Hlavná

Ovčie kiahne

Ako Skinoren krém pomáha s akné na tvári a tele?

Problémová koža s bolestivým akné prináša svojmu majiteľovi veľa nepríjemných minút. Okolie vníma vyrážku ako kozmetickú poruchu, v dôsledku čoho choroba prináša nielen fyzické utrpenie, ale aj psychologické nepohodlie, znižovanie sebaúctu a obmedzenie kruhu komunikácie.

Boj s akné by sa mal začať čo najskôr, v počiatočných štádiách ochorenia. Dnes na trhu liekov a kozmetiky existuje veľa liekov, ktoré dokážu zvládnuť prejavy akné. Jeden z najúčinnejších prostriedkov je správne považovaný Skinoren za akné. Pozrime sa, ako to funguje, v akom štádiu ochorenia je predpísané a ako ho správne aplikovať pri liečbe vyrážok na tvári.

Skinoren z akné: popis lieku

Skinoren - liek na vonkajšie použitie s dermatotropným, protizápalovým a antibakteriálnym účinkom. Je určený na liečbu akné, akné a komedónov (čierne škvrny). Účinnou látkou lieku je kyselina azelaínová.

Skinoren sa vyrába v dvoch formách: vo forme ľahkého gélu a hustšieho krému. Rozdiel medzi týmito formami je iba v koncentrácii kyseliny azelaínovej. V géli obsahuje 15% a v krému od akné Skinoren - 20%. Môžete si všimnúť aj odlišnú konzistenciu týchto látok: krém je biela hustá hmota a Skinoren gél z akné je ľahká, nepriehľadná látka so žltkastým odtieňom.

Liečivo je úplne bezpečný, môže sa aplikovať mladiství, tehotné a dojčiace ženy, pretože je tento liek pôsobí v boji proti patogénom, bez antibiotikum. To je dôvod, prečo sa liek môže používať dlhšie, pretože sa nestane návykovou.

Aktívna zložka (azelaová kyselina) má antimikrobiálnu aktivitu proti stafylokokom a propionyl baktérií uľahčuje odstránenie mŕtvych buniek, normalizovať keratinizácie procesu. Okrem toho kyselina znižuje obsah tuku v koži, reguluje metabolizmus lipidov a má protizápalový účinok tým, že znižuje tvorbu voľných radikálov. Skinoren sa líši o malý stupeň absorpcie a po aplikácii na pokožku sa prakticky neabsorbuje do krvného riečiska, čo vylučuje vývoj systémových vedľajších účinkov.

Princíp drogovej akcie

Účinok tohto lieku je obnovenie správnej rovnováhy metabolických procesov v kožných bunkách postihnutých akné. Okrem toho Skinoren aktívne znižuje stupeň keratinizácie epidermis, poskytuje exfoliáciu a odstránenie mŕtvych buniek.

V dospievaní vzhľadom na zvýšenie tvorby sekrécie kože sú mazové kanály upchaté, čo vedie k vzniku čiernych škvŕn, rozvoju zápalových procesov a tvorbe pustúl. Skinoren znižuje tvorbu bielkovín vo vlasových folikulách, čo vedie k chemickej zmene v zložení kožného mazu, čo mu dáva viac tekutej konzistencie. To vám umožní vyčistiť upchaté póry a zabrániť zápalu.

Liečivo sa dobre vyrovná s patogénnymi mikroorganizmami, ktoré vedú k vzniku hnisavých erupcií na povrchu kože a spôsobujú zápal vo vnútri mazovej žľazy. Skinoren blokuje rast buniek, ktoré obsahujú melanín, čo umožňuje zľahčiť škvrny po akné (po akné) a odstrániť ďalšie oblasti pigmentácie.

Mal by som dodať, že Skinorin má iba lokálny účinok, nepreniká do hlbších vrstiev pokožky, čím prakticky padajúce do krvného obehu, a časť, ktorá doteraz dostala do krvi, sa rýchlo vylučuje z tela cez močových ciest.

svedectvo

Skinorenom liečba podávaná v miernej akné, a to najmä v tých prípadoch, keď sú komedóny (čierne bodky) sprevádzané výskytom alebo externé saphenous zapálené pupienky, vyrážok a hnisavé.

Okrem toho sa Skinoren používa na liečbu akné vulgaris, rosacea, abnormálnej pigmentácie kože a seboroickej dermatitídy. Dĺžka liečby, ako aj dávka tohto liečiva určuje individuálne ošetrujúci lekár.

Terapeutické vlastnosti lieku

Použitie Skinoreny má nasledujúce pozitívne účinky na problémovú kožu:

 1. Znižuje tvorbu mazu, vďaka ktorému sú kŕmené patogénne mikroorganizmy;
 2. Zosvetľuje pigmentované škvrny;
 3. Odstraňuje čierne bodky a zužuje póry;
 4. Odstráni sčervenanie, znižuje zápal;
 5. Pozitívne ovplyvňuje proces tkanivového metabolizmu;
 6. Zosúlaďuje pleť a úľavu pokožky;
 7. Má keratolytický účinok a odstraňuje odumreté kožné bunky;
 8. Eliminuje post-akné (škvrny a jazvy z akné);
 9. Viditeľne matiruetová koža zabraňuje upchávaniu pórov.
kontraindikácie

Prípravok je úplne bezpečný, takže kontraindikácie pre použitie gélu alebo krému Skinoren prakticky neexistujú.

Jediným obmedzením použitia nápravy je individuálna intolerancia a zvýšená citlivosť na jej zložky, ako aj vek do 12 rokov.

Nežiaduce účinky

Výskyt vedľajších účinkov s užívaním lieku sa vyskytuje zriedkavo, avšak v niektorých prípadoch môže dôjsť k pocitu pálenia a svrbenia, podráždenosti a začervenania kože.

Zvyčajne sa takéto javy pozorujú na samom začiatku liečby a nie sú ospravedlňovaním pre zastavenie užívania liekov, akonáhle prechádzajú nezávisle.

S precitlivenosťou na liek je vývoj alergických reakcií niekedy sprevádzaný príznakmi kontaktnej dermatitídy, folikulitídy, erytému, kožného peelingu.

Niektoré z týchto negatívnych reakcií je možné vyhnúť správnym použitím Skinoren krému z akné, to znamená, že nepoužívajte veľké množstvo finančných prostriedkov na postihnuté oblasti a nepoužívajte liek na zdravú pokožku. V každom prípade, ak sa vyskytnú alergické príznaky, liek sa preruší a lekár sa poradí s úpravou priebehu liečby.

Návod na použitie

Podľa pokynov k lieku by mali byť problémy s kožou premyté vodou a vysušené alebo očistené mäkkou hypoalergénnou kozmetikou pred aplikáciou Skinoren.

Krém alebo gél sa aplikuje na léziu tenkou vrstvou a masážne pohyby sa vtierajú do kože. Tento liek používajte dvakrát denne, môže byť použitý nielen na tvári, ale aj na krku, chrbte a dekolte. S jedným akné je lepšie aplikovať liečivo naopak.

Maximálna doba aplikácie je tri mesiace, zvyčajne sa pozoruje zlepšenie stavu kože po prvom mesiaci bežného užívania. Na dosiahnutie stabilného terapeutického účinku je však potrebné pravidelne opakovať priebeh liečby. Je dôležité, aby aplikácia Skinorena bola pravidelná, potom pozitívny účinok nebude trvať dlho.

Skinorene sa považuje za pomerne drahý liek na liečbu akné. Takže priemerná cena za gél (15%), je od 500 do 800 rubľov, v závislosti od objemu. Krém pre akné Skinoren je ešte drahšie, za balenie drogy 30 g bude musieť dať viac ako 900 rubľov.

Ale je to možno jediná nevýhoda lieku a mnohí používatelia sa domnievajú, že výsledok jeho používania odôvodňuje takéto náklady.

analógy

Existuje niekoľko liekov obsahujúcich kyselinu azelaovú na policiach lekární alebo majú podobné terapeutické účinky. Sú to nástroje ako:

Clenzite-S výborne zvládne zápalové procesy v mazových žľazách, používa sa v prípadoch, keď vyrážky majú rozsiahlu oblasť. Hlavnou účinnou látkou lieku je adapalén (chemický analóg vitamínu A).

Rovnaká látka pôsobí ako olovo v Differine, čo sa týka retinoidov. Táto liek pomáha posilniť exfoliáciu kože a podsushivanie pimples. Mala by sa používať s opatrnosťou, pretože veľmi vysušuje pokožku a vyvoláva závažné nežiaduce reakcie. Na začiatku liečby sa navyše pozoruje opačný účinok: akné je ešte väčšie. Ale zvyčajne po dvoch týždňoch liečby dochádza k výraznému zlepšeniu.

Basiron AS má vo svojom zložení benzoylperoxid, ktorý je schopný ničiť mikroorganizmy súvisiace so stafylokokmi a propionibaktériami. Jeho použitie nemá prakticky žiadne vedľajšie účinky.

Zinerite je práškový roztok, ktorý sa nedá dlho skladovať a ktorý musí byť pripravený samostatne. Liečivo sa vyznačuje ostrým zápachom a má silný účinok na sušenie. Preto sa odporúča hlavne pre mastnú alebo tukovú pokožku.

Krém Clindexu má široké spektrum účinku a je antibiotikom, takže nie je vhodný pre všetkých a môže byť použitý len krátko, ale výrazný pozitívny účinok sa pozoruje skoro po prvej aplikácii. Je predpísaný pre ťažké formy akné.

Rezorcinolový roztok sa používa na akné a iné zápaly kože. Má regeneračný a antiseptický účinok, lieči rany a iné drobné poranenia na pokožke.

Čo znamená uprednostnenie, rozhodne ošetrujúci lekár, berúc do úvahy závažnosť vyrážok, možné kontraindikácie a sprievodné ochorenia. Neodporúča sa nahradiť Skinoren lacnejšími analógmi samotnými, inak sú nežiaduce komplikácie a vedľajšie účinky možné.

Recenzie na Skinoren z akné potvrdzujú jeho účinnosť. Označiť používateľov, že po ukončení liečby vyrážky zmiznú a nové akné sa nezobrazí. Je pravda, že niektorí pacienti hlásený výskyt podráždenia kože na začiatku liečby, ale po spustení používať Skinoren bod a v menšej miere, tento jav zmizne, to isté platí pre nadmerné odlupovanie kože.

Všeobecne platí, že terapeutický účinok užívania Skinoreny ako súčasti komplexnej liečby je veľmi perzistentný a so všetkými odporúčaniami lekára sa môžete zbaviť akné pre dobro.

Spätná väzba na aplikáciu

Referenčné číslo 1

Pimples na tvári som liečiť Skinoren. Je to veľmi efektívny a takmer bezpečný nástroj. Je pravda, že Skinoren gél je drahý a objem tuby s liekom je pomerne malý (15 g). Ale ja som dal alebo urobiť gél bod, ako na mňa jednotlivé miesta, preto stačí, že on alebo ona na dlhú dobu.

Na začiatku liečby som cítil pocit pálenia po liečbe akné, ale čoskoro sa koža zvykla a tieto pocity zmizli. Gél perfektne pomáha, rýchlo vysušuje pupienky a zastavuje zápaly. V dôsledku toho je akné zriedkavé, pokožka tváre je čistá. Ak sa vytvorí jediný pupienok, ihneď ho liečím Skinorenom a po niekoľkých dňoch liečby zápal zmizne úplne.

Referenčné číslo 2

Mal som na tvári veľa malých, zapálených pupienok. Snažil sa zaobchádzať rôznymi spôsobmi: Zinerite, Clenzite, Baziron, ale naozaj mi pomohol len gél Skinoren. Je veľmi ľahký, nemá nepríjemný zápach, okamžite sa vstrebáva do pokožky a nezanecháva žiadne stopy.

Rýchlo odstráni zápal, ako dôsledok pimples vyschnúť a zmiznúť. A tento liek reguluje sekréciu mazu. Pri jeho aplikácii si všimol, že na koži nie je už viac mastný lesk a póry nie sú zakrivené. Ako výsledok zmizli čierne bodky a koža na tvári teraz vyzerá zdravo a svieži.

Recenzia №3

Nedávno objavený krém Skinoren. Je navrhnutý špeciálne pre problematickú liečbu pokožky a akné, zatiaľ čo nie je antibiotikum a prakticky nemá žiadne vedľajšie účinky. Vo svojom zložení je kyselina azelaínová, má antimikrobiálny účinok a dobre sa vyrovná s vyrážkami.

Krém je drahý, ale som pripravený dať čokoľvek, len ak to bol pozitívny výsledok. A táto droga splnila moje očakávania, na rozdiel od mnohých inzerovaných a nie lacných peňazí, to naozaj pomáha. Po 3 týždňoch liečby sa môžem pochváliť čistou pokožkou, akné prakticky zmizlo, moja pleť sa vyrovnala a som s týmto výsledkom veľmi spokojný.

Pomáha Skinoren s akné?

Skinoren z akné je veľmi populárny nástroj, reklama, ktorú možno často vidieť v televízii.

Výrobcovia sľubujú, že sa rýchlo zbaví akné a výrazne zlepší vzhľad pokožky.

Ale, bohužiaľ, nie je všetok tento liek vhodný a pomáha.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Pred nákupom drahej drogy sa musíte zoznámiť s jej zložením a naučiť sa princíp konania.

Forma vydania

Skinoren je dostupný v dvoch dávkových formách - gél a krém proti akné.

Pri výbere krému alebo gélu by sa malo dodržať jednoduché pravidlo.

 • Pre tukový a kombinovaný typ pleti je vhodnejší gél a pre krém je vhodnejší.
 • Ale nezabudnite, že gél vďaka špeciálnej štruktúre je lepšie absorbovaný a preniká do hlbších vrstiev kože.

Masť (krém) 20% biela matná farba sa predáva, balená v tubách s hmotnosťou 30 g. Čas použiteľnosti nie je dlhší ako 3 roky pri teplote nepresahujúcej 30 ° C.

Nepriehľadný biely alebo žltý gél 15% je k dispozícii v hliníkových rúrkach na 5 g, 15 g, 30 g a 50 g. Môže byť skladovaný po dobu 3 rokov, ale pri teplotách do 25 ° C.

Foto: krémová a gélová forma

Ako to funguje

 • Skinoren je určený na liečbu dospievajúcich akné a hyperpigmentácie. Účinná látka lieku spomaľuje procesy syntézy proteínov v tkanivách, narúša rozdelenie a rast patologických a nádorových buniek vrátane malígnych buniek. Kvôli tomu dochádza k procesom výroby keratínu v mazových žľazách.
 • Liek má protizápalový účinok a tiež zničí mikroorganizmy na povrchu kože a v póroch.
 • Zlepšuje metabolizmus krvných buniek zodpovedných za boj s bakteriálnymi a vírusovými infekciami. Tiež je znížená produkcia oxidantov - voľných radikálov, ktoré otrávia telo. Liečivo vyhladzuje topografiu obalov, odstraňuje mŕtve epidermis vločky.

Vlastnosti kyseliny azelaínovej

 • Skinoren obsahuje kyselinu azelaovú, ktorá má škodlivý účinok na životnosť baktérií Propionibacterium acne, ktorá spôsobuje akné a epidermálny stafylokok.
 • Tiež látka znižuje produkciu mastných kyselín, ktoré spôsobujú nástup akné.
 • Odstraňuje škvrny po akné, potláča rast melanocytárnych buniek a spôsobuje zvýšenú pigmentáciu krytu.

Kyselina azelaínová podporuje:

 • zníženie zápalu;
 • zníženie mastného lesku;
 • zníženie produkcie kožného mazu;
 • zúženie pórov.

svedectvo

Skinoren je určený na liečbu miernych až stredne závažných foriem akné.

Foto: aplikácia činidla je indikovaná na akné

Liečivo efektívne zmierňuje subkutánne akné, malé a hlboké abscesy, čierne škvrny, komedóny, stopy akné vo forme pigmentu a červených škvŕn.

Video: Skinoren

Pravidlá pre aplikáciu Skinoren z akné a dávkovanie

Dávkovanie a trvanie aplikácie sa vyberá individuálne v závislosti od závažnosti akné.

 • Vo väčšine prípadov sa odporúča užívať liek dvakrát denne.
 • Maximálna doba aplikácie je 3 mesiace.

Aby sa dosiahla stabilná remisia, liečba by sa mala opakovať pravidelne.

K lieku účinne odstránili akné a stopy z nich, mali by ste dodržiavať pravidlá jeho používania:

 • pred začatím liečby je potrebné podrobiť vyšetreniu špecialistov a konzultovať s dermatológiou;
 • pred aplikáciou na tvár nesmie byť žiadna dekoratívna kozmetika;
 • Dôkladne predmyť a potom vysušiť pokožku papierovou utierkou alebo utierkou;
 • na spracovanie Skinorenum je možný ako celá postihnutá oblasť, tak aj akné na tvári, na chrbte, pápežovi a ostatných častiach tela.

Aký je dôvod pre vznik bolesti na tvári? Zistite si tu.

 • liek sa aplikuje v tenkej vrstve s ľahkými kruhovými pohybmi prstov;
 • Je zakázané šľahať krém alebo gél okolo očí a pier;
 • Nechcete náhle ukončiť liečbu, odporúča sa prejsť celým kurzom. Je dôležité si uvedomiť, že Skinoren je určený na dlhodobú liečbu akné a len v tomto prípade je najúčinnejší;
 • liečivo sa môže kombinovať s inými liekmi proti akné, ale napriek tomu, aby sa vyhli alergickým reakciám, je to nežiaduce.

kontraindikácie

Ako súčasť Skinoren neexistujú žiadne antibiotiká, preto prípravok nemá žiadne špeciálne kontraindikácie, je dobre tolerovaný, nespôsobuje závislosť.

Môže byť použitý dlhý čas, kým nedôjde k úplnému vyliečeniu.

 • Jediná vec, ktorú nápravu nemožno použiť, ak existuje individuálna intolerancia zložiek.
 • Tiež nie je predpísané pre deti do 12 rokov.

Nežiaduce účinky

Použitie príliš veľa Skinorene na pokožku môže spôsobiť takéto nežiaduce účinky:

Foto: prejav kontaktnej dermatitídy

 • kontaktná dermatitída;
 • podráždenie;
 • vyrážka;
 • zvýšenie počtu akné.

Negatívne reakcie zvyčajne zmiznú, akonáhle sa telo zvykne na liek.

Nepríjemné pocity sú už 15-20 minút po aplikácii. Ak príznaky podráždenia pretrvávajú dlhú dobu, dávka lieku sa zníži na jedenkrát denne.

Špeciálne pokyny

Použitie lieku by malo sprevádzať ďalšie metódy liečby a musí zahŕňať:

Foto: súlad s odporúčaniami lekára - kľúčom k úspešnej liečbe

 • správna starostlivosť o pleť a pravidelná hygiena;
 • dodržiavanie diéty;
 • implementáciu odporúčaní ošetrujúceho lekára.

Je potrebné mať na pamäti, že kompozícia obsahuje kyselinu, ktorá, ak sa dávka nedodržiava, môže spôsobiť podráždenie pokožky, alergie a dokonca aj popálenie.

 • Ak k tomu dôjde, potom je potrebné odstrániť náplasť z kože, kontaktujte lekára a chvíľu prestane používať Skinoren.
 • Ak je liek na slizniciach alebo v očiach, okamžite vypláchnite postihnuté miesta veľkým množstvom tečúcej vody.

analógy

Analógy Skinoreny, ktoré obsahujú aj kyselinu azelaovú, zahŕňajú:

Foto: kyselina azelaová

 • Akné-Derm;
 • Azeleks;
 • Azogel;
 • Aziks Derm;
 • Finevin.

Existujú aj iné lieky založené na iných účinných látkach, ako aj kombinované lieky na liečbu akné:

 • Clindex Cream - širokospektrálne antibiotikum. Nesmie sa používať bez prísnych indikácií, ako aj počas tehotenstva a laktácie. Toto je závažný liek s mnohými vedľajšími účinkami a kontraindikáciami.
 • Roztok resorcinolu - Kompozícia obsahuje látky odvodené od fenolu, ktoré majú exfoliačné a antibakteriálne vlastnosti. Ale pri liečbe akné je to neúčinné. Ale ako chemická kôra sa často používa v kozmetike;
 • GEL ČISTENIA-C - baktericídne antibiotikum, ktoré je predpísané, keď je akné postihnuté významnými oblasťami pokrytia as vážnymi formami akné;

Foto: liek na liečbu akné

 • Differin - syntetický retinoid, ktorý má protizápalový účinok, ničí uzavreté a otvorené komedóny, ktoré zabraňujú tvorbe nových.

Ak si myslíte, že reklama, akné je dobré nielen Skinoren, ale aj Baziron AC a Zinerit, ktoré sú tiež považované za svoje analógie.

 • Posledným liekom je kombinovaný prípravok na báze erytromycínového antibiotika vo forme prášku na prípravu roztoku. A prvá obsahuje benzoylperoxid.
 • Napriek rôznym zloženiam účinnosti a farmakologického účinku sú všetky tri lieky približne rovnaké. Dobre dezinfikujú kryty, zničia patogénnu flóru na miestach aplikácie, znižujú obsah tuku v koži, eliminujú exfoliačný epitel a zabraňujú zápalu.

Foto: finančné prostriedky s rovnakým účinkom

Čo je lepšie pre konkrétny typ kože a stupeň akné Skinoren, Zinerit alebo Baziron môže určiť len lekár.

Preto by sa nemala sama liečiť, nevediac, ktorý liek bude účinnejší a ktorý môže vyvolať nežiaduce reakcie.

Koľko je to

Tabuľka porovnáva náklady na lieky z akné v lekárňach v Moskve

Skinoren z akné

Krásna koža nie je vždy darom prírody, niekedy je to výsledok dlhého a pretrvávajúceho úsilia. V každom prípade by sa mal začať boj s pupienkami a ďalšími nedostatkami čo najskôr. Skinoren je jednou z lekární, ktorá môže odstrániť túto nepríjemnú situáciu.

Opis prípravku

Poličky moderných lekární sú zriedka prázdne a množstvo medicínskych prípravkov nevylučuje z ich počtu množstvo antibakteriálnych a protizápalových liekov. Skinoren z akné je teraz počuť mnohými vďaka reklame, ktorá sľubuje 100% úľavu z takýchto nedostatkov.

Forma uvoľnenia je uvedená v dvoch verziách: vo forme krému a vo forme gélu. Hlavným rozdielom v koncentrácii hlavnej zložky je kyselina azelaínová. Ak je obsah krému 20%, potom v géli táto značka nepresahuje 15%. Tiež existujú zanedbateľné rozdiely v farbe a konzistencii: krém je hustší, má bielu nasýtenú farbu a gél je ľahké suspenzie so žltkastým odtieňom.

Tento nástroj je určený na boj proti akné, akné a čiernym bodom. Účinnou látkou je kyselina azelaínová, ktorá bojuje proti baktériám a mikróbom. Okrem antibakteriálneho účinku látka odstraňuje zrazené kožné častice, reguluje metabolizmus lipidov, normalizuje činnosť mazových žliaz a optimalizuje bunkový metabolizmus. To všetko zabraňuje vzniku kožných ochorení.

Indikácie a kontraindikácie

V prípadoch miernej až ťažkej akné je predpísané akné Skinoren. Čo presne napíše drogu - krém alebo gél - závisí od stupňa progresie patogénnych mikroorganizmov. Ak sa akné intenzívne rozširuje a už preberá väčšinu tváre - na boj bude predpísaný krém. A ak radikálny zákrok nie je potrebný - Skinoren gél, ktorý postihuje pokožku oveľa šetrnejšie, bude robiť.

Liečivo sa zvyčajne predpisuje v nasledujúcich prípadoch:

 • ťažké akné a po akné;
 • bolestivé akné;
 • vredy;
 • pomocné gumy;
 • vyrážky, ktoré zaberajú veľkú časť tváre;
 • dospievajúce pimples.

A pri kožných problémoch, ako je hyperpigmentácia a seboroická dermatitída, sa Skinoren krém vyrovná.

Otázka, či Skinoren pomáha, pre mnohých zostáva otvorená a kvôli nesprávnemu alebo zaujatému používaniu drogy. Keďže neexistujú prísne a špecifické kontraindikácie, môžu existovať prípady individuálnej neznášanlivosti. Liečba je absolútne neškodná a prípustná aj počas tehotenstva a laktácie. Iba počas laktácie by ste sa mali vyhnúť tomu, aby ste dostali vzorec na mliečnych žľazách. Tiež sa neodporúča aplikovať krém na pokožku v pare.

Použitie a dávkovanie

Zlaté pravidlo kozmetológie: akýkoľvek prostriedok sa aplikuje na čistú pokožku. Preto je v tomto prípade potrebné najprv odstrániť zvyšky make-upu alebo kontaminácie z kože tváre pomocou teplých vôd alebo lojálnych antibakteriálnych látok.

Potom osušte pokožku pomocou uteráka alebo obrúskov. Môžete liečiť celé infikované oblasti, rovnako ako body bodov zápalu na akejkoľvek časti tela. Krém sa aplikuje v tenkej vrstve a potom sa trení ľahkými kruhovými pohybmi prstov. Priemerné množstvo lieku nepresahuje 1,5 g.

Zabráňte kontaktu s očami, sliznicami nosa a úst. V opačnom prípade ihneď vypláchnite tieto miesta tečúcou vodou bez použitia kozmetických a čistiacich prostriedkov.

Dĺžka kurzu závisí od zložitosti riešeného problému. Obvykle trvá liečba 2-3 mesiace, v niektorých prípadoch môže byť predĺžená až na šesť mesiacov. Minimálny čas na odstránenie akné na tvári je 4 týždne.

Celý kurz znamená dodržanie prestávok v dĺžke 1-2 mesiacov. Neodporúča sa používať krém na opaľovanie a deti do 12 rokov.

Náklady a analógia

Skinoren nebude dostať hodnosť rozpočtu. Možno, pretože to nie je najnižšia cena, tento nástroj je vždy na perách farmaceutov a prvý v zozname navrhovaných liekov na akné.

Cena sa líši v závislosti od množstva.

Minimálna cena sa môže zaplatiť za tubu Skinoren-gel v objeme 5 g - 300 rubľov.

15 g týchto peňazí bude stáť 400-500 rubľov, 30 g - 800 rubľov, a 50 g - 1200 rubľov.

Krém tejto značky bude stáť ešte viac: pri tridsať gramovej trubici budete musieť zaplatiť asi tisíc rubľov.

Možno, že cena tohto nástroja je jedinou nevýhodou, s ktorou sú mnohí pripravení vyrovnať sa s kvalitatívnym a efektívnym výsledkom. No tí, ktorí nie sú spokojní s cenou, už získali množstvo antibakteriálnych analógov.

Akné: Ako liečiť akné

Kde sú pupienky a ako ich vyliečiť. Voľná ​​technika liečby akné doma. Recenzie chemickej kozmetiky.

Skinoren z akné

Liečba akné Skinoren sa predáva v každej lekárni. To je často odporúčané predajne kvôli značnej cene. Tiež ste mohli vidieť opakovane reklamy o Skinoren-gél v televízii a už ste boli sľúbená úplné úľavu od akné s ním. Skinorene-gel je lekársky výrobok a stojí za to využiť, ak ste si istí, že je pre vás to pravé.

Ako liečiť akné Skinoren

Aktívna zložka Skinorene-gel je kyselina azelaínová. Jeho penetrácia do hlbokých vrstiev epidermis je nízka, väčšina sa vylučuje obličkami. Navyše Skinoren gél má ochranné funkcie proti akné mikróbom Acne Propionibacterium acne, reguluje sekréciu kožného mazu a keratinizáciu buniek, t.j. ich aktualizáciu. Ako súčasť Skinoren vo forme pomocnej látky je prítomná kyselina benzoová, ktorá je zodpovedná za keratinizáciu buniek.

Skinoren vedie k normálnej funkcii pokožky: primeranú tvorbu kožného mazu, pravidelnú obnovu buniek a metabolizmus.

Liečba akné Skinorenom

Naneste Skinoren gél dvakrát denne - ráno a večer. Na očistenú suchú pokožku s tenkou vrstvou, jemne trením gél do kože. Ak sa zistí podráždenie (takýto stav ešte nebol zaznamenaný), liek by mal byť dočasne prerušený, až kým nezmizne podráždenie. Potom znova postupujte podľa pokynov.

Ak počas liečby akné Skinorenum odlupujete pokožku, naneste hydratačný krém od profesionálnych značiek. Okrem toho, zatiaľ čo na slnku, nezabudnite použiť ochranu proti slnečnému žiareniu s ochranou najmenej 50 SPF, aby ste sa nespálili.

Liečba Skinorene-gel nie je rýchle od jedného mesiaca do jedného roka. Efekt je kumulatívny, takže by ste mali byť trpezliví a veríte výsledku. Úžasná schopnosť Skinorene gélu nie je vývoj rezistencie voči vonkajším mikroorganizmom, t.j. od Skinoreny nie je žiadna závislosť.

Koľko stojí Skinoren?

Cena za Skinoren sa líši a má rôzne kritériá v závislosti od objemu trubice:

 • Skinoren gél na tubu 5 g - asi 300 rub
 • na tubu 15 gramov - asi 400 rubľov
 • na tubu Skinoren gél 30 gr - 700-800 rub
 • na tubu Skinoren gél 50 gr - 1150 rub
 • pre Skinoren krém 30 g - 700 rub

Kto je vhodný Skinorene gél

Priraďte Skinoren tým, ktorí majú strednú alebo stredne ťažkú ​​formu akné, niekedy sú choré, hlboké pupienky. Celkový obraz kože - vyrážky na celej tvári: čierne škvrny, zapálené pupienky, malé pustuly a subkutánne.

Skinorenova gélová štruktúra

Skinoren je biela farba a má ľahkú štruktúru, rýchlo vstrebáva a nezanecháva žiadne stopy. Niekedy po nej dochádza k pocitu napätia a brnenia.

Recenzie Skinoren

Mám trvalé zápaly na tvári, hrboľatá koža, veľa podkožných. Lekár určil skinoren gél. Používa sa asi 3 mesiace, tvár sa trochu lepšie, ale špeciálna nepracovala. Musel som hľadať nové lieky, zdá sa, že ten hubený gél mi nepodlieha.

Recenzil: Julia

Od 15 rokov trpím akné rôzneho druhu. V každom období sa degenerovali do nových foriem: potom len čierne bodky, potom subkutánne zápaly, potom obrovské zápaly na celej tvári, potom vyrážka atď. Nemohol som to vydržať a šiel k dermatológovi, 6 mesiacov menovala Skinoren. Samozrejme, som bol rozrušený, že aspoň pol roka som musel ísť pimply, ale začal sa rozmazávať. Prekvapivo, po dvoch týždňoch sa tvár začala výrazne čistiť, na tvárach malých bolo 2-3 pupienky. Prišla som v šoku a pokračovala v rozmazávaní - po mesiaci, ani jeden pupienok! Teraz používam tretí mesiac a pokožka je veľmi čistá, hoci čierne body nie sú nikde na nosi a niekde sa niekde vyrážajú kyslíkom dvakrát do týždňa, ale nie je to nič. Pokračujem v liečbe a nemôžem dostať toľko. Radím každému, aby pokožku gel.

Recenzoval: Maxim

Nikto mi nepriradil skinorin, šiel a kúpil si ho v lekárni. Začalo sa rozmazávať, pokožka sa najprv trochu ztiahla, ale absorbovala sa rýchlo a po aplikácii neboli žiadne výtlačky. Môžete bezpečne použiť ďalšie tónové prostriedky a veci. Bolo to rozmazané, takže som pod vedením asi jeden mesiac a hádzať, pretože. Nevidel som žiadne zvláštne vylepšenia. Po týždni som sa však začal opäť rozmazávať a ďalší výsledok bol úplne iný - po niekoľkých dňoch všetko akné zostalo suché a začalo klesať, neboli žiadne nové. Pokračujem v liečbe s skinnorenom, veľmi rád, ale ukázalo sa to čudné.

Recenzent: Elizabeth

46 komentárov k Skinoren z akné:

My akné problém sa objavil v 16. let.Snachala to bolo dva alebo tri pryshchichki, ale postupne sa stali viac a viac, potom sa začali objavovať čierne tochki.Doshlo predtým som sa hanbil ísť ulitsu.Na niekoľko rokov som viedol boj proti akné, výsledok bol takmer zametnyy.Odnazhdy vidieť reklamné Skinoren gél, bez veľkej nádeje poprobovat.Kak sa rozhodol, že by sa malo použiť gél dvakrát den.Cherez nejaký čas po tom, čo sa objaví nanesekniya pocit styanutosti.No, že to začalo Skinoren deystvovat.K moje prekvapenie, v tom zmysle, ako sa hovorí k cene litso.Svoyu gélu plne oprávnené.

Olga, koľko ste videli účinok Skinoren? Stretch je celkom reálne s týmto liekom, aplikujte ďalší hydratačný krém.

Pri mne sa výsledok objavil v dvoch týždňoch, koža suší, škvrny hypodermické sušili a vylievali sa

Ja, rovnako ako väčšina ľudí, problém akné na tvári nebol obídený, a niekedy bolo strašidelné pozrieť sa na tvár. Vidím, že Skinoren inzeruje gél z akné veľmi často, ale nejako som skutočne neveril takúto aktívnu reklamu. Preto sa chcem opýtať tých, ktorí ju už použili, článok hovorí, že liečba trvá jeden rok, musíte ju používať po celý rok, aj keď je všetko čisté na tvári? Alebo všetko individuálne? Prosím, prosím.

Arisha, dobré popoludnie.
Samozrejme, liečba je individuálna. V zásade trvá 3 mesiace. Ak dôjde k zlepšeniu, prestanete používať Skinoren, ak sa dostanete do relapsu - môžete opäť absolvovať kurz.
Niekto potrebuje viac ako 3 mesiace liečbu Skinoren v ťažkých formách akné.

Moja sestra už dlho trpel problémom pryschey.Borolas s nimi rôznymi spôsobmi, výsledkom je sotva znateľný a kratkovremennyy.Potom jej dermatológ predpisuje výsledok Skinoren-gel.Vidya po Skinoren sestra, nemohol uveriť svojmu glazam.I keď som začal s akné problém som neváhal a kúpil sám tento gel.Rezultatom šťastný, rok bez akné.

Mala som osobnú skúsenosť s Skinorenom. Po kúpe modrej hliny na tvár sa začalo objavovať akné a nič nepomáhalo. Bolo už škoda, že ísť von na ulicu. V lekárni som poradil Skinorenovi. Bolo to drahé, ale bola to posledná nádej. Za šesť mesiacov došlo k zlepšeniu. A čoskoro som zabudol na tento problém.

Na mňa začalo obdobie "pimply" pozdnovato - roky v 19. Bolo to úžasné - ja som ísť na schôdzku, a na mňa je všetko tvár posypané. Potom som išiel do lekárne a kúpil som si inzerovaný skinoran. Nepredpokladal som zázrak, ale v 5. - 6. deň sa zápaly výrazne znížili. Za pár týždňov som sa zbavil môjho problému. Je potešený, že stopy pupienkov nezostávajú.

Videl som reklamu, ale ešte to nepoužili. Teraz používam dobrú profesionálnu kozmetiku, ale to nie je viditeľné. Aj keď o tom myslím, nie je to lacné, ale či je to naozaj neznáme. Na mňa sa po tvári začalo vylievať tvár - čierne body na nosi boli vždy a tu tvár bola viac-menej normálna, škvrny zriedka vyskočili. Teraz je celé čelo pokryté pupienkami a kožou nepochopiteľnej farby. Ak si kúpite Skinoren, čo je lepšie - krém alebo gél? A zlepšuje farbu pleti tak, že je zdravšia?

Lala, všeobecný stav kože Skinoren sa tiež zlepšuje s pomocou aktívneho krvného obehu v epiderme. Krém na suchú pokožku a Skinoren gel - pre mastnú, vyberte niečo, čo vám najlepšie vyhovuje. Skinoren tiež zužuje póry.

Osobne sa Skinoren dokonale priblížil. Koža je mastná, preto som si vybral gél. Mám rád, že po nanesení tváre nie je lepkavá, pokožka sa stáva nudnou. Používam väčšinou večer, pretože make-up sa na ňu nevzťahuje. Chápem, že je lepšie namiesto toho namaľovať, ale teraz si to nemôžem dovoliť. Koža však nie je v najlepšom stave.

Nebol som oslovený (((poslať alergie Zdá sa, že koža je príliš citlivá. Viac Skinoren nepoužíva. Čo sa poradiť? Slvshala metrogil gél môže byť používaný na liečbu. Kto vie, nevysušuje pokožku?

Anna, nie je schát. Naopak odstraňuje akné, koža sa po ňom nie je podráždený, a mäkké, žiarivý, ktorý je sám o sebe :) počul mnohokrát, že odporúčané pre použitie s Skinoren Metrogilom v areáli.

Aký druh otázok niekedy nie je možné odstrániť. To je pozastaviť a efektívne sa ich zbaviť bez toho, aby ste zanechali stopy, len mi pomáha gél.

Zdá sa, že všetky príčiny, ktoré môžu spôsobiť akné na chrbte, už boli odstránené a stále sa objavujú a objavujú. Teraz som objavil veľmi účinný liek, skinoren gél, ktorý rýchlo odstraňuje sčervenanie a nezanecháva stopy pupienkov.

Použil som to za mesiac a pol nepomohol. Hoci kozmetička odporúča.

Školenie by malo trvať veľmi dlhú dobu, takže sa nemusíte panikať.

Dieta- to sám, pretože ešte v ďalšom boji s akné, a navyše mám Skinoren gél pripojiť, zdá sa, že robí dobre, pomáha čistiť tvár, dokonca aj akné odišiel a zápal zmizne.

Mám rád viac ako basrion. Je založená na benzoyl-pyroxide, funguje dokonale.

Mohli by ste mi povedať, ktorá droga je silnejšia: skinoren alebo effezel?

Faktom je, že ide o úplne odlišné účinné látky. Effehzel, založený na skutočnosti, že má 2 účinné zložky (adapalén a benzoylperoxid), sa považuje za účinnejší, ale agresívnejší. Okrem toho nie všetky vyhovujú Effezel.
V prípade Skinoreny je aktívnou zložkou kyselina azelaínová, ktorá je tiež účinnou metódou boja proti akné, ale nemusí byť vhodná pre všetkých.
Preto ich porovnanie je zložité kvôli rôznym aktívnym látkam.

Mám veľmi problematickú pleť, často a hojne pokrytú pupienkami. Dlho som použil Skinoren gél, ale nečakal som na výsledok, aj keď som počul, že to pomáha veľa. Na pozitívne recenzie priateľov, tu je mesiac a pol, testujem jeden gél. Výsledky sú pôsobivé.

A v akých prípadoch používa Skinoren s Metrogilom? Prišiel som prehľad, ktorý opisuje túto metódu, ale nehovorí, prečo bola použitá v takejto kombinácii. Fotky predtým a po tom, čo to urobil, tu aj to bolo osvetlené. Obávam sa, že by som bolí, koža je veľmi citlivá.

Dobrý prep, rozmazanie už mesiac je výsledkom. Mám stredne ťažkú ​​formu akné. Pokračujem v liečbe.

Dobrý deň, chcem sa opýtať, o Skinoren gélu po jeho uplatnenie na pokožku zanechá znateľné bielu farbu, pre porovnanie - ako (omietka), ako vyriešiť tento problém, ale potom som sa ísť na vysokú školu, a jeho tvár bola biela.
Stále som sa chcel učiť krém Avene Clean-ac, či môže byť aplikovaný na Skinoren, a ak áno, koľko minút s cieľom odstrániť sucho + biely odtieň gélu?
Pre skoršie vďaky za odpoveď...

Vlad, ak je veľmi biela tvár, stojí za to čakať na namočenie krému a možno aj trochu vlhké ubrouskom. Ak to nepomôže, potom položte béžový tón na prášok, bude to nepozorovateľné a tvár sa stane prirodzeným odtieňom.
Naneste hydratačný krém po 20-30 minútach, kedy sa Skinoren úplne vstrebáva.

Ďakujem vám za odpoveď. Vezmem tvoju radu.

Dobrý deň, táto otázka nie je štandardné, ale môžete dať odpoveď. Takže robím kulturistiku, a čas od času som sa musieť použiť AAC, inými slovami, anabolické steroidy, chcem, aby ste vedeli, či je možné kombinovať liečbu s liečbou AHA na tom, či (alebo Skinoren effezel). Domnievam sa, že táto otázka je relevantná, pretože ste si tiež prečítať športovcov a pre nich je to bolestivé téma po skončení kurzu, hovorím o "pupienky". Všeobecne platí, že ak dovolíte dať odpoveď na túto otázku, šťastný o nej diskutovať a analyzovať všetky detaily. Aby ľudia rozumeli.

Dobré popoludnie, Anton!
Samozrejme, že môžete kombinovať, nevidím žiadne problémy. Avšak formy prejavu akné vo všetkých sú rôzne a v tomto prípade je liečba symptomatická.
Ak je jasný zápal iba na pozadí AAS, potom pomôžu externé antibiotiká + hygiena.
Všeobecne platí, že ak užívate steroidy z času na čas a viete o probléme, ako sú pupienky, potom by ste mali vždy nasledovať, starať sa o pokožku. Steroidy zvyšujú aktivitu mazových žliaz, teda zablokovanie pórov, šírenie baktérií a zápal.
Láskavý a vždy dávať pozor na koži: kroviny s kyselinami, gély na umývanie (nie séria Klerasil alebo Garnier), utrite tvár porážke a miesto samostatný uterák alebo jednorazové tkaniva, pravidelne hydratovať nekomedogennymi prostriedky, nevysušuje kožu, pretože peresushivaya tom, stačí ďalej provokovať mazových žliaz, tj tam bude viac pimples.
Liečba sa má uskutočňovať bez prerušenia, bez ohľadu na príjem steroidov, napr. Skinnoren, empelom, basiron, zrkadlo a iné iné prostriedky. trvalé ovládanie kože.
Je potrebné neustále vyčistiť, neumožňujú upchať póry a nechať dýchať.
Kontinuálna liečba drogami pomôže zvládnuť aktiváciu kožného mazu v určitých časoch, obmedziť ho a výrazne znížiť riziko "kontaminácie" pokožky.
Takže musíte určiť typ pleti a dodržiavať štandardné pravidlá starostlivosti a liečby akné.
Základná starostlivosť o liečbu akné som opísal tu - http://priwi.ru/1-etap/
Môžete si vybrať liek, ktorý sa uzdravuje podľa vlastného uváženia a citlivosti pokožky.

V skutočnosti veci je to, že pri užívaní AAS, akné, pretože tam žiadne nie sú, ale po absolvovaní kurzu, existuje určitá nerovnováha v hormonálnej pozadia osoby a trpí kožu, môže byť zvýšené hladiny estradiolu a mnohých ďalších dôvodov.
S ľútosťou som začal liečbu, pretože som sa s týmto problémom predtým nestretol s "P.", možno je pre mňa 21 rokov, ale stále nemusím hádať, rozhodol som sa, že sa s ním zaobchádza.
Používam také prostriedky ako: gél skinoren už 2 trubice "poshol", drhnúť Noreva zo série Exfoliac Facial Scrub, vlhká. Avene Clean-ac krém ešte kúpil, ale objednal už prepravovaný, Aevit 2 d / deň, obrúsky, zatiaľ čo všetko.
Myslím, že chcem kúpiť ďalšiu tubu skinnoren a prejsť na efekt "ako si myslíte"?
Prostriedky na umývanie ráno a večer používam peniaze. mydlo ", ako sa cítite o ňom, chcel by som to vedieť? "Či už to stojí za to nahradiť počuť, kože na to zvykne a nie je to taký výsledok, ktorý dáva najprv.
1-2 krát týždenne sa roztok sódy + soli (1H. Sčítanie Lyžica a sčítanie) a vyhladiť tvár, v ktorom je rovnaký druh lúpanie dobu 1 až 2 minút a opláchnite teplou vodou.
A chcel som sa dozvedieť o maske (soda + soľ) po aplikácii cez koľko si myslíte, že môžete použiť skinnoren?

A stále zabudol napísať antibiotiká doxycyklín, vezmem 2 tab. za deň.

Vzhľadom na to, že užívate tieto lieky, teraz by ste mali pozorne sledovať Vašu pokožku.
Dechtové mydlo je dobrý nástroj, nemôžete si na to zvyknúť, prečo? Je to úplne prirodzený produkt. Aj keď vidím, že povesť na internete prešla opačným významom.
Ale po mydlovej zmesi je potrebné aplikovať hydratačný prostriedok, tiež veľmi vysuší, odtiahne kožu, to sa nedá tolerovať.
Dávam prednosť neutrálnym umývadlám, ktoré neublížia, nevysušujú kožu z kozmetiky chemikov. Ale ak vám všetko vyhovuje mydlo, nemôžete ho nahradiť.
Exfoliačné kefovanie by sa nemalo používať častejšie 1-2 krát týždenne a len vtedy, keď nie sú žiadne vyrážky, zápaly a rany. V opačnom prípade bude kyselina korodovať pokožku.
Prečo užívate antibiotikum, ak je príčina pupienok zhruba známa? Prestať brať antibiotiká, je lepšie si kúpiť externý, napríklad Zerkalina - http://priwi.ru/sredstva-ot-pryshhej/zerkalin/ a použiť bodku na zápal.
Prečo prejsť na Effezel? Pomôže vám Skinoren? Skinoren tiež nemá žiadnu závislosť, ak sa zápal znižuje, vyhovuje vám a nechá ho. Azelaová kyselina obsiahnutá v Skinorene pomáha predchádzať pigmentovým škvrnám.
Sóda a soľ - zvyčajne máte takýto prostriedok? Použite Skinoren nie skôr ako 2-3 hodiny, alebo v tento deň je lepšie, aby ste ho vôbec nepoužili.

Momentálne som mimo kurz, už mesiac.
Rashes ako také sú väčšinou na lícach a malú lícnu kosť.
Decht používa dlho a samozrejme suší "nemilosrdne"))
, ale myslím, že hydratačný krém bude robiť svoju prácu a odstrániť suchosť kože.
Chápal som o kobercoch.
To znamená, že z vnútra nemôžu byť baktérie zabité antibiotikami, alebo robia len horšie?
Pokiaľ ide o nahradenie lieku skinnoren efektom, myslím si, že je oveľa účinnejší pri liečbe týchto darebákov.) Alebo nie je to v poriadku, že to myslíte?

Antibiotiká sú veľmi nebezpečné, po ich užívaní môžete dostať dvojitú dávku vyrážok a vážnejšiu povahu.
Preto doporučujem zastaviť používanie antibiotík a nahradiť ich za vonkajšie na zapálené pupienky.
Pokiaľ ide o dechtové mydlo - stále premýšľajte o lekárni, jemnejšie umývanie. A mydlo sa môže používať na prevenciu 2-3 krát týždenne pred spaním alebo ráno raz denne. Ak ich neustále používate, vysušte pokožku, potom dostanete opačný účinok - mazové žľazy začínajú zúrivo pracovať na vyplnenie mastnej kože, čo vedie k upchávaniu pórov.
Nie každý je vhodný pre Effezel, takže ak bežne nosíte Skinoren a funguje to, potom nevidím dôvod na jeho nahradenie. Dôvodom je, že ste ju dlho používali a akumulácia kyseliny v pokožke práve začína, a ak idete na Efeezel, proces akumulácie adapalénu začne znova, t.j. najmenej mesiac na čakanie na viditeľné výsledky + prvé 2 týždne vedľajších účinkov a nepohodlie.

Používam už štvrtý deň Skinorene gél. Ale výsledok ešte nie je viditeľný, na tvárach sa objavili ešte viac pupienkov, hoci tu predtým nebolo. Čo mám robiť?

Existujú nejaké ďalšie vedľajšie účinky? Suchosť, peeling, opuch? Alebo sa objavilo len nové akné a nebola už reakcia?
Ak je len akné, potom to znamená účinnosť lieku. Ak sa rozhodnete o 4 dni, nestojí za to, aspoň jeden mesiac by sa mal testovať, pretože penetrácia kyseliny azelaínovej je veľmi nízka, musíte počkať.
Tiež otázka: aplikujete Skinoren len na postihnuté miesta pokožky alebo na celý povrch?

Skinorene gél lieči akné?

Zdrastvujte, chcel som sa spýtať. Mám dospievajúce pimples (ja som 13). Keď zostúpil alebo odišiel k dermatológovi, povedala alebo povedala, aby skľučovala skinorenomom raz denne na každej tvári. Už tu 9 dní som rozmazaný, ale pred 2-3 dňami začali peeling, že je priame je viditeľné všetky tieto shelushinki to je dobré. Povedzte alebo povedzte prosím, je to zlé alebo naopak znamená, že prípravok funguje alebo funguje. Alebo možno príliš rozmazávam a kvôli tomu?

znamená, že liek funguje. Nezachyťte kožu a škvrnu hydratačným krémom, ktorý nie je liečebný.

Ďakujem veľmi pekne, ale čo to znamená, že to nie je liečivo?

neupcháva póry

Dobrý deň, prompt pzhl, ako tomu bolo effezelom Pts pomohol (skin clear), teraz som zaberenela a effezel zrušené, možno môžete ju použiť, je situácia v tvári zhoršila, mnohých malých pupienkov, a to najmä na čele a brade po začiatku používania skinorenom hneď nasledujúci deň sa situácia zhoršila, že pupienkov dochádza k zápalu a tváre sa začali objavovať bolestné na to, čo je na jednej tvári pravá ks 5 vyskočí, potom ďalšie v poradí, použite im 8 dní, dnešné čelo celej vyrážka ako vyschla, ale iba na dotyk Rovnako ako kôra sa objavila červená, to je teraz druhý deň nepoužívajú, ja potretá hydratačné Aven, všetko kozmetiky nekomedogennaya, koža nie je nijak zvlášť pálenie nie je poškriabaný počas aplikácie, trochu brnenie, ale znesiteľné, vysušuje ju len tak, to je dočasný a stojí za to, či sa má aj naďalej používať alebo mi nie je vhodný?

áno, pokračujte, chudobné pracovné prostriedky, potrebujete čas.

Napíšte aspoň niekoľko mien neléčivých krémov, prosím

Všetky krémy z kozmetiky chemikálií nie sú komedogénne
http://priwi.ru/acne/aptechnaya-kosmetika/

Nemám rád masti, po nich je koža mastná. Pre mňa na konzistenciu riešenie Zrkadlo

Skinoren

Formy uvoľnenia

Pokyn Skinoreny

Skinoren (farmakologicky účinná látka - kyselina azelaínová) - liek na liečbu akné a hyperpigmentácie. Akné vulgaris alebo akné vulgaris sa vyvíjajú u 80-90% adolescentov počas puberty. S pribúdajúcim vekom závažnosť kožných ochorení erodujú, ale v niektorých prípadoch (napríklad endokrinné disruptory) akné pretrváva aj po 30-40 rokoch. Príčiny akné dnes označené lekárnik presnosťou: nadprodukcia mazu, kornifikace vylučovací kanály z mazových žliaz, nekontrolované množenie Propionibacterium acnes a zápal. V súčasnej dobe je väčšina názor klinických pracovníkov, pokiaľ ide o liečbu akné sú rovnaké: musí to byť patogénne (zameraná na príčinu skôr než účinok) a vziať do úvahy závažnosť patologického procesu. V miernou až stredne ťažkou akné môžu obmedziť prostriedky pre miestne aplikáciu, a v prípade, že choroba stane závažné, je potrebné sa uchýliť k systémová liečivá (antibakteriálne a antiandrogénne činidlá, retinoidy). V nepretržitom hľadaní efektívnejších metód boja proti akné priťahuje pozornosť vedcov azelaová, ktorá bola použitá až doteraz pre liečbu hyperpigmentácia a malígneho melanómu. Nevplyvnila normálne bunky, ale agresívne malígne bunky sa dostali do polomeru svojho antiproliferatívneho a cytostatického účinku. S ďalšou štúdiou kyseliny azelaínovej bola jej účinnosť tiež stanovená s akné. To všetko následne tvorilo základ pre vytvorenie prípravku Skinnoren, účinnej látky, v ktorej práve pôsobila kyselina azelaínová. Vzhľadom k výrazným antimikrobiálne, protizápalové a anti-proliferačnej (potláča nežiaduci rast buniek) účinky tejto látky, Skinoren okamžite získal povesť ako úspešný likvidátor akné vulgaris a pevne sa jeho miesto na farmaceutickom trhu. Jednou z výhod tohto lieku je absencia nežiaducich vedľajších účinkov, charakteristických pre iné lieky používané na liečbu akné.

Stopy kyseliny azelaínovej sa nachádzajú v ľudskom moči. Bez ohľadu na jej pôvod (endogénne alebo exogénne), kyselina azelaová sa metabolizuje v mitochondriách s tvorbou netoxických metabolitov (ďalšia tehla v pevnom podklade profilu bezpečnosti kože). Kyselina azelaínová má antioxidačné vlastnosti, ktoré inhibujú tvorbu voľných kyslíkových radikálov. V terapeutických dávkach potláča syntézu DNA a inhibuje aktivitu mitochondrií v malígnych bunkách. Okrem toho kyselina azelaová má antimikrobiálny účinok na aeróbne a anaeróbne baktérie a má fungistatický účinok. Pri použití skinnorenu sa výrazne znižuje počet zapálených a nezapálených akné. V tomto prípade zmizne nielen povrchové bubliny, ale aj hlboko ležiace keloidy a cysty v hrúbke kože. Avšak človek by si mal byť jasne vedomý skutočnosti, že akné je veľmi "tvrdohlavé" ochorenie. Výrazné zlepšenie na pozadí liečby možno očakávať skôr ako mesiac po pravidelnej aplikácii skinoren a pozorovanie vymiznutia hlbokých lézií nie je skôr ako 5-6 mesiacov farmakoterapie. V tejto súvislosti, aby Skinorene dokázal maximálny terapeutický účinok, musí dostať dostatočný čas. Účinnosť a bezpečnosť lieku sa skúmala v kontrolovaných klinických štúdiách zahŕňajúcich 2000 pacientov. U pacientov s papulopustulárnym akné bola závažnosť kožného syndrómu porovnateľná s tabletovaným tetracyklínom a erytromycínom vo forme krému. Vo všetkých týchto prípadoch sa v dôsledku liečebného postupu počet papulárnych a pustulárnych akné znížil o 65-85%. Výhodou skinoreny pred "rivalmi" v štúdii bol nedostatok systémových vedľajších účinkov. Pokiaľ ide o lokálne reakcie, mierne podráždenie kože a erytém, zaznamenané v počiatočnom štádiu liečby, nakoniec zmizli bez stopy.