Hlavná

Dermatitída

Koľko dní musí byť doma s ovčím kiahňam?

Slepičík je bežná a veľmi nákazlivá detská choroba. Táto infekcia je najčastejšie zistená u detí vo veku 2-7 rokov v miernom stave, hoci niekedy sú dojčatá a dospievajúci a dospelí, ktorí trpia ovčím kiahňou, oveľa ťažší.

Príčinný činiteľ tejto choroby, hoci nestabilný mimo ľudského tela, je schopný lietať s časticami hlienu niekoľko desiatok metrov a citlivosť na to dosiahne 90-100%. To je dôvod, prečo keď sa v detskom tíme nachádza ovčie kiahne, oznámi sa karanténa a choré deti sú izolované. V tomto prípade rodičia zaujímajú, či sú takéto opatrenia potrebné, či je skutočne nemožné kontaktovať chorých so zdravými a ako dlho sedia na zozname chorých s kurací kiahňou?

Ako môžete dostať ovčie kiahne?

Choroba sa prenáša prevažne vzdušnými kvapôčkami od pacientov v období infekcie:

 • V posledný deň inkubačného obdobia, kedy symptómy ochorenia ešte chýbajú.
 • Počas celého akútneho obdobia, kedy koža vyskočí a teplota sa zvýši.
 • Ďalších 5 dní po vyjdení poslednej injekčnej liekovky.

Infekcia je možná aj pri kontakte, ak sa dotknete bublín, pretože vo vnútri každej z nich sa nachádza veľa vírusov, ktoré spôsobujú ovčie kiahne. Okrem toho sa infekcia prenáša z matky na plod počas obdobia tehotenstva.

Keďže vírus netoleruje vplyv rôznych faktorov životného prostredia, rýchlo (v priebehu 10-15 minút) zomrie mimo tela pacienta, a preto prostredníctvom tretích strán a objektov sa ovčie kiahne prakticky neprenášajú.

Zdrojom vírusu pre dieťa môže byť staršia osoba so šindľami, pretože pôvodca týchto dvoch ochorení je rovnaký. Faktom je, že vírus z ovčích kiahní po zotavení neopustí telo, ale zostáva v tkanivách nervového systému, ktoré sa prejavujú u ľudí starších ako 40 rokov vo forme herpes zoster. Ak je dieťa v kontakte s takým vyrážkou, ochorí sa ovčím kiahňam.

Symptómy ochorenia

Podľa prvých príznakov ochorenia je veľmi ťažké zistiť, že ide o kurací kiahň. Dieťa si sťažuje na bolesť hlavy, bolesť v krku, slabosť, odmieta jesť, spí nesprávne, stráca záujem o hry. Tak začnite akékoľvek iné detské infekcie. Ale akonáhle sa v ten istý alebo nasledujúci deň zvýši telesná teplota a objaví sa charakteristická bublinová vyrážka, diagnóza sa objaví jasne a bez ďalších vyšetrení.

Najskôr sa na koži trupu chorého dieťaťa objavia malé škvrny ružovej a červenej farby. Rýchlo sa zmenia na papuly (takéto pupienky sú ako uhryznutie komárom) a potom sa stávajú jednorazovými liekovkami s čírou tekutinou vo vnútri. Navyše obsah vesmírov oblaku, vezikuly sa roztrhajú a kôry tvoria na vrchole. Ak nie sú poškodené, vyrážka prechádza bez stopy.

Treba poznamenať, že vyrážka na vetre je veľmi svrbivá a dáva chorému dieťaťu značné nepohodlie. Okrem toho, zatiaľ čo prvé vyrážky sa hoja, vedľa pokrytých bublinami a na iných miestach pokožky (v oblasti hlavy, na končatinách) sa objavia nové vyrážky. Súčasne s každou ďalšou "vlnou" vyrážky sa telesná teplota znova stúpa.

Prečo deti s kiahňou izolát?

Vo väčšine detí mladších ako 10 rokov kuracka kiahni beží celkom ľahko, toľko rodičov sa zdá, že táto infekcia je neškodná a nerozumie potrebe karantény.

Prehliadajú, že pre niektoré kategórie ľudí predstavuje také infekčné ochorenie v detstve vážne nebezpečenstvo:

 • Pre deti s imunodeficienciami.
 • Pre deti, ktoré majú chronické patológie.
 • Pre dospievajúcich a dospelých, ktorí v detstve netrpeli ovčím kiahňam.
 • Pre tehotné ženy v prvom trimestri tehotenstva, ak nie sú očkované a predtým neboli ochorené.

Ak chcete vylúčiť kontakt s takýmito ľuďmi, choré deti by nemali ísť do materskej školy a ísť von na ulicu.

Ako dlho trvá ovčie kiahne?

Presne povedať, koľko dní je chorých s kiahňou kiahní je nemožné. Trvanie ochorenia u dieťaťa závisí od mnohých faktorov, napríklad od stavu jeho zdravia, veku, prítomnosti chronických ochorení, aktivity vírusu a mnohých ďalších.

Všeobecne platí, že počas ovčieho kiahne môžeme rozlíšiť tieto obdobia:

 1. Inkubácie. Začína okamihom infekcie a končí prvými klinickými príznakmi ochorenia. Počas takého obdobia, ktorého priemerné trvanie je u detí 2 týždne (minimálne obdobie je 7 dní a maximum je 21 dní), dieťa nemá príznaky infekcie a nie je možné určiť, že už začal mať ovčiu kiahňu.
 2. Prodromálne. Toto sa nazýva obdobie dlhého (1-2 dni), počas ktorého sa dieťa cíti dobre, ale vyrážka stále chýba, takže nie je možné diagnostikovať ovčie kiahne.
 3. Vyrážky. V tomto období sa choroba prejavuje najmä aktívne a dieťa je veľmi nákazlivé voči ostatným. Vyrážky sa môžu objaviť na koži len raz, ale častejšie sa vyskytujú "vlny" a trvajú 2-9 dní.
 4. Recovery. Toto obdobie choroby začína objavením sa posledných "čerstvých" vezikúl na koži. Po 5 dňoch sa už dieťa nepovažuje za infekčné. Pokryté hrdzou, vyrážka spočíva na tele 1-2 týždne, po ktorej kôra zmizne a pokožka sa úplne vylieči.

Ako vidíte, dĺžka každého obdobia môže byť odlišná. S miernou formou v dieťati po krátkom prodromálnom období toho istého dňa sa objavia niekoľko bublín a do 1-2 dní sú pokryté kôrou, to znamená, že celé ochorenie trvá asi 7-8 dní. Pri ťažkých a komplikovaných ochoreniach môže byť ochorenie oneskorené niekoľko týždňov.

Prežívatelia kiahní sú ochránení pred takouto infekciou po zvyšok svojho života. Opätovná infekcia je možná vo veľmi zriedkavých prípadoch a je zvyčajne spojená s problémami s imunitou. Takže nestojí za to, aby ste sa obávali, ako dlho bude dieťa dostať imunitu proti ovčím kiahňam. Dokonca aj vo forme svetla, ochrana pred vírusom bude stabilná a bude trvať celý život.

Koľko dní musí byť doma pre choré dieťa?

Trvanie domácej karantény v každom prípade ovčieho kiahne sa určí individuálne. Zvyčajne sa lekári sústreďujú na čas objavenia sa posledných vezikúl a umožňujú chodiť po 5 dňoch po tom.

Deti, ktoré navštevujú materskú školu a školu, však odporúčajú držať svoje domovy o niečo dlhšie, pretože imunity po kiahní klesajú. Zvyčajne sa dieťa vyčerpá po zmiznutí všetkých kôrov z kože, keď prejdú škvrny z vyrážok. Najčastejšie sa vyskytuje 2 týždne po nástupe choroby.

liečba

Väčšina prípadov ovčieho kiahne v detstve sa liečia doma s použitím symptomatických liekov. Iba ťažké formy kuracích kiahní sa musia v nemocnici liečiť pomocou antivírusových liekov.

Dieťaťu sa odporúča odpočinok v posteli, hojný nápoj, ktorý šetrí potravu pre tráviaci trakt. Vyrážka, aby sa zabránilo infekcii a uľahčilo sa svrbenie očí zelenok, fukortsinom, PoksKlinom, Tsindol, roztok sódy a iné miestne lieky. Ak je svrbenie veľmi výrazné, spolu s pediatrom si vyberie antihistaminiká a utišujúce lieky.

Koľko vyrážok sa vyskytuje u kuracích kiahní

Ovčie kiahne je nákazlivá choroba, preto je veľmi dôležité vedieť, že forma vznikajúcej choroby, jej charakteristiky a čas aktívneho stavu ochorenia úplne závisí od individuálneho odporu imunitného systému. Závažnosť ochorenia a jeho znášanlivosť sú tiež spojené s vekovou kategóriou pacienta. Správne správanie pacienta, plnenie jeho lekárskych funkcií určuje v mnohých ohľadoch obdobie aktívnej fázy ochorenia a ako dlho sa vyskytujú vyrážky u ovčieho kiahne.

Doba inkubácie

Inkubačná doba začína od okamihu infekcie človeka vírusovým patogénom pred prvými príznakmi manifestu ochorenia. Priemerný časový interval od nástupu infekcie k veľmi malému ochoreniu je od 7 do 21 dní. Existuje určitý priebeh ochorenia: dieťa nevyvoláva vyrážku skôr ako 8 až 10 dní po infekcii, u dospelého sa tvorba vyrážok vyskytuje zvyčajne po 20-21 dňoch.
Časové obdobie choroby u dospievajúcich alebo dospelých sa výrazne líši od trvania ochorenia dieťaťa.

Šírenie vírusu s novým nosičom začína od okamihu infekcie. Ak dieťa nemá počas celého inkubačného obdobia žiadne viditeľné známky choroby, je už šírením infekcie.

Zvlášť nebezpečné je nosič vírusu v období 2 dni pred nástupom vyrážky.

Klinické vlastnosti

Prvé príznaky choroby sa vyskytujú pred vznikom charakteristických vyrážok.

Základné ukazovatele kiahní:

 • pacient odmieta jesť;
 • existujú vonkajšie známky slabosti, všeobecnej nevoľnosti;
 • existujú krátke pocity bolesti hlavy;
 • pozoruje sa mierne zvýšenie telesnej teploty;
 • choré dieťa sa stáva podráždeným, sťažuje sa na nepokojný spánok.

Zvyčajne po objavení sa vyššie uvedených prejavov v deň 2-3 má pacient prvé vezikuly. Po prvé, škvrny sa vytvárajú na koži ružovej farby, keď sú stlačené trochu husté. Kožné útvary sú asymptomatické, ale po chvíli sa škvrny zmenia na blistre, z vnútorného vyplnenia transparentným výlučkom. Sčervenanie s ovčími kiahňami sa objavuje v čase transformácie škvŕn a vzniknuté pľuzgy sa už začínajú silne pocítiť, cíti sa pocit pálenia. Ak chcete rýchlo zmierniť pocity svrbenia, musíte užívať akýkoľvek antihistaminikum.

Trvanie vyrážok

Počiatočným signálom pre skorý výskyt vyrážkových prvkov je zvýšenie telesnej teploty na stav subfebrilov. Nové vezikuly sa tvoria každé dva dni.

Ako dlho sa na pokožke vyskytujú periodické vyrážky s ovčím kiahňam? Aktívna fáza ovčieho kiahní umožňuje prejaviť novú vyrážku od 3 do 7 dní. Stav pľuzgierov, ktoré sa už objavili, ich dynamika a liečebný čas závisia od veku pacienta, od ochrannej reakcie imunitného systému a od formy ochorenia.

Analyzovať otázku počtu dní, počas ktorých posledná erupcia z ovčích kiahní, ktoré musíte vziať do úvahy zvláštnosť ovčím kiahňam vyrážky - spontánny otváranie tvorený bublín po dobu 4-5 hodín po nástupe. Teoreticky pravdepodobne chorý pacient ochorel na ovčie kiahne v deň 8 po objavení prvých indikátorov ochorenia. Pacient má škvrny, ktoré potrebujú 2 dni na zrelosť pupienkov. Zatiaľ čo prvé bubliny postupne menia priehľadný obsah na sérový exsudát koncentrovaným množstvom patogénu, trvá to 5 dní. Počas tejto doby sa fyziologicky očakávajú ďalšie štádiá škvŕn, transformované do bublín.

Piaty deň sa prvé pľuzgiere roztrhli, pacient je zvýšený zdroj infekcie, pretože uvoľňuje viac príčinného činidla pre ovčie kiahne. Počas 7 dní prechádza pacient 3-4 štádia vyrážky. Posledne uvedené sa vyskytujú doslovne deň pred koncom aktívnej fázy ochorenia. Na vytvorenie bublín, otvorenie pľuzgierov a pokrytie kôrkou potrebujú týždenné obdobie. Počas rovnakej doby sú rany prvej fázy vyrážky pokryté kôrou, liečia sa a prestanú sa svrbieť.

Kombinácia a roztrhnutie liečivej kôry podporuje výskyt poranení väčšieho objemu, infekcie povrchu rany, čo komplikuje liečenie.

Obdobie infekčnosti

V inkubačnej perióde ochorenia je pacient už pre tím nákazlivý. Dopravca si najčastejšie neuvedomuje, že sa stal latentným distribútorom. Počas tvorby škvŕn a následnej tvorby pľuzgierov predstavuje pacient vážnejšie nebezpečenstvo prenosu vírusu na iných. Aktívna fáza ochorenia zahŕňa súčasnú prítomnosť viacerých typov vyrážok na koži:

 • ploché škvrny ružovej alebo načervenalé farby;
 • malé pupienky s čírou tekutinou;
 • väčšie blistre so zakaleným obsahom;
 • Pohŕdané pľuzgiere s exsudátom;
 • krušné rany;
 • Liečivé rany s oddeliteľnými kôrkami.

Dôležité je vedieť, že pacient s ovčím kiahňam bude nakažlivý voči ostatným ľuďom, kým sa nevyčerpajú všetky obdobia vyrážky.

Na konci 6 dní, kedy naposledy kiahne vylieva deti, môžu malí pacienti navštíviť detský tím. 6. deň po zakrytí posledného vyrážky sa dieťa už nepovažuje za infekčné.

Vzhľadom na to, že u detí dochádza k určitému stupňu výskytu ochorenia kiahní, karanténne opatrenia detských inštitúcií začínajú od okamihu, keď sa v prvom chorom dieťati nachádzajú viditeľné známky. Karanténa končí skutočným zotavením posledného pacienta z detského tímu.

Má ovčie kiahne vyrážku?

Od momentu, kedy sa do organizmu dostal pôvodca ovčieho pôvodcu, je pacient infikovaný a prispieva k prenosu vírusu, ktorý je medzi ľuďmi. Celá Inkubačná doba až do prvého výskytu škvŕn nosiča prenáša vírus s prírodnými organickými sekrétov kašľom, rozprávanie, kýchanie, alebo v tesnom telesnom kontakte.

Celková dĺžka choroby

Na základe ukazovateľov inkubačného obdobia sa až do času výskytu vyskytuje v priemere až 3 týždne. Tento čas nie je aktívnou fázou ochorenia, ale vírusová látka sa uvoľňuje do životného prostredia. Aktívna fáza ochorenia je sprevádzané veľkým vírusových vizuálne známky mikroflóry a choroby: vyrážky, svrbenie, horúčka, slabosť, odmietanie potravy, únava, zlý zdravotný stav. Vzhľadom na to, že aktívna fáza ovčích kiahní trvá týždeň a pridaním doby úplného zahojenia rany na tele, môžeme s istotou povedať, že doba ochorenia ovčími kiahňami u ľudí trvá 7 až 14 dní.

Je ťažké robiť prognózy na určitý čas, pretože čas choroby kolíše kvôli individuálnej reakcii organizmu.

Faktory ovplyvňujúce trvanie ochorenia

Určite a presne odpovedať na to, čo závisí dočasné trvanie ochorenia, je to nemožné.

Podľa lekárskych pozorovaní existuje niekoľko faktorov ovplyvňujúcich časový interval aktívnej fázy ochorenia:

 1. Tendencia ochorenia byť miernejšou formou ovčieho kiahne predškolských detí je všeobecne známa. Adolescenti alebo dospelí sú ťažšie tolerovať varixy a dlho sú chorí.
 2. Atypické prejavy ochorenia - vyrážky v ústach, hrdla, vo vnútri tela sú najčastejšie zaznamenané u staršej generácie pacientov. Deti sú choré iba s miernou formou kiahní a získavajú celoživotnú imunitu. Preto vek má veľký význam pri vývoji a trvaní ochorenia, ako aj pri výskyte možných komplikácií.
 3. Oslabenie imunitnej obranyschopnosti organizmu prispieva k závažnému priebehu ochorenia. V dôsledku toho sa tiež zvyšuje doba zotavenia.
 4. Ak existuje ďalšia komplikovaná patológia, aktívny priebeh kiahní môže byť predĺžený.


Riziková skupina pre možné komplikácie alebo závažné ochorenie zahŕňa:

 • Žiadne tehotné ženy bez vakcíny v anamnéze. Existuje vážne riziko vzniku patologických zmien v plodoch.
 • Novorodenec narodený z matky, ktorá nemala ovčie kiahne a nemá očkovanie.
 • Dospelý, ktorý nedostal včasnú očkovanie.

V lekárskej praxi je asi 3-5% ľudí, ktorí mali opakovaný výskyt vírusovej choroby. Ako priťažujúce okolnosti mali pacienti v minulosti chemoterapiu na pozadí chronickej onkológie, iných ochorení, ktoré oslabili imunitu.

Koľko dní trvá ovčie kiahne a ako dlho sú vyrážky u detí po nástupe choroby?

Slepičík je ochorenie, ktoré často rodičom spôsobuje rozhorčenie a paniku. Niektoré mamičky majú obavy z počtu dní chorých s ovčím kiahňam, zatiaľ čo iné sú znepokojené tým, ako sa s nimi zaobchádza. Táto choroba má vírusovú etiológiu, takže je veľmi ľahké ju nakaziť. Trvanie a závažnosť úniku ovčieho kiahne u detí závisí od mnohých faktorov. Mama by si mala byť vedomá svojich základných prejavov a terapií, aby čo najskôr pomohla jej dieťaťu zvládnuť túto chorobu.

Trvanie kurčaťa závisí od mnohých faktorov a u každého dieťaťa má choroba závažnosť

Etapy vývoja kiahní

Kuracia kiahňa je jednou z najčastejších chorôb medzi deťmi, ktoré chodia do materskej školy a školy. Infekcia sa prenáša vzdušnými kvapôčkami a veľmi rýchlo vstúpi do tela detí. Dieťa trpiace ovčími kiahňami môže ľahko infikovať všetky ostatné malé detské kozy. Preto najčastejšie postihuje deti vo veku 4-7 rokov.

Kŕčové žily sa zvyčajne vyskytujú u detí bez akýchkoľvek komplikácií, s výnimkou všeobecnej nevoľnosti a horúčky. V priemere kojenec trpí ovčím kiahňou od 10 do 21 dní, hoci tieto ukazovatele sú čisto individuálne a závisia od imunity, ako aj od trvania každej fázy priebehu ochorenia.

Varicella v tele dieťaťa prebieha v štyroch fázach:

 • inkubácie;
 • prodrome;
 • obdobie vyrážok;
 • obdobie zhodnotenia a zhodnotenia.

Rodičia spravidla identifikujú varix v predposlednom štádiu, keď sa na koži objavia malé pupienky. Identifikácia kiahní v prvých dvoch fázach bez špeciálnych lekárskych znalostí je takmer nemožné, pretože všetky príznaky sa veľmi ľahko zamieňajú s inými ochoreniami.

Doba inkubácie u dieťaťa

Štádium priebehu ochorenia pred objavením sa prvých viditeľných znakov sa nazýva inkubačná doba. V tejto dobe vírus vstupuje do vnútorného dýchacieho traktu a potom sa začína aktívne množiť.

O tom, ako dlho trvá inkubácia, dokonca aj lekári argumentujú. Tento indikátor závisí od stupňa vývoja imunitného systému dieťaťa, tj od pripravenosti organizmu bojovať proti vírusu. Akékoľvek vonkajšie prejavy chýbajú. Všeobecný pocit dieťaťa a jeho nálada sa nemení.

Predpovedné obdobie

Predrodromné ​​obdobie ovčieho kiahne je etapa, ktorá trvá niekoľko hodín. V tejto dobe prechádza z inkubačného obdobia na akútne prejavy kiahní. Ide o jedinečnú reakciu imunitného systému na infekciu, ktorá sa rozšírila po celom tele. Počas tohto obdobia sa dieťa stane nosičom ovčieho kiahne a predstavuje nebezpečenstvo pre ostatných a najmä pre všetky deti, s ktorými je v kontakte.

Hlavné príznaky prodromálneho obdobia ovčieho kiahne sú veľmi podobné ako pri bežnej chlade. Keď si ich všimli, rodičia sa často mylne pokúšajú o liečbu ARVI, bez podozrenia, že ide o vážnejšie ochorenie:

 • všeobecná nevoľnosť s miernym zvýšením teploty;
 • zhoršenie chuti do jedla;
 • sťažnosti na bolesti hlavy.
Predprogramové obdobie je veľmi krátke; sa môžu vyskytnúť asymptomaticky alebo sa podobajú na nástup vývoja ARVI

Zjavenie týchto príznakov závisí od toho, ako dobre je imunita dieťaťa. U niektorých detí je prodromálne obdobie asymptomatické.

Vzhľad vyrážok

Vzhľad vyrážok na tele je obvykle sprevádzaný zvýšenou teplotou v rozmedzí 38-39 stupňov. Odborníci tvrdia, že teplota v prvých dňoch priamo určuje úroveň závažnosti ochorenia. U niektorých detí choroba trvá 10-14 dní pri teplote 37 stupňov a menších erupcií (pozri tiež: osýpky u detí: ako sa prejavujú, symptómy a fotografie). Ostatné deti trpiace ovčím kiahňam trpia strašným svrbením a vysokou horúčkou všetkých 14 až 20 dní.

Teplota u detí s kuracími kiahňami nemôže trvať na týždeň s výnimkou závažných foriem ochorenia. Lekári detí odporúčajú, aby sa nezlomili, ak indikátory nepresiahnu 38 stupňov. V pediatrii je zvykom domnievať sa, že telo dieťaťa sa musí naučiť sám bojovať proti infekcii. To posilňuje imunitný systém a zvyšuje odolnosť voči iným ochoreniam.

Prvé vyrážky s kiahňou kiahňou sa objavujú na tvári dieťaťa, pretože infekcia postihuje najskôr dýchacie cesty. Na niekoľko hodín ružovo-červené pupienky pokrývajú celé telo dieťaťa, čo vyvoláva svrbenie. V dôsledku toho sa stáva podráždeným, pretože ich chce poškriabať. Rodičia by mali ukázať maximálnu starostlivosť o svoje dieťa počas kiahní neštovice a nedovoľovať česanie týchto pupienok.

Jemné červené bodky sa zmenia na bubliny naplnené kvapalinou. Po niekoľkých dňoch sa rozdrvia, po ktorých sa na tele objavia nové vyrážky, ktoré prechádzajú rovnakým cyklom. Toto obdobie trvá 5-10 dní.

Obdobie návratu detí

Niekoľko dní po ukončení vyrážky začne obdobie úplného zotavenia. Korochki v tomto čase vypadnú, svrbenie zmizne a dieťa sa vyvíja stálu imunitu voči chorobe po zvyšok svojho života. Prípady opätovnej infekcie sú veľmi zriedkavé. Trvanie tohto obdobia je 5 až 7 dní.

Trvanie ochorenia v závislosti od formy kiahní

Pediatrická pediatria rozlišuje dve hlavné formy kurčiat - typické a atypické. Typická neštovica tečie v jednej z troch hlavných foriem - ľahkej, strednej a ťažkej. Mierna forma kuracích kiahní sa vyznačuje miernym zvýšením teploty. V tomto prípade sa vyrážky na tele objavia iba na niektorých miestach a prejdú niekoľko dní.

Dojčatá v strednej forme prebieha u dieťaťa so zvýšenou teplotou až na známku 38 stupňov a masívnou vyrážkou. Vezikuly na tele mladého nemajú trvať dlhšie ako 7-10 dní. Má ťažké svrbenie a poruchy spánku.

Choroba v ťažkej forme - je to mimoriadne zriedkavý fenomén, pretože je najčastejšie vystavený dospelým. V tomto prípade teplota stúpa na 40 stupňov, trvá dlho a netrvá 10-14 dní a koža pacienta je úplne pokrytá vezikulami. Horúčka, nevoľnosť, vracanie sú častými prejavmi vážnej neštvovej kiahne.

Dospelý kiahní je u dospelých ťažký

Atypická ovčie kiahne u detí nie je častá. V tomto prípade sa všetky klinické príznaky prejavujú oveľa silnejšie ako vo všetkých predchádzajúcich formách a teplota trvá až 3 týždne.

Je trvanie ochorenia závislé od veku?

Varicella je jednou z detských chorôb, takže stupeň závažnosti a trvania jej priebehu priamo závisí od veku pacienta. V detskom veku, ovčie kiahne spravidla prebiehajú v miernom stave. Adolescenti sú oveľa ťažšie tolerovať túto chorobu - so zvýšenou teplotou a masívnou vyrážkou. Podobné symptómy ovčieho kiahne sú zrejmé aj u dojčiat. Choré batoľatá mladšie ako jeden rok sú vystavené vysokej teplote, závažnému svrbeniu a masívnym vyrážkam, čo má za následok zlú chuť do jedla a spánok.

Ako dlho trvá teplota a svrbenie?

Hlavnými príznakmi ovčieho kiahne sú vyrážka a horúčka. Existuje niekoľko hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú počet dní, kedy sa dieťa musí zotaviť:

 • age;
 • práca imunitného systému;
 • formy priebehu choroby.

V štádiu prechodu pľuzgierov na mokré rany je silné svrbenie v karabínach. Zmeny teploty sa často vyskytujú pred výskytom vyrážky. Jeho indikátory priamo závisia od formy priebehu ochorenia. Teplota trvá v priemere od 3 do 10 dní, avšak s ovčím kiahňam je možné tieto údaje považovať za podmienené.

Periodicita vyrážok a trvanie hojenia kože

Prvé škvrny na koži pacienta sa po 2-5 dňoch zmenia na fľaštičky, po čom nasleduje nový cyklus ich vzhľadu, dieťa opäť vyleje. Slepačí kôň končí s výskytom suchých kôr, ktoré za niekoľko dní klesnú.

Potom môže koža na chvíľu zachovať hnedý odtieň. Obnova trvá približne 3 týždne od okamihu objavenia sa prvých spotov, podliehajúcich všetkým pravidlám starostlivosti o dieťa. Ak rodičia dovolia dieťaťu poškriabať pľuzgiere, môže sa vyvinúť komplikácie, ktoré vedú k zjazveniu a zjazveniu.

Je možné urýchliť zotavenie?

Okamžité zotavenie dieťaťa je zaručené podľa nasledujúcich pravidiel:

 • Prijatie základných liekov. Liečba varixov znamená použitie antipyretických a antihistaminík. Pomáhajú zbaviť sa teploty a minimalizovať nepríjemné pocity svrbenia.
 • Opierky na lôžko. Deti trpiace ovčím kiahňam by mali mať čo najviac času na odpočinok, aby sa ich telo čo najrýchlejšie zotavilo.
 • Pravidelný nápoj. Čaje, kompóty podporujú odstránenie infekcie z tela, takže ich použitie urýchľuje regeneráciu dieťaťa.
 • Hygiena. Rodičia by mali monitorovať stav vezikúl na telo dieťaťa, pravidelne ich liečiť zelenou alebo Fukorcinovou.

Trvanie ovčieho kiahne

ovčie kiahne (Kiahne) - infekčné ochorenie, ktoré sa vyznačuje tým, rozšírené erupcie na pokožku a sliznice. S otázkou, koľko dní trvá ovčie kiahne, budeme to zistiť nižšie. Toto ochorenie je medzi obyčajné detské infekcie, ale môžete dostať chorý s ovčími kiahňami v dospelosti, a preto so sebou nesie oveľa ťažšie ako u detí, a môže spôsobiť vážne komplikácie.

SYMPTOMY A CHARAKTERISTIKY CHOROBY

Zdrojom infekcie je chorá osoba alebo nosič infekcie, od posledných dní inkubácie a počas aktívnej fázy ochorenia. Od okamihu infekcie až po prvé príznaky ovčieho kiahne prechádza 11-21 dní, ale väčšinou vyrážky sa objavujú dva týždne po infekcii.

Niekoľko dní pred vyrážkou z ovčích kiahní možno pozorovať všeobecné príznaky infekcie.

Symptómy prodromálneho obdobia kiahní:

 • zhoršenie blahobytu;
 • zvýšená telesná teplota;
 • slabosť;
 • svalová bolesť;
 • Prenasledovanie v krku a kašeľ.

Ďalej na tele sa objaví svrbivá vyrážka. Spočiatku to pripomína škvrny, neskôr - bubliny naplnené čírou tekutinou. Vyrážky môžu byť jednoduché alebo pokrývajú celé telo. Po niekoľkých dňoch sa vezikuly roztrhli, vysušili a na ich mieste ostali kôrky. Počas celého obdobia vzniku nových vyrážok zostáva pacient nakaziteľný voči ostatným.

Po zotavení sa u človeka vytvorí celoživotná imunita proti ovčím kiahňam. Znova sa môže zhoršiť iba vtedy, ak sa vyvinú ťažké formy imunodeficiencie.

FORMY VOĽNE RÝCHLOSTI

V závislosti od trvania ochorenia, závažnosti a závažnosti symptómov sa rozlišujú dve hlavné formy: typické a atypické.

Formy typickej kiahní:

 • jednoduchý - je prenesená pomerne ľahko, vyrážka s jednou chorobou, je umiestnená pod pokrývkou vlasov na pokožke hlavy alebo chýba.
 • centrálnej - charakterizované vývojom typických symptómov.
 • závažia - vyrážky pokrývajú celé telo a môžu sa zlúčiť do veľkých oblastí, telesná teplota stúpa na kritické úrovne a je sprevádzaná ťažkou intoxikáciou.

Spravodlivé vyrážky s ovčím kiahňam u detí naznačujú miernu a strednú formu ochorenia. Prípady silného prúdu sú častejšie zaznamenávané u dospelých.

Pri atypickom priebehu ochorenia môžu byť príznaky infekcie extrémne akútne alebo úplne chýbajúce.

ČO DĹŽKA ZÁKLADNE ZÁKLADE

Presná odpoveď na otázku, koľko dní sa vlieva do kiahní kiahní, nemôže byť. Patologický proces je ovplyvnený veľkým počtom faktorov.

Ill s ovčími kiahňami v každom veku, ale deti sú obzvlášť náchylné k tomuto vírusu - je v kontakte s osobou chorou infekciou je takmer nevyhnutné.

Vyrážky s ovčím kiahňom sa líšia. Dĺžka trvania tvorby vezikúl priamo závisí od formy, v ktorej infekcia prebieha. Vek pacienta môže byť tiež dôležitý. U 60% pacientov, ktorí v dospelosti zažili ovčie kiahne, existujú rôzne komplikácie a trvanie vyrážok v závažnej forme ochorenia sa môže zvýšiť. Pravdepodobne ovčie kiahne u detí trvajú až 10 dní a postupuje podľa typického scenára.

Hlavné faktory:

 • všeobecný stav imunity;
 • vek pacienta;
 • dodržiavanie komplikácií.

Existujú určité kategórie pacientov, u ktorých je kiahní kiahní malígna a vyznačuje sa vysokým rizikom komplikácií.

Rizikové skupiny:

 • neimunizovaných žien počas tehotenstva (choroba je nebezpečná pre plod);
 • dojčatá, ktorých matky neboli očkované;
 • neimunizovaných dospelých, ktorí predtým neboli chorí.

TRVANIE DETÍ A DOSPELÝCH

Nie je možné povedať presne, ako dlho je kiahne v prípade dieťaťa alebo dospelého.

Obdobie vyrážok trvá až 10 dní, ale zvyčajne sa pľuzgiere prestane objavovať 5. až 8. deň po nástupe choroby. V okamihu, keď sa nové zložky vyrážky prestávajú formovať, pacient sa začne zotavovať. Bez ohľadu na to, ako dlho trvá vysypnoy obdobie, počas tejto doby pacient izoluje vírus a je schopný infikovať iných. Všeobecne sa uznáva, že infekčná sezóna ovčích kiahní končí 5 dní po objavení sa posledných vezikúl.

Trvanie infekčného procesu:

 • Doba inkubácie je od 10 do 23 dní.
 • Predčasné obdobie - 1-2 dni.
 • Obdobie vyrážok je 3-10 dní.
 • Obnova je približne 5 dní.

V priemere sa deti a dospelí dostanú do dvoch týždňov po dobu 2 až 3 týždňov, zatiaľ čo v prvom týždni choroby sa odporúča udržiavať odpočinok v posteli. U dojčiat, starších ľudí, tehotných žien a osôb s oslabenou imunitou môže choroba trvať dlho.

So stabilnou imunitou sa vyrážka objaví 1-2 dni a zmizne do týždňa. Závažná forma ochorenia trvá najmenej 2-3 týždne. Karanténa sa pozoruje počas prvých 10 dní po objavení sa prvej vyrážky.

Pacient je liečený na ochorenie symptomatickými prostriedkami. Aby sa zabránilo infekcii vyrážky a aby sa zvládol jej vzhľad, roztoky na škvrny sa ošetria antiseptickými roztokmi. Ak dieťa nepletne pľuzgiere, budú kôrky a zmizne do dvoch týždňov. V mieste vyrážky, pigmentácia pretrváva nejaký čas, a česané vyrážky sú často sprevádzané tvorbou jaziev.

Našli ste chybu? Vyberte ho a stlačte Ctrl + Enter

Slepičík je infekčné vírusové ochorenie, ktoré sa vyskytuje s charakteristickými vyrážkami na koži a slizniciach vo forme vezikúl naplnených kvapalinou. Veľa.

Koľko dní opustí kuracia kiahňa?

Kuracia kiahň je vírusové ochorenie, pri ktorom je charakteristické papulózne vyrážky po celom tele a často na slizniciach úst, nosa a hrdla. Koľko dní vyrážky s ovčím kiahňam u dospelých? Na úplnú odpoveď na túto otázku je potrebné najprv pochopiť príčinu výskytu ovčieho kiahne a klasifikáciu foriem infekcie.

Prečo sa objavuje vyrážka a ako to vyzerá?

Slepičík je vyvolaný vírusom patriacim do rodiny herpesvírusu typu 3. Príčiny infekcie vstupujú do ľudského tela vzduchom počas dýchacieho procesu. Neskôr vírus zavádza horné vrstvy kože a sliznice do buniek, po ktorých sa začne aktívne znásobovať pomocou bunkového systému reprodukcie proteínov. V tomto prípade sa vírus hromadí v bunkách kožného epitelu a slizníc a v dôsledku toho sa objaví vyrážka.

Ako vyzerá vyrážka? Začína sa objavovaním malých načervenalých škvŕn v tvári a hlave pacienta. Po krátkej dobe, maximálny v priebehu dňa, body sú prevedené do charakteristických papuly (malé škvrny v priemere viac ako 5 mm, s čírou tekutinou vo vnútri) a pokrýva väčšinu tela. Dodať, že postihnutá koža svrbí neustále, ale produkovať žiadne kroky, ktoré by mohli viesť k narušeniu integrity bublín, je zakázané, kvôli možnému vstupu na ľavej strane po akné lézií škodlivých baktérií.

Dodávame, že vírus ovplyvňuje celé ľudské telo, vrátane vnútorných orgánov, mozgu a nervového systému, takže v zriedkavých prípadoch sa na vnútorných orgánoch postihnutých patogénom môžu objaviť vyrážky. To sa však prejavuje vo všeobecnej forme choroby, ktorá je charakterizovaná najsilnejším poškodením tela vírusom.

Keď sa objavia prvé škvrny? Zvyčajne sa prvé prvky vyrážky objavujú 2-3 dni po objavení sa prvých príznakov infekcie (teplota, bolesť hlavy, bolesť svalov a kĺbov atď.). Vyrážka opúšťa celé obdobie ochorenia od okamihu jeho výskytu. Predpokladá sa, že po objavení sa posledných ohniskov kuracieho papuly sa po 5 až 6 dňoch človek zotaví, hoci telo bude oslabené ešte 2-3 týždne.

Stojí za zmienku zvlnený vzhľad kuracích kiahní. Po prvých vyrážkach príde malá prestávka - nové vyrážky sa nezobrazia a teplota sa trochu zníži. Nebude to trvať dlho, 1-2 dni, po ktorom sa objaví nová vlna bublín a teplota sa vráti na predchádzajúcu úroveň, alebo sa stane ešte vyššou ako predtým. Cyklus sa môže opakovať mnohokrát.

Ďalej budeme uvažovať o typických formách ovčieho kiahne, pretože sa líšia v závažnosti prietoku vzhľadom na aktivitu a koncentráciu vírusu v tele.

Typické formy kiahní

Existujú tri hlavné typy infekcie:

 • Jednoduché ovčie kiahne. Je extrémne zriedkavé u dospelých, ale často u detí. Je charakterizovaný malým počtom papuliek a nízkou teplotou. Zvyčajne vyrážky neskončia dlho a konajú sa 5. deň;
 • Mierne závažná infekcia. Vyskytuje sa veľmi často u infikovaných dospelých jedincov v spoločnosti. Vyznačuje sa bohatou vyrážkou z herpesu na tele a slizniciach a vysokou teplotou nad 38 stupňov. Vylijte pupienky s touto povahou choroby počas 6-8 dní;

Upozorňujeme, že v prípadoch mierneho ochorenia chladu môže vyvolať alebo nemusí objaviť vyrážky na sliznici úst alebo nosa. V miernom priebehu ochorenia je tiež možné objaviť charakteristické vezikuly v ústach alebo v nose.

 • Závažný priebeh ochorenia. Vyskytuje sa u dospelých členov spoločnosti nie tak často ako priemerná forma, ale nie zriedka. Vyznačujúci sa tým, viac papuly na slizniciach a na tele a môže naliať do rozkroku, na genitálie, a dokonca zobraziť (v prednej nalieva vzácne) tela. Slepičík je držaný počas 8-12 dní;

Atypické formy ovčích kiahní

V tejto časti článku analyzujeme atypické typy varixov, ktoré sú zriedkavé. Existujú 4 atypické formy ochorenia:

 • Neštovicová alebo asymptomatická neštovicová kiahne. Pri tejto súčasnej infekcii sa výskyt papulózneho vyrážok vyskytuje vo veľmi malých množstvách a teplota všeobecne sa nedá pozorovať ani je subfebrilná. Z tohto dôvodu človek, samotný pár nevie, že je chorý a píše slabú slabosť z únavy alebo mierneho ochorenia. Pomocou tohto formulára môže vyrážka trvať 2-3 dni;
 • Gangrenózna kiahní kiahní. Slepačie kiahne s týmto prejavom infekcie sa líšia - zvyšujú sa veľkosťou a obsah vezikúl sa zakalí kvôli purulentným procesom, ktoré sa vyskytujú v kožných tkanivách. Vyrážka s touto formou je liečená antibiotikami a dlho sa liečí. Veľmi gangrenózne ovčie kiahne sa liečia výlučne hospitalizáciou pacienta. Akné môže trvať dlhšie ako 12 dní;
 • Hemoragická kiahní kiahní. Je charakterizovaná porážkou infekcie krvných ciev, vyrážka sa zvyšuje vo veľkosti a obsah vyrážky dodáva zmes krvi. Zaobchádza sa veľmi ťažko a pod dohľadom lekára, vzhľadom na závažnú infekciu organizmom. Tento typ infekcie je spravidla intenzívny. Smrtelný výsledok je možný. Vyrážky môžu trvať dlhšie ako 12 dní;
 • Všeobecná kuracka kiahni. Tam je všadeprítomná závažná infekcia s celým organizmom, vyrážka vyleje všade, vrátane vnútorných orgánov a očí. Spravuje sa v nemocnici. Rashes trvajú dlhšie ako 12 dní;

Všimnite si, že základná kuracka kiahní je u dospelých veľmi zriedkavá. Dôvodom jeho výskytu je nedávny prechod imunostimulácie s použitím imunoglobulínu, ako aj núdzová profylaxia varixov s použitím imunoglobulínu alebo živých vakcín.

Hemoragickej a generalizované tipvetryanki možno pozorovať iba u ľudí s potlačenou imunitný systém, po uplynutí určitého priebehu liečby (po chemoterapii) alebo deficitom imunity (HIV infekciu alebo AIDS).

Gangrenózna povaha infekcie nastáva zvyčajne kvôli prenikaniu škodlivých baktérií do krvi vyčesávaním vyrážok. Pri včasnej a správnej liečbe je táto forma vylúčená.

Po analýze tvarov kuracích kiahní a príčine vyrážky môžeme pristúpiť k otázke: "Koľko dní opustí ovčie kiahne u dospelých?"

Nakoniec,

Na základe uvedených skutočností môžeme tvrdiť, že trvanie výskytu vyrážok s kiahňou kiahňou priamo závisí od závažnosti infekcie.

Koľko dní je to kurča? V skutočnosti sa môžu objaviť nové vyrážky v priebehu 4-12 dní s typickými formami ochorenia a 2-16 alebo viacerými dňami.

Ako urýchliť proces hojenia ovčieho oka? Na zníženie vplyvu vírusu na telo a urýchlenie liečby ovčieho kiahne sa môžu predpísať antivírusové lieky. Acyclovir je najbežnejšie antivírusové činidlo, ktoré pôsobí proti herpesvírusu. Použitie masti a tabliet s rovnakým názvom významne znižuje trvanie vyrážky v prípade kiahní.

Upozorňujeme, že pri miernom infekcii nepoužívajte Acyclovir.

Koľko dní opustí kuracia kiahňa?

Slepačie kiahne, alebo, ako sa tiež nazýva ovčie kiahne - táto choroba je známa takmer všetkým. Obyčajne sú tým viac mužov v detstve. Avšak ovčie kiahne sa môžu u dospelých objaviť. Treba poznamenať, že ľudia, ktorí sa znova ocitli, spravidla dostávajú celoživotnú imunitu voči tejto chorobe. To však nie je zárukou 100%. Teraz sa zaznamenáva stále viac prípadov opakovaného vývoja ochorenia. Ako vysvetľujú lekári, je to kvôli tomu, že vírus, ktorý vyvoláva výskyt ovčieho kiahne, v posledných rokoch zmutoval.

Zároveň mnohí mylne veria, že kiahne nie sú vážnou patológiou. To samozrejme nie je. Pri včasnej liečbe je však takmer vždy možné vyhnúť sa nežiaducim komplikáciám.

Vírus varicella-zoster (jedna z odrôd herpesu) vyvoláva výskyt ovčieho kiahne u ľudí. Infekcia týmto ochorením sa vyskytuje dvoma spôsobmi:

Avšak, môžete ovčie kiahne chytiť, aj keď si utrite tvár alebo ruky s uterákom pacienta. Nie je ťažké uhádnuť, že ohrození na prvom mieste sú deti predškolského a mladšieho školského veku navštevujúci škôlky, do záhrady alebo do školy. Choroba sa prenáša veľmi rýchlo. Preto, ak je niekto chorý s ovčími kiahňami, vzdelávacie inštitúcie, môžu byť uzavreté na 2-týždenné karanténe. Treba poznamenať, že na jar a na jeseň sa imunita prudko znižuje u detí a dospelých. Preto najvyšší výskyt ovčieho kiahne spadá presne do týchto období.

Symptómy ovčieho kiahne

Pozrime sa podrobnejšie ako vzniká táto choroba. Potom, čo sa vírus ovčích kiahní vstupuje do tela, je najprv nanesená na slizniciach horných dýchacích ciest, a potom preniká kožné bunky - tkanivá pokrývajúci povrch svalových a telových dutín.

Tam sa množia počas celej inkubačnej doby, ktorá trvá od 11 do 21 dní (najnebezpečnejšie sú prvé 14 dní).

Po aktivácii vírusu sa najprv dostane do lymfatických uzlín a potom do krvi. Potom sa začína objavovať prvé označené príznaky choroby. V celom tele vírus sa šíri s prietokom krvi, prenikajúcim vrátane, a do povrchovej vrstvy kože. Tam sa začína aktívne množiť, čo je dôvod, prečo sa najcharakteristickejší príznak tejto choroby objavuje - vyrážka.

Medzitým sa prvé príznaky ovčieho kiahne u detí a dospelých objavili o niečo skôr. Sú viac pripomínajúce príznaky prechladnutia. Najmä sa deti začínajú obávať približne 3 dni pred nástupom vyrážky:

 • kašeľ;
 • vysoká teplota;
 • všeobecná slabosť;
 • bolesti a bolesti;
 • Prenasledovanie v krku.

Potom po 2-3 dňoch sa sliznice a pokožka zakryjú malými bublinami, v ktorých je priehľadná kvapalina. Takáto vyrážka spôsobuje nový nepríjemný pocit - svrbenie, horšie v noci. Treba poznamenať, že tieto vyrážky môžu byť buď jednorázové alebo viacnásobné. Proces vzhľadu bublín trvá od 3 do 5 dní. Potom začnú prasknúť. Ďalej sa na mieste bublín vytvárajú suché kôry. Nemožno ich odstrániť, preto môžu na koži zostať jazvy.

U dospelých sú príznaky ovčieho kiahne približne rovnaké ako u detí, ale vo väčšine prípadov bude symptómológia výraznejšia. Často je vývoj patológie sprevádzaný intoxikáciou tela. U dospelých sa ovčie kiahne prejavuje ako zvýšenie teploty na 39-40 stupňov a často sa nedosiahne do 3-5 dní. Je tiež možné zvýšiť lymfatické uzliny - axilárne, submaxilárne, inguinálne, krčné. Človek sa môže triasť v chladnej, možno objavenie všeobecnej slabosti, bolesti.

Vyrážka u dospelých, podobne ako u detí, často pokrýva celý povrch tela, vrátane pohlavných orgánov. Tiež často bubliny sú vytvorené a na sliznice ústnej dutiny. Je potrebné poznamenať, že niekedy vyvinúť v dospelom kiahňami by jej príznaky sa môžu podobať ochorenia ako je encefalitída, zápal pľúc alebo opuchu mozgu. V tomto prípade je možné, strata koordinácie pozornosti, vznik svalové zášklby, kŕče, svetloplachosť, nevoľnosť, vracanie odovzdaním, suchý kašeľ.

Ak sa u dospelého človeka objaví ovčie kiahne, pravdepodobnosť komplikácií sa odhaduje na 60 percent. Je to veľmi alarmujúce číslo. Liečba choroby preto musí byť nevyhnutne vykonávaná pod dohľadom špecialistu. Je veľmi dôležité izolovať pacienta a poskytnúť mu odpočinok v posteli. Pomôže to vyhnúť sa vyrážke, čiže ochrániť človeka pred nežiadúcimi komplikáciami.

Koľko dní opustí kuracia kiahňa?

Teraz sa pozrime na ďalšiu dôležitú otázku, ktorá zaujíma veľa ľudí. Je to o tom, koľko dní vylieva kiahne. Okamžite upozornite na to, že neexistuje presná odpoveď, takže dáme priemerné hodnoty. V závislosti od veku osoby, stavu jeho imunitného systému a mnohých ďalších faktorov, ktoré sú dôležité v tejto situácii, obdobie vyrážok môže trvať 3 až 10 dní. Súčasne u detí, detí mladších ako jeden rok, tehotných, ľudí, ktorých telo je oslabené niektorými inými ochoreniami, tento proces trvá dlhšie ako u zdravých dospelých. V niektorých prípadoch sa objaví vyrážka v priebehu 2 týždňov. Takéto situácie sa vyskytli v lekárskej praxi, ale zriedka. Obdobie zotavenia je v priemere 5 dní.

Telo každej osoby však reaguje inak na vírus, ktorý vyvoláva výskyt ovčieho kiahne. Preto v niektorých prípadoch môže liečba trvať trochu dlhšie. V najzávažnejších prípadoch trvá celkové zotavenie 3 týždne. Tu je veľmi dôležité, v akom stave je v súčasnosti ľudský imunitný systém. Práve z tohto dôvodu závisí v prvom rade od toho, ako rýchlo sa človek dokáže zotaviť.

Koľko vyrážok s kiahňou kiahňou držať

Infekčná choroba ovčieho kiahne sa prejavuje ako vyrážka vo forme vezikúl na tvári a tele. Niektorí ľudia podceňujú vážnosť kiahní a veria, že postihujú iba malé deti. Avšak pri absencii imunity voči tejto infekcii môžu chorí dospievajúci a dospelí, a to v závažnejšej forme ako predškoláči.

Všetci pacienti majú záujem o to, koľko vyrážok sa vyskytuje u ovčieho kiahne u detí a dospelých. Skutočne je to vyrážka, ktorá spôsobuje najväčšiu úzkosť pacientom v akomkoľvek veku.

Známky ovčieho kiahne v detstve

Priamou príčinou infekcie je infekcia tretím typom herpesvírusu Varicella Zoster. Deti a dospelí majú 100% náchylnosť na kiahne. Príčinný činiteľ choroby sa dokáže doslova pohybovať prúdom vzduchu, a preto je názov - kiahní. Podľa stupňa šírenia choroba patrí medzi prvé miesta medzi ostatné infekcie.

Latentné obdobie po infekcii trvá 21 dní. V posledných dvoch dňoch inkubačného obdobia je pacientom zdroj infekcie pre okolitých ľudí. V tomto čase sa všeobecný stav človeka zhoršuje, teplota stúpa na 37,5 stupňov.

Prvé príznaky infekcie:

 • bolesť hlavy;
 • všeobecná slabosť;
 • pocit bolesti v krku;
 • kašeľ;
 • bolesť svalov po celom tele.

Charakteristikou detí je mierny priebeh ochorenia. Existuje ovčie kiahne ploché vyrážky, ktoré sa najprv objaví na hlave a tvári. Potom existujú pupienky, ktoré sú silne svrbiace. Počas tohto obdobia sa teplota tela stáva ešte vyššou. Pimples s ovčími kiahňami sa postupne naplnia sérovou tekutinou. Po 2-3 dňoch prasknú vodnaté papuly. Na mieste bublín sa objaví hnedá hustá kôra.

Trvanie vyrážky u detí

Koľko dní u detí odchádza kuracia kiahňa? Priemerná doba trvania je 5-8 dní. V závislosti od stupňa závažnosti môže vyrážka trvať až 10 dní. S miernou formou nazývanou rudimentárna, vyrážka zostáva na tele dlhšie ako 2-3 dni. Rodičia si ani neuvedomujú, že dieťa malo ovčie kiahne.

Potom, čo sa pupienky prestali objavovať, začne obdobie obnovy. Teplota klesá, celkový stav sa zlepšuje. Anáţka dieťaťa sa vráti a on je na oprade

Príznaky ovčieho kiahní u dospelých

Ľudia, ktorí prežili ovčie kiahne ako dieťa, získali celoživotnú imunitu. U dospelých, ktorí nemajú hlad, je ošípané oveľa ťažšie. Infekcia sa môže prejaviť v dvoch formách:

Prvý variant kiahní prebieha v miernej, strednej a ťažkej forme, z ktorých každá vyžaduje špecifickú liečbu. Nástup ochorenia je podobný ARVI. Slepičík dospelých sa obvykle vyskytuje so známkami intoxikácie:

 • zvýšenie telesnej teploty až o 40 stupňov;
 • ťažká slabosť v tele;
 • bolesť svalov;
 • Prenasledovanie v krku;
 • zväčšenie submaxilárnych, krčných, inguinálnych, axilárnych lymfatických uzlín.

Na rozdiel od detí, akné u dospelých sa najprv objaví na chrbte, žalúdku a hrudníku. Šírenie, obsadenie väčšiny povrchu tela. Veľké vyrážky vyzerajú ako jedno miesto. V závažnej forme sa objavujú vyrážky na sliznici úst, očí a pohlavných orgánov.

komplikácie

Po 12 rokoch sa každoročne zvyšuje pravdepodobnosť komplikácií. Existujú tieto negatívne dôsledky:

 • Kvôli silnému česaniu sa papuly potláčajú, čo vedie k purulentnej dermatitíde-pyoderme.
 • Najväčším nebezpečenstvom je roztrhnutie bublín v krku. Keď sa patogény dostávajú do pľúc, vzniká zápal laryngitídy s respiračným zlyhaním. Toto ochorenie sa nazýva aj kiahní.
 • Erozie na sliznici ústnej dutiny vyvolávajú stomatitídu.
 • V prípade infekcie rohovky sa papuly šíria do očných viečok, objavia sa pod očami a môžu viesť k strate zraku.
 • Pneumónia po ovčie kiahne sa vyskytuje častejšie u starších, dospievajúcich a tehotných žien.
 • Vírus kiahní môže ovplyvniť mozog a membrány. Známky meningoencefalitídy sú zmätok vedomia, porušenie koordinácie.
 • Akné na pohlavných orgánoch spôsobuje vaginitídu alebo vulvitidu u žien a zápal predkožky u mužov.

Komplikácie ovčieho kiahne sa vyskytujú hlavne pri nesprávnej alebo oneskorenej liečbe.

Trvanie vyrážky u dospelých

Koľko dní sú vyrážky s kuracími kiahňami u dospelých? Výskyt akné môže trvať 10-15 dní. Závisí to od závažnosti ochorenia, od úrovne imunity a súvisiacich patologických stavov. S hnisavosťou tvorba nových papulov trvá dlhšie ako zvyčajne a vyžaduje liečbu antibakteriálnymi liekmi.

Nebezpečenstvo pre tehotné ženy

Ak dieťa v dome trpí ovčím kiahňam, s ním nemôže byť kontaktovaná imunita nechránenej matky. Je to spôsobené teratogénnym (poškodzujúcim plodom) účinkom vírusu. V prípade materskej choroby v prvom a druhom trimestri tehotenstva môže mať dieťa s deformáciami postihnutými mozgom. Pravdepodobnosť potratu sa zvyšuje. Ak sa žena nakazí 2 týždne pred narodením, dieťa sa narodí s vrodeným ovčím kiahňam. Infekcia dieťaťa sa vyskytuje počas prechodu cez pôrodný kanál.

liečba

Itch ovčích kiahní prináša významné riziko pre dieťa a rodičia veľa problémov, a dospelí trpia neznesiteľnou túžbu poškriabať vyrážku. Neexistuje žiadna špecifická liečba infekcie. Liečba spočíva v zmiernení symptómov. K tomu použite antivírusové a antihistamínové vonkajšie prostriedky.

 1. Väčšinou predpísaná masť Acyclovir (Zovirax). Účinná látka lieku preniká do epidermis, kde blokuje násobenie vírusu. Výsledkom je, že zápal kože prechádza rýchlejšie a pacient sa čoskoro zotaví. Masť má antipruritické vlastnosti. Činidlo sa lubrikuje 4 až 5-krát denne.
 2. S kuracou kiahňou sa používa aj krém Gossipol, ktorý má antivírusový účinok.
 3. Analógom účinku Gossypolu je krém Flacoside. Používa sa na ovčie kiahne a herpes na perách. Prostriedok sa používa na mazanie pupienok 5 krát denne počas 5 dní.
 4. Veľmi účinný v prípravku na antihistaminikum proti ovčím kiahňam Fenistil gél. Liečivo zmierňuje bolestivé svrbenie, v dôsledku čoho sa dieťa upokojuje a zaspáva v noci.
 5. Vezikuly môžete ošetrovať kozmetickým prostriedkom - Kalamine lotion. Aplikuje sa na akné 7 krát denne počas 5 dní. Ak sa vyrážka stále svrbenie, priebeh liečby pokračuje až do zastavenia svrbenia.
 6. Používa sa pri kiahňach zindol - suspenzia na báze zinku.

Liečba vyrážok sa vykonáva od nástupu ochorenia a pokračuje počas jedného týždňa.