Hlavná

Opar

Salicylová-zinková pasta z akné - recenzie. Pokyny na používanie salicylo-zinkovej pasty z akné

V snahe o novodobú kozmetiku ľudia často zabúdajú na staré osvedčené metódy. Takže pre mnoho rokov, ako sa zbaviť akné je používaný salitsilovo- Zinok pasty (druhé meno - cestoviny Lassara) - lacného a účinného lieku. Zistite, ako funguje a ako sa má správne aplikovať na odstránenie vyrážok.

Čo je vyrobené z zink-salicylovej pasty

loading...

To je užitočné v boji proti akné produkt možno kúpiť veľmi lacno takmer v každej lekárni. O tom, aké sú hlavné aktívne zložky salicylovej-zinkovej pasty z akné, mnohí už hádať z názvu lieku. Podľa návodu na použitie tento výrobok obsahuje dve účinné zložky: kyselina salicylová a oxid zinočnatý. Aké sú ich užitočné vlastnosti?

Kyselina salicylová v medicíne sa považuje za nepostrádateľný nástroj na liečbu akné, lupín a mnohých kožných ochorení. Má antiseptický, protizápalový, sušivý účinok a môže znížiť bolesť, ak sa na koži objaví bolestivá pupenka. Účinné látky liečiva znižujú aktivitu mazových a potných žliaz, spôsobujú odtok mazovej sekrécie a pomáhajú čistiť ústa pórov. Pri aplikácii na pokožku má výrazný antipruritický účinok.

Oxid zinočnatý je účinný lokálny protizápalový liek. Tento nástroj má aj antiseptické, sušiace, adstringentné, adsorpčné účinky. Pri aplikácii na pokožku pôsobí oxid zinočnatý ako odstrašujúci prostriedok proti zápalu a zápalu tkanív. Vytvára ochrannú bariéru proti pôsobeniu dráždivých faktorov na postihnutú oblasť pokožky.

Ako pracuje Lassara?

loading...

Ak má osoba pravidelne zápal na koži - na tvári, na hrudníku alebo na chrbte - je to indikácia, aby ste použili tento dostupný protizápalový liek. Podľa inštrukcií pre liek má zmäkčujúce a ochranné vlastnosti. Pri aplikácii salicylovej pasty z akné vysuší údaje o formácii na pokožke a účinne zníži prejavy zápalu kože. Účinok aktívnych zložiek tohto činidla zníži sekréciu mazových žliaz, bude mať antimikrobiálnu a adsorpčnú vlastnosť.

Ako efektívne je zinok z akné?

loading...

Najužitočnejšou funkciou tohto minerálu pri aplikácii v dermatológii je to, že dobre vysušuje pokožku. Pomáha to znížiť nadmerný obsah tuku a rýchlo eliminovať zápal. Na samom príčinou akné - vývoj baktérií v mazových vlasových folikulov - zinok chová zle, ale má kyselina salicylová antiseptický účinok je silnejší. Vďaka kombinácii dvoch takýchto aktívnych komplementárnych zložiek je salicylová-zinková pasta z akné obzvlášť účinná pri zvládaní čerstvých vyrážok.

Ako používať salicylic-zinok masť z akné

loading...

Ak máte náznaky používania tejto drogy, musíte pri jej používaní dodržiavať niektoré pravidlá. Je potrebné vedieť, že aj keď sa tento liek predáva bez lekárskeho predpisu v akejkoľvek lekárni, neznamená to, že sa môžu použiť bez konzultácie s lekárom. Špecialista určí, či je váš prípad je zobrazený salitsilovo- Zinc pasta akné, skontrolujte, či existujú nejaké kontraindikácie jeho použitia.

Teda, v súlade s pokynmi k nástroju, jej klinickú účinnosť a bezpečnosť rutinné používanie v priebehu tehotenstva sa neskúmala, takže v tomto prípade je užívanie tejto drogy je možná len na lekársky predpis a pod lekárskym dohľadom. Na liečbu detí je tento liek úplne kontraindikovaný. Všimnite si, že pri použití salicylovú zinok znamená možné vedľajšie účinky - alergické a ďalšie lokálne reakcie: pálenie, svrbenie, suchosť, olupovanie kože, a dokonca aj vyrážky.

Ako správne aplikovať salicylová-zinková pasta? Tento nástroj má hustú konzistenciu, preto je výhodnejšie vytiahnuť masť z pohára s bavlneným púčikom alebo kozmetickou lopatkou. Pastu je potrebné aplikovať tenkrát na postihnutý povrch pokožky 2-3 krát počas dňa. Ak sa na koži objaví jediný pupok, mala by sa aplikovať bodová pasta na takýto zápal. Priebeh liečby môže byť od 1 do 3 týždňov. Nezabudnite, že tento liek sa má použiť, ak existujú dostatočné dôkazy a nemôžete masť natrvalo používať - ​​veľmi kožu vysuší.

Ako vyrobiť Lassar masť pre akné

loading...

recenzia

loading...

Valentina, 24 rokov

Keď mi bolo odporúčané vyskúšať salicylic-zinkovú masť na zápal na tvári, nemal som nad ňou nadšenie. Myslel som, že liek, ktorý stojí tak málo, bude mať ten istý účinok rovnako sotva viditeľný. Ako som šťastný, že som bol s pozitívnymi výsledkami za pár týždňov! Odporúčam toto masť všetkým!

Victoria, 27 rokov

Často som použiť salitsilovo- masť zinku v dospievaní, kedy sa koža na tvári sa stal veľmi tučný a objavil nenávidel vyrážka. Spočiatku som použil tento liek ako krém proti akné, nanášal ho v noci a ráno dôkladne umýval. Čoskoro bola koža vysušená a z jediného akné a teraz príležitostne používam takýto prostriedok.

Надежда, 32 rokov

Mal som skúsenosti s použitím tejto pasty, ale nepoviem, že je to veľmi pozitívne. Aplikoval som drogu presne - aplikoval som malé peniaze priamo na objaveného pryshchika. Proti tomuto zápalu pôsobila salicylová-zinková masť, ale zároveň veľmi vysušila pokožku a spôsobila silný lúpanie. Z tohto dôvodu ju vo vzorci zmenila na smotanu len s kyselinou salicylovou.

Informácie uvedené v tomto článku sú len informačné. Materiály tohto článku nevyžadujú nezávislé zaobchádzanie. Len kvalifikovaný lekár môže diagnostikovať a poskytovať rady o liečbe na základe individuálnych charakteristík jednotlivých pacientov.

Salicylic-zinc paste - spojenec v boji proti akné

loading...

Salicylová-zinková pasta, je to pasta Lassara, je rozpočtovým nástrojom na liečbu akné. Dvojzložková príprava prináša prvé pozitívne výsledky po niekoľkých týždňoch po pravidelnej aplikácii. Cestoviny sa používajú ako v čistej forme, tak ako súčasť masiek z akné.

Salicylová-zinková pasta na liečbu akné

loading...

Liečivo obsahuje 2 účinné látky: zinok a kyselinu salicylovú. Prvá zložka pomáha potláčať nadmernej aktivity mazových žliaz, čo vedie k strate priaznivých podmienok pre rozvoj akné -, v ktorom sa baktérie množia. Okrem toho má zinok výrazný účinok na zápalové elementy, čo znižuje ich veľkosť.

Salicylová-zinková pasta sa vydáva v lekárni bez lekárskeho predpisu

Kyselina salicylová pomáha zničiť mikroorganizmy, ktoré spôsobujú výskyt čiernych hláv. Tieto dve zložky v pasty posilňujú vzájomné pôsobenie a tým urýchľujú obnovu. Tento liek sa používa na liečbu akné na ľubovoľnej časti ľudského tela. Výnimkou sú sliznice.

Pasta má nasledujúce pozitívne účinky na problémovú kožu:

 • redukuje a vysušuje pupienky vrátane subkutánnych;
 • posilňuje regeneračné procesy v zóne zápalu;
 • zabraňuje vzniku nového akné;
 • je epidermis pružnejšia, čo je vynikajúca profylaxia posthermových jaziev;
 • vykazuje antibakteriálne vlastnosti.

Spôsoby aplikácie

loading...

Použite pastu salicylovej a zinku nasledovne:

 1. Predčistite pokožku nečistôt a make-upu.
 2. Spotová pasta s vatovým tampónom na problémových miestach.

Neodporúča sa aplikovať výrobok na celú tvár, pretože konzistencia prípravku je silná a mastná, čo vytvára nepohodlie. Najlepšie je používať pastu cez noc na dlhú dobu. Dĺžka liečby je najmenej mesiac.

Pri veľkom počte zápalových prvkov sa odporúča aplikovať kompozíciu 3 krát denne s tenkou vrstvou.

Príprava salicylového zinku sa môže použiť v kombinácii s inými zložkami a aplikovať ako maska ​​počas 15-20 minút. K tomu môžete pripraviť protizápalovú látku, ktorá zahŕňa túto pastu a aspirín. Je potrebné dodržiavať nasledujúci postup činností:

 1. 2 tablety zvyčajného aspirínu rozpustite v teplej vriacej vode (je potrebná približne polovica lyžičky tekutiny).
 2. Vložte do sklenenej misy 0,5 lyžičky. zloženie salicylového zinku.
 3. Vopred premiešajte aspirín, aby ste získali jednotnú konzistenciu.
 4. Naneste na predčistenú tvár po dobu 20 minút.
 5. Opláchnite teplou vodou.

Táto maska ​​sa môže vykonávať raz za týždeň. Vzhľadom na to, že aspirín vstupuje do svojho zloženia, pôsobí zinok a kyselina salicylová. Môžete robiť podobné masky pridaním do pasty Levomycetin, čo pomôže zvýšiť antibakteriálny účinok. Algoritmus prípravy je rovnaký, len tablety levomycetínu sa musia rozomeliť ručne a potom sa rozpustia vo vode.

Kontraindikácie a možné poškodenie

Tento liek na akné má takmer žiadne kontraindikácie. Počas tehotenstva a dojčenia je však lepšie zdržať sa takéhoto zloženia. Hlavné námietky sú tiež:

 • dermatitída neznámeho pôvodu;
 • prítomnosť popálenín;
 • otvorené rany;
 • neznášanlivosť hlavných zložiek;
 • suchá seborrhea s dlhým prietokom.

Navyše nepoužívajte pastu na olúpanie, ak existuje.

Vedľajšie účinky pri používaní lieku sú zriedkavé, avšak v niektorých prípadoch sa môžu vyskytnúť nasledujúce kožné reakcie:

Ak sa po aplikácii výrobku objavia nejaké nepríjemné pocity alebo viditeľné zmeny na koži, mali by ste liečbu zrušiť týmto nástrojom a nájsť alternatívny spôsob, ako odstrániť akné.

Liek sa neodporúča deťom do 12 rokov.

Elena Malysheva o liečbe akné - video

loading...

Recenzie o nástroji

loading...

Výhody: lacné, efektívne Nevýhody: masť sa nedá odplaviť čistou vodou, môže sa prečiarknuť pokožka, ak rozmazate celú tvár Mám problémovú pokožku. Ťažké erupcie na tvári začali už 12-13 rokov. Teraz som 28 rokov a stále mi koža ako teenager, hoci ak skôr na tvári vyskočila akné, teraz sa snažím zbaviť akné. Keď som bola na strednej škole, dobrí ľudia ma radili na salicylic-zinok masť. Ukázalo sa, že je to pre mňa bohatstvo a teraz ju úspešne používam už viac ako 10 rokov.

ila3

http://otzovik.com/review_1686438.html

Plusy: Malá cena, v každej lekárni je kvalitný účinok Nevýhody: Nie Táto pasta je malý zázrak, ktorý je vždy v domácom lekárni. Ak sa náhle objavia akékoľvek votrelcov na koži, ako pupienok alebo malú ranu, alebo popraskanú pery, potom prísť na pomoc iba na pastu. Je to rýchlejšie ako všetky vyskúšané a testované prostriedky, ktoré mu pomáhajú liečiť. To je spôsobené skutočnosťou, že uvedenie na poškodené miesto, alebo pupienok, rýchlo schne a je to meškanie, a začne rásť, čo je zvyčajne byvaet.Moya žena neustále ho používa na kozmetické účely. Ako si všimnúť nejaké začervenanie na tvári - proste robí cestoviny a čoskoro ischezaet.Stoit tento malý záchranárskych vozidiel iba 18 rubľov a nájdete ju v každej lekárni. Predáva sa bez lekárskeho predpisu. Uspokojuje to dlhý čas, pretože nie je nutné aplikovať veľké množstvo pasty alebo ich rozotrieť. Čas použiteľnosti je tiež slušný.

Denis2013

http://otzovik.com/review_719755.html

Plusy: cena; vysušuje pupienky; odstraňuje zápal Nevýhody: nenájdený O salicylic-zinkovej pasty (o Lassarovej pasty) sa najprv dozvedel ako liek proti akné. Vzhľadom na to, že koža sa často objavuje vyrážky, začala sa zaujímať o tento nástroj. Prvýkrát ho aplikoval na novo zapálenú kožu. A O ZÁMARE. Ráno sa zápal výrazne znížil a pupen sa nevyvinul. Keďže som nemohol vyliečiť problém akné a akné zvnútra, začal som s ňou bojovať zvonku. Viem, že to neberiem preč samotnú príčinu akné a čierne bodky, ale ak v čase pasty aplikovať Lassara na zapálené koži, sa akné nezostane po dlhú dobu a zostane na pokožke boláky. Taktiež, ak sú pupienky časté, môžete túto pastu používať pravidelne v noci. Ihneď ju naneste na celú tvár, po čistení pokožky a dôkladne opláchnite. Tvár sa stáva tak ľahkým, ráno vyzerá veľmi svieže a pokožka je hladká ako dieťa.

4mtv

http://otzovik.com/review_424415.html

Salicylová-zinková pasta je účinným prostriedkom na liečbu akné, čo prináša rýchle výsledky. Pri pravidelnom používaní kompozície sa koža stáva nudnou, množstvo vyrážok klesá a ich opätovné objavovanie sa zabráni. Okrem toho odstraňuje mastný lesk so zvýšenou separáciou tuku.

Ako aplikovať salicylovú zinkovú pastu z akné

loading...

Problémová pokožka je náročný test, s ktorým sa nedá ľahko zvládnuť. Vždy vytvára veľa nepríjemností a vedie k duševným poruchám. Človek začína prežívať určité komplexy, v dôsledku čoho sa stáva nedobrovoľným rukojemníkom jeho vzhľadu. Chcel by som poznamenať, že nielen deti v dospievaní, ale dospelí sú ohrozené. Aby ste vylúčili vznikajúce pupienky v počiatočnom štádiu ich vývoja, potrebujete vedieť o účinných metódach liečby, z ktorých jedna je považovaná za salicylo-zinkovú pastu. Dovoľte, aby sme sa podrobnejšie venovali jeho vlastnostiam a použitiu.

Efekt

loading...

Ako súčasť salicylovej a zinkovej pasty sa nachádzajú zložky, ako je zinok, vazelína, škrob, kyselina salicylová (aktívne používané zo stopami akné). Liek sa predáva v sklenenej nádobe. Hlavnými aktívnymi zložkami sú oxid zinočnatý a kyselina salicylová.

Pokiaľ ide o prvú zložku, treba poznamenať, že je prezentovaná vo forme bieleho alebo slabo žltkastého prášku, ktorý nemá zápach. Nespúšťa sa vo vode ani v alkohole.

Oxid zinočnatý sa dlhodobo používa v lekárskej praxi ako prášky, masti, dezinfekčné prostriedky alebo vysúšadlá na rôzne ochorenia pokožky. Zinok môže ovplyvniť celý rad autoimunitných procesov.

Ak sa rozhodnete použiť prítomného agenta na boj proti akné na tvári, potrebujete vedieť, aký účinok má tento masť:

 • znižuje produkciu mazu mazovými žľazami;
 • má dezinfekčný účinok;
 • Vysušuje zápal;
 • eliminuje zápalový proces;
 • znižuje podráždenie;
 • má obnovujúci účinok;
 • zvyšuje elasticitu.

Tu sú opísané najlepšie anti-akné krém.

Salicylová-zinková pasta sa aktívne používa pri liečbe akné, akné, oparu, dermatitídy, popálenín. Počas takejto terapie je možné rýchlo zredukovať sčervenanie postihnutej pokožky a tiež na krátku dobu dosiahnuť jej rýchle hojenie. Po aplikácii masti na pokožku sa vytvorí ochranný film. Práve ona ju ochráni pred všetkými patogénnymi faktormi životného prostredia.

Vzhľadom na to, že salicylová a zinková masť nemá prakticky žiadne kontraindikácie na použitie, je povolené používať liek u žien, kým je dieťa tehotné.

Ale predtým musíte dostať povolenie od svojho lekára. Vedľajšie účinky sa môžu vyskytnúť iba v prípade individuálnej neznášanlivosti jednotlivých zložiek lieku. Najčastejšie má pacient alergické vyrážky, svrbenie, začervenanie kože.

Ako používať masť: inštrukcie

loading...

Pretože zloženie tejto drogy nezahŕňa zložité chemické prvky, môže byť bezpečne nazývané prírodné. Podľa pokynov na aplikáciu masti môžu byť rôzne možnosti. Keď sa potrebujete zbaviť červených a veľkých pichľaviek, potom musíte aplikovať liečivo smerom, zatiaľ čo vrstva by nemala byť silná. V tento deň by sa tento postup nemal vykonať viac ako šesťkrát. Aj masti s obsahom salicylu a zinku sa môžu ponechať cez noc. Ale nemôžete masť použiť ako základ pre make-up, preto počas liečby akné by ste mali prestať používať kozmetiku. Ak nevykonáte túto radu, rýchlo sa vám nepodarí dosiahnuť požadovaný výsledok.

Video hovorí o salicylovej zinkovej pasty z akné:

Existujú situácie, keď sa masť aplikuje nielen na postihnutú kožu, ale na celú tvár. Terapeutický postup pre každého pacienta sa určuje individuálne. Ak je liečba oneskorená, potom nie je potrebné panika, v každom prípade účinok bude oveľa stabilnejší ako použitie rôznych vysokorýchlostných liekov.

Salicylic-zinková masť môže nielen eliminovať akné na tvári, ale aj bojovať s vekom. Dôvodom je, že má výrazný bielenie. Ak chcete odstrániť pigmentáciu z tváre, je potrebné naniesť čistiaci prostriedok 4-6 krát denne.

Dĺžka trvania liečby sa určuje tak, že sa berie do úvahy rozsah lézie. Použitie drogy môže byť až do úplného účinku požadovaného výsledku.

Keď sa na zvládnutie akné použije salicylová zinková masť, potom je potrebné na začiatku správne vyparovať póry a vyčistiť ich od čiernych škvŕn. Snáď pre tento účel si môžete vybrať masku z vajec z čiernych bodiek alebo želatínovú masku z čiernych bodiek. Potom je masť rozdelená na povrch tváre tenkou rovnou vrstvou. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok počas liečby, nepoužívajte kozmetiku. Aj taká terapia sa nemôže uskutočniť pri kombinovanom príjme niektorých iných liekov. V opačnom prípade môžete dosiahnuť opačný účinok. Môžete tiež použiť iné masti na liečbu akné na tvári.

recenzia

loading...
 • Natalia, 43 rokov: "Masť na báze zinku a kyseliny salicylovej mi pomohla zabudnúť na pupienky na tvári, ktoré sa v poslednej dobe často objavili v mojej tvári. Príčina mojej patológie spočíva v podvýžive. Okrem toho, že som musel chodiť na strave, bolo potrebné bojovať s vonkajšími prejavmi. Aplikoval som kompozíciu na pupienkovú plochu 4 krát denne a 5 krát, keď som šiel do postele. Odstráňte sčervenanie, znížte pupienok a prekonajte bolesť, ktorej sa mi podarilo za 5 dní. Po ukončení celej liečby sa mi koža stala čistou a čerstvou. "
 • Oksana, 27 rokov: "Aby som bojoval proti pigmentácii na tvári, snažil som sa veľa peňazí, ale všetky boli veľmi drahé a výsledok bol nulový. V lekárni som si kúpil salicylinkozinovú masť za prijateľnú cenu a začal som ju aplikovať 3-4 krát denne, len na oblasť zranenia. Každý deň mi koža začala ľahšie a po 2 týždňoch neboli žiadne stopy pigmentácie blízko. Takýto výsledok ma príjemne prekvapil a opäť dokázal, že cena nie je zobrazená v kvalite. "
 • Anna, 36 rokov old "Po narodení sa začalo objavovať akné na tvári, akné, ktoré sa nakoniec zmenilo na komedóny. Ak chcete vydržať, už nemala silu. Pozrela som sa na rôznych fórach a zaujímala som sa salicylová-zinková masť. Dala som to po tom, ako som si vyparil a očistil som si tvár. Zachoval som to na plný výkon a po 2 hodinách som opäť požiadal. V ten deň som použil masť 4 krát. Mal som doslova dosť mesiacov na to, aby som prekonal všetky vzniknuté útvary na mojej koži. Teraz sú obaly absolútne čisté, jemné a dobre upravené. "

Pozitívny účinok zinku a kyseliny salicylovej bol spojený vo veľmi účinnej masti. Vďaka svojej bezpečnej kompozícii je možné ju použiť aj pre tehotné ženy, pretože je nevyhnutné byť krásne za akýchkoľvek okolností a okolností. Okrem toho nemôže pomôcť, ale radovať sa z ceny drogy, ktorá teraz môže dovoliť každej žene. Možno budete mať tiež záujem o to, aké biele škvrny sa objavujú na tvári. A tu sú príčiny vzniku a liečby akné u chlapcov.

Salicylová-zinková pasta a jej vlastnosti

loading...

Akné nie vždy hovorí o problémoch dospievania. Často prechádzajú dospelými a prinášajú veľa nepríjemností. Príčina vyrážok je vždy ukrytá v tele. Je potrebné ju ovplyvňovať, ale ja sa chcem tak rýchlo zbaviť vonkajších prejavov. To pomáha zinkovej pasty z akné, ktorá má jedinečné vlastnosti, ktoré ovplyvňujú prácu mazových žliaz a zmierňujú zápal.

Zinok je prvok prítomný v ľudskom tele. Ak je nedostatok, akné sa objaví na koži av ťažkých prípadoch hnisavý zápal. Nedostatok zinku je okamžite viditeľný. Nechty sú krehké, vlasy strácajú lesk a rany sa hoja veľmi pomaly.

Na vyriešenie kozmetických problémov spojených s nedostatkom zinku sa často používa salicylová-zinková pasta. Tento liek, ktorý odstraňuje zápal, vracia sviežosť na kožu, dáva jej matnosť a reguluje sekréciu mazu.

Produkt je účinný proti akné, rovnako ako:

 • Dezinfikuje novotvar a pokožku ako celok.
 • Vypraskne pupienky, čím zrýchľuje liečbu.
 • Odstraňuje podráždenie pokožky.
 • Urýchľuje regeneráciu, zvyšuje elasticitu.

Použitie pasty nie je menej účinné v procese boja proti škvrnám a hojeniu rán.

Zinok a jeho účinok na telo

loading...

Mnohí stále užívajú rôzne vitamíny a úloha zinku sa podceňuje. Napriek tomu hrá jeden z najdôležitejších úloh metabolických procesov, ktoré sa vyskytujú v tele. Látka sa podieľa na regenerácii buniek a poskytuje ochrannú funkciu dermis, ovplyvňuje reprodukčný systém, tak u žien, ako aj u mužov. Vrátane, zinok je schopný predchádzať alergiám, preto sa často používa v kozmetike.

Poskytnúť telo s touto užitočnou látkou môže byť s pomocou potravinárskych prísad alebo potravinárskych výrobkov, k dispozícii absolútne všetkým. Opisy v predpisoch uvádzajú, že 10-20 mg zinku denne postačuje na uspokojenie potreby dospelého organizmu. Môžete si ich získať z kukurice, hovädzieho pečene, húb, rýb, tekvicových semien alebo jahniat.

Existujú určité náznaky používania liekov na akné na báze zinku. Medzi nimi nájdete nielen masti, ale aj pleťové vody, masky, oleje. Používajú sa na boj proti akné, wenu, purulentným, subkutánnym formáciám. Ale medzi všetky tieto druhy fondov najobľúbenejšie a cenovo dostupné sú zinok a salicylová-zinková pasta z akné.

Salicylic-zinková pasta a liečba akné

loading...

Zinok má liečivé vlastnosti, takže výrobky na ňom dokonale ovplyvňujú pupínky. V najobľúbenejšom z nich - salicylová-zinková pasta jednoduché, ale účinné zloženie: vazelína, priamo zinok sám, salicylová pasta, škrob. Pri liečbe akné sa zúčastňuje doslova každá zložka. Zinok a vazelína vytvárajú ochrannú fóliu, škrob - vysušuje a salicylovú pastu - zohráva úlohu antiseptických látok.

Návod na použitie je jednoduchý ako jeho zloženie. Cestoviny sa môžu používať nielen proti akné na tvári, ale aj na celé telo. Univerzálna možnosť akné: šesťkrát aplikujte náplasť počas dňa. Tento prístup je zriedka videný - pasta je veľmi mastná, takže prakticky neabsorbuje a zanecháva bielu škvrnu na povrchu kože. Vzhľad počas liečby je veľmi žiaduci, ale výsledok nebude príliš dlhý.

Ak aplikujete v noci pastu proti akné - nevypláchnite ju. Stačí odstrániť zvyšky z tváre ráno suchou utierkou. Voda na odstránenie nápravy je veľmi ťažká.

Okrem liečby akné a anti-akné sa salicylová-zinková pasta používa na odstránenie pigmentových škvŕn, potenie, mozgov, kukurice, deprivácie, psoriázy. Vo všetkých prípadoch je vplyv nápravy iba externý. Toto sa musí brať do úvahy pri používaní, pretože choroby vyžadujú integrovaný prístup. Len lekár môže v každom prípade priradiť vhodnú schému.

 • Použitie proti pigmentovým škvrnám sa trochu líši od vyššie popísaného. Aby nedošlo k prílišnému vysušeniu kože a rýchlej absorpcii do pokožky, produkt sa zmieša s krémom na tvár alebo tela a potom sa aplikuje na postihnuté miesto.
 • Aby ste sa zbavili potenia, mali by byť pasty aplikované len na starostlivo vysušenú pokožku.
 • Pri lišejníkoch alebo psoriázach sa salicylová-zinková pasta používa ako doplnok komplexnej liečby inými liekmi. Aplikuje sa na oblasť postihnutú chorobou, s veľmi tenkou vrstvou, s pravidelnosťou, dvakrát denne.
 • Ak chcete zabudnúť na mozoly alebo natoptyshi, nohy sú najprv naparované. Iba potom sa použije pasta. Pre maximálnu účinnosť by sa malo vykonávať v noci a ráno ošetrujte hrubé oblasti pemzom.

Akékoľvek pupienky alebo najmenšie sčervenanie sa dá ošetriť salicylovou zinkovou pastou. Nikdy to neublíži, ale zabráni zložitejším kožným problémom.

Varianty použitia a kontraindikácie

loading...

Aplikácia pasty je základná. Môžete použiť tenkú vrstvu na postihnutú oblasť alebo na každý pupienok. Hlavnou podmienkou je pravidelnosť. Návod na použitie hovorí, že používanie prístroja optimálne trikrát denne, ale kozmetičky sú založené na rozsahu problému, v niektorých prípadoch predpisuje, že to až šesťkrát. Ak je pupienok malý, niekedy stačí naň aplikovať pastu a ráno zabudnete na problém.

Pred aplikáciou pasty sa má pokožka čistiť tonikom.

Zvláštnosťou pasty salicylovej zinku je tiež to, že jej použitie je úplne bezpečné. Nemá žiadne kontraindikácie, ale stojí za to sledovať jednotlivé reakcie. V zriedkavých prípadoch môže výrobok spôsobiť pálenie alebo svrbenie. Ak k tomu dôjde, okamžite odstráňte pastu suchou handričkou, potom ju umyte a naneste ju. Nepokúšajte sa ho ani umyť, je to veľmi ťažké, pretože látka je veľmi mastná, hustá textúra.

Je kontraindikované, aby sa salicylo-zinková pasta priamo aplikovala na otvorené rany, pretože to môže spôsobiť alergie. Sliznice by mali byť tiež chránené, a ak je na nich, dôkladne opláchnite.

Salicylová-zinková pasta z akné je liek, ktorý môže pôsobiť ako liek na zložité vyrážky, alebo zabrániť ich vývoju. Ak chcete použiť výsledok po použití, stojí za to pripomenúť si pravidelnosť a niektoré obmedzenia. Počas liečby je potrebné vylúčiť potravinové výrobky obsahujúce meď, ktoré blokujú účinok zinku. Je tiež lepšie vyhnúť sa dodatočným finančným prostriedkom na boj proti akné, ktoré nie sú predpísané lekárom.

Pomáha salicylovej zinkovej pasty z akné

loading...

Mnoho ľudí čelí takému problému ako zápal na koži, akné alebo akné.

Často na boj proti nim, sú kúpené drahé moderné kozmetiky.

Ale nemajú vždy správnu činnosť.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Ale po mnohých rokoch úspešne použila salicylová-zinková pasta z akné, recenzie, ktoré hovoria o jej účinnosti.

Tento lacný liek pomohol mnohým ženám očistiť svoju tvár pred vyrážkami.

Zloženie a užitočné vlastnosti

Už dlho sa už v medicíne používa oxid zinočnatý.

Táto látka má dezinfekčné a adstringentné vlastnosti, preto pomáha pri mnohých kožných ochoreniach. Na základe oxidu zinočnatého, škrobu a vazelíny je tento prostriedok vytvorený.

Okrem toho obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá má silné protizápalové, antibakteriálne a sušiace vlastnosti.

Dokáže bojovať proti hubám, odstrániť svrbenie a zmäkčiť hrubú pleť.

Táto formulácia masť bola vytvorená na konci 19. storočia vedcom Lassar, takže droga sa niekedy nazýva jeho meno.

Foto: agent je hustá masť

Pasta je hustá masť bielej alebo slabo žltkastlej farby, takmer bez zápachu, veľmi mastná.

Obe účinné látky vo svojom zložení dopĺňajú a posilňujú vzájomný terapeutický účinok.

Preto je pasta účinná proti akné, akné a škvrnám po ich odstránení.

Ako to funguje

Tým, že kombinuje dve účinné dezinfekčné a protizápalové zložky, kyselina salicylová Zinc pasty môžu byť použité, ako sa zbaviť akné.

Pri bežnom používaní sa uvádza jeho užitočný účinok:

 • stimuluje regeneráciu kožných buniek;
 • znižuje aktivitu mazových žliaz;
 • vysušuje pupienky;
 • odstraňuje podráždenie a znižuje zápal;
 • ničí baktérie;
 • normalizuje prácu potných žliaz;
 • odfarbuje hornú vrstvu pokožky;
 • aktivuje krvný obeh a metabolické procesy v koži;
 • uzdravuje malé rany a obnovuje poškodenú pokožku;
 • hydratuje pokožku, čím je pružnejšia a elastická.

Video: "Top 5 rozpočtových prostriedkov na boj proti akné"

analógy

 1. Úplne podobné zloženie je k dispozícii iba pre jeden prípravok. Prášok "Galmanin" tiež obsahuje oxid zinočnatý a kyselinu salicylovú.
 2. Navyše, najbližšie liekom je pasta zinku, ktorý tiež účinne podsushivaet a odstraňuje akné.

svedectvo

Ak chcete pochopiť, či táto pasta pomáha s akné, potrebujete vedieť, že bola úspešne použitá po sto rokov na liečbu rôznych dermatologických ochorení.

Táto droga je účinná v takýchto prípadoch:

 • s dermatitídou, psoriázou a ekzémom;
 • streptoderma;
 • herpes;
 • hyperhidróza;
 • plienka vyrážky u detí a v pichľavé mačička;
 • rôzne rany a popáleniny;
 • trofické vredy;
 • preležaniny.

Ale táto pasta je lepšie známa pre liečbu akné.

Dermatológovia často odporúčajú túto drogu svojim pacientom. Koniec koncov, tento lacný liek pomáha s podkožným akné, čiernymi škvrnami, vyrážkami a stopami akné rýchle a účinné.

Pokyny na použitie salicylovej-zinkovej pasty

Pasta sa má aplikovať na zapálenú pokožku až šesťkrát denne.

Návod na použitie odporúča robiť to bodovo, len na miestach, kde sú miesta, škvrny alebo mozoly.

Foto: odporúča sa, aby sa liek použil v polohe

Pred prepravou produktu je potrebné dôkladne vyčistiť pokožku zo zvyškov kozmetických výrobkov.

pasta salicylová-zinkovej je ťažké sa zmieriť s inými látkami, sa odporúča, aby sa vzdal používania iných mastí a make-up v čase liečby.

Z akné

Salicylová-zinková pasta sa často používa na akné nielen na tvári, ale aj na iných miestach tela.

 • Odporúča sa aplikovať až šesťkrát denne, ale zriedkakedy niekto má takúto príležitosť. Koniec koncov, pasta je veľmi mastná a slabo absorbovaná.
 • Preto najčastejšie používajte pastu dvakrát denne - ráno a večer. A po aplikácii pred spaním si nemusíte opláchnuť.
 • Ráno po chvíli sa zvyšky lieku odstránia tkanivom.

Ak máte príležitosť zostať doma, pupienok môžete odstrániť za jeden deň: na to musíte aplikovať trochu pasty každé dve hodiny.

Z pigmentových škvŕn

Účinnosť pasty proti pigmentovaným škvrnám je vysvetlená jej zložením.

Ako oxid zinočnatý, tak aj kyselina salicylová majú bieliaci účinok, exfoliujú hornú vrstvu epidermis.

Naneste liek na miesta, ktoré potrebujete niekoľkokrát denne.

Ak chcete vložiť lepšie vstrebávať a účinkovať rýchlejšie, môžete ju zmiešať v rovnakom množstve s akýmkoľvek krémom na tvár.

Ako odstrániť akné z tváre doma? Zistite si tu.

Z potenia

Zvýšené potenie alebo hyperhidróza sa často vyskytuje v podpazuší, na chodidlách a na chrbte.

 • Účinnosť salicylovej-zinkovej pasty v tomto probléme je vysvetlená kombináciou antibakteriálneho, protizápalového a sušiaceho účinku.
 • Okrem toho normalizuje prácu potných žliaz.

Naneste ho po zaschnutí na dobre vysušenú pokožku.

S liškom a psoriázou

Lishay má infekčnú povahu, preto liečba musí byť zložitá.

Ale na odstránenie vonkajších prejavov sa často používa salicyl-zinková pasta. Ak ho aplikujete tenkú vrstvu na škvrny zbavené 2 krát denne, po chvíli sa stanú menej nápadné.

Táto droga dokonca načrtáva textúru pokožky psoriázou.

Táto choroba je často sprevádzaná svrbením a ďalšími nepríjemnými pocity. Použitie pasty odstraňuje všetky príznaky, hydratuje pokožku, odstraňuje odlupovanie a postupne vedie k zmiznutiu psoriatických plakov.

Z mozgov a kukurice

Tento problém sa často obáva aj žien.

A súčasne môže pomôcť aj salicylová-zinková pasta.

 • Spôsob, akým sa používa, je veľmi jednoduchý - musíte vyparovať nohu a potom aplikovať vrstvu lieku na postihnuté miesto. Najlepšie je to urobiť v noci, aby bola pasta na hrubej pokožke najmenej 6 hodín.
 • Potom sa masť odstráni a kukurica sa spracuje pemzou.

účinnosť

Tento liek je veľmi účinný pri liečbe čerstvého zápalu.

Ak sa objaví sčervenanie okamžite rozmazať toto miesto s tenkou vrstvou pasty, môžete zabrániť vzniku pupienkov. Tento zápal rýchlo prechádza. Ak viete, ako správne používať pastu, pomôže udržať zdravý vzhľad pokožky.

Zinkovú pastu z akné. Indikácie pre použitie, spôsob použitia a spätnú väzbu od spotrebiteľa

Takmer každý človek čelí problému akné a nemusí sa nevyhnutne vyskytnúť počas dospievania. Vyrážky sú škaredé, spôsobujú veľa nepríjemností. Zinkovú pastu, ak si myslíte, že recenzie, naozaj pomáha vyrovnať sa s pupienkami na koži kvôli svojim jedinečným vlastnostiam. Ale ona musí správne používať a vedieť potrebné dávkovanie.

Zinková pasta: aplikácia

Zinok je dôležitý stopový prvok. Svojou pomocou sa stimulujú katalyzátory biologických procesov. Množstvo zinku prítomného v pokožke je asi 20% z celkového množstva.

Tento prvok sa považuje za jednu z hlavných zložiek kozmetických výrobkov určených na starostlivosť o problémovú pokožku a boj proti akné. Jedným z takýchto liekov je zinková pasta alebo masť. Môže sa kúpiť v lekárni a je to veľmi lacné.

Zinkovo-pastovitá pasta má suchý, adstringentný a dezinfekčný účinok. Výrazne znižuje množstvo akné a akné, zmierňuje lokálne zápaly a podráždenie. Pri aplikácii na pokožku vytvára zinková masť špeciálny povlak, ktorý znižuje vplyv agresívnych faktorov životného prostredia.

Existuje niekoľko spôsobov, ako používať zinkovú pastu. Spravidla sa nanáša tenká vrstva na očistenú pokožku tváre. Použitie produktu môže byť až šesťkrát denne. Jediným negatívnym bodom je to, že nie je vhodný pre podklad pod make-up, že je nemožné použiť základ a prášok. Na tvári môže byť pasta ponechaná cez noc.

Na 19 rokov v slávnom nemeckom dermatológovi Lassar vynašiel unikátne pôsobenie salicylová a zinková masť, v ktorom okrem oxidu zinočnatého a vazelíny obsahuje škrob a kyselinu salicylovú. Vďaka tomuto zloženiu má masť aktívny sťahujúci a antiseptický účinok. Je ideálny na liečbu čerstvého zápalu.

Pri topickej aplikácii zinkovej pasty má nasledujúce kroky: zníženie produkcie mazu, dezinfikuje, vysušuje a znižuje podráždenie, znižuje zápal, regeneruje a zvyšuje pružnosť pokožky.

Aktívne použitie make-upu môže znížiť terapeutický účinok lieku. Počas liečby akné sa odporúča, aby sa úplne vylúčila použitie nadácie, prášok, korektor, concealers a ďalšie. Korektory.

Medzi vedľajšie účinky patria: svrbenie kože, kožná vyrážka, hyperémia. Pri laktácii a tehotenstve, ako aj pri alergii na zinok sa neodporúča používať zinkovú pastu.

Zinková pasta: indikácie na použitie

Zinkovú pastu možno použiť nielen na akné. Existuje pomerne široký rozsah použitia tejto zázračnej liečby:

 1. Únava u detí a dospelých;
 2. sudamen;
 3. dermatitída;
 4. Ulcerózne kožné lézie;
 5. Ekzém vo fáze exacerbácie;
 6. popáleniny;
 7. Akné (pupienky);
 8. Herpes simplex;
 9. Povrchové rany;
 10. streptoderma;
 11. Trofické vredy;
 12. Tlakové vredy.

Salicylová-zinková pasta z akné: ako používať?

V súčasnosti existuje dostatočné množstvo rôznych kozmetických prípravkov na problémovú pokožku. Sú to nielen zábavy, ale aj liekové prípravky. Salicylová-zinková pasta, ktorá bola vynájdená späť v roku 19c, je stále jedným z najúčinnejších prostriedkov.

Cestoviny môžete zakúpiť v lekárni za prijateľnú cenu a bez lekárskeho predpisu. Kvôli tomu, že v prostriedku zinku, poskytuje rýchly a výrazný účinok na tú či onú pasta problemu.Salitsilovo-zinok pomáha bojovať s takmer akékoľvek infekcie, takže je často predpísaný psoriáza, rôzne formy dermatitídy, abscesy a ďalších. Tieto choroby.

Pokiaľ ide o použitie pasty, používa sa presne rovnako ako zinok: nanáša sa v tenkej vrstve na postihnuté miesta pokožky. V prípade, že existuje veľa vyrážok a masti používate denne, je možné vysušiť pokožku. Pre účinnejší účinok môže byť pasta aplikovaná cez noc. Ak sa pupienok objaví, potom s miestnou aplikáciou bude výsledok viditeľný po niekoľkých hodinách.

Salicylová-zinkové pasty nezlučiteľné s dekoratívnej kozmetiky a zvlhčovače, pretože to povedie k upchávaniu pórov a spôsobiť novú podráždenie. Pri liečbe kože z akné, budete musieť na chvíľu zabudnúť na make-up a aplikáciu tonálnych prostriedkov.

Zinková pasta z akné: recenzie

 • Elizabeth: Už dlho trpí kožnými problémami, nič nepomohlo. Dokonca aj čistenie tváre kozmetičiek - všetko márne. Lekáreň odporúčala zinkovú masť. Stojí to asi 30 rubľov, neveril som v zázrak, ale stalo sa to. Samozrejme, trvalo to dlho, kým ju využili, aby opustili dekoratívnu kozmetiku (a všetko zmenilo stravu). Všeobecne platí, že pasta mi naozaj pomohla. Teraz, keď tam sú pinpoint výbuchy, som škvrna pasta, po niekoľkých hodinách od nich a nie je žiadna stopa.
 • Evgenia: Ja, rovnako ako väčšina ľudí, majú problémy s kožou. Zinková pasta sa pre mňa stala záchranou zo svrbenia a alergickými vyrážkami na koži. Jediné negatívne - vysušuje kožu drasticky a počas použitia nemôže byť natretá.
 • Tatiana: V mojej ordinácii je vždy zinkovou pastou. Je to z popáleniny a škrabance a akné šetrí. Akonáhle vyskočí pupienok, okamžite rozmazneme pastu a po niekoľkých hodinách je zápal takmer nepostrehnuteľný. Áno, mimochodom, aj s jej pomocou som na mojich perách chladila. Vo všeobecnosti, zo všetkých problémov - jedna odpoveď!

Zinková pasta je skutočným všeliekom pre kožné problémy. Mnoho žien a mužov sa s ňou mohlo zbaviť akné, akné a ekzému. Je pravda, že nie je vhodný pre všetkých. V každom prípade sa pred použitím odporúča vykonať alergický test a až potom experimentovať s pokožkou tváre.

Salicylic-zinc masť pre akné: návod na použitie

Salicylová-zinková pasta z akné (alebo masti) - antiseptické liečivo, ktoré má antimikrobiálne, astringentné, protizápalové, sušiace účinky, ktoré pomáhajú zbaviť sa akné.

Používa sa tiež na liečbu kožných ochorení, pustúl, vredov, nadmerného potenia.

Ako používať salicylová-zinková pasta na liečbu akné?

Hlavné funkcie

Salicylová-zinková pasta je tiež Lassarova masť, pomenovaný po nemeckom dermatológovi Oscarovi Lassarovi, ktorý vyvinul svoju drogu v 19. storočí.

K dispozícii je tiež zinková pasta alebo masť, ktorá má podobné účinky na pokožku.

O hlavných zložkách lieku


Zloženie salicylovej a zinkovej pasty:

 • kyselina salicylová;
 • oxid zinočnatý;
 • vazelína;
 • škrob.

Oxid zinočnatý - bežná zložka kozmetiky a masti s liečebným účinkom. Je to biely prášok. Zinok je strieborný kov s miernym leskom.

Jeden zo spôsobov získavania oxidu zinočnatého: čistý zinok sa zahrieva pod vplyvom extrémne vysokých teplôt, tvorí sa para, zmieša sa so vzduchom.

Po ochladení vzduchu sa oxid zinočnatý zachytí do špeciálnej komory. Výstup produkuje prísadu vysokej kvality. Nespúšťa sa vo vode, ale rozpúšťa sa v kyselinách.

Obsahuje tieto prostriedky:

 • slnečné okuliare;
 • deň, tónové krémy, ktoré poskytujú ochranu pred ultrafialovými lúčmi;
 • v práškoch z vyrážky plienky;
 • Lekárske šampóny;
 • prostriedky osobnej hygieny;
 • Dekoratívne prípravky;
 • dezodoranty;
 • Detská kozmetika;
 • prípravky určené na starostlivosť o novorodencov.

Jeho vlastnosti sú:

 • antiseptikum;
 • sťahovavé (sťahujúce sa, napínanie);
 • protizápalové;
 • upokojujúce;
 • bielenie kože;
 • znižuje riziko vzniku malígnych novotvarov na koži;
 • zabraňuje predčasnému fotografovaniu.

Ale salicylová-zinková pasta nemôže úplne nahradiť opaľovací krém, pretože kyselina salicylová je schopná zvýšiť citlivosť pokožky na ultrafialové žiarenie.

Oxid zinočnatý odráža a rozptýli ultrafialové žiarenie. Opaľovacie prípravky obsahujúce túto zložku chránia pokožku pred popáleninami, znižujú riziko vzniku rakoviny kože.

Kyselina salicylová - druh beta-hydroxykyselín prírodného pôvodu, prvý získaný z vrbovej kôry. Jeho derivátom je kyselina acetylsalicylová (aspirín).

Kyselina salicylová sa odvoláva na kategóriu liekov, ktoré stimulujú odlupovanie odumretých kožných buniek.

Ľudia, ktorých koža je náchylná k akné, neexistuje proces odlupovania mŕtvych buniek. Bunky sa navzájom spájajú, upchávajú póry a vyvolávajú zápalový proces.

Vlastnosti kyseliny salicylovej, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s akné:

 • odstránenie buniek stratum corneum;
 • rýchla regenerácia pokožky;
 • rozpustenie kožného mazu a čistenie pórov z neho, kde sa hromadí vo veľkom množstve;
 • zúženie pórov;
 • rozpúšťa čierne body;
 • protizápalové vlastnosti.

Ak používate kyselinu salicylovú pravidelne, bude to menej pigmentových škvŕn a stopy po akné menej nápadné.

Pri prvých príznakoch fotografického zásahu by ste si mali zvoliť liek, pri ktorom bude koncentrácia kyseliny salicylovej vyššia ako v prípade salicylovej zinkovej pasty.

Kyselina salicylová je bežnou zložkou veľa liekov na akné. Je to súčasť prostriedkov na peeling.

V kombinácii s kyselinami na báze kyseliny listovej a kyseliny boritej dáva tiež účinok odlupovania, odstraňuje komedóny, zmierňuje zápal, urýchľuje regeneráciu pokožky.

Vaseline pomáha Odstráňte jazvy po akné, má utišujúci účinok, odstraňuje podráždenie pokožky, poskytuje ochranu pred negatívnymi vplyvmi poveternostných podmienok.

Aplikácia pasty salicylovej zinku

Liečivo je účinné, ak sa používa v čerstvých zápalových oblastiach, Akonáhle vznikne nový zápal na pokožke. Ak je pomoc na pokožke poskytovaná včas, pupienok prejde rýchlo a nezanechá žiadne škvrny. Pasta sa má aplikovať na očistenú pokožku.

Liečivo sa používa na:

 • liečba akné, akné, bradavice, ekzém, psoriáza;
 • hojenie plytkých rán, vrie;
 • zmäkčenie rastu kože;
 • liečba infekčných kožných lézií.

Liek je schopný aktívne čistiť upchaté póry, rozpúšťať kožný tuk, aby sa odstránili mŕtve bunky stratum corneum. Regeneruje, pomáha znižovať pigmentové škvrny, vyhlazuje jemné vrásky.

Pokyny na používanie masti na báze salicylovej zinku:

 1. Koža by mala byť dôkladne očistená od mŕtveho tkaniva.
 2. Umyte si ruky mydlom a vodou.
 3. Kožný kryt ošetrený antiseptikom (peroxid vodíka alebo chlórhexidín);
 4. Ak má koža bubliny, najprv sa jemne otvorí ihlou z injekčnej striekačky ošetrenej peroxidom vodíka.
 5. Potom sa masť aplikuje tenká vrstva na celú tvár (vyhýbajte sa pokožke okolo očí, pery), ramená, dekoltu (ak je to potrebné) až dvakrát denne po dobu jedného mesiaca.

Môžete tiež urobiť pleťové mlieko: aplikujte masť, pokryte si utierkou, utierku s obväzom alebo bandáž.

Keďže kyselina salicylová zvyšuje citlivosť na ultrafialové svetlo, Počas liečby salicylo-zinkovou pastou sa majú používať opaľovacie krémy. Liečivo sa uchováva na tmavom a suchom mieste.

kontraindikácie

Salicylová-zinková pasta by sa nemala používať za prítomnosti nasledujúcich ochorení:

 • alergia na zložky;
 • renálna a hepatálna insuficiencia;
 • choroby krvných ciev;
 • anémia;
 • žalúdočný vred;
 • diabetes.

Tiež nepoužívajte liek počas tehotenstva, počas laktácie bez predpisovania lekára.

lepšie Nepoužívajte súčasne čistiace prostriedky na pokožku, ktoré obsahujú brúsne častice (koberčeky), všetky odpadové prostriedky s etylalkoholom, masti s benzoylperoxidom (napríklad Baziron AS), resorcinol.

Súčasné užívanie týchto liekov so salicylovou-zinkovou pastou vedie k silnému podráždeniu.

Činidlo zriedkavo spôsobuje vedľajšie účinky. Môže to byť podráždenie, brnenie, svrbenie, začervenanie. Prejdite za niekoľko dní. Vo veľmi zriedkavých prípadoch: závraty, nevoľnosť, vracanie, hnačka, zvonenie v ušiach.

Od komedónov

Pomáha salicylová-zinková pasta s čiernymi škvrnami a post-akné? Áno, pomáha.

Spôsob aplikácie salicylo-zinkovej pasty aby sa zbavili komedónov a stopy po akné:

 1. Pred použitím je potrebné očistiť pokožku.
 2. Antiinfekčný prostriedok proti pokožke (Miramistin, Chlórhexidín).
 3. Naneste silnú vrstvu pasty na postihnuté miesta.
 4. Umyte ráno.

Pasta rozjasní pokožku, zmierňuje čierne škvrny a stopy akné. Dĺžka trvania liečby sa má prekonzultovať s lekárom. Tiež salicylová-zinková pasta pomôže zosvetliť pigmentové škvrny.

cena salicylová-zinková pasta pre 25 mg - 20-40 rubľov.

Čo iného by som mal používať masti so salicylovou zinkou?

Okrem liečby akné, komedónov, po akné, pasta sa používa na zmäkčenie kukurice.

Je potrebné opatrne otvoriť kukuricu, inak je možné infikovať ranu. Tekutina, ktorá sa objavuje pod exfoliovanou epidermou, je priaznivým prostredím pre baktérie.

Salicylic-zinková masť pomôže správne spracovať a vysušiť kukuricu. Naneste silnú vrstvu na čistú pokožku.

Liečivo zabraňuje reprodukcii baktérií, zinok usuší pokožku a znižuje kukuricu.

Je možné vyhnúť sa otvoreniu kukurice, ale odporúčame predtým odstrániť kvapalinu.

viac droga bojuje so zvýšeným potentiálnym potentikom. Väčšina deodorantov pre nohy sa s týmto problémom nevyrovná. Moje nohy sa stále potia, zápach zostáva.

Salicylová-zinková pasta je schopná zabrániť vylučovaniu potu, neumožňuje množenie mikroorganizmov.

Neškodnosť lieku je významnou výhodou, pretože príliš časté používanie dezodorantov je pre telo nebezpečné.

Naneste tenkú vrstvu masti na čistú pokožku. Niektorí tiež poznamenávajú, že nástroj môže byť použitý aj na podpazuší, pretože sa vyrovnáva s problémom potenie lepšie ako antiperspirant.

Salicylic-sulfur-zinc paste

Liek je určený aj na dezinfekciu kožných ochorení.

Napriek podobnému názvu a zloženiu (obsahuje 5 g síry), táto pasta sa zvyčajne používa na liečbu rosacey (rosacea) a subkutánneho akné. Vyrážky s touto chorobou sa nachádzajú hlbšie.

Liečivo má antiparazitárny, antiseptický, protizápalový, sušiaci účinok. Ružové akné je mazané salicylovou-sírovou-zinkovou pastou raz denne pred spaním.

Séra pomáhajú bojovať s podkožným klíšťadlom demodex. Kyselina salicylová zmierňuje svrbenie, zápal. Oxid zinočnatý vysuší vyrážky a urýchli hojenie.

Ochorenie sa vyznačuje opakovaným priebehom a terapia by mala byť komplexná. Pacient musí dodržiavať stravu, vzdať alkohol, skontrolovať hormonálne pozadie.

Toto je vážne a veľmi vážne poškodenie kože. Ľudia sa z nich liečia roky. Na zlepšenie účinnosti liečby a na odstránenie nebezpečných následkov sa má liečba vykonávať pod dohľadom lekára.

tiež liek môže pomôcť zbaviť sa bežného akné. Ale salicylová-zinková pasta má výraznejší protizápalový účinok.

Pozitívne vlastnosti zinku a kyseliny salicylovej odborníci kombinovaní v jednej účinnej príprave. Má niekoľko vedľajších účinkov, ale pred použitím by ste mali stále konzultovať s dermatológiou.