Hlavná

Ateróm

salitsilka

Poznávam len zastavovací problém.
Aktívne sa používa včas - dokonca aj je to dobré.
Napísali o ňom veľa.

V Petrohrade je v Smile of Rainbow, videl som v niektorých lekárňach.

STOP problém, bezvodé salicylové vody, predávané v lekárňach

jediný problém je, že salicylová skupina je rozpustná buď v alkohole alebo v oleji

potom sa ukáže, že sme kruto podvedení? :(

Nuž, alebo tam vo vode rozpustené veľmi málo salicylové;) Nie tak, ako zvyčajne chcú tých, ktorí zápasia s čiernymi bodkami.

Nuž, nie je to z akné a nie z komedónov, tak ok. ďakujem.

Salicylicum v suchej forme je možné zakúpiť v lekárni v oddelení pre predpisy.

A bude sa predávať bez lekárskeho predpisu?

Nie je to fakt, ale stojí za to skúsiť. Bol som kedysi predaný. Len majte na pamäti, že vo veľkých dávkach je to jed.

Preto som bol prekvapený, že bola predaná v oddelení predpisovania, že je jed.
A aký je maximálny percentuálny podiel pri rozpustení v alkohole? A potom by bolo pekné vziať 10 g prášku, 10 g alkoholu a zriediť výsledný roztok v destilovanej vode, napríklad získať potrebnú koncentráciu. A malý alkohol a kyselina salicylová podľa potreby.

Online napísal, že rastvorilmost v etanole je tak 1 g / 2,7ml etanolu, takže 1-1 nefunguje, ale Páči sa mi to a to - sa rozpustí v tinktúra nechtíka a zriedi sa vodou alebo infúzie.

Ďakujem vám. Pôjdem do lekárne, zistíme, či predávame jedové prášky.

Je to tak, v závislosti od toho, akú koncentráciu riešenia chcete získať. Na 5 gramov kyseliny acetylsalicylovej potrebujete 100 gramov alkoholu.

A bude to 5% alkoholový roztok kyseliny salicylovej. Takto koncentrovaný duch nie je potrebný.
Nad dievčaťom píše, že na 2,7 ml a približne 2,5 g je potrebné jeden gram salicylového prášku.
Vlastne odtiaľ a všetko aritmetické - čo najviac rozpúšťame prášok v alkohole, a potom sa tento alkohol zmieša s niečím viac verným v potrebnej koncentrácii. To je všetko.

No, to je v poriadku, v závislosti od koncentrácie. Čo najviac, s výnimkou bradavíc a mozgov, na hladkú pokožku - 5% roztok. Možno znížiť na 1-2%. A potom - pridajte viac vody, len bod?

Úlohou je získať 2% roztok ako výsledok už s vodou as minimálnym množstvom alkoholu. 2% roztoku alkoholu a v lekárni sa predáva, len na pokožke sa neodporúča používať.

Správne som pochopil, že 2% salicylového liehu, ktorý sa predáva v lekárňach, sa neodporúča pre pokožku? A kde je potom?);

Neviem, kde je, ale na moju kožu neaplikujem alkohol - do rána zostane pokožka na vankúši. A bohužiaľ moja koža nie je jediná.

:))) Môže byť aplikovaná celkom pokojne na celú pokožku vrátane tváre. ALE! V závislosti od typu pokožky. :) A 5% - taky. :) Na tele - kľud.

No, ak vaša pleť je schopná prežiť - vlajka vo vašich rukách, nechcem dať takéto experimenty, kedysi som dostal chemický popáleniny z tinktúry nechtíka. Takže alkoholové riešenie je viac podľa môjho záujmu.

Nikto nehovoril o mojej koži :) Hovorím o použití alkoholových roztokov kyseliny salicylovej.
A vy môžete spáliť bez alkoholu a nechtíka.
Enivei, hlavnou vecou je, že všetko bude prospešné. :)

Clinique Mild Clarifying 100%
percento práce s kyselinami, problém je horší

klnik bez alkoholu presne

Bez etylu, možno.
Ale existuje Cetylalkohol (hexadecanol), zdá sa, že je to mastný alkohol.

Spomínam si, že v drogériách sa predával jednoduchý salicylový krém, niečo ako 50 rubľov.

málo nájsť pleťové mlieko bez alkoholu a salicylky. Všetci boli na fen-shchu, je tiež potrebné, aby jeho pH bolo správne a percento kyseliny bolo účinné. Karoche sa musí zhodovať s mnohými faktormi.
Pre alfa-hydroxykyseliny je účinná koncentrácia 5-8%, pre kyselinu salicylovú účinná koncentrácia je 1-2%
Hodnota pH činidla obsahujúceho hydroxy-kyselinu by mala byť 3 až 4.

A Exfoliak krém?

tento krém s kyselinami v noci. Lotion s kyselinami a správne pH exfoliaka, tiež, je tu jeden problém: je druhé miesto po vode v kompozícii je všetko milovaný alkohol

Kyselina acetylsalicylová - tableta aspirínu. Podarilo sa nejako urobiť masku: 2 tablety + lyžičku medu a vodichki pred rozpustením. Je považovaná za pomerne alergickú drogu, preto je potrebné skontrolovať, či je koža reakcia.

Lotion s kyselinou salicylovou

Kyselina salicylová sa nachádza vo väčšine výrobkov určených na starostlivosť o problémovú pokožku. Výrobcovia kozmetických výrobkov poznajú užitočné vlastnosti látky a jej schopnosť vyčistiť dermis od zápalu a čiernych škvŕn.

Kyselinu je možné zakúpiť v lekárni vo forme alkoholového roztoku. Ale takýto výrobok je dosť agresívny, nezapadá na suchú a citlivú dermu, môže spôsobiť podráždenie, peeling. Najlepšou možnosťou je salicylová voda - mäkší produkt, ale má vysokú účinnosť.

Vlastnosti kyseliny salicylovej

Má dve hlavné činnosti, ktoré určujú jej pozitívny účinok na problematickú dermis: keratoplastický (v nízkych dávkach) a keratolytický (vo vysokom dávkovaní).

V tomto prípade má kyselina salicylová ďalšie vlastnosti:

 • znižuje tvorbu mazu;
 • zabíja baktérie;
 • podporuje rýchlejšie zrenie zápalu a skoré odstránenie svojho obsahu;
 • robí mazové zátky v póroch mäkšie, poddajné;
 • vysušuje pupienky;
 • Aktualizuje epidermis, čím odstraňuje pigmentáciu a jazvy z tváre.

Prečo krém? kontraindikácie

Keratolytická vlastnosť je v podstate sušenie z povrchovej vrstvy pokožky, aby urýchlilo jej odmietnutie. Okrem toho je obsah alkoholu v roztoku kyseliny salicylovej vysoký (70% etanol). Z toho možno vyvodiť záver, že náprava nezodpovedá suchému koži a dokonca aj za normálnych okolností môže byť príliš agresívna.

Účelom kyseliny salicylovej je zmäkčovanie a odstránenie keratinizovaných buniek z pokožky v rozpore s prirodzeným procesom jej obnovy. Z tohto dôvodu sa dosiahne celkový purifikačný účinok.

Olejová koža tiež nie vždy dobre reaguje na použitie kyseliny ako roztoku. Ale riešenie problému je, pretože výrobcovia kozmetiky pre problémovú pokožku a boj proti zápalu už dávno zaviedli salicylové krémy vo svojom sortimente. Aká je jeho výhoda oproti pôvodnej látke?

V skutočnosti, lotion je kvapalina vyrobená na báze kyseliny salicylovej, ale koncentrácia účinnej zložky je nižšia a ešte ďalšie prísady (obvykle rastlinného pôvodu), ktoré majú opatrovateľa akciu.

Takto tento kozmetický výrobok:

 • má za následok ľahký peeling;
 • eliminuje zápaly, čierne škvrny a tiež zabraňuje ich ďalšiemu výskytu;
 • Zjemňuje povrch tváre;
 • Vyrovná svoj tón;
 • neprekročí pokožku, nespôsobuje škubnutie a svrbenie;
 • vďaka rastlinným zložkám, ktoré sú v kompozícii, urýchľuje hojenie pokožky, hydratuje a vyživuje ich.

To všetko bohužiaľ nezbavuje nápravu, že má použitie kontraindikácie. Patria medzi ne:

 • individuálna neznášanlivosť zložiek mlieka;
 • tehotenstva a laktácie (v súčasnosti lekári neodporúčajú používať akékoľvek prostriedky, ktoré obsahujú kyselinu salicylovú);
 • poškodenie funkcie obličiek a pečene;
 • niektoré krvné choroby (musíte sa poradiť s lekárom).

Najlepšie nástroje

Veľkým plusom krém s kyselinou salicylovou je, že je účinný a je veľmi dobre prístupný: je možné zakúpiť v lekárňach a supermarketoch za veľmi nízku cenu (asi 100 dolárov).

Spôsob aplikácie je veľmi jednoduchý. Pokyny sú uvedené na fľaši spolu s výrobkom. Po prvé, tvár sa musí čistiť bežnými prostriedkami na umývanie. Ďalej sa kotúč bavlny zvlhčí vodou. Utiahnite pokožku jemne, bez toho, aby ste sa pretiahli, vyhýbajte sa oblasti okolo očí a pier. Použiť jedenkrát alebo dvakrát denne pred aplikáciou hydratačného alebo výživného krému.

Rovnako ako akýkoľvek kozmetický výrobok salicylové krémy majú najúspešnejšie vzorky vyrobené rôznymi výrobcami.

Salicylic lotion staré tradície, štýl parfému

Značka má celú sériu pleťových vody s rôznymi bylinnými doplnkami, medzi ktorými sú extrakty:

 • Ľubovník bodkovaný a plantain;
 • uhorky;
 • mint;
 • nechtík;
 • harmanček;
 • šalvia.

Kyselina salicylová je zodpovedná za antiseptický účinok, znižuje množstvo keratinizovaných buniek a ďalšie zložky zmierňujú podráždenie, urýchľujú hojenie kože.
V mlieku je alkohol.

Salicylic lotion from acne pre mastnú pokožku

Obsahuje dva aktívne komplexy:

 • bio-salicylát (látka získaná z kôry vŕby, zosilnená kyselinou salicylovou);
 • Soothex - prírodná rastlinná zložka, ktorej účinok je zameraný na odstránenie podráždenia, urýchľuje hojenie dermy.

Aj v kompozícii sú výťažky z nechtíka, borievky, šalvie, ktoré zúžia póry.

 • znižuje počet čiernych hláv;
 • znižuje aktivitu mazových žliaz;
 • odstraňuje zápal;
 • upokojuje pokožku.

Salicylové krémové mlieko

Existuje široký výber pleťových prípravkov tohto výrobcu určených pre rôzne typy pleti (pre mastné, problematické, suché, citlivé, kombinované).

Kompozícia obsahuje kyselinu salicylovú, vodu, rôzne rastlinné zložky, ako aj propylénglykol a alantoínové látky, ktoré môžu zvýšiť elasticitu dermis.

Toto mlieko je nealkoholický výrobok, ktorý je ideálnym prostriedkom pre každodennú starostlivosť o akýkoľvek druh dermis.

Salicylový uhorkový šalát ElixCy

Je určený na prevenciu zápalu, vyčistenie dermy pred kontamináciou, odstránenie podráždenia, zvýšenie tónu kože.

Kombinácia kyseliny salicylovej s rastlinnými zložkami môže efektívne ovplyvniť problematickú epidermis a aktualizovať ju bez nadmerného vysušenia.

Pracuje na povrchu kože aj vo vnútri zápalu, eliminuje ich zameranie, odstraňuje sčervenanie a opuch, urýchľuje hojenie poškodených tkanív.
Obsahuje etylalkohol.

Krém možno pripraviť aj doma. Aby ste to dosiahli, musíte si kúpiť fľašu kyseliny salicylovej v lekárni a pripraviť suché kvetiny nechtíka. Zariadenie sa naplní roztokom a potom sa umiestni na týždeň na tmavom mieste. Nádoba musí byť vyrobená zo skla. Ďalej by mala byť výsledná tinktúra filtrovaná a zriedená vriacou vodou v pomere 1: 2. Tento liek je najlepšie na kombináciu a mastnú pleť.

recenzia

Kyselina salicylová je zložka, ktorá je nevyhnutná pre problematickú pleť náchylnú na subkutánne akné, akné, čierne škvrny. Kombinácia tejto látky s rastlinnými zložkami ešte účinnejšie ovplyvňuje epidermis, odstraňuje podráždenie, kŕmenie a hydratáciu. Preto salicylové pleťové vody sú tak populárne: ich zloženie je optimálne, nedáva nadbytočnú pokožku, dáva jej čistotu a zdravie.

Kyselina salicylová. Zaslúži si víťazstvo "skromného" lieku proti akné.

Na Zemi je malé percento šťastných ľudí, ktorí nevedia, aké akné a zápaly na pokožke. Ale väčšina ľudstva je s týmto problémom oboznámená a hľadá spôsob, ako sa ho zbaviť. Napriek novinkám, ktoré každoročne vyvíjajú výrobcovia liekov proti akné, tento problém zostáva dodnes. Ale je tu len "skromný" prostriedok, ktorý nie je široko propagované a nie inzerované v médiách, sa stala skutočne "populárny" - salicylová kyselina akné a jej aplikácie v oblasti starostlivosti o pleť problém je najúčinnejší.

Zriedkavo sa akné vyskytuje v dôsledku vonkajších vplyvov. Vo väčšej miere sú príčinou porušenia vnútorných orgánov tela. Od miernych dysfunkcií až po vážne ochorenia.

Príčina vzniku akné by mala byť stanovená lekárom po vyšetreniach a testoch. Taktiež vymenuje alebo navrhne liečbu. Všetko, čo sa od Vás vyžaduje, je prísne dodržiavať odporúčania a schôdzky.

Prostriedky pre akné, spravidla vykonávajú základnú funkciu - odstránenie zápalu, exfoliácia a čistenie kože. Ich úlohou je zbaviť chovných mikroorganizmov priaznivú mikroflóru na povrchu kože (najlepšie vo vnútri pórov), ktoré spôsobujú zápal kože.

Kyselina salicylová. Ako to funguje?

Kyselina salicylová je aktívnou zložkou vŕbovej kôry. Má antiseptické a exfoliačné vlastnosti. Zmäkčuje hornú vrstvu kože a zátky vo folikuloch, zabraňuje tvorbe čiernych škvŕn a čiernych hláv. Farmaceutický sieť sa predáva v liekovej forme alkoholického roztoku (1% alebo 2%), masti (2%, 3%, 5%, 10%), a lepidlá pre použitie topicky kožných ochorení.

Fľaštička s kyselinou salicylovou sa nachádza takmer v každej domácej kabíne. Napriek "lacným" nákladom prinášajú výhody tejto drogy veľa. Používa sa tiež na zbavenie sa mozgov s vlhkými a neliečivými ranami, abscesmi. Nezabúdajte však, že ako každá farmakologická droga má svoje vlastné kontraindikácie. Pred použitím starostlivo prečítajte priložené pokyny.

Bežnou otázkou je alkohol alebo kyselina?

Veľmi často sa ľudia pýtajú: sú to kyselina salicylová a salicylový alkohol? V lekárňach môžete často nájsť na predaj fľašu s nápisom "kyselina salicylová" a pod "roztok alkoholu 2%". Čo je zavádzajúce kupujúci. Vo svojej čistej forme je kyselina salicylová kryštalický biely prášok, úplne rozpustný v alkohole. Preto lekárnici často vyrábajú alkoholové roztoky kyseliny salicylovej v rôznych koncentráciách pre rôzne aplikácie.

Salicylový alkohol z akné sa používa v šetrnej koncentrácii - nie viac ako 2%. Prostriedky sa používajú nie viac ako 2-krát denne, inak môže byť koža vysušená a pre mimoriadne citlivú pokožku by malo byť použitie salicylového alkoholu ešte opatrnejšie. Pamätať! Súčasné používanie produktov na báze kyseliny salicylovej s inými exfoliačnými činidlami môže spôsobiť vážne podráždenie.

Vedúci výrobcovia kozmetických značiek vyrábajú výrobok na báze kyseliny salicylovej bez alkoholu - lotion s kyselinou salicylovou. Je to jemná náhrada salicylového alkoholu, ktorý vďaka alkoholovej báze výrazne dehydruje pokožku a neodporúča sa na ošetrenie celej tváre - len lokálne. Zloženie bezvodých emulzií s výnimkou kyseliny salicylovej zahŕňa liečivé byliny - šalvia, plantain, nealkohol. Typicky sú tieto pleťové vody vhodné pre akýkoľvek typ kože. Najobľúbenejšie z týchto lotionov sú podľa spotrebiteľov lotiony kozmetických línií Stop Problem, Biotherm a Clinique.

Odporúčané, ale opatrne!

Súdiac podľa recenzií "majiteľov" na problematickú pleť, so skúsenosťami v rôznych produktov pre tvár, kyselina salicylová je veľmi efektívny, ale v čase jeho použitia sa majú sledovať pre ich kožu a zastaviť užívanie tejto drogy raz cítil nesvoj.

Olga, 20 rokov, Bryansk:

"Moja koža nie je tak problematická, niekedy sa objavia pár pupienkov, ale v PMS sa objavujú obrovské pupienky. Tu ich tiež spracovávam kyselinou salicylovou. Účinok, ktorý sa mi páčil, a obzvlášť potešený z lacnosti takéhoto super-nástroja. Ale potom som prestala používať, pretože pokožka bola veľmi suchá. Lekára a kozmetička mi odporučili mäkšie na moju pokožku. "

Gulnara, 18, Tatarstan:

"Je to ako jar, takže moje čelo je plné pupienkov. Kyselina salicylová po dobu piatich dní bola vyčistená. Cool vec! Radím vám! Mám 2% riešenie. "

Lyudmila, 36, Volzhsky:

"Moja dcéra je 16 rokov. Ona, rovnako ako všetci tínedžeri, má problém - pupienky. Slzy, hysterika - od veku 14 rokov "bojovali" s týmto problémom. Čo sa práve neskúšalo: drahé krémy a nie veľmi, inzerované v televízii a na odporúčanie priateľov. Všetko márne... Čítal som recenzie o tom, ako kyselina salicylová pomáha s akné, a kúpila ju. Naša radosť bola nekonečná. Čelo sa stalo čisté, pokožka zdravá! Buďte opatrní. Dcéra akosi prekonala kyselinu a objavila sa sčervenanie, ale o deň neskôr to prešlo. A tak je náprava naozaj nádherná! "

Evelina, 24, Krasnodar:

"Chcem sa podeliť o negatívny zážitok z používania kyseliny salicylovej. Po odniesnutí a "bláznovstve" zo šťastia, že sa zbavím akné, raz som si všimol biele škvrny na koži mojej tváre. Musel som ísť na kozmetiku. Povedala, že to bol úplný popáleniny! Buďte opatrnejší. Nenechajte sa uniesť. "

Natalia, 27, Kursk:

"Ja, rovnako ako všetci mladí ľudia, čelím problému akné. Vyskúšali sme všetky nové položky - nebol žiadny účinok! Trochu zlepšila situačnú návštevu kozmetičky. Ale výsledky kozmetických postupov rýchlo prešli. Susedca odporúča kyselinu salicylovú. Zaobchádzala som, ako povedala, pupienky a pár mesiacov na to zabudla! Plne podporujem a odporúčam! "

Katyusha. 21 rokov, Kemerovo:

"Som taktiež z" mladých dospievajúcich ", ale teraz mám čistú a dokonca aj kožu. Chcem sa podeliť o môj príbeh. Moja "spása" začala v deň, keď moja matka (ona je farmaceut) priniesla túto "magickú" fľašu z práce. V ten deň, po prvýkrát v živote, požiadala kupujúcich o to, na čo užívajú tento liek. Keď som sa dozvedel účel nákupu, vzala ma. Po ošetrení akné kyselinou salicylovou som si rozmazal svoju tvár so špeciálnym krémom na problémovú pokožku, ktorá zvlhčuje aj tukové kontroly. Teraz odporúčam svoju metódu všetkým, ktorí potrebujú pomoc pri "bojovaní" s pupienkami. "

Recenzie a skúsenosti ľudí, ktorí prekonali v starostlivosti o vašu pleť od akné salicylovú alkoholu, jasne ilustrujú účinnosť tejto "skromné" prostriedkov, a zároveň jej "agresívne sila."

Ďalší účinok sa dosiahne pri použití kyseliny salicylovej spolu s kyselinou glykolovou.

Táto kombinácia ušetrí vašu pokožku od čiernych škvŕn, stimuluje jej regeneráciu a urýchli proces obnovy. Maska vyrobená z kozmetickej hliny s pridaním niekoľkých kvapiek kyseliny salicylovej bude skvelým nástrojom na starostlivosť o vašu pokožku a vo vyššom veku.

Salicylalkohol - návod na použitie, indikácie, vedľajšie účinky a cena

Zmes kyseliny salicylovej a etylalkoholu sa nazýva salicylalkohol. Po prvýkrát sa tento antiseptický produkt získal z kôry vŕby a použil sa na liečbu reumatizmu. Neskôr sa kyselina salicylová použila v dermatológii na liečbu vonkajších kožných vyrážok, ktoré sú spôsobené aktivitou baktérií a mikróbov. Látka patrí do triedy aromatických kyselín, ktoré majú výraznú baktericídnu, vazokonstriktívnu dezinfekčnú vlastnosť.

Čo je salicylový alkohol

Existuje veľké množstvo rôznych liekov, ktoré idú do každej domácej medicíny hrudníka. Medzi nimi je alkoholový roztok kyseliny salicylovej. Tento populárny produkt sa nachádza nielen v domácich lekárňach, ale aj v jednotlivých odvetviach, v zdravotníckych zariadeniach a kozmetike. Alkoholový roztok kyseliny salicylovej je keratolytický liek, ktorý sa používa na vonkajšie použitie na liečbu rôznych kožných ochorení.

štruktúra

Toto syntetické činidlo pozostávajúce z dvoch zložiek: kyseliny salicylovej rozpustenej v etylalkohole v rôznych koncentráciách. Roztok obvykle obsahuje 1 alebo 2% samotného antiseptického činidla a 100 ml 70% etanolu. Kyselina sa bez alkoholu rozpustí, čo vedie k koncentrovanému produktu s výrazným terapeutickým účinkom. Liečivo má antimikrobiálny, dezinfekčný, protizápalový účinok a vykonáva ďalšie funkcie:

 • vysušuje akné a akné;
 • dezinfikuje pokožku;
 • odstraňuje zápalové procesy;
 • zničí patogénne huby a baktérie;
 • v mieste použitia obmedzuje plavidlá.

Aplikácia salicylového alkoholu

Liek je predpísaný na infekčné alebo zápalové ochorenia kože. Roztok používajte opatrne. Aby sa predišlo reakcii neznášanlivosti, je potrebné začať liečbu 1% roztokom alkoholu. Alkoholový roztok sa používa na liečbu zvýšeného potenia chodidiel, hyperhidrózy, hyperkeratózy, psoriázy. Niekedy sa látka používa pre bradavice, avšak v tomto prípade je účinnosť nízka. Označenia pre vymenovanie salicylovej sú:

 • plesňová a bakteriálna dermatitída;
 • hubová patológia chodidiel;
 • ekzém;
 • kukurice a mozoly;
 • pityriazis lichen;
 • olejová seborrhea;
 • akné vulgaris;
 • dyskeratóza;
 • červená lichen Devergie;
 • pyoderma;
 • akné;
 • akné;
 • kožné vyrážky;
 • strata vlasov.

Návod na použitie

Kúpiť roztok salicylového alkoholu v akomkoľvek percentuálnom podiele koncentrácie dnes môže byť v akejkoľvek lekárni. Nízka cena a vysoká účinnosť robili drogu veľmi populárnou populáciou. Najmä alkohol je často kúpený mladými ľuďmi na boj proti dospievajúcim pimples, vyrážky a akné. Malo by sa pamätať na to, že ide o koncentrované riešenie, ktoré môže nielen poškodiť pokožku, ale spôsobiť aj hlboké popáleniny. Z tohto dôvodu je nezávislé zaobchádzanie neprijateľné. Trvanie a frekvenciu aplikácie salicyliu by mal lekár uviesť individuálne.

Podľa pokynov sa alkoholová antiseptická látka používa na lokálnu liečbu bolestivých oblastí. Častejšie je aplikácia dotovaná vatovým tampónom. Ak je lézia malá, potom je potrebné použiť prostriedok na liečbu 1 denne / deň. S citlivou pokožkou je najlepšie užívať liek každý druhý deň. Liečba trvá maximálne 2 týždne. Nepoužívajte roztok alkoholu na zdravú pokožku, pretože pravdepodobne poškodí neinfikované tkanivá.

Z akné

Aby sa zbavili čiernych škvŕn a akné na tvári, používa sa 1% roztok kyseliny acetylsalicylovej alebo salicylovej. Ak sa vyskytne veľa vyrážok, náplasť sa aplikuje na vatovú podložku, potom sa problémové škvrny utierajú, ak nie je dostatočné, použije sa vatový tampón a liek sa aplikuje v polohe. Po liečbe musíte čakať 15 minút a potom umyť tvár normálnou vodou, aby ste neutralizovali kyselinu. Ak sa výsledok nezobrazí v priebehu času, po konzultácii s dermatológem sa môže použiť 2% roztok kyseliny.

Liek bude účinný len vtedy, ak sú pupienky spôsobené zápalom mazových žliaz. Alkohol pomáha:

 • dezinfikovať pokožku;
 • čisté a úzke póry;
 • Odlúpte staré bunky;
 • sucho;
 • znížiť salootdelenie;
 • znížiť výskyt akné;
 • stabilizovať činnosť mazových žliaz;
 • zbaviť sa červených škvŕn.

Liečba čiernych hláv, akné a akné salicilka sa dá urobiť pomocou domácej masky. Okrem toho musíte objednať katalóg a zakúpiť kozmetickú hlinku z internetového obchodu alebo lekárne. Tento čistiaci prostriedok je bohatý na minerály. Modrá alebo biela hlinka tónuje pokožku, odstraňuje toxíny, vysuší, bielí, uzdravuje rany. Ak chcete pripraviť masku z akné, potrebujete kyselinu salicylovú (1-2%), bielu alebo modrú hlinku (1 balenie), vodu. Zložky by mali byť zriedené na konzistenciu hustej kaše a aplikované 2-3 krát týždenne na očistenú pokožku počas 15 minút.

Aplikácia z pigmentových škvŕn

Pigment, ktorý dodáva pokožke človeku tmavší odtieň, sa nazýva melanín. Niekedy je nerovnomerne rozložená na tele, zhromažďuje sa na jednom mieste vo forme škaredých škvŕn. Dávajú pokožke nie estetický vzhľad, nútia človeka, aby hľadal spôsob, ako sa zbaviť tohto problému. Na ošetrenie pigmentovaných škvŕn sa používa 1 alebo 2 percent salicyl-resorcinolalkohol alebo salicylalkohol na tvár.

Podľa žien je používanie alkoholu spásou pre problémovú kožu. Náklady na nástroj sú penny a efekt z používania nie je nižší ako drahé kozmetické postupy: tón sa rozjasní a zarovná, pigmentové škvrny zmiznú. Pred aplikáciou výrobku musí byť tvár očistený od nečistôt a make-upu, potom utrite akýmkoľvek antiseptikom.

Salicylová na báze alkoholu pomáha tým, ktorí majú mastnú kožu alebo zmiešanú (kombináciu). Pre suchú pokožku nie sú vhodné prípravky obsahujúce kyselinu salicylovú, kyselinu rezorcinovú alebo kyselinu sírovú. Najjednoduchším spôsobom, ako bojovať proti pigmentačným miestam, je vymazať ich každé ráno a pred spaním. Priebeh liečby je 15 dní. Pri nedostatočnej účinnosti po 5-dňovej prestávke sa terapia môže zopakovať.

Liečba lišajníkov a húb na koži

Podľa pokynov je na liečbu plesňových infekcií a lišajníkov na ľudskom tele potrebné iba ako súčasť komplexnej terapie. Keďže liek má baktericídny a protizápalový účinok, často sa používa na odstránenie huby nechtov. Pred začatím procedúry sa odporúča čistiť a pariť nechtovú dosku. Na tento účel je vhodný kúpeľ s mydlovým roztokom, octom alebo soľou.

Trvá asi 15-20 minút, kým sa nehrdzavejú. Vďaka tomuto postupu sa kyselina salicylová rýchlo dostane do ohniska infekcie a neutralizuje patologické mikroorganizmy. Po podložke by mali byť nechty usušené a aplikovať 5% alkoholový roztok (2 krát / deň). Liečba huby trvá najmenej mesiac. Niekedy je potrebná dlhšia antimykotická liečba (až 6 mesiacov).

Kyselina salicylová úspešne bojuje s prejavmi zbavovania všetkých druhov. Na liečbu sa odoberá 2-3% alkoholový roztok, ktorý sa aplikuje na postihnutú oblasť 2 až 4 krát denne. Aby sa po aplikácii drogy nevysušila koža, je potrebné naniesť tenkú vrstvu výživného krému na hornú časť liečenej oblasti (môže to byť dieťa). Na zlepšenie účinnosti tohto produktu sa kombinuje s dechtovou a sírovou masťou.

Použite s ovčími kiahňami

Lacné, ale účinné liečivo sa používa aj na ošetrenie kože počas veterných mlynov. Pri ťažkých ochoreniach, keď je veľa ovčie kiahne a vyčerpávajú, neustále prasknú, je zvlášť potrebné použitie salicylového alkoholu bez ohľadu na vek pacienta. Ak nie sú ošetrené oblasti ošetrené, pôjdu do bulóznej formy.

Nebezpečenstvo tohto stavu je pretrvávajúce vylučovanie, zlúčenie do hlbokých a veľkých vredov. Nezdravujú sa dlho a potom opúšťajú jazvy a drsné jazvy bez melanínu. Bolestivé forma ovčích kiahní spôsobujú streptokokom a stafylokokom, ktoré sú odvodené z tela po dlhú dobu, a len v liečbe, v ktorom musí zahŕňať prípravky na báze alkoholu.

Alkoholový salicylový roztok v štandardnej koncentrácii 1-2% s ovčím kiahňam sa má aplikovať až trikrát denne, ale opatrne, aby sa zabránilo popáleniu. Priebeh liečby - až do úplného vylúčenia choroby. Salicylová kyselina je najúčinnejšia pri liečbe vyrážok spôsobených klasickou alebo bulóznou kiahňou kiahňou. Účinok lieku:

 • odstránenie zápalu;
 • sušenie;
 • prevencia hnacenia;
 • potláčanie patogénnych baktérií;
 • dezinfekcia;
 • zrýchlenie procesu hojenia tkanív.

Z hustej chĺpky

Na kozmetické účely, tiež široko používaný salicyl. Neoddeliteľnou súčasťou osobnej starostlivosti je odstránenie nežiaducich vlasov na tele. Najčastejším vedľajším účinkom epilácie je vrodenie jednotlivých chĺpkov bez ohľadu na metódu (epilátor, holiaci strojček, živica, vosk, bradavka a iné). Stáva sa to najmä v bikinách, podpazušiach, dolných končatinách. O niečo menej sa vyskytuje problém na bokoch, bruchu, tvári.

Hoci dnes existuje veľa prostriedkov na odstránenie nahromadených chĺpkov, najefektívnejší je považovaný salicylový alebo resorcinolový alkohol. Tieto lieky v krátkom časovom období eliminujú vedľajší účinok odstránenia chĺpkov. Produkt odstraňuje podráždenie, hydratuje, čistí póry, má exfoliačný efekt, vytvára peelingový efekt. Počas tohto postupu alkoholový roztok má antiseptický účinok, zabraňuje vzniku hnisavosti vo vlasovom folikulu.

Je lepšie použiť na odstránenie zrazených vlasov salicylový slad, ktorý sa ľahko pripraví sami doma. Vezmite 2% alkoholu, glycerínu a vody. Podľa receptúry je potrebné miešať 1 lyžičku. l. Salicylová, 0,5 šálky studenej vody a 20 gramov glycerínu. K účinku hovorca bol účinný, musíte ho aplikovať 1-2 krát / deň, rozširujúc oblasť zrastnutých vlasov. Na predpis lekára môže byť beater vyrábaný v lekárňach lekárnikmi. Trvanie liečby - až do úplného odstránenia problému.

Je možné piť kyselinu salicylovú

Je prísne zakázané používať alkoholový roztok kyseliny salicylovej. Pri príjme sliznice je silne prekvapený a prvý únik kyseliny spôsobí vážne popáleniny vnútorných orgánov. Ak sa roztok náhodou dostal do úst, musíte urýchlene prijať takéto opatrenia:

 • opláchnite ústnu dutinu roztokom sódy (1 lyžica na 300 ml teplej vody);
 • piť veľa mlieka;
 • Užívajte aktívne uhlie na adsorpciu žalúdka (1 tableta na 10 kg / hmotnosť);
 • vyčistiť črevá, aby vytvorili klystír s vodou;
 • V prípade ťažkej otravy vyhľadať lekára, ktorý predpíše symptomatickú liečbu.

Tehotenstvo a laktemia

Lekári a vedci, ktorí používajú kyselinu salicylovú pre budúcu matku, sú prísne zakázané. Nemožno ho používať nielen vo vnútri, ale aj vonku. Kyselina sa rýchlo vstrebáva do buniek epitelu, hlboko preniká do pokožky. Všetky výrobky, ktoré obsahujú časť salitsilku (krémy, pleťové vody, masti, gély, šupky), môže spôsobiť nenapraviteľné poškodenie plodu, po namáčanie v krvi, čo je látka ľahko prechádza placentou.

Kým dieťa je v bruchu matky, jej telo je jediným zdrojom výživy. Vysoká koncentrácia salicylovej kyseliny môže v dieťati spôsobiť anémiu plodu alebo chronickú patológiu kardiovaskulárneho systému. Použitie drogy bude mať tiež negatívny vplyv na pôrodnú ženu - môže spôsobiť zníženie pracovnej aktivity alebo bolestivé kontrakcie. Žena počas pôrodu nemôže normálne tlačiť, čo vedie k silnému pretrhnutiu perinea.

Najzávažnejšie ochorenie, ktoré môže viesť nielen k systematickému, ale aj pravidelnému aplikácii kyseliny salicylovej tehotnou ženou - Reyeho syndróm. Patológia vedie k problémom s obličkami, ochoreniam srdca, narušeniu mozgu u dieťaťa. Tento syndróm môže spôsobiť smrteľný výskyt u detí vo veku 4-12 rokov. Používanie salicylovej kyseliny v tehotenstve alebo počas laktácie môže tiež spôsobiť reprodukčnú dysfunkciu u chlapcov.

Nežiaduce účinky

Alkoholový roztok kyseliny salicylovej sa má používať starostlivo, pretože alkohol v kompozícii môže spôsobiť vedľajšie účinky. Miestne kožné reakcie zahŕňajú:

 • silné sčervenanie (kožné nálezy získavajú vínovú alebo jasne červenú farbu);
 • zvýšená suchosť pokožky, olupovanie;
 • napätie (silné nepohodlie spôsobuje mimické pohyby);
 • nové vyrážky na koži;
 • popáleniny;
 • alergické reakcie.

Tieto javy nie sú dôvodom na zrušenie terapeutických opatrení, ak majú priemerný alebo slabý stupeň závažnosti. Je potrebné znížiť dávku lieku a sledovať ďalšiu reakciu organizmu. Ak prejdú vedľajšie účinky za 1-2 dni, liečba môže pokračovať. Ak negatívne prejavy pretrvávajú, užívanie lieku sa má prerušiť a poraďte sa s lekárom, aby ste ho nahradili.

kontraindikácie

Rovnako ako pri akomkoľvek liekovom lieku salicylalkohol má svoje kontraindikácie na použitie:

 • precitlivenosť na zložky;
 • alergia na kyselinu salicylovú;
 • nosenie dieťaťa (tehotenstvo);
 • dojčenie (dojčenie);
 • renálna alebo hepatálna insuficiencia;
 • Vek dojčaťa;
 • otvorené povrchy rany;
 • drogovej intolerancie.

Je dôležité vedieť, že kyselina salicylová môže byť použitá len na kozmetické účely v prítomnosti mastnej alebo kombinovanej pokožky. Ľudia, ktorí majú pokožku, sú náchylní na sucho, je lepšie vybrať si iný výrobok. Pri aplikácii salicylovej kyseliny by sa malo brať do úvahy, že opísané liečivo nereaguje na všetky lieky. Z tohto dôvodu sa uchýlite k liečbe týmto liekom iba po konzultácii s dermatológiou.

Predávame salicylový alkohol vo fľašiach z tmavého skla na 25 a 40 ml. Liek môžete uchovávať 3 roky. Po otvorení fľaše je alkohol iba 1 mesiac, pretože má vlastnosť erodovať. Ak sa vo fľaši objaví sediment alebo vznikne nepríjemný zápach, potom sa náprava nedá použiť. Najlepšie miesto na uloženie - suchá chladná miestnosť, ktorá nepreniká do slnečných lúčov.

Liek si môžete kúpiť v každej lekárni. Náklady sa mierne líšia v závislosti od objemu lieku a percentuálneho podielu. Priemerná cena v lekárňach v regióne Moskva:

Kyselina salicylová a masť: vlastnosti a aplikácia

Kyselina salicylová je antiseptická látka, ktorá má na pokožku protizápalové, antimikrobiálne a dráždivé účinky. Vyrába sa ako alkoholický roztok (salicylaldehydového alkoholu 1% alebo 2%), ale aj v rámci pasty (1% a 3%), prášky a salicylovej masti (2%, 5%, 10%), na vonkajšie použitie. Účinná látka liečiva - kyselina salicylová - bola raz izolovaná z vŕbovej kôry talianskym chemikom Rafaelom Piriou.

Kyselina salicylová má nasledujúce terapeutické vlastnosti:
 • antimikrobiálne;
 • lokálne dráždivý;
 • protizápalové;
 • keratolytické;
 • rušivo;
 • slabá antipruritika;
 • zmäkčovanie vonkajšej vrstvy kože s jej následným odfarbením a odstránením.
Indikácie kyseliny salicylovej
 • akné vulgaris;
 • pigmentácia kože po akné;
 • komedóny (čierne body);
 • nadmerný obsah tuku v koži a zvýšené salpingovanie;
 • seborrhea je mastná;
 • pityriazis lichen;
 • Popáleniny (používa sa iba masť alebo pasta);
 • ekzém je chronický;
 • kukurica;
 • lupienka;
 • hyperkeratóza;
 • hyperhidróza (nadmerné potenie nôh).

Ako vyhrievač je možné predpísať roztok alkoholu pacientom trpiacim artritídou a reumatizmom.

Ako používať alkoholový roztok kyseliny salicylovej

V 100 ml 1% roztoku kyseliny salicylovej obsahuje 1 g účinnej látky, pomocnou zložkou je 70% etylalkoholu. Liečivo je bezfarebná kvapalina, transparentná, s charakteristickým ostrým alkoholovým zápachom, určená len na vonkajšie použitie. Prostriedok sa aktívne používa v dermatologickej praxi na liečenie zápalových a infekčných kožných ochorení.

Podľa pokynov je maximálna denná dávka na ošetrenie povrchov kože pre dospelých 10 ml a pre deti 1 ml. Problémové oblasti sa ošetrujú vatovým tampónom namočeným v roztoku kyseliny salicylovej niekoľkokrát denne.

Priebeh liečby nie je dlhší ako 1 týždeň. Maximálne trvanie užívania drog počas liečby môže určiť len ošetrujúci lekár.

Na udržanie rovnováhy roztoku na kožu je žiaduce, aby sa aplikoval lokálne (bodovo) a kauterizoval každý prick s vatovým tampónom namočeným v kyseline salicylovej, nie viac ako 2 krát denne. Koža je predtým vyčistená od zvyškov kozmetiky a nečistôt a otrhnutá antiseptikom, napríklad tinktúrou z nechtíka, zriedená na polovicu čistou vodou.

Alkoholický roztok pomáha zbaviť vrastené vlasy po odstránení chĺpkov v oblasti slabín, podpazušie, nôh a rúk. Predovšetkým pozemkov ošetrených zarastaniu chĺpkov tvrdú špongiou a / alebo kroviny, a potom každá časť je aplikovaná na zapálené minútu namočenou v roztoku kyseliny salicylovej vatovým tampónom a potom sa vlasy ľahko odstrániť pinzetou.

Ako správne používať salicylovú masť?

Táto dávková forma, týkajúca sa nesteroidných protizápalových liekov, je určená výlučne na vonkajšie použitie. Doba liečby liekom by nemala presiahnuť 20 dní (závisí od stupňa zanedbania ochorenia).

Masť má široké uplatnenie a je priradený s popáleninami, rany, zaparenín, pľuzgiere nôh, bradavice, opary, ekzémy, psoriáza, seborrhea, zápalové a infekčné lézie pokožky (akné vulgaris akné, komedóny, atď.)

Masť sa aplikuje na problémové oblasti pozdĺžne pomocou vatového tampónu alebo bavlneného tampónu. Pokožka by mala byť očistená od nekrotického tkaniva a dezinfikovaná antiseptikom. So súčasným povrchom rany sa aplikuje gázový obväz, impregnovaný masťou, ktorý sa môže meniť každé 2-3 dni.

Miestna aplikácia sa vykonáva 1-3 krát denne. Pri výraznom zápale tkanív sa odporúča zriediť liečivo vazelínou v pomere 1: 2 alebo 1: 4 (v závislosti od kože a priebehu ochorenia). Pri liečení psoriázy, seborey, akné, akné a zbavenia koncentrácie masti by nemali prekročiť 2%. Na odstránenie keratinizovanej kože a šliach sa používa silnejší prostriedok s koncentráciou kyseliny salicylovej 10%.

S príslušnou liečbou akné so salicylovou masťou zostávajú stopy po nich. Salicylová masť tiež nevyhnutný pre sanie a odľahčiť jazvy, škvrny, pigmentové oblasti už vytvorený po skončení zápalového procesu, ako je akné.

Pri liečení psoriázy sa používa masť s koncentráciou účinnej látky 1 až 5%. Použitie lieku pomáha odstrániť prebytočnú epidermis (hornú vrstvu pokožky) a zmäkčuje pokožku, čím zlepšuje vstrebávanie iných liekov predpísaných lekárom.

Oblasti pokožky hlavy postihnuté psoriázou sa lubrikujú masťou s vyššou koncentráciou kyseliny salicylovej od 5% do 10%. Lokalizované lézie sa ošetrujú kompozíciou denne a rozsiahle - nie viac ako 3 krát týždenne (každý druhý deň). Uistite sa, že dodržiavate ošetrujúceho špecialistu.

Kyselina salicylová: kontraindikácie

 1. Toto riešenie nemožno použiť pre ľudí, ktorí sú alergickí na etanol a kyselinu salicylovú, ako aj pre ženy počas laktácie a dojčenia.
 2. Masť je kontraindikovaná na aplikáciu v prípade alergie na účinnú látku a pomocné zložky.
 3. Pri dlhodobom používaní masti sa môžu vyskytnúť poruchy zrážanlivosti.
 4. Prostriedok môže poškodiť pacientov s renálnou insuficienciou v dôsledku vysokej absorpcie účinnej látky.
 5. Je nežiaduce používať liek u novorodencov a dojčiat.


preventívne opatrenia

 • Keď používate drogy na báze kyseliny salicylovej pre deti, nemôžete ju aplikovať na niekoľko oblastí pokožky súčasne.
 • V prípade prekročenia odporúčanej dávky lieku sa môže vyvinúť alergická reakcia v ošetrených oblastiach kože, svrbenie sucha, pálenie, lúpanie, podráždenie, žihľavku, miestne nárast teploty, a vznik keratolytického účinku.
 • Dermatológovia neodporúčame používať prípravky kyseliny salicylovej na materské znamienka, bradavice sa pestovanie týchto chĺpkov a bradavíc sa nachádzajú na tvári a genitálií.
 • Chráňte sliznicu pred požitím lieku, ak sa náhodou aplikuje, opláchnite príslušnú oblasť veľkým množstvom tečúcej vody.
 • Treba poznamenať, že aplikácia kyseliny salicylovej sa výrazne zvyšuje, keď sa činidlo aplikuje na povrchy s previsnutými léziami a hyperemiou alebo zápalom kože.
 • Odborníci neodporúčajú súčasne aplikovať alkoholový roztok a masť kyselinou salicylovou, pretože takáto kombinácia nadmerne vypúšťa pokožku.
 • Bez predchádzajúcej konzultácie s dermatológiou by ste nemali používať iné lieky súbežne s prípravkami kyseliny salicylovej.

Lotion s kyselinou salicylovou

Salicylic lotion sa týka rozpočtových a veľmi účinných nástrojov, ktoré uľahčujú starostlivosť o pleť s "problémami". Pomáha vyrovnať sa s prejavmi lokálnych zápalových reakcií, čiernych hláv, nadmernej pigmentácie. Salicylové akné pleťové mlieko obsahuje hlavnú účinnú látku - kyselinu salicylovú. Ako rozpúšťadlo sa používa alkohol alebo extrakty liečivých rastlín.

Mechanizmus účinku kyseliny salicylovej

Vlastnosti drogy sú študované pred viac ako storočím. Vzťahuje sa na lieky s výraznými antiseptickými vlastnosťami, potláča sekréciu apokrinného potu a mazových žliaz, normalizuje pH kože. Hlavné indikácie pre použitie sú:

 • Liečba miestnych zápalov zápalu na koži vrátane infekčných ochorení.
 • Hojenie rán.
 • Nadmerné ukladanie keratínu je fenomén hyperkeratózy, pretože kyselina má výrazné keratolytické vlastnosti.
 • Liečba zvýšenej sekrécie potu a mazových žliaz.
 • Pri komplexnej liečbe kožných ochorení (akné, akné, ekzémy) je kyselina salicylová schopná zvýšiť stupeň permeability iných liečiv, čo zvyšuje účinnosť liečby.

Pri aplikácii má výrobok výrazný dráždivý účinok. Použitie pleťovej vody s kyselinou salicylovou sa odporúča pre pokožku. Na slizniciach spôsobuje liek vážne svrbenie, podráždenie, sčervenanie a opuch.

V kozmetike sa na zlepšenie stavu problému pokožky používa kyselina. To je efektívny nástroj pre objavenie akné, akné, akné. Používa sa na zvýšenie sekrécie potu a mazových žliaz, odstraňuje mastný lesk. Pleťová voda na tvár obsahujúca kyselinu salicylovú - nepostrádateľné a cenovo dostupné prostriedky na účinné čistenie pokožky, eliminuje čierne škvrny a hyperpigmentáciu.

Pravidlá aplikácie

Salicylická voda z akné a iné prejavy zápalových reakcií, nadmerná tvorba keratínu, hyperpigmentácia na tvári by sa mali vybrať v závislosti od charakteristík a typu pokožky. Obchodný a lekárenský reťazec ponúka širokú škálu takýchto výrobkov, plne pripravených na použitie, ktoré sa líšia v zložení:

 • Salicylové mlieko bez alkoholu. Typicky obsahuje alantoín, rastlinné extrakty.
 • Salicylová voda na alkohol, ktorej obsah účinnej látky je od 1 do 10%.

Môžete pripraviť tonikum na vlastnú päsť.

Nedoporučuje sa dlhšie používanie lotionu s kyselinou salicylovou dlhšie ako 1 mesiac, aby sa zabránilo vzniku návykového syndrómu. Po 30 dňoch používania sa musí vykonať trojmesačná prestávka.

Pri používaní nástroja by ste mali dodržiavať jednoduché pravidlá:

 • Opatrne odstráňte kozmetiku akýmkoľvek bežným spôsobom.
 • Po make-up sa odporúča umývať teplou vodou.
 • Bavlnený kotúč ponorený do pleťovej vody je stieraná tvár, s výnimkou oblastí okolo očí.

V závislosti od konkrétnej situácie, stavu pokožky, postup sa vykonáva nie častejšie ako raz alebo dvakrát denne, ráno a (alebo) večer pred spaním.

Alkoholové mlieko

Pri zvýšenej sekrécii mazových žliaz, ak je typ kože bližšie k mastnej alebo kombinovanej, by mali byť preferované kozmetické prípravky obsahujúce alkohol obsahujúce kyselinu salicylovú. Odstraňujú prebytok kožného mazu, čím je tvár nudná, čím odstraňuje mastný lesk. Použitie alkoholového mlieka pomáha vyrovnať sa s prebytočnou tvorbou keratínu, zjavne zjasňuje a tónuje pokožku.

Lotion bez alkoholu

Odporúčaná pre pokožku so zvýšenou citlivosťou a tendenciou k suchu. Ako tekutý základný krém s kyselinou salicylovou bez alkoholu sa používajú výťažky z liečivých rastlín: harmanček, ľubovník bodkovaný, arnica, nechtík, ktoré majú protizápalové, antiseptické vlastnosti. Alantoín je častou súčasťou takýchto liekov. Má výrazný adstringentný účinok, podporuje zvlhčenie, zužuje expandované póry, zlepšuje regeneračné vlastnosti pokožky.

Varenie doma

V lekárňovom reťazci si môžete kúpiť alkoholový roztok kyseliny salicylovej rôznych koncentrácií: od 1 do 10%. Na prípravu lotionu je vhodné 1 alebo 2 percentné zloženie. Vyššia koncentrácia činidla pri aplikácii na pokožku môže spôsobiť podráždenie alebo dokonca popálenie.

Na varenie potrebujete lyžicu s hornou suchou trávou: nechtík, heřmánek, ľubovník bodkovaný, šalvia, arnica. Môžete použiť zmes liečivých rastlín. Tráva sa naplní 100 ml jedného alebo dvoch percent alkoholového roztoku a nechá sa stáť 24 hodín a potom sa zriedi 200 ml vody. Po filtrovaní je pleťová voda pripravená na použitie. Účinne a rýchlo zvládnuť akné a miestne oblasti zápalu na pokožke pomáha pridať do hlavného receptu propolis vo forme tinktúry.

Preskúmanie pripravených finančných prostriedkov

V maloobchodnom a farmaceutickom reťazci existuje veľký zoznam výrobkov na starostlivosť o pleť s kyselinou salicylovou rôznych výrobcov, ktoré sa líšia v cenovej kategórii a pomocných zložkách. Ako urobiť správnu voľbu?

Je dôležité pochopiť, že hlavnou zložkou takýchto liekov je kyselina salicylová a jej prítomnosť v krému poskytuje potrebné terapeutické a kozmetické účinky. Každý si môže vybrať nástroj pre seba:

 • Stopproblem. Pod týmto názvom sa vyrába celý rad produktov starostlivosti o pleť s problémami. Môžu byť použité teenagermi. Vhodné pre mužov a ženy. Neobsahuje etylalkohol. Vyrába sa s prídavkom rastlinných extraktov. Obsahuje rakytník, okvetné lístky ruží, šalvia, nechtík. Ako tonická zložka v kompozícii je zahrnutá uhorka a citrónová šťava.
 • Vrtuľa. Tiež predstavuje celú sériu produktov pre starostlivosť. Salicylové mlieko tejto línie sa líši od iných podobných produktov v obsahu zinku a laktulózy. Takáto kompozícia pomáha normalizovať činnosť žľazy umiestnenej v hrúbke kože a zvyšuje jej bariérovú funkciu.
 • Elix. Vyrába sa v rôznych kombináciách: s nechtíkom, ľubovníkom, dubovou kôrou, ktorá vám umožňuje vybrať si pleťovú vodu.
 • SaliZink. Neobsahuje alkohol. Odporúča sa pre mastné a kombinované typy pleti. Vzorec tohto lieku je posilnený zinkom a sírou, čo pomáha efektívnejšie riešiť problémy problémovej kože.

Kyselina salicylová - návod na použitie

Ako sa zbaviť akné, mozole, plesne a iné kožné defekty často používajú kyselinu salicylovú - pokyn k využívaniu finančných prostriedkov (prášok a alkoholu) obsahuje informácie o indikáciách, zloženie, kontraindikácie. Protizápalové lieky sú považované za jeden z najlacnejších, ale účinných spôsobov liečby akné. Okrem toho pomáha redukovať akné, odstrániť čierne bodky a bielenie pokožky.

Čo je kyselina salicylová

V medicíne je kyselina fenolová alebo salicylová liečivá antiseptická látka, ktorá má keratolytické, protizápalové a antimikrobiálne účinky. Okrem toho produkt roztrhne a zmäkčuje vonkajšiu vrstvu pokožky, čo ukazuje účinok odlupovania. Často sa používa v dermatológii, kozmetike na liečbu psoriázy, akné, čiernych škvŕn a tiež na liečbu poranení ranami. Alkoholový roztok kyseliny salicylovej má nízke náklady, ale zároveň účinne bojuje s rôznymi kožnými defektmi, a preto je veľmi populárny.

štruktúra

Zložky protizápalového liečiva závisia od formy uvoľňovania a koncentrácie liečiva. Prášok obsahuje čisté kryštály účinnej látky bez prísad. Okrem toho sa vyrába 1 a 2 percentá alkoholového roztoku. Ich zloženie je nasledovné:

Forma vydania

Protizápalové liečivo je dostupné vo forme prášku, ktorý je bielymi kryštálmi bez zápachu. Výrobok sa dobre rozpúšťa vo vode, olejových roztokoch, alkohole. Prášok sa predáva v baleniach 10, 25, 50 g, má rozumnú cenu. Bežnejšou formou uvoľňovania kyseliny salicylovej je 1 až 2% alkoholový roztok, ktorý je zabalený do tmavých sklenených fliaš s kapacitou 10, 25, 40, 100 ml.

vlastnosti

Fenolický alkohol má veľa užitočných účinkov, kvôli tomu, čo sa používa ako masky, lotiony, bodové prostriedky. Okrem toho pomáha dosiahnuť účinok odlupovania a čistenia pokožky nadbytočných častíc. Práškový a alkoholový roztok kyseliny salicylovej má nasledujúce vlastnosti:

 • antimikrobiálne;
 • lokálne dráždivý;
 • protizápalové;
 • keratolytické;
 • protisvrbivé;
 • zmäkčenie.

Čo pomáha

Kyselina salicylová v práškovom a alkoholovom roztoku pomáha pri liečbe popálenín, podporuje normalizáciu funkcií mazových žliaz a iných kožných problémov, ako sú:

 • chronický ekzém;
 • olejová seborrhea;
 • lupienka;
 • kukurica;
 • zvýšené potenie nôh;
 • hyperkeratóza;
 • čierne bodky;
 • akné;
 • pigmentové škvrny;
 • zápalové a infekčné kožné ochorenia.

kontraindikácie

Pred použitím náradia s protizápalovým účinkom by ste sa mali oboznámiť s kontraindikáciami salicylového liehu. Zahŕňajú tieto stavy:

 • individuálna intolerancia aktívnej zložky;
 • deti do 12 mesiacov;
 • obdobie laktácie;
 • tehotenstva;
 • zlyhanie obličiek;
 • nadmerná suchosť pokožky.

Vedľajšie účinky

Pri vonkajšej aplikácii lieku môžu byť vedľajšie účinky, pri ktorých sa vyžaduje, aby prejsť na liečivo s nižším percentom alebo prestať používať liečivo. Možné negatívne reakcie:

 • pálenie;
 • svrbenie;
 • lokálna hyperemia;
 • podráždenie pokožky;
 • alergická reakcia;
 • kožná vyrážka;
 • zvýšený zápal.

Návod na použitie

V závislosti od typu problému sa dávka, metóda a priebeh liečby líšia. Existujú však všeobecné odporúčania, ktoré treba dodržiavať pri použití fenolového alkoholu:

 • denná dávka nesmie presiahnuť 10 ml pre dospelých alebo 1 ml pre deti;
 • ak je to možné, aplikujte produkt lokálne, čím sa zabráni ošetreniu viacerých miest naraz;
 • Pred použitím očistite pokožku kozmetiky, kontaminantov.

Liečba akné

Kyselina salicylová proti akné sa používa už niekoľko desaťročí, pretože sa dokázala dokázať ako účinný prostriedok počas tejto doby. Ak je niekoľko pupienkov, nasajte bavlnený tampón do roztoku a vyhoďte ho zápalom. Po 15 minútach opláchnite fenol vodou. V prípade, že máte početné vyrážky, opatrne si trieť tvár navlhčeným tampónom, snažiac sa nadmerne vysušiť pokožku. Pre lepší účinok sa používa kyselina glykolová alebo kyselina boritá spolu so salicylovou kyselinou. Kurz liečby trvá 1,5 - 2 mesiace systematického užívania.

Kyselina salicylová z čiernych bodiek

Pre ľudí s mastnou pokožkou môže byť fenolický alkohol skutočnou spásou: produkt hlboko čistí póry a zabraňuje vzniku tuku, čo spôsobuje čierne škvrny. Tento účinok je možný kvôli schopnosti liečiva rozpustiť proteín, čo umožňuje zvýšiť intenzitu obnovy pokožky, aby sa odstránili mazové zátky. Ak chcete dosiahnuť účinok, musíte pleť vyčistiť aspoň 3-krát za týždeň, potom na tvár naniesť hydratačný tonik alebo krém. Postup liečby trvá, kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

Z kukurice

Fenolický alkohol výborne odstraňuje zožrané mŕtve bunky pokožky. Použitie lieku závisí od typu zápästí:

 • Prostriedky sa impregnujú roztokom, ktorý ich zmäkčuje. V pokročilom štádiu vytvárajte kompresie v noci.
 • Pre mokré šupky je vhodná fenolová masť alebo prášok, ktorý sa zriedi vo vode na stav pasty. Po aplikácii zmesi na poškodenú oblasť a zhora pripojte náplasť.
 • Na liečbu kukurice, akúkoľvek formu prípravku. Po nanesení na pokožku je potrebné prípravok odstrániť pomocou pemzy alebo tvrdého štetca.

Je možné piť kyselinu salicylovú

Použitie vnútri salicylového alkoholu je prísne zakázané, pretože pri jeho prijatí sú sliznice vnútorných orgánov vážne ohromené. Prvá vôľa kyseliny spôsobuje silné popáleniny ústnej sliznice. Ak sa riešenie dostalo náhodou, mali by sa prijať tieto opatrenia:

 • opláchnite si ústa roztokom sódy;
 • piť mlieko vo veľkom množstve;
 • na adsorpciu žalúdka uvoľňuje aktívne uhlie;
 • Vytvorte klystír s čistou vodou na čistenie čriev;
 • v prípadoch silného odchodu ísť do nemocnice.

Použitie u detí

Pri liečbe kožných lézií u detí je potrebná súčasná liečba viacerých miest. Na tieto účely sa vyberá len 1% a 2% salicylalkohol, pričom sa nepoužívajú iné formy uvoľňovania. V tomto prípade sú niektoré kožné defekty u malých detí liečené inými prostriedkami - agresívnejšími formami látky. Pre liečbu bradavíc sa používa len fenolová masť. Okrem toho je potrebné pamätať na to, že dieťa nesmie používať žiadne prostriedky na základe tejto zložky do 12 mesiacov.

Počas tehotenstva

Používanie kyseliny salicylovej v kozmeteológii počas tehotenstva je kategoricky zakázané lekármi. A to platí nielen pre alkoholový roztok a prášok, ale aj pre všetky kozmetické výrobky, v ktorých sa táto zložka nachádza, dokonca ani v úlohe účinnej látky. Vzhľadom k tomu, salitsilka súčasťou skupiny aspirín liekov, ktoré sú považované v priebehu tehotenstva potenciálne nebezpečné, fenolové kyseliny, príliš, má negatívny vplyv na tehotenstvo dieťaťa.

Tento zákaz je spôsobený hlbokým a rýchlym vstrebávaním salicylového lieku do pokožky a prietoku krvi. S krvou sa liek prenesie na budúce dieťa, čo narušuje jeho vývoj a zhoršuje zdravie. Okrem toho salicylová kyselina môže spôsobiť kongenitálne ochorenia kardiovaskulárneho a močového systému. Tento účinok na plod je nielen systematickou, ale aj pravidelnou aplikáciou lieku.

Liekové interakcie

Kyselina salicylová zvyšuje priepustnosť pokožky, čo zvyšuje absorpciu liekov na vonkajšie použitie. Navyše roztok prenikajúci do pokožky zvyšuje vedľajšie účinky perorálnych hypoglykemických látok, metotrexátu, derivátov sulfonylmočoviny. Nekompatibilné s prípravkami kyseliny salicylovej sú považované za oxid zinočnatý a resorcinol.

Prostriedky s kyselinou salicylovou

Na liečbu akné, čiernych škvŕn a iných problémov spojených s kozmetológiou môžete použiť nielen roztok alkoholu alebo prášok, ale aj produkty vyrobené na báze kyseliny fenolovej:

 • Pleťová voda. Majú rovnaké vlastnosti ako originál, ale neobsahujú alkohol. Takže na vysušenie pokožky sa stáva ťažšie. Vyberte pleťové mlieko podľa typu pleti.
 • Masť. Prostriedky sa považujú za účinné, ale musia sa používať s opatrnosťou, aby sa predišlo popáleniu a silnému sušeniu.
 • Gély. Používa sa na denné čistenie pokožky pred nadmernou kontamináciou, tukom.
 • Peeling. Obsahuje fenolovú a glykolovú kyselinu. Vďaka tejto kombinácii môžete dosiahnuť hlboké očistenie, ale buďte opatrní a postupujte podľa inštrukcií, inak môžu byť nepríjemné dôsledky.

Špeciálne pokyny

Neodporúča sa používať tento liek na liečbu bradavíc. Navyše netrite kyselinu salicylovú na materské znamienka a oblasti pokožky v okolí pohlavných orgánov. Ak sa alkoholový roztok dostane na sliznicu, táto oblasť pokožky sa dôkladne umyje veľkým množstvom vody. Absorpcia tejto látky sa môže zvýšiť zápalom, hyperémiou a kontaktom s vlhkými ranami. Protizápalové lieky neovplyvňujú riadenie vozidiel a mechanizmov.

Antiseptické roztok a prášok je možné zakúpiť v internetovom obchode a akejkoľvek lekárni vo vašom meste. Prvá možnosť je často vhodnejšia, pretože existuje širší katalóg produktov, existujú recenzie zákazníkov a možnosť objednávať produkt s nižšími nákladmi. Ak chcete zistiť, koľko nákladov na kyselinu salicylovú stojí v lekárni a na stránkach s lekárskymi výrobkami, môžete z tabuľky: