Hlavná

Ateróm

Síra masť je jednoduchá: návod na použitie

Síra masť je dobre známe a široko používané lieky vo farmakológii. Je to univerzálna droga, ktorá nielen odstraňuje zápal, ale aj vylieči, dezinfikujú a ošetrujú kožu.

Použitie sírnej masti je cenovo dostupný, bezpečný a účinný spôsob, ako sa zbaviť rôznych dermatologických ochorení. Paradoxne, niektorí naši krajania vedia, ako správne použiť tento účinný nástroj v tomto alebo tom probléme.

Táto aktuálna téma bude venovaná dnešnému článku.

Klinická a farmakologická skupina

Dezinfekčné, antiparazitické, antiseptické, antimikrobiálne.

Podmienky predaja z lekární

Môžete si kúpiť bez lekárskeho predpisu.

Koľko stojí v lekárňach sírová masť? Priemerná cena je na úrovni 40 rubľov.

Zloženie a forma uvoľnenia

Prípravok lieková forma uvoľňovaním - Masť na vonkajšie použitie: žltá, trochu voľná štruktúra (v sklenených nádobách pri teplote 15, 25, 30, 40, 50, 70 g buď hliníkových rúrok 25, 30, 40, 50 g, v kartónovej zväzku 1 banka / trubica).

Zloženie 100 mg masti:

 • účinná látka: síra - 33,33 mg;
 • ďalšie zložky: vazelína - 40 mg; emulgátor T2 - 6,67 mg; vyčistená voda - 20 mg.

Farmakologický účinok

Síra, ktorá je súčasťou masti, má antiseptický účinok. Pri jeho styku s organickými zlúčeninami a sulfidy sú tvorené kyselinou patentionovaya, ktorý je škodlivý vplyv rôznych druhov mikroorganizmov, vrátane kožných parazitov, ako sú svrbenie roztočov Demodex a.

Po aplikácii jednoduchej masti síry na pokožku sa jej hlavná aktívna zložka neabsorbuje do systémového krvného obehu.

Indikácie na použitie

Čo pomáha? Liek je predpísaný pre rôzne ochorenia kože. Serózna masť je predpísaná pri komplexnom ošetrení nasledujúcich podmienok:

Napriek rôznorodosti kožných ochorení môže liečivo na báze síry účinne obnoviť zdravie pokožky. Pri prvých príznakoch patológie je potrebné konzultovať s lekárom, aby odborník vybral individuálny liečebný režim, ktorý zahŕňa aplikáciu sírnej masti.

kontraindikácie

Absolútnymi kontraindikáciami pri používaní tohto lieku sú:

 • deti do 2 rokov;
 • tehotenstva a obdobia dojčenia;
 • individuálnu intoleranciu zložiek lieku.

Zamýšľané použitie pre tehotenstvo a laktáciu

Bezpečnosť sírovej masti počas doby nosenia a dojčenia nebola skúmaná. Vzhľadom na túto nuanciu sa liek používa, ak požadovaný prínos pre očakávanú matku presahuje možné riziko pre zdravie a vývoj plodu.

Dávkovanie a spôsob podania

Ako je uvedené v návode na použitie sírovej inštrukcií jednoduchý masť aplikácia umožňuje návod na použitie iba externe, čo spôsobuje, že 2-3 krát za 24 hodín na postihnuté tým či oným spôsobom ochorenie (predčistenej) kožné náplasti.

 1. Aplikácia sírnej masti z akné si vyžaduje aplikáciu v silnej vrstve na problémové oblasti pokožky. Sírová masť akné sa používa v spojení s diétou, multivitamín alebo inými liekmi predpisuje dermatológ.
 2. Síra masť z lišajníka je predpísaná súčasne s inými liekmi. V závislosti na zbavení môže byť roztokom jódu, alkoholu, kortikosteroidov, antifungálnych vonkajších liečiv a iných liekov.
 3. Na liečbu vysokej pigmentácie používajte masť so sírou. Použite ju s koncentráciou účinnej látky na 10%. Takto liečivo exfoliuje hornú vrstvu dermis a pigmentových škvŕn, vrátane. Pre šetrné odstránenie pigmentových škvŕn použite 4-5% lieku, aplikujte ho na oblasť náchylnú na zvýšenú pigmentáciu. Prostriedok obsahujúci síru sa používa jedenkrát denne, každý druhý deň. Aplikujte tehotné ženy na odstránenie pigmentácie škvrny môžu byť po porade s lekárom.
 4. Sírová masť s demodikózy je menovaný s cieľom zbaviť Demodex - mikroskopické roztoče, parazitárnych na ľudských vlasových folikulov, obvykle lokalizované na hlave a očných viečok. Zvyčajne sa hustá vrstva liečiva aplikuje na postihnuté oblasti pokožky vo večerných hodinách a nechá sa cez noc. V procese liečby by pacient mal kvôli závažnému odlupovaniu pokožky a úmrtiu parazita pravidelne meniť oblečenie a posteľnú bielizeň. Recenzie na demodikózu naznačujú, že liečba tejto choroby je dlhá, časovo náročná a vyžaduje komplexný prístup a integrované užívanie systémových a lokálnych liekov.
 5. V prípade komplexnej liečby svrabovej procedúry liečebný režim aplikácie a pravidlá osobnej hygieny pre pacienta stanoví lekár na individuálnom základe. Liečivo sa často používa bez oplachovania počas odporúčanej 5-dňovej liečby.
 6. Pri liečbe psoriázy sa liečba vykonáva s vysokou koncentráciou sírovej masti - 33%. Použiť raz alebo dvakrát denne poškodenú oblasť. Postup liečby určuje lekár jednotlivo.

Trvanie jedného liečebného cyklu je zvyčajne obmedzené na päť dní s možným opakovaním počas niekoľkých dní.

Vedľajší účinok

Zvyčajne trpia pomerne dobre pacientky s mastnou mastnou kyselinou. Pri dlhodobom a nekontrolovanom používaní sa však môžu vyskytnúť nežiaduce reakcie:

Liek môže zanechať škvrny na oblečení a posteľnú bielizeň, ktoré sa neumývajú. Počas terapie je lepšie použiť veci, ktoré nebudú škoda, aby sa neskôr zlikvidovali.

predávkovať

Po celú dobu nebolo pozorované žiadne nepríjemné predávkovanie.

Špeciálne pokyny

Je dôležité vyhnúť sa masti na viditeľných slizniciach. Ak sa produkt dostane do očí, mali by sa umyť veľkým množstvom tečúcej vody a konzultovať s lekárom.

Spoľahlivé údaje o bezpečnosti tehotné a dojčiace ženy lieky tam, takže jeho použitie je možné len po lekársky predpis pod prísnym lekárskym indikáciou, očakávaný prínos pre matkinho tela, je oveľa väčšia ako potenciálne riziko pre vyvíjajúci sa plod alebo dojča.

Liečivo so správnym použitím nemá žiadny vplyv na funkčný stav mozgu, schopnosť osoby sústrediť sa a rýchlosť psychomotorických reakcií.

Interakcia s inými liekmi

Interakcia sírovej masti s inými liekmi / látkami nebola odhalená.

recenzia

Ponúkame Vám, aby ste si prečítali recenziu ľudí, ktorí používali Sulphur Ointment:

 1. Maxim. Mučil psoriázu na rukách alebo na ruke. Dermatológ radil sírovú masť. Zasiahla som postihnutú kožu trikrát denne. Za dva týždne sa moje ruky vyčistili a z dosiek nebola stopa. Skvelý nástroj!
 2. Oľga. Rozhodla som sa ju vyskúšať na liečbu seboroickej dermatitídy na tvári, ale ľutujem - vôňa a vzhľad nie sú vôbec atraktívne. Teraz existuje veľa prostriedkov, ktoré sú oveľa príjemnejšie na použitie, rovnaký metrogil je liečený oveľa príjemnejšie, nemá žiadnu farbu ani pach. A sírová masť, pravdepodobne, je vhodná len pre tie prípady, keď už nič iné nepomôže, alebo existujú kontraindikácie pre iné drogy.
 3. Valeria. Žijem na Kryme 25 rokov, ale kvôli psoriáze sa nemôžem plne a uvoľnene kúpať v mori. A to všetko, pretože na tele sú 2 veľké miesta, ktoré sa ťažko nenahradia. Neustále hľadám lieky, ktoré aspoň dočasne pomohli zbaviť sa tohto nepríjemného problému. A sírová masť v mojom prípade je jedným z najlepších prostriedkov, pomocou ktorých sa môžete zbaviť nielen nepríjemného svrbenia, ale tiež znížiť veľkosť väčšiny útvarov. Je škoda, že účinok pretrváva dlhšie ako 1 mesiac a dlhodobá liečba týmto liekmi je kontraindikovaná.

analógy

Podobné zloženie a terapeutický účinok pre jednoduchú sírovú masť sú prípravky síry, síry vysrážané.

Pred zakúpením analógu sa poraďte so svojím lekárom.

Čas použiteľnosti a podmienky skladovania

Čas použiteľnosti pre jednoduchú sírovú masť je 2 roky od dátumu jej výroby. Prípravok je dôležitý na skladovanie v originálnom nepoškodenom originálnom obale, tmavom, suchom, nedostupnom pre deti pri teplote vzduchu nie vyššej ako + 25 ° C.

Pokyny na aplikáciu sírovej masti

Je ťažké preceňovať užitočné vlastnosti, ktoré má sírová masť. Jednoduché pokyny na použitie, dostupnosť, bezpečnosť, a čo je najdôležitejšie - efektívne odstránenie zhubných nádorov na koži, umožní presadiť jedinečnosť tohto nástroja.

Medzi mnohými liekmi určenými na odstránenie akné a boj proti chorobám dermy, sČierna masť. Jednoduchá výučba, prístupnosť a efektívnosť urobili tento nástroj obľúbený po celom svete. Najlepšie výsledky masť demonštruje v liečbe akné, seboroická dermatitída a svrab. Zároveň sa aktívne používajú baktericídne a protizápalové vlastnosti síry.

16. prvok

Okrem chemického a metalurgického priemyslu sa síra používa v medicíne a kozmeteológii. Tento široko rozšírený minerál už dlho ovládol človek. Pred mnohými storočiami používali ľudia na liečenie a dezinfekciu rany.

Aby ste pochopili, aké je sírová masť, mali by ste starostlivo zvážiť jej zložky. V medicíne sa síra používa vo forme zmesí a roztokov. Samotný tento chemický prvok, obsadzujúci šestnáste miesto v periodickej tabuľke, je amorfný. Reakcia sa vyskytuje iba pri vystavení určitým biologickým látkam. Pri styku s pokožkou je síra schopná vykazovať vysokú hojivosť.

Na výrobu liekov sa používa elementárna (čistená) a vyzrážaná síra. Prvá má práškovú konzistenciu pozostávajúcu z najmenších častíc, ktorá sa blíži k citrónu. S ním sa ľahko vytvárajú vodné roztoky. Prípravky, ktoré sú na ňom založené, sa široko používajú pri orálnom podávaní. Takéto prostriedky vám umožňujú zbaviť sa červov.

Zrážaná síra, ktorá je súčasťou jednoduchej sírovej masti, je prakticky nerozpustná a vhodná len na vonkajšie použitie. Pri kontakte s dermis a vstupom do chemickej reakcie tvoria minerály sulfidy a kyselina pentatiónová.

Sulfidy poskytujú keratoplastický účinok, ktorý odstraňuje kožu nahromadenia tuku a mŕtve častice povrchovej vrstvy. Odstránenie odlupovania zbavuje mikróby úrodnej pôdy reprodukcie. Súčasne sa rekonštruuje povrchová vrstva dermis. Kyselina vytvára antimikrobiálnu a antibakteriálnu prácu, zmierňuje zápal.

Jednoduchá sírová masť, ktorej zloženie sa mení len v percentách minerálu, je neškodná a vo všeobecnosti nemá žiadne kontraindikácie. Percento síry sa pohybuje od 5 do 33%. V jednoduchej masti sa jedna časť síry zmieša s dvoma časťami vazelíny alebo ich analógov.

Aplikácia sírnej masti v závislosti od ochorenia

S vedomím kvality a prínosu sírnej masti je možné šetriť pokožku z mnohých nevýhod bez veľkých nákladov. Vzhľadom na to, že liek nepotrebuje predpis, je to zvykom mnohých domácich liekov.

Napriek bezpečnosti lieku pred aplikáciou sírnej masti odporúčame konzultovať s dermatológom, pretože niekedy môže spôsobiť alergickú reakciu a spôsobiť alergické kožné vyrážky.

svrab

Masť so sírou je účinným prostriedkom proti svrabom. Na liečbu tohto ochorenia sa používa 6% liečiva. Svrab - infekčná choroba spôsobená roztočom roztočov sa prenáša výlučne infekciou. Stav pokožky a hygiena majú v tomto prípade vedľajší význam.

Na vykonanie komplexu sa masť nanáša na umyté telo pred spaním. Je opláchnutý až po 24 hodinách pred opätovným použitím. Postupy trvajú tri dni.

Seboroická dermatitída

Koža hlavy je najčastejšou oblasťou vývinu seboroickej dermatitídy. Choroba je sprevádzaná závažným svrbením, odlupovaním, pórovou expanziou kože, zápalom a postihnutím oblastí s vysokým obsahom tuku. Proti všetkým týmto symptómom je účinná sírová masť. Žiadosť pozostáva z dvoch aplikácií finančných prostriedkov na postihnuté oblasti. Použije sa päť percent masť. Predpokladom je čistota pokožky.

Vo väčšine prípadov je akné, akné a akné výsledkom aktivity baktérií. Baktericídne vlastnosti sírovej masti sú tu veľmi užitočné. Nemenej dôležité je očistenie mŕtvych častíc a zníženie mazových sekrétov kože.

Liečba akné sa vykonáva opatrne trením masti v postihnutých oblastiach pokožky. Procedúra sa vykonáva pred spaním a po povinných procedúrach s vodou. Obnova príde po 7-10 dňoch denných procedúr.

Kontraindikácie a nevýhody sírovej masti

Bezpečnosť je jedným z najdôležitejších indikátorov, ktoré má sírová masť. Kontraindikácie prakticky chýbajú. Negatívne prípady zahŕňajú alergické reakcie, ktoré sa vyskytujú na veľmi citlivej koži. Zníženie mazového výboja, sírová masť môže spôsobiť suchosť. V niektorých prípadoch je možné začervenanie ošetrených oblastí pokožky.

Alergia spôsobená sírou môže spôsobiť žihľavku. Možné nádory na tvári, v hrdle a jazyku. Niekedy je slabosť a ľahké závraty.

Neodporúča sa používať masť s otvorenými ranami a silným zápalom na pokožke.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať tomuto lieku počas tehotenstva a dojčenia. Odporúča sa, aby sa toto obdobie úplne vzdalo používania sírnej masti a liečilo akné prostriedkami odporúčanými lekármi.

Nevýhody mastí obsahujúceho síru sú:

 • Charakteristický, nepríjemný zápach. Je žiaduce, aby doma vykonávali lekárske procedúry bez návštevy verejných priestorov. Moderná farmakológia ponúka ochutené verzie lieku. Pridanie ďalších prísad do masti zvyšuje riziko alergií a vedľajších účinkov.
 • Nadmerný obsah tuku a zanechanie tvrdohlavých škvŕn. Počas liečby sírnou masťou sa má používať oblečenie a posteľná bielizeň, čo v budúcnosti nebude mať hodnotu. Odstránenie škvŕn z tkanív je možné len pri dlhšom varení.

Dokonca aj z kože sa mast ľahko odstráni.

Druhy sírnej masti

Po zavedení zinku sa získa masť síra a zinku. Návod na použitie, ktorý je podobný jednoduchému, ale má rozdiely v dôsledku nadobúdania nových nehnuteľností.

Táto masť je účinná pri hojení ran a eliminácii vredov. Čistí a dezinfikuje hnisavosť. Poskytuje zrýchlené obnovenie poškodených tkanív.

Serno-tar mast má zvýšený antifungálny účinok. Používa sa na boj s lišajmi, psoriázou a kožnými chorobami spôsobenými parazitmi. Tento nález sa našiel vo veterinárnej medicíne.

Vzhľadom na to, koľko sírnej masti stojí, ako efektívne a bezpečné je, môžete sa s istotou vzdať drahých dovážaných prípravkov rovnakého účelu.

Čo je sírová masť?

Sulfidová masť je dlho známa liečivá droga, ktorá dokáže vyriešiť veľa problémov s pokožkou. Tento nástroj sa stal všeobecne známym, pretože nástroj je lacný, široko dostupný a účinný. Zoznam toho, čo napomáha náprave, je veľmi pôsobivý, stačí detailne prečítať všetky pravidlá používania tejto drogy. Sulfurová masť sa dá kúpiť v lekárňach alebo si môžete pripraviť sami kúpou všetkých potrebných zložiek a kontajnerov z lekárne.

Ako funguje sírová masť?

Čo pomáha tento nástroj a ako ho správne aplikovať, môžete sa naučiť z mnohých receptov, ktoré sa časom testujú. Ale najprv musíte pochopiť, podľa akého princípu funguje sírna masť a od čoho sa skladá.

Zloženie sírnej masti

Sírová masť vo svojom zložení má niekoľko jednoduchých zložiek: vazelínovú bázu, emulgátor a samotnú síru. Jednoduché zloženie, ako aj antiseptické vlastnosti liečiva prispievajú k dostatočne dlhému skladovaniu po disekcii.

vazelína

Agent má bielu hustú konzistenciu. Základom lieku je vazelína. Vaselín je bezpečná a hypoalergénna látka, ktorá je spravidla základom každej lekárskej masti. Je to ten, kto dodáva prostriedku plastovú a hustú konzistenciu, má zmäkčujúci, hojivý a zvlhčujúci vlastnosti.

Síra je hlavná aktívna látka v prípravku. Je to síra, ktorá podporuje hojenie a liečenie mnohých kožných vyrážok, chorôb, poranení a popálenín. Síra je obsiahnutá v rôznych množstvách. Môže obsahovať 33 g, 10 alebo 6 g síry. Koncentrácia účinnej látky závisí od úlohy, s ktorou sa treba vyrovnať. Jedinou nevýhodou tejto zložky je nepríjemný zápach, ktorý má slušnú pevnosť.

Voda, emulgátor

Voda je nevyhnutným prvkom na pripojenie všetkých zložiek sírnej masti. Emulgátor sa pridáva na homogenitu a udržiavanie konzistencie. Používa sa vo veľmi malých množstvách, takže nepoškodzuje pokožku.

Účinok lieku

Sérová masť má veľmi silný protizápalový, antimikrobiálny, dezinfekčný účinok. To je dôvod, prečo má liek širokú škálu aplikácií na rôzne ochorenia. Síra preniká do poškodenej kože, vytvára stabilné spojenia s inými látkami a tým pôsobí na patogénne mikroorganizmy a baktérie. Liečivo je účinné proti mnohým mikroorganizmom, rôznym hubám a iným parazitom, ktoré spôsobujú kožné lézie.

Pri akých ochoreniach je potrebné používať sírovú masť?

Od staroveku sa sírová masť nachádzala v prvej pomoci nielen medzi ľuďmi s kožnými ochoreniami, ale aj u mladých ľudí, ktorí podliehali pravidelným vyrážkam na tvári. Po dlhú dobu bola sírová masť najpopulárnejšou liečbou akné.

Vysoká účinnosť tohto liečiva zahŕňa použitie takmer všetkých možných mikrobiálnych a hubových kožných lézií. Najpoužívanejší liek je pre tieto ochorenia:

Tento nástroj môže vyriešiť mnohé problémy spojené s rôznymi kožnými ochoreniami, najmä v počiatočných štádiách. Aplikujte sírovú masť na niektoré lézie, potrebujete kurz podľa všetkých odporúčaní.

Sérová masť na akné, akné a iné zápaly na tvári a pokožke tela

Tento liek sa môže použiť na závažné a veľké kožné lézie, ako aj na lokálne zápaly. S jediným pupienkom na tvári alebo tele musíte najprv očistiť tvár dechtom alebo malým mydlom, aplikovať silnú vrstvu produktu na postihnuté miesto a nechať 1-2 hodiny. Potom musíte odstrániť zvyšok bavlneným tampónom. Pri hlbokých subkutánnych pichliach je lepšie ponechať nápravu na noc. Liečba pokračuje až kým nezmizne zápal. V tomto prípade je dôležité, aby sa nepoužívali prostriedky na make-up, ktoré upchávajú póry.

Ak je akné veľmi časté, musíte úplne opustiť make-up počas trvania liečby. Prostriedok sa má aplikovať nie veľmi silne na celú ovplyvnenú pokožku, ako aj okolo hlavných ohniskov. Nechajte 30-50 minút, opakujte 2 krát denne. Obvykle trvá taká liečba 1-3 mesiace.

Žiadosť o seborrheu

Pri liečbe seborey môže byť pomerne dlhá. Aplikujte masť na postihnuté miesta po očistení pokožky. Je potrebné ponechať nápravu 1-3 hodiny, v deň takýchto postupov urobiť aspoň 2. Seboroické lézie musia byť ošetrené, trenie niekoľko minút.

Aplikácia na rôzne dermatitídy

Z dermatitídy sa tento liek používa nasledovne: naneste látku na sčervenanie tenkou vrstvou a neplachujte. Po úplnom vstrebaní zopakujte postup. Je lepšie aplikovať večer pred spaním. Ak existuje možnosť prelepiť obväz na povrch pokožky, je potrebné vytvoriť kompresiu. Aplikujte výrobok na malú vrstvu, prilepte ho na mieste lézie a obalte obväz na noc - táto metóda uľahčí rýchlejšiu liečbu.

Použitie vo svraboch


Sulfurová masť zo svrabu sa používa pomerne často. Tento rozpočet a účinný liek na vážne kožné ochorenia, takže je nutné skladovať po celú dobu na ošetrenie masť. Keď je svrab, je potrebné úplne očistiť pokožku dechtovým alebo sírovým mydlom. Potom ju musíte vysušiť bez použitia utierky, môžete použiť papier. Liečiť vrstvu pokožky síry masti, s osobitným zreteľom na lakti, v oblasti pod kolenami, za ušami, a ďalšie. V prvých 2-3 dňoch prostriedky musia byť udržiavané v tele, keď namáčanie je nutné znovu aplikovať. Potom je potrebné dôkladne odstrániť mydlom a znovu ho aplikovať. Liečba trvá približne 1,5 týždňa.

Kožné lézie

V prípade hubových lézií pokožky je potrebné aplikovať výrobok do hrubých vrstiev na postihnuté oblasti, ak je to možné, fixovať ho gázovým obväzom alebo obväzom. Aplikujte výrobok čo možno najčastejšie a aktualizujte vrstvu každých 3 hodiny. Liečba by mala byť na koži aspoň 3-4 hodiny denne. Liečba pokračuje až do úplného zotavenia sa z choroby, ako aj potreba aplikovať lieky.

Hubové lézie nechtov

Síra masť z huby nechtov sa nepoužíva tak často, ale napriek tomu je účinným prostriedkom. Prostriedok sa má aplikovať na obväz s hustou vrstvou a zabaliť prst infikovaným nechtom, bandáž by sa mala meniť 3-4 krát denne. Liečba trvá niekoľko týždňov až do úplnej likvidácie huby.

svrab

Pri psoriáze môže trvať niekoľko mesiacov. Je potrebné aplikovať denne silnú vrstvu vo večerných hodinách. Ráno odstráňte zvyšok bavlneným tampónom, opláchnite pokožku mydlovou vodou.

popáleniny

Sérová masť sa môže použiť na popáleniny ako dezinfekčný prostriedok. Naneste tenkú vrstvu okolo popáleniny bez toho, aby ste zasiahli miesto lézie.

Použitie rôznych typov lichenov

Lishay je bežná choroba a má vysoký stupeň infekčnosti, takže je veľmi dôležité okamžite začať účinnú liečbu. V tomto prípade je bez ohľadu na typ deprivácie potrebné využiť lekársku starostlivosť. Síra masť bude mať dezinfekčný a regeneračný účinok. Pri zbavení je potrebné očistiť pokožku roztokom mydla a potom aplikovať alkoholový roztok na lézie. Po úplnom vysypaní použite sírovú masť, silnú vrstvu a večer. V prvých 2-3 dňoch je zakázané sprchovať, len môžete upraviť vrstvu masti. Pri komplexnom ošetrení a dodržiavaní všetkých hygienických pravidiel sa lishai rýchlo vylieči.

Aké sú kontraindikácie pre použitie tohto nástroja?

Kontraindikáciou používania tejto masti je iba neznášanlivosť zložiek. Rovnako sa neodporúča aplikovať na priamu aplikáciu na otvorené rany a popáleniny, pretože sa môže vyskytnúť negatívny účinok.

Vedľajším účinkom použitia tohto prostriedku môže byť tepelné popálenie. Vyskytuje sa, keď sa látka dlhodobo aplikuje na citlivé oblasti pokožky, napríklad na pokožku okolo očí, pier a ďalších oblastí. Pri zvýšenej citlivosti pokožky je tiež potrebné opatrne aplikovať liek. Nepoužívajte siričnú masť na sliznicu.

Cena sírnej masti

Nástroj možno pripísať najlacnejším a všeobecne dostupným nástrojom, ktorý sa nachádza v takmer každej lekárni. Výrobok sa predáva v sklenených pohároch alebo kovových rúrach v objeme 25 g, 30 alebo 40 g. Cena za masť s obsahom síry sa pohybuje v rozpätí 25-70 rubľov, v závislosti od objemu. Zvlášť nízka cena zohráva úlohu pri liečbe takýchto ochorení, ako sú:

 • svrab,
 • zoster,
 • seborrhea a psoriázou, pretože pri týchto ochoreniach je potrebných pomerne veľké množstvo finančných prostriedkov.

Spätná väzba na žiadosť z fóra

Početné prehľady lekárov a pacientov o tomto lieku, ktoré po mnoho rokov zostávajú pozitívne, spôsobujú, že tento liek je jedným z najpopulárnejších farmaceutických trhov na liečbu kožných ochorení. Výrobok opakovane preukázal svoju účinnosť a bezpečnosť, má širokú škálu aplikácií a nízku cenu. Síra masť môže byť použitá v tehotenstve, pretože liek je netoxický, a ako liečba môže trvať dlhú dobu bez nepriaznivého ovplyvnenia ľudského tela. V niektorých prípadoch sa môže používať bez ďalšieho lieku.

Sírna masť

Popis je aktuálny 14/10/2016

 • Latinský názov: Sulfidová masť
 • ATX kód: P03AA
 • Účinná zložka: síra
 • výrobca: OOO "Tula farmaceutická továreň," biochemik "OAO" Tver farmfabrika "LLC" Pharmstandard-Phytopharm-NN "OAO" Dalkhimpharm "JSC" Jaroslavľ farmfabrika "OJSC" Kemerovo farmfabrika "Pharmaceutical Factory FSUE, JSC" Syntéza " atď. (Rusko). OOO "Ternopharm" JSC "Lekhim", PJSC "Viola", PJSC "Phytopharm", LLC "Lubnyfarm" atď. (Ukrajina).

štruktúra

Pri zložení jednoduchej sírovej masti akéhokoľvek výrobcu vstupuje ako aktívna zložka síra (vyzrážaný, rozomletý) v hmotnostnom pomere 333 mg na gram.

Základom masti je najčastejšie konzistentná emulzia pozostávajúca z čistenej vody, mäkkého parafínu, minerálneho oleja a emulgátora "T-2".

Forma vydania

Tento liek sa vyrába vo forme vonkajšej masti v tubách a plechovkách rôznych objemov (od 15 do 70 gramov).

Farmakologický účinok

Dezinfekčné, antiparazitické, antiseptické, antimikrobiálne.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Pri externom používaní lieku sa jeho aktívna zložka (síra) aplikovaný na pokožku, interaguje s organickými látkami obsiahnutými v podkožnom tkanive, čo vedie k vzniku kyseliny pentatiónovej a sulfidy, ktoré majú antiparazitickú a antimikrobiálnu účinnosť, z ktorých sírová masť pomáha pri rôznych ochoreniach kože. tiež sulfidy tiež vykazujú keratoplastické vlastnosti.

Vonkajšie použitie sírnej masti prakticky nevedie k absorpcii jeho zložiek (vrátane síry a vazelína) do systému dodávania ľudskej krvi.

Indikácie na použitie Síra masť

kontraindikácie

síra, ktorá je aktívnou zložkou lieku, má dostatočne silný dráždivý účinok, z ktorého je (masť síry jednoduchá) sa nepoužíva na liečbu detí do 3 rokov a pacientov s jednotlivcami precitlivenosť.

Vedľajšie účinky

Pacienti so zvýšenou citlivosťou môžu byť zaznamenaní alergické reakcie.

Sulfurová masť, návod na použitie

Terapeutické činidlo Jednoduchá inštrukcia na použitie masti na síru umožňuje používať ju výlučne zvonku a aplikovať ju 2-3 krát za 24 hodín na postihnuté oblasti choroby (predčistené).

V prípade komplexnej liečby svrab Terapeutický spôsob aplikácie a pravidlá osobnej hygieny pre pacienta stanovuje lekár jednotlivo. Liečivo sa často používa bez oplachovania počas odporúčanej 5-dňovej liečby.

Sírna masť z zbavenie tiež paralelne s inými liekmi. V závislosti na zbavení to môže byť jódového roztoku, alkohol, kortikosteroidy, antimykotické externé lieky a iné lieky.

Aplikácia sírovej masti z akné vyžaduje jeho aplikáciu v silnej vrstve na problémových miestach kože. Sírna masť z akné sa používa v spojení s diétna terapia, recepcia multivitamín alebo iné lieky predpísané dermatológiou.

Síranový obväz s demodikóza určený, aby sa zbavil Demodex - mikroskopické kliešte, parazitizujúce na ľudské vlasové folikuly, zvyčajne lokalizované na hlave a viečka. Zvyčajne sa hustá vrstva liečiva aplikuje na postihnuté oblasti pokožky vo večerných hodinách a nechá sa cez noc. V procese liečby by pacient mal kvôli závažnému odlupovaniu pokožky a úmrtiu parazita pravidelne meniť oblečenie a posteľnú bielizeň. Recenzie na demodikóza že liečba tejto choroby je dlhá, časovo náročná a vyžaduje komplexný prístup a integrované používanie systémových a lokálnych liekov.

Trvanie jedného liečebného cyklu je zvyčajne obmedzené na päť dní s možným opakovaním počas niekoľkých dní.

predávkovať

Aj pri používaní masti častejšie ako odporúčané obdobie sú negatívne účinky predávkovania na jeho zložky nepravdepodobné.

interakcie

V prípade súbežného použitia s ďalšími externými liečiv, tvorba nových zlúčenín, ktorého dôsledkom môže byť nepredvídateľné, a preto použitia iných liekov na lokálnu aplikáciu je možné len s povolením dermatológa.

Interakcia s liekmi, ktoré sú oxidantmi (manganistan draselný, peroxid vodíka) môže spôsobiť chemické popáleniny.

Obchodné podmienky

Ak chcete kúpiť túto drogu v lekárni, nie je potrebná lekárska dermatológka.

Podmienky skladovania

Masť sa má skladovať v originálnom obale výrobcu (banka, tuba), ktorá je prilepená na teplotu nie vyššiu ako 25 ° C.

Dátum vypršania platnosti

Liečivo je schopné udržať všetky svoje liečivé vlastnosti počas 2 rokov.

Špeciálne pokyny

Po každom podaní lieku by sa mali ruky dôkladne umyť.

Ak potrebujete tento liek na tvár, vyhnite sa tomu, aby ste ho dostali do úst, očí a nosa.

deti

Vzhľadom na svoju toxicitu nie je masť priradená deťom až do dosiahnutia veku 3 rokov.

Počas tehotenstva (a laktácie)

Absolútna bezpečnosť aplikácie a klinická účinnosť tohto lieku na tehotenstva, ako aj hrudného kŕmenia cielene neštudoval. Z tohto dôvodu sa v týchto obdobiach, liek môže byť použitý len so značným prebytkom jej potenciál pre budúce použitie (konať) matkám, v porovnaní s možnými negatívnymi účinkami na plod (dieťa).

Recenzie o masti na síru

S ľahkým prietokom kožných ochorení sú recenzie na masť síry jednoduché, ak sú používané výlučne indikáciami, spravidla sú pozitívne. Prehliadky sírovej masti z akné na tvári, rozdielny zbavenie, mazotok, svrab a dokonca svrab hovorí o pomerne rýchlom pozitívnom účinku jeho uplatňovania, ale, bohužiaľ, často krátkodobý. Potvrdzujú to aj hodnotenia týkajúce sa sírnej masti z pigmentové škvrny a s demodikóza. S najväčšou pravdepodobnosťou je to vďaka prenikaniu choroby, hlbší kožu pacienta, z ktorého sírová masť pomáha nie je vždy proces spracovania vyžaduje pripojenie iné lieky používané na terapiu chorobného stavu.

Cena Síra masť, kde kúpiť

Tradične sú náklady na tento liek minimálne a sú k dispozícii absolútne všetkým kategóriám obyvateľstva.

V Rusku, bez ohľadu na región a výrobcu, náklady na drogy rovnako ako to stojí v hlavnom meste. Takže v priemere môžete kúpiť 25 gramov tejto drogy v Moskve za 40 rubľov.

Cena sírnej masti na Ukrajine je v priemere na úrovni 10 hrivny za 25 gramov.

Sulfurová masť: Návod na použitie

Jednoduchá sírová masť predstavuje skupinu antiseptických a dezinfekčných liekov na vonkajšie použitie. Používa sa na liečbu parazitickej kožnej patológie.

Zloženie a forma

Sírová masť má viskózny konzistenciu homogénny charakter a svetlo žltú farbu. Pozostáva z síry vyzrážanej v emulzii z vody a vazelíny v pomere 1: 2. Sírová masť obsiahnuté v nádobe v množstve 25 g. Kartón balenie formulácia obsahuje jednu nádobu s masťou, a návod na použitie.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Síra, ktorá je súčasťou masti, má antiseptický účinok. Pri jeho styku s organickými zlúčeninami a sulfidy sú tvorené kyselinou patentionovaya, ktorý je škodlivý vplyv rôznych druhov mikroorganizmov, vrátane kožných parazitov, ako sú svrbenie roztočov Demodex a. Po aplikácii jednoduchej masti síry na pokožku sa jej hlavná aktívna zložka neabsorbuje do systémového krvného obehu.

Indikácie na použitie

Použitie tohto lieku znázorneného na integrovanej liečbe infekčných a parazitárnych ochorení kože, zahŕňajúce sykóze, lupienka, svrab, akné, športové nôh, mazotok.

Kontraindikácie pre použitie

Absolútnou kontraindikáciou pre použitie tohto lieku je individuálna intolerancia ktorejkoľvek zložky lieku, rovnako ako vek pacienta na 3 roky. Pred začatím aplikácie liečiva na pokožku je dôležité uistiť sa, že neexistujú žiadne nežiaduce telesné podmienky na použitie lieku.

Dávkovanie a podávanie

Jednoduchá masť síry je určená na vonkajšie použitie. Aplikuje sa na postihnuté oblasti kože od 1 do niekoľkokrát denne, infekčné alebo parazitické. Dĺžka trvania liečby je v priemere 7-10 dní, čo závisí od dosiahnutia terapeutického účinku a znižovania závažnosti prejavov zápalovej reakcie. Po ukončení liečby je dôležité dodržiavať odporúčania zamerané na zabránenie opakovanej infekcie kože. Pre deti mladšie ako 12 rokov môže byť v lekárni vyrobená masť s nižšou koncentráciou síry (5-10%).

Nežiaduce nepriaznivé patologické reakcie

Všeobecne platí, že jednoduchá masť Cerna je dobre tolerovaná. Niekedy na pozadí jej použitia je možné vyvinúť alergické reakcie, sprevádzané výskytom vyrážky na koži v oblasti aplikácie lieku a tiež svrbenie. Keď nastane alergická reakcia, lekár rozhodne, či drogu zruší.

Osobitné odporúčania

Pred začatím jednoduchej sírovej masti je dôležité starostlivo prečítať pokyny týkajúce sa lieku a venovať pozornosť niekoľkým konkrétnym odporúčaniam, ktoré zahŕňajú:

 • Spoľahlivé údaje o bezpečnosti tehotné a dojčiace ženy lieky tam, takže jeho použitie je možné len po lekársky predpis pod prísnym lekárskym indikáciou, očakávaný prínos pre matkinho tela, je oveľa väčšia ako potenciálne riziko pre vyvíjajúci sa plod alebo dojča.
 • Je dôležité vyhnúť sa masti na viditeľných slizniciach. Ak sa produkt dostane do očí, mali by sa umyť veľkým množstvom tečúcej vody a konzultovať s lekárom.
 • Pre deti vo veku od 3 do 12 rokov je liek predpísaný až po dôkladnom posúdení vzťahu medzi rizikom a prínosom. Tiež lekár môže odporučiť výrobu menej koncentrovanej masti.
 • Je možné použiť jednoduché masť sírová súbežne s inými antiseptickými činidlami (peroxid vodíka, manganistan draselný), pretože to môže vyvolať vývoj chemické popáleniny na koži.
 • Liečivo so správnym použitím nemá žiadny vplyv na funkčný stav mozgu, schopnosť osoby sústrediť sa a rýchlosť psychomotorických reakcií.

Vo farmakárskom reťazci sa bez liekov vydáva jednoduchá masť síry. Ak máte akékoľvek pochybnosti o indikáciách na použitie lieku, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Nadmerná dávka

Prípady predávkovania jednoduchej sulfátovej masti doteraz v klinickej praxi neboli zdokumentované.

Analógy sírnej masti

Podobné zloženie a terapeutický účinok pre jednoduchú sírovú masť sú prípravky síry, síry vysrážané.

Podmienky ukladania

Čas použiteľnosti pre jednoduchú sírovú masť je 2 roky od dátumu jej výroby. Prípravok je dôležitý na skladovanie v originálnom nepoškodenom originálnom obale, tmavom, suchom, nedostupnom pre deti pri teplote vzduchu nie vyššej ako + 25 ° C.

Ceny síry masť

Priemerné náklady na jediný balík jednoduchých sírnych masti v lekárňach v Moskve sa pohybujú medzi 42-46 rubľov.

Sulfurová masť: inštrukcie, indikácie na použitie, recenzie

Ochorenia kože sú sprevádzané množstvom nepríjemných pocitov vrátane pocitu svrbenia a pálenia. Na lekárske účely odporúčajú dermatológovia použitie vonkajších prostriedkov, ktoré zastavujú šírenie ochorenia a uľahčujú celkový stav pacienta. Medzi tieto lieky patrí masť síry - lacný a účinný liek.

Všeobecné informácie o prípravku

Liečivo domácej výroby sa odporúča na použitie v prítomnosti výrazných reakcií na pokožke pacienta. Liečba sa používa ako kozmetika v prípade hnisavých kožných vyrážok (akné, vekové akné). Použitie je spôsobené liečivými vlastnosťami lieku, vrátane antimikrobiálneho účinku.

Sprostredkovateľ by mal byť použitý výlučne externe. Na slizniciach pôsobí dráždivo, v prípade kontaktu môže spôsobiť ďalšie reakcie alergickej povahy. Liečivo má množstvo absolútnych a relatívnych kontraindikácií. Možno prejavy nežiaducich reakcií.

Forma uvoľňovania, zloženie a balenie

Liečivo je dostupné vo forme pasty podobnej hmoty, nažltlej so špecifickým zápachom. Konzistencia je silná, cudzie častice chýbajú. V lieku sú prítomné aktívne a ďalšie zložky. Úlohou hlavného prvku je síra, predčistená. Obsah účinnej látky by nemal presiahnuť 33,5 mg.

 • zmes tuhého parafínu a minerálneho oleja;
 • éter polymérneho glycerínu a mastnej kyseliny;
 • čistená kvapalina.

Výrobok je k dispozícii v hliníkových tubách a nádobách z tmavého skla. Banky v rozmedzí od 15 do 70 g, hermeticky uzavreté plastové veko. Rúrka je utesnená silnou vrstvou fólie a pokrytá viečkom. Na kryte na zadnej strane je valcovitá tyč, pomocou ktorej sa otvára ochranná fólia. Banky a rúrky sú umiestnené v kartónových škatuliach spolu s anotáciou. Na krabici sú všetky potrebné značky.

Farmakologický účinok

Účinná zložka v zložení vonkajšieho prípravku má priaznivý účinok na pokožku. Liečivé vlastnosti síry priamo závisia od obsahu látky v lieku. 5% a 10% krém na báze síry má zmäkčujúci účinok a hojenie rán. Pod vplyvom drogy sa spúšťa proces regenerácie a obnovy buniek. Pri chorobách spôsobených alergénom je derma extrémne citlivá, takže síra má utišujúci účinok, zmierňuje pálenie a svrbenie.

Za predpokladu, že koncentrácia síry v produkte je 33%, pri aplikácii činidlo zvyšuje prietok krvi a pôsobí ako dráždivá látka. Horné vrstvy epidermis sú vysušené, masť prispieva k hojeniu hlbokých rezov a odier. Silne koncentrovaná masť má dráždivý účinok, takže aplikácia by mala byť opatrná.

farmakokinetika

Po aplikácii lieku na postihnutú kožu krémová pasta preniká do horných vrstiev epidermis a vstrebáva sa do krvi. Prostredníctvom systému hematopoézy sa aktívna zložka rozprestiera cez telo a preniká do mäkkých tkanív. Bunkové receptory, ktoré sa podieľajú na metabolických procesoch ochorenia kože pod vplyvom liečby, znižujú permeabilitu.

Mediátori, ktorí sa nezúčastňujú metabolických procesov, nie sú vystavení účinkom síry. Pri penetrácii do buniek účinná zložka vo formulácii znižuje šírenie alergických reakcií, znižuje vnímanú funkciu krvných ciev. Liek nepreniká do vnútorných orgánov a kôry mozgu.

Mechanizmus účinku

Liečivo má niekoľko liečivých vlastností vrátane antiparazitárnych a antiseptických účinkov. Predčistená síra v komplexe s látkami organického pôvodu tvorí sulfidy. V procese tvorby sulfidov sa formuje partetonát vápnika paralelne. Tieto dve látky zabíjajú patogény umiestnené v horných vrstvách dermy.

Mechanizmus účinku lieku je založený na výskyte keratolytického účinku. Keratinocyty v procese inhibície zvyšujú exfoliáciu kože. Keratolytická sírová masť hlboko ovplyvňuje umierajúce vrstvy kože, postupne zmäkčuje a odstraňuje keratinizované bunky.

svedectvo

Liek je schválený na použitie pri mnohých dermatologických ochoreniach. Choroby a princíp pôsobenia masti v každom prípade:

 1. Lupienka. Liečba sa používa ako pomocný prostriedok na odstránenie psoriatických plakov. Odporúča sa použiť vysoko koncentrovanú dávkovaciu formu (33%).
 2. Svrab. Ochorenie spôsobuje, že kliešť preniká subkutánne. Aktívna zložka odstraňuje svrbenie na koži, spomaľuje priebeh choroby a vedie k úmrtiu parazita.
 3. Zoster. Po infekcii môže výrobok výrazne znížiť oblasť začervenania kože a eliminovať svrbenie.
 4. Akné a akné. Krém zastavuje proces násobenia patogénov, ktoré vyvolávajú akné. Komponenty vo formulácii pomáhajú čistiť póry a obnoviť horné vrstvy dermis. Síra reguluje tvorbu kožného mazu.
 5. Hubové lézie nechtov a kože. Po aplikácii masť preniká do lokusu lokalizácie húb a zastavuje rast hubovej kolónie. Keď uhynie liečivá huba.
 6. Alergické kožné reakcie. V kombinácii s antihistaminiká masti odstraňuje malý opuch, svrbenie a odstraňuje pocit tlaku a znižuje začervenanie.
 7. Kožná dermatitída rôznych etiológií. Zápalové procesy v pokožke sú spôsobené mikróbmi, proti ktorým je aktívny sírny krém. Síra má antimikrobiálny a protizápalový účinok, ktorý zabraňuje šíreniu ochorenia.

kontraindikácie

Liek má množstvo relatívnych a absolútnych kontraindikácií. Absolútne sú:

 • deti do 2 rokov;
 • precitlivenosť;
 • individuálna intolerancia pacientov na jednotlivé zložky lieku.
 • tehotenstva;
 • dojčenia;
 • genetická predispozícia k nadmernej pigmentácii.

Návod na použitie

Liečivo sa aplikuje lokálne. Počiatočné obdobie liečby by nemalo presiahnuť 5 dní. Návod:

 1. Počas 1 dňa liečby kože pred spaním. Ovplyvnená koža by mala byť dôkladne dezinfikovaná. Pred procedúrou musíte urobiť sprchu s použitím mydla alebo gélu. Odporúča sa aplikovať výrobok s čistými rukami, rovnomerne sa šíri cez postihnutú pokožku (nie viac ako 1 g na 10 cm 2). Na telo, liečené s drogou, nemôžete nosiť opotrebované skôr (po celý deň) oblečenie.
 2. 2-3 dni spracovanie sa nevyžaduje. Odporúča sa, aby ste výrobok nepoužívali.
 3. V deň 4 je potrebné vykonať rovnaký počet manipulácií, ako v prvý deň.
 4. 5. deň sprchou, na premytie nadbytku neabsorbovanej masti.

Liečba detí s liekmi by sa mala vykonávať jemným spôsobom. Malé množstvo liečiva sa aplikuje na kožu nie viac ako raz za 2 dni.

V prípade potreby sa postup ošetrenia môže opakovať po 7 dňoch podľa podobnej schémy.

Keď používate masť ako liek proti akné, odborníci odporúčajú dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • pokožka sa musí najprv vyčistiť tonikom;
 • činidlo sa aplikuje v silnej vrstve;
 • Odporúčame odstrániť nadbytok pomocou obrúsky.

Derma po ošetrení nemôže byť vlhká počas 3 hodín. Preto je vhodné užívať lieky vo večerných hodinách.

predávkovať

V priebehu výskumu sa príznaky predávkovania neodhalili.

Vedľajšie účinky

Pri precitlivenosti pacientov sa môže vyskytnúť množstvo vedľajších účinkov. Vo väčšine prípadov sa účinky prejavujú vo forme ďalších alergických reakcií:

 • sčervenanie kože;
 • svrbenie;
 • vyrážka vrátane papuliek.

Aplikácia v tehotenstve

Použitie vonkajšieho topického antimikrobiálneho lieku proti tehotným ženám a dojčiacim ženám sa odporúča s povolením dermatológa. Aplikácia by mala začať testom alergie a potrebnými testami. Ženy, ktoré dojčili počas liečby, by mali prestať dojčiť.

deti

Aplikácia je prísne zakázaná pre deti do 2 rokov. Od 3 rokov sa má používať masť na terapeutické účely pod dohľadom pediatra.

Liekové interakcie

Údaje o interakcii sírnej masti a iných protizápalových, antimikrobiálnych látok chýbajú.

Špeciálne pokyny

Aktívna zložka v zložení pastovitého liečiva dráždi dráždivé sliznice. Pri používaní nenechávajte masť vniknúť do očí, úst a nosa.

Názor pacienta

Prehľady pacientov liečených sírovou masťou:

Síra masť, podľa môjho názoru, je prakticky všeliekom pre väčšinu kožných ochorení. Manžel / manželka už tri roky úspešne používa nápravu na psoriázu. Choroba s charakteristickými príznakmi, v noci nespia dobre pri závažnom svrbení. Skúšal rôzne lieky, vrátane pomerne drahých, ale účinok je krátkodobý. Na internete som čítal o zakysanej smotane a radil som sa vyskúšať. Teraz je manžel oveľa jednoduchšie, po priebehu liečby sa plaky zmenšujú, sčervenanie zmizne a svrbenie prestáva byť znepokojujúce.

Valentina Kovalenko, 51 rokov

Dieťa z tábora prinieslo vši. Jeho hlava bola úplne česaná, neustále sa sťažovala na svrbenie. Vody boli odstránené, zbytková svrbenie sa ďalej obťažovalo. Hrebene mazané sírnikovým krémom, po 2 aplikáciách sa vredy vyliečili.

Alexandra Zarubina, 34 rokov

Síra masť je prvým liekom na alergickú dermatitídu. Pri prvých príznakoch ochorenia okamžite pijem tablety s antihistaminikami a pred pôstom mi mačkú kožu s masťou. Ďalšie ráno začervenanie je menej, pocit pálenia úplne prechádza.

Valery Gerasimov, 30 rokov

Stanovisko špecialistov

Pripomienky lekárov k liečbe sírnou masťou:

Prípravok so zrážanou sírou (10%) je účinným a nenákladným sušiacim činidlom. Pacienti s rozvetvovaním dosť 2-3 aplikácie na túto chorobu prestali postupovať. Použitie masti na liečbu detí nezahŕňa výskyt nežiaducich reakcií.

Jurij Poberezhny, dermatológ

Zloženie lieku nepoškodzuje pacienta. Aktívna zložka je predčistená, obsah síry v lieku nie je kritický. Správny príjem masti umožňuje eliminovať nepríjemné pocity v čo najkratšom čase a spomaľovať priebeh ochorenia. Chcem vám pripomenúť, že tehotné a dojčiace matky potrebujú používať masť pod dohľadom špecialistu.

Antonina Ivleva, dermatológka

Klady a zápory

Použitie lieku má niekoľko výhod a nevýhod.

Medzi výhody patrí:

 • efektívnosť;
 • cenovej dostupnosti.
 • špecifický zápach;
 • mast pokazí oblečenie;
 • nedostatok pravidelného sprchovania počas liečby.

Odhadovaná cena

Približná cena lieku v lekárňach je 40 rubľov.

Podmienky ukladania

Liek sa odporúča uchovávať na miestach mimo dosahu detí a zvierat, mimo dosahu ohňa a priamemu slnečnému žiareniu. Čas použiteľnosti nepresahuje 24 mesiacov.

Dovolenka v lekárni

Droga, keď odchádzate do lekárne, nevyžaduje predpis.

analógy

Pastovité liečivo má niekoľko štrukturálnych a terapeutických analógov. Zahŕňajú:

 1. Síru Tar. V zložení vonkajšieho činidla je okrem síry vyzrážaná aj brezový decht. Liek je schválený na použitie pri dermatologických zápalových procesoch pokožky. Existujú kontraindikácie. Odhadovaná cena je 50 rubľov.
 2. Síru salicylová. Liek obsahuje vo svojom zložení síru a salicylovú kyselinu. Používa sa na seboreu, ekzém, psoriázu, dermatitídu a akné. Nemôžete ju použiť pre deti. Približné náklady - asi 25 rubľov

Ak existujú kontraindikácie použitia sírnej masti, je potrebné vybrať analóg.

Lieky s obsahom síry sa majú používať po konzultácii so svojím lekárom. Ak sa dodržiavajú všetky predpisy špecialistu, riziko vedľajších účinkov je výrazne znížené.