Hlavná

Dermatitída

Kyselina salicylová pre tvár: aplikácia a recenzie

Aby sa v kozmeteológii získal rovnomerný tón pleti, často sa používa kyselina salicylová. Pomáha zbaviť sa pupienkov, vekových škvŕn a iných podobných problémov. Zloženie tohto činidla má potrebné vlastnosti na dosiahnutie očakávaného účinku v krátkom čase. Na jeho základe môžete pripraviť domáce krémy, masky.

Aké je použitie kyseliny salicylovej na kožu

Po prijatí prvého roztoku tejto drogy v 19. storočí sa jej vlastnosti nezmenili. Hneď od okamžiku našiel svoju aplikáciu v kozmetike, takže bol pôvodne:

 • keratolytiká;
 • silné antiseptikum;
 • dráždivý.

Kyselina salicylová je antibakteriálny antimikrobiálny liek, ktorý sa môže použiť ako externý dezinfekčný prostriedok. Pomocou tohto lieku liečte rany, liečte dermatologické ochorenia, kozmetické poruchy. Riešenie je schopné preniknúť hlboko do pórov kože, stimulovať krvný obeh. Keratolytické vlastnosti liečiva zahŕňajú účinok exfoliácie, ktorý sa prejavuje sušením horných vrstiev kože. Liečivo má taký kozmetický účinok:

 • skrýva škvrny od akné;
 • reguluje sekréciu mazu;
 • bielidlá, sušenie tváre;
 • zmena farby čiernych bodiek;
 • zabíja baktérie, ktoré vyvolávajú akné, akné.

Kyselina salicylová je súčasťou mnohých protizápalových, antibakteriálnych látok, ktoré sa uvoľňujú na riešenie problémov s pokožkou. Hlavnou úlohou tohto prvku je dezinfekcia povrchu tkaniva, penetrácia do interiéru a ničenie baktérií. Treba mať na pamäti, že umierajú nielen škodlivé, ale aj užitočné mikroorganizmy. Vysychá z pokožky, čím sa znižuje tvorba kožného mazu. Už vytvorené akné je dezinfikované, vystupuje cez kanály smerom von.

Môžem si trieť obličky s kyselinou salicylovou

Tento prostriedok sa osvedčil v oblasti kozmetológie, ale existuje niekoľko dôvodov, prečo sa kyselina salicylová pre tvár nestane najúspešnejšou voľbou. Zvážte nasledujúce kontraindikácie týkajúce sa užívania lieku:

 1. Nepoužívajte roztok pre ľudí s citlivou, suchou pokožkou. Tento typ je väčšinou často napadnutý baktériami, ale vzhľadom na povahu účinku lieku sa situácia môže zhoršiť.
 2. Nepotrebujete produkt používať v zime, keď je pod vplyvom vzduchu a chladu, koža sa stáva tenšou, vysušte. To platí najmä pre ľudí s ťažkým akné.
 3. Po aplikácii lieku nemôžete byť pod slnkom. To môže vyvolať výskyt vekových škvŕn.

Neodporúča sa rozmazanie tváre kyselinou salicylovou v prítomnosti individuálnej neznášanlivosti na zložky, prejavu alergickej reakcie na tieto zložky. Ak ste vylúčili tieto kontraindikácie, odporúča sa použitie lieku za nasledujúcich podmienok:

 • mastná pokožka tváre s viacerými, jednotlivými pupienkami, rozšírenými pórmi, čiernymi bodkami;
 • Kombinovaný typ kože s viacerými komedónmi, akné;
 • s jednotlivými pigmentovými škvrnami, pupienkami a suchým typom kože.

Ako otrite tvár

Postup čistenia osoby má určité požiadavky, ktoré musia byť splnené pred a po ukončení procedúry. Liečba je súčasťou rôznych masti, pleťových krémov, krémov. Postup aplikácie masky na peeling sa stal bežným. Po jej vykonaní nie je možné, aby slnečné lúče zasiahli pokožku, opaľovali sa alebo dlho chodili na slnku. Návod na použitie:

 1. Oblasť tváre, ktorá sa má ošetriť, sa má čistiť špeciálnym mliekom.
 2. Ak chcete rozšíriť póry, vytvorte parný kúpeľ a potom umyte tvár horúcou vodou.
 3. Odstráňte kontamináciu odmasťovacím roztokom, ktorý má aj antiseptický účinok.
 4. Roztok alebo kyselina salicylová vložte na tvár tenkú vrstvu. Keď liečba začne pôsobiť, pocítite mierne brnenie, brnenie. Ak zistíte, že pokožka začala veľmi červená, ihneď odstráňte roztok, inak môžete vypaľovať.
 5. Masku opláchnite studenou vodou, čo pomôže zúžiť póry.

Pomáha kyselina salicylová zabrániť pigmentácii tváre

V kozmetických salónoch sa tento prostriedok často používa na bielenie pokožky, avšak doma môžete dosiahnuť rovnaký účinok. Jednou z oblastí aplikácie kyseliny salicylovej pre tvár je odstránenie pigmentových škvŕn. Pozitívna stránka lieku:

 1. Nemá agresívny účinok na pokožku, zriedka sa deje peeling, začervenanie. Táto reakcia sa vyskytuje iba u vlastníkov tenkej kože.
 2. Póry sú dobre čistené, dezinfikované kvôli baktericídnym účinkom.
 3. Farba je vyrovnaná bez traumatizácie tvárového tkaniva.

Odporúča sa použiť 15% roztok, požadovaný účinok sa dosiahne po treťom postupe. Môžete sa pokúsiť zdvojnásobiť koncentráciu, čo urýchli manifestáciu výsledku. Použite kyselinu salicylovú nasledovne:

Krém s kyselinou salicylovou: kto urobí a ako podať žiadosť?

Kyselina salicylová (Chemický vzorec C6H4 (OH) COOH) - látka skupina beta-hydroxy kyseliny, často pridáva do kozmetických výrobkov, aby bolo dosiahnuté antibakteriálny a protizápalový účinok pre rozpustenie oleja a odumreté epidermálne bunky, k normalizácii rovnováhy pokožky. Salicylová masť predáva v lekárňach, ale nie je vhodný pre každodenné použitie a starostlivosť o pleť produktov, platil len prejdite na problémových miestach, kde sa tvoria akné.

V predajniach nájdete špecializovanú kozmetiku, ktorá je vhodnejšia pre trvalú starostlivosť ako bežná lekáreň alebo salicylická roztok v čistej forme.

Krémy s kyselinou salicylovou umožňujú vyčistiť póry nečistôt a eliminovať akné, čo je dôvod, prečo sú tak populárne a často sa nachádzajú na regáloch obchodov. Napriek veľkému zoznamu výhod by tieto finančné prostriedky mali byť opatrné.

Zistili sme, aké vlastnosti má krém s kyselinou salicylovou, aké prínosy prináša koži tváre a tiež aké vedľajšie účinky môže viesť k jej bežnému používaniu.

Kto je vhodný krém s kyselinou salicylovou pre tvár?

Finančné prostriedky na báze kyseliny salicylovej - nie je iba krémy, ale aj vody, tonery, masky, riešenie pre umývanie tváre, kroviny, pena a tonikum. Všetky tieto prostriedky "sledujú" jeden cieľ - očistiť pokožku a zachovať jej čistotu.

To znamená, že krém s kyselinou salicylovou môže byť užitočné nielen ako terapeutické činidlo pre starostlivosť o kožné problémy s čiernymi bodkami a akné, ale aj ako účinnú varovanie profylaktické činidlo vzniku širokej škály kožných problémov:

 • hyperpigmentácia kože;
 • komedóny, akné, post akné, rôzne typy akné;
 • zvýšená salonifikácia;
 • papuly, pustuly;
 • mastný lesk na koži tváre;
 • sčervenanie pokožky;
 • nerovnomerná pleť.

Predpokladá sa, že krémy s kyselinou salicylovou lepšie používajú majiteľov mastných a kombinovaných typov pleti, pretože pre suchý typ nie sú vhodné kvôli ich sušeniu. Napriek tomu, pri suchom koži typu, môžete použiť tieto výrobky 1-2 krát týždenne na prevenciu a liečbu akné.

Kyselina salicylová, ktorá je súčasťou kozmetiky, vám umožňuje normalizovať rovnováhu tukov a ľahko odľahčiť pokožku. Po 2-3 aplikáciách bude možné pozorovať, že pigmentové škvrny a post-akné sú menej výrazné.

Aké sú krémy s kyselinou salicylovou?

Salicylový roztok alebo salicylová masť je vhodná na pohotovostnú liečbu akné a je bodkovaná na problémové oblasti lokalizácie vyrážok. Pokiaľ ide o každodenné rutinné používanie, tu stojí za to venovať pozornosť špecializovanej kozmetike.

Tu sú niektoré príklady populárnych nástrojov, ktoré majú mnoho pozitívnych recenzií na internete:

 • Anti-akné krém Clerasil Ultra s kyselinou salicylovou, fytoextraktmi, polyhydrokyselinami na normalizáciu štruktúry kože a bilancie obsahu tuku (približne 300 rubľov);
 • Hydratačný krém s kyselinou salicylovouGarnier "Net skin Active" na odstránenie akné a stopy z nich (asi 300 rubľov);
 • Tónový krém BB s kyselinou salicylovou Garnier "Pure Active Skin" pre denné užívanie a prevenciu akné (okolo 380 rubľov);
 • Tonizačné a matovacie prostriedky izraelskej značky Matte Perfect Foundation na báze kyseliny salicylovej, estery škrobu a ricínového oleja (asi 650 rubľov);
 • Tónový krémNeutrogenakožaclearingnadácie, ktorá obsahuje aj kyselinu salicylovú, je prezentovaná v širokej škále farieb (približne 1000 rubľov);

Komplikácie po použití krému s kyselinou salicylovou

Kyselina salicylová je neprijateľné pre precitlivených pokožky, rovnako ako zápalových procesov v dermis, dermatologické ochorenie vyvolal alebo hormonálne poruchy v tele. V tomto prípade nemôžete dokonca použiť tónový krém s nízkym záujmom kyseliny salicylovej.

Ak je vaša pokožka nie je precitlivená, ale niekedy reaguje na ultrafialové svetlo, niektoré kozmetiky, tuhé chlórovanej vody a ďalšie faktory, je vhodné sa poradiť s dermatológom pred použitím krému s kyselinou salicylovou tváre.

Ak sa tieto pravidlá nedodržiavajú a ignorujú, po prvom podaní lieku na kožu sa môžu objaviť komplikácie a vedľajšie účinky:

 • alergická reakcia vo forme závažného podráždenia (sčervenanie, vyrážka, pálenie);
 • sčervenanie jednotlivých oblastí kože;
 • progresie už existujúcich vyrážok;
 • horieť (zvyčajne pri použití vysoko salicylovej kyseliny);
 • sušenie a odlupovanie kože, ktoré môžu byť sprevádzané svrbením a popálením.

Môžete si prečítať nielen o krémoch, ale aj o iných kozmetických prípravkoch s kyselinou salicylovou v inom článku na našej webovej stránke.

Použitie kyseliny salicylovej v starostlivosti o tvár na riešenie problémov spojených s pigmentáciou, čiernymi bodkami, vráskami. Revízia kozmetiky s kyselinou salicylovou, prezentovaná na iHerb

Problém akné je známy mnohým. Akné je nepríjemná kozmetická porucha. Zhoršujú vzhľad pokožky. Aby sme sa vyrovnali s týmto stavom, nestojí za to. Existuje obrovské množstvo kozmetiky pre akné. Mnohé z nich obsahujú kyselinu salicylovú.

Táto zložka sa považuje za najúčinnejšiu v boji proti vyrážkam. Kozmetológia nezostáva stáť. Neustále sa vyvíja. Napriek najnovším úspechom v tejto oblasti sa zatiaľ nepodarilo nájsť účinnejšie prostriedky na vyčistenie pórov a zastavenie zápalových procesov.

Ako funguje kyselina salicylová a aké bezpečné je jej použitie? Ako používať správne riešenie a kozmetické výrobky s touto zložkou? Zistite, že podrobnosti budú zaujímavé pre všetkých, ktorí kvôli akné stratili dôveru v neodolateľnosť.

Aké je použitie kyseliny salicylovej?

Po prvýkrát bola syntetizovaná kyselina salicylová na začiatku 19. storočia. Odvtedy sa táto látka používa na liečbu dermatologických ochorení a na liečbu rany. Používanie kyseliny salicylovej pre pokožku je zrejmé. Má nasledujúce vlastnosti:

 • antiseptikum;
 • protizápalové;
 • antibakteriálne;
 • exfoliačný;
 • otravné;
 • zmäkčovadlá.

Použitá kyselina salicylová na tvár vyrieši nasledujúce problémy:

 • vyrážky na koži: pupienky, komedóny, akné alebo akné;
 • čierne bodky;
 • pigmentové škvrny;
 • stopy po kožných vyrážkach;
 • nadmernú aktivitu mazových žliaz;
 • pityriazis lichen;
 • dlhé nezhorené rany;
 • chronický ekzém.

Ľudia, ktorí dlhé roky viedli neúspešný boj s vyrážkami na koži a potom použili salicylovú pomoc, tvrdia, že s touto kyselinou sa nedajú porovnať žiadne prostriedky. Je rovnako účinný proti akné, čiernym škvrnám a pigmentovaným škvrnám.

Aby sa však nepoškodilo, je potrebné sa naučiť niektoré pravidlá. Nedodržanie opatrenia predstavuje niekoľko nepríjemných javov:

 • začervenanie;
 • svrbenie;
 • drsnosť;
 • alergie;
 • popáleniny;
 • nové vyrážky.

K pokožke nie sú pokryté škaredými škvrnami a po ošetrení kyselinou salicylovou doma nie je žiadny nepríjemný pocit, musíte sa naučiť, ako zvoliť správnu koncentráciu roztoku. Mimochodom, môžete kombinovať niektoré zložky s salicylovou. Napríklad med.

Pre tých, ktorí hľadajú jednoduché spôsoby a nebudú sa obťažovať prípravou masiek a pleťových vody, najlepšou voľbou je použitie kozmetiky obsahujúcej túto kyselinu. Krém možno aplikovať každý deň. To platí najmä pre mastnú pleť. Masochki sa pravidelne. Peeling podľa potreby.

Ak ste sa ešte rozhodli bojovať s pupienkami pomocou riešenia, pred použitím, rada cosmetologist nebude bolieť. Alebo aspoň nezávislé štúdium teórie, ako správne aplikovať salicil.

Life Flo Health, sprej s kyselinou salicylovou, 237 ml

Pravidlá používania kyseliny salicylovej

Návod na použitie naznačuje, že roztok kyseliny salicylovej, v ktorej je etylalkohol pomocný, je určený na vonkajšie použitie. Pomocou vatového tampónu alebo disku sa výrobok aplikuje na postihnuté miesta. Opakujte postup niekoľkokrát denne. Dĺžka kurzu závisí od toho, koľko prípadu beží. Liečba môže trvať od 7 dní do dvoch, maximálne tri týždne.

Ak je úlohou odstrániť pigmentové škvrny, musíte riešenie používať každý deň niekoľko týždňov.

Zastavte lokálne zápaly a suché pupienky salicylovej kyseliny môže doslova deň. V prípade intenzívnych vyrážok je potrebné liečiť celý povrch tváre. Takéto postupy šetria od akné len za 7-10 dní. Ak sa vyrážka úplne nezastaví počas tohto obdobia, potom sa minimálne množstvo akné výrazne zníži. Po krátkom kurze musíte urobiť prestávku.

Kyselina salicylová má jedno mínus. Môže to byť návykové. To znamená, že pri dlhodobom používaní sa náprava stáva neúčinným. To je spôsobené tým, že baktérie, ktoré spôsobujú zápal, ktoré vedú k vzniku akné, vytvárajú rezistenciu voči tejto kyseline.Po určitom čase však roztok alkoholu opäť funguje v plnej sile.

E.L.F. Kozmetika, základ make-upu pre problémovú pokožku, s kyselinou salicylovou 2% čírou, 14 ml

sústredenie

Pred použitím kyseliny salicylovej stojí za to zistiť, aké percento bude vo vašom prípade vhodné. Ak máte prvýkrát riešenie, je lepšie začať s 1%. V priebehu času môžete prejsť na 2%. Spravidla ide o 2% salicilium, ktoré sa používa na akné a iné podobné problémy.

Užívanie 3% je prijateľné, ak je pokožka veľmi mastná a problematická. K dispozícii je tiež kvapalina s 5-10% kyseliny salicylovej. Použitie na pokožku tváre je nežiaduce. Pokiaľ nie je pre peeling. A bude lepšie, ak takýto postup dôverujete pánovi. Riziko je, že môžete preháňať.Namiesto očakávaného účinku existuje nebezpečenstvo spálení. Kozmetička presne určí, koľko percent by malo byť v roztoku na aplikáciu na pleť vášho typu.

čistý Zrozumiteľný, vylepšený prostriedok na odstránenie akné "3 v 1", s kyselinou salicylovou 2%, 240 ml

Kozmetika s kyselinou salicylovou

Salicyl sa nachádza v rôznych kozmetických výrobkoch. Obsahovať takýto komponent môže:

Niektoré produkty môžu byť pripravené nezávisle od prírodných zložiek. Napríklad pleťová voda, maska ​​a dokonca krém. Ak uprednostňujete hotové výrobky, existuje veľa možností od rôznych výrobcov. Takáto kozmetika je určená na dennú starostlivosť o problémovú pokožku.

Andalou Naturals, činidlo na zníženie pórov, kôra aloe + vŕbová kôra, kyselina salicylová 178 ml

tonikum

Spôsob aplikácie je veľmi jednoduchý. Ak si vyberiete tonikum alebo použijete pleťový krém, stačí navlhčiť bavlnený tampón tekutinou a pracovať na povrchu kože. Samozrejme, pranie predchádza pranie. Účinky budú účinnejšie, ak sa prostriedok aplikuje na čistú pokožku. Aký je prínos lotionu alebo tonicu pre osobu so salicylkou? Tieto výrobky majú na pokožku nasledujúce účinky:

 • tonic;
 • upokojujúce;
 • podsushivayuschee;
 • antibakteriálne;
 • protizápalové;
 • hojenie rán.

Krém obsahujúci túto kyselinu má sušivý účinok. Jeho použitie je dôležité pre mastnú pleť. Pravidelná aplikácia na tvár výrazne zníži tvorbu podkožného tuku, čo zase eliminuje charakteristický lesk na povrchu.

Vhodné na krém na kombinovaný typ pleti. Koniec koncov, je tiež náchylné na vyrážky. Najmä v zóne T. Existuje však jeden odtieň. Po aplikácii lieku sa môže objaviť suchosť na lícach a brade. Ak sa takýto jav objaví, je lepšie vyhnúť sa tejto oblasti a rozložiť krém len do problémových oblastí.

Viditeľný výsledok sa dosiahne vďaka dennému ošetrovaniu epidermy. Navyše je to žiaduce robiť to ráno aj večer.

Pre suchú pokožku sa však tento výrobok môže používať len príležitostne. Ako prevencia akné. So sklonom k ​​alergiám a precitlivenostiam sa lieky s kyselinou salicylovou nesmú používať vôbec.

Reviva Labs, ľahký peeling na kožu s kyselinou salicylovou, 42 g

peeling

Kyselina salicylová môže pôsobiť ako keratolytikum. To znamená, že zmäkčuje kožné tkanivá a vyvoláva rýchle oddelenie mŕtvych buniek. Preto je epidermis obnovená. Keď keratinizovaná vrstva exfoliuje, také chyby ako škvrny, stopy po akne, malé jazvy odchádzajú. A tento vplyv tiež pomáha zľahčiť tvár.

Preto kozmetológovia často používajú kyselinu salicylovú na peeling. Nezávisle na takomto postupe je to možné. Avšak, stojí za to byť opatrný. Je možné ošetriť tvár kyselinovým roztokom, ktorého percento prekračuje prípustnú hladinu, čo môže viesť k problémom v podobe sušenia a dokonca aj pálenia.

Isvara Organics, čistiaca pleťová maska ​​s kyselinou salicylovou, 88,72 ml

maskovať

Pleťový peeling je dobre urobený s hotovými maskami. Obsah kyseliny salicylovej v nich je taký, že exfoliačný účinok bude poskytovať a prispievať k penetrácii iných účinných látok prítomných v maske a bude mať stimulujúci účinok na regeneračné schopnosti pokožky. Táto maska ​​neškodí. Drobné začervenanie rýchlo prechádza.

Po pokožke odpočíva od použitia takýchto prostriedkov môžete vychutnať svoj nový vzhľad. Po prvom použití sú pozitívne zmeny. Ak nanášate masku 2-3 krát týždenne, môžete dosiahnuť tieto výsledky:

 1. zbaviť sa vekových škvŕn;
 2. očistiť tvár akné;
 3. zľahka pokožku;
 4. odstrániť po akné;
 5. znížiť produkciu kožného mazu.

Recepty masky s kyselinou salicylovou

Masku na tvár si môžete pripraviť sami. Dobrá kombinácia kyseliny salicylovej a medu. Rôzne recepty pomôžu pochopiť, ako správne skombinovať roztok alkoholu s medom. Dajme pár príkladov.

Recept 1

Vezmite 3 tablety aspirínu a rozotrite ich na prášok. Pridávame med. Stačí 1 lyžička. Odkvapkajte malú vodu alebo, ak je to žiaduce, citrónovú šťavu. Všetko starostlivo premiešajte. Zmes sa aplikuje na pokožku, venujte pozornosť problémovým oblastiam. Mierne masírujte a nechajte 15-20 minút. Opláchnite teplou vodou.

Recept 2

Zmiešajte kyselinu salicylovú, šťavu z aloe a med. Toto všetko miesime lyžicou, kým sa nedosiahne homogénna hmotnosť. Aplikujeme na tvár a rozdeľujeme ju do rovnomernej tenkej vrstvy. Očakávajte 10-15 minút, choďte umyť.

Med je pre tvár veľmi užitočný. Kombinácia tejto zložky s kyselinou salicylovou bude mať priaznivý účinok na mastnú pokožku, na ktorej sa budú objavovať pupienky každú chvíľu.

čistý Číry, hydratačný dvojčinný prostriedok, liečba akné kyselinou salicylovou, 118 ml

Kozmetika alebo roztok alkoholu - čo je lepšie?

Je dôležité vedieť, že kyselina salicylová je k dispozícii nielen v kozmetike. V lekárni môžete kúpiť špeciálne alkoholové roztoky alebo masť. Alternatívou je nákup aspirínu. Používa sa roztok kyseliny salicylovej na ošetrenie na mieste. Kvapalina z fľaše sa tiež môže pridávať do tonika alebo do vody.

Riešenie pomôže zbaviť sa vyrážky a dokonca aj pigmentových škvŕn. Faktom je, že kyselina salicylová nielenže zabíja baktérie spôsobujúce zápal. Takisto vyvoláva prietok krvi na miesto, kde bol spôsobený. Obnovuje sa tak pokožka. Bunky hornej vrstvy sa odlúpajú. Aktualizovaná pokožka bez škvŕn je oveľa atraktívnejšia.

Je ťažké povedať jednoznačne, je lepšie si vybrať kozmetiku alebo použiť riešenie. Všetko závisí od typu kože a intenzity vyrážok. Samozrejme, riešenie je silnejšie.

Je tu ešte jeden dôležitý bod. Pri individuálnej neznášanlivosti by ste nemali používať kyselinu salicylovú na tvár. Ak po aplikácii salicylovej látky na kožu nie je silné podráždenie, tento liek vám vyhovuje.

Pomocou kyseliny salicylovej môžete upraviť prácu mazových žliaz, zabudnúť na problémy v podobe akné a uvoľniť epidermis z pigmentových škvŕn. Postarajte sa o svoj vlastný vzhľad, to vám dá dôveru!

Kyselina salicylová pre tvár: vlastnosti použitia kozmetiky a zdravotníckych výrobkov

Tento alkoholový roztok, predávaný v akejkoľvek lekárni bez lekárskeho predpisu, doslova za penny (0,1 dolára), je prakticky v každom dome. Je to dobrá alternatíva liečebného alkoholu, odstraňuje svrbenie a vyrážky na tele, je dobré, ak potrebujete dezinfikovať a dezinfikovať poškodenú pokožku. Ale nielen v dermatológii, našiel svoju aplikáciu.

Nedávno sa kyselina salicylová čoraz viac používa na odstránenie rôznych kozmetických nedostatkov. A s týmto účelom si môžete kúpiť nielen lieky, ale aj značkovú kozmetiku. A v salónoch ponúka vysoko efektívny a veľmi populárny postup pre peeling na jeho základe. Čo si tento nástroj zaslúžil takú pozornosť?

Akcia na koži

Najprv je kyselina salicylová liekovým alkoholovým roztokom, ktorý je antiseptickým a antibakteriálnym liekom. Používa sa v dermatológii ako externé dezinfekčné liečivo: na liečbu rán a liečbu dermatologických ochorení. Môže sa však tiež použiť ako kozmetika pre tvár, pretože má komplexný a veľmi priaznivý účinok na pokožku:

 • odfarbuje mŕtve bunky, je silným keratolytickým činidlom a vynikajúcim peelingovým činidlom;
 • uvoľňuje akné na základe svojich antibakteriálnych, antiseptických a antimikrobiálnych vlastností;
 • eliminuje škvrny po odstránení akné a akné;
 • uzdravuje malé kožné lézie v oblasti;
 • bielo tvár z vekových škvŕn;
 • reguluje vylučovanie podkožného tuku;
 • je určená na liečbu dermatologických ochorení;
 • dokonca aj z vrások;
 • stimuluje krvný obeh;
 • odstraňuje póry, eliminuje čierne body;
 • sušenie hornej epidermálnej vrstvy, ktorá vám umožňuje používať kyselinu na starostlivosť o mastnú pokožku.

Takýto viacúčelový, terapeutický a kozmetický účinok kyseliny salicylovej na tvár je veľmi obľúbený v kozmetike a dermatológii. Tento nástroj by sa mal použiť na odstránenie takých problémov, ako sú:

 • akné;
 • bradavice;
 • zápal;
 • vyrážka;
 • hyperkeratóza;
 • hyperpigmentácia;
 • dermatitída;
 • infekčné ochorenia kože;
 • pyoderma;
 • ichtyóza;
 • popáleniny;
 • pityriazis lichen;
 • lupienka;
 • známky starnutia;
 • farebný lichen;
 • seborrhea;
 • ekzém;
 • čierne bodky;
 • erythrasma.

Na liečbu závažných dermatologických ochorení s kyselinou salicylovou, ktorých príznaky sa objavujú na tvári, je nevyhnutné dostať sa do lekárskej funkcie a konať v súlade s jeho pokynmi.

Pôvod názvu. Termín "salicylová" sa vracia k latinskému slovu "salix", ktorý sa prekladá ako "vrba", pretože kyselina bola najskôr izolovaná z tejto rastliny. To bolo syntetizované Rafael Piria, taliansky chemik.

Možné škody

Ako každá iná kyselina je salicylová veľmi silná dráždivá látka. Preto ako kozmetické činidlo by sa mala používať s extrémnou presnosťou, s odporúčanými dávkami a kontraindikáciami.

Kontraindikácie:

 • precitlivenosť na liek a etanol;
 • tehotenstvo, laktácia;
 • tenká, supersenzitívna pokožka;
 • zlyhanie obličiek;
 • ochorenia krvi;
 • vek do 3 rokov;
 • akékoľvek vážne chronické ochorenia vyžadujú konzultáciu s lekárom, dermatológiou, kozmetikou.

Nežiaduce účinky:

 • ťažké pálenie;
 • popáleniny;
 • svrbenie;
 • návaly tepla;
 • opuch;
 • vyrážka;
 • alergické reakcie;
 • peeling.

Zmierniť nepohodlie akýchkoľvek vedľajších účinkov na liečbu lekár hyperemické, edematózne alebo spálené kože môže byť 3-4 krát denne spracovať masť alebo krém panthenol.

Často sa v hodnotení kyseliny salicylovej možno nájsť také hodnotenie ako "spálené tvárou", "Nemôžem ísť von kvôli silnému začervenanie", "zahájil rozsiahlu stimuláciu," atď. Najčastejšie sa tieto problémy vyskytujú v dôsledku nesprávneho používania.. drog: nesprávna koncentrácia, príliš často používané, ignorované kontraindikácie atď.

Vedľajšie účinky sú často dočasné, krátkodobé nepríjemné pocity a miznú samy. Ale pri dlhších formách musíte navštíviť lekára, aby ste dostali liečbu na odstránenie týchto kožných problémov. Liečivo je úplne odstránené z komplexnej starostlivosti o pleť.

Salónový peeling

V každom kozmetickom salóne sa dnes používa salicylový tvárový peeling - povrchný (15-20% roztok je použitý) alebo medián (35-30%).

indikácie:

 • bolestivá pleť;
 • hyperkeratóza;
 • hyperpigmentácia;
 • postacne;
 • expandované, kontaminované póry;
 • príliš mastná pleť;
 • suchá pokrčená pokožka;
 • Akné, spôsobené pubertou alebo hormonálnym zlyhaním.

protokol

 1. Odstraňovač make-upu.
 2. Liečba antiseptickým a odmasťovacím roztokom.
 3. Aplikácia roztoku na 5-10 minút (v závislosti od stupňa problému). Vyskytne sa mierny pocit pálenia.
 4. Odstránenie roztoku neutralizátorom.
 5. Použitie zmäkčovadla (maska ​​alebo smotana).

Obdobie rehabilitácie

 1. Umývanie po povrchnom lúpaní je možné až po jednom dni, po mediálnom - za 48 hodín.
 2. Hyperémia je takmer trvalý vedľajší účinok po salicylovom lúpaní (prejavuje sa u 90% pacientov), ​​ale dočasný. Po 2 dňoch musí prejsť. Ak chcete urýchliť tento proces, nemôžete používať kozmetiku a vo všeobecnosti sa dotýkať vašej tváre rukami.
 3. Peeling je nepostrádateľný proces. Najprv sa vytvorí tenký "pergamenový" film, potom sa tmavne, praskne a spadne. Nemôžete: odtrhnúť kúsky pokožky, prevrať ich, použiť kroviny, dotýkať sa rukami.
 4. Slnečné a návštevné bazény a kúpele sú tiež zakázané.
 5. Časom udalosti je chladná sezóna.

Salicylová peeling salon - veľmi populárna postup, ako efektívne riešiť rad kozmetických problémov, relatívne lacná (asi $ 17 za session), je zriedka komplikácie, pretože väčšina vedľajšie účinky sú dočasné.

Hodnotenie finančných prostriedkov značky

Čo znamená s kyselinou salicylovou ako kozmetické? Malý výber hodnôt vám umožní orientovať sa v dosahu a cenách.

Francúzska lekáreň

 1. Redermic R. La Roche-Posay. 30,6 USD.
 2. Lotion Desincrustante - čistiaci krém. Uriage. 20,4 USD.
 3. Mat Seboregulating Moisturizer - hydratačná matná sebo-regulujúca emulzia. La Roche-Posay. 20,4 USD.
 4. 3-Regulová globálna starostlivosť o pleť - univerzálna starostlivosť. Uriage. 17 dolárov.
 5. Strúhajúca mikro-exfoliačná emulzia - pleťová voda na zúženie pórov s účinkom exfoliácie. La Roche-Posay. 17 dolárov.
 6. Korekčná emulzia pre mastnú pokožku. La Roche-Posay. 17 dolárov.
 7. Hlboká čistiaca maska ​​- maska ​​na exfoliáciu. NOREVE. 17 dolárov.
 8. Exfoliac Lotion je čistiaci prostriedok. NOREVE. 17 dolárov.
 9. Acnomega 200. Noreva. 13,6 USD.
 10. Mliečna matraca Emulzia - matná emulzia. Avene. 13,6 USD.
 11. Čistiaci krém - čistiaci krém. Ducray. 13,6 USD.
 12. Triple Action Mask - Triple Action Mask. Ducray. 13,6 USD.
 13. Keracnyl Matifyer - matná emulzia. Ducray. 13,6 USD.
 14. Čistiaci matovací matovací toner - matný pleťový krém. Avene (Francúzsko). 11,9 USD.
 15. Čistiaca maska ​​na čistenie masky je čistiaca maska. Avene (Francúzsko). 10,2 USD.

kozmetika

 1. Purity Detox Scrub je jemný mechanický kef. CosMedix (USA). 67,8 USD.
 2. Care Toner - protizápalový tonik s akné z akné. Blemish Lab (Južná Kórea). 26,5 USD.
 3. AC koncová pena - pena pre problémovú pokožku. Baviphat Dollkiss (Južná Kórea). 8,8 USD.
 4. Čistiaca maska ​​na vyhladenie pokožky tváre mätovou a vrbovou kôrou. Logona (Nemecko). 4,7 USD.
 5. SaliZink - pleťová voda. Hysintez (Rusko). 0,8 USD.

Krémy obsahujúce kyselinu salicylovú

 1. Salines Moisturizing Gel Cream - hydratačný gélový krém. Sesderma (Španielsko). 59,8 USD.
 2. Control System Salicyl Cream - krém s peelingovým efektom pre každú pleť. Elizavecca (Južná Kórea). 23,6 USD.
 3. DUO + ​​- korekčný krémový gél. La Roche-Posay (Francúzsko). 17,8 USD.
 4. Global 6 Corrective and Unclogging Care - krém na korekciu a odstránenie nedostatkov. Noreva (Francúzsko). 17,5 USD.
 5. AKN Corrective Care - krém proti akné. Bioderma (Francúzsko). 17,4 USD.
 6. Anti-imperfekcia Globálna hydratačná starostlivosť je globálny akčný krém pre problémovú pokožku. Vichy (Francúzsko). 17 dolárov.
 7. Anti-Aging - krém na pokožku s prvými známkami starnutia. Vichy (Francúzsko). 16,7 USD.
 8. Celkový Mat Anti-Shine Mattifier - starostlivosť o matný krém. Vichy (Francúzsko). 16,5 USD.
 9. Cleanance K gélový krém - seboreguliruyuschy a keratoreguliruyuschy krémový gél. Avene (Francúzsko). 13,6 USD.
 10. Kompletná regulačná starostlivosť. Ducray (Francúzsko). 13,6 USD.

Lekárske prípravky

 1. 1% roztok alkoholu.
 2. 2% roztok alkoholu.
 3. Stop Problémy - gél pre problém, mastná koža so šalvia a plantain.
 4. Stop Problémy - gél pre normálnu, kombinovanú pleť s retiazkou a celandínom.
 5. Stop Problémy - gél pre jemnú, citlivú pokožku s harmančekom a nechtíkom.
 6. Maskovacia antibakteriálna ceruzka Stop Problémy.
 7. Lotion s ľubovníkom a plantain.
 8. Hydratačný balzam s nechty.
 9. Masť 2%.

Kyselina salicylová sa tiež nachádza v mnohých kombinovaných liekoch na vonkajšie použitie:

 • Belosalik;
 • Viprosal;
 • Diprosalik;
 • Kamfotsin;
 • Lorinden A;
 • Tsinkundan a ďalšie.

Vo farmaceutických výrobkoch a profesionálnych výrobkoch je koncentrácia hlavnej látky vyššia. Ale v kozmetike je agresívny a dráždivý účinok kyseliny salicylovej zmierňovaný ďalšími zložkami. Takže si vyberiete akékoľvek meno z hodnotenia, zobrazíte recenzie tohto nástroja - a použijete ho na určený účel.

Majte na pamäti. Ak chcete zistiť, či kyselina salicylová vstupuje do zloženia konkrétneho prípravku alebo nie, vyhľadajte kyselinu salicylovú na obale - jej latinský názov.

Domáce použitie

Najjednoduchší spôsob, ako používať kyselinu salicylovú doma, je potlačiť tvár alkoholom. Môžete ho zakúpiť v akejkoľvek lekárni. Je to dôležitá starostlivosť o problematickú a mastnú pleť, keď je potrebné v krátkom čase odstrániť mazový lesk a akné s akné. Tento postup sa však najčastejšie končí spálením, pretože mnohí jednoducho nevedia, ako použiť nápravu. Preto dôležitú úlohu zohráva inštrukcia o používaní tohto lieku.

inštrukcia

 • Forma vydania

Alkoholový roztok na vonkajšie použitie 1 alebo 2%.

Kyselina salicylová, etanol.

Pre externé použitie. Potláčať tvorbu sebaceóznych a potných sekrétov. Má keratoplastický a keratolytický účinok. Má antimikrobiálne vlastnosti.

Psoriáza, mastná seborea, ichtyóza, akné vulgaris, bradavice, chronický ekzém, dyskeratóza.

Aplikujte na čistú pokožku 2-3 krát denne.

Svrbenie, pálenie, vyrážka.

Vek detí, precitlivenosť na zložky lieku.

Nie je kompatibilný s resorcinolom a oxidom zinočnatým.

štiepeniu

Na domáce použitie tejto drogy nesklamali a mali požadovaný účinok na pokožku, najprv musíte vedieť, ako ju používať.

 1. Indikácie: lokálne, petechiálne vyrážka a novotvary (akné, pupienky, škvrny), ale nie obyčajné kozmetické problémy (mastná pleť, vrásky, dermatitída), ktorý odstránil krémy a masky.
 2. Vašu tvár môžete vyčistiť kyselinou salicylovou iba v prípade, že neexistujú kontraindikácie a otvorené rany.
 3. Najskôr je lepšie použiť 1% roztok. Pokiaľ koža reaguje normálne, môžete použiť 2%.
 4. Vložte bavlnenú podložku do kyseliny.
 5. Otrite celú tvár alebo len tie najproblematickejšie miesta.
 6. Po 20 minútach sa umyte studenou vodou (bez mydla a peny).
 7. Naneste upokojujúci krém.
 8. Za pol hodinu nechodí von.
 9. Frekvencia aplikácie - 2-3 krát denne.
 10. Kurz - nie viac ako 1 mesiac.
 11. Môžete to zopakovať za mesiac.

Ak sa chcete zbaviť vrások, kozmetička odporúča rozmazať tvár salicylovou masťou a nie kyselinou podľa rovnakej schémy. Iba to môže byť aplikované 1-2 krát denne, a po použití nie je utišujúce, ale omladzujúci krém.

peeling

Pri domácom pečení je potrebné zakúpiť špeciálne komplexy s koncentráciou najviac 25%. Napríklad Pro-Peel Sali-pro plus je veľmi účinný od spoločnosti Promoitalia (Taliansko) alebo Salicylicpeel od spoločnosti Allura Esthetics (USA). Je pravda, že sú dosť drahé, pretože sú to profesionálne kozmetické výrobky používané v salónoch (od 50 dolárov).

Neodporúča sa, aby takéto postupy vykonávali nezávisle špecialisti, ale ak ste pripravení prevziať zodpovednosť za seba, postupujte jasne v súlade s protokolom.

 1. Týždeň pred peelingom sa zrieknite užívania akýchkoľvek liekov a nie opaľovanie.
 2. Odstráňte tvár a make-up z tváre (umývanie).
 3. Liečte pokožku cez parný kúpeľ.
 4. Odmasťujte tvár špeciálnym roztokom, ktorý je zvyčajne obsiahnutý v peelingu.
 5. Naneste tenkú vrstvu koncentrátu. Horieť by malo byť tolerantné. Akonáhle budete cítiť, že vaša tvár začne horieť, opláchnite zmes a riskujte nič viac.
 6. Po 5 - 10 minútach (v pokynoch je uvedený čas), roztok opláchnite špeciálnym neutralizačným prostriedkom (ktorý je súčasťou lúpacej súpravy).
 7. Aplikujte zmäkčujúci alebo upokojujúci krém (alebo masku).
 8. Frekvencia aplikácie je 1 krát za 5 dní.
 9. Kurz pozostáva z 3 až 10 relácií (v závislosti od stavu kože).

Takýto domáci peeling sa môže uskutočniť na jeseň av zime, pretože na jar av lete je pravdepodobnosť vytvorenia najsilnejšej pigmentácie ako vedľajšieho účinku pod vplyvom ultrafialového žiarenia. Pravidlá rehabilitačného obdobia sú presne rovnaké ako po procedúre salónu.

Všeobecné odporúčania

 1. Akékoľvek prostriedky s touto látkou sa nanášajú na tvár tenkou vrstvou.
 2. V prípade predávkovania a vedľajších účinkov sa odporúča použiť Panthenol Masť a čo najskôr vyhľadať radu od kozmetika alebo dermatológov.
 3. Mrieky na tvári a bradavice s nahromadenými vlasmi sa nemôžu vylučovať kyselinou salicylovou.
 4. Ak sa roztok nachádza na sliznici (v očiach alebo v ústach), musí sa umyť veľkým množstvom tečúcej vody.
 5. Ak sa liečivá aplikujú na mokrý ekzém, vredy, hyperemiálne oblasti tváre alebo silný zápal, absorpcia hlavnej účinnej látky sa niekoľkokrát zvyšuje.
 6. Nemôžete kombinovať rôzne lieky a produkty, ktoré obsahujú túto kyselinu. Vyberte si niečo pre starostlivosť o pleť.
 7. Predbežne je žiaduce konzultovať s dermatológiou.

Začnite so známym účinkom kyseliny salicylovej z kozmetiky - je to bezpečnejšie. Lieky na lieky môžu byť frustrujúce a vedú k vedľajším účinkom.

recepty

Niekoľko užitočných pre pokožku domácich receptov zníži agresívne pôsobenie lieku a súčasne získa z neho maximálny úžitok.

 • Antibakteriálne kompresie

Zmiešajte 130 ml čerstvého odvaru heřmánku (už ochladeného), 2 ml hroznového esenciálneho oleja a 5 ml 2% roztoku salicylátu. Nalejte do injekčnej liekovky dávkovačom, aby ste boli pohodlnejšie aplikovať. Môžete nielen lokalizovať škvrny a pigmentové škvrny, ale aj ich aplikovať a komprimovať 7-10 minút.

 • Protizápalový tonik

Nalejte 20 g suchých kvetov mesiačika 100 ml salicylového liehu. Nechajte ponechať 24 hodín. Rovnomerne rozrieďte filtrovanú alebo minerálnu vodu. Ak chcete zotrieť s tonickým akné, akné a post-akné.

 • Akné pleťové vody

Prášok 5 ​​tabliet levomycetínu. Zmiešajte 10 ml kyseliny salicylovej, kyseliny sírovej a boritanu. Dôkladne premiešajte všetky zložky a pridajte 200 ml 70% alkoholu. Umiestniť problémové miesta na kvapôčku.

 • Krém proti starnutiu

Včelí vosk (5 g) sa roztopí a stále sa mieša. Pridajte ryžový olej (10 ml), bič. Miešajte 5 ml kyseliny salicylovej. Výsledný krém dokonale zvládne vrásky v akejkoľvek hĺbke. Je však lepšie neuplatňovať ho na orbitálnu oblasť. Aplikujte dvakrát denne.

 • Maska z akné

Zmiešajte v rovnakých pomeroch (20 gramov) špagiet a zelenej kozmetickej hliny. Zrieďte vodou na vytvorenie krémovej konzistencie. Pridajte 5 ml kyseliny salicylovej. Raz týždenne naneste na tvár tenkú vrstvu, opláchnite len studenou vodou.

Kyselina salicylová je nielen liekom na dezinfekciu a dezinfekciu, ale aj vynikajúcou čistiacou kozmetikou. Pre mastnú a problematickú pokožku tváre je to skutočná spása, keď sa iné krémy a masti nedokážu vyrovnať. Takto vyhľadávaná fľaša sa môže bezpečne posunúť z domácej medicíny do kozmetického vrecka, aby sa plne postarala o pokožku, ako si to zaslúži.

Salicylová masť - najlepšie spôsoby použitia, ktoré by ste mali vedieť

Salicylová masť je vonkajší prípravok, ktorý sa dlhodobo používa v medicíne. Tento nástroj je vhodný na uloženie v domácom lekárni, pretože môže pomôcť s rôznymi zraneniami domácností, bežnými kožnými léziami. Prečítajte si viac o akcii a použití tejto masti v článku.

Ako funguje salicylová masť?

Vzhľadom na nízke náklady, dostupnosť a vynikajúci terapeutický účinok salicylová masť sa stala jednou z populárnych liekov, ktoré sa často používajú na domácu terapiu. V súčasnosti existuje možnosť zakúpiť toto zariadenie výrobnej výroby alebo objednať na predpisovom oddelení lekárne potrebné množstvo čerstvo pripravenej masti podľa predpisu lekára. Ak chcete pochopiť, ako funguje salicylová masť, mali by ste zvážiť jeho zložky a ich farmakologické vlastnosti.

Salicylová masť - zloženie

Predmetným liekom je hustá, homogénna, mastná hmotnosť bielej-šedej farby, zabalená v plastových a sklenených nádobách alebo v kovových skúmavkách. Hlavnou zložkou, ktorá obsahuje masť, je kyselina salicylová, ktorá pôsobí účinne na tkanivá pri aplikácii lieku. Táto látka sa používa v mnohých medicínskych a kozmetických výrobkoch. Po prvýkrát ho v 19. storočí pridelil taliansky chemik R. Piria z prírodných surovín - vrbová kôra a neskôr kyselina bola syntetizovaná priemyselnou metódou.

Kyselina salicylová, ktorá v masti môže byť v koncentrácii 2, 3, 5, 10 alebo 60%, patrí do triedy nesteroidných protizápalových liekov. Ako doplnková zložka (tuková báza) v zložení masti sa používa čistená lekárska vazelína, ktorá zaisťuje rovnomerné rozloženie a rozpustenie kyseliny salicylovej. Stojí za zmienku, že stále existujú odrody salicylovej masti: masti s obsahom salicylu a zinku obsahujúcich oxid zinočnatý, sírovú salicylovú masť so zahrnutím zrážanej síry.

Čo pomáha salicylovej masti?

V závislosti od toho, na čo sa používa salicylová masť, predpíšte tento liek s nižším alebo vyšším obsahom kyseliny salicylovej. V podstate sa tento liek používa v oblasti dermatológie na aplikáciu na povrch pokožky s mechanickým, tepelným, infekčným poškodením. Pri významnom stupni zápalovej lézie a pri potrebe liečenia veľkých oblastí sa často používa masť s nízkou koncentráciou aktívnej kyseliny. Uvádzame hlavné účinky vyvolané aktívnou zlúčeninou lieku:

 • výrazný protizápalový účinok;
 • keratolytická (vo vysokých koncentráciách);
 • antiseptikum;
 • lokálne dráždivý;
 • sušenie;
 • vazokonstriktor;
 • protisvrbivé;
 • jednoduché anestetikum;
 • normalizácia sekrécie mazových a potných žliaz.

Navyše druhá zložka masti, vazelína, má ďalší účinok:

 • zmäkčuje tkanivá;
 • zabraňuje strate vlhkosti;
 • chráni pokožku pred vonkajšími negatívnymi faktormi.

Salicylová masť - vedľajšie účinky

Napriek tomu, že sa v zriedkavých prípadoch prejavujú vedľajšie účinky salicylovej masti a pre väčšinu pacientov sú charakterizované dobrou znášanlivosťou, mali by sa zistiť jeho možné negatívne reakcie:

 • svrbenie;
 • opuch;
 • sčervenanie kože;
 • vyrážka.

Salicylová masť - indikácie na použitie

Vymenujme, aké salicylátové masti majú indikácie na použitie:

 • ekzém;
 • ľahké popáleniny (tepelné, chemické);
 • bakteriálne, plesňové lézie kože;
 • zaparenín;
 • lupienka;
 • odreniny;
 • rany, rezy;
 • akné;
 • olejová seborrhea;
 • kukurica;
 • ichtyóza;
 • hyperkeratóza;
 • vyrážka;
 • bradavice;
 • kurie oká;
 • pityriazis lichen.

Salicylová masť - kontraindikácie

Masť obsahujúca kyselinu salicylovú by sa nemala používať v nasledujúcich prípadoch:

 • individuálna intolerancia zložiek liečiv;
 • intolerancia na iné nesteroidné protizápalové lieky;
 • výrazné funkčné zlyhanie obličiek;
 • skoré tehotenstvo (len so súhlasom lekára).

Salicylová masť - použitie

Pred použitím salicylovej masti stojí za zváženie viacerých odtieňov:

 1. Dlhodobá liečba týmto drogovej závislosti vyplýva, tj. Koža prestáva reagovať, a je ťažké dosiahnutie terapeutického účinku, takže by aplikačná dávka mala byť vyššia ako 6-12 dní (ďalej vyžaduje interval dvojtýždňovej).
 2. Nemôžete súčasne aplikovať na poškodenú oblasť iných externých liekov (môžete iba striedať ich aplikáciu).
 3. Pozornosť by mala byť použitá súbežne s masťovým činidlom zo skupiny sulfonylmočovín, a metotrexát a hypoglykemických činidiel, pretože kyselina salicylová je schopný amplifikovať vedľajšie účinky týchto liečiv.
 4. Nepoužívajte masť s kyselinou salicylovou na materské znamienky, krtky.

Salicylová masť na akné - použitie

Aktívne používaná salicylová masť z akné na tvári a tele, vrátane komplexnej liečby. Okrem toho, že aplikácia tohto lieku podporuje skoré dozrievanie a zmiznutie pupienkov, slúži ako vynikajúca profylaxia po akné vo forme pigmentových škvŕn, jaziev. Šalicylová masť na akné sa odporúča s obsahom účinnej látky 2-3%.

V čistej forme sa má činidlo aplikovať v polohe na zápalové prvky, čo je pohodlnejšie s vatovým tampónom. Procedúra sa opakuje až trikrát denne niekoľko dní, až kým pupienok nevyjde. Existuje ďalšia možnosť liečby rozsiahlych erupcií akné v kombinácii so zvýšenou mäsitosťou. Aby ste to dosiahli, mali by ste v rovnakom pomere kombinovať salicylovú masť, zinkovú masť a Bepanten plus krém. Získaná kompozícia sa musí aplikovať v noci na oblasť lézie počas 7 až 10 dní. Potom sa náprava používa rovnakým spôsobom, ale každé 3-4 dni.

Salicylová masť z čiernych škvŕn

Vďaka exfoliačnej činnosti sa príslušná droga dobre vyrovná s komedónmi, z ktorých trpia trpiaci problémová koža. Je dôležité vedieť, ako používať salicylovú masť na správne vyriešenie tohto problému. Odporúča sa aplikovať výrobok lokálne na miesta s okludovaným pórom po predbežnom čistení a v pare raz denne v noci počas týždňa. Súbežne by ste mali používať mäkký obličej 2-3 krát týždenne. Salicylická masť na tvár z čiernych bodiek sa používa 2%.

Salicylová masť - žiadosť o psoriázu

S psoriázou na tele sa objavujú zvýšené vyrážky vo forme ružových a červených škvŕn, ktoré sú pokryté belavými suchými šupinami. Pre patológiu sú charakteristické obdobia exacerbácie a remisie charakterizované závažnosťou a závažnosťou symptómov. Salicylová masť pri psoriáze sa často odporúča ako súčasť komplexnej liečby a považuje sa za jeden z najefektívnejších liekov zo skupiny nesteroidných liečiv. Zároveň sa počas exacerbácie používa masť s koncentráciou 1-2% a so zánikom symptómov 3-5%.

Liečivo sa má aplikovať v tenkej, rovnomernej vrstve na psoriatických plátoch, pokryté gázou alebo obväzom a nechať sa úplne absorbovať. Množstvo aplikácie - 2 krát denne, liečba by mala byť od 7 do 20 dní v závislosti od hĺbky lézie. Výrobok pomáha výrazne zlepšiť stav pokožky a pripraviť ju na účinok iných liekových foriem. Ak salicylová masť vyvoláva zvýšenie zápalu, mala by sa zlikvidovať.

Salicylová masť z lišajníka

Finančné prostriedky na báze kyseliny salicylovej, ktorý nielen inhibovať patogény, ale tiež pomôže vyčistiť pleť chrást a peeling môže byť použitý u niektorých typov herpes - otrubevidnom a ružové. Ak je pred lišejnikom predpísaná salicylová masť, ako ju aplikovať a čo s ňou kombinovať, lekár by mal určiť, berúc do úvahy typ pôvodcu kožných lézií. Často sa na postihnuté oblasti dvakrát denne aplikuje 5% liečiva.

Keď otrubevidnom (rôznofarebné) šindle, tzv kvasinkami, často na pozadí nadmerného potenia a vystavenie slnečnému žiareniu počas letných mesiacov, môže byť salicylová masť používaná ako preventívne opatrenie. Aby ste to dosiahli, mali by ste aplikovať lieky 2-3 krát týždenne v oblastiach, kde sa často vyskytujú lézie (vyhnite sa pokožke hlavy a inguinálnej oblasti).

Salicylová masť z papilómov

Nie je to zlé salicylové masti z bradavíc (papilómy) akéhokoľvek typu - ploché, plantárne, špicaté. V tomto prípade sa má použiť náplasť s koncentráciou 60%, ale táto vysoko koncentrovaná masť sa nemôže aplikovať na pokožku tváre a krku, kde je vysoké riziko popálenia. Liečivo sa aplikuje v bode po dobu 8-12 hodín vo forme aplikácie, pre ktorú môžete použiť náplasť. Postupy by sa mali vykonávať denne, kým nezmizne.

Salicylová masť z kukurice

Odporúča sa salicylová masť z kukurice a suché tvrdené kalusy na nohách a rukách ako zmäkčovadlo. Na odstránenie týchto foriem by sa mala použiť masť s koncentráciou 3-5%. Pred aplikáciou lieku by ste mali pokožku dobre opláchnuť, urobiť teplý kúpeľ a starostlivo ju vysušiť. Masť sa aplikuje v tenkej vrstve a pokryje sa gázovým obväzom. Tento postup sa má opakovať dvakrát alebo trikrát denne po dobu 3-4 dní. Po ukončení kurzu je možné kukuricu ľahko odstrániť pemzou po varení.

Navyše, masť sa môže použiť s novo sa objavenými mozgami, ktoré prispievajú k dezinfekcii tkanív a rýchlemu hojeniu. V takom prípade by ste mali užívať 2% lieku a aplikovať na poškodenú oblasť pokrytú obväzom alebo náplasťou. Použitie masti na liečbu mulov je odporúčané denne, kým sa tkanivo úplne nezhorela.

Salicylová masť z huby nechtov

Malo by sa okamžite konštatovať, že salicylová masť z huby, ktorá zasiahla klinček na nechty, nie je najefektívnejším prostriedkom a je veľmi ťažké zbaviť sa patológie niektorými externými prostriedkami. Preto by ste sa mali rozhodne poradiť s lekárom, ktorý predpíše liečebný režim s použitím systémových antifungálnych liekov. Masť s kyselinou salicylovou sa môže použiť okrem základnej terapie, ktorá pomôže zbaviť sa postihnutých tkanív.

Masť s koncentráciou päť percent, je nutné spracovávať denné nechtu a okolitej kože v noci alebo za deň po dobu 8-10 hodín, čo spôsobuje, že silná vrstva obväzu krytiny a obväz. Predbežne je potrebné urobiť teplý mydlový kúpeľ, ponoriť prst s infikovaným nechtom na 10-15 minút a potom sušiť uterákom. Dĺžka trvania kurzu je 2 týždne, po uplynutí ktorej je potrebné prestávku na 10-14 dní a opätovné zopakovanie.

Salicylová masť - analógy

Vymenujme, aké iné masti na báze kyseliny salicylovej existujú: