvarom, môžu byť červené alebo tmavé farby, na tvári sa vytvárajú zriedka, ale s tendenciou kože k týmto formáciám sú celkom možné.

Drogéria z post akné

Ako môžete odstrániť také škaredé následky akné?

Farmaceutický a kozmetický priemysel ponúka niekoľko prostriedkov na zbavenie sa jaziev.

Na odstránenie jaziev sa masti úspešne používajú:

 • Heparín. Odstraňuje zápal a podporuje rýchlejšiu obnovu epidermálnych buniek. Použiť by mal byť dlhý, ale s kurzami s prestávkou medzi nimi. Tenká vrstva masti sa aplikuje na tkanivo jazvy trikrát denne.

Foto: produkt účinne zvlhčuje pokožku

 • Kelofibraza. Obsahuje heparín a močovinu, ktorá slúži ako vynikajúci zvlhčovač. Používa sa niekoľkokrát denne na jazvy. Masť nemá prakticky žiadne kontraindikácie a je dobre znášaná pokožkou.

Ak považujete krém za jazvy, najobľúbenejšie sú nasledujúce:

 • Klirvin - tento krém je zmes aktívnych zložiek, ktoré sú jedinečné svojim účinkom na pokožku trávy.
 • Scarguard - tekutý krém, ktorým cez jazvu vytvoreného filmu, z ktorého sa látka dostáva do hydrokortizón a vitamín E. Bol vyvinutý tento krém pre plastickej chirurgii s cieľom neutralizovať pooperačných stehov, ale môže byť použitý k akné a stopy, a ďalšie poškodenie kože.

Gély sú rýchlo absorbované do jaziev, čo znamená, že aktívne látky úplne prenikajú do pokožky.

Foto: Ak použijete Kontraktubeks v štádiu hojenia rán z akné, môžete sa vyhnúť výskytu hrubých stôp

 • Najlepšie recenzie medzi gélmi sú Kontraktubeks. Jeho zložkami sú heparín, alantoín a extrakt cibule. Gél reguluje tvorbu kolagénu. Ak ho začnete používať vo fáze hojenia tkanív, môžete sa vyhnúť vzniku hypertrofických jaziev. Niekoľkokrát denne sa jemne trení do stopy vytvorenej z pupienka. Ak je jazva stará, potom účinnosť gélu nie je taká vysoká.
 • Dermatiks - gél, ktorý je vhodný aj na liečbu starých jaziev. Používa sa v keloidných a hypertrofických formáciách. Pri aplikácii na pokožku sa na ňom vysychá a vytvára film. Zabraňuje prístupu kyslíka k jazvu, zmäkčuje ju, zvyšuje elasticitu tkanív, z ktorých je tvorená. Použitie gélu zlepšuje vzhľad jazvy a odstraňuje symptómy, ktoré s ňou súvisia (svrbenie, bolesť, nepríjemné pocity).
 • Mederma - obsahuje cibuľový extrakt a alantoín. Stimuluje regeneráciu, rozpúšťa keratinizované bunky, zlepšuje mikrocirkuláciu v tkanivách.

Foto: látka stimuluje regeneračné procesy v pokožke

Liečba lekárom znamená dlhú dobu od mesiaca po šesť mesiacov.

Vo všeobecnosti však prináša dobrý účinok, najmä ak ich pravidelne používate.

Ako odstrániť jazvy z akné na tvári

Okrem liekov existujú aj iné spôsoby, ako odstrániť stopy akné z tváre.

Môžete s nimi bojovať doma aj v podmienkach kozmetických salónov.

Doma

Doma, najefektívnejšie spôsoby, ako odstrániť jazvy, možno považovať za použitie masiek, kroviniek a mäkkýše.

masky

Masky nepomôžu úplne zbaviť jaziev, ale znižujú ich viditeľnosť a zlepšujú stav pokožky v ich silách.

Pri prítomnosti jaziev na koži sa odporúčajú také masky.

 • Rastlinný olej a včelí vosk vezmite v pomere 4: 1, zahrievajte ich vo vodnom kúpeli a v teplej forme, aby ste sa priamo na jazvy striedali na štvrtinu hodiny denne.

Foto: Soda môže byť použitá ako kefka

 • jedlá sóda zmiešaný s vriacou vodou 1: 1. Výsledná zmes jemne masíruje oblasť jaziev do jednej minúty. Potom opláchnite teplou vodou a naneste zvlhčovač.
 • Masť Višnevského miešajte s medom v rovnakom množstve a aplikujte na jazvy po dobu 40 minút.
 • Med, zakysaná smotana a teplá voda vziať 1 lyžičku. Pridajte malý kozmetický íl a naneste na tvár po dobu pol hodiny.
S hlinkou

Kozmetická hlina zvyšuje elasticitu ciev, stimuluje regeneráciu a bielie pokožku.

Foto: hlinka nasýti pokožku užitočnými minerálmi

Zlepšuje tiež vzhľad pokožky a saturuje ju potrebnými minerálmi.

Najvhodnejšie pre zjazvenie je zelená hlina, ale môžete použiť bielu aj modrú farbu a pridať užitočné komponenty.

 • Zelený íl zrieďte vodou a pridajte asi 3-5 kvapiek rozmarínu. Aplikujte túto zmes na jazvy na štvrtinu hodiny. Postup sa opakuje raz za 2-3 dni.
 • Biele hliny perfektne kombinované s citrónom. 1 polievková lyžica. l. rozvedený v 2 lyžičkách. šťava. Hmotnosť sa aplikuje na jazvy, ktoré zostávajú štvrťhodinu. Je možné umyť skôr, ak kožu vytvrdzuje. Po takejto maske je potrebné použiť výživný krém.
 • Modrá hlina zrieďte minerálnou ne-sýtenou vodou a pridajte 5 kvapiek jablčného octu k výslednej zmesi. Táto maska ​​môže byť aplikovaná na celú tvár alebo lokálne, na stopy akné. Držte ho 10-15 minút.
paradajka

Kyselina obsiahnutá v paradajkach pomáha rýchlo aktualizovať pokožku.

Táto zelenina obsahuje antioxidanty, ktoré eliminujú negatívny vplyv škodlivých látok na pokožku.

Koža po paradajkovej maske sa stáva čerstvou, hladkou a pružnou.

Foto: vďaka kyseline obsiahnutej v paradajkách dochádza k exfoliácii hornej vrstvy kože

Pre masku je lepšie odobrať mäso od stredu zeleniny.

 • Je rozdrvený a aplikovateľný na jazvy po akné.
 • Ak je konzistencia príliš tekutá, pridá sa zemiakový škrob na zahustenie.
 • Držte masku asi 20 minút.

Môžete sa opakovať každý druhý deň.

štiepeniu

Trenie je veľmi dobrý spôsob, ako sa zbaviť jaziev.

Samotný postup netrvá veľa času, ale pomáha dosiahnuť dobré výsledky.

Na utieranie použite:

 • uhorka šťava;
 • aloe šťava;
 • kozmetický ľad z odtučiek petržlenu, nechtíka lekárskeho, voňajúcej čerešne;

Foto: kozmetický ľad z petržlenu môže byť použitý na trenie

 • šalvie so zmiešaným medom;
 • éterické oleje z rozmarínu, levandule, avokáda.

umývanie

Lekárske ranné a večerné hygienické procedúry sa ukončujú lekárskym umývaním.

Okrem toho, že pomáhajú v boji s príznakmi akné, ktoré dodávajú pokožke svieži, reguluje tvorbu kožného mazu, poskytujú dobrý základ pre používanie dekoratívnej kozmetiky.

Ako rýchlo odstrániť začervenanie pupienka? Čítajte ďalej.

Na umývanie:

 • jablkový jablkový ocot, zriedený varenou alebo minerálnou vodou 1: 3;
 • odvar z petržlenu, na prípravu ktorého bylinky boli nalievané s vriacou vodou a nechali variť.

krovia

Čistenie pomáha rýchlej obnove pokožky v dôsledku exfoliácie mŕtvych buniek.

Použite tento postup iba v prípade, že na koži nedošlo k zápalovému procesu.

Foto: kefovanie s herkuly exfoliuje odumreté kožné bunky epidermis

 • Herkulové vločky (na veľké zrná, nie na múku) a premiešajte s jogurtom. Predčistená tvár sa masíruje touto zmesou a potom sa nechá ďalších 10 minút.
 • Jemná morská soľ zmiešané s penou alebo mliekom na umývanie. Naneste ako čistiaci postup jemne masírovať pokožku. Po tomto čistení musíte hydratovať pokožku pomocou krému.

Peeling s badyagi

Peelingový efekt má masku s badyaga a peroxid vodíka.

 • Prášok sa zriedi peroxidom na kvapalný, ľahký stav.
 • S touto zmesou masírujte pokožku a nechajte ju vysušiť. Zóna okolo očí sa vyhnú.

Foto: maska ​​s badyaga a peroxidom má exfoliačný efekt

Na pokožke môže dôjsť k závažnému začervenaniu, a potom sa môže odlupovať.

To je dôsledok prietoku krvi do horných vrstiev kože a jej obnovenie. Takýto lúpanie sa neodporúča viac ako raz za týždeň.

V salóne

Kozmetológia má tiež vo svojom arzenáli spôsoby, ako odstrániť účinky akné.

Možno, že jeho metódy sú jediné, ktoré sa môžu zbaviť zjazvenia na 1 deň, alebo skôr na jeden postup. Ale samozrejme, nie vždy.

Výber metódy vo veľkej miere závisí nielen od veľkosti akné jaziev, ale aj od typu pokožky a jej celkového stavu.

Laserové resurfacing

Odstránenie jaziev a jaziev laserom je veľmi efektívny postup.

Foto: Laserová liečba sa vykonáva pod miestnou anestézou

 • To vám umožní vyrovnať úľavu kože a úplne zbaviť malých jaziev.
 • Pri hlbokých značkách, napríklad v jamkách, sa môže vyžadovať opätovné brúsenie.

Samotný postup je bolestivý, vykonáva sa lokálnou anestéziou.

 • Tvár po brúsení tiež nevyzerá najlepšie.
 • Sčervenanie a opuch trvajú niekoľko dní.

Po dobu 2 týždňov chráňte pokožku pred slnečným žiarením.

Chemický peeling

Chemický peeling - exfoliácia pokožky kyselinami: trichlóroctová, salicylová, glykolová.

Foto: kyslý peeling odstraňuje hornú vrstvu epidermis

Spolu s bunkami epidermis sa tiež odlupujú horné vrstvy jazvy. Stáva sa to však pri niekoľkých procedúrach, z ktorých každá je vykonávaná 2-3 mesiace od predchádzajúcej.

Hlbší účinok má fenolický peeling.

Ukazuje sa to len pacientom s ľahkou pleťou. Ale naraz vyrieši celý rad problémov, vrátane zmiernenia vrások.

dermabrasion

Podstata dermabrázie je tiež znížená na škrabanie horných vrstiev kože.

Foto: procedúra dermabrázie so špeciálnym štetcom

Zariadenie je vybavené špeciálnymi kefami. Postup nie je príliš príjemný, potom pokožka potrebuje čas na zotavenie, ale výsledky sú dobré.

mezoterapia

Mezoterapia v zmysle zbavenia sa jaziev je subkutánna injekcia kolagénu, kyseliny hyalurónovej alebo tukového tkaniva pacienta.

Týmto spôsobom sa môžete účinne zbaviť jamiek.

Foto: Mezoterapia umožňuje odstránenie nerovnomernej kože

Efekt trvá približne 6 mesiacov, plnivá sa postupne rozpúšťajú.

Ozónová terapia

Ozónová terapia je pomocná metóda boja proti jaziev a jaziev.

 • Zmes ozónu a kyslíka podkožne vstrekuje, zlepšuje metabolické procesy a výživu buniek.
 • Má baktericídne vlastnosti, zabraňuje zápalu.

To všetko vo všeobecnosti umožňuje rýchlejšie obnovenie kože.

náklady

Náklady na kozmetické postupy sú pomerne vysoké, keďže mnohé z nich sa musia zopakovať.

Približná cena na klinikách v Moskve je uvedená v tabuľke:

Ľudské prostriedky

Či existujú spôsoby, ako čistiť alebo odstrániť cicavce z škvŕn na tvári prostredníctvom národného lekárstva?

Neodstúpila stranou, ale použitie ľudových prostriedkov na zbavenie sa jaziev vyžaduje systematické:

Foto: rozdrvené listy aloe možno aplikovať na miesta postihnuté post-akné

 • nakrájajte list aloe alebo ho prilepte čerstvým rezom na brucho pol hodiny na deň;
 • mäso uhorky alebo ananás používať na jazvy každý deň najmenej 10 minút;
 • aplikácie s citrónom a glycerínom (1: 2) zľahčia jazvy a znižujú ich viditeľnosť.
 • jablkový mušt ocot zriediť vodou na polovicu a denne očistiť jazvy.

Foto: jablkový ocet môže byť čistený škvrnami

Pravidlá liečby

Pri liečbe kože z jaziev je dôležité dodržiavať určité pravidlá.

 • Liečba po počiatku je lepšie stráviť na jeseň, v zime. V tejto dobe je koža menej náchylná na agresívne účinky na ne, vedľajšie účinky postupov sú menej časté.
 • V boji proti zjazveniu by ste mali zabrániť vzniku nových zápalov na tvári.
 • Musíte venovať osobitnú pozornosť čistote pokožky. Je pravdepodobné, že sa musí obrátiť na kozmetika alebo použiť prostriedky profesionálneho odchodu.
 • Zmenou stravy a prechodom na zdravý životný štýl môžete dosiahnuť rýchlejšie výsledky.

prevencia

Ako zabrániť vzniku jaziev alebo jaziev po akne?

 • Keď máte hnisavé pupienky alebo zvýšený zápal na tvári, mali by ste sa poradiť s odborníkom o spôsoboch liečby.
 • Nikdy nestláčajte sami pupienky.
 • Starostlivo sa starajte o pokožku, bez ohľadu na to, či na ňom existujú vyrážky.
 • Nedotýkajte sa tváre rukami, dbajte na čistotu prípadov vankúšov, vlasov a všetko, čo sa priamo dotkne pokožky tváre.
 • Pri potravinových produktoch by telo malo dostať dostatok vitamínov A a E, ktoré sú potrebné na rýchle zotavenie pokožky.

Pomáha kokosový olej s akné? Zistite si tu.

Ako aplikovať brezový decht na liečbu akné? Čítajte ďalej.

Ale nemusíte ani zúfalo. Existujú spôsoby, ktoré vám môžu pomôcť.

Ale trpezlivosť bude musieť byť vyhradená, pretože výsledok nebude okamžitý, najmä ak sa rozhodnete bojovať s dôsledkami pimples na vlastnú päsť.

Ako odstrániť jazvy z akné na tvári: 10 spôsobov

Jazvy z akné kazia estetický vzhľad tváre, podobný jav odborníci nazývajú post-akné syndróm. V závislosti od pôvodného tónu pleti môžu byť škvrny a jazvy červené, fialové, svetlo ružové alebo modré. Ak sa jazvy už vytvorili, stanú sa vínovými. V prípadoch, keď bol pupienok odstránený nesprávne, sa na povrchu pokožky objavia jazvy čiernej alebo tmavo modrej. V niektorom z vyššie uvedených prípadov nemožno zabrániť zásahu účinných prostriedkov. Z tohto dôvodu sa odporúča zvážiť ich podrobnejšie.

Príčiny akné jazvy

 1. Keď sa pupienka sama stlačí, väčšina ľudí zanedbáva základné hygienické pravidlá. Preto existuje purulentný zápal, ktorý postihuje nižšie vrstvy epidermis. Ak nepoužívate antiseptické, baktericídne a regeneračné lieky, jazva zostáva dostatočne hlboká.
 2. Ďalšou častou príčinou je choroba akné, ktorá sa vyskytuje 20 dní alebo dlhšie bez kontroly zo strany. Táto forma erupcie sa týka závažných prípadov, v dôsledku ktorých sú poškodené všetky vrstvy kože (horné a spodné).
 3. Keď sú hnisavé pupienky vytlačené špinavými nechtami alebo prstami, najčastejšie kože zostáva vo vnútri. V kombinácii s infekčnou infekciou začína vývoj baktérií, ktoré ovplyvňujú kožu. Je dôležité si uvedomiť, že takéto nádory by sa mali odstrániť iba pomocou špeciálnej špachtle, predtým sterilizovanej.
 4. Ak sa odstránenie akné urobí v kabíne, majster neskúsenosti môže chýbať dôležité body. Prerušenie technológie zahŕňa zanedbanie použitia antiseptických látok, nesprávne zvolený postup postupu atď.

Regenerácia liekov proti akné jaziev

V lekárni nájdete špeciálnu masť, ktorej hlavnou funkciou je opravy buniek. Okrem toho má prípravok zvlhčujúci, obnovujúci a hojivý účinok. Vytvára jazvy zvnútra.

Cenová politika regeneračných prostriedkov je celkom odlišná, závisí to od konkrétneho výrobcu a objemu. Vyberte najefektívnejšie lieky.

Z pomerne lacné analógy možno vybrať "Panthenol" (v čistej forme), "De-Panthenol", "Panthenol" (sprej), "Bepanten", "Levomekol", "Fastin-1", "Pantoderm" a, samozrejme, "rescue ", Višnevská masť, ichthyolová masť.

U drahých prípravkov zahŕňajú "Boro +" (plus Boro) "Kontraktubeks", "Elidel", "LAKRO", "Malavit", "Solcoseril", "Miramistin", "Aktovegin", "Pantoderm".

V skutočnosti to nie sú všetky regenerujúce krémy a masti, ich zoznam môže pokračovať neurčito. V prípadoch, keď neviete, čo si kúpiť, poraďte sa s lekárnikom v lekárni.

Užívanie tejto drogy nepredstavuje žiadne zvláštne ťažkosti: prostriedky, jazvy po akné, čakať určitú dobu, zakryte vybraná (je uvedené v návode na obsluhu), odstráňte prebytočný materiál vatovým tampónom.

Pred pokrytím postihnutých oblastí vyčistite pleť s kúpeľňou na báze bylín. Takýto priebeh pomôže lieku preniknúť do spodných vrstiev epidermis. Pravidelne by regeneračné masti mali byť používané 4-5 krát denne.

Chlorhexidín (koncentrácia 6%)

Roztok "Chlórhexidín" je možné zakúpiť v lekárni. Hlavná vec, dávajte pozor na skutočnosť, že koncentrácia drogy nie je viac ako 6%. Ak chcete produkt správne používať, navlhčite kozmetický tampón a potom ošetrujte poškodené oblasti pokožky.

Nezostávajte na jednej jazve dlhšie ako 10 sekúnd, liečte jazvy v poradí frontu. Je vhodné použiť nástroj s vatovým tampónom so širokým hrotom. Koža sa musí otrieť každých 6 hodín. Ak je to možné, použite regeneračnú masť po procedúre.

"Chlórhexidín" dokonale napína jazvy, dezinfikuje dutinu rany, eliminuje možnosť vzniku zápalu. Táto droga je analógom peroxidu vodíka, ale je šetrnejšia.

Masť na báze zinku

Zinková masť sa považuje za účinnú zlúčeninu v boji proti jaziev. Vyschne a kontrahuje rany, takže zjazvenie je menej nápadné. Platí to najmä pre jazvy, ktoré sa objavili pomerne nedávno.

Pred použitím výrobku si prečítajte odporúčania výrobcu. Je dôležité aplikovať výrobok striktne podľa pokynov bez toho, aby ste porušili trvanie expozície a množstvo použitého produktu. V opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo popálenia, čo výrazne komplikuje odstránenie jaziev.

Po aplikácii sa má zinková masť odmyť bavlneným kotúčom navlhčeným vo filtrovanej vode. Zvyčajne produkt starne na koži najviac 20 minút. Opakovaná liečba sa vykonáva každých 4 hodiny.

Parafín (kozmetický)

Parafín je možné zakúpiť v špecializovanom obchode s prírodnou kozmetikou alebo v lekárni. Rozrežte malú kocku o rozmeroch 1,5 x 1,5 cm, umiestnite ju na misku, topíme na parnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre. Nižšie v zložení bavlneného tampónu, naberajte veľké množstvo finančných prostriedkov a pokryte ich jazvami.

Nechajte úplne vysušiť (asi 35-45 minút), potom odstráňte prebytok bavlneným tampónom namočeným v rastlinnom oleji. Parafínová liečba prebieha každých 5 hodín. Po ukončení procedúry je potrebné mast 'odstrániť regeneračnú masť.

kyselina manganistý

Nepoužívajte manganistan draselný na miestach pokožky, ktoré neobsahujú jazvy. Vezmite niekoľko kryštálov, riedte ich pitnou vodou, až kým nedostanete karmínové riešenie. Navlhčite bavlneným tampónom, ukážte jazvy a nechajte 5 minút. Po uplynutí tohto obdobia navlhčite bavlnenú špongiu v čistej vode, utrite upravené oblasti.

V žiadnom prípade nemôžete navštíviť solárium alebo opaľovať sa slnkom po 12 hodinách po použití drogy. Môžete sa zbaviť jazvy dostatočne rýchlo, ak ich zakryjete manganistanom draselným každých 6 hodín.

Kalanchoe a vodka

Stlačte džús z stoniek kalanche takým spôsobom, aby sa získalo 30 ml. Pridajte do kvapaliny 40 g. vodka, mix, nalejte do injekčnej liekovky. Zatvorte veko, pošlite ho do tmavého šatníka na tri dni a zmes každých 5 hodín pretrepte.

Po infúzii roztoku vyformujte ho cez 5 vrstiev obväzu. Navlhčite tinktúrou v tinktúre bavlneného tampónu, ošetrujte jazvy a fixujte ho pomocou náplasti. Po uplynutí pol hodiny sa umyte mierne teplou vodou.

hlina

Kozmetická hlina je považovaná za účinný spôsob odstránenia jaziev po akné. Produkt sa predáva v supermarketoch a lekárňach. Ak chcete odstrániť jazvy z akné, sú vhodné biele, ružové, čierne a zelené hliny. Vyberte si z dvoch kompozícií s hmotnosťou 30 gramov. každý zriedte studeným mliekom, kým sa nedosiahne pasta.

Celú tvár pokryte tenkou vrstvou, počkajte 15 minút, kým sa úplne nevyschne. Potom druhú vrstvu naneste len na jazvy, počkajte ďalších 20 minút.

Nadbytok opláchnite teplou vodou, utrite pokožku hydratačným tonikom a na jazvy naneste regeneračnú masť. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, postupujte denne a striedavo vyberajte rôzne druhy hliniek.

Ak chcete urobiť jazvy z akné menej nápadné pomôže včelí vosk. Produkt je možné zakúpiť v špecializovanom obchode s medmi. Technológia použitia je podobná liečbe pokožky parafínom.

Vezmite malé množstvo kompozície, roztavte ho pohodlne (mikrovlnná rúra, vodný alebo parný kúpeľ). Potom zmes ochlaďte tak, aby nespálila pokožku. Ponorte do roztaveného vosku vatový tampón a zafarbujte ho so zložením.

Pokryte oblasti pokožky jazvy, priložte malé kúsky gázy. Trvanie starnutia vosku sa mení v priebehu 40-60 minút. Potom opatrne odstráňte klapky gázy. Ak výrobok nemožno odstrániť, nalejte rastlinný olej pod vosk, počkajte 10 sekúnd, odstráňte ho.

propolis

Ak chcete použiť prostriedok ako prostriedok na odstránenie jaziev, navlhčite vatový tampón v roztoku a lokálne upravte pokožku (len poškodené oblasti).

V žiadnom prípade sa nedotýkajte zdravých tkanív, inak sa nebudete môcť vyhnúť popáleniu. Ak si želáte, môžete nahradiť propolisom tinktúrou nellečiny alebo rasca, ktoré sa tiež predávajú v lekárni.

Citrusových plodov

Utiahnuť jazvy môže byť s pomocou buničiny citrusových plodov, najefektívnejšie sú citrón a grapefruit. Nakrájajte ovocie na polovicu tak, aby sa mäso vyčnievalo za kôra. Otrite oblasti pokožky jazvy, počkajte, kým úplne nevyschne. Potom sa umyte mierne teplej vodou a naneste regeneračnú masť.

Ak je to žiaduce, môžete použiť čerstvo stlačený citrusový džús. Aby ste to dosiahli, postačí vypustiť kvapalinu z polovice plodu, potom znova do nej vložiť bavlnenú podložku a pracovať na koži.

Farmaceutické regeneračné masti sú považované za najefektívnejšie prostriedky na odstránenie jaziev po akné. Kúpiť Boro Plus, Solcoseryl, Panthenol, Levomekol alebo inú dostupnú drogu. Zvážte ľudové recepty založené na kozmetickej hliny, vosku, parafíne, mangáne, vodke, propolisu, Kalanchoe. Použite roztok chlórhexidínu alebo šťavu citrusového ovocia.

Ako sa zbaviť akné?

Opakovane som bol požiadaný, aby som písal o tom, ako sa zbaviť jaziev po akne. Zdá sa, že nie je absolútne nič písať, existuje len niekoľko efektívnych metód na svete, ale... Rád by som vám povedal presne, ako sa formujú a aké sú ich typy. Keď poznáte príčiny vzhľadu, môžete ľahko zabrániť výskytu zjazvenia tkaniva. A je to oveľa efektívnejšie, než sa ich zbaviť neskôr.

Prečo sa zobrazujú?

Zdá sa, že všetko je jasné, tvorí sa pupočník, dozrieva, vybuchne a na svojom mieste sa tvorí kráter, to znamená, že jazvy sa tvoria počas procesu hojenia pupienka. Stáva sa to so všetkými pupienkami, ale z nejakého dôvodu nie sú všetky pupienky jazvy.

Pozrime sa na vás proces zobrazovania:

1 fáza - vzdelanie rany
Práve ste mali ranu, je otvorená, pod vplyvom vonkajších faktorov, nebudete mať vôľu zápal. Nemôžete to ani vidieť svojím vizuálnym očkom, ale milióny baktérií reagovali a našli nový domov.

Ako odpoveď na baktérie sa začína hojný prietok krvi do rany, kde bielych krviniek, krvných doštičiek a ďalších užitočných krvných chemikálií začína napadať dav nových "osadníkov".

Ak je váš imunitný systém dostatočne silný na to, aby normálne fungoval a rana je plytká, potom sa zvyčajne neprijmú niektoré opatrenia. Samotný organizmus je schopný liečiť sa a zvládnuť infekciu, ale ak je váš imunitný systém slabý, začne sa rozsiahly zápalový proces, pri ktorom nemožno liečiť drogy.

Etapa 2 - Vzdelávanie
Pod vplyvom obranyschopnosti tela niekedy lieky začínajú liečivým procesom. Na mieste krátera (jamy po pupíne) začína rásť hojne zrnité tkanivo. Raná sa začína zužovať, v mieste prázdnych miest sa vytvára kolagén a vyplní sa voľný priestor. Zatiaľ čo sa kolagén vyrába, pokožka sa pomaly, ale istotne začína vytvárať okolo zrnitého tkaniva, zatiaľ čo pokožka je takmer nemožné odlíšiť sa od zdravého: hrúbka, farba, textúra, všetko je presne tak, ako sa obnoví kópia. Jedinou nevýhodou tohto procesu je to, že zjazvenie a tvorba buniek trvá veľmi, veľmi dlho, niekedy trvá celý rok, kým sa koža nestane rovnakou, ak sa bunky môžu úplne obnoviť. Tento proces pokračuje dovtedy, kým sa enzým - kolagenázou neodstráni všetky tkanivá jazvy.

Čím viac rany z pupienka a hlbšie, tým dlhšie koža sa zotaví a tým menšia šanca, že dostanete dokonca kožu.

Čo sú to?

1 - zaoblená hlboká

Pripomína hlbokú vlnu. Okraje sú hladké, zaoblené, klenuté...
Liečba: pomocou incízie, keď je tkanivo nahradené novým (obvykle vykonávaným plastickým chirurgom) alebo pomocou výplne Restylane (roztok stabilizovanej kyseliny hyalurónovej).

2 - Zaoblené plytké

Pripomína malú dieru. Okraje sú hladké, zaoblené, klenuté...
Liečba: Pomocou rezu, nahradením pokožky pomáha laserová liečba.

3 - Obdĺžnikové

Majú rovné hrany. Veľmi nepríjemné hľadanie, ale ľahko liečiteľné, ak nie hlboké.
Liečba: postup pre chemickú rekonštrukciu kožných jaziev s kyselinou 3-octovou je použiteľný (veľmi populárny postup v Amerike je "TCA CROSS")

4 - Keloidné a hypertrofické

4.1 - Keloid

Zvýšené jazvy, ktoré vznikli v dôsledku nadmernej proliferácie spojivového tkaniva, sa podobajú na určitý druh nádoru. To je prípad, keď fibroblasty, ktoré produkujú kolagén, prevyšujú, v dôsledku čoho dochádza k proliferácii tkaniva a tvoria sa kopyty. V priebehu času sa takéto mohyly môžu tmavnúť (ale nie všetky), že nie sú presne spojené s krásou.

Liečba: Jedným zo spôsobov liečby keloidov je vstrekovanie steroidov. V tomto prípade lekári podajú steroidné lieky do kože okolo keloidu. Podporná steroidná terapia je tiež poskytovaná.

Chirurgická operácia na odstránenie je tiež požadovaná odstránením jazvového tkaniva. Najčastejšie však nie je obriezka tkaniva úspešná av niektorých prípadoch začnú keloidné jazvy znovu rásť a je potrebná nová operácia. Pri liečbe keloidov lekári zriedkavo používajú chirurgické zákroky, pretože po liečbe môže rana opäť zapáliť a začať novú jazvu, takže musíte pochopiť riziko operácie.

Dermatológovia a plastickí chirurgovia stále skúmajú spôsoby odstraňovania, prevencie tvorby a liečby keloidov. Jedným z najnovších pokrokov v keloidnej terapii je použitie laserov na zníženie veľkosti keloidov.

4.2 - Hypertrofické

Rovnako ako hrob, malý výbežok, ale proces tvorby je iný ako v keloidoch. Sú veľmi často zmätení, ale márne. Vznikajú vzhľadom na skutočnosť, že telo uvoľňuje nadmerné množstvo jazvového tkaniva. V priebehu času môžu prechádzať sami, pretože kolagénový enzým, ktorý sa produkuje, nakoniec odstráni nadbytočné tkanivo jazvy. Takže musíte trochu počkať a zistiť, ako to ide. Časom sa takéto jazvy rozpúšťajú, ale to trvá 1-2 roky, možno viac.

Liečba: Zvyčajne nie je nutné, ale niekedy môže lekár predpísať steroidné injekcie alebo odporučí prírodné prostriedky, ako je tea tree silice, vitamín E, ktorý by sa mal uplatňovať na miestnej úrovni - to prispieva k zníženiu veľkosti jazvy.

Ak tieto opatrenia nefungujú, môže sa použiť operácia na odstránenie jaziev alebo ich zníženie. Laserové procedúry sú jednou z najvýhodnejších metód pri liečbe hypertrofických jaziev.

5 - 6 Zlomený hlboký, stredný

Ostrý a hlboký, stredne bohatý. Hlboká, plytká, ostrá, špicatá fovea, ako keby malý tenký ľadvinka prenikol do vašej pokožky a zanechal stopu. Zvyčajne sa takéto jazvy vytvárajú kvôli cystickému akné, ktoré hlboko poškodilo pokožku. Na celom povrchu folikulárnej trubice rany sa vytvorí vertikálny pás kolagénu. Ak je rana predĺžený, je kolagén "vlákno", ukotvený na základni dermis, to je stlačená a znižuje povrchu kože, ktoré tvoria hlboké, dobre definovanú "Ospina".

Liečba: v závislosti od šírky a hĺbky sú tieto postupy uplatniteľné na postup chemickej rekonštrukcie jaziev kože s kyselinou 3-octovou (veľmi populárny postup v Amerike s názvom "TCA CROSS"- šúpanie kyselinou trioctovou špeciálnou technológiou).

Punch Techniky (metóda joggingu) - postup zahŕňa fyzické odstránenie tkaniva obsahujúceho jazvu a dochádza buď k švu alebo k výmene zvyšných častí tkaniva.

Kolagénové injekcie sú tiež veľmi dobré, alebo tuk sa odoberá z akejkoľvek časti tela, ktorá sa plní do voľného priestoru.

7 - Rozšírené póry

Hoci to nie je jazva, ale dôsledkom expanzie pórov a tvorby kože okolo pórov.
Vyzerá to ako malá blata na tvári a nevyzerá esteticky príjemná, čo si vyžaduje aj korekciu. Známe ako povrchná škrabanca jazva - to je predtým zakalený čas, ktorý nebol vyliečený.

Liečba: niekedy to nie je nutné, ale pomoc je vynikajúci povrchovej šupky s kyselinou glykolovou, konštantný masky s ílom, ktorý vyhladiť pokožku a dermabrasion, Microdermabrasion. Vyskytli sa dokonca prípady odstránenia rozšírených pórov pomocou laseru.

Ako ukazuje prax, ľudia s akné často tvoria niekoľko druhov, takže každý prípad je individuálny a vyžaduje si lekársku radu!

Kto sa zaoberá odstránením?

Najčastejšie chirurgické odstránenie jazvu vykonáva plastické chirurgov, ktorí odstránené rez jazvy, a potom úhľadne zašité (a niekedy aj častejšie, v Rusku sa zaoberajú iba chirurgmi, tak si 100 krát, než sa rozhodol odstrániť chirurgicky). Aj v praxi, boli prípady a pri lúpaní sa vykonáva dermatológmi seba postupov, ako je kyselina lúpacieho trohuksusnoy (napríklad metódy "TCA CROSS").

Laserové ošetrenie, dermabrázia, mikrodermabrázia, stredné a hlboké kôry kyseliny glykolová robia v kozmetickom salóne špecialita, kde je špeciálne vybavenie a lieky. A potešenie nie je lacné, niekedy to vyžaduje niekoľko procedúr a potom opravu.

Ako zabrániť vzdelaniu? Úspech akéhokoľvek pokusu zbaviť sa jaziev bude závisieť od viacerých faktorov. Vek, typ kože, závažnosť a schopnosť osoby regenerovať tkanivá. Jednou z najlepších metód na odstránenie zjazvenia je prijať preventívne opatrenia:

 • udržiavať zdravú výživu s množstvom vitamínu E,
 • Používajte ochranný odev na ochranu poškodenej kože alebo náchylnosti na akné spôsobené ranami a sekundárnym zápalom,
 • liečiť pupienky včas,
 • nezničte akné.

Aké sú najefektívnejšie metódy liečby? Laserové odstránenie je snáď najefektívnejší spôsob, ako sa zbaviť, čo sa v súčasnosti používa. Pri používaní laserov je koža spálená, čo umožňuje zdravú novú kožu rásť na svojom mieste. Pre ľudí s ťažkými jazvami a inými typmi jaziev odstraňuje laserové odstránenie vrstvy kože, čo výrazne zlepšuje stav. Liečba laserom však nezaručuje ich úplné zmiznutie.

Ako sa zbaviť jaziev po akné na tvári doma a lekárske metódy

Salashchenko Vika | Aktualizované: 2017-03-21

Po stláčaní komedónov a akné ostávajú na koži malé prehĺbenia. V priebehu času sa môžu stať vážnym problémom v podobe post-akné alebo jaziev. Ak chcete liečiť ich, musíte vedieť, ako odstrániť jazvy z akné na tvári.

Domáce metódy zbavovania sa jaziev

Ako populárny spôsob boja proti tomuto problému sa široko používajú rôzne masky a šupky. Prvá saturácia pokožky s užitočnými látkami, ktoré urýchľujú proces regenerácie tkanív a pomáhajú obnoviť normálnu rovnováhu vody v pokožke. Druhý odstráňte poškodené kožné tkanivo a mŕtve bunky. Výsledkom je, že vrchná vrstva krytu je vyrovnaná a stáva sa hladšia. Pranie tiež napomáha zlepšeniu metabolizmu buniek a normalizácii procesov obnovy.

masky

Mimoriadne účinná na vyrovnanie hornej vrstvy pokožky modrá hlina. Poskytuje sýtosť buniek minerálmi a komplexom vitamínov a mäkkým praním. Prášková štruktúra výrobku je ideálna pre starostlivosť o kombinovanú alebo problematickú pokožku s jazvami. Najjednoduchší recept:

 • 2 časti hliny (najlepšie je použiť modrou farbou, ale ak ju nemáte, môžete použiť kaolín);
 • 2 diely vody;
 • Ak je to potrebné, niekoľko kvapiek esenciálneho oleja ylang-ylang, citrónu alebo čajového stromu.

Zmiešajte všetky zložky a aplikujte na tvár. Držte 20 minút. Odporúčame pravidelné striekanie tváre vodou z postrekovacej pištole. To pomôže zabrániť tvorbe tvrdých kôr, ktoré nadmerne vysušia pokožku. Po nanesení na tvár výživného krému. Opakujte dvakrát týždenne.

Maska hlinky proti jazve

Zo stop od pupienkov dokonale pomáha prášok z santalového dreva. Je vyrobená z kôry santalového dreva a má najsilnejšie regeneračné vlastnosti. Ak chcete pripraviť masku, treba zmiešať dve čajové lyžičky prášku pridajte vodu alebo bylinkový odvar, kým konzistenciu tekutej kyslej smotany. Dokončené prostriedky na riešenie problémových oblastí a odchod na čo najdlhší čas. Môžete sa opakovať každý deň.

Rýchle zbavenie sa jaziev doma vám pomôže šťava z aloe. Bude to najúčinnejšie pre mladé jazvy, ktoré sa práve vytvorili. Listy tisíciletí by mali byť rezané pozdĺž podlahy a vlhká strana aplikovaná na kožu. Táto maska ​​je tak bezpečná, že sa dá používať každý deň. Výrobok uchovávajte na tvári, ktorú potrebujete čo najdlhšie - v noci sa šťava z tváre nevymyje.

Masky z jaziev

Badyaga Je sladkovodná huba, ktorá sa aktívne používa na liečbu akné, odstraňovania post-akné, strihov a jaziev. Jeho pôsobenie je založené na schopnosti hlboko vyčistiť pokožku a aktivovať jej metabolické a ochranné procesy. Doma s ňou môžete pripraviť jedinečnú čistiacu masku, ktorá doslova vymaže poškodenú vrstvu. Ak chcete urobiť, vezmite 10 gramov akejkoľvek hliny a 5 prášku banyaga. Zložky sa triturujú na homogénnu zmes, po ktorej sa k nim pridá voda. Musíte dosiahnuť konzistenciu hustou kyslou smotanou. Kashitsu sa vyžaduje, aby sa dal do tváre a ďalších problémových zón a odísť na 30 minút. Opakujte dvakrát týždenne.

Podobné opatrenie má múmie, ale jemnejšie ovplyvňuje pokožku. Musíte kombinovať dve tablety horského dechtu a akýkoľvek krém vhodný pre váš typ pleti. Naneste masážne pohyby na tvár a krk. Lepšie je to urobiť v noci, aby sa náplasť nevymizla niekoľko hodín. Po treťom použití bude výsledok viditeľný. Pri kurze (približne 10 až 15 procedúr) sa môžete úplne zbaviť čerstvých jaziev a pravidelne používať do 2 mesiacov od keloidných jaziev.

Urobte jazvy menej viditeľné, odľahčte pigmentové škvrny a znížte množstvo zápalu a akné pomôže maska ​​s jódom. Aby ste to dosiahli, potrebujete 15 gramov medu, toľko ricínového oleja a 2 kvapky jódu. Všetky zložky sa dôkladne premiešajú a výsledný roztok sa rovnomerne rozloží na pokožku. Držte 20 minút. Nie viac ako 2 krát za týždeň.

Exotická metóda boja s jazvami - liečba s achatinami. Jedná sa o obrie slimáky, v ktorých hlien obsahuje rôzne užitočné látky, kyseliny a unikátne zlúčeniny. Na zasadnutí budete musieť požičať si slimák alebo použiť podobnú službu v salóne krásy. Hodnotenia uvádzajú, že kox terapia je veľmi účinná, ale len s pravidelným používaním a v kombinácii s intenzívnou liečbou jaziev.

Recepty na peeling a kroviny

citrón je dosiahnuté veľmi príjemné a jemné odlupovanie. Prirodzene, nezodpovedá dievčatám s alergiami na citrusové plody, ale môže byť použitá pre akýkoľvek typ kože. Šťava tohto ovocia rozjasní pokožku, nasýti ju vitamínmi a vlhkosťou, hlboko vyživuje. Okrem toho má vysokú kyslosť, ktorá pomáha predchádzať tvorbe jaziev. Musíte si trieť tvár dvakrát denne s citrónom a nechať šťavu 30-40 minút.

Káva na čistenie aktívne používané v boji proti celulitíde, ale málo ľudí vie, že drvené zrná kávy dokonale napomáhajú proti nerovnosti na tvári. Zrná tejto rastliny majú antioxidačné a anti-aging účinok, pomáha zladiť farbu a povrch kože, zbaviť ju pred akné a vyrážok.

Ak chcete urobiť najjednoduchšie kroviny, musíte kombinovať:

 • Časť kávy (najlepšia, čerstvá, ale jemne mletá, rozpustná kategoricky nevhodná);
 • Dve časti akéhokoľvek dostupného základného oleja (na ošetrenie zjazvenia sa odporúča používať cesto;
 • Niekoľko kvapiek esenciálneho oleja na chuť (odporúčame použiť ružové alebo citrón).

Základňa sa zahrieva na pomalom ohni alebo vodnom kúpeli a kombinuje sa s kávovou hmotou a éterom. Výsledná kakaa bude najskôr veľmi tekutá, ale keď sa maslo začne ochladzovať, značne sa zahustí. Používajte len na predčistenej koži. Na mokrej tvári potrebujete niekoľkokrát opatrne držať kávu, po opustení po dobu 5 minút. Po tomto čase znova zotrite epidermis na masážnych linkách. Pri odstraňovaní je lepšie nevyplachovať mydlom a vodou a otrite papierovými utierkami.

Mäkká káva na čistenie

Doma je to veľmi výhodné slaný peeling. Je cenovo prístupný, jednoduchý a efekt je viditeľný hneď. Pre kroviny, musíte si kúpiť malú morskú soľ (ak sa to nenašlo, potom si urobte kuchyňu jodizovanú, ale samozrejme aj jemné brúsenie). Dve lyžice soli by mali byť kombinované s lyžicou akéhokoľvek dostupného oleja. Ak je to žiaduce, môžete tiež pridať 1 lyžičku. med a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja. Zmiešajte tie najproblematickejšie oblasti pokožky so zmesou. Tento peeling je ideálny pre mastnú a problematickú pleť. Po prvej relácii bude reliéf nápadne vyrovnaný a jazvy sa zosvetlia.

Pre suchú a citlivú pokožku odporúčame cukor. Je mäkšia, ale rovnako účinná. Aby ste to dosiahli, potrebujete dve polievkové lyžice cukru, jednu škoricu a jednu kurkuma. Aby ste zmes ľahko rozložili na kožu, musíte tiež pridať trochu olivového oleja. Všetky zložky sa zmiešajú, až kým nie sú homogénne. Tento výrobok je možné čistiť nielen tvárou, ale aj telom (vrátane zóny bikín). Odporúča sa užívať liek každý druhý deň večer.

Na problém koža ako kôra, môžete dokonca použiť aspirínové tablety. Majú antiseptický a upokojujúci účinok, zjasňujú pokožku a pomáhajú urýchliť proces regenerácie. Pre tento postup musíte rozomeliť dve tablety kyseliny salicylovej a skombinovať ich s vodou. Výsledný prášok sa má jemne otrieť každý deň. Ak chcete lokálne vyčistiť, frekvencia relácií by sa mala znížiť na dve týždne.

Kyselina salicylová nie menej efektívne pri riešení. Ak chcete odstrániť mŕtve bunky, stačí vyčistiť tvár bavlnenou špongiou navlhčenou v látke každé ráno. V dôsledku toho zmiznú všetky keratinizované častice, čistenie pokožky a normalizácia metabolizmu. Potom naneste hydratačné alebo výživné s výnimkou sušenia pokožky. Keď je alergický na účinné zložky lieku, môže byť nahradený ocotom.

Prehľad masti a krémy z jaziev

V modernej medicíne, na odstránenie jaziev po akné na tele a tvári, sa používajú masti lekára. Ich charakteristikou je prítomnosť rôznych liečivých látok (pantenol, alantoín, močovina a iné) v zložení. Aktivujú metabolické procesy v pokožke a pomáhajú rýchlo opraviť poškodené tkanivá.