Hlavná

Kliniky

Vyberte si najlepšie lieky na svrab: masť, sprej alebo krém

Kaučukovým činidlom svrabu je malý roztoč parazitizujúci medzi vrchnou a zrnitou vrstvou epidermy. Svrbivý pruritus vytvára priechody vo vnútri epiteliálnej vrstvy, kde sa nachádzajú larvy a výkaly.

Výsledkom je, že účinný liek na svrab by mal zničiť nielen kliešť, ale tiež ovplyvniť larvy, vajíčka parazita vo vnútri klíšťadla.

Roztoč svrab v latinčine sa nazýva "Sarcoptes scabiei". Jeho rozmery sú príliš malé, aby sa dali zobraziť voľným okom. V prípade koíície patogén opustí povrch pokožky v noci. Žena preniká hlbšie, vykopá pasáže, vytvára larvy. Muž zomrie ihneď po oplodnení samice.

Existujú obľúbené miesta na vytváranie svrbenia kanálov:

Špecifická lokalizácia je spôsobená silnou vrstvou kože, malým množstvom vlasov. Akumulácia potných žliaz vytvára priaznivé podmienky reprodukcie kliešťa.

Po 2 týždňoch sa larva zmení na dospelého. V noci prichádza na povrch kože. Preto pokračuje cyklus reprodukcie svrabu. Ak chcete úplne vyliečiť svrab, je potrebné zničiť všetky formy vitálnej činnosti parazita.

Príznaky ochorenia sa vyvíjajú nielen kvôli parazitizmu, ale kvôli hromadeniu produktov vitálnej aktivity parazita v mŕtviciach. Imunitný systém reaguje na cudzie antigény. Alergická reakcia so svrbením, papulo-vezikulárnymi vyrážkami je charakteristická pre počiatočné štádiá ochorenia. Vyskytuje sa, keď sa znova stretnú s roztočom. Spočiatku po vstupe parazita nie je žiadna senzibilizácia, pretože pokiaľ ide o úplnú produkciu imunoglobulínov, trvá to asi 10-14 dní. Pre takú medzeru moderné drogy úspešne vyliečili túto chorobu.

Ako si vybrať liek

Ak chcete zvoliť liečbu svrabu, veľa mysle nie je potrebné. Napriek jednoduchosti liečby, dostupnosti účinných liekov, ľudstvo sa nedokázalo úplne zbaviť patológie. Dôvodom je porušenie liečebného režimu, liečba len masťou svrbivých miest, reinfekcia iných ľudí, nedostatok dezinfekcie postelí a spodnej bielizne.

Zoznam prípravkov zo svrabu:

 1. Sulfidová masť;
 2. esperal;
 3. Benzylbenzoát;
 4. Permetrická, zinková masť.

Najlacnejším, ale účinným liekom proti svrbeniu svrbenia je sírová masť. Tento liek je obľúbený, ale nepríjemný zápach obmedzuje možnosti jeho použitia. Trvanie liečby sírovou masťou je približne 5 dní;

Benzylbenzoát je bežnejší liek, ktorý odporúča väčšina dermatológov. Liek má výrazný terapeutický účinok, ale je toxický. Z dôvodu agresivity voči vnútorným orgánom sa neodporúča pre dojčatá, tehotné ženy. Pri liečbe dieťaťa by ste mali pokryť ústnu dutinu gázovou utierkou. Ak chcete dosiahnuť výsledok, musíte liečiť pokožku (okrem hlavy a tváre) s liekom večer po dobu 5 dní. Podľa štatistík je liečba svrabu benzylbenzoátom sprevádzaná maximálnou účinnosťou v porovnaní s inými liekmi, ale pri terapii sa môže vyskytnúť dermatitída.

Spregal - moderný syntetický nástroj s vysokým stupňom účinnosti. Obsahuje 2 účinné zložky: pyretrin, piperonyl. Pohodlné balenie umožňuje aplikáciu lieku na aplikáciu na pokožku alebo požití. Maximálna koncentrácia pyrethrinu v krvi sa dosiahne po 1 hodine, piperonyl - po 2 hodinách. Deň po aplikácii lieku je koncentrácia liečiva v krvi minimálna, preto sa odporúča recyklácia. O deň neskôr sa aktívna zložka rozprašovača v krvi človeka nezistí.

Masť je najlepším liekom proti svrabom

Síra masť je lacný a cenovo dostupný liek, ktorý možno použiť doma. Vzhľadom na nepríjemnú vôňu je lekársky predpis obmedzený. Trvanie liečby je 6-7 dní pri dennej liečbe kože. Prípravok má často zápalové reakcie, bielizeň sa znečistí, alergia sa vyvíja, takže väčšina dermatológov preferuje pohodlnejšie výrobky (spregal, benzylbenzoát).

Alternatívou k masti so sírou je Wilkinsonova masť. Skladá sa z týchto zložiek:

 • Uhličitan vápenatý;
 • voda;
 • mydlo;
 • Kvapalný decht;
 • Naftalánová masť;
 • Síra.

Serno-masť je testovaná časom. Vnikne do pokožky po dobu 5-7 dní. Aplikujte na pokožku večer. Trvanie liečby je 3 dni. Produkt pomáha rýchlo vyliečiť svrab, ale neprichádza do nepríjemného zápachu, pretrváva potenie a špinavé oblečenie.

Zinková masť je účinná príprava na hojenie kožných defektov. Je indikovaný na použitie u detí. Používa sa v kombinácii s liekmi, ktoré majú účinok proti svrbeniu. Zinoková masť nemá protiplesňovú účinnosť.

Permetrická masť je kombinovaný liek, ktorý sa kvalitatívne vyrovná s parazitmi. Na pokožku dostatočne tenkú vrstvu masti na ničenie patogénnej flóry. Nemôže byť používaný u detí mladších ako 2 mesiace.

Sprej zo svrabu

Spragal je účinný sprej proti svrabom. Je klasifikovaný ako minimálne toxický liek. Nemá žiadnu aktivitu proti roztočom, preto sa používa v kombinácii s inými liekmi. Aplikuje sa na prvý a piaty deň benzylbenzoátom, sírovou masťou.

Po striekaní vstrekne sprejová časť lieku do krvného obehu cez pľúca, čo vám umožní rýchlo dosiahnuť požadovanú dávku.

Mechanizmus pôsobenia spreja

Zloženie tohto produktu je kombinované. Obsahuje 2 účinné zložky - esdepalletrin, piperonil. Vzhľadom na vysokú stráviteľnosť zložiek pokožkou je okamžite zjavný účinok po ošetrení kože.

Mechanizmus účinku lieku Spragal je kombinovaný liek proti svrabom (esbiol, piperonil). Výrazný akaricídny účinok sa dosiahne druhý deň liečby. Smrť kliešťa sa vyvíja v dôsledku paralýzy nervového systému v dôsledku porušenia metabolizmu iónov. V praxi existuje dobrá tolerancia drogy u detí a dospelých. Liečba svrab pri aplikácii šupky môže byť niekoľko dní.

Liečba antiskopickými liekmi sa uskutočňuje večer. Pri striekaní sa vyhýbajte požiaru. Vetrajte miestnosť. Nestriekajte svoju tvár a vlasy. Umývať v sprche nie skôr ako 12 hodín po poslednom použití masti. Kožu treba ošetriť mydlovou vodou.

Sprej "esdepaletrin" sa používa na liečbu pokožky s výnimkou tváre a hlavy. Smrť kliešťov sa pozoruje 1 deň, ale na vyriešenie účinku je potrebné liečbu použiť niekoľko dní. Liek je povolený novorodencom, tehotným, dojčiacim matkám.

Ako sa zbaviť svrabu ľudovými prostriedkami

Existuje množstvo populárnych metód, ktoré pomáhajú zbaviť sa tejto choroby. Ich použitie je lepšie kombinované s vyššie popísanými masťami, sprejmi, krémami.

Ako pripraviť liek doma:

 • Starodávny recept na mazanie pokožky: zmiešajte horčicový olej s 0,5 litrom vriacej vody. Zmes sa ochladí pri nízkej teplote po dobu 20 minút s pravidelným miešaním. Potom musíte zostatok zlikvidovať. Udržujte na tmavom mieste;
 • V rovnakom pomere je potrebné miešať popol, maslo, melasa. Masť masť do postihnutej kože niekoľkokrát denne;
 • Olej kyslé chlieb kvass, soľ, brúsiť. Dajte ju do kvasu a držte, kým sa necítite necitliví;
 • Namažte postihnutú oblasť dechtom niekoľko hodín. Na umývanie je lepšie koreň althea alebo teplej mydlovej vody. Liek eliminuje svrbenie, vyrážky;
 • Zmiešajte chudý olej (2 lyžice), pridajte 1 čajovú lyžičku terpentín. Dotknuté miesta sa ošetrujú raz za deň.

Účel vyššie opísaných ľudových receptov je racionálny len vtedy, keď je kombinovaný so sírovou masťou, krevetou, benzylbenzoátom. Liečba všetkej kože je kľúčom k úspešnej liečbe.

Sadzby a bylinky na odstránenie svrbenia zo svrbenia

Zoznam obľúbených bylinných prípravkov proti svrabom:

 • Zmiešajte harmanček biely (150 gramov), Ledum (150 gramov), bravčové mäso (500 gramov). Vložte zmes do rúry na 6 hodín. Potom sa zmes musí ochladiť. Koža mačte dvakrát denne;
 • Ivy púčik (15 gramov), ocot (100 ml) - zložky sa zmiešajú, aplikujú sa na pokožku dvakrát denne;
 • Vetvy jalovca (100 gramov) naliať vedro s vriacou vodou. Trvajte 15 minút, vypnite paru. Roztok sa môže pridať do kúpeľa;
 • Vemte telo šťavou z brusníc;
 • Nalejte pohár vriacej vody trávy kobylka (polievková lyžica). Varte zmes na 20 minút. Po ochladení môžete mačúť pokožku;
 • Pridajte maslo na drvené listy bobkového listu. Výrobok roztrhnite do postihnutej kože;
 • Odstráňte prejavy kože fígovej šťavy po aplikácii na postihnuté miesto;
 • Mliečna šťava pred mazaním chýb;
 • Pridajte sekanú bylinkovú zeleninu do vazelíny (pomer 1: 4). Pridaním 0,25% kyseliny karbolovej sa zvyšuje terapeutický účinok kompozície;
 • Koreň elekampánu sa pridá do 4 šálok vriacej vody. Po infúzii možno 4 hodiny použiť na kožnú vyrážku so svrbením.
 • Nakrájajte ovocné plody, mladé listy. Nalejte 20 gramov suroviny s pohárom vriacej vody. Trvajte 20 minút na ošetrenie poškodených krytov.

Liečba svrab: lieky

Zvážte zriedkavé prípravky proti svrabom, z ktorých malý počet ambulantných lekárov vie:

 • permethrin;
 • esdepaletrin;
 • lindan;
 • crotamitonu;
 • thiabendazole;
 • Klofenotan;
 • Ivermektín.

Permetrin je účinný prostriedok proti svrabom. Je menovaný kozhveserologami. Používa sa vďaka prítomnosti 3 foriem: pleťová voda, krém, sprej. Ošetrujte pokožku, nemusíte sa dotýkať pokožky hlavy, krku, tváre a oblasti čela. Na aplikáciu lieku sa používa špeciálny bavlnený tampón.

Permetrín je aktívny nielen proti roztočom, ale tiež zničí pubikovú vôňu.

Vedľajšie účinky lieku zahŕňajú: alergiu, necitlivosť, svrbenie, pálenie, brnenie, brnenie. Nepodávajte permethrin dojčiacim ženám, tehotným ženám, deťom do 5 rokov.

Lindan je syntetický insekticíd bez zápachu a farby. Vhodný na použitie v horúcich podmienkach, podobne ako vo forme vody. Aplikuje sa na pokožku končatín, trupu, chrbta. Kontraindikované v tehotenstve, pacienti s kožnými ochoreniami (dermatitída, ekzém). Liečivo sa nemá aplikovať, ak sa na tele objaví poškriabanie.

Krotamiton je liek s výraznými antipruritickými, antispaktickými vlastnosťami. Vyrába sa vo forme krému alebo mlieka. Nemá žiadne vedľajšie účinky. Nedávajte deťom do 12 rokov.

Thiabendazol sa používa vo vnútri. Liek nemá negatívny vplyv na tráviaci systém, takže môže byť podaný deťom.

Organoklonový insekticíd "klofenotan" má antipruritické a antialergické účinky. Tento liek patrí do kategórie starých spôsobov liečby svrabu. Negatívne účinky na obličky, mozog, myokard obmedzujú používanie liekov. Existujú efektívnejšie a menej nebezpečné analógy.

Ivermektín sa racionálne podáva v kombinácii so svrabom s helmintickou inváziou. Vedľajší účinok: bolesť hlavy, narušenie koncentrácie, ospalosť, závrat. Kontraindikované počas tehotenstva.

Vyberte si dobrý krém proti svrabom

Vyberte kvalitný krém pomôže dermatológovi. Perspektívy použitia krotonía sú sporné. Priebeh užívania dlhšie ako 5 dní nie je príliš vhodný. Antipruritický účinok lieku sa môže nahradiť kombináciou benzodiazepínu a superstinu. Vo všetkých ostatných ohľadoch výhody krému oproti iným analógom neexistujú.

Peruánsky balzam je zriedkavý liek založený na cinnamene, benzylbenzoate a myrsilone. Má nielen anti-scratch, ale aj antipruritický efekt.

Zoznam liekov na svrab môže byť pokračovať, ale vyššie uvedený zoznam je dosť rýchlo zbaviť svrab.

Prostriedky proti svrabom

Svrab je nákazlivá parazitárna kožná choroba, ktorej pôvodcom je roztoč alebo svrbenie.

Hlavnými príznakmi sú závažné svrbenie v noci, vyrážka a škvrny podobné bežce, ktoré sú medzi prstami belavé.

S primeranou liečbou sa môžete zbaviť parazita a jej vajíčok v epidermis a v prostredí za týždeň. Je dôležité nezabudnúť na preventívne opatrenia.

V modernej medicíne na liečbu svrabu sa vyvinuli mnohé lieky. Najúčinnejšie lieky na vonkajšie použitie s uvedením približných nákladov sú uvedené v tabuľke.

Predtým bola použitá sírová masť a jej varianty, ale teraz je jej účinnosť pod veľkou otázkou a je lepšie použiť špecializované prípravky.

Pred aplikáciou akéhokoľvek prípravku sa odporúča sprchovať, dôkladne umyť mydlom a vodou hubou. To vyčistí pokožku potu a tuku, otvorí póry a uvoľní epidermis, čo zabezpečí lepšie prenikanie liekov.

Sérová masť sa už nepoužíva na boj proti svrabom, aj keď má antiseptický účinok. Ide o hustú, homogénnu hmotnosť žltozeleného sfarbenia.

Okrem obsahu síry je vo formulácii zahrnutý aj vazelín a vazelínový olej. Táto látka vytvára po interakcii s organickými zlúčeninami sulfidy a kyselina pentatiónová.

Liečivo sa neabsorbuje do systémového krvného obehu, takže nie sú žiadne prípady predávkovania s topickou aplikáciou.

Ak chcete bojovať proti tejto chorobe, dostatok kyseliny sírovej, ak nie, môže byť nahradený kombináciou:

Okrem antiparazitárnych účinkov má síra-dechtová pasta protizápalové, dezinfekčné a keratoplastické vlastnosti. Škodlivým spôsobom ovplyvňuje životnosť roztočov, urýchľuje regeneráciu kožných tkanív a odfarbí mŕtve epidermové vločky.

Sernosalicylová masť dobre zmäkčuje horné vrstvy epitelu kvôli obsahu kyseliny. Je charakterizovaný antiparazitárnym a antimikrobiálnym účinkom.

kontraindikácie

 • alergie;
 • precitlivenosť;
 • vek do 3 rokov.

V tehotenstve sa masti so sírou používajú iba vtedy, keď prínos pre matku významne prekračuje možnú škodu plodu.

Rovnaká zásada sa riadi pri vymenovaní takýchto prostriedkov počas dojčenia.

Vedľajšie účinky

 • svrbenie;
 • pálenie;
 • žihľavka.

Spôsob aplikácie

Masť sa aplikuje na celé telo, okrem tváre a pokožky hlavy, päť dní v rade v noci. Obzvlášť silné trenie medzi prstami, zápästie, lakte a žalúdku.

Jemne ošetrujte oblasti s citlivým epitelom (slabiny, okolo bradaviek, pod mliečnymi žľazami a podpaží).

Jeden deň po poslednej procedúre umyť mydlom, zmeniť posteľ a spodnú bielizeň, oblečenie. Keď dostanete mast so sírou na tkaninu, zostávajú tučné škvrny, ktoré sú ťažko odstrániteľné. Ak sa o týždeň neskôr zistí, že svrab zostala, potom sa kurz opakuje.

Benzylbenzoát

Už pol hodiny po nanesení lieku na pokožku umierajú parazity. Neprestupuje do krvi, ale dobre sa absorbuje do horných vrstiev epidermis. Emulzia sa predáva v lekárňach s kapacitou 200 ml s koncentráciou účinnej látky 20%. Existuje dávková forma vo forme masti 20%.

kontraindikácie

 • individuálna intolerancia;
 • hrudný vek;
 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • navinuté na povrchu obalov;
 • pustulárne ochorenia.

Benzylbenzoát s opatrnosťou je predpísaný pre deti do 3 rokov. Vzhľadom k tomu, že intoxikácia s benzylalkoholom môže viesť k dýchavičnosti a dokonca k smrti.

Nežiaduce účinky

 • svrbenie;
 • suchá koža;
 • lúpanie;
 • mierny pocit pálenia;
 • začervenanie.

Spôsob aplikácie

Na liečbu detí do 3 rokov pred prípravou suspenzie sa emulzia zriedi v 200 ml vody, aby sa koncentrácia účinnej látky znížila na 10%. V 780 ml teplej vriacej vody rozpustite kúsok zeleného alebo domáceho mydla (20 g).

Ak nie je ani to, ani iné, bežný šampón sa blíži. Emulzia sa zmieša s mydlovým roztokom, čo vedie k suspenzii, ktorá sa uchováva v chladničke maximálne jeden týždeň.

Po dôkladnom pretrepaní sa látka potiahne do krytov, s výnimkou tváre, pokožky hlavy a krku. Spočiatku sa kefy spracovávajú, potom ruky, kufor a pohybujú sa zhora nadol. Nakoniec sa činidlo aplikuje na nohy a medzi prsty. Po namočení po 10 minútach sa liečba opakuje.

Deti do 3 rokov majú starostlivo namazať tvár a pokožku pod vlasmi. Je dôležité zabezpečiť, aby sa výrobok nedostal do očí a úst.

Postupy sa vykonávajú dvakrát denne ráno a pred spaním po dobu dvoch po sebe nasledujúcich dní. Zakaždým, keď menia oblečenie a posteľ.

Ak ste si museli umyť ruky, musíte ich znova potiahnuť. Tretí deň sa pacient sprchuje, mení posteľnú bielizeň a oblečenie.

Masť 25% pre deti a dospelých sa odporúča aplikovať 1 krát v noci počas 3 dní.

Spregal

Aerosól obsahuje esdepalletrin - neurotoxický jed, ktorý narúša metabolické procesy v membránach exoparazitových nervových buniek a ničí ich. Piperonyl butoxid zvyšuje pôsobenie hlavnej látky. Jeden balón Sparye je dostatočný pre 3-4 ľudí.

kontraindikácie

 • bronchiálna astma a bronchitída;
 • precitlivenosť;
 • dojčenie.

Počas tehotenstva používajte liek s opatrnosťou.

Nežiaduce účinky

 • mierne horenie, ktoré rýchlo prechádza;
 • lokálne alergické reakcie.

Spôsob aplikácie

Liečba sa vykonáva večer pred spaním. Valec sa intenzívne trepe a sprej celé telo (okrem hlavy a vlasy), vedenie vo vzdialenosti 20-30 cm. Najprv telo je liečený, potom končatina pozor na prsty a prsty sa kožné záhyby a záhyby kĺbov. Po 12 hodinách sa zobrazia postupy vody.

Jedna aplikácia postačuje na úplné zničenie kliešťov. Na týždeň príznaky ochorenia môžu pretrvávať. Ak po 10 dňoch nezmizne, liečba sa musí zopakovať.

Počas liečby sú novorodenci a dojčatá pokryté vreckom a ústami. Po výmene plienky je dôležité aerosól znovu oprášiť na umývaných miestach. Na tvár sa činidlo aplikuje s bavlneným tampónom, na ktorý je látka predtým postriekaná.

Permetrinová masť

Permetrin je považovaný za najbezpečnejšie liečivo proti svrabom. Nemá toxické účinky na ľudské telo a teplokrvné zvieratá.

Spôsobuje však smrť dospelých jedincov parazitmi a tiež narúša rast a vývoj lariev po preniknutí do epidermis.

kontraindikácie

 • individuálna intolerancia;
 • vek do 3 rokov;
 • tehotenstva a laktácie.

Nežiaduce účinky

 • svrbenie;
 • znecitlivenie;
 • alergie;
 • erytém.

Spôsob aplikácie

Prostriedok je vtieraný do obalov raz za noc. Po 12 hodinách musíte dôkladne umyť a vymeniť bielizeň. Ak patogén zostal nažive po 10 dňoch, odporúča sa opakovať liečbu.

MediFox (permetrin)

Insekticídny liek potláča nervový systém článkonožcov, čo vedie k ich paralýze. MediFox má nízku toxicitu, nemá pri lokálnej liečbe systematické účinky.

kontraindikácie

 • precitlivenosť;
 • infekčné ochorenia kože;
 • vek do 1 roka;
 • tehotenstvo (relatívne);
 • dojčenie.

Nežiaduce účinky

 • vyrážka;
 • opuch;
 • pálenie;
 • svrbenie;
 • erytematózne vyrážky.

Spôsob aplikácie

Na ošetrenie svrabom určte koncentrát, ktorý sa zriedi vodou v pomere 8 ml: 100 ml. Výrobok sa starostlivo vtiahne do pokožky, čím sa vyhne oblasti tváre a hlavy. Procedúra sa opakuje každý večer 3 dni. Na štvrtý deň umyte mydlom a vymeňte oblečenie.

lindán

Látka je pesticíd a neutrofilný jed pre hmyz vrátane roztočov. Je schopný absorbovať a nahromadiť v podkožnom tuku, preniknúť do krvi a cez placentárnu bariéru.

Nedávno boli zaznamenané prípady rezistencie parazita na Lindana. Dokonca aj opakovaná liečba a dlhodobé vystavenie nevedie k úplnému vyliečeniu. V krajinách EÚ je látka úplne zakázaná.

kontraindikácie

 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • vek do 2 rokov;
 • ekzém;
 • atopická dermatitída;
 • silné česanie.

Nežiaduce účinky

 • podráždenie;
 • začervenanie;
 • duševné poruchy v dôsledku zvýšenej akumulácie v bielej hmoty mozgu;
 • aplastická anémia;
 • nevoľnosť;
 • hnačka.

Spôsob aplikácie

Mlieko 1% maže kožu raz, stáť 6 hodín a potom sa umyť. V teple je lepšie tritovať 20 g prášku 2-3 krát denne. Prostriedok sa tiež predáva ako masť alebo krém.

Vo väčšine prípadov stačí len jedno ošetrenie. Po 24 hodinách sa sprchujte. Je zakázané používať mydlo, povrchovo aktívne látky, krémy a masti, pretože zvyšujú systémovú absorpciu látky.

crotamitonu

Liečivo je dostupné vo forme krému alebo krému 10%. Nielen úplne zničí dospelých jedincov kliešťov, ale tiež zmierňuje svrbenie. Napriek tomu mechanizmus jeho činnosti ešte nebol úplne preskúmaný.

kontraindikácie

 • precitlivenosť;
 • zápal;
 • krvácajúce rany;
 • do 12 rokov.

S opatrnosťou je liek predpísaný počas tehotenstva.

Nežiaduce účinky

 • podráždenie;
 • alergie.

Spôsob aplikácie

Lotion alebo krém sa starostlivo vtierajú do pokožky od záhybu brady k nohám, osobitná pozornosť sa venuje priestorom medzi prstami a skladacími plochami. Procedúra sa vykonáva dvakrát denne, preruší sa 24 hodín, potom sa zopakuje. Zmena posteľnej bielizne a oblečenia. Umytie je indikované 2 dni po poslednom ošetrení.

Na zníženie svrbenia od prvých dní liečby sa vo vnútri pred svrabom predpísajú hyposenzibilizujúce a antihistaminiká. Toto opatrenie takisto zabraňuje rozvoju drogovej dermatitídy v reakcii na účinky korozívnych látok na pokožku.

Zaobchádzať so svrabom by mal lekár dermatológ. Vyberie najúčinnejšie lieky, pričom vezme do úvahy indikácie a kontraindikácie, vek. A tiež vysvetliť, ako správne dezinfikovať domáce a domáce predmety.

Pridať komentár Zrušiť odpoveď

Najpopulárnejšie:

Lekárska konzultácia je bezplatná.

Bez špinavého triku. Len nechajte svoju otázku v komentároch a odborník vám odpovie.

Kompletný zoznam (viac ako 150 kusov) s cenami sa pravidelne aktualizuje.

Identifikujte hubu podľa fotografie

Kedy ísť navštíviť lekára? Navrhujeme zistiť, ako sa nechtová huba pozerá na rôzne fázy.

Môžem liečiť 1 deň? Typy, ako sa vyhnúť infekcii, prenosové cesty, drogy.

Môžem liečiť 1 deň? Typy, ako sa vyhnúť infekcii, prenosové cesty, drogy.

Ako odstrániť bradavice?

Bradavice u detí, papilómy a kondylómy u dospelých, čo je nebezpečné ich odstrániť doma?

Draslík u žien

Kožná alebo vaginálna kandidóza nie je známa každému druhému ženu.

Dermatitída: fotka a popis

Je možné, že škvrna na koži nie je hubou vôbec. Porovnajte fotografiu, aby ste sa uistili.

Ak sa vyskytne charakteristická vyrážka, musíte sa zúčastniť lekára alebo aspoň lekárne.

Kandidóza u mužov

Predstavitelia silnej časti ľudstva z nejakého dôvodu veria, že drozd je výsadou žien, ale nie je.

Ako liečiť hubu

Zoznam liekov pre rôzne druhy húb. Masti, krémy, laky, čapíky, tablety - porovnanie, recenzie, náklady.

Test pre lekárov

Skontrolujte svoje vedomosti o dermatológii, ak ste odborník alebo študent.

Prostriedky na svrab - najúčinnejšie masti, spreje, tablety a recepty tradičnej medicíny

Existujú dve hlavné kategórie fondov zo svrabu, ktoré pomáhajú rýchlo vysporiadať sa s chorobou: farmaceutické prípravky vo forme mastí alebo krémov a liečivých prípravkov pripravených podľa ľudových receptov. Niektoré z nich nedávajú požadovaný účinok, ak pacient nedodržiava osobitné hygienické predpisy počas liečby a po nej. Okrem toho je dôležité vybrať správny liek. Liek by mal nielen zničiť kliešte, ale tiež pôsobiť na jeho larvy a vajíčka. Zoznam účinných zariadení pre ľudovú a farmáciu je uvedený nižšie.

Čo je svrab?

Tzv. Jedna z najbežnejších infekčných ochorení, ktorej príčinným činiteľom je mikroskopický parazit - svrbivá svrbenie, inak nazývaná roztočom. Charakteristickým príznakom infekcie je svrbenie, ktoré sa zintenzívňuje ráno a večer. Potom sa vyskytujú vyrážky a kliešte bielych odtieňov. Na česaných miestach sa objavujú blistre pokryté v strede s krvavou kôrkou. Tieto znaky sú viditeľné v nasledujúcich častiach tela:

 • na lakte;
 • v zadnej zóne;
 • na dlaniach,
 • medzi prstami, na rukách;
 • na zápästiach a nohách;
 • v iných záhyboch pokožky.

Špecifická lokalizácia je spôsobená tenkou vrstvou kože a akumuláciou potných žliaz v týchto oblastiach. S progresiou ochorenia môžu byť pľuzgiere a pupienky. Ak sú pripojené sekundárne infekcie, na pokožke dochádza k hnisaniu. Často sú infikovaní členovia rodiny, sexuálni partneri, susedia v hosteli. choroba je prenášaná kontaktom od osoby k osobe. Inkubačná doba nemá jasné hranice. V priemere je to 7-10 dní.

Ako liečiť svrab v domácnosti

Pri diagnostikovaní svrabovej svrbenia nespôsobujú problémy. Ťažkosti môžu byť v atypických prípadoch, keď je patológia sprevádzaná inými dermatologickými ochoreniami. Hlavnou metódou diagnostiky je škrabanie kože z ohniska infekcie. Okrem toho je pacientovi pridelený laboratórny krvný test na zistenie zápalového procesu v tele.

Liečba svrabu sa predpisuje až po diagnóze. Terapia je zameraná na zničenie kliešťa a všetkých foriem jeho života. Na tento účel sa používajú antiparazitické prípravky na vonkajšie použitie: masti, krémy, balzamy, spreje. Prijatie systémových liekov je indikované len na zmiernenie svrbenia a bolesti. Miestne drogy sa používajú s niekoľkými pravidlami:

 • Pred začiatkom liečby je potrebné zmeniť posteľné prádlo, opäť sa môže vykonať po rekonvalescencii;
 • Pred použitím osprchujte mydlom a tvrdým želatinou;
 • Pred spaním odporúčame použiť masť (kvôli aktivite kliešťa v nočných hodinách);
 • Je potrebné mazať nielen ohniská zápalu, ale celé telo úplne, počínajúc rukami a vylučujúc pokožku hlavy;
 • ošetrite pokožku na svrab len suchými rukami, je povolená huba na kvapalné formy;
 • počas postupu by ste sa mali vyhýbať podávaniu liekov v očiach, ústach, nosu a pohlavných orgánoch (inak by ste mali okamžite umyť miesto vodou);
 • pri prvom mazaní rúk je žiaduce, aby nebolo ich umyť po dobu 3 hodín a po umytí opäť naneste masť.

Zásady a pravidlá liečby

Ak sa choroba zistí, niekoľko pacientov v prípade výskytu svrabu by malo súčasne liečiť všetkých pacientov súčasne, inak je riziko opätovného infikovania vysoká. Existujú prípady, keď zdrojom choroby je kontaktná osoba, ktorá nemá klinické príznaky. Cesta je zabrániť tomu, aby všetci zdraví ľudia boli obklopení pacientom. Nemôžete samoliečiť. Choroba môže ustúpiť len na chvíľu, potom sa znova prejaví. Základné princípy liečby svrabu:

 • pred začiatkom liečby je potrebné zmeniť nielen posteľnú bielizeň, ale aj spodnú bielizeň, ako aj lufa;
 • Pred použitím antiparazitárneho lieku proti svrabom musíte urobiť sprchu;
 • Počas celej terapie sa nemôžete umyť;
 • po ukončení terapie opäť vymeňte oblečenie, dezinfikujte varením alebo umývaním v práčke pri maximálnej teplote;
 • na 5 dní udržiavať vankúše a prikrývky vonku;
 • matrac a nábytok na ošetrenie špeciálnymi aerosólmi;
 • ak sa po liečbe objaví svrbenie, začnite užívať antihistaminiká.

drog

Na liečenie rakoviny človeka potrebujete lieky. Účinnosť pre každého pacienta môže predpísať liek iba lekár po kompletnej diagnóze. Všetky akaricídne prípravky sú určené na vonkajšie použitie. Pri výbere lekára berie do úvahy lokalizáciu vyrážok, závažnosť priebehu ochorenia a ceny liekov, aby mal pacient možnosť ich kúpiť. Na lieky platia tieto požiadavky:

 • absencia reakcie podráždenia pokožky;
 • nízka toxicita;
 • absencia alergénov vo formulácii;
 • expozície v mieste aplikácie a nie po vstupe do krvného riečišťa.

Síra alebo sulfátová pasta

Efektívne proti roztočom je sírová masť a Wilkinsonova masť, ktorá navyše obsahuje decht. Účinnou látkou v oboch prípadoch je síra. Tieto lieky sú lacné. Dospelý muž ukazuje sírovú masť 33% a dieťa - 10%. Celý kurz bude trvať 50-100 g drogy. Hlavné nevýhody: nepríjemný zápach, kontaminácia oblečenia pacienta počas liečby. Hlavné charakteristiky týchto masti:

 1. Mechanizmus účinku. Majú antiparazitárne, antiseptické, protizápalové a dezinfekčné účinky.
 2. Efektivitu. Pomáha rýchlo vyliečiť svrab, ak sa pravidelne vrie do suchých koží.
 3. Návod na použitie. Po dobu 5-7 dní sa liek na svrab s tenkou vrstvou trení do pokožky celého tela.
 4. Nežiaduce účinky. Svrbenie sa stáva silnejšou, žihľavka je možná, ľahké pálenie.
 5. Kontraindikácie. Medzi nimi, precitlivenosť, vek menej ako 3 roky, alergie.

Masť z mangánu Benzylbenzoát

Emulzia a masť Benzylbenzoát je založený na rovnakej zložke. Táto látka má antiparazitický účinok. Okrem roztočov je aktívny proti vši. Kompozícia obsahuje antimikrobiálnu konzervačnú látku, ktorá poskytuje bakteriostatický účinok. Pred použitím je potrebné študovať nasledujúce charakteristiky benzylbenzoátu:

 1. Efektivitu. Zabíja iba dospelých jedincov, neovplyvňuje vajíčka roztočov.
 2. Ako používať. Prvým dňom musíte večer skľúčiť kožu a potom dôkladne umývať pod sprchou. Po ukončení procedúry musíte dať čisté oblečenie. Opakujte postup po dobu 4 dní. Nasledujúci deň sa náplasť na svrab úplne umyje.
 3. Nežiaduce účinky. Pocit pálení, kontaktná dermatitída, alergie, začervenanie, podráždenie.
 4. Kontraindikácie. Liečba je zakázaná pred dosiahnutím veku 3 rokov, s tehotenstvom, kožnými léziami, pustulami.

Aerosol Spregal

Aktívnou zložkou v aerosóle Spragal je esdepalletrín, ktorý paralyzuje nervový systém roztočov. Liečivo okrem toho obsahuje piperonylbutoxid, synergickú látku, ktorá zabraňuje vzniku rezistencie hmyzu. Sprej zo svrabu Sprag použitý s nasledujúcimi vlastnosťami:

 1. Spôsob aplikácie. Pretrepte a rozstrekujte pokožku vo vzdialenosti 20 cm od jej povrchu. Nedotýkajte sa tváre ani pokožky hlavy. Po 12 hodinách dôkladne opláchnite telo. Príznaky môžu pretrvávať ďalších 8-10 dní. Ak po tom, čo príznaky ochorenia zostanú, musíte opakovať aplikáciu aerosólu.
 2. Nežiaduce účinky. Pálenie, ktoré po chvíli prechádza.
 3. Kontraindikácie. To znamená, že svrab fajčiarske bronchiálna astma, obštrukčná bronchitída, dojčené vysoká citlivosť na liečivá.

Permetrinová masť

Medzi najbezpečnejšími antipsychotikami je masť Permetrine vylučovaná. Má terapeutický účinok, bez toho, aby spôsoboval toxické účinky na telo. Charakteristika prípravku:

 1. Mechanizmus účinku. Spôsobuje smrť dospelých roztočov, narúša rast a vývoj lariev po preniknutí do epidermis.
 2. Ako podať žiadosť. Akonáhle budete musieť trieť drogy pred spaním. Po 12 hodinách musíte spláchnuť a zmeniť svoje spodné prádlo. Ak príznaky nezmiznú po 10 dňoch, postup sa musí zopakovať.
 3. Nežiaduce reakcie. Po aplikácii sa môže vyskytnúť necitlivosť, svrbenie, erytém alebo alergia.
 4. Kontraindikácie. Patria medzi vek do 3 rokov, laktácia, tehotenstvo, individuálna intolerancia.

Medifoks

Tento liek patrí do kategórie moderných liekov - pyrethrínov, ktoré tvoria skupinu prírodných insekticídov. MediFox je indikovaný nielen na liečbu, ale aj na prevenciu svrbenia. Tento liek je dostupný vo forme emulzie a gélu. Obe formy sú účinné v miernej a ťažkej forme tejto parazitickej choroby. Použitie lieku sa vykonáva s ohľadom na nasledujúce charakteristiky:

 1. Účinnou látkou je permetrin.
 2. Princíp činnosti. Účinná látka rýchlo preniká do vonkajšieho plášťa parazitov a paralyzuje nervový systém.
 3. Efektivitu. Väčšina hmyzu sa zničila po prvej aplikácii.
 4. Ako podať žiadosť. Zrieďte 8 ml koncentrátu v 100 ml vody. Pomocou tampónu naneste lieky na svrab na celé telo. Po 4 dňoch vymeňte oblečenie a spodné prádlo.
 5. Nežiaduce reakcie. Niektorí pacienti majú pocit pálenia, ale rýchlo prechádzajú.
 6. Kontraindikácie. Je zakázané počas tehotenstva a laktácie.

lindán

Náprava na svrab Lindane patrí do kategórie pesticídov. Pre hmyz je to neurotoxický jed. Látka sa hromadí v podkožnom tuku, preniká do placentárnej bariéry, vstupuje do krvi. Pre správne použitie je potrebné poznať nasledujúce charakteristiky prípravku:

 1. Liečivo je lindán.
 2. Efektivitu. V európskych štátoch je Lindane zakázaný, pretože mnohé prípady vývoja rezistencie na túto drogu boli zdokumentované.
 3. Ako podať žiadosť. Lotion musí raz kožu mazať, opláchnuť teplou vodou po 6 hodinách. Po 24 hodinách musíte urobiť sprchu bez mydla a povrchovo aktívnej látky.
 4. Nežiaduce reakcie. Možný hnačka, nevoľnosť, podráždenie, aplastická anémia, duševné poruchy, začervenanie.
 5. Kontraindikácie. Zahŕňa atopickú dermatitídu, ekzém, vek menej ako 2 roky, dojčenie, silné čistenie, tehotenstvo.

crotamitonu

Liek Krotamiton je dostupný vo forme krému a vody. Posledne menovaná je bezfarebná olejovitá kvapalina svetložltej farby so slabým zápachom.

 1. Liečivo je krotamitón.
 2. Mechanizmus účinku. Má skabicídny účinok, eliminuje svrbenie, nie je spojené so svrabom.
 3. Indikácie. Odstránenie svrbenia proti poškriabaniu.
 4. Efektivitu. Pomáha eliminovať svrbenie počas 5-6 hodín. Antiparazitárna aktivita je nízka.
 5. Návod na použitie. Mala by sa aplikovať po kúpaní alebo sprchovaní na pokožku od hrdla po špičku 2 krát v intervale 24 hodín alebo 4 krát s prerušením 12 hodín. Po ošetrení sa vykoná zmena oblečenia.
 6. Nežiaduce účinky. Alergické reakcie a podráždenie sú zaznamenané.
 7. Kontraindikácie. Zahrňte vysokú náchylnosť k lieku, tehotenstvo vo veku 12 rokov.

Tablety Ivermectinu

Hlavnou metódou liečby svrab je lokálna liečba. Použitie systémových liekov je nepraktické vzhľadom na ich toxicitu, veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov. Tablety sú radikálnou možnosťou liečby, takže na ich vymenovanie sú potrebné vážne dôvody. Jedným z používaných liekov je ivermektín, ktorý má nasledujúce charakteristiky:

 1. Liečivo je ivermektín.
 2. Efektivitu. Je aktívna proti škrkavcom, svrabom, ascariázam, všiam a škvrnám.
 3. Ako podať žiadosť. Jedna dávka 12 mg je indikovaná. Opakujte užívanie tablety po 1-2 týždňoch.
 4. Nežiaduce reakcie. Existuje zvýšenie počtu lymfatických uzlín, hnačka, ospalosť, tachykardia, bolesť kĺbov a svalov, závraty, edém oka, mdloby.
 5. Kontraindikácie. Ivermektín je zakázaný počas tehotenstva, mladšieho ako 5 rokov, dojčenia, ochorenia pečene a obličiek.

Charakteristiky používania liekov

Najefektívnejším liekom je ten, ktorý má najrýchlejší účinok, má minimálne kontraindikácie a nežiaduce reakcie. Nie všetky vyššie uvedené lieky sú povolené v detstve a počas tehotenstva. Okrem toho sa ceny rôznych liekov výrazne líšia. Je dôležité poznať vlastnosti všetkých uvedených zariadení, ktoré sa pre prehľadnosť odzrkadľujú v tabuľke:

Aký je najlepší liek na svrab? Zvážte populárne metódy liečby u ľudí.

O takej chorobe ako je svrab počul všetko, hoci len veľmi málo ľudí je pripravených diskutovať o tomto probléme. Ale môže to postihnúť akúkoľvek osobu vrátane čistoty, hoci ľudia, ktorí dodržiavajú hygienu, postupujú inak: vyrážka je mierne vyjadrená a svrbenie narúša len večer alebo v noci. Budeme analyzovať svrab: príznaky a liečbu.

Svrab je infekčné ochorenie kože spôsobené kliešťom alebo svrašným svrabom, ktoré sa prenáša z jednej osoby na druhú. Je to belavý pohľad, ktorý meria až 0,5 mm.

Žena žije asi mesiac, spôsobuje podkožnú kožu a denne ukladá 2-3 vajíčka a produkty životnej činnosti. Násadové larvy, pred premenou na dospelých parazitov, prejdú niekoľkými fázami vývoja. Potom sa dostanete na povrch kože, kamarát. Muži zomierajú a ženy opätovne vstúpia na starú alebo novú hostiu.

Po infekcii trvá inkubácia od týždňa do niekoľkých mesiacov. Potom, čo je svrbenie, horšie v noci, a svrbenie sa pohybuje. Diagnóza ochorenia mikroskopickým vyšetrením, aplikácia špeciálnych činidiel na vizuálnu detekciu, ako aj jednoduché vizuálne vyšetrenie dermatológa.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

 1. Prvou zbraňou proti ekzému na rukách sú masti. Prečítajte si najobľúbenejšie nástroje tu.
 2. Rosacea, čo je to? Budeme analyzovať príznaky a spôsoby liečenia rosacey na tvári
 3. Scleroatrophic Lihen: príznaky, liečba a prognóza u dievčat
  http://idermatolog.net/bolezni-soedinitelnoi-tkani/skleroatroficheskij-lihen.html
 4. Ako liečiť psoriázu pokožky hlavy, šampóny, ľudovú medicínu, prečítajte si tu.

Lieky na svrab

Moderné ošetrenie svrabu u ľudí je spojené s užívaním liekov. Spontánne ochorenie nemôže prechádzať a bez toho, aby sa príslušné opatrenia oneskorili mesiace alebo roky a pravidelne sa zhoršovali. Lieky proti svrabom sú rozdelené na deriváty balsamických prípravkov, derivátov síry, antiparazitárnych insekticídov, ako aj na "ľudové" lieky a metódy. Spôsobom aplikácie sú rozdelené na vonkajšie a vnútorné. Aké sú lieky na svrab a ich mená?

Sírna masť

Sírna masť je v súčasnosti najbežnejším liekom proti svrabom u ľudí. Ak má silný keratolytický účinok, týždeň je schopný zvládnuť túto chorobu. Ale masť zanecháva stopy na oblečenie a má nepríjemnú vôňu, takže liečba svrab s prípravkami bez zápachu je výhodnejšia.

Benzylbenzoát

Liečba svrabu benzylbenzoát,je to druhá najúčinnejšia po sírovej masti. Predávané vo forme emulzie alebo krému. Okrem keratolytickej látky má anestetický a antiparazitický účinok. Po prvej liečbe prežili vajíčka, takže schéma ošetrenia svrabovej s benzylbenzoátom sa bude opakovať po 3 dňoch. Liečivo na svrab benzylbenzoát je vhodné, pretože nezanecháva stopy na oblečení a dobre sa absorbuje do pokožky, ale pôsobí na nervový systém a v niektorých prípadoch môže viesť k dermatitíde. Vykonajte liečbu svrabom u detí mladších ako 3 roky s mimoriadnou opatrnosťou. Keď je dojčenie kontraindikované.

Spregal

Liečivo na svrab Spregal obsahuje neuroparalytický jed, ktorý zabíja nielen kliešte, ale aj larvy a vajíčka. Vo svojom zložení obsahuje dodatočnú zložku, ktorá zvyšuje účinok hlavnej aktívnej zložky. Podľa pokynov je jedno ošetrenie dostatočné na úplné vyliečenie, ale experti odporúčajú, aby sa postup opakoval za tri dni. Stojí za to, že sprej nie je lacný, ale balón je dosť na vyliečenie troch ľudí. V prípade choroby u novorodencov, dojčiacich žien, ako aj svrab v tehotenstve, liečba týmto liekom nemá žiadne kontraindikácie.

Liečba svrabom s sprejalem sa vykonáva vo večerných hodinách, takže liek pôsobí v noci. Po aplikácii sa nemôžete umyť. Po liečbe infikovaných postupov prechádza celý zvyšok rodiny. Všetko okrem hlavy a tváre striekajte zo vzdialenosti 20 až 30 cm, po 12 hodinách sa umyte a utrite.

Ak sa po liečbe svrabu vyskytne svrbenie, musíte mať na pamäti, že tento a ďalšie príznaky môžu byť obťažujúce viac ako týždeň. Pri ďalšej udržiavaní symptómov sa liečba opakuje.

permethrin

permethrin - jeden z bežných liekov na liečbu svrabu u dospelých, dostupný vo forme spreja, krému alebo krému. Koža sa spracováva okrem krku, pokožky hlavy a tváre. Má kontraindikácie pri používaní dojčiacich žien, detí a detí do piatich rokov. Môže spôsobiť pálenie, svrbenie, brnenie, alergie, znecitlivenie pokožky.

esdepaletrin

sprej esdepaletrin - analógom lieku Spregal, ktorý sa používa na kontinuálne spracovanie pokožky, s výnimkou tváre a pokožky hlavy, ak je to potrebné, zopakujte postup. Vedľajší účinok sa neodhalí.

Medifoks

Liečivo na svrab Medifoks - antiparazitárne činidlo s toxickým účinkom na roztoče a roztoče. Tento efekt sa prejavuje po prvej aplikácii. Pre osobu nie je veľmi toxický, nemá senzibilizujúci a lokálne dráždivý účinok. V tehotenstve je použitie nežiaduce, u detí mladších ako 2 mesiace sa nepoužíva.

Kurz a metódy liečby svrabu

Výber metódy terapeutického účinku je rovnako dôležitý ako voľba lieku, pretože závisí od metódy, ktorá určuje, koľko prostriedku proti poškriabaniu spadne pod kožu pacienta. A v tom doktor urobí vlastnú voľbu, pretože metódy liečby v tejto situácii nie sú regulované.

Existujú všeobecné pravidlá, ktoré treba dodržiavať:

 1. Liečte celé telo a končatiny, nielen postihnutú oblasť. Prostriedok sa aplikuje v tenkej vrstve, zvlášť starostlivo ošetruje ruky, pokožku medzi prstami, podpaží, miešku a perineum.
 2. Dávkovanie by nemalo byť veľké. Nie je možné používať iné lieky spolu s hlavným liekom.
 3. Je neprijateľné dostať lieky na sliznice a do očí.
 4. Ak sa choroba začne a vzniknú komplikácie, najprv sa liečia kožné lézie. Liečba sekundárnej infekcie sa vykonáva s antiseptikami a všeobecnou bioterapiou. Ekzém sa ošetruje lokálnymi zmäkčovačmi.
 5. S nórskymi svrabmi je pacient izolovaný a postihnutá koža je očistená keratolytickými látkami.

Spolu so základnými opatreniami je dôležité dôkladne dezinfikovať podstielku a oblečenie varením, antiparazitárne činidlo alebo aerosól A-PAR. Tí, ktorí mali kontakt s pacientom, musia dodržiavať potrebné bezpečnostné opatrenia, aby sa predišlo prenosu infekcie.

Ktorý liek na svrab je účinnejší?

Najefektívnejšími metódami sú metódy zahŕňajúce použitie lindanu, krotamitónu, kreatín a permetrínu v rôznych formuláciách.

Po sprchovaní sa náplasť trení do pokožky od brady k prstom, pričom sa venuje zvláštna pozornosť záhybom a ohybom. Postup sa opakuje po 24 hodinách. Oblečenie a postele sa menia. Po uplynutí dvoch dní po ďalšom trení sa odoberie hygienická kúpeľ. V prípade potreby odstráňte nápravu.

Napríklad pred vymenovaním krotamitónu sa pacient testuje na citlivosť mikroorganizmov, ktoré spôsobili ochorenie.

V prípade svrabu sprevádzaného ekzémom, pred aplikáciou spreja, je postihnutá plocha rozmazaná masťou obsahujúcou hormón nadobličiek (fluorokortex alebo analóg).

Pri ošetrovaní svrabu u detí počas postreku sa nos a ústa uzavrú utierkou a po zmene plienok sa celá zadná časť znova upraví. Hrebene na tvári sú ošetrené vatou vatou nasiaknutou.

Je veľmi dôležité sledovať prevenciu tejto choroby. Táto osobná hygiena, umývanie rúk pri vchode do miestnosti, okamžité použitie antibakteriálneho mydla po kontakte s pochybnými ľuďmi.

Efektívne lieky proti škodlivým svrabom

Svrab - jedna z najhorších chorôb, ktoré sa od staroveku obávali. Hoci táto diagnóza nepoškodzuje zdravie, ale rýchlo sa prenáša, vyvoláva celé ochorenie. Najčastejšie sa to prejavuje počas vojen, hladomoru a ďalších prípadov, kvôli ktorým sú ľudia nútení žiť v tej istej miestnosti dlhú dobu.

Infikujte svätyňu v našej dobe, môžete sa dokonca dotýkať peňazí, na ktorých bol mikroskopický marker, takže potrebujete poznať pôvod ochorenia a ako sa ho zbaviť.

Svrab - kožné ochorenie spôsobené parazitom - roztoč roztoč, ktorého veľkosť dosahuje 0,5 mm. Doba inkubácie svraba môže trvať 7 dní až niekoľko mesiacov. V chladnej sezóne (jeseň, zima) je parazit zvlášť stabilný a tiež schopný sa množiť so zvýšenou aktivitou.

Prvýkrát bola choroba je popísaný pred viac ako 2500 rokmi, ale až teraz, vzdelávacie inštitúcie, organizácie, podniky a strediská sú pravidelne uzavreté do karantény kvôli vypuknutia vši, svrab vyprovokovať.

Môžete infikovať svrab dvomi spôsobmi

 • rovno: priamo od chorého (dotyk, handshake).
 • nepriamy: Cesta domov (nie je súčasťou osobnej hygieny a hygienické normy, v dôsledku kontaktu s zábradlia (ktoré môžu byť svrbenie roztoče), peniaze, nábytok a tak ďalej.).

Zistite, že kliešť môže byť na nasledujúcich miestach: medzi prstami (na hornej a bočnej strane), v oblasti brucha a pohlavných orgánov, v záhyboch záhybu lakťa, ako aj v blízkosti kolená. Tieto miesta sú pre lokalitu parazita najviac pohodlné, preto v dôsledku svojej životnej činnosti sa na týchto miestach objavuje svrbivá vyrážka a na nočnej intenzite sa objavuje alergická reakcia.

Ak chcete potvrdiť prítomnosť svrabu, potrebujete navštíviť dermatológa a vykonať laboratórne testy. Za týmto účelom sa z postihnutej oblasti kože odoberá škrabanie a mikroskopické vyšetrenie sa vykonáva pomocou špeciálnych činidiel.

Samošetrenie alebo odmietnutie lekárskej terapie vedie k komplikáciám a infekcii celej rodiny, preto ak zistíte najmenšie príznaky, použite núdzovú liečbu a dezinfekciu obytného priestoru.

Najefektívnejšie antisabíjivé lieky.

Neodporúča sa liečiť nezávisle od tejto choroby, pretože je potrebná dlhodobá laboratórna štúdia terapeutických výsledkov. Ak zostane vnútri epidermis, dokonca aj jedno kliešť, potom bude potrebné opakované infekcie a liečba.

Antiscabious akýkoľvek liek sa podáva iba po diagnostiku a laboratórnych testov, takže je nutné vidieť špecialistu, dostať testované a získať výsledky, a až potom sa bude volať tie najlepšie prostriedky, ktorými sa zbaviť svrab.

Všetky činidlá proti poškrabaniu sa používajú zvonku, preto sú dostupné vo forme masti, sprejov a roztokov. Na liečbu pokožky hlavy a tkaniva použite emulziu.

Výber lieku závisí od umiestnenia a miesta roztočov. Pred použitím lieku určeného na odstránenie svrabu by ste si mali dôkladne prečítať návod na použitie.

Sírna masť

Najúčinnejším prostriedkom na odstránenie svrab je sírová masť. Prispieva k okamžitej deštrukcii patogénu. Ak chcete, aby bol tento liek čo najefektívnejší, musíte plávať a vysušiť telo a potom trieť antiscalant. Postup by sa mal vykonať pred spaním a opakovať každých 24 hodín počas celého týždňa.

Jediné nevýhody tohto nástroja sú:

 • Nepríjemný zápach.
 • Stopy na oblečení.

Táto droga sa neodporúča pre tehotné ženy, tk. môže ovplyvniť nielen roztoče svrabu, ale aj dieťa.

Benzylbenzoát

Benzylbenzoát je masť, ktorá ovplyvňuje niekoľko druhov kožných parazitov vrátane roztočov. Má menej nepríjemný zápach. Aplikuje sa na čistú pokožku tela zhora nadol, odstraňuje sa hlavica a potom sa vykonáva trojdňová prestávka. Vzhľadom na to, že s jedinou aplikáciou nápravy môže roztoč žiť, postup sa opakuje.

 • Benzylbenzoát je dostupný ako masť a emulzia.
 • Nie je jasne vyjadrený zápach.
 • Nezanecháva stopy na objektoch skrine.

Deti mladšie ako tri roky, tehotné a dojčiace ženy používajú tento nástroj sa neodporúča.

Permetrinová masť

Permetrická masť je antiparazitárny prípravok s antiseptickými vlastnosťami.

V tomto prípade nástroj:

 • Zničí kliešte.
 • Chráni pred infekciami.

Je k dispozícii vo forme krému a sprejov, ktoré sa aplikujú na postihnuté miesta pokožky. Za jeden deň je potrebné umyť masť a mŕtve roztoče, zmeniť spodnú bielizeň a opäť liečiť telo.

Na stanovenie výsledku sa liečba môže zopakovať o niekoľko týždňov, ale laboratórne testy (po dobu 1,5 mesiaca) budú ešte potrebné vykonať.

Permethrinová masť sa nepoužíva na liečbu detí (do piatich rokov), počas dojčenia a tehotenstva. Tento prostriedok môže spôsobiť nepríjemné pocity.

Zinok masť

Zinková masť je najjemnejším liekom bez vône svrabu, ktorý je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Samozrejme, že je tiež zmierňuje podráždenie kože, ale svrbenie roztoč zabije čiastočne (vyžadujú dlhú priebeh liečby tohto lieku zabiť všetky parazity).

Táto droga je mierny účinok svrab je dobre hodí:

 • Deti.
 • Alergie.
 • Pacienti s abráziami a kožnými vredmi.
 • Masť si na postihnutú kožu tri až dvakrát až trikrát denne.

Ak je koža poškodená, viditeľné viditeľné trhliny, rany, potom je potrebné predbežne ošetriť antiseptikom.

Neodporúča sa používať tento liek ako antiparazitárne liečivo, ale aplikovať v kombinácii so sírou masťou, MediFoxom atď.

Medifoks

MediFox je moderný antikoagulant. Používa sa na liečbu aj na preventívne účely. Tento liek sa používa na liečbu svrab ľahkej a ťažkej formy, katastrofálne ovplyvňujúce telo parazita.

Produkt je k dispozícii na vonkajšie použitie, ale bude potrebné riediť (nie na spálenie pokožky koncentrovanou látkou, ktorá je súčasťou lieku).

Ak to chcete urobiť:

 • Vezmite 1/3 lieku a pridajte do 100 ml. teplej vody.
 • Následne pritiahnite náplasť cez noc na čistú pokožku, s výnimkou tváre a chlpatých častí tela.

Odporúča sa používať Medifox 4 dni.

Droga je povolená používať deti po uplynutí 1 roka, ako aj počas tehotenstva, pretože neovplyvňuje vývoj plodu.

Spregal

Spragal - účinný nástroj, ktorý pomáha zbaviť sa svrabu, ktorý obsahuje účinnú látku - esdepalletrin. Okamžite ovplyvňuje roztoče pri vykonávaní antisabídky. Tento liek nemá zápach, takže nedráždi pocit vône. Ak chcete získať očakávaný výsledok, musíte spracovať celé telo a najmä postihnuté miesta. Aby sa zabránilo opakovanej infekcii, mali by sa s ňou zaobchádzať všetci členovia rodiny

je kontraindikovaný u:

 • S chorobami dýchacích ciest.
 • Počas laktácie.
 • Keď netolerantné látky lieku.

Tiež je opatrne predpísaný počas tehotenstva. Liečivo je dostupné ako aerosól na vonkajšie použitie (vo valcoch).

crotamitonu

Krotamiton sa používa na svrbenie pokožky a svrab, čo spôsobuje smrť roztočov. Pri liečbe krém alebo mlieko je aplikovaný zvonka od krku k nohám, a to najmä v záhyboch a ohyby (lakte, kolená, prsníkov u žien, medzi prstami, na bruchu) zmyť lieky a opakujte postup, a ďalší deň. Tretí deň sa kúpajú a menia svoje oblečenie.

Táto látka proti poškriabaniu je povolená pre deti (12 rokov) a dospelých.

A-PAR aerosól

Aerosól A-PAR nie je prostriedkom na liečbu osoby, ale používa sa spolu s inými liekmi zo svrabu na zvýšenie terapeutického účinku. Používa sa na očistenie pacientovho odevu pred roztočmi svrabu a zabíjanie s týmto liekom. Tento liek má toxický účinok, preto je počas aplikácie potrebné vetranie miestnosti.

Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok liečby, budete potrebovať:

 • Dodržiavajte hygienické normy.
 • Nepoužívajte lieky v predpísanom čase.

Tiež používajte všetky prostriedky proti poškriabaniu celého tela, s výnimkou prednej a pohlavných orgánov.

Antiscabine terapia, ľudové prostriedky

Pomocou tradičnej medicíny sa môže svrab chrániť doma s minimálnymi finančnými nákladmi. Avšak lieky sú účinnejšie, preto sa odporúča používať netradičné lieky len vtedy, ak máte kontraindikácie pre všetky farmakologické prípravky.

 • V strouhanom mydle pridáme ghee (bude potrebný rovnaký počet prísad na 1 lyžicu). Taktiež tam dáme 1 čajovú lyžičku brezového dechtu a 2 čajové lyžice síry. Zmiešajte do hladkej a naneste na pokožku na týždeň.
 • 0,5 litra slnečnicového oleja sa zohreje v panvici a pridá sa 1 kg. paradajky a smažte 20 minút a potom prefiltrujte cez gázu. Získaná náprava pre svrab trenie pokožku 3 krát denne. Táto metóda nedráždi pokožku, takže je povolená tehotným ženám a deťom.
 • V kyslé kvase pridáme soľ a ohrejeme na takú teplotu, čo je možné trpieť. Ďalej doliehame ruky v prijatej kvapaline a držíme ich tam, kým kvass úplne vychladne.
 • 0,5 šálky kôry z rakytníka vyleje pol litra vody a 10 minút pálime. Potom je vývar pokrytý viečkom, zabalený v teplej prikrývke a ponechaný 20 minút. Tento spôsob pôvodu ľudí zo svrabu sa aplikuje denne 2 krát denne až do úplného zotavenia.
 • Pri príprave ďalšieho prostriedku proti poškriabaniu bude potrebovať 0,5 litra horčičného oleja a 100 gramov. ošúpaný cesnak. Cesnak musí byť najprv rozdrvený a vložený do panvice na horčicový olej. Potom sa výsledná zmes zložiek uvedie do varu a varí sa pri nízkej teplote po dobu 20 minút. Vychladzujte, filtrujte a aplikujte zvonku a namažte postihnuté miesto.
 • Tiež zabíja klíšťat brezové decht, ktoré mazať postihnutú oblasť. Bude potrebné chodiť s ošetrenou pokožkou po dobu 3 hodín a potom opláchnuť liek. Na zvýšenie účinnosti postupu sa odporúča opakovane opláchnuť postihnuté oblasti odvarom pripraveným z podzemky althaea.
 • 2 lyžice sušiaceho oleja a lyžice terpentínu sa zmiešajú a spracovávame poškodené oblasti až trikrát denne. Výrobok nie je možné umývať. Mala by sa úplne absorbovať do pokožky a jej zvyšky by sa mali odstrániť pomocou papierových obrúskov, ktoré sa po použití musia zlikvidovať (zlikvidovať).
 • Nakrájajte sušený celandín, pridajte krém, až kým liečivo nebude mať konzistenciu podobnú kyslej smotane. Potom získaným krémom proti poškriabaniu ošetrujeme miesta postihnuté kliešťom.

Tradičná medicína bola vždy praktická a praktická na použitie, pretože je možné pripraviť účinné lieky zo špeciálnych rastlín, ľahko prístupných komponentov, ktoré nevyžadujú investovanie peňazí a času.

Profylaxia svrabu

Svrab môže viesť k nákladom, či už peňažným alebo dočasným, aby sa s novým problémom nezaobchádzalo, musí to byť upozornené.

Na tento účel boli vyvinuté špeciálne preventívne opatrenia, ktoré zabraňujú prenikaniu kliešťa do tela:

 • Každý deň musíte mať teplú sprchu.
 • Pravidelne mente spodnú bielizeň a posteľnú bielizeň. Po umývaní je potrebné každú položku šatníka žehliť.
 • Pravidelne rezané nechty na rukách a nohách.
 • Ruky dôkladne umyte mydlom 3-5 krát denne.
 • mokré čistenie miestnosti.
 • Dodržiavajte pravidlá osobnej hygieny v bazénoch, saunách, používaním výrobkov osobnej hygieny a príslušenstva.

Ak sa vyššie opísané preventívne opatrenia nedodržiavajú, kliešť môže vstúpiť do tela a viesť k infekcii.

Vzhľadom k tomu, že svrab - nákazlivé ochorenie a ľahko prenáša na ostatných, bez ohľadu na ich vek a funkciu imunitného systému, vyžaduje nasledujúce opatrenia na ochranu rodiny pred infekciou:

 • Na liečbu svrabu by nemalo byť len pacient, ale aj tí, ktorí ho kontaktovali.
 • Úplne izolujte infikované od prostredia.
 • Vyberte jednotlivé jedálenské a posteľné predmety.
 • Zaobchádzať so všetkými predmetmi a vecami patriacimi pacientovi, dokonca s dverami, na ktoré sa mohol dotknúť. Ak chcete zničiť parazity, musíte použiť sprej na veci alebo ich umývať v horúcej vode (vriacou vodou).

So svrabom, aspoň raz v živote, sa každý človek stretol a vystavil celú svoju rodinu nebezpečenstvu. Ak máte podozrenie, že svrab, je potrebné okamžite liečiť s celou rodinou, a nie dať šancu, aby si zvykli na parazity v tele ľudí okolo pacienta.

Na tento účel môžu byť použité vyššie uvedené populárne a farmakologická činidlá, ale ich použitie by malo byť vykonané pod lekárskym dohľadom, Pick lieky, počnúc od infikovaného jedinca anatomických štruktúr.