Hlavná

Bradavice

sintomitsina

Ak sa chcete zaregistrovať, zaregistrujte sa.
Trvá menej ako 1 minútu.

Synthomycín mi pripadal ako priemerný účinok. Pomazá im pupienky na jednom mieste - prechádzajú, ale dostanú sa do druhého. Vyhnal som ich po celej tvári, ale neodstránil som ich natrvalo. Long sintomitsina nie popolzueshsya, že vysušuje pokožku a potom, čo sa jeho tvár opäť v plnom kvete, ak sa nelieči. Si jeho priazeň len vredy, on to zvláda s nimi, pomáha rozbiť a potom sušia, takže neexistuje žiadna škvrna. Na ďasnách, čierne bodky, tvrdé akné nefunguje. A v komplexe je ťažké použiť, pretože pokožka bude ešte suchá. Miluje len jeho relatívnu lacnost.

Synthomycín vyrába rôzne firmy, z Niz Farm je najdrahší, ale stojí menej ako sto rubľov. Alergie nespôsobuje, že osoba vyschne mierne, ak ju uložiť tenkú vrstvu a len na akné. Vždy sa pozorne sledujem, že masť sa nedostane na pokožku, a vyhnúť sa sucho a odlupovanie. Činnosť masti rýchlo sa nedá zavolať, 3-4 dni prejde na jednoduché abscesy. Synthomycín od nich odoberá hnis a potom vysuší. S zapálenými pupienkami rozumie po dobu 5-7 dní. Podkožne sa neužíva. Už dlho používam to a ja viem, v ktorých prípadoch to bude užitočné a v ktorom to nestojí za to. Vzhľadom na lacnosť sa domnievam, že ide o dobrú masť.

Liniment sklamaný. No aspoň som do neho nehral veľa peňazí a nebol podráždený. Pri veľmi mastnej pleti to nepomôže, ja, ako sa ukázalo, potrebujú radikálne sušiace činidlá. Mazala a na akné, a na celom povrchu tváre, na pracovisku masti mazových žliaz nemá nijaký vplyv. Jediná vec, ktorá sa zmenila, je zníženie sčervenania a trochu zmierňuje zápal, avšak antibiotiká v kompozícii. Účinok však nie je dlhý, akonáhle pretrhnutie - tvár je opäť mastná a akné opäť skočí po celom povrchu.
Ak chcete niečo zlepšiť účinok, musel som vysušiť pokožku mydlom a mydlom. Vybral štandard, bez pridania glycerínu. Po umývaní som si pokožku pretrepal alkoholom, aby som to odmastil a ešte viac ho sušil. A až potom sme rozmazali shintomitsin. Po takejto drsné zaobchádzanie masť nejako rokovali a udržuje účinok, ale všeobecne je to veľmi škodlivé, v kombinácii a normálne, a ešte suchá koža, nebude to fungovať. Len pre veľmi mastné. Samotný sintomycín vo svojej čistej forme vôbec nepomôže. Takže prostriedky pre amatér, je ľahšie stráviť a kúpiť špecializovaný.

Sintomitsin mi pomohol alebo pomáhal nielen proti škvrnám, ale aj proti stopám z nich. Po prvé, prvá trubica bola zakúpená od výrobcu "Nizhpharm", druhá - "Zelený dub". Páčilo sa mi to viac, ale nie je veľký rozdiel. V kompozícii nie je žiadna chémia, takže masť nepoškodzuje pokožku. A ako pomocné prvky je dokonca ricínový olej, len aby sa zbavil pigmentácie. A je dobré, že masť je veľmi silná. Môže byť pokrytá pupienkami bez použitia bavlnených púčikov. Stačí vymačknúť na prst a najprv pokryť tenkou vrstvou, ktorá sa namočí a potom hustá, bez masírovania. Druhá tuková vrstva sušila už tak zle, takže v noci by mala byť nanášaná úhľadne alebo tenšia, inak bude celý vankúš v masti. Úplne osoba, ktorá má byť pokrytá, nestála, existuje riziko, že koža sa odlupuje. Preto je potrebné pracovať len na problémových oblastiach. Pred použitím som umyl pokožku mydlom. Potom som si tlstý pleť úplne a až potom rozmazal nápravu. Akné je dobre vysušené a pokožka v okolí netrpí. Zbaviť sa malých trvá niekoľko dní, ale zapálené vyžadujú takmer týždeň. Z osobnej skúsenosti je táto lacná masť oveľa lepšia ako reklamné prostriedky na akné.

Linia synthomycínu v koncentrácii 10% sa predáva v akejkoľvek lekárni a je veľmi lacná. Vzal som si 80 rubľov, tubu, je to plné na mesiac, a ak predná časť práce nie je tak vysoká a šetrne strávila, potom všetci 2.
Na podklade masti je antibiotikum synthomycín. Zabíja patogénne mikroorganizmy, kvôli čomu sa infekcia prestáva šíriť. Ale protizápalový účinok masti je oveľa slabší. Preto resorbcia akné trvá dlho. Takže ak stručne opíšeme masť, rýchlo vám umožní zastaviť šírenie akné a liečiť ju dlhú dobu. Nepovažujem to za nevýhodu, pretože takéto peniaze som nečakala okamžité prepustenie.
Zvyčajne zapálené pupienky, ktoré sa nachádzajú nad kožou, sa odstránia za 3-4 dni. Ale hypodermické sa liečia viac ako týždeň, ich resorpcia je veľmi pomalá. Akné nečistí masť. Takže pre nich zostáva iba pranie a buď radikálne vytláčanie alebo iné prostriedky. Dávam prednosť stlačeniu a mazaniu len so sintomycínom: baktérie sa nerozšíria, takže je to celkom bezpečné.

Pokiaľ ide o masti obsahujú silné antibiotikum chloramfenikol, ktorý je schopný potlačiť životné funkcie a reprodukcie aj také "nepotopiteľný" vírusy a baktérie ako streptokoky, stafylokoky, sintomitsinku aplikovaného musí byť veľmi starostlivo. A ak pupienky na tvári nie je katastrofálny veľkosť nemá silnú hnisavé a bolestivé, je lepšie vyskúšať aj iné prostriedky. Vzhľadom k tomu, sintomitsinovaya masť docela suché pokožky, čistenie z akýchkoľvek mikroorganizmov, dokonca užitočné a potrebné pre normálny život. Ale ak "sopka" prináša veľa nepríjemností dozrievala a dozrela, rýchlo to prinesie pokožku. Masť okamžite zmierňuje bolestivosť, nepríjemné pocity. Odstráni bolestivé sčervenanie a vysuší hlavu v mieste prelomu a tiež zabráni mikróbom dostať sa do ohniska. nepotrebuje namazať celú tvár, ale len preto, aby dať kvapku na zápalovom ložisku a trvať hodinu a pol. Počas tohto obdobia je spravidla dokonca aj prchavá čerstvá rana pokrytá tenkým filmom, čo naznačuje začiatok uzdravenia. A spravidla po niekoľkých dňoch na ošetrenej ploche nezostane ani stopa hnisania.

Používam sintomitsinovuyu masť, keď na tvári sú veľké zápalové procesy. Táto antibakteriálna masť, takže časté používanie na celej ploche môže byť návykové a oslabuje pôsobenie produktu. Neumiestňujem masť na zdravé oblasti pokožky.
Mal som trochu masti na pupienku niekoľkokrát denne. S touto aplikáciou trvá veľký pupienok 2-3 dni. Žiadna masť nemôže trvať týždeň.
Ak je pupienok podkožný a dlhý čas nedokáže dozrieť, môžete použiť masť a pásik lepiacou páskou na noc. Ráno sa situácia zlepšuje, pupienka sa zmenšuje, sčervenanie vypadne, hlava sa objaví. Potom ho opatrne vytlačte a zaobchádzajte s antiseptikom.

Zatiaľ čo nikto nekladal otázky. Vaša otázka bude prvá!

Ak sa chcete zaregistrovať, zaregistrujte sa.
Trvá menej ako 1 minútu.

Pomáha Sintomycín s akné?

Na liečbu akné predpisujú dermatológovia rôzne lieky - prípravky kyseliny azelaínovej, retinoidy, antibakteriálne zlúčeniny.

Často v boji proti nežiaducim vyrážkam odborníci odporúčajú používať liniment synthomycínu.

Čo je droga a ako efektívne je to? Ako často môžem použiť shintomycín proti akné?

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Existujú nejaké kontraindikácie? Odpovede sú uvedené nižšie.

Čo to je?

Synthomycín je antibakteriálny prostriedok na vonkajšie použitie.

Látka bielej farby s miernym charakteristickým zápachom pomáha bojovať proti akné, pustulám, léziám, vredom, popáleninám, hnisavým ranám, karbunkám a vredom, ďalším dermatologickým problémom.

Chloramfenikol (aka levomycetin) je aktívnou zložkou lieku, čo je antibiotikum.

Ovplyvňuje takmer všetky typy baktérií, zastavuje ich rast a bráni ďalšej reprodukcii.

Vo vnútri tohto antibiotika sa prakticky nepredpisuje, pretože spôsobuje veľa vedľajších účinkov.

Súčasne je jeho vonkajšia aplikácia naďalej v dopyte - chloramfenikol je charakterizovaný širokým spektrom antimikrobiálnej aktivity a prakticky sa neabsorbuje do systémového krvného obehu.

 • Ricínový olej, ktorý je dodatočnou súčasťou masti, zvyšuje účinok antibiotika, účinne odstraňuje zápal a má výrazné antiseptické vlastnosti.
 • Navyše liečivo suší kožu, vykazuje keratolytické vlastnosti (exfoliuje keratinizované častice).

Pretože sintomycín patrí do skupiny antibakteriálnych látok, je lepšie konzultovať s dermatológa pred použitím.

Odborník vám povie, ako správne používať liek, aby ste predišli nežiaducim vedľajším reakciám.

štruktúra

Liniment synthomycínu obsahuje:

 • chloramfenikol - 0,01, 0,05 alebo 0,1 g (1%, 5% a 10%, v danom poradí);
 • pomocné komponenty - ricínový olej, kyselina sorbová, etylcelulóza, čistená voda, emulgátor.

Forma vydania

Existuje niekoľko dávkových foriem založených na synthomycíne:

Na liečbu akné sa používa liniment synteomycínu, častejšie s maximálnou koncentráciou účinnej látky (10%).

Foto: akné sa používa na liečbu akné

Ak chcete zbaviť stopy po akné, je lepšie aplikovať 5% tuku zo šintomycínu.

Tiež namiesto synthomycínu môžete použiť Levomycetinum alebo Levomekol masť, ktorá zahŕňa chloramfenikol a metyluracil, čo je zložka, ktorá urýchľuje regeneráciu pokožky.

V každodennom živote sa termín masť často používa, ale v skutočnosti je synthomycín emulzia chloramfenikolu a ricínového oleja.

Liniment je homogénna látka, ktorá je konzistentnejšie tekutá ako masť.

Použitie sintomycínovej masti na akné

Dostatočne účinná sintomitsinovaya masť od akné (recenzie, ktoré sa nachádzajú v sieti, to je potvrdené).

Pozitívne výsledky liečby sú spôsobené vyjadrením antibakteriálneho a protizápalového účinku lieku.

Pokyny na použitie sintomycínu proti akné:

 • pripravte pokožku - umyte normálnou vodou (bez použitia kozmetiky), nechajte osobu suchú;
 • s bavlneným tampónom vložte masť na zapálené ohnisko.

Foto: aplikácia masti s vatovým tampónom na zapálený prvok

Liečte dvakrát denne po dobu 5 až 7 dní.

 • So silným zápalom sa používa liniment synthomycínu na aplikácie: gázový obväz s masťou sa aplikuje na zapálené ohniská, fixované sadrou. Bandáž sa má meniť raz denne.
 • Ak postihnutie pokožky pokrýva rozsiahlu oblasť, masť sa aplikuje tenkou vrstvou na celú problémovú oblasť. Táto metóda liečby však vyžaduje povinnú koordináciu s lekárom, je vymenovaná len vo výnimočných prípadoch.

Ak po 7-10 dňoch od začiatku liečby nie je možné dosiahnuť pozitívne výsledky, potrebujete navštíviť lekára.

Lekár bude schopný určiť presnú príčinu vyrážky a povedať vám, čo si môžete vybrať zo širokej škály liekov, aby ste sa zbavili akné čo najrýchlejšie.

Video: "Príčiny akné a najefektívnejšia liečba akné"

Vlastnosti použitia

 1. Synthomycín sa má aplikovať iba na predčistenú pleť.
 2. Nesmiete kombinovať použitie linimentu s inými liečivými alebo kozmetickými látkami - môže to zhoršiť zápal alebo spôsobiť nežiaduce vedľajšie reakcie.
 3. Bez odporúčania lekára nemôžete prekročiť priebeh liečby, ktorý je 7-10 dní.
 4. Masť možno použiť len na liečivé účely, aby sa zabránilo výskytu akné, pretože liek nie je vhodný.
 5. Prostriedok nie je aplikovaný na poškodenú pokožku, preto nie je aplikovaný po vytlačení pupienka.

Prečo sa u mužov objavujú pupienky na semenníky? Zistite si tu.

kontraindikácie

Použitie linimentu synthomycínu pri určitých chorobách a podmienkach je kontraindikované. Sú to:

 1. ekzém, psoriáza a iné dermatologické ochorenia;
 2. plesňový zápal kože (hubové infekcie);
 3. veľké otvorené rany vrátane hnisavých;
 4. porušenie hematopoézy;
 5. závažné ochorenie obličiek a pečene;
 6. benígne alebo malígne nádory na koži;
 7. iné onkologické patológie;
 8. precitlivenosť alebo intolerancia hlavných a pomocných zložiek lieku;
 9. rané detstvo (do jedného mesiaca);
 10. tehotenstva, dojčenia.

Vedľajší účinok

Foto: alergická reakcia

Malo by sa upustiť od používania masti proti akné a iných kožných problémov v prípade nežiaducich reakcií:

 • svrbenie a pálenie;
 • sčervenanie a opuch kože;
 • alergická vyrážka.

Navyše, sintomycín proti akné nemožno používať neustále. Je to niekoľko dôvodov.

 1. Pri dlhodobom používaní sa baktérie rozvíjajú proti aktívnej zložke, v dôsledku čoho následná liečba liekom bude neúčinná.
 2. Masť je antibakteriálny prostriedok a okrem potláčania patogénnych baktérií zničí užitočnú mikroflóru pokožky. Výsledkom je nadmerná suchosť pokožky, zvýšená citlivosť, oslabenie ochranných vlastností.
 3. Dlhodobé užívanie zvyšuje riziko vedľajších účinkov.

Foto: lekár môže predpísať správnu liečbu

Pred začiatkom liečby je lepšie navštíviť dermatológov.

 • Určuje príčinu vyrážok a odporúča, ako používať liniment synthomycínu, s prihliadnutím na všetky súvisiace faktory - typ kože, vek, závažnosť zápalu a oblasť postihnutej kože.
 • Špecialista zvolí optimálnu dávku antibakteriálneho činidla, početnosť a trvanie aplikácie.

dôstojnosť

Bez ohľadu na kontraindikácie a vedľajšie účinky je možné identifikovať rad pozitívnych aspektov použitia linimentu shintomycínu proti podkožnému akné. sintomitsina:

 • eliminuje príčinu zápalu v dôsledku potlačenia bakteriálnej flóry;
 • neprekryje pokožku, nespôsobuje olupovanie;
 • nezakrýva póry;
 • dobre absorbovaný, nezanecháva mastné stopy;
 • je charakterizovaný širokým spektrom antimikrobiálnej aktivity, vďaka čomu sa vo väčšine prípadov dosahujú pozitívne výsledky liečby;
 • odlišuje dostupnosť (v cenách aj prevalencii - v každej lekárni sa predáva lacný prostriedok).

Otázky a odpovede

Pomáha vám pri škvrnách po akné?

 • Ricínový olej obsiahnutý v prípravku nielenže účinne odstraňuje zápaly a dezinfikuje, ale aj rozjasňuje pokožku, pomáha zbaviť sa nadmernej pigmentácie a škvŕn po akné.
 • Ak chcete bojovať proti stopám akné, je lepšie použiť 5% syntetickej linky synthomycínu - to nie je nadmerné osušenie pokožky a len zriedka spôsobuje kontaktnú dermatitídu.

Môžem použiť na tvár

Masť možno použiť na liečbu akné na tvári.

Foto: mastná masť na vyrážke

V tomto prípade sa tento nástroj používa iba v polohe, nie je vhodný na ošetrenie celej tváre, aby sa zabránilo výskytu akné.

náklady

Cena linimentu synteomycínu sa mení v úzkom rozmedzí, čo závisí od formy uvoľňovania a koncentrácie aktívnej zložky, výrobného závodu, umiestnenia a stavu lekárne.

Tabuľka nákladov na synthomycín (v rubľoch) v niektorých moskovských lekárňach

Synthomycín masť proti akné: ako používať drogu?

Vzhľad akné na tvári je problém, ktorý je známy každému človeku. Existuje množstvo kozmetických krémov, krémov a liekov, ktorých výrobcovia sľubujú, že ušetria zákazníkov z vyrážok v čo najkratšom čase. Ale spravidla takéto výrobky nie sú dostupné pre všetkých, alebo nie sú dostatočne účinné. Preto ľudia stále viac využívajú lacné, ale účinné prostriedky. Napríklad sa používa syntetizovacia masť (liniment synthomycínu).

Synthomycínová masť - čo to je?

Sintomitsinovaja masť je antibiotikum, požadovaný účel, ktorý - pre elimináciu podráždenie, zápal, popálenín a kožných vredov. Činidlo vyzerá ako biela viskózna látka žltkastého odtieňa so špecifickým zápachom.

Existujú tri typy masti, ktoré sa líšia v stupni koncentrácie hlavnej zložky - 1, 5, 10%. Ten sa najčastejšie používa na liečbu hlbokých a ťažkých kožných lézií (rany alebo popáleniny). Ak chcete bojovať proti akné, odporúča sa použiť druhú možnosť (5%), je táto koncentrácia a prítomnosť ďalších zložiek, ktoré majú na pokožku nasledujúce účinky:

 • chloramfenikol (synteomycín) - účinok na patogénnu mikroflóru;
 • ricínový olej - zníženie úrovne zápalu, sčervenania, svrbenia, vyčistenia a vyhladenia tváre;
 • destilovaná voda s emulgátorom - čistenie kože;
 • Novokain - poskytuje ľahký analgetický účinok.

Sintomitsina má mäkký, ale intenzívne terapeutický účinok tým, že odstraňuje väčšinu baktérií a vírusov, a tuk ricínový olej "pracuje" cez vzhľad - upokojuje pokožku nevysušuje ju a vyživuje a regeneruje.

Ako aplikovať liniment shintomycínu proti akné na tvári?

Aplikácia v čistej forme

Najefektívnejší a najbezpečnejší spôsob, ako použiť sintomitsinovoy masť proti vyrážkam na tvári - je to jeho aplikácia v čistej forme. Ale aj taká jednoduchá metóda si vyžaduje určité pravidlá:

 1. Ako začnete postup je potrebné dôkladne očistiť povrch kože, bez použitia akýchkoľvek špeciálnych kozmetických prípravkov, ale iba čistou vodou a mydlom alebo antibakteriálne obrúsky.
 2. Potrubie trochu pretrepte liekom.
 3. Stlačte malé množstvo masti na špičku prsta alebo bavlnený tampón a jemne vtrite do problémových oblastí. Lepšie je aplikovať masť bodovo, len na pupienok.
 4. Produkt ponechajte až do úplného vstrebania (zvyčajne trvá 2-3 minúty).

Opakujte postup, ktorý potrebujete každý deň po dobu siedmich dní, potom urobte prestávku aspoň týždeň.

Komprimujte roztokom

V zložitejších prípadoch spojených s ťažkým sčervenaním a hnisaním pupienkov sú znázornené kompresie so sintomycínovou masťou:

 1. My sa umyjeme mydlom a vodou a sušíme pokožku.
 2. Masť zvyšujeme teplou vodou v pomere 1: 3.
 3. Zložte obväz v štyroch vrstvách, namočte ho pripraveným roztokom a naneste ho na problémovú oblasť.
 4. Pokiaľ je to možné, opravte aplikáciu a uchovávajte maximálne 5-7 minút.
 5. Po stanovenom čase odstráňte kompresiu a nechajte prebytok, kým úplne nevyschne.

Postup sa má vykonať dvakrát denne počas jedného týždňa. Kurz sa môže v prípade potreby opakovať, ale nie skôr ako dva týždne.

Domáca diskusia

Boltuškoy nazval doma pripravený liek z jednotlivých liekov. Ak chcete vytvoriť jeden a použiť ho, musíte urobiť nasledovné:

 1. Tablety z celého balenia aspirínu rozdrviť na stav prášku.
 2. Pridajte skúmavku sintomycínovej masti a dôkladne premiešajte.
 3. Nalijte všetky 40 ml nechtovej tinktúry a nechajte ju variť 24 hodín.
 4. Rovnomerne rozložte dokončený bolter na kožu a nechajte ho 10 minút. Riešenie pred aplikáciou na tvár sa musí vždy pretrepať.
 5. Opláchnite teplou vodou a naneste utišujúci krém.

Tento postup sa má vykonať 2-3 krát týždenne počas 30 dní. Potom by mala byť prerušená na 2 mesiace av prípade potreby opakovať kurz.

Kontraindikácie a preventívne opatrenia

S nasledujúcimi kontraindikáciami je potrebné upustiť od použitia syntetickej masti:

 • tehotenstva a obdobia dojčenia;
 • rané detstvo;
 • ochorenia pečene a obličiek;
 • akútna porfýria;
 • nádory akéhokoľvek druhu;
 • porušenie hematopoézy;
 • ochorenia kože (ekzém, huby, psoriáza, mykóza);
 • individuálna neznášanlivosť alebo alergia na jednotlivé zložky látky.

Ak ste alergický na ricínový olej, použite miesto sintomycínovej masti levomitsetinovuyu. Vyrába sa na základe toho istého chloramfenikolu, ale bez pridania alergénnej zložky.

Existujú aj preventívne opatrenia, ktoré je potrebné dodržiavať počas celého kurzu:

 • v žiadnom prípade nemôže použiť masť na celý povrch tváre. Absorbuje sa veľmi rýchlo a hojne, pri vysokej dávke lieku bude koža bez akné, ale odvodnená a citlivá na vonkajšie podnety;
 • Je zakázané stlačovať pupienky pred použitím masti;
 • Neukladajte lieky na otvorené rany;
 • Nemôžete kombinovať masť s inými liekmi, aj keď to nie sú antibiotiká;
 • Je zakázané používať masť a akýkoľvek kozmetický výrobok na rovnakej ploche pokožky, môže to viesť k silnej alergickej reakcii;
 • nie je možné ho zmiešať s výživným a dokonca detským krémom, aby sa znížila koncentrácia látky;
 • neodporúča sa používať masť nepretržite, pretože telo sa nakoniec zvykne na svoje komponenty, výsledkom je, že produkt stráca svoju účinnosť. Získajte analog synthomycínu a alternatívne prípravky.

Pred aplikáciou masti na problematickú oblasť je potrebné vykonať test - malé množstvo výrobku sa rozmazáva na zápästí a postupuje sa podľa reakcie. Ak nedôjde k podráždeniu, bude možné postup pokračovať. Koža sa začala rušiť alebo kachle - okamžite umyť masť a zlikvidovať jej použitie.

Recenzie sintomycínu

Produkt: Liniment

Wanda (pozitívna spätná väzba)

S drogou, Sintomycín musel čeliť po tom, čo sa dostal docela nepríjemné a bolestivé popáleniny do rúk. Burns dostal kvôli neposlušnosti a vlastnej hlúposti, s neopatrným používaním plynových zariadení. Namiesto toho, aby sa spýtala svojho manžela, rozhodla sa, že sama zapáli horák a ona tiež svietila, že musí ležať v nemocnici. Kto spálil, vie, aké bolestivé a nepríjemné to je. Synthomycín ošetril rany počas celého liečebného obdobia a práca s týmto liekom je v zásade uspokojená. Vložili ste ranu, na sterilný obväz a ako je možné zmieriť s bolesťou. Ošetrenie sa pravidelne mení v závislosti od toho, ako sa liečia. Liečivo bolo pre mňa dobré.

Anna (pozitívna odozva)

Výborný liek proti akné

Vzhľadom k tomu, že mám ľahkú pokožku, všetky malé chyby, sčervenanie a pimples sú obzvlášť nápadné na to. A chcem byť krásna! V záujme tohto dobrého účelu používam rôzne improvizované prostriedky, z ktorých jeden je Sintomycín. Dala som to pred spaním, akonáhle uvidím vyskočený pupienok alebo sčervenalú škvrnu kože. Synthomycín rýchlo vysušuje pupienky, odstraňuje sčervenanie a uzdravuje škrabance. Za pár dní už zabudnete, že ste mali jednu z vyššie uvedených možností. Stačí ho použiť s prestávkami, pretože je to antibiotikum a je to návykové. Navyše nevidím žiadne nedostatky. Masť sa absorbuje rýchlo, vonia príjemne a pokožka sa bez problémov.

Nina (pozitívna spätná väzba)

Pomáha s furunkulózou a akné

Moja prvá zoznámenie so Sintomycínom bola v čase, keď som bol zahltený furunkulózou. Masť, ktorá sa používa zvonku, predtým bola vyčistená a sušila potrebné miesto pokožky. Sintomycín bol aplikovaný s tenkou vrstvou a gázový obväz bol aplikovaný zhora. Tento postup bol vykonávaný dvakrát denne niekoľko dní po otvorení pustúl. Treba poznamenať, že by bolo žiaduce, aby masť bola pozoruhodne aplikovaná, tiež dobre absorbovaná. Poviem, že so Sintomitsinom veľmi rýchlo utiahli rany, stopy a jazvy tiež nezostali. Takže masť je nielen cenovo dostupná, ale aj účinná. A používam masť Synthomycinu na liečenie malých trhlín na podpätkoch a všetko rýchlo prechádza.

Catherine (pozitívna spätná väzba)

S prasklinami v bradavkách

Stretol som sa sintomitsinovoy masť v pôrodnici, kde sa po aplikácii hrudníka dieťaťa bradavky začali praskať a zraniť. Dobrá sestra mi dal túto masť. Vtedy v lekárňach ešte nebol bipantín. Stisla som ju na gázou je veľmi silná a je aplikovaný na hrudi, a priviedli dieťa, keď je hrudný premyje vodou a mydlom dieťa po kŕmení robí to isté. Piaty deň sa trhliny postupne uzdravovali, bolesti sa stávali menej znepokojujúcimi. Masť je dobre mastná, v domácej medicíne hrudník je nenahraditeľný, najmä ak sú malé deti. Môže byť použitý na zranenia, rezy, popáleniny, pustuly na koži.

Larissa (pozitívna spätná väzba)

Ideálne na liečbu hnisavých rán

Moja purulentná rana na nohe sa vyliečila len za jeden a pol týždňa. V prvých dňoch sa stalo menej trápne, potom opuch, začervenanie začalo klesať, bolesť sa úmerne znížila. V deň 6 bola rana už úplne čistá a aktívne sa začala uťahovať. Liniment je dobrý a pri aplikácii na ranu nehorí, nehoří alebo nespôsobuje bolesť. Hlavná vec pokryť pokožku s gázou, pretože výrobok nie je absorbovaný a necháva mastnú lepkavá stopu na koži. Aj brali sintomitsina variť, platí veľkoryso vatovým tampónom, prilepené na lepiacu zápalu. Počas 3 dní sa otvorilo varenie, po 5 dňoch bol odstránený všetok hnis, rana sa úplne vyliečila. Na strane je len schopnosť spôsobiť suchú pokožku, to je všetko.

Použitie sintomycínovej masti v liečbe akné a škvŕn po nich

Dobrý deň, milí priatelia! Ako viete, na liečbu rôznych vyrážky na tvári, či už ide o pupienky, čierne bodky, pustuly a komedónov, dermatológovia radia použiť celý rad liekov, vrátane prostriedkov na báze kyseliny azelovej, rovnako ako všetky druhy antibakteriálnych látok a retinoidy.

Veľmi často je odporúčané množstvo linky syntetomycínu, ktorá má výrazný baktericídny a protizápalový účinok. A sintomitsinovaya masť pre akné je docela efektívne, takže dnes budeme venovať tento rozhovor pre ňu.

Ako funguje liek

Treba poznamenať, že sintomycín obsahuje antibiotikum - chloramfenikol, ktorý sa nazýva aj levomycetin. To je dôvod, prečo by ste nemali predpísať sami seba, lebo nesprávne užívanie lieku môže nielen zlepšiť stav Vašej pokožky, ale tiež ju výrazne zhoršiť.

Nezabudnite konzultovať so svojím lekárom, aby ste nepoškodili svoje zdravie, pretože je veľmi dôležité nájsť príčinu zápalu pre úspešnú a rýchlu terapiu.

Sintomitsinovaja masť je biela látka, ktorá má mierny charakteristický zápach, a to nielen účinne lieči akné, ale aj s inými lézií:

 • vredové javy;
 • popáleniny;
 • pľuzgieriky;
 • zle uzdravujúce rany;
 • varí;
 • karbunky a mnoho ďalších problémov pokožky.

Chcel by som poznamenať, že toto antibiotikum nie je predpísané na vnútorné použitie, pretože môže spôsobiť významné vedľajšie účinky.

Ale jeho externé aplikácie vyhlasoval, že do dnešného dňa, pretože chloramfenikol má široké spektrum antimikrobiálne účinky, ale len málo sa vstrebáva do krvného riečišťa.

V terapeutických dávkach je masť toxická pre ľudí. To však neznamená, že ho môžete používať nekontrolovateľne - lekár môže predpísať len kvalifikovaný odborník.

To je jediný spôsob, ako zabrániť nežiaducim účinkom na pokožku.

Čo sa skladá z nápravy

Ako sme už povedali, účinnou látkou linimentu je chloramfenikol, ktorý pôsobí proti mnohým druhom baktérií. Zastavenie ich rastu a vývoja, zložka zabraňuje ďalšej reprodukcii mikroorganizmov, v dôsledku čoho zomrú a zápalový proces je zastavený.

POZNÁMKA!

Aby ste sa rýchlo zbavili čiernych škvŕn, akné a akné, ako aj omladenie pokožky, odporúčame vám čítať tento účinný nástroj.

V krému sú ďalšie pomocné komponenty:

 • Ricínový olej, ktorý má výrazné regeneračné a zmäkčujúce vlastnosti. Odstraňuje sčervenanie a zabraňuje zápalu;
 • Novokain je široko známa anestézia, ktorá zmierňuje bolesť akné a akné;
 • metyluracil, regenerujúca pokožka. Táto zložka je derivátom pyramidínu a výrazne zvyšuje hlavný účinok lieku;
 • polyetylénoxid je špeciálny polymérny plnivo.

Ricínový olej, ktorý je súčasťou produktu, organicky dopĺňa účinok antibiotika, znižuje zápal a má antiseptické vlastnosti.

Keď používate liek, budete cítiť, že mierne dehydruje pokožku a dobre odfarbí mŕtve časti pokožky.

To je dôvod, prečo sa sintomycín často používa na odstránenie presnej pigmentácie po pimples. Spätná väzba na úspešnú liečbu po akné je veľmi častá, takže môžeme konštatovať, že kompozícia je vysoko účinná.

Odstráňte pupienky

Na liečbu akné a akné sa zvyčajne používa masť s maximálnou koncentráciou chloramfenikolu (10%). Aplikujte zlúčeninu ihneď, ak sa objavia známky zápalu, bez toho, aby ste čakali na šírenie infekcie.

Liniment je perfektne absorbovaný do vrstiev pokožky a nezanecháva žiadne viditeľné stopy, čo znamená, že ho môžete aplikovať pod make-up.

Pri prechode na liečbu nezabudnite na hlavné pravidlá liečby problémovej kože:

 • Najskôr očistite pokožku akýmkoľvek vhodným kozmetickým výrobkom pred nečistotami a kozmetikou.
 • Počas procedúry by mali byť vaše ruky dôkladne umyté;
 • očistite tvár suchým pohybom s čistým uterákom;
 • aplikujte iba masť, bez ohľadu na to, koľko pimples máte! Odlišne neodporúčame mazanie celej kože, pretože to bude ďalej nepriaznivo ovplyvňovať hydrolipidálnu rovnováhu dermis.

Nezabudnite, že bojuje s akné týmto spôsobom, v žiadnom prípade nepoužívajte obväzy alebo použiť sintomitsinovoy masť na problémové oblasti v kombinácii s inými prostriedkami na vonkajšie použitie.

Takéto akcie môžu vyvolať alergie, začervenanie a svrbenie.

V rovnakej dobe, striedavo mazanie s inými liekmi, je celkom možné, pretože mikroorganizmy často vyvinie závislosť na všetky súčasti, a že v priebehu času znižuje jeho výkon a dokonca spôsobiť lokálne disbióze.

Dermatológovia často odporúčajú nahradiť masť syntetizmu zinku.

Okrem toho, možno dočasne zastaviť antibiotickej liečby a dať prednosť vitamínových a minerálnych nosných prostriedkov - prírodné odvary a infúziami nechtíka, harmančeka, a všetkých ďalších protizápalových rastlinných prípravkov.

Je prísne zakázané používať niekoľko liekov obsahujúcich rôzne antibiotiká súčasne, pretože riskujete získanie alergií a plesňových infekcií, ako aj šírenie stabilnej infekcie.

Na liečbu takýchto vedľajších účinkov je mimoriadne ťažké, preto buďte veľmi opatrní.

Zbavte sa post-pneuma

Pigmentované škvrny po akné sa môžu objaviť z viacerých dôvodov:

 • škodlivé účinky slnečného žiarenia;
 • hormonálne zlyhanie;
 • zlé ekologické podmienky;
 • nadmerne citlivá pokožka.

Mnoho dermatológov odporúča sintomycínovú masť na liečbu pigmentových škvŕn a dokonca pigmentáciu súvisiacu s vekom, pretože podporuje obnovenie epidermis.

Vďaka ricínovému oleju, ktorý je jedným z dodatočných zložiek masti, pigmentové škvrny s pravidelným používaním výrazne blednú.

Okrem toho olej má protizápalové a antiseptické vlastnosti, takže zabraňuje vzniku nových vyrážok.

Liečivo je postakne menej nápadné a má utišujúci účinok na pokožku. Lekár najčastejšie predpisuje priebeh liečby, ktorý pokračuje, kým pigmentácia úplne nezmizne.

Nezabudnite na antibiotiká obsiahnuté: tak či onak, má to aj negatívne dôsledky z použitia, preto použite liek až po rade dermatológa: pomôže vybrať si správnych náhrad a vymenuje kompetentnú komplexnú liečbu.

Ďakujeme, že ste nás čítali! Pre dnešok je naša recenzia dokončená. Sme radi, že vám budeme aj naďalej hovoriť o správnom ošetrení pokožky tváre a tela, takže sa nezabudnite prihlásiť na odber nášho blogu, zdieľať informácie v sociálnych sieťach a pozvať priateľov.

Uvidíme sa čoskoro!

NAŠE ČÍTAČI ODPORÚČAME!

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení, vyvolal nepríjemnú veku, ochorenia tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúce podmienky a ďalšie faktory, mnohí z našich čitateľov sa úspešne používa Metóda Eleny Malsheva. Po prečítaní tejto metódy a jej dôkladnom preskúmaní sme sa rozhodli ponúknuť ju.

Synthomycín: masť na akné

Liniment Synthomycin je účinný a lacný prostriedok v boji proti erupciám akné. Synthomycínová masť na akné sa používa ako bakteriostatické antibiotikum, čo vedie k smrti patogénnych mikroorganizmov, ktoré vyvolávajú akné.

Vlastnosti Synthomycínovej masti

Synthomycín je masť pre akné, ktorej hlavnými aktívnymi zložkami sú chloramfenikol a ricínový olej.

Chloramfenikol je silné antibiotikum syntetického pôvodu. Rozkladá syntézu proteínov v mikrobiálnej bunke, čo zabraňuje jej ďalšiemu násobeniu a vedie k smrti.

Vlastnosťou komponentu je nízka odolnosť baktérií vo vzťahu k nej. Antibiotikum je vysoko účinný proti hnisavému akné a vrie, vďaka vlastnostiam hlboko penetrujúcich do tkanív a zaisťujúcemu terapeutický účinok.

Ricínový olej má na problematickú pleť nasledujúci účinok:

 • hydratuje;
 • odstraňuje zápal;
 • má antimikrobiálny účinok;
 • podporuje regeneráciu tkanív;
 • znižuje tvorbu kožného mazu.

Ako pomocné zložky obsahuje tkanina sodnú soľ karboxymetylcelulózy a čistenú vodu.

Okrem účinnej zložky majú keratolytické akciu mazanie, tj pomáhajú odstrániť odumreté kožné bunky, ktoré často vyvolávajú blokádu a zápal v dermis.

Liečivo nepomáha pri škvrnách a stopách po akné, ale pomáha zabrániť ich výskytu.

Indikácie pre akné

Chloramfenikol má široké spektrum účinku a má škodlivý účinok na baktérie, ktoré vyvolávajú vývoj akné, furunkulózy a karbunkov. Úspešne neutralizuje grampozitívne a gramnegatívne mikróby, ktoré spôsobujú zápal kože. Účinná látka tiež podporuje rýchlejšie hojenie postihnutých tkanív a odstránenie zápalu.

Kvôli týmto vlastnostiam je antibiotikum zvlášť účinné pri ťažkých formách akné, ktoré zahŕňajú akné conglobata, papulopustulárnu vyrážku a cystické akné.

Spôsob aplikácie Synthomycínu na akné

Pred aplikáciou vonkajšieho antibiotika proti akné sa odporúča starostlivo preštudovať informácie o použití ako aj dostupné kontraindikácie.

Návod odporúča použiť náplasť proti akné nasledujúcim spôsobom:

 1. Použite bodovo na problémové oblasti.
 2. Ponechajte, kým nie sú absorbované.
 3. Aplikujte ráno a večer.

Pred aplikáciou masti sa odporúča, aby sa pokožka čistila gélom na umývanie a nechajte ju sušiť sama.

Pri furunkle a vnútornom akne sa ako aplikácia používa Synthomycin. Na očistených a suchých krytoch fixujte obväz s liekom hypoalergénnou náplasťou a nechajte ju cez noc. Postup sa vykonáva, kým sa purulenčný obsah neotvorí a nevystúpi.

Synthomycínová masť na akné na tvári sa aplikuje počas 7 až 10 dní. Ak nedôjde k zlepšeniu, mali by ste konzultovať s lekárom, aby ste zmenili liek.

Liekové interakcie

Liek sa neodporúča v rovnakom čase v kombinácii s použitím nasledujúcich antibiotík:

 • erytromycín;
 • linkomycín;
 • klindamycín.

Interakcia chloramfenikolu s týmito antibakteriálnymi liekmi môže viesť k vzájomnému oslabeniu účinku liekov.

Upozornenie

Synthomycín proti akné na tvári môže byť použitý len v prípade, že nedošlo k porušeniu integrity epidermis. Antibiotikum sa aplikuje výhradne na zápalové oblasti bez ovplyvnenia zdravého prostredia.

Pred použitím lieku by ste mali urobiť test na prítomnosť alebo absenciu alergickej reakcie. Malé množstvo liečiva sa aplikuje na oblasť pokožky na obzvlášť citlivých miestach (ohyb z vnútra, zápästia, oblasť za ucho). Pri absencii pálenia a začervenania sa antibiotikum môže použiť.

Synthomycínový liek z akné sa môže používať iba v neprítomnosti kontraindikácií a s terapeutickým účelom. Pre preventívne účely je chloramfenikol zakázaný.

Pred použitím lieku v liečbe akné sa odporúča konzultovať s dermatológa a podstúpiť test na identifikáciu príčiny vzniku ochorenia kože.

Negatívne účinky Synthomycínu

Keď sa objaví alergia, masť môže viesť k mnohým kožným vyrážkam, opuchu Quincke.

V zriedkavých prípadoch vonkajšia látka spôsobuje zhoršenie funkcie hematopoézy. Vývoj nežiaducej reakcie sa vyskytuje pri dlhodobej liečbe.

Antibiotikum vedie k smrti nielen patogénnych, ale aj užitočných mikroorganizmov, takže jeho používanie nad rámec odporúčaného času prispieva k zhoršeniu pokožky.

Ak sa nedá použiť liniment

Synthomycínovú masť nemožno použiť v nasledujúcich prípadoch:

 • dermatologické ochorenia;
 • renálna / hepatálna porucha;
 • obdobie tehotenstva a laktácie;
 • závažná krvná patológia.

Medzi ďalšie kontraindikácie použitia patrí aj individuálna intolerancia zložiek.

V ktorých prípadoch nie je tkanina účinná

Lokálna liečba chloramfenikolom nefunguje pri akné, ktoré sa vyskytuje na pozadí hormonálnych porúch, alergických reakcií a vnútorných patológií.

Analógy masti na syntetickú masť

Podobné zloženie a princíp účinku majú nasledujúce nástroje, ktoré možno použiť proti akné a akné:

 • Mastná látka s levetimetínom;
 • levomekol;
 • Levosin.

Levometsitinovaya masť má vo svojom zložení chloramfenikol, čo vysvetľuje jeho použitie v akné. Je to liek voľby medzi prostriedkami na liečbu akné. Má podobný spôsob použitia pri liečbe hnisavých erupcií.

Okrem chloramfenikolu obsahuje levomekol tiež dioxometyltetrahydropyrimidín, ktorý pôsobí ako stimulant pre skorú regeneráciu tkanív. Liečivo dobre čerpá purulentný obsah akné a podporuje rýchlu regeneráciu obalu bez následkov postačnosti vo forme škvŕn a jaziev.

Levosin je účinný v prítomnosti bolestivých vyrážok vďaka ďalšiemu anestetickému účinku. Okrem chloramfenikolu obsahuje metylluracil, ktorý pomáha odstrániť zápalový proces a rýchlu regeneráciu, ako aj trimekaín pôsobiaci ako anestetikum.

Synthomycínová masť pre akné: recenzie

Vera:

Včas Sintomitsin z akné mi pomohol veľmi dobre. Na tvári boli strašné erupcie purulentnej povahy. Liniment umožnil zastaviť zápal a odstrániť hnis. Po uzdravovaní na koži nezostali žiadne stopy.

Oleg:

Po dlhú dobu trpel vnútornými okrajmi. Lekár sa odporúča pokúsiť otierať Synthomycín. Akné sa stalo menej zreteľným do troch dní od začiatku užívania. Úplne neprešli, ale stali sa omnoho menej.

Pauline:

Synthomycínová masť mi nebola vhodná. Nastala hrozná alergická reakcia. Musel som ihneď zrušiť liek a ísť k dermatológovi, ktorý mu odporučil, aby ho nahradil Differinom.

Synthomycínová masť pre akné: užitočné vlastnosti, indikácie a kontraindikácie lieku

Synthomycínový liek je topický prípravok obsahujúci antibiotikum a oheň, ktorý spôsobuje vysokú antibakteriálnu aktivitu.

To je dôvod, prečo Synthomycin masť pre akné je zaslúžene populárne v liečbe purulentné akné.

Zvláštnosťou lieku je to, že nespôsobuje návyk, a preto nestráca svoj terapeutický účinok po opakovanej aplikácii.

Opis prípravku

Synthomycín je hustá látka bielej farby, určená na boj proti bakteriálnej infekcii na miestnej úrovni. Liek dokonale zvládne pupienky, vredy, vredy a iné kožné infekcie. Účinná látka (chloramfenikol) pôsobí prakticky na všetky typy baktérií, ktoré žijú v epidermis. Ricínový olej zvyšuje účinok antibakteriálnych látok a tiež odstraňuje zápalový proces. Na fotografii sa nachádza lekársky liek.

Indikácie pre použitie:

 • akné;
 • vulvitída;
 • vredy;
 • varí;
 • carbuncles;
 • pustulózne lézie dermy;
 • suppurujúce rany.

Ako to funguje

Drogové zložky lieku prenikajú hlboko do epidermálnych vrstiev a ničí membrány mikróbov, čo spôsobuje ich smrť. Použitie masti na liečbu akné zabraňuje ďalšiemu šíreniu infekcie a výskytu recidívy.

Je potrebné venovať pozornosť skutočnosti, že masť má potrebný účinok len vtedy, ak je akné spôsobené stafylokokovou alebo streptokokovou infekciou. S inou etiológiou, napríklad endokrinnými poruchami alebo chorobami zažívacieho traktu, je potrebná liečba, ktorá odstráni príčiny ochorenia. Preto pred použitím Sintomycinovej masti na akné by ste sa mali poradiť s dermatológiou o vhodnosti takejto liečby.

Okrem odstraňovania hnisavých infekcií je tkanina schopná rozjasniť pigmentačné škvrny, ktoré sa objavili na mieste bývalého akné. Tento účinok sa dosahuje pomocou ricínového oleja, ktorý má vyčerevú vlastnosť. Urýchľuje produkciu pigmentových buniek a podporuje obnovenie epidermis.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Synthomycín nie je určený na perorálne podanie, pretože je toxický a môže spôsobiť veľa závažných vedľajších účinkov.

Miestna aplikácia znižuje negatívny účinok drogy, ale má pomerne široký zoznam kontraindikácií, najmä:

 • ložiská a dojčenia;
 • vek do jedného mesiaca;
 • individuálna intolerancia;
 • ochorenia krvi - anémia, leukopénia, trombocytopénia;
 • ochorenia kože vo forme ekzému, psoriázy;
 • plesňové lézie dermy;
 • otvorené rany;
 • malígny alebo benígny novotvar;
 • renálna insuficiencia.

Pri aplikácii masti môžu na pokožku vzniknúť negatívne účinky vo forme svrbenia, začervenania, opuchu, vyrážky, vývoja mykóz. Ak sú takéto prejavy pozorované, potom nie je možné použiť masť Shintomycin proti akné. Navyše, dlhodobá liečba zabíja nielen patogénne, ale tiež narušuje mikrobiálnu epidermis, čo vedie k nadmernej suchosti pokožky.

Synthomycín pre akné: pravidlá aplikácie a recenzie o tkanive

Pred liečbou akné so Synthomycinovou masťou by ste mali skontrolovať citlivosť pokožky na tento liek, pričom z vnútornej strany nanášate malú kompozíciu lieku na ohyb alebo zápästie. Ak nie sú pozorované žiadne nežiaduce udalosti, potom môže byť masť použitá na liečbu akné na tvári.

Dávkovanie a podávanie

Pretože masť obsahuje silnú antibakteriálnu zložku, mala by sa aplikovať bod po bode priamo na akné alebo akné. Rozsiahle mazanie Sintomycín akné akné lokalizované na veľkej ploche pokožky je povolené, ale takéto ošetrenie by malo byť prísne kontrolované lekárom.

Ako podať pokožku:

 • očistite pokožku bežným spôsobom a osušte ju;
 • ponorte hůlku do lieku a aplikujte liek na každý pupienok;
 • počkajte, kým sa liek nevyčistí;
 • Nečistiť tvár tak dlho, ako je to možné počas dňa;
 • liečba sa vykonáva raz denne.

S ťažkým zápalom môžete podávať aplikáciu so sintomycínovou masťou. Do oblasti zápalu aplikujte gázu, ktorá je v liečebnom prostriedku rozmrazená a fixovaná lekárskou omietkou.

Synthomycín pre akné sa používa sedem dní. Maximálny priebeh liečby môže byť desať dní. Ak liečba nedala pozitívne výsledky, mali by ste navštíviť lekára na opravu liečby.

Bezpečnostné opatrenia pri aplikácii Sintomycínu proti akné:

 • naniesť liniment len ​​na čistú pokožku;
 • Nekombinujte liečbu syntetickými protilátkami s inými topickými liekmi;
 • Neprekračujte odporúčaný priebeh liečby bez dohody s dermatológiou.
 • Vyhnite sa masti na poškodenú pokožku.

Ak z nejakého dôvodu Synthomycin masť nefunguje, môžete ju nahradiť masťou Levomycetin alebo Levomikol.

Výhoda Synthomycínu pri liečbe akné:

 • eliminuje hlavný provokujúci faktor hnisavých kožných lézií - baktérií;
 • preniká hlboko do epidermálnych vrstiev;
 • úplne absorbované, bez akéhokoľvek mastného lesku;
 • je účinná proti rôznym mikroorganizmom;
 • nevysušuje pokožku, ponecháva póry čisté;
 • je za nízku cenu.

recenzia

Pozitívna spätná väzba na akné týkajúce sa akné, ktorá sa nachádza na fórach na internete, sa týka predovšetkým vysokej účinnosti lieku proti hnisavým vyrážkam, ako aj dostupnosti z hľadiska finančných nákladov. Negatívne hodnotenia sú napísané prevažne ľuďmi, ktorí sa stretli s vedľajšími účinkami z užívania lieku:

Ako sa zbaviť akné použitím sintomycínovej masti?

Akné na koži sa môže objaviť nielen v dospievaní. Existuje mnoho dôvodov, prečo tento problém trpí dospelí. V boji proti vyrážky pomôže lacný, ale zároveň účinný nástroj - synthomycín liniment (sintomitsinovaya masť).

Zloženie a vlastnosti synthomycínovej masti

Liniment synthomycínu zahŕňa nasledujúce zložky:

 • Chloramfenikol. Je to hlavná aktívna zložka zariadenia. Táto látka má schopnosť zničiť baktérie a vírusy. Chloramfenikol preniká do pokožky a ničí bunkové membrány škodlivých mikroorganizmov. Preto zastaví násobenie patogénov a vedie k ich smrti. Táto zložka môže dokonca neutralizovať niektoré vírusy a baktérie, ktoré nepodliehajú penicilínu.
 • Castorový olej. Táto zložka je schopná odstrániť začervenanie a zápal na postihnutých miestach kože. Vďaka nemu sintomitsinovaya masť má zmäkčujúci a zvlhčujúci účinok, eliminuje peeling, a tiež má objasňujúci účinok.
 • novokaín. Táto zložka je zodpovedná za analgetický účinok lieku.

Synthomycínová masť je dostupná v rôznych koncentráciách účinnej látky chloramfenikol: 1%, 5% a 10%.

Výrobok má bielej alebo svetlo-béžovej farby. Vôňa masti je kyslá, ale prakticky nie je cítiť.

Synthomycínová masť je širokospektrálne antibiotikum. To sa používa na liečbu viac ako 40 ochorení: carbuncles, trofické vredy, popáleniny, zlomeniny, demodectic mange, pásový opar, akné, akné a tak ďalej. Široko používaný liek a proti akné a akné. To je spôsobené tým, že výrobok účinne bojuje proti vyrážkam na pokožke kvôli jeho antibakteriálnym vlastnostiam.

Masť je perfektne absorbovaná a nezanecháva olejové stopy. Preto sa dá použiť aj na make-up.

Spôsoby aplikácie z kožných vyrážok

Linen v jeho čistej forme

Na dosiahnutie požadovaného výsledku pri používaní lieku je potrebné dodržiavať určité pravidlá používania sintomycínovej masti:

 1. Najprv musíte dôkladne očistiť tvár tvárou v tvár a potom ju vyčistiť. Ruky by sa mali tiež umyť.
 2. Vzhľadom na to, že zloženie linky syntetomycínu obsahuje antibiotikum, masť sa má aplikovať v bodovom smere - iba na akné. V opačnom prípade sa môže vyskytnúť sucho.
 3. Po namazaní pokožky s výrobkom musí byť úplne absorbovaný.
 4. Použitie syntetickej masti sa najlepšie strieda s inými liekmi (napríklad so zinkom). Je to nevyhnutné, aby sa zabránilo zvyknutiu pokožky na zložky výrobku, čo výrazne znižuje účinnosť postupov.

Liečba pupienkov sa odporúča vykonať dvakrát denne počas 5 až 7 dní. Po jednom mesiaci sa môže liečba opakovať. Ak problém po celú dobu nie je možné odstrániť, mali by ste sa poradiť s dermatológiou.

Chatterbox od akné a škvrny po nich

Budú potrebné nasledujúce komponenty:

 • sintomycínová masť (5%) - 2 lyžičky;
 • kyselina boritá - 1 lyžička;
 • síra - 2 lyžičky;
 • aspirín - 2,5 tsp;
 • lekársky lieh - 100 ml.

Všetky zložky sa dôkladne premiešajú a pretrepávajú. Potom wadded disk by mal byť navlhčený vo výsledných prostriedkoch a s ním na vymazanie problémových oblastí. Zároveň by sa nemala dotýkať zdravá pokožka. Na liečbu tváre je potrebné len mierne prechádzať na vyrážky, aby ste si nerozumeli. Používajte prípravok jedenkrát denne (najlepšie v noci) po dobu 5-7 dní. Priebeh postupov sa môže opakovať za mesiac.

Na obdobie liečby je potrebné odmietnuť používanie kozmetiky, ako aj konzumáciu tučných, sladkých a slaných potravín.

Pred použitím rečníka sa odporúča konzultovať s dermatológom.

Vitamínová maska ​​na tvár

Ak sú vyrážky na koži dostatočne veľké, potom môžete použiť masku založenú na prípravku synthomycínu. Pri príprave je potrebné:

 • tkanina synthomycínu (5%) - 0,5 tsp;
 • vitamín A - 3 kvapky;
 • vitamín E - 3 kvapky.

Masť je potrebné vložiť do skla a pridať vitamíny. Zložky je potrebné dôkladne premiešať a nechať 40 minút. Potom sa výsledná kompozícia aplikuje na problémové oblasti a po 30 minútach sa činidlo umyje teplou vodou.

Nenechávajte masku dlhú dobu, pretože pri aplikácii môže tiež ovplyvniť zdravé oblasti pokožky. Opravu treba odstrániť.

Vitamínová maska ​​na báze synthomycínovej masti sa odporúča 1-2 mesiace týždenne. Pred aplikáciou sa odporúča vyparovať tvár. Ak chcete urobiť to, môžete urobiť odvar jedného z bylín: flitre, nechtík, harmanček, celandine, palina, raňajky. Ak chcete pripraviť, musíte vziať 2 lyžice. l. byliny a vylejte suroviny 1 liter vriacej vody, potom dal na pokojný oheň a varíme 15 minút. Výsledný vývar sa nechá vychladnúť na 37 až 40 ° C. Potom sa má filtrovať a používať na parnú tvár po dobu 10-15 minút.

Synthomycín s dimetoxidom

Dimexid má protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti a je tiež schopný hlbokej penetrácie. Cosmetológovia ju často pridávajú do rôznych masiek, pretože sa stávajú druhom dirigenta pre užitočné komponenty.

Pri vykonávaní tohto postupu by mali byť:

 • Dimexid - 1 polievková lyžica. l;
 • čistená voda - 3 lyžice. l;
 • sintomycínovej masti.

Dimexid sa musí zmiešať s vodou a naniesť na problémové oblasti s bavlnenou podložkou. Počkajte, kým táto vrstva vyschne a nasaďte druhú, po ktorej ihneď ošetrite pokožku 5% syntetizomínovou masťou. Ak neexistuje žiadny prostriedok takej koncentrácii, že je možné aplikovať mazanie sintomitsina 10%, ale v tomto prípade je nutné miešať s dieťaťom smotanou v pomere 1: 1.

Po aplikácii Dimexidu a masti je potrebné počkať, kým sa výrobky nezaschnú (15-20 minút). Potom sa tvár musí umyť vodou pri izbovej teplote. Tento postup sa môže opakovať raz za 7-10 dní.

Ak chcete odstrániť dosť veľké pupienky, môžete si vytvoriť pleťové vody. Pre tento účel bavlna disk na narezanie na menšie kúsky, navlhčiť je Dimexidum v pripravenom roztoku zhora sintomitsinovoy aplikovať masti 10% sprevádza zápal po dobu 15-20 minút. Tento postup sa vykonáva 1-2 krát za 7-10 dní.

Kontraindikácie a možné poškodenie

Existuje niekoľko kontraindikácií pre použitie sintomycínovej masti:

 • Neodporúča sa používať liek pre tehotné ženy, pretože liek obsahuje antibiotikum, ktoré preniká do placenty a negatívne ovplyvňuje vývoj dieťaťa.
 • Pri psoriáze a ekzémoch je tiež zakázané užívanie lieku.
 • Nesmiete používať shintomycín na ochorenie pečene.
 • Náprava nie je vhodná na diagnostikovanie porúch krvotvorných procesov.
 • Je zakázané používať masť na nádory - bez ohľadu na to, či sú benígne alebo malígne.
 • Liek sa nepoužíva na identifikáciu individuálnej neznášanlivosti.

Použitie sintomycínovej masti v niektorých prípadoch môže spôsobiť určité poškodenie zdravia. Toto sa prejavuje nasledujúcimi znakmi:

 • alergická reakcia, svrbenie, začervenanie a opuch;
 • výskyt sekundárneho zápalu húb;
 • vzhľad nadmernej suchosti a citlivosti pokožky a zníženie jej ochranných vlastností.

Ak sa tieto reakcie vyskytnú, okamžite prerušte používanie masti synthomycínu.

Liniment synteomycínu nemožno použiť paralelne s určitými liekmi. Napríklad obsahujúce soli benzylpenicilínu. Kombinácia s inými liekmi môže byť odporúčaná lekárom alebo kozmetikom, aby sa predišlo výskytu alergických reakcií a svrbenia.

Malo by sa pamätať na to, že nemôžete použiť masť na otvorené rany a iné kožné lézie.

Spätná väzba na výsledky procedúr (s fotografiou)

Recenzie ľudí, ktorí sa pokúsili liečiť akné so sintomycínovou masťou, sú väčšinou pozitívne. Je to kvôli ľahkému použitiu drogy, ako aj skutočnosti, že sa pozitívne výsledky objavia v priebehu niekoľkých dní. Áno, a náklady na masť synthomycínu sú pomerne nízke.

A bol som taký naštvaný, že moja matka neplaskala... Trpím už šesť mesiacov. Kozmetička odporúča masku doma: zmiešajte sintomycínovú masť + ichtyol + zinok. Podiely sú 1: 1: 1. Bolo rozmazané 2 krát denne počas 15 až 20 minút, potom sa otrili obrúsom a premyli sa vodou a gélom na umývanie. Dnes prešiel týždeň, tvár je 100 krát lepšia. Nástroj sa používa 2 týždne. Za posledných šesť mesiacov - toto je prvýkrát...

hosť

http://www.woman.ru/beauty/face/thread/4258219/

Zaznamenateľné výsledky sa začali objavovať za dva dni. Pudliny sa pred očami rozplynuli a zmizli. A tí, ktorí sa dostali von a zkazili moju náladu, mi to okamžite zmenili. Ich počet sa rýchlo znižoval. A po týždni používania lieku sa znížil počet nových akné od 4 do 1. starej studne úplne zmizli. Tu je veľká masť. Odporúčam pokožku zo šintomycínu? Samozrejme, áno! Ale len na krátky čas, pretože to je antibiotikum.