Hlavná

Ateróm

Aký je najlepší liek na svrab? Zvážte populárne metódy liečby u ľudí.

O takej chorobe ako je svrab počul všetko, hoci len veľmi málo ľudí je pripravených diskutovať o tomto probléme. Ale môže to postihnúť akúkoľvek osobu vrátane čistoty, hoci ľudia, ktorí dodržiavajú hygienu, postupujú inak: vyrážka je mierne vyjadrená a svrbenie narúša len večer alebo v noci. Budeme analyzovať svrab: príznaky a liečbu.

Svrab je infekčné ochorenie kože spôsobené kliešťom alebo svrašným svrabom, ktoré sa prenáša z jednej osoby na druhú. Je to belavý pohľad, ktorý meria až 0,5 mm.

Žena žije asi mesiac, spôsobuje podkožnú kožu a denne ukladá 2-3 vajíčka a produkty životnej činnosti. Násadové larvy, pred premenou na dospelých parazitov, prejdú niekoľkými fázami vývoja. Potom sa dostanete na povrch kože, kamarát. Muži zomierajú a ženy opätovne vstúpia na starú alebo novú hostiu.

Po infekcii trvá inkubácia od týždňa do niekoľkých mesiacov. Potom, čo je svrbenie, horšie v noci, a svrbenie sa pohybuje. Diagnóza ochorenia mikroskopickým vyšetrením, aplikácia špeciálnych činidiel na vizuálnu detekciu, ako aj jednoduché vizuálne vyšetrenie dermatológa.

Tiež by vás mohlo zaujímať:

 1. Prvou zbraňou proti ekzému na rukách sú masti. Prečítajte si najobľúbenejšie nástroje tu.
 2. Rosacea, čo je to? Budeme analyzovať príznaky a spôsoby liečenia rosacey na tvári
 3. Scleroatrophic Lihen: príznaky, liečba a prognóza u dievčat
  http://idermatolog.net/bolezni-soedinitelnoi-tkani/skleroatroficheskij-lihen.html
 4. Ako liečiť psoriázu pokožky hlavy, šampóny, ľudovú medicínu, prečítajte si tu.

Lieky na svrab

Moderné ošetrenie svrabu u ľudí je spojené s užívaním liekov. Spontánne ochorenie nemôže prechádzať a bez toho, aby sa príslušné opatrenia oneskorili mesiace alebo roky a pravidelne sa zhoršovali. Lieky proti svrabom sú rozdelené na deriváty balsamických prípravkov, derivátov síry, antiparazitárnych insekticídov, ako aj na "ľudové" lieky a metódy. Spôsobom aplikácie sú rozdelené na vonkajšie a vnútorné. Aké sú lieky na svrab a ich mená?

Sírna masť

Sírna masť je v súčasnosti najbežnejším liekom proti svrabom u ľudí. Ak má silný keratolytický účinok, týždeň je schopný zvládnuť túto chorobu. Ale masť zanecháva stopy na oblečenie a má nepríjemnú vôňu, takže liečba svrab s prípravkami bez zápachu je výhodnejšia.

Benzylbenzoát

Liečba svrabu benzylbenzoát,je to druhá najúčinnejšia po sírovej masti. Predávané vo forme emulzie alebo krému. Okrem keratolytickej látky má anestetický a antiparazitický účinok. Po prvej liečbe prežili vajíčka, takže schéma ošetrenia svrabovej s benzylbenzoátom sa bude opakovať po 3 dňoch. Liečivo na svrab benzylbenzoát je vhodné, pretože nezanecháva stopy na oblečení a dobre sa absorbuje do pokožky, ale pôsobí na nervový systém a v niektorých prípadoch môže viesť k dermatitíde. Vykonajte liečbu svrabom u detí mladších ako 3 roky s mimoriadnou opatrnosťou. Keď je dojčenie kontraindikované.

Spregal

Liečivo na svrab Spregal obsahuje neuroparalytický jed, ktorý zabíja nielen kliešte, ale aj larvy a vajíčka. Vo svojom zložení obsahuje dodatočnú zložku, ktorá zvyšuje účinok hlavnej aktívnej zložky. Podľa pokynov je jedno ošetrenie dostatočné na úplné vyliečenie, ale experti odporúčajú, aby sa postup opakoval za tri dni. Stojí za to, že sprej nie je lacný, ale balón je dosť na vyliečenie troch ľudí. V prípade choroby u novorodencov, dojčiacich žien, ako aj svrab v tehotenstve, liečba týmto liekom nemá žiadne kontraindikácie.

Liečba svrabom s sprejalem sa vykonáva vo večerných hodinách, takže liek pôsobí v noci. Po aplikácii sa nemôžete umyť. Po liečbe infikovaných postupov prechádza celý zvyšok rodiny. Všetko okrem hlavy a tváre striekajte zo vzdialenosti 20 až 30 cm, po 12 hodinách sa umyte a utrite.

Ak sa po liečbe svrabu vyskytne svrbenie, musíte mať na pamäti, že tento a ďalšie príznaky môžu byť obťažujúce viac ako týždeň. Pri ďalšej udržiavaní symptómov sa liečba opakuje.

permethrin

permethrin - jeden z bežných liekov na liečbu svrabu u dospelých, dostupný vo forme spreja, krému alebo krému. Koža sa spracováva okrem krku, pokožky hlavy a tváre. Má kontraindikácie pri používaní dojčiacich žien, detí a detí do piatich rokov. Môže spôsobiť pálenie, svrbenie, brnenie, alergie, znecitlivenie pokožky.

esdepaletrin

sprej esdepaletrin - analógom lieku Spregal, ktorý sa používa na kontinuálne spracovanie pokožky, s výnimkou tváre a pokožky hlavy, ak je to potrebné, zopakujte postup. Vedľajší účinok sa neodhalí.

Medifoks

Liečivo na svrab Medifoks - antiparazitárne činidlo s toxickým účinkom na roztoče a roztoče. Tento efekt sa prejavuje po prvej aplikácii. Pre osobu nie je veľmi toxický, nemá senzibilizujúci a lokálne dráždivý účinok. V tehotenstve je použitie nežiaduce, u detí mladších ako 2 mesiace sa nepoužíva.

Kurz a metódy liečby svrabu

Výber metódy terapeutického účinku je rovnako dôležitý ako voľba lieku, pretože závisí od metódy, ktorá určuje, koľko prostriedku proti poškriabaniu spadne pod kožu pacienta. A v tom doktor urobí vlastnú voľbu, pretože metódy liečby v tejto situácii nie sú regulované.

Existujú všeobecné pravidlá, ktoré treba dodržiavať:

 1. Liečte celé telo a končatiny, nielen postihnutú oblasť. Prostriedok sa aplikuje v tenkej vrstve, zvlášť starostlivo ošetruje ruky, pokožku medzi prstami, podpaží, miešku a perineum.
 2. Dávkovanie by nemalo byť veľké. Nie je možné používať iné lieky spolu s hlavným liekom.
 3. Je neprijateľné dostať lieky na sliznice a do očí.
 4. Ak sa choroba začne a vzniknú komplikácie, najprv sa liečia kožné lézie. Liečba sekundárnej infekcie sa vykonáva s antiseptikami a všeobecnou bioterapiou. Ekzém sa ošetruje lokálnymi zmäkčovačmi.
 5. S nórskymi svrabmi je pacient izolovaný a postihnutá koža je očistená keratolytickými látkami.

Spolu so základnými opatreniami je dôležité dôkladne dezinfikovať podstielku a oblečenie varením, antiparazitárne činidlo alebo aerosól A-PAR. Tí, ktorí mali kontakt s pacientom, musia dodržiavať potrebné bezpečnostné opatrenia, aby sa predišlo prenosu infekcie.

Ktorý liek na svrab je účinnejší?

Najefektívnejšími metódami sú metódy zahŕňajúce použitie lindanu, krotamitónu, kreatín a permetrínu v rôznych formuláciách.

Po sprchovaní sa náplasť trení do pokožky od brady k prstom, pričom sa venuje zvláštna pozornosť záhybom a ohybom. Postup sa opakuje po 24 hodinách. Oblečenie a postele sa menia. Po uplynutí dvoch dní po ďalšom trení sa odoberie hygienická kúpeľ. V prípade potreby odstráňte nápravu.

Napríklad pred vymenovaním krotamitónu sa pacient testuje na citlivosť mikroorganizmov, ktoré spôsobili ochorenie.

V prípade svrabu sprevádzaného ekzémom, pred aplikáciou spreja, je postihnutá plocha rozmazaná masťou obsahujúcou hormón nadobličiek (fluorokortex alebo analóg).

Pri ošetrovaní svrabu u detí počas postreku sa nos a ústa uzavrú utierkou a po zmene plienok sa celá zadná časť znova upraví. Hrebene na tvári sú ošetrené vatou vatou nasiaknutou.

Je veľmi dôležité sledovať prevenciu tejto choroby. Táto osobná hygiena, umývanie rúk pri vchode do miestnosti, okamžité použitie antibakteriálneho mydla po kontakte s pochybnými ľuďmi.

Ktoré lieky na svrab sú lepšie a účinnejšie na liečbu?

Svrab, ochorenie spôsobené parazitom, ktorý postihuje povrch kože. Dospelí i deti sú chorí. Prípravky na svrab sú povinné predpísané všetkým osobám s príznakmi choroby.

Počas mnohých rokov štúdia a liečenia tejto choroby vznikli celé skupiny drog, ktoré sa používajú predovšetkým a majú najväčší účinok. Treba poznamenať, že hlavnými zložkami liečby sú:

 • dodržiavanie hygienických opatrení;
 • lekárske ošetrenie;
 • Priebeh liečby by sa mal úplne odovzdať, aby sa zabránilo obnoveniu aktivácie kliešťov;
 • liečba ľudovými prostriedkami.

Keďže ochorenie postihuje dospelých aj deti, princípy liečby u týchto kategórií pacientov sú takmer totožné. Avšak v detskej praxi pri predpísaní lieku nevyhnutne zohľadňuje vek. V podstate sa používajú krémy, gély, masti na vonkajšie použitie, pretože parazit je lokalizovaný v povrchových vrstvách epidermis. Prípravky na svrab u dospelých majú koncentrovanejšie vlastnosti.

Prípravky na svrab pre dospelých a deti

Najefektívnejšie sú nasledujúce účinné lieky na liečbu svrabu:

 • lieky obsahujúce síru, decht;
 • Benzylbenzoát a jeho deriváty;
 • lindan;
 • permethrin;
 • crotamitonu;
 • metóda Demjanoviča.

Pred začatím liečby sa poraďte s lekárom. Ošúchaný zuden ukazuje veľkú aktivitu vo večerných hodinách a v noci, keď je teplý a pohodlný, takže takmer všetky lieky sú aplikované pred spaním, a to pre väčší účinok.

Prípravky na liečbu svrabu majú určité toxické a dráždivé účinky. Z tohto dôvodu lekár predpísal schému liečby pre každý typ lieku. Malo by sa pamätať na to, že na pozadí neustáleho svrbenia a poškriabania sa dokonca poškodia aj zdravé oblasti kože, takže nadmerné používanie vonkajších činidiel môže spôsobiť sekundárnu dermatitídu.

V takýchto situáciách, keď je choroba komplikovaná alergickou reakciou na lieky, musíte pridať lieky na liečbu alergií alebo dermatitídy.

Síra je súčasťou:

 • Wilkinsonova masť;
 • sírová masť;
 • sulfodekortem.

Prípravky obsahujúce síru a decht sa používajú na liečbu mnohých kožných ochorení. Medzi hlavné lieky možno rozlíšiť Wilkinsonovu masť. Produkt je k dispozícii v tubách a sklenených pohároch. Priraďte ako antiseptické, antifungálne a antiparazitické činidlá. Masť sa aplikuje na postihnuté oblasti pokožky, s výnimkou tváre a pokožky hlavy.

Pri aplikácii masti sa obzvlášť starostlivo ošetrujú medzigitálne miesta na rukách a nohách, bruchu. Používajte jedenkrát denne, aplikujte v noci na tri až päť dní. Po zmene oblečenia sa pokožka ošetrí teplým mydlovým roztokom.

Nevýhody lieku spočívajú v tom, že má dostatočne silné podráždenie kože, má nepríjemný zápach a znečistenú bielizeň. Tento liek sa nepoužíva v detskej praxi ani u pacientov s ekzémom.

V mnohých prípadoch sa používa jednoduchá sírová masť 33%. Aplikuje sa na postihnuté oblasti kože, účinok lieku je podobný vyššie opísanej masti.

Sulfodekortem má antiparazitický a protizápalový účinok. Je to kombinovaný prípravok obsahujúci síru a hydrokortizón. Používa sa na svrab, ktorý je ďalej komplikovaný dermatitídou. Masť sa aplikuje tenkou vrstvou až dvakrát denne a nanáša sa až na dva týždne.

Benzylbenzoát liečivo vo forme emulzie, ktoré je celkom účinné pri liečbe svrabu. Pre dospelých označte ako 20% emulziu alebo gél. Pred použitím pretrepte. Pečúvam si ho opatrne, s mojimi rukami, bez toho, aby som sa dotkol mojej hlavy a vlasov.

Pri používaní tohto lieku u detí je po liečbe potrebné zabezpečiť, aby dieťa nebralo liek v očiach alebo olizoval, pretože nosí rukavice. Schéma aplikácie emulzie je nasledovná: v prvý deň a štvrtý od začiatku liečby v noci sa liek dvakrát pretrepáva s intervalom desiatich minút. Po pacientke menia svoje spodné prádlo. Tretí deň sa môžete ponoriť a dať čerstvé oblečenie.

Deti do troch rokov používajú emulziu 10%, proces aplikácie je podobný. Dostatočne úhľadne používaný v detskej praxi, pretože spôsobuje pocit pálenia. Liek znižuje svrbenie.

Liečivo má neurotoxický účinok na kliešte. Tento liek na liečbu svrabov sa používa u dospelých i detí. Vydané vo forme emulzie. Aplikácia liekov dospelým a deťom nad 3 roky sa strávi tri dni za sebou.

V niektorých prípadoch sa zvyšky liečiva umyjú druhý deň ráno a ďalšie tri hodiny. Deti do troch rokov vykonávajú aplikáciu lieku podľa individuálnej schémy, ktorú predpisuje lekár.

permethrin sa týka liekov proti bolesti. V dôsledku toho umierajú larvy a dospelí. Existujú tieto formy uvoľnenia:

 • 0,5% roztok;
 • 1% krém;
 • 0,7% aerosól, lotion, mydlo, kapsuly;
 • 5% koncentrát na emulziu.

Liek rozmazáva pokožku hlavy, ruky, nohy a telo. Deti musia dodatočne spracovať oblasť chrámov a čelo. Aplikujte výrobok na bavlnený disk. Po aplikácii lieku opláchnite po 14 hodinách. Ak je potrebné vykonať manipuláciu v priebehu dvoch týždňov. Neodporúča sa používať u detí. Má vedľajšie účinky s dráždivým účinkom.

crotamitonu Je antiparazitickým činidlom. Aplikuje sa na postihnutú kožu, liek pôsobí deštruktívne na telo kliešťa, čo vedie k zomieraniu parazita. Liek má antipruritický účinok. Vyrába sa vo forme 10% krému alebo vody.

Po kúpaní liečiva sa do kúpeľa vstrekuje, po tom, čo sa manipulácia znova uskutoční. Výmena postele a oblečenia sa konajú každý druhý deň. Sprcha sa získa po 48 hodinách od opakovaného použitia. Nie je priradený deťom mladším ako dvanásť rokov.

Demjanovičova metóda zahŕňa liečbu pacienta látkou obsahujúcou tiosíran sodný. Táto zlúčenina sa rozkladá v oxidačnom médiu, uvoľňuje sírovú zložku, ktorá má antiparazitický účinok. Počas desiatich minút sa roztok trení postupne, potom počkajte, kým liečivo kryštalizuje na koži. Ďalšia aplikácia činidla sa obnoví podľa rovnakej schémy.

Po vysušení pokožky sa ošetrí 6% roztokom kyseliny chlorovodíkovej. Nápravu použite desať minút až štyrikrát. Umytie je povolené po troch dňoch.

kontraindikácie

Všeobecné kontraindikácie pri užívaní liekov:

 • dermatitída alebo ekzém;
 • nedostatočnosť pečene a obličiek;
 • hemodialýza;
 • tehotenstva;
 • Precitlivenosť na zložky liekov.

Prípravky na svrab založené na ľudových prostriedkoch

Prípravky na svrab u dospelých s použitím ľudových prostriedkov, aj keď vyžadujú sebapripravenie, ale nie sú menej účinné v porovnaní s hotovými liekmi.

Každý vie, že sírová masť doma môže byť pripravená pomocou tuku, ktorý musí byť topit, mydlo je lepšie ako domáce mydlo, strúhaný, síra a decht. Kompozícia sa dôkladne premieša a aplikuje na postihnuté oblasti pokožky, liečba trvá až päť dní.

Masť zo žltej a bobkového listu sa pripraví nasledujúcim spôsobom. Pre masť základňa je maslo, pridá sa do rozdrveného vavrínového listu a celandínu. Výsledná kompozícia je mierne zahriata a nanesená na pokožku, najmä tam, kde je svrbenie najintenzívnejšie.

Masťová vazelína sa používa ako báza, naleje sa vo farbivá v pomere 4: 1, výsledná zmes sa nanáša na kožu.

V mede, starostlivo pridáva rozdrvenú trávu mačacej nohy, premiešajte do homogénnej hmoty. Výsledná kompozícia sa nanáša na pokožku a pokryje sa vlnenou handričkou.

Môžete použiť levanduľový olej, ktorý maže pokožku. Liek sa odparí sám bez toho, aby zanechal stopu.

Infúzie, odvar, rastlinný džús

Rastlina je známa svojimi jedovatými vlastnosťami. Avšak je to šťava z tejto rastliny, ktorá sa používa na liečbu postihnutej kože. Odporúča sa jej aplikovať až po úplné zotavenie, ale nesmieme zabudnúť na vedľajšie účinky, ktoré môžu vzniknúť. V takýchto prípadoch sa liečba okamžite zastaví.

Šťava z listov figa a cowberry, ako je aktívne používaný pri tejto chorobe.

Infúzia ovocia z zeleného vlašského orecha sa pripraví nasledovne. Múka musí byť rozdrvená, potom vylejte vriacou vodou a ponechajte na infuse na hodinu. Aplikujte roztok na pokožku.

Kúpeľ z odvzdušnenia pohrebiska, ragwort a verbena má skôr dobrý liečebný účinok. Trávu jemne nasekané nalejte vriacou vodou v objeme asi jeden liter. Trvať na odvaru najmenej tri hodiny. Výsledný roztok sa odfiltruje, kúpeľ sa odoberie tridsať minút pred spaním vo večerných hodinách. Na varenie môžete použiť jeden druh trávy alebo len všetko.

Zvláštnym úspechom je použitie mydla s prídavkom cibule a cesnaku. Je pripravený nasledovne. Mýdlo nastrúhané trošku zahriate na jednu kvapalnú konzistenciu. Prilepte na ňu čerstvú cibuľu a cesnakovú hlavu. Varte na dobu nie dlhšiu ako desať minút, potom vychladnúť, do pevného stavu. Výsledné mydlo sa používa na určený účel maximálne dvakrát denne. Trvanie aplikácie až do dosiahnutia požadovaného účinku.

Lieky na tradičnú medicínu nemajú počas liečby silný vplyv na zdravie pacienta, takže môžu byť aktívne používané tehotnými a novorodencami.

Hygienické pravidlá počas liečby

Treba pamätať na to, že hneď ako sa diagnostikuje svrab u pacienta, je potrebné vykonať pozorné vyšetrenie všetkých členov rodiny. Znášanlivosť ochorenia sa pohybuje medzi ľuďmi a v prítomnosti rovnaké príznaky, kto v rodine bude aktívne sťažovať a druhý nemôže dávať pozor na to.

Ak je ochorenie zistené u školákov a predškolských detí, liečba je výlučne doma, návštevy vzdelávacích inštitúcií nie sú povolené. Pre účinnejšie liečenie je potrebné:

 • krátko odrezali nechty na rukách a nohách;
 • prideliť dve alebo tri sady spodnej bielizne pre pacienta;
 • rozdeliť dve súpravy posteľnej bielizne;
 • ošetrenie oblečenia a lôžka špeciálnymi prostriedkami, spravidla aerosóly, dodatočné dôkladné umývanie a následné tepelné ošetrenie.

Starostlivosť o ruky a nohy potrebujú počas poškriabaniu, vajíčka a larvy na roztoče neboli kladivom pod nechty, pretože to môže viesť k šíreniu parazita do neinfikovaných oblastí tela.

Súbor spodnej bielizne a oblečenia sa musí neustále meniť, pretože použitie liečivých masti, krémov môže zostať na oblečení, čo odďaľuje úplné zotavenie. Okrem postelí musíte spracovať matrac, deku, vankúš a samotnú posteľ.

Ako hlavný prostriedok na ošetrenie postelí a odevov sa používa sprej Spregal alebo A-Par. Spragal je veľmi dobre zavedený, nespôsobuje dráždivý účinok u pacientov rôzneho veku.

Produkt je dostupný vo forme aerosólu. To umožňuje jednotné použitie výrobku na príslušenstvo, ktoré nie je možné tepelne spracovať. Lôžkoviny, oblečenie by mali byť dobre umyté a musia byť žehlené na maximálne čísla, najmä v oblasti švov.

A-Steam bol špeciálne vyvinutý na spracovanie odevov a postelí, ktoré sa nedajú umývať pri vysokých teplotách (nad 55 ° C). Po nanesení aerosólu nezostanú žiadne zvyšky, oblečenie zostane suché. Všetky spreje by sa mali používať v otvorených a dobre vetraných priestoroch.

Pred začatím liečby potrebujete očistiť pokožku. Počas kúpania sa vykonáva tvrdé ošetrenie pokožky ranou a mydlom. Starostlivá liečba pomôže zbaviť sa povrchových vrstiev kože zo svrbenia svrbenia. Navyše póry povrchovej vrstvy pokožky sa rozšíria, čo umožní dostatočne hlboké prenikanie liekov.

Prostriedky na svrab - najúčinnejšie masti, spreje, tablety a recepty tradičnej medicíny

Existujú dve hlavné kategórie fondov zo svrabu, ktoré pomáhajú rýchlo vysporiadať sa s chorobou: farmaceutické prípravky vo forme mastí alebo krémov a liečivých prípravkov pripravených podľa ľudových receptov. Niektoré z nich nedávajú požadovaný účinok, ak pacient nedodržiava osobitné hygienické predpisy počas liečby a po nej. Okrem toho je dôležité vybrať správny liek. Liek by mal nielen zničiť kliešte, ale tiež pôsobiť na jeho larvy a vajíčka. Zoznam účinných zariadení pre ľudovú a farmáciu je uvedený nižšie.

Čo je svrab?

Tzv. Jedna z najbežnejších infekčných ochorení, ktorej príčinným činiteľom je mikroskopický parazit - svrbivá svrbenie, inak nazývaná roztočom. Charakteristickým príznakom infekcie je svrbenie, ktoré sa zintenzívňuje ráno a večer. Potom sa vyskytujú vyrážky a kliešte bielych odtieňov. Na česaných miestach sa objavujú blistre pokryté v strede s krvavou kôrkou. Tieto znaky sú viditeľné v nasledujúcich častiach tela:

 • na lakte;
 • v zadnej zóne;
 • na dlaniach,
 • medzi prstami, na rukách;
 • na zápästiach a nohách;
 • v iných záhyboch pokožky.

Špecifická lokalizácia je spôsobená tenkou vrstvou kože a akumuláciou potných žliaz v týchto oblastiach. S progresiou ochorenia môžu byť pľuzgiere a pupienky. Ak sú pripojené sekundárne infekcie, na pokožke dochádza k hnisaniu. Často sú infikovaní členovia rodiny, sexuálni partneri, susedia v hosteli. choroba je prenášaná kontaktom od osoby k osobe. Inkubačná doba nemá jasné hranice. V priemere je to 7-10 dní.

Ako liečiť svrab v domácnosti

Pri diagnostikovaní svrabovej svrbenia nespôsobujú problémy. Ťažkosti môžu byť v atypických prípadoch, keď je patológia sprevádzaná inými dermatologickými ochoreniami. Hlavnou metódou diagnostiky je škrabanie kože z ohniska infekcie. Okrem toho je pacientovi pridelený laboratórny krvný test na zistenie zápalového procesu v tele.

Liečba svrabu sa predpisuje až po diagnóze. Terapia je zameraná na zničenie kliešťa a všetkých foriem jeho života. Na tento účel sa používajú antiparazitické prípravky na vonkajšie použitie: masti, krémy, balzamy, spreje. Prijatie systémových liekov je indikované len na zmiernenie svrbenia a bolesti. Miestne drogy sa používajú s niekoľkými pravidlami:

 • Pred začiatkom liečby je potrebné zmeniť posteľné prádlo, opäť sa môže vykonať po rekonvalescencii;
 • Pred použitím osprchujte mydlom a tvrdým želatinou;
 • Pred spaním odporúčame použiť masť (kvôli aktivite kliešťa v nočných hodinách);
 • Je potrebné mazať nielen ohniská zápalu, ale celé telo úplne, počínajúc rukami a vylučujúc pokožku hlavy;
 • ošetrite pokožku na svrab len suchými rukami, je povolená huba na kvapalné formy;
 • počas postupu by ste sa mali vyhýbať podávaniu liekov v očiach, ústach, nosu a pohlavných orgánoch (inak by ste mali okamžite umyť miesto vodou);
 • pri prvom mazaní rúk je žiaduce, aby nebolo ich umyť po dobu 3 hodín a po umytí opäť naneste masť.

Zásady a pravidlá liečby

Ak sa choroba zistí, niekoľko pacientov v prípade výskytu svrabu by malo súčasne liečiť všetkých pacientov súčasne, inak je riziko opätovného infikovania vysoká. Existujú prípady, keď zdrojom choroby je kontaktná osoba, ktorá nemá klinické príznaky. Cesta je zabrániť tomu, aby všetci zdraví ľudia boli obklopení pacientom. Nemôžete samoliečiť. Choroba môže ustúpiť len na chvíľu, potom sa znova prejaví. Základné princípy liečby svrabu:

 • pred začiatkom liečby je potrebné zmeniť nielen posteľnú bielizeň, ale aj spodnú bielizeň, ako aj lufa;
 • Pred použitím antiparazitárneho lieku proti svrabom musíte urobiť sprchu;
 • Počas celej terapie sa nemôžete umyť;
 • po ukončení terapie opäť vymeňte oblečenie, dezinfikujte varením alebo umývaním v práčke pri maximálnej teplote;
 • na 5 dní udržiavať vankúše a prikrývky vonku;
 • matrac a nábytok na ošetrenie špeciálnymi aerosólmi;
 • ak sa po liečbe objaví svrbenie, začnite užívať antihistaminiká.

drog

Na liečenie rakoviny človeka potrebujete lieky. Účinnosť pre každého pacienta môže predpísať liek iba lekár po kompletnej diagnóze. Všetky akaricídne prípravky sú určené na vonkajšie použitie. Pri výbere lekára berie do úvahy lokalizáciu vyrážok, závažnosť priebehu ochorenia a ceny liekov, aby mal pacient možnosť ich kúpiť. Na lieky platia tieto požiadavky:

 • absencia reakcie podráždenia pokožky;
 • nízka toxicita;
 • absencia alergénov vo formulácii;
 • expozície v mieste aplikácie a nie po vstupe do krvného riečišťa.

Síra alebo sulfátová pasta

Efektívne proti roztočom je sírová masť a Wilkinsonova masť, ktorá navyše obsahuje decht. Účinnou látkou v oboch prípadoch je síra. Tieto lieky sú lacné. Dospelý muž ukazuje sírovú masť 33% a dieťa - 10%. Celý kurz bude trvať 50-100 g drogy. Hlavné nevýhody: nepríjemný zápach, kontaminácia oblečenia pacienta počas liečby. Hlavné charakteristiky týchto masti:

 1. Mechanizmus účinku. Majú antiparazitárne, antiseptické, protizápalové a dezinfekčné účinky.
 2. Efektivitu. Pomáha rýchlo vyliečiť svrab, ak sa pravidelne vrie do suchých koží.
 3. Návod na použitie. Po dobu 5-7 dní sa liek na svrab s tenkou vrstvou trení do pokožky celého tela.
 4. Nežiaduce účinky. Svrbenie sa stáva silnejšou, žihľavka je možná, ľahké pálenie.
 5. Kontraindikácie. Medzi nimi, precitlivenosť, vek menej ako 3 roky, alergie.

Masť z mangánu Benzylbenzoát

Emulzia a masť Benzylbenzoát je založený na rovnakej zložke. Táto látka má antiparazitický účinok. Okrem roztočov je aktívny proti vši. Kompozícia obsahuje antimikrobiálnu konzervačnú látku, ktorá poskytuje bakteriostatický účinok. Pred použitím je potrebné študovať nasledujúce charakteristiky benzylbenzoátu:

 1. Efektivitu. Zabíja iba dospelých jedincov, neovplyvňuje vajíčka roztočov.
 2. Ako používať. Prvým dňom musíte večer skľúčiť kožu a potom dôkladne umývať pod sprchou. Po ukončení procedúry musíte dať čisté oblečenie. Opakujte postup po dobu 4 dní. Nasledujúci deň sa náplasť na svrab úplne umyje.
 3. Nežiaduce účinky. Pocit pálení, kontaktná dermatitída, alergie, začervenanie, podráždenie.
 4. Kontraindikácie. Liečba je zakázaná pred dosiahnutím veku 3 rokov, s tehotenstvom, kožnými léziami, pustulami.

Aerosol Spregal

Aktívnou zložkou v aerosóle Spragal je esdepalletrín, ktorý paralyzuje nervový systém roztočov. Liečivo okrem toho obsahuje piperonylbutoxid, synergickú látku, ktorá zabraňuje vzniku rezistencie hmyzu. Sprej zo svrabu Sprag použitý s nasledujúcimi vlastnosťami:

 1. Spôsob aplikácie. Pretrepte a rozstrekujte pokožku vo vzdialenosti 20 cm od jej povrchu. Nedotýkajte sa tváre ani pokožky hlavy. Po 12 hodinách dôkladne opláchnite telo. Príznaky môžu pretrvávať ďalších 8-10 dní. Ak po tom, čo príznaky ochorenia zostanú, musíte opakovať aplikáciu aerosólu.
 2. Nežiaduce účinky. Pálenie, ktoré po chvíli prechádza.
 3. Kontraindikácie. To znamená, že svrab fajčiarske bronchiálna astma, obštrukčná bronchitída, dojčené vysoká citlivosť na liečivá.

Permetrinová masť

Medzi najbezpečnejšími antipsychotikami je masť Permetrine vylučovaná. Má terapeutický účinok, bez toho, aby spôsoboval toxické účinky na telo. Charakteristika prípravku:

 1. Mechanizmus účinku. Spôsobuje smrť dospelých roztočov, narúša rast a vývoj lariev po preniknutí do epidermis.
 2. Ako podať žiadosť. Akonáhle budete musieť trieť drogy pred spaním. Po 12 hodinách musíte spláchnuť a zmeniť svoje spodné prádlo. Ak príznaky nezmiznú po 10 dňoch, postup sa musí zopakovať.
 3. Nežiaduce reakcie. Po aplikácii sa môže vyskytnúť necitlivosť, svrbenie, erytém alebo alergia.
 4. Kontraindikácie. Patria medzi vek do 3 rokov, laktácia, tehotenstvo, individuálna intolerancia.

Medifoks

Tento liek patrí do kategórie moderných liekov - pyrethrínov, ktoré tvoria skupinu prírodných insekticídov. MediFox je indikovaný nielen na liečbu, ale aj na prevenciu svrbenia. Tento liek je dostupný vo forme emulzie a gélu. Obe formy sú účinné v miernej a ťažkej forme tejto parazitickej choroby. Použitie lieku sa vykonáva s ohľadom na nasledujúce charakteristiky:

 1. Účinnou látkou je permetrin.
 2. Princíp činnosti. Účinná látka rýchlo preniká do vonkajšieho plášťa parazitov a paralyzuje nervový systém.
 3. Efektivitu. Väčšina hmyzu sa zničila po prvej aplikácii.
 4. Ako podať žiadosť. Zrieďte 8 ml koncentrátu v 100 ml vody. Pomocou tampónu naneste lieky na svrab na celé telo. Po 4 dňoch vymeňte oblečenie a spodné prádlo.
 5. Nežiaduce reakcie. Niektorí pacienti majú pocit pálenia, ale rýchlo prechádzajú.
 6. Kontraindikácie. Je zakázané počas tehotenstva a laktácie.

lindán

Náprava na svrab Lindane patrí do kategórie pesticídov. Pre hmyz je to neurotoxický jed. Látka sa hromadí v podkožnom tuku, preniká do placentárnej bariéry, vstupuje do krvi. Pre správne použitie je potrebné poznať nasledujúce charakteristiky prípravku:

 1. Liečivo je lindán.
 2. Efektivitu. V európskych štátoch je Lindane zakázaný, pretože mnohé prípady vývoja rezistencie na túto drogu boli zdokumentované.
 3. Ako podať žiadosť. Lotion musí raz kožu mazať, opláchnuť teplou vodou po 6 hodinách. Po 24 hodinách musíte urobiť sprchu bez mydla a povrchovo aktívnej látky.
 4. Nežiaduce reakcie. Možný hnačka, nevoľnosť, podráždenie, aplastická anémia, duševné poruchy, začervenanie.
 5. Kontraindikácie. Zahŕňa atopickú dermatitídu, ekzém, vek menej ako 2 roky, dojčenie, silné čistenie, tehotenstvo.

crotamitonu

Liek Krotamiton je dostupný vo forme krému a vody. Posledne menovaná je bezfarebná olejovitá kvapalina svetložltej farby so slabým zápachom.

 1. Liečivo je krotamitón.
 2. Mechanizmus účinku. Má skabicídny účinok, eliminuje svrbenie, nie je spojené so svrabom.
 3. Indikácie. Odstránenie svrbenia proti poškriabaniu.
 4. Efektivitu. Pomáha eliminovať svrbenie počas 5-6 hodín. Antiparazitárna aktivita je nízka.
 5. Návod na použitie. Mala by sa aplikovať po kúpaní alebo sprchovaní na pokožku od hrdla po špičku 2 krát v intervale 24 hodín alebo 4 krát s prerušením 12 hodín. Po ošetrení sa vykoná zmena oblečenia.
 6. Nežiaduce účinky. Alergické reakcie a podráždenie sú zaznamenané.
 7. Kontraindikácie. Zahrňte vysokú náchylnosť k lieku, tehotenstvo vo veku 12 rokov.

Tablety Ivermectinu

Hlavnou metódou liečby svrab je lokálna liečba. Použitie systémových liekov je nepraktické vzhľadom na ich toxicitu, veľký zoznam kontraindikácií a vedľajších účinkov. Tablety sú radikálnou možnosťou liečby, takže na ich vymenovanie sú potrebné vážne dôvody. Jedným z používaných liekov je ivermektín, ktorý má nasledujúce charakteristiky:

 1. Liečivo je ivermektín.
 2. Efektivitu. Je aktívna proti škrkavcom, svrabom, ascariázam, všiam a škvrnám.
 3. Ako podať žiadosť. Jedna dávka 12 mg je indikovaná. Opakujte užívanie tablety po 1-2 týždňoch.
 4. Nežiaduce reakcie. Existuje zvýšenie počtu lymfatických uzlín, hnačka, ospalosť, tachykardia, bolesť kĺbov a svalov, závraty, edém oka, mdloby.
 5. Kontraindikácie. Ivermektín je zakázaný počas tehotenstva, mladšieho ako 5 rokov, dojčenia, ochorenia pečene a obličiek.

Charakteristiky používania liekov

Najefektívnejším liekom je ten, ktorý má najrýchlejší účinok, má minimálne kontraindikácie a nežiaduce reakcie. Nie všetky vyššie uvedené lieky sú povolené v detstve a počas tehotenstva. Okrem toho sa ceny rôznych liekov výrazne líšia. Je dôležité poznať vlastnosti všetkých uvedených zariadení, ktoré sa pre prehľadnosť odzrkadľujú v tabuľke:

Ako rozpoznať svrab u dieťaťa: prvé príznaky a následné príznaky, liečba a prevencia chorôb

Svrab je spojený hlavne s ľuďmi vo väzení alebo so sociálnymi osobami, ktorí zanedbávajú hygienu. Avšak každý môže dostať svrab, dokonca aj novorodenca. Túto chorobu môžete ľahko stretnúť v polyklinickej alebo materskej škole. Aká je táto patológia, čo je nebezpečné a ako ju liečiť?

Povaha vyrážok v svraboch u dojčiat

Čo je svrab?

Svrab je porážka človeka s roztočom. Parazit zle viditeľné voľným okom, ktorý je na svojej dĺžke -.. Približne 0,4 mm, zatiaľ čo ženy sú väčšie ako u mužov dvakrát. Telo hmyzu má konvexný tvar, podobný plášťu korytnačky, ktorý je pokrytý ihlami.

Muži zomreli po párení a samica bola pevne pripevnená k pokožke bez poškodenia, takže na začiatku ochorenia nie sú žiadne príznaky. Fixné, paraziti sa pohupovali po povrchu kože. V tejto fáze dochádza k svrbeniu. Rýchlosť ich postupu je od 1 do 5 mm za deň. Na ich ceste ženy každodenne podávajú vajcia (priemerne 2 kusy). Po 2-3 dňoch sa objavia larvy, ktoré sa po dvoch týždňoch už reprodukujú. Pre toto ochorenie sa vyznačuje súčasným pobytom osoby na koži 15-20 osôb.

Príčiny a cesty prenosu choroby

Napriek širokému presvedčeniu, že svrab sa vyskytuje v dôsledku nedodržania hygienických pravidiel, nie je to tak. Roztoč nemôže pochádzať z nehygienických podmienok, je to infekčná choroba a zdroj infekcie je iba infikovaný nosič.

Infikované svrabom dvoma spôsobmi - pri priamom kontakte s pacientom alebo jeho použitím s jednou vecou. V detských skupinách existujú obidve spôsoby. V škôlky a škôlky deti sú v úzkom kontakte, hrať nejaké hračky, často porušujú pravidlá hygieny, napríklad otrením uterák. Hoci nedávne údaje z výskumu spochybňujú spôsob infikovania prostredníctvom objektov, faktom zostáva, že deti v záhradách sú navzájom infikované.

V škole, šanca nákazy sa znižuje, však, keď mazanie kriedy z hracej plochy tkaniny, ktorá sa infikovaný dieťa, riziko je stále prítomný. Dospelí, ktorí sa často stretávajú s agentmi choroby v kúpeľoch, v nemocniciach a vo vlakoch, aj keď je možné infekcie u obyčajného handshake.

Príznaky svrabu u detí

Keď sa dostanete na pokožku zdravého človeka, roztoč sa rozvíja na novom mieste. V tomto okamihu pacient niečo podozrieva, nič ho neruší. Takáto latentná (inkubačná) doba trvá od dvoch týždňov do 1,5 mesiaca. Trvanie sa líši v závislosti od počtu parazitov, ktoré sa dostali na pokožku, a práce ľudského imunitného systému.

Opis hlavných príznakov svrabu:

 • svrbenie je skupinovej povahy;
 • zosilňuje vo večerných a nočných hodinách.
Pre detskú formu sa vyznačuje výrazným príznakom ochorenia

Príznaky svrabu u detí mladších ako tri roky sa trochu líšia od symptómov starších súrodencov. Je to spôsobené nezrelou imunitou. Choroba u malých detí sprevádza:

 • porucha spánku;
 • úzkosť a roztrhnutie;
 • zvýšená telesná teplota;
 • odmietanie k jedlu;
 • vyrážky na koži, ktoré majú odlišnú povahu;
 • porážanie nechtov - odlupovanie alebo zahustenie.

Prvá vyrážka so svrabom u detí do 3 rokov zvyčajne začína na rukách, pokožke hlavy a nohách. Vyrážky na tvári, zadok a chrbát sú tiež charakteristické. Urtikaria sa prejavuje hlavne u dojčiat, u starších detí je vyrážka plytká alebo podobná akútnej forme ekzému. V pokročilých prípadoch svrab spôsobuje generalizované poškodenie tela dieťaťa.

Svrab u detí po 3 rokoch obvykle nesprevádza zvýšenie teploty. Najcharakteristickejšia lokalizácia vyrážky v tomto veku:

 • na rukách, najmä medzi prstami;
 • v podpaží;
 • na vnútornom povrchu lakťa a kolenných záhybov;
 • na bruchu, bočné časti kmeňa, hýžde;
 • na hlave, tvári.
Choroba môže postihnúť akúkoľvek časť tela, ale najčastejšie je vyrážka lokalizovaná na tých miestach, ktoré sú na fotografii zobrazené

Formy a odrody choroby

V medicíne existuje niekoľko typov ochorení:

 • Typická svrab. Táto forma je spôsobená sexuálne dospelými ženami, ktoré okamžite parazitujú pod kožou. V tomto prípade sa svrab charakterizuje prítomnosťou šedej steny v tvare písmena S na koži, ktorá sa pohybuje približne 10 mm. Niekedy na jednom konci mŕtvice vidíte čiernu bodku - to je telo parazita. V miestach s tenšou kožou sú pohyby viditeľné celkom jasne. Na fotografii - typické pre typickú vyrážku svrabu.
 • Svrab bez ťahov. Rozvíja sa v prípade kontaktu s pokožkou mladých jedincov, ktorí ešte nemôžu preniknúť do pokožky. Papulárna vyrážka vzniká v dôsledku straty roztočov na povrchu kože.
 • Nodulárne svrab je tiež výsledkom infekcie parazitmi, ktoré nie sú schopné reprodukcie. Táto forma ochorenia dostala svoje meno z dôvodu povahy vyrážky - na vonkajšej strane to pripomína uzliny. Príčinou výskytu je oneskorená alergická reakcia na kliešte a straty ich vitálnej aktivity. Ak chcete zistiť, ako vyrážka vyzerá s nodulárnou svrabou, môžete na fotografii.
 • Psevdochesotka. Napriek skutočnosti, že roztoče žijúce na zvieratách nie sú pre človeka nebezpečné, stále existujú prípady, kedy sa dostanú na ľudskú pokožku. Svrbenie sa vyskytuje približne 2 hodiny po kontakte s chorým zvieraťom, v kontakte s ním vystavenými oblasťami kože. V tomto prípade parazité nepreniknú do epidermis a nerozmnožia sa. Človek nie je nosičom, svrbenie po určitom čase zomrie sám.
Svrab inkognito
 • Svrab čistý alebo inkognito. Má mierne príznaky typickej formy. Jeho meno bolo prijaté kvôli tomu, že ľudia sú viac vystavení tomu, často sa sprchou s čistiacimi prostriedkami. Výsledkom je, že na jednej strane, ak je časť parazitov vyprázdnená z tela, čo zabraňuje ich reprodukcii. Na druhej strane je pokožka zbavená prirodzenej ochrannej bariéry, ktorá je priaznivá pre parazity. Vyrážky na koži sú v tomto prípade malé, bledé, takmer neviditeľné.
 • Krížová (kortická, normálna) svrab. Najzávažnejšia forma choroby, ale našťastie najrýchlejšia. Charakterizované rozsiahlymi oblasťami poškodenia s množstvom svrbenia. Na koži sa tvoria zápaly, papuly, ktoré sa zmenia na belavú-sivú kôru. Navyše, po celom tele je peeling a začervenanie kože. Na rozdiel od typických svrab, kedy je množstvo riadiť v jednej osobe sa meria 10-20 jedincov, zatiaľ čo krustoznom poraziť svojich desaťtisíce. Z tohto dôvodu sú kortikálne svrabové najnárodnejšie infekčné choroby. V polovici prípadov pacienti nemajú svrbenie. Chorôb citlivých ľudí s oslabeným imunitným systémom: HIV-pozitívnych pacientov TB sú ovplyvnené kandidózy, diabetu u pacientov s niektorými formami rakoviny (leukémia, lymfóm), ktorý je príjemcom kortikosteroidu a dlhodobé glukokortikoidov činidiel.

Aké komplikácie dávajú svrab?

Začiatok štádia choroby je plný komplikácií. Z dôvodu nestabilnej imunity sú deti v osobitnej rizikovej skupine. Možné negatívne dôsledky:

 1. Ekzém, furunkulóza. Najčastejšia komplikácia u detí do 3 rokov sa vyskytuje v 80% prípadov. Príčinou je pripojenie bakteriálnej infekcie.
 2. Lymfadenitída (zápal lymfatických uzlín). Môže to byť hnisavá forma ochorenia.
 3. Lymphangitis. Zápalový proces ovplyvňuje lymfatické cievy.
 4. Absces. Zápal tkanív s tvorbou hnisavých dutín.
 5. Post-streptokoková glomerulonefritída. Patológia obličiek.
 6. Reumatizmus srdcového svalu.
 7. Sepsa (infekcia krvi). Najcitlivejšie deti.

Diagnóza ochorenia

Svrab - vážna choroba, ktorá spôsobuje poškodenie tela a znižuje imunitu. Čím skôr začne liečba, tým skôr sa dosiahne pozitívny výsledok. Na identifikáciu správnej liečby však musí byť choroba identifikovaná.

Ak je podozrenie na svrab, skúmajú sa miesta údajných tendencií svrbenia. Ak sa to robí doma, používa sa jód. Liečivo sa jednoducho aplikuje na pokožku. Ak sa pohybuje, stanú sa rozoznateľné vo forme tmavších pruhov na svetlej hnedej kože.

Na klinikách na tieto účely používajte videodermatoskop - zariadenie so 600-násobným nárastom. S jeho pomocou je možné rozlíšiť na koži svrbenie sa pohybuje.

Lekár skúma dieťa s video dermatoskopom

Stáva sa však, že vizuálna diagnostika zlyhá. Potom urobte škrabanie, pred ošetrením postihnutej oblasti 40% kyselinou mliečnou. Liečivo dobre uvoľňuje horné vrstvy kože, ale zabraňuje rozptýleniu vzorky počas oplotenia. Výsledné škrabanie sa skúma pod mikroskopom. Ak je klíšťadlo viditeľné voľným okom, odoberie sa ihlou a potom sa skúma pod mikroskopom.

Liečba svrabu

Počiatočná fáza ochorenia je dobre liečiteľná. Voľba spôsobu liečby a prípravkov vykonáva lekár. Zaobísť sa do samoliečby, najmä pokiaľ ide o dieťa, je neprijateľné. Liečba svrabu u detí sa zvyčajne vykonáva so špecializovanými liekmi, hoci tradičná medicína má vo svojom arzenáli množstvo účinných nástrojov.

lieky

Ako hlavná terapia pri liečbe svrabu s použitím rôznych topických látok - masti, spreje, krémy, emulzie. Najčastejšie z nich sú:

 1. Benzylbenzoát. Je k dispozícii vo forme masti a 20% emulzie. Ak sú postihnuté oblasti malé, je vhodnejšie použiť masť. Keď je potrebné spracovať veľkú časť tela, je vhodnejšie použiť emulziu. Liečivo sa aplikuje pred spaním. Predtým sa dieťa dôkladne umyje mydlom, potom utrite. Tento liek sa trení masážnymi pohybmi a nechá sa vysušiť. Potom je potrebné dieťa položiť na čisté oblečenie a dať do postele. Trvanie liečby je 4 dni. Je to spôsobené tým, že benzylbenzoát zničí len vyliahnuté jedincov a nepredstavuje nebezpečenstvo pre vajcia. Deti do veku troch rokov, liečivo sa zriedi vazelínou na zníženie koncentrácie. Pre deti je však lepšie si vybrať iný liek.
 2. Síra masť 5%. Spôsob aplikácie je rovnaký ako pri použití benzylbenzoátu. Má výrazný špecifický zápach. Nie je priradený pacientom mladším ako 3 roky.
 3. Permethrin. Prezentované v niekoľkých dávkových formách: vo forme masti, spreja, krému a vody. Veková hranica je do 1 roka.
 4. Spregal. Vyrába sa vo forme spreja. Povolené na použitie tehotnými ženami a dojčatami. Veľmi účinný proti roztočom roztočov - vo viac ako 80% prípadov liečby je potrebná jedna liečba.

Okrem lokálnych liekov sa dodatočne používajú antihistaminiká (Zirtek, Zodak, Suprastin, Tavegil), ktoré zmierňujú svrbenie. Antibakteriálne látky sú indikované na komplikované formy ochorenia. Sú menovaní lekárom v závislosti od druhu baktérií.

Náprava na svrab

Prečo nič nepomôže?

Dokonca aj najefektívnejší prostriedok proti svrabom môže byť bezmocný, ak pacient rozbije liečebný režim. Okrem toho sú možné komplikácie alebo nedostatočná odozva organizmu.

Ťažké svrbenie

 1. Zostáva po liečbe, ak svrab alebo lieky z nej spôsobili alergickú reakciu.
 2. Precitlivená kože, ktorá aj napriek úspešná liečba svrbenie trvá ďalší týždeň a pol.
 3. Diagnóza je nesprávna, vôbec ste nemali svrab.
 4. Liečba nie je riadne podaná.
 5. Samodiagnostika a samošetrenie.
 6. Reinfekcie.
 7. Duševné poruchy, keď pacient cíti, že sa niekto plazí pod kožu, pohybuje sa, svrbenie.

Post-scabiosické uzliny

Tento jav je typický pre jemnú detskú pokožku.

Svrbivé "pupienky" trvajú niekoľko týždňov až niekoľko mesiacov.

Problém sa vyrieši pomocou kortikoidov alebo dokonca chirurgických metód.

Komplikované formy zostávajú u pacienta niekoľko týždňov, mesiacov a dokonca rokov. Koža je často ovplyvnená ekzémom, dermatitídou, žihľavkami.

V priorite je správna včasná diagnóza, presný režim liečby a disciplína pacienta. Prípravky na liečbu svrabovej choroby u ľudí sa môžu vyriešiť tento problém za niekoľko dní.

Čo robiť, ak sa akné na rukách a nohách svrbenie

Ktorá maska ​​je lepšia?

Maska tváre z rakytníka

Medová a citrónová maska

Prípravy na svrab: typy a náznaky účinnosti

Na liečbu svrabu nevyhnutne navyše s lekárom. Tradičné metódy - s včasnou diagnózou - môžu odstrániť problém v priebehu 1-2 týždňov. Svrab, ktorý prešiel do chronickej formy, sa liečia celé roky.

Prípravky na svrab u dospelých a detí sú rozdelené do 4 kategórií:

 • so sírou;
 • syntetická forma balsamických prípravkov;
 • prípravky - insekticídy (masti, mydlá, tekuté) na ničenie hmyzu;
 • ľudové prostriedky vyrobené z prírodných zložiek.

Dobrá náprava spĺňa tieto požiadavky:

 1. Zničí roztoče, larvy a vajcia.
 2. Má minimálne vedľajšie účinky.
 3. Je to jednoduché pri aplikácii.
 4. Vylučuje sa rýchlo z tela.

V ideálnom prípade dobré výrobky necítia a neškodia oblečeniu.

Ako podať žiadosť

Prípravky na liečbu svrabu sa používajú s opatrnosťou, preto je potrebné:

 1. Chráňte oči, nazofarynx.
 2. Počas spracovávania sa nachádzajte vo vetranom priestore.
 3. Ak sa produkt dostane na sliznicu, okamžite umyte postihnutý povrch tečúcou vodou.
 4. Ak prehltnete kúsok lieku, vyvolajte zvracanie, opláchnite žalúdok.

Každý náplasť proti svrabke je pre telo nepríjemnou udalosťou. Nezabudnite konzultovať s lekárom, nerobte diagnózu a nevykonávajte schôdzky sami.

O prvých príznakoch infekcie svrabom u dospelých

Existuje názor, že parazity, ktoré spôsobujú svrab, je možné získať od zvieraťa. V skutočnosti to zďaleka nie je. Prenos parazita sa vyskytuje iba pri telesnom kontakte kože jednej osoby s druhou. Svrab u dospelých sa objaví malý vyrážka a svrbenie, ktoré vo večerných hodinách je posilnená.

Medzi najviac náchylné na útoky svrabu patria nasledujúce stránky:

 • interdigitálna zóna rúk;
 • vnútorný povrch lakťa;
 • noha;
 • axilárna časť;
 • hrudníka.

Pálenie roztočov sa vyskytuje v noci, po ktorom muž zomrie a cieľ oplodnenej ženy sa stáva robiť pohyby a kladenie vajec. Po 2 týždňoch sa objavia larvy, ktoré sa stávajú dospelými roztočmi o 10 až 14 dní neskôr.

Predpokladaná dĺžka života ženy je 1 mesiac. Detekcia svrabu uľahčuje aplikáciu jódu na pokožku. Pri starostlivom vyšetrení vyrážky môže pacient vidieť parazitné pohybové línie, ktoré sú belavo-sivé, sa pohybujú v rozmedzí od 1 mm do 1 cm.

O príznakoch svrabu

Hlavnými príznakmi svrabu sú výskyt vyrážky na koži a neustále túžba škriabať, najmä v noci, po sprchovaní. Vyrážka sa môže objaviť ako purulentné vezikuly, drážky v koži (3-15 mm).

Pravidlá pre lokalizáciu svrbenia sú tenké povrchy kože: strany kmeňa, zápästia, lakte, predlaktia, oblasť hrudníka. U detí sa na dlaňach objavujú príznaky svrabu, hýždenok, môže pokrývať tvár a povrch pokožky hlavy.

Svrab sa ošetruje výhradne prostredníctvom miestnych opatrení. Môže to byť:

Ďalej sa pozrieme na to, ako sa prejavujú svrab, symptómy, liečba doma. V období medzi infekciou a výskytom prvých príznakov môže trvať 1 deň alebo za týždeň alebo ešte viac. Priebeh inkubačného obdobia závisí od sezóny a počtu parazitov na tele.

Hlavným príznakom na začiatku ochorenia je svrbenie s postupne sa zvyšujúcou intenzitou v tme. Je to preto, že aktivita parazitov sa zvyšuje do konca dňa.

Ďalším príznakom ochorenia sú vyrážky. Niektorí pacienti volanie a ďalšie funkcie, ale bez vyrážky stále ešte nie je úplná, a to sa prejavuje na určitých miestach.

Vzhľad malých uzlín u pacientov sa pozoruje v medziprstovej oblasti a na bočnom povrchu prstov.

Aké sú príznaky svrabu? Liečba doma bude účinná, ak starostlivo zvládnete všetky postihnuté oblasti. Najčastejšie sa vyskytujú vyrážky:

 • zápästia;
 • pohlavné orgány;
 • axilárne dutiny;
 • členku;
 • záhyby ramien a predlaktia;
 • prsníka;
 • noha;
 • región peripump;
 • spodná časť chrbta;
 • bočný povrch brucha;
 • popliteal dutiny;
 • vnútorné stehná.

Ako liečiť svrab

Ak si všimnete začervenanie tela, ktoré je v noci veľmi svrbiace, neponáhľajte sa bežať do lekárne na lieky. Najprv musíte navštíviť lekára a uistite sa, že je to skutočne svrab, pretože podobné príznaky možno pozorovať pri iných dermatologických ochoreniach.

Lekár predpíše liečbu pozostávajúcu predovšetkým z miestnych liekov. Môže to byť:

Spregal

Predané v lekárňach vo forme spreja. Pretože je liek bezpečný pre ľudské telo, používa sa na liečbu svrabu počas tehotenstva a detí. Prípravok sa aplikuje večer po sprchovaní. Aplikované po dobu 12 hodín.

Existuje obrovské množstvo ľudových prostriedkov, ktoré pomáhajú účinne bojovať proti svrabom. Najčastejšie používané domáce masti, bylinné odvar a iné prostriedky na lokálnu liečbu.

Domáce masti

lastovičník

Ako vyliečiť svrab v jeden deň? Najúčinnejším prostriedkom je 20% emulzia benzylbenzoátu. Liečivo sa ľahko aplikuje na pokožku, nezanecháva žiadne stopy na posteľnej bielizni a oblečení, dá sa ľahko odstrániť počas prania. Mierny nedostatok emulzie - prítomnosť fuzzy špecifického zápachu.

Rovnako účinné vlastnosti sú benzylbenzoát - masť. Návod na použitie hovorí, že tento liek lieči svrab a kožné ochorenia, ktoré sú založené na parazitickej etiológii.

Tento liek je na zozname dôležitých a životne dôležitých prostriedkov. 20% masť je rovnako účinná ako emulzia.

10% zloženia nestačí na liečbu dospelého, ale dosť na použitie u dieťaťa.

Ako vyliečiť svrab u dieťaťa? Je potrebné nielen kúpiť príslušné lieky, ale aj vykonať množstvo opatrení zameraných na odstránenie kliešťov a ich lariev z odevov a posteľnej bielizne pacienta.

Aby ste sa rýchlo a účinne zbavili tejto choroby, musíte dodržiavať nasledujúce zásady:

 • liečba spolužiakov by mala byť súčasná;
 • Ruka a iná jemná pokožka sa odporúča starostlivo spracovať.
 • nechty by mali byť čo najkratšie;
 • akýkoľvek povrch tkaniny v dome by mal byť tepelne ošetrený a oblečenie a prádlo - varenie a žehlenie;
 • zložitá forma svraba vyžaduje povinné pozorovanie lekára;
 • karanténa nesmie byť kratšia ako 10 dní.

Väčšina pacientov sa obáva vážneho svrbenia. Svrab - choroba, ktorú nemožno liečiť bez užívania antihistamínov.

Tiež potrebujú syntetické liečivá, ktoré môžu byť rôzne: masť, pleťová voda, sprej alebo emulzia. Závažná forma ochorenia vyžaduje spojenie antibiotík.

Dôležité! Liek a dávku môže určiť iba ošetrujúci lekár po vykonaní externého vyšetrenia a preskúma výsledky testov. Nezávislá liečba, najmä detí, môže viesť k otravám tela silným jedom alebo k neúplnému vylúčeniu kliešťov.

Ako funguje liečba? Najskôr lekár prevezme testy a potom pokračuje, keď tvrdí, že prípad je úplne presný v tomto parazite. A potom sa finančné prostriedky vyberú z roztoče svrabu u ľudí, berúc do úvahy vek, prítomnosť kontraindikácií, stav organizmu a finančnú otázku.

Samotná liečba zvyčajne trvá až 1 týždeň. Špecifiká už závisia od zvolenej metódy: externé spracovanie alebo užívanie liekov orálne. Druhá možnosť je považovaná za silnejšiu, ale je veľmi populárna v USA a Európe, ale nedáva záruku žiadnej relapsu.

Tablety zo svrabu sa považujú za sľubnejšiu metódu liečby

Majte na pamäti, kto svrab roztoči sú schopní žiť vo veciach a nábytku. Bez jedla, teda bez ľudského tela, prežívajú až 15 dní.

Preto bude potrebné spracovať aj dom. Samozrejme, že môžete jednoducho uvariť bielizeň, ale spreje sú efektívnejšie.

Je nepravdepodobné, že začnete variť topánky a robiť niečo s nábytkom je všeobecne ťažké.

Najefektívnejšie prostriedky

Teraz trh s drogami môže nájsť veľa možností. Jeden z najúčinnejších je Spregal.

Ide o importovaný sprej, ktorý na rozdiel od mnohých iných výrobkov proti svrabom okamžite zabíja nielen samotný roztoč spolu s larvami, ale aj vajíčkami.

Takže v tomto prípade bude stačiť jedno spracovanie.

Výber liekov pre túto skupinu je rozsiahly, pre každý liek existuje inštrukcia, ale existujú všeobecné odporúčania, ktoré sú vhodné pre akýkoľvek liek na liečbu svrabu. Ak chcete maximalizovať účinok terapie, dodržujte nasledujúce pravidlá:

 1. Pred použitím masti skontrolujte alergickú reakciu na zložky lieku. Použite to trochu na ruke a chvíľu počkajte. Ak sa nič nestalo, potom sa liek môže bezpečne aplikovať.
 2. Pred začatím procedúry musíte mať teplú sprchu. To pomôže umyť niektoré parazity (muži), ktoré žijú na povrchu kože.
 3. Na postihnuté časti dermy naneste malú masť.
 4. Tento algoritmus postupu opakujte podľa schémy, ktorá je napísaná v pokynoch alebo predpísaná lekárom.
 5. Pravidelne vymieňajte oblečenie, hygienické výrobky, posteľnú bielizeň. Nie je potrebné len umývať, ale dezinfikovať: varí veci, žehliť pri vysokej teplote.
 6. Všetky akcie sa môžu vykonávať iba s čistými rukami, tampóny alebo vatou, aby sa nepoužívali masti.
 7. Dávajte pozor, aby sa výrobok nedostal do očí, sliznice nosa, úst. Ak k tomu dôjde, okamžite opláchnite oblasť čistou vodou vo veľkých množstvách.
 8. Choroba je nákazlivá, preto by členovia rodiny mali podstúpiť preventívny priebeh liečby.

Liečba choroby sa vykonáva po diagnostikovaní na základe klinického obrazu laboratórnych vyšetrení (mikroskopia). Na účinné liečenie je potrebné striktne dodržiavať tieto zásady:

 • nevyhnutný priebeh liečby je infikovaný, identifikovaný v "svrbení" (rodina, detská skupina atď.);
 • V období intenzívnej liečby je pacientom zakázané umývať a tiež zmeniť lôžko. Výmena posteľnej bielizne a posteľnej bielizne - len na začiatku liečby a potom na jej konci;
 • odobrať choré oblečenie a posteľ potrebné na dezinfekciu, doma - varte, po vysušení železa;
 • dospelí používajú lieky na celé telo okrem hlavy a krku;
 • deti dostávajú aj lieky na celé telo. Oči, ústa a nos sú po aplikácii pokryté čistou handrou.

Liečba sa vykonáva vo večerných hodinách, najlepšie pred spaním. Nanášajú sa ručne, potom sa umyjú ruky.

K dnešnému dňu sieť lekární ponúka veľa liekov na liečbu svrabovej choroby, ktorej hlavnými požiadavkami sú:

 • rýchlosť nástupu terapeutického účinku a jeho spoľahlivosť,
 • žiadne dráždivé účinky na pokožku,
 • jednoduché použitie a dostatočné trvanie skladovania,
 • hygienické vlastnosti prípravku,
 • nízke náklady.

Obnova ochorenia nastáva pri druhej infekcii kontaktných infikovaných osôb, ktoré nedostali preventívnu liečbu a v dôsledku nižšej liečby.

Svrab samotný sa opakuje kvôli charakteristikám vitálnej aktivity parazitov. Liečba svrabu po liečbe sa vykonáva štandardnými algoritmami.

Preferujú sa lieky, ktoré majú neurotoxický účinok na parazity - MediFox a Spregal.

V mnohých prípadoch po úplnej liečbe ochorenia vzniká nodulárna svrab (post-scabiózna lymfoplázia). Príčinou vzniku nodulárnej svrab je schopnosť imunitného systému niektorých ľudí reagovať s nadmernou reakciou na zavedenie kliešťov - hyperpláziu (proliferáciu) lymfatického tkaniva.

Lentikulárne papuly a svrbenie sú hlavnými príznakmi ochorenia. Keď sa v oblasti lentikulárnych papuliek mikroskopicky zistí svrbenie, nachádzajúce sa v stratum corneum, sú upchaté vajíčkami, vaječnými mušľami a parazitnými exkrementmi.

Lentikulárne papuly a svrbenie pretrvávajú 2 až 6 týždňov po špeciálnej liečbe. V zriedkavých prípadoch choroba trvá mesiace a roky.

Liečba nodulárnej svrabu v dôsledku imunologickej reakcie organizmu nevyžaduje špecifickú liečbu. Osoba s nodulárnou svrabou nie je nebezpečná pre ostatných. Deti môžu navštíviť detské skupiny.

 • Liečba uzlovej svrabky sa vykonáva s antihistaminikami. Dospelí uvedené prijímanie antihistaminiká generácie 2 a 3 - Claridon, Lomilan, LoraGeksal, Claritine, Rupafin, Zyrtec, Gismanal, Trex, Telfast. Deti dostávajú antihistaminiká 2 a 3 generácie - Fenistil, Tsetrin, Ketotifen, Gismanal, Terfen. Antihistaminiká tehotným ženám predpisuje iba lekár. Najbezpečnejšie sú Zirtek, Claritin, Telfast a Avil.
 • Pod obväzom umiestneným na léziách sa aplikujú steroidné masti. Voľba steroidnej masti a stanovenie trvania jej aplikácie vykonáva dermatológ s prihliadnutím na stupeň aktivity liečivého prípravku.
 • Z fyzioterapeutických postupov je znázornená fonoforéza so steroidnými masťami.
 • V niektorých prípadoch je indikované odstránenie lentikulárnych papulí pomocou diatermokoagulácie a laserovej terapie.

Obr. 13. Na fotografii je nodulárna svrab (drobná lymfoplázia). Jediné lentikulárne podobné svrbiace papuly cyanoticko-purpurovej farby - patomonický príznak tejto choroby.

 • Voľbou lieku na liečbu svrabu u tehotných žien je benzylbenzoát.
 • Aerosol Spragal sa predpisuje len v prípadoch, keď očakávaný prínos pre matku prevyšuje potenciálne riziko pre plod. Dojčenie dieťaťa počas liečby je ukončené.
 • Zvyšné lieky na liečbu svrabu u tehotných žien a počas laktácie sú zakázané.

Svrab u detí často uchopuje oblasti pokožky tváre a hlavy, chodidiel a dlaní. Porážka kože prebieha podľa typu akútneho mockózneho ekzému.

Srsť u detí v prvých mesiacoch života prebieha podľa typu úľov a postihuje kožu tváre, chrbta a zadok. Choroba je často komplikovaná ťažkou pyodermou, ktorá často vedie k sepse a smrti dieťaťa.

Liečba svrabu u detí má niektoré nuansy:

 • Prípravky na svrab sa tretia do celej pokožky u detí mladších ako tri roky. Staršie ako 3 roky - v celej koži s výnimkou pokožky hlavy a tváre, vrátane BTE, slabín, záhybov, podpazušia, medzipriestorových priestorov a kože pod nechtami.
 • Pri liečení svrabu u detí by koncentrácia liekov mala byť rovnaká ako u dospelých.
 • Keď sa dostanete na sliznicu, niektoré lieky (masť síry a benzylbenzoát) spôsobujú ťažké pálenie. Aby sa tomu zabránilo, malé deti si šiť rukávy s kravatou alebo dať na rukavice.
 • Pri liečbe svrabu s liekom Spregal by dieťa malo pokryť nos a ústa tkanivom.
 • Pri výmene plienok sa znova spracujú oblasti, z ktorých bol liek odstránený.

Obr. 14. Svrab u detí často zadržiava oblasť pokožky tváre a hlavy, trupu, chodidiel a dlaní.

S nórskym svrabom spôsobeným rozvinutou imunodeficienciou je koža pacienta registrovaná stokrát tisíckrát viac svrabu ako s typickou formou ochorenia.

Sú umiestnené najčastejšie medzi masívnymi kôrkami v miestach s najväčším rozptýlením parazitov - na rukách a nohách. Pod pokožkou je koža hyperemická, opuchnutá a šupinatá.

Liečba nórskych svrabov sa uskutočňuje v dvoch fázach.

Prvá etapa (prípravná). Antispábové lieky na liečbu nórskych svrabov sa aplikujú po predbežnej úprave postihnutej kože, na ktorú sa niekoľko dní na zmäkčenie kortikálnych formácií pôsobí sírou salicylovou masťou.

Potom sa pacientovi podáva sóda alebo mydlo. Oddelené kôry sú odstránené, niektoré sú vyčistené tuhým štetcom, nechty sú zdobené.

Druhá etapa (vykonávanie lekárskej procedúry). Lieky sa aplikujú na celú pokožku vrátane hlavy.

Postup sa opakuje najmenej 4 dni, až kým nezomrie všetky parazity (potvrdené laboratórium). Počas liečby sa ľan a oblečenie pacienta menia denne.

Súbežne s cieľom prevencie pyodermy je predpísaný priebeh antibiotickej liečby.

Prostriedky používané pri liečbe nórskych svrabov:

 • Benzylbenzoát (voda-mydlo emulzie). Pre dospelých sa používa 25% roztok, pre deti - 10% roztok lieku.
 • Lindane je v súčasnosti najefektívnejšou liečbou nórskych svrabov. 0,3% masť s obsahom Lindanu sa používa na liečbu dojčiat a malých detí, 1% masť sa používa u dospelých. Priebeh liečby je 2 - 3 dni.

Obr. 15. Na obrázku je nórska svraba.

Liečba svrabu u pacientov žijúcich v horúcom klimate sa najlepšie uskutoční s Medifoxom alebo Spregalom.

Príčinou pseudotum alebo pseudosarkoptózy sú svrab veľkých zvierat - králikov, psov, kôz, ošípaných, oviec, koní, ťavy, jeleňov a líšok.

Klíšťata, ktoré žijú v zvieratách, môžu ísť na ľudí, ale nemôžu existovať dlho. Zavedenie parazita do epidermis sa vyskytuje na otvorených miestach, ale samice nezačnú pohybovať a nevkladajú vajíčka.

Choroba nie je nákazlivá a po izolácii infikovaného zvieraťa prechádza sama.

Správny výber lieku, striktné vykonávanie pokynov uvedených v usmerneniach, znalosť základných pravidiel svrab doma (vysvetlené v tomto článku) - kľúč k úspešnej liečbe tohto ochorenia.

Liečba svrab miernej a strednej závažnosti pri domácich nákladoch bez užívania piluliek. Vyžadujú sa len "miestne" lieky, teda tie, ktoré sa aplikujú priamo na pokožku.

Avšak u ľudí so zníženou imunitou je možné vyvinúť závažné a zložité formy svrabu, pripojenie bakteriálnych infekcií, na liečbu ktorých sa vyžadujú antibiotiká.

V takýchto prípadoch liek Ivermectin pomáha.

Tablety, ktoré obsahujú účinnú zložku "ivermektín", ešte nie sú registrované v Rusku. V Amerike a Európe je tento liek hlavným liekom proti závažným svrabom. Ivermektín rýchlo pôsobí a vylučuje možnosť recidívy. Liek je povolený pre deti nad 5 rokov a pre dospelých.

Ivermektín nie je toxický, takže nespôsobuje významné vedľajšie účinky - sú možné iba stolice alebo alergické reakcie. Napriek tomu sa táto droga odporúča používať len pri veľmi vážnom ochorení.

Nemôžem kúpiť Ivermectin v ruskej lekárni, ale je možné objednať tablety z Francúzska, Belgicka alebo USA. Tablety obsahujúce Ivermectin sa nazývajú Ivecop.

Všetky prostriedky svrabu sú rozdelené do 4 skupín:

 • lieky obsahujúce síru;
 • syntetické deriváty balsamických prípravkov;
 • mydlá, masti a kvapalné prípravky, ktoré majú insekticídny účinok;
 • ľudové prostriedky proti svrabom.

Sú určené na zabíjanie roztočov a zmiernenie stavu pacienta. Na prostriedky použité proti parazitom sú uložené tieto požiadavky:

 • pôsobia nielen na kliešte, ale aj na ich larvy;
 • mať minimálny senzibilizujúci a dráždivý vedľajší účinok;
 • jednoduché použitie;
 • rýchlo sa vylučuje z tela.

lekárstvo

Neodporúča sa liečiť nezávisle od tejto choroby, pretože je potrebná dlhodobá laboratórna štúdia terapeutických výsledkov. Ak zostane vnútri epidermis, dokonca aj jedno kliešť, potom bude potrebné opakované infekcie a liečba.

Antiscabious akýkoľvek liek sa podáva iba po diagnostiku a laboratórnych testov, takže je nutné vidieť špecialistu, dostať testované a získať výsledky, a až potom sa bude volať tie najlepšie prostriedky, ktorými sa zbaviť svrab.

Všetky činidlá proti poškrabaniu sa používajú zvonku, preto sú dostupné vo forme masti, sprejov a roztokov. Na liečbu pokožky hlavy a tkaniva použite emulziu.

Výber lieku závisí od umiestnenia a miesta roztočov. Pred použitím lieku určeného na odstránenie svrabu by ste si mali dôkladne prečítať návod na použitie.

Sírna masť

Najúčinnejším prostriedkom na odstránenie svrab je sírová masť. Prispieva k okamžitej deštrukcii patogénu.

Ak chcete, aby bol tento liek čo najefektívnejší, musíte plávať a vysušiť telo a potom trieť antiscalant. Postup by sa mal vykonať pred spaním a opakovať každých 24 hodín počas celého týždňa.

Jediné nevýhody tohto nástroja sú:

 • Nepríjemný zápach.
 • Stopy na oblečení.

Táto droga sa neodporúča pre tehotné ženy, t / k môže ovplyvniť nielen roztoče svrabu, ale aj dieťa.

Benzylbenzoát

Benzylbenzoát je masť, ktorá ovplyvňuje niekoľko druhov kožných parazitov vrátane roztočov. Má menej nepríjemný zápach.

Aplikuje sa na čistú pokožku tela zhora nadol, odstraňuje sa hlavica a potom sa vykonáva trojdňová prestávka. Vzhľadom na to, že s jedinou aplikáciou nápravy môže roztoč žiť, postup sa opakuje.

 • Benzylbenzoát je dostupný ako masť a emulzia.
 • Nie je jasne vyjadrený zápach.
 • Nezanecháva stopy na objektoch skrine.

Deti mladšie ako tri roky, tehotné a dojčiace ženy používajú tento nástroj sa neodporúča.

Permetrinová masť

Permetrická masť je antiparazitárny prípravok s antiseptickými vlastnosťami.

V tomto prípade nástroj:

 • Zničí kliešte.
 • Chráni pred infekciami.

Je k dispozícii vo forme krému a sprejov, ktoré sa aplikujú na postihnuté miesta pokožky. Za jeden deň je potrebné umyť masť a mŕtve roztoče, zmeniť spodnú bielizeň a opäť liečiť telo.

Na stanovenie výsledku sa liečba môže zopakovať o niekoľko týždňov, ale laboratórne testy (po dobu 1,5 mesiaca) budú ešte potrebné vykonať.

Permethrinová masť sa nepoužíva na liečbu detí (do piatich rokov), počas dojčenia a tehotenstva. Tento prostriedok môže spôsobiť nepríjemné pocity.

Zinok masť

Zinková masť je najjemnejším liekom bez vône svrabu, ktorý je možné zakúpiť v lekárni bez lekárskeho predpisu. Samozrejme, že je tiež zmierňuje podráždenie kože, ale svrbenie roztoč zabije čiastočne (vyžadujú dlhú priebeh liečby tohto lieku zabiť všetky parazity).

Táto droga je mierny účinok svrab je dobre hodí:

 • Deti.
 • Alergie.
 • Pacienti s abráziami a kožnými vredmi.
 • Masť si na postihnutú kožu tri až dvakrát až trikrát denne.

Ak je koža poškodená, viditeľné viditeľné trhliny, rany, potom je potrebné predbežne ošetriť antiseptikom.

Neodporúča sa používať tento liek ako antiparazitárne liečivo, ale aplikovať v kombinácii so sírou masťou, MediFoxom a t / n

Medifoks

MediFox je moderný antikoagulant. Používa sa na liečbu aj na preventívne účely. Tento liek sa používa na liečbu svrab ľahkej a ťažkej formy, katastrofálne ovplyvňujúce telo parazita.

Produkt je k dispozícii na vonkajšie použitie, ale bude potrebné riediť (nie na spálenie pokožky koncentrovanou látkou, ktorá je súčasťou lieku).

 • Vezmite 1/3 lieku a pridajte do 100 ml. teplej vody.
 • Následne pritiahnite náplasť cez noc na čistú pokožku, s výnimkou tváre a chlpatých častí tela.

Odporúča sa používať Medifox 4 dni.

Droga je povolená používať deti po uplynutí 1 roka, ako aj počas tehotenstva, pretože neovplyvňuje vývoj plodu.

Spragal - účinný nástroj, ktorý pomáha zbaviť sa svrabu, ktorý obsahuje účinnú látku - esdepalletrin. Okamžite ovplyvňuje roztoče pri vykonávaní antisabídky.

Tento liek nemá zápach, takže nedráždi pocit vône. Ak chcete získať očakávaný výsledok, musíte spracovať celé telo a najmä postihnuté miesta.

Aby sa zabránilo opakovanej infekcii, mali by sa s ňou zaobchádzať všetci členovia rodiny

 • S chorobami dýchacích ciest.
 • Počas laktácie.
 • Keď netolerantné látky lieku.

Tiež je opatrne predpísaný počas tehotenstva. Liečivo je dostupné ako aerosól na vonkajšie použitie (vo valcoch).

crotamitonu

Krotamiton sa používa na svrbenie pokožky a svrab, čo spôsobuje smrť roztočov. Pri liečbe krém alebo mlieko je aplikovaný zvonka od krku k nohám, a to najmä v záhyboch a ohyby (lakte, kolená, prsníkov u žien, medzi prstami, na bruchu) zmyť lieky a opakujte postup, a ďalší deň.

Tretí deň sa kúpajú a menia svoje oblečenie.

Táto látka proti poškriabaniu je povolená pre deti (12 rokov) a dospelých.

A-PAR aerosól

Aerosól A-PAR nie je prostriedkom na liečbu osoby, ale používa sa spolu s inými liekmi zo svrabu na zvýšenie terapeutického účinku.

Používa sa na očistenie pacientovho odevu pred roztočmi svrabu a zabíjanie s týmto liekom. Tento liek má toxický účinok, preto je počas aplikácie potrebné vetranie miestnosti.

Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok liečby, budete potrebovať:

 • Dodržiavajte hygienické normy.
 • Nepoužívajte lieky v predpísanom čase.

Tiež používajte všetky prostriedky proti poškriabaniu celého tela, s výnimkou prednej a pohlavných orgánov.

Pomocou tradičnej medicíny sa môže svrab chrániť doma s minimálnymi finančnými nákladmi. Avšak lieky sú účinnejšie, preto sa odporúča používať netradičné lieky len vtedy, ak máte kontraindikácie pre všetky farmakologické prípravky.

 • V strouhanom mydli pridáme ghee (budete potrebovať rovnaké množstvo prísad na 1 polievkovú lyžicu). Taktiež tam dáme 1 čajovú lyžičku brezového dechtu a 2 čajové lyžice síry. Zmiešajte do hladkej a naneste na pokožku na týždeň.
 • 0,5 litra slnečnicového oleja sa zohreje v panvici a pridá sa 1 kg. paradajky a smažte 20 minút a potom prefiltrujte cez gázu. Získaná náprava pre svrab trenie pokožku 3 krát denne. Táto metóda nedráždi pokožku, takže je povolená tehotným ženám a deťom.
 • V kyslé kvase pridáme soľ a zahrejeme na teplotu, ktorú možno tolerovať. Ďalej doliehame ruky v prijatej kvapaline a držíme ich tam, kým kvass úplne vychladne.
 • 0,5 šálky kôry z rakytníka vyleje pol litra vody a varíme 10 minút pri nízkej teplote. Potom je vývar pokrytý viečkom, zabalený v teplej prikrývke a ponechaný 20 minút. Tento spôsob pôvodu ľudí zo svrabu sa aplikuje denne 2 krát denne až do úplného zotavenia.
 • Pri príprave ďalšieho prostriedku proti poškriabaniu bude potrebovať 0,5 litra horčičného oleja a 100 gramov. ošúpaný cesnak. Cesnak musí byť najprv rozdrvený a vložený do panvice na horčicový olej. Potom sa výsledná zmes zložiek uvedie do varu a varí sa pri nízkej teplote po dobu 20 minút. Vychladzujte, filtrujte a aplikujte zvonku a namažte postihnuté miesto.
 • Tiež zabíja klíšťat brezové decht, ktoré mazať postihnutú oblasť. Bude potrebné chodiť s ošetrenou pokožkou po dobu 3 hodín a potom opláchnuť liek. Na zvýšenie účinnosti postupu sa odporúča opakovane opláchnuť postihnuté oblasti odvarom pripraveným z podzemky althaea.
 • 2 lyžice sušiaceho oleja a lyžička terpentínu sa zmiešajú a ošetrujeme poškodené oblasti až trikrát denne. Výrobok nie je možné umývať. Mala by sa úplne absorbovať do pokožky a jej zvyšky by sa mali odstrániť pomocou papierových obrúskov, ktoré sa po použití musia zlikvidovať (zlikvidovať).
 • Rozdrviť suchý celandín, pridajte smotanu, až kým liečivo nebude mať konzistenciu podobnú kyslej smotane. Potom získaným krémom proti poškriabaniu ošetrujeme miesta postihnuté kliešťom.

Tradičná medicína bola vždy praktická a praktická na použitie, t / k je možné pripraviť účinné lieky zo špeciálnych rastlín, ľahko dostupné komponenty, ktoré nevyžadujú investovanie peňazí a času.

Dymyary officinalis

25 g bylín naleje 0,5 pohára vodky. Potom sú posielané na tmavé miesto po dobu 7 dní. Pomocou tinktúry utrite postihnutú oblasť roztočmi. Aj na utieranie môžete použiť čerstvý džús z vápna.

rešetliak

4 lyžice rakytníka vylejte liter vriacej vody a varíme 10 minút na nízkej teplote. Potom nechajte variť půl hodiny. Potom sa používa vývar:

 • na utieranie;
 • na orálnu aplikáciu na lyžičku trikrát denne.

vlašský orech

Nezrelé ovocie z orecha, rovnako ako mladé listy (20 g), nalejte pohár vriacej vody. Nechajte to po dobu 20 minút. Utrite postihnuté oblasti pokožky odvarom.

Výborný terapeutický účinok v boji proti svrabom sú kúpele na báze bylín. Ak chcete pripraviť takú kúpeľ, môžete:

Jediným liekom, ktorý sa liečil v detstve našich rodičov, bola masť síry. Teraz liek používa novú generáciu liekov, ktoré sú z kozmetického hľadiska efektívnejšie a príjemnejšie. Znamená to svrab bez zápachu, farby s minimálnym rizikom zabezpečenia.

Názov lieku proti svrabovi spravidla zodpovedá názvu hlavnej účinnej látky.

Sulfurová masť so svrabom, rovnako ako jej analógová Helmerichova masť, sa takmer nepoužíva. Moderní dermatológovia už dlho spochybňujú účinnosť týchto liekov.

Pacienti sú sklamaní z kozmetických nedostatkov masti: špecifický zápach, škvrny na oblečení. Prostriedky so sírou sú schopné vyvolať ekzém, zápal na koži.

Prípravky nie sú kompatibilné s antiseptikami na báze ortuti, pretože reagujú a uvoľňujú sirovodík, ktorý ponecháva perzistentné tmavé škvrny na koži.

Masť 20% je pre dospelých, 10% - pre deti. Agent sa používa na týždeň a používa ho cez noc.

Peruánsky balzam

Krásne meno drogy je v súlade s jej účinnosťou. Hlavnou aktívnou zložkou je extrakt z rastliny strukovín Myroxylon Peruiferum. Vedúca úloha patrí cinnamene, ktorá ovplyvňuje roztoč je smrteľný.

Dermatológovia odporúčajú používať tento liek proti svrabom pre ľudí s opatrnosťou, ktoré sa vzťahujú na malé oblasti pokožky. Medzi vedľajšími účinkami sa zistili ekzémy, urtikária liekov, intoxikácia obličiek.

Farmaceutický priemysel vyrába lotion (10% roztok benzylbenzoátu). Často dermatológ dá schôdzku na oddelenie predpisovania, kde lekárnici pripravujú drogu na individuálnu objednávku.

Liečba s benzylbenzoátovou svrabou je veľmi úspešná za predpokladu, že aktívna zložka je správne dávkovaná.

 • Toxicita: koncentrácia benzylbenzoátu 430 ml na liter vody.
 • Nízka účinnosť: 45 ml na 1 liter vody.

Ako súčasť kvapalného lieku sa používa etylalkohol, preto sa používa len masť v pediatrii. Naneste v noci. Priebeh liečby je približne 4 dni.

Liečba svrabu Spragalem - vhodný spôsob, ako sa zbaviť svrbenia. Účinná látka (neuroparalytický jed) zabíja dospelých jedincov, larvy, vajíčka. Stačí len pokropiť pokožku. Dermatológovia odporúčajú postup zopakovať za 3 dni. Stačí sa dobre.

Striekame celé telo okrem tváre a pokožky hlavy. Liečivo sa aplikuje cez noc. Je potrebné spracovať nielen pacienta, ale aj všetkých členov rodiny. Jedna fľaša je dostatočná pre troch ľudí. Počas 12 hodín prípravok nie je opláchnutý.

Na liečbu stredných a miernych foriem svrabu existuje dostatok miestnych vonkajších prostriedkov. Ale ak je imunita oslabená, antibiotiká sú predpísané pre svrab u ľudí.

Ivekop je dobre známy v Európe a Amerike, zatiaľ sme nezaregistrovali drogu. Napriek tomu sa používa v komplexnej terapii, ak lekár diagnostikoval komplikáciu - bakteriálnu infekciu.

Tieto antibiotiká zo svrabu obsahujú ivermektín. Látka nie je toxická, môže ju užívať deťom od 5 rokov a dospelým. Droga sa objednáva v zahraničí, používa sa iba na predpis dermatológov.

Prípravky na ošetrenie svrabu u dospelých a detí musia byť správne aplikované. To úplne závisí na úspechu liečby, pretože roztoč prehlbuje do horných vrstiev kože. Je potrebné dbať na to, aby účinná látka dosiahla a postihla parazita a jej potomstvo.

 1. Vezmite si sprchu, kúpeľ alebo liečebný kúpeľ.
 2. Dajte pokožke 10-15 minút na odpočinok, zbavte sa nadmernej vlhkosti.
 3. Strikejte nápravu, začínajúc od brady a končí končatinami.
 4. Naneste rovnomerne tenkú vrstvu na celé telo.
 5. Opatrne spracujte miesta medzi prstami, záhyby pokožky (šourka, perineum, podpaží, pod prsníkmi u žien).
 6. Po určitej dobe opláchnite pokožku.
 7. V prípade potreby opakujte liečbu.

Komplikované prípady

Efektívna liečba svrabu u ľudí v komplikovaných prípadoch zahŕňa vymenovanie ďalších liekov:

 1. Ekzém. Najprv liečte postihnutú kožu zmäkčujúcimi látkami.
 2. Sekundárna infekcia (pľuzgiere, zápal). Predbežne aplikujte antiseptickú látku.
 3. Nórska svrab. Odlúpte kožu keratolytickými látkami. Ihneď odpojte pacienta!

Čo hľadať

 1. Počas liečby sa nemôžu použiť iné vonkajšie činidlá.
 2. Dezinfikujte oblečenie, posteľ. Čo môže, variť.
 3. Povrchy a bielizeň ošetrujte sprejom A-PAR.
 4. Sledujte stav ostatných členov rodiny.

Všetky lieky proti svrabom sa aplikujú topicky, vydávajú sa vo forme masti, suspenzie a roztokov.

Najobľúbenejšie a najpopulárnejšie

 1. 10% a 20% masť Benzylbenzoát (Bensocryl). Masť 20% je určená na liečbu dospelých, masť 10% - na liečbu detí; Liečivo sa aplikuje na celý povrch tela, okrem hlavy. Liečba sa vykonáva raz za noc, štyri dni za sebou. Piaty deň sa musíte správne kúpať a zmeniť spodnú bielizeň a posteľnú bielizeň.
 2. Účinný liek na liečbu svrab - Spragal. Liečivo je dostupné vo forme spreja - aerosólu. Medzi podobnými liekmi patrí medzi možnosti liečby tehotných a novorodencov. Ďalšou výhodou: jedna fľaša je dostatočná na vyliečenie 3 ľudí. Liečivo sa aplikuje cez noc na celú plochu pokožky, po ktorej sa nanesie na čisté spodné prádlo a nezmení sa, kým sa choroba úplne nevylieči. Umytie po aplikácii výrobku nemôže trvať do 12 hodín. Po tejto dobe sa musíte umyť pod sprchou mydlom a vymeniť posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň. Ozdravenie sa aplikuje na deti na pokožke celého tela, vrátane hlavy. Počas aplikácie by mali byť ústa a nos prekryté čistou handrou. Obličku možno jemne otrieť bavlneným tampónom alebo tampónom s náplasťou, ktoré sa na neho aplikuje.
 3. Na ošetrovanie svrabu sa sírová masť pre dospelých predpisuje v koncentrácii 20%, u detí - 10%. Sulfurová masť si ruka ruky po celom tele pre noc. Liečba trvá v priemere 5-7 dní. 6. alebo 8. deň po ošetrení potrebujete sprchu a vymeniť spodnú bielizeň - posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň. Nevýhody sírnej masti - schopnosť znečistenia bielizne, silné odmietnutie zápachu, ako aj možnosť vzniku alergických reakcií.
 4. Zinková masť na šupke je jemnejší prostriedok. Nemá žiadny zápach. Zinok masť je možné zakúpiť v lekárňach bez lekárskeho predpisu, je ľahké ho aplikovať. Hlavnou nevýhodou zinočnej masti - eliminuje symptómy, ale nie príčinou: liečí podráždenú pokožku, ale s parazitom - roztočovým roztočom - bojuje neefektívne. Na jeho použitie je nevyhnutné účinnejším prostriedkom na úplné zničenie pôvodcu - roztoče. Zinoková masť je najčastejšie predpísaná pre alergikov, ľudí s citlivou pokožkou a ľudí so svrabom komplikovanými a v dôsledku tejto komplikácie sa objavili vredy a odreniny.
 5. Masť alebo krém Krotamiton spôsobuje skabicídny účinok, to znamená smrť parazita - roztoče roztoče. Okrem toho má výrobok liečebný účinok pri svrbení, ale nie je spojený so svrabom. Mechanizmus takéhoto konania nie je známy. Pred vymenovaním pacienta s liekom je potrebné určiť citlivosť na prípravu mikroflóry, ktorá spôsobila chorobu u pacienta. Prostriedok sa aplikuje zvonka. Krém po trepaní si ruky rúk od brady k prstom, veľmi opatrne - na záhyboch a záhyboch. Po 24 hodinách zopakujte postup. Nasledujúci deň po "rozmazaní" pacienta sa zmenilo oblečenie a posteľná bielizeň. Dva dni po opakovanom spôsobe trenia je potrebné vziať hygienický kúpeľ.

Najúčinnejšou formou na liečbu svrabu u dieťaťa je masť:

 • Síra je najlacnejšou drogou. Spôsob aplikácie - denné trenie na koži postihnuté roztočmi po dobu 7 dní.
 • Permethrin je vysoko účinné liečivo. Úplne sa zbaviť kliešť môže byť po 2 ošetrenia pokožky.
 • Benzylbenzoát je masť, ktorá dokáže zabiť dospelú svrab v dvoch aplikáciách.

Dôležité! Uvedené prípravky majú rôzne koncentrácie, takže pri nákupe masti povedzte lekárnikovi, že ho kupujete pre dieťa.

Hlavnou úlohou terapie je zničiť pôvodcov choroby. Poťahy pokožky sú postihnuté najskôr na jednom mieste, potom sa šíria po celom tele.

Tento proces je potrebné zabrániť. Lekár vyhodnotí štádium ochorenia a predpíše jednu z možných liekov.

Keď je oblasť lézie veľká, účinnou liečbou bude použitie masti. Používajú sa na akúkoľvek časť tela okrem tváre a pokožky hlavy.

Lieky obsahujú rôzne aktívne prvky, takže optimál môže určiť iba odborník.

Po dlhú dobu v liečbe svrab s použitím liekov na báze síry. Teraz ich použitie je prísne obmedzené: ich pozitívny účinok je sporný. Prípravy tejto skupiny majú niekoľko negatívnych vlastností:

 • nechať škvrny na oblečení, bielizeň;
 • mať nepríjemný zápach;
 • majú negatívny vplyv na pokožku.

Sérová masť 33% sa častejšie používa na liečbu dospelých pacientov. V prípade detí je lepšie vyhovovať 10% zloženiu.

Schéma liečby zahŕňa užívanie lieku počas celého týždňa, je distribuovaná rovnomerne vo všetkých postihnutých oblastiach. Na konci liečby by mal pacient meniť posteľnú bielizeň, dôkladne umyť, dezinfikovať všetky oblečenie, uteráky.

Wilkinsonova masť

Tento liek má aj zložku síry, je predpísaná v počiatočných fázach svrabu. Neexistujú žiadne prejavy ekzématizmu, dermatitídy alebo pyodermy. Kurz je 3 dni, masť sa aplikuje na celé telo (okrem tváre, vlasov) pred spaním. Osobitná pozornosť sa musí venovať:

 1. podpazušie;
 2. lakťové spoje;
 3. pupku;
 4. záhyby zápästia;
 5. vzdialenosť medzi prstami;
 6. zadok;
 7. reprodukčné orgány.

Ak je to počiatočná fáza svrabu, potom sa môžu liečiť len postihnuté oblasti pokožky. V prípadoch šírenia parazitov je potrebné aplikovať prípravok na celé telo. Možno podráždenie pokožky, preto predpisujte liek, zvyčajne len dospelých. Nemôžete používať lieky pre ľudí so seboréznymi procesmi, ako je dermatitída. Wilkinsonova masť má takéto nevýhody:

 • nepríjemný zápach;
 • opúšťa škvrny na oblečení;
 • existuje malá šanca na intoxikáciu tela;
 • eventuálne podráždenie obličiek.

Liečba svrabu pomocou benzylbenzoátu

Jednou z hlavných výhod prostriedkov proti svrabom - sú lacné. Cena bude nižšia, ak je liek objednaný v online lekárni. Odhadovaná cena populárnych masti zo svrabu je nasledujúca:

 • Benzylbenzoát, masť 25 g - cena 18 rubľov;
 • zinková masť, 25 g - cena od 27 r;
 • sírová masť, 25 g - cena od 23 r;
 • chatovanie - cena je od 100 p.

Názor, že prostriedky na vonkajšie použitie nemajú kontraindikácie, je nesprávny. Každá droga má určité obmedzenia pri používaní. Masť zo svrabu má tiež odporúčania, kedy by mala byť opustená:

 • s obštrukčnou bronchitídou;
 • so zvýšenou citlivosťou na zložky lieku;
 • ak je prítomná anamnéza bronchiálnej astmy;
 • deti do 3 rokov;
 • tehotné, dojčiace matky (môžu existovať výnimky, ale len so súhlasom lekára);
 • s tendenciou k alergickým reakciám.

Liek sa používa niekoľko desaťročí, vrátane v nemocnici. Napriek dobrej účinnosti liečby mnohí pacienti dávajú prednosť použitiu iných liekov, pretože síra má výrazný nepríjemný zápach a je ťažké erodovať z miestnosti a oblečenia.

Náprava sa používa niekoľko týždňov s malou prestávkou, ale skutočný výsledok sa už dosiahne v prvých piatich dňoch. V budúcnosti je použitie sírnej masti preventívnejšia a fixatívnejšia.

Masť s obsahom síry

Použiť túto drogu môže byť dva podobné schémy.

 1. Každý večer pred spaním si opatrne vyberte posteľ a posteľnú bielizeň pomocou žehličky alebo parníka. Rovnaké manipulácie by sa mali vykonávať nočným šatím. Potom musíte vo veľkých množstvách nanášať vaty na všetky postihnuté miesta pomocou vatového tampónu. V dopoludňajších hodinách sa liek odstráni, po ktorom pacient zmení všetky oblečenie a posteľné šaty. Opakovanie takýchto manipulácií je potrebné päť dní za sebou, po ktorom sa urobí pauza. Jeho trvanie a ďalší priebeh liečby sa stanovujú individuálne.
 2. Predparené posteľné prádlo a oblečenie by ste mali naniesť na všetky choré oblasti pokožky najväčšiu možnú vrstvu sírnej masti a neumyť ich štyri dni. Po tejto dobe sa posteľ a spodná bielizeň úplne zmenia, posteľ a nové súpravy bielizne a oblečenia sú opäť naparované. Liečivo sa má aplikovať vo veľkých množstvách na kožu a premývať ráno. Potom prebehne aj pauza, po ktorej lekár určí potrebu ďalšieho liečebného postupu a pomenuje jeho odporúčaný rozsah.

Čo potrebujete vedieť o svraboch

Pozor prosím. Síra masť je najsilnejší a najrýchlejší liek, ktorý môže dosiahnuť viditeľný a plný výsledok do jedného týždňa.

Jeho veľkou výhodou je aj možnosť vykonať monoterapiu bez použitia iných liekov, zatiaľ čo liek sa môže používať doma pod dohľadom ošetrujúceho lekára.

Nepoužíva sa na preventívne opatrenia a viac ako päť dní, aby nevznikali vedľajšie účinky.

Zinková masť odstraňuje všetky nepríjemné príznaky spôsobené roztočom

Táto droga sa nepoužíva na odstránenie roztoče roztoče, ale na odstránenie všetkých nepríjemných príznakov, ktoré spôsobuje na povrchu kože.

Masť je predpísaná pre takmer všetkých pacientov, pretože môže rýchlo vylúčiť svrbenie, vysušiť pokožku, čo pomôže utiahnuť rany a hrebeň. Zinkovú masť môžu používať nielen dospelí, ale aj deti.

Ak sa správne používa iba v jednom prípade, z tisíce sa môžu objaviť nepríjemné vedľajšie účinky vo forme opuchov a alergických reakcií. Ak chcete získať naozaj viditeľný výsledok, pokožka je rozmazaná tenkou vrstvou liekov ráno a večer.

Večer používajte masť zinku lepšie pred spaním. Dĺžka liečby je 5-7 dní, po ktorej je potrebné skontrolovať výsledok a určiť možnosť ďalšieho užívania lieku.

Pozor prosím! Možnosť súčasného užívania tohto lieku s inými pacientmi by sa mala skontrolovať u svojho lekára, aby sa neznížil vplyv viacerých liekov.

Vzťahuje sa na pomerne drahé lieky, ale nemá výrazný nepríjemný zápach. Liek môžete aplikovať dvoma rovnako efektívnymi spôsobmi:

 • túrujte lieky každých 12 hodín na jeden deň, potom si prerušte deň a znova opakujte takéto manipulácie;
 • utrite Crotamiton každých dvanásť hodín počas dvoch dní.

Wilkinsonova masť sa používa výhradne na nekomplikovanú svrab

Jeho zloženie je podobné síry. Liečivo sa používa výlučne na nekomplikované diagnostikovanie svrabu, keď nie sú žiadne uzliny a iné prejavy dermatitídy a alergií.

Liečba sa používa iba tri dni, pričom sa pretrepávajú všetky záhyby, oblasť slabín, miesta medzi prstami a zadok, pretože tam je miesto, kde sa nachádza väčší počet roztočov.

Wilkinsonova masť sa aplikuje iba pred spaním, pričom sa vždy žehli matrac, nahradiť všetko postele a spodné prádlo. Takéto manipulácie vyžadujú všetky tri dni liečby.

Pacient sa môže umyť len raz denne, zatiaľ čo používa mydlo a jemnú lupu, ktorá ešte viac nedrží pokožku. Použitie lieku je možné len u dospelých pacientov.

Vytvorenie kliešťa so svrabom

Všetky tieto lieky sa zvyčajne predávajú bez lekárskeho predpisu od ošetrujúceho lekára, ale predtým, než začnete užívať, mali by ste starostlivo prečítať podrobnejšie pokyny a obráťte sa na dermatológa, aby ste potvrdili diagnózu.

Pozor prosím! Uvedené ceny sú podmienené, pretože závisia od výrobcu a cenovej kategórie siete lekárne. V konkrétnej lekárni sa priemerné ceny môžu líšiť o 5 až 20% vo väčšom alebo menšom smere.

Tieto masti sú najefektívnejšie a môžu sa používať len na odporúčanie ošetrujúceho lekára. Dodržiavanie všetkých dávok a presný priebeh liečby vám umožňuje rýchlo eliminovať príznaky svrabu, zabíjanie kliešťa a jeho potomstva.

Ak s pacientom žijú iní ľudia, je prísne zakázané používať uvedené lieky na preventívne účely.

Video - Známky svrabu u ľudí

Video - Ako liečiť svrab rýchlo a efektívne ľudové prostriedky

Pri liečení proti svrabom sa masti používajú veľmi často. Existujú rôzne lieky:

 • Benzylbenzoát
 • Sírna masť
 • Wilkinsonova masť
 • Zinková masť.

Existujú tiež masti obsahujúce ivermektín, ale sú častejšie používané vo veterinárnej medicíne.

Použitie masti nie je pre pacienta vždy pohodlné - mnohé z nich majú veľmi nepríjemnú vôňu, zle absorbované a ťažko umývateľné. Masť necháva škvrny na posteľnej bielizni a oblečení, a to je doma nepríjemné.

Ak sa chcete vyhnúť týmto problémom, môžete si vybrať liečbu svrabu kvapalinou alebo sprejom.

Krémy svrabu boli veľmi obľúbené v poslednej dobe. Majú menší účinok v porovnaní s masťami, ale riziko alergie je minimalizované.

Benzylbenzoát sa môže vyrábať ako krém alebo emulzia. Má keratolytické, anestetické a antiparazitárne vlastnosti.

Liečba liekom by sa mala vykonať dvakrát, aby sa zničili nielen kliešte, ale aj ich vajíčka. Tento liek na svrab má veľmi dobrý účinok, ale má množstvo kontraindikácií a vedľajších účinkov.

MediFox je dostupný ako krém alebo roztok na emulziu. MediFox je účinný prostriedok proti dospelým i ich vajíčkam.

MediFox sa používa raz, výsledky lieku pretrvávajú dva týždne až jeden a pol mesiaca. MediFox má slabú toxicitu a jeho správne použitie, resorpčné, lokálne dráždivé a senzibilizačné účinky nie sú pozorované.

Liek MediFox sa neodporúča na individuálnu intoleranciu jej zložiek s dojčením a deťmi do jedného roka.

Krotamiton - krém alebo masť, ktoré viedli k smrti parazitov a tiež prispeli k odstráneniu svrbenia. Liek sa aplikuje dvakrát v intervale 24 hodín. Má kontraindikácie.

Lindan je dostupný vo forme krému, prášku alebo mlieka, farba a vôňa nie. Kontraindikované počas tehotenstva, laktácie a ľudí trpiacich kožnými ochoreniami.

Efektívne ošetrenie svrabu sa vykonáva pomocou masti síry a zinku, rovnako ako Višnevsky masti. Tieto osvedčené finančné prostriedky už niekoľko rokov obnovia zdravie pokožky v krátkom čase.

Ľudové opravné prostriedky

 1. Zmiešajte 1 lyžičku. terpentín s 2 lyžičky. l. maslo, dôkladne premiešajte. Ovplyvnené oblasti tela by mali byť ošetrené výslednou zmesou.
 2. 1 polievková lyžica. l. Lyžička celandínu zmiešaná so 4 lyžicami. l. Vaseline, získaná masťou na liečenie postihnutých oblastí.
 3. Jednotná vrstva môže byť aplikovaný brezový decht na oblasti tela ovplyvnené roztoče roztoče. Po troch hodinách ho umyte teplou vodou.
 4. 100 gramov strúhaného cesnaku kaša nalejte 0,5 litra horčičného oleja a varíme 15-20 minút na nízkej teplote. Zmes sa musí počas varenia pravidelne miešať. Pripravený na filtrovanie, stlačte zvyšok. Uchovávajte na chladnom tmavom mieste.
 5. Zmiešajte rovnaké časti popola cesnaku, melasy a masla. Výsledná masť sa tretí niekoľkokrát denne do postihnutých oblastí pokožky.
 6. V chlebe kvas (kyslé) ​​dať soľ a predhriať čo najviac vydržať. Dajte ruky do horúcej kvasy. Držte sa 10-20 minút. Takýto recept je vhodný na liečenie rúk na rukách.

Najúčinnejším ľudovým prostriedkom proti svrabom je brezový decht. Aplikuje sa na postihnuté oblasti pokožky a neprepláchne sa tri hodiny.

Profylaxia svrabu

Svrab môže viesť k nákladom, či už peňažným alebo dočasným, aby sa s novým problémom nezaobchádzalo, musí to byť upozornené.

Ak je niektorý z rodinných príslušníkov diagnostikovaný svrabom, všetky ostatné osoby, ktoré sú v kontakte s infikovaným, musia nevyhnutne absolvovať preventívnu liečbu.

Ošetrovací odev a posteľná bielizeň pacient dezinfikovať. V domácnosti sa dezinfekcia uskutočňuje o 5-10 minút varenie postelí a oblečenie s práškom na umývanie, po sušení, železo s horúcim železom veľmi starostlivo.

Všetky veci použitia pacienta, tovary pre domácnosť, ktoré používa - hračky, riad, atď. - musia byť zložené v zapečatenej taške a zanechané na týždeň.

Po 7 dňoch je možné položky odstrániť - sú bezpečné, pretože počas týždňa zomrieť roztoče svrabu. Ak je svrab potrebný aj na ošetrenie miestnosti pacienta, postačí, aby sa udržalo mokré čistenie dezinfekčným prostriedkom.