Hlavná

Bradavice

Opravné prostriedky na škvrny po akné - čo si vybrať?

Stopy zanechané akné sú dráždivé a frustrujúce, ako akákoľvek nedokonalosť pokožky. Na samoliečbu si môžete vyzdvihnúť špeciálnu kozmetiku a ľudové prostriedky z miest po akné podľa typu pleti. Ide o cenovo prijateľnú alternatívu pre drahé liečebné procedúry v klinike alebo salóne krásy. Pri posudzovaní recenzií rôznym osobám pomáhajú rôzne postupy - od jednoduchej masky s hlinkou až po šúpanie s profesionálnym kozmetickým krémom. Budeme sa snažiť zistiť ich výhody.

Prostriedky na samovybavenie škvŕn po akné: prehľad možností

Zvyškové javy na mieste, kde bolo akné, sa nazývajú "post-zápalová hyperpigmentácia". Vedecký pojem vysvetľuje výskyt nedokonalosti kože nadprodukciou špeciálnej pigmentovej látky - melanínu. Vadný vzhľad je v skutočnosti normálnou reakciou tela na akúkoľvek škrabku alebo vyrážku. Spravidla skvrny zmiznú v priebehu času, ale môžu prejsť oveľa rýchlejšie s náležitou starostlivosťou pomocou špeciálnych liekov.

Kozmetika zo škvŕn po akné na tvári s peelingovým účinkom

Glyco-A peelingový krém. Značka Isis Pharma, Francúzsko. Obsahuje kyselinu glykolovú - jeden z najlepších chemických exfoliantov.

Krémová ceruzka "Spotner". Značka "Wai Medical", Holandsko. Tento produkt je založený na ANA a kyseline salicylovej. Ceruzka pôsobí ako chemická šupka odstraňujúca poškodené bunky.

Nočné sérum pre problematickú pleť Comodex N Night Treatment. Značka "Christina", Izrael. Obsahuje kyselinu salicylovú, kyselinu mliečnu a kyselinu kojovú, retinol, extrakt z paradajok. Znižuje post-zápalovú pigmentáciu, zabraňuje vzniku nových vyrážok.

Bieliace sérum "Neoton". Značka Isis Pharma, Francúzsko. Kyseliny salicylové, glykolové a askorbové v sére sú účinné proti škvrnám po akné na tvári, exfoliujúc postihnuté horné vrstvy kože. Mäkké čistiace prostriedky s liečebným účinkom - alfa-arbutín a extrakt z cukornatosti - znižujú tvorbu melanínu.

rada: pri výbere lieku zvážte koncentráciu ANA a BHA. Pre samostatné použitie sú vhodné činidlá s obsahom účinných látok do 12%.

Kozmetické prípravky na chemický peeling ako prostriedok proti škvrnám po akné na tvári zlepšujú povrchovú štruktúru pokožky. Ale sú používané viac koncentrované látky, tým viac korodujú bunky epidermis. Kozmetika na domáce použitie obsahuje 3-12% ovocných kyselín, až 10% kyseliny salicylovej. Vyššiu koncentráciu používajú dermatológovia - kozmetológovia - 30-70%. Po takomto ošetrení je potrebné chrániť poškodenú pokožku pred slnkom.

Lekárne pre škvrny po akné (prehľad)

Dokončené kozmetické prípravky proti akné škvrny môžu pomôcť šetriť čas, ale môžete zvážiť utrácať niekoľko tisíc rubľov na nákup jednej rúrky krémovej ekonomickej? Lekáreň a parafarmacie s liečebným účinkom nie sú nižšie ako kozmetika značky, aj keď ceny pre nich sú mierne. Navyše obsahujú menej zložiek, čo znižuje riziko vystavenia komedogénnym látkam a vzniku nového akné.

Zo škvŕn

Solkoseryl som použil aj masť a gél na hojenie rán vrátane slizníc. Masť sa mi viac páčila. Je to príjemný, jemný krém, bez zápachu, biely. Môžete použiť na akékoľvek pupienky, obzvlášť už roztrhané, strihané alebo zranené. Liečia všetko veľmi rýchlo. Z úhlu alebo škrabancov nie je žiadna stopa.
Ak použijete masť na pupienok, potom moje akné nereaguje vôbec a žiadnym spôsobom. Aplikovala masť na tvár a vrásky. Nezaznamenal som ani zvláštny efekt. Koža sa však stáva mäkšou, pružnejšou. Takže používam masť, ak je oblička opotrebovaná, a na liečenie stlačeného úhora.

Skinoren mi odporučil dermatológov. Jedná sa o liek z akné. Priložený je podrobný pokyn, hovorí, ako funguje liek. Použil som ho dvakrát denne. Výsledok, ako je uvedený v anotácii, prišiel do troch týždňov. Ale čo! Koža je úplne vyčistená z rôznych pichľaviek. Dokonca aj čierne komedóny vyšli. Krém je však dosť nepríjemný: tvár bola po aplikácii stiahnutá. Stále mínus - nadhodnotená cena. Rovnako som nemala rád konzistenciu - dosť hustú. Keď je koža už mastná, tento krém nepáči. Ale pupienky sú preč.

Páči sa mi produkty Clean line, už mám nádherný krém na ruky. Keď som videl krém z akné, okamžite som ho kúpil. Moja pupienky sú vzácne, ale niekedy sa objavia malé a potom som dal tento krém na očistenú pokožku presne na mieste pupienkov. V kompozícii je zinok, takže sa vyskytuje sušenie. Dala som to ráno a večer. Po 3 dňoch sa pupienky odišli bez stopy. Dokonca som rozžiaril staré sčervenanie z dlhej pupienky, a tak aj zmizol. Verím, že zloženie krému. Tiež sa mi páči jeho vôňa a štruktúra. Dúchajú dlhú dobu tubu. Pamätajte, že najefektívnejším liekom na akné je denné čistenie kože.

Tretinoin na tvárach rozmazal akné. Mala dlhú dobu a bola mi odporučená táto smotana. Pokiaľ ide o mňa, tento krém je drahý. S akné bojuje efektívne. Vzal som krém ako hrach a každý večer som si ho pretrepal do kože, kde bolo akné. Výsledok sa prejavil za mesiac. Úhory zmizli. Ak budete mať toto obdobie, môžete vidieť, že postupne úhory stali menej nápadné. A o 4 týždne neskôr odišli. Hlavnou vecou nie je preháňať ju krémom a aplikovať v malých porciách, alebo sa môže začať šupať pokožkou. Nemal som žiadne vedľajšie účinky. Alergia nevznikla. Tube je len 20 g. Malé, ale drahé.

Na ramenách a zadnom povrchu nohy sa stále objavujú malé pupienky. Predtým, rozmazané s krémom na akné, ale miesto je také, že krém sa skoro ukáže byť na oblečenie a nábytok. Teraz som našiel inú cestu pre seba - kyselinu salicylovú. Je to také kúzlo. Lacné, dlho uložené, sa pomaly spotrebúvajú a metóda aplikácie je najjednoduchšia. Beriem bavlnený tampón, namočte do kyseliny a trieť problémové oblasti. Pri tomto procese je potrebné niekoľkokrát navlhčiť. Kyselina salicylová rýchlo zaschne, hneď po ošetrení pokožky, ktorú môžete obliecť, sedieť na kresle. Pimples vysuší za niekoľko hodín, a ak nemáte hrebeň, môžu byť vyliečené za tri dni.

Postup pomohol potlačiť mazové žľazy, pokožka prestala svietiť. Po piatich sedeniach sa produkcia kožného mazu vrátila do normálu. Póry nie sú zakalené. Postupne sa pokožka vyčistila, získala normálnu farbu, bez jaziev a zjavne nerovnosti.
Dokončuje ozonoterapia nielen na tvári, ale aj na problémových miestach. Výsledok je dlhší, pokožka zostáva dlhší čas čistá a zdravá. Moja skúsenosť ukázala, že intravenózne injekcie sú oveľa účinnejšie ako miestne postupy, ale nie všetky sú povolené. Dva dni po procedúre bol zdravotný stav trochu zvláštny, potom sa všetko vrátilo do normálu.

Používam aspirín na liečbu kožných problémov. Je to cenovo dostupný nástroj, ktorý prináša dobré výsledky.
Používam 2 metódy:
1. Robím alebo vyrábam z aspirínu masku na tvár. Vyrastam tablety s vodou a obličky.
2. Pridávam aspirín domácim hovorcom z akné.
V obidvoch prípadoch dosahuje aspirín dobré výsledky.
Základné pravidlá používania aspirínu na liečbu problémovej kože:
1. nedá sa používať často.
2. Aplikujte recepty s aspirínom v komplexnej liečbe akné a akné.
3. aktívne zvlhčujte pokožku, aby ste ju neprečistili.
Aspirín je dobrý, pretože nie je antibiotikum a nevyvoláva vzhľad habituácie kože.

Efektívny a veľmi rozpočtový spôsob, ako prekonať akné, akné a zvyšné po nich stopy (nerovný terén, zlomené pigmentácie). Vzhľadom na schopnosť masti rozšíriť povrchové cievy je veľmi rýchlo absorbovaná, zápalové procesy sa rýchlo zastavia. Masť pracuje a ako lokálne anestetikum, hlboko podkožné akné nie je toľko bolelo. Zlepšením metabolizmu v tkanivách je obnovenie kožných buniek a hojenie omnoho rýchlejšie. Svrbenie a začervenanie prechádzajú niekoľko hodín po prvej aplikácii. Hlavnou nevýhodou heparínovej masti je pôsobivý zoznam kontraindikácií zo zdravotných dôvodov, v tomto prípade určite nestojí za to, že by sme to zanedbali.

Masť má niekoľko výhod. Súčasne funguje ako antiseptikum, zastavuje zápal, poskytuje ľahký analgetický účinok. Je zvlášť účinný pri hlbokých bolestivých subkutánnych pustulách. Zrenie je oveľa rýchlejšie, všetok hnisavý obsah sa veľmi rýchlo vyskytuje. Vzhľadom na aktiváciu prietoku krvi v postihnutých tkanivách sa rýchlo vytvárajú nové epiteliálne bunky, hlboké jazvy, jazvy a jamky na koži po zotavení nezostávajú. Jediný, ale veľmi významný nedostatok masti je strašný sírny zápach, ktorého intenzita sa neznižuje.

Zloženie krému, samozrejme, trochu mätúce, mnoho z mien, ktoré som videl prvýkrát. Ale to je logické, pretože to je hlavne na indických bylín. Je to najrôznejšia bylinka.
Rastlinné výťažky, užitočné vitamín E a antioxidačné pôsobenie krému ovplyvniť podkožné tkanivo, ako dôsledok - zvýšená pružnosť, koža sa stáva pružný, bola založená intracelulárnu mikrocirkuláciu. Po použití tohto nástroja, zlepšuje krvný obeh, fade tašky a tmavé kruhy pod očami, pokožku hydratuje a obnovuje rovnováhu pleti. Vzhľadom na prítomnosť prírodných olejov medzi zložkami zloženia sa tvár stáva jemnou a hladkou.
Ale ide o starostlivosť. Dôležitým bodom pri používaní Clearmanu bol v mojom prípade to, čo.

Ako sa zbaviť akné škvrny rýchlo a efektívne

Drahí čitatelia, dnes navrhujem hovoriť o tom, ako sa zbaviť škvŕn na tvári od akné. Pravdepodobne veľa ľudí vie túto situáciu: objavila sa pupenka, podobne ako v dvoch alebo troch dňoch, ale škvrny z nej môžu zkaziť našu náladu. Stáva sa, že neprechádzajú veľmi dlho. Preto nie je to akné, ktoré je tak strašné, ale ich dôsledky.

Odstrániť škvrny od akné nie je tak rýchlo a je potrebné sa k tomu priblížiť, pozorovať celý komplex opatrení. Každá dievčina by mala vedieť, ako sa zbaviť škvŕn na tvár akné ľudových spôsobov, pretože salónné procedúry a kozmetické výrobky pre starostlivosť o tvár v obchodoch často "hrýzť" vysoké ceny.

Príčiny škvŕn z akné

Príčinou môžu byť, rovnako ako zanedbané ochorenie kože, a metabolické poruchy. Všetci vieme, že mnoho "hriechov" samo-vytlačovaním pupienkov, ktoré dermatológovia vôbec zakazujú. A to správne, pretože z toho existuje riziko infekcie mikróbmi a objavenie sa nového akné na tom istom mieste, ešte výraznejšie ako predtým. Samozrejme, v tomto prípade neexistuje spôsob, ako sa vyhnúť akné.

Tiež príčinou tejto "choroby" môže byť zanedbané varenie. Ak sa doba nie je zbaviť značné pupienok alebo variť, vysokým rizikom reziduálnym účinkom, a to nielen v podobe škvŕn, ale aj jazvy, z ktorého, bohužiaľ, nie zbaviť doma. Prijať opatrenia vo forme moxibustion s alkoholom (mierne), salicylové masky alebo aplikovať na problémové miesto tinktúry nechtíka.

Slnko tiež ovplyvňuje pokožku vrátane škvŕn na akné. Preto v horúcom lete doporučujeme použiť ochranu proti slnečnému žiareniu aspoň s malým percentom ochrany.

Prevencia výskytu škvŕn z akné:

 • Správna starostlivosť o tvár pre tvár.
 • Nestrácajte sa. Ak vidíte problém s výskytom akné, musíte to vyriešiť!
 • Nestláčajte pupienky!
 • Používajte opaľovací krém.

Stojí za to navštíviť dermatológa, keď existujú škvrny od akné?

Samozrejme, ak máte ťažkú ​​situáciu a opustili ste pokožku, je užitočná návšteva dermatológa. Môže opísať situáciu, poskytnúť odporúčania týkajúce sa výživy (čo je tiež veľmi dôležité) a posielať kozmetické postupy. Ale je lepšie vziať na vedomie všetko, s výnimkou, že idete do kozmetického salónu pre brúsenie alebo iné mechanické postupy. Urobíme to isté, ale doma.

Ľudové recepty z akné a škvrny po nich doma.

Super maska ​​s hubou a hlinkou pomôže zbaviť škvŕn na tvári po akné

Spočiatku by ste mali varovať, že táto maska ​​môže spôsobiť podráždenie, ak máte citlivú pokožku, potom buďte veľmi opatrní a vždy otestujte masku na zápästí.

Účinok masky s telom a hlinkou je vynikajúci, pomôže sa zbaviť akné škvŕn v okamihu, ak skvrny nie sú veľa naštartované.

Všetky zložky je možné zakúpiť v lekárni:

 • Peroxid vodíka
 • Biele hliny
 • bodyaga
 • Tinktura nechtíka
 • Aloe tinktúra

Takže peroxid (niekoľko kvapiek), telo a hlina by sa mali zmiešať, kým sa nedosiahne hustá hmota. Hlina a špongia by mali byť 1: 1. Celá zmes uvedených zložiek sa aplikuje na tvár, stojíme asi 15-20 minút. Masku umyte teplou vodou.

Potom vezmite vankúšik. V miske zmiešajte 3 čajové lyžičky nechtíka a aloe v striktne rovnakých pomeroch a aplikujte v malých častiach na tvár, zvlášť na všetky problémové oblasti a sčervenanie.

Ako sa zbaviť akné škvrny rýchlo a efektívne?

Olej z čajovníka na starostlivosť o pokožku.

Jedným z najjednoduchších a najefektívnejších prostriedkov, ako zabrániť výskytu škvŕn na tvári z akné, je aplikovať olej z čajovníka. Toto je môj obľúbený olej. Ale kúpiť vždy veľmi kvalitný olej. Foto oleja a receptov s ním môžete čítať v článku Tea Tree Oil. Akonáhle sa objaví pupienok, použijete tento olej v štipke. Dokonale pomáha. A akné rýchlo vyschnú a škvrny nezostávajú.

Maska proti akné škvrny so zeleným hlinkou

Ako doma urobiť krásnu pokožku bez chýb? Táto maska ​​vám môže pomôcť, ak ju používate 1-2 krát za 10 dní.

Niekoľko polievkových lyžíc hliny sa zmieša s 3 kvapkami akéhokoľvek esenciálneho oleja (v tomto prípade sme použili rozmarínový olej). Na dosiahnutie konzistencie kyslej smotany pridajte niekoľko kvapiek vody pri izbovej teplote. Hotová maska ​​sa aplikuje iba na miesta s škvrnami a akné, nie na celú tvár. Držte približne 15 minút.

Esenciálny olej z rozmarínu možno použiť aj samostatne.

Biela maska ​​s hlinkou

Pre masku proti akné škvrny s bieliacim účinkom budeme potrebovať:

 • biela hlina
 • peroxid vodíka
 • citrón

Po tomto postupe výrazne znížite farby škvŕn na tvári a menšie chyby zmiznú úplne.

Do hlbokej misy nalejte bielu hlinku (3 lyžice), vytlačte šťavu z čerstvého citrónu, pridajte 3-4 kvapky peroxidu vodíka. Ak nemáte krémovú konzistenciu, pridajte trochu viac hliny. Držte masku tváre 20-30 minút. Opláchnite teplou vodou.

Jednoduchá maska ​​s parafínom

Ako sa zbaviť škvŕn na tvári z akné s maskou s parafínom? Ak to chcete urobiť, musíte ho použiť 2 krát týždenne, kým výsledok nebude úplne vyhovovať vám.

Takže, čo je potrebné? Iba parafín, ktorý možno lacno zakúpiť v lekárni.

Na vodnom kúpeli používame parafínový vosk a pomocou vaty (alebo bavlneného tampónu) sme umiestnili škvrny s škvrnami z pupienkov. Môže byť použitý aj na malé pupienky. Necháme to vysušiť. Opakujte tento postup ešte raz, aby ste dosiahli lepší účinok. Po maske budete potrebovať hydratačný krém na noc alebo si ho rúť ricínovým olejom.

Denná maska ​​proti škvrnám na tvári.

Účinok tejto masky bude iba vtedy, ak ju každým dňom otriete problémovými oblasťami. Zmiešajte jablkový octový ocot s vodou (1 lyžica jablčného octu na 3 lyžice vody) - dajte ju na škvrny a pupienky. Odporúča sa vykonať procedúru v noci. Neplachte.

Odvar z petržlenu od škvŕn na tvári.

Veľmi užitočný nástroj, ktorý vám pomôže zbaviť sa škvŕn na tvári po akné v domácnosti a tiež poskytnúť pevnosť pokožky pri každodennom vykonávaní procedúry.

Pripravte odvar z petržlenu, nalejte do malých foriem na zmrazenie a umiestnite do mrazničky. Celú tvár utrite ráno čerstvým ľadom z vývaru.

Ako odstrániť škvrny z akné s kefou?

Vyčistením keratinizovanej pokožky na tvári, súčasne redukujeme škvrny po akné. Účinné je domáci kávovar. Potrebujeme usadeninu nerozpustnej kávy, ktorú premiešame so sódom a soľou. Na predtým naparovanú pokožku nanášame zmes v kruhovom pohybe, venujúc zvláštnu pozornosť škvrnám so škvrnami a akné. Zostávame na tvári na chvíľu, kým maska ​​mierne nevyschne. Potom opláchnite, ako obvykle, teplou vodou.

Navrhujem sledovať video. Ako sa zbaviť stopy po akné.

Dúfam, že ste sa dozvedeli užitočné recepty pre seba. Dodržujte vyššie uvedené opatrenia. používajte aspoň 2 recepty od navrhnutého; častejšie ide vonku; Jedzte správne; piť multivitamíny počas nedostatku vitamínu - a potom vaša pleť poteší vás s jej ideálnym stavom!

A pre dušu navrhujem počúvať nádhernú kompozíciu. Vytvorte masky, relaxujte, počúvajte dobrú hudbu. Usporiadajte si malú dovolenku: SPA-salón doma. Michel Pépé - La Rose Magnifique - Elixír d'Amour

Želám všetku múdrosť, krásu, zdravie a radosti zo života.

Ako odstrániť akné na tvári. Ľudské lieky proti akné Vážení čitatelia, dnes na blogu chcem hovoriť o tom, ako sa vyrovnať s takým problémom, ako sú pupienky na tvári. Pravdepodobne sú mnohí z nás.

Ako sa zbaviť akné na tvári doma Vážení čitatelia, pravdepodobne, každá osoba počas života čelí takým problémom ako pupienky. Majú úžasnú vlastnosť, aby sa objavili včas, v predvečer dlho očakávaného dátumu.

Masky z akné doma Vážení čitatelia, dnes navrhujem na blogu hovoriť o tom, aké masky môžeme používať doma od akné. Tieto problémy sú známe a.

Tinktúry a pleťové vody na tvár z akné - "rýchla pomoc" pre problémovú pokožku Drahí čitatelia, som si istý, že mnohí z vás čelia problému akné. Sú povinnými spoločníkmi problémovej kože. Ich výskyt je spojený s porušením pravidiel.

Opravné opatrenia pre akné miesta: ktoré pomôžu?

Akné je fenomén, ktorý má len málo ľudí. V dospievaní alebo neskôr sa s nimi stretáva takmer každý z nás. No, keď problém nie je jasne vyjadrený a po uzdravení na koži nie sú žiadne stopy. Ale stane sa, že po pupienkach sú škaredé škvrny, ktorých boj nie je tak jednoduchý.

Príčiny škvŕn z akné

Pimples sú vrecká zápalu na koži alebo pod ňou jedného alebo druhého pôvodu. Po vyrážkach často zanechávajú škvrny šedivého, červeného alebo hnedého sfarbenia. Takéto škvrny nie sú bolestivé, ale zhoršujú vzhľad a samozrejme aj náladu človeka.

Existuje niekoľko hlavných dôvodov pre vznik škvŕn z akné:

 • Nesprávne ošetrenie alebo ignorovanie problému na pokožke;
 • Mechanická trauma (stláčanie) akné;
 • Individuálna predispozícia kože na dráždivú látku vo forme zápalu.

Hoci škvrny na kožné vyrážky môže dôjsť po hormonálnej povahy (napríklad v dôsledku hormonálnej nerovnováhy, vysokej hladiny androgénov u mužov a gynekologické ochorenia u žien), ale akné je najčastejšie spôsobený stagnujúci, zápalových procesov na koži alebo nesprávne hygieny.

Ak vyrážka v podobe akné nefunguje alebo liečiť akné, problém sa zhoršuje pustulóznymi léziami a po ich hojení sa vytvárajú škvrny tmavej farby.

Ak chcete znížiť pravdepodobnosť výskytu škvŕn od akné, nemôžete ignorovať tieto akné a ihneď okamžite vybrať komplex starostlivosti o pleť av prípade ťažkých vyrážok - a komplex liečby.

Podľa dermatológov je hlavnou príčinou dlhotrvajúcich škvŕn na koži trauma abscesu. Pokúšajúc sa rýchlo zbaviť pupienkov, mnohí trite ju stláčajú, mechanicky odstraňujú obsah a potom utrie alkoholom obsahujúcim liek.

Na prvý pohľad sa táto metóda je jednoduchá a účinná, ale je to z dôvodu infekcie stláčanie jednu komoru prechádza okolo neho, čo nové erupcie, a poranenia mechanické tkaniva vedie k dlhým vlečných škvrny na koži.

Menej častou príčinou škvŕn je individuálna charakteristika kože: tendencia k alergickým reakciám alebo vystaveniu slnečnému žiareniu.

V tomto prípade bude riešením iba odstránenie kontaktu s alergénom (ak je to známe) a opatrná ochrana proti škodlivému UV žiareniu pomocou krémov.

V každom prípade, aby sa zabránilo vzniku škvŕn, je potrebná správna a pravidelná starostlivosť o pokožku, liečba začala včas a konzultácia s dermatológiou s cieľom určiť príčinu akné.

Akné miesta: liečba

Boj proti akné škvrny je taký komplikovaný, ako je s nimi. Ale stále je možné zbaviť sa škaredého tmavnutia pokožky.

Existuje niekoľko spôsobov, ako urýchliť zmiznutie miest:

 • Kozmetické výrobky pomôžu stabilizovať obsah a produkciu melatonínu, čo určuje prítomnosť miesta s určitým stupňom závažnosti. Známe výrobcovia kozmetických prípravkov, liečebných aj konvenčných, majú v produktovej rade krémy, srvátky a niekedy kapsuly, ktoré pomáhajú pri liečbe akné škvŕn.
 • Liečivá liečba u dermatológov alebo kozmetikov dermatológov. Profesionálne ošetrenie umožní presne použiť prostriedky, ktoré budú fungovať v jednotlivých prípadoch.
 • Kozmetické procedúry sú tiež efektívnym spôsobom, ako sa zbaviť škvŕn po akné, ale v prípade kontaktu s odborníkmi v ich oblasti a po konzultácii s lekármi.
 • Prostriedky tradičnej medicíny - účinná a preukázaná cesta po desaťročia na boj proti účinkom vyrážok. Nepoužívajte len extrémne spôsoby, ako sa zbaviť škvŕn pomocou silných chemikálií.

Na aký presný spôsob liečby akné - každý rozhodne nezávisle, v závislosti na závažnosti problému, finančných možnostiach a ich presvedčení. Na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku môžete kombinovať niekoľko ciest - takže je možné dosiahnuť úspech v kratšom čase.

Naučte sa ako liečiť miesta z akné z videa.

Farmaceutické výrobky proti akné škvrnám

Nie vždy pre rýchle odstránenie škvŕn od akné vyžaduje prítomnosť "hrubé peňaženky." Viaceré účinné prostriedky je možné zakúpiť v lekárni za dosť prijateľné ceny.

Na ošetrenie pokožky, ktorá bola po zápale zriedená a stmavená v dôsledku zvýšenej produkcie melatonínu, je možné pomocou farmaceutických masti a krémov obsahujúcich v ich zložení tieto účinné látky:

Takéto masti (krémy) sa aplikujú na stopy akné denne počas 1-2 týždňov. Pri pokročilých prípadoch je potrebná dlhšia liečba.

Dobrým prostriedkom na liečbu akné škvrny je zmes badyagi a peroxidu vodíka (predávaných v lekárňach).

Miešaním niekoľkých kvapiek peroxidu vodíka (3%) a lyžice veveričky sa vzťahuje na zloženie pokožky. Držte asi 15 minút v prípade brnenia - o niečo menej. Tento jednoduchý prostriedok napomáha zlepšeniu metabolizmu v problémovej oblasti a odfarbuje.

Slávnou a osvedčenou lekárňou sú gély Kontraktubeks a Zinerit. Účinnými látkami v Kontraktubeksa sú síranový extrakt, alantoín a heparín, av Zinerite - erytromycín a zinok.

Čím skôr začne liečba, tým účinnejšie je použitie týchto gélov. V prípade starnutia škvŕn môže liečba trvať dlho.

Najlepšie liečba škvŕn po akné

Prekvapivo, náprava škvrny, ktorá má veľa pozitívnych recenzií, nie je najdrahší a zriedkavý liek - masť sintomycínu. Náklady na tubus masti nepresahuje 80-100 rubľov.

Synthomycínová masť je tkanina synteomycínu - pastovitá zmes ricínového oleja a sintomycínu (širokospektrálne antibiotikum). A sintomitsinovuyu masť môže byť použitý v liečbe akné, rovnako ako škvrny po nich. Väčšina baktérií, ktoré spôsobujú akné, sú citlivé na pôsobenie synthomycínu. Navyše táto droga nie je návyková ani pri častom a dlhodobom používaní.

Sintomitsina vyznačujúci sa tým, že pri aplikácii zakotvila množenie baktérií a nie je šírenie nákazy na susedné oblasti kože. Avšak, ako antibiotikum, sintomitsina nie je všemocná - akné spôsobené hormonálnymi a endokrinnými problémy, to nefunguje, rovnako ako na demodekoz (roztoč dermatitída).

Avšak aj vo vyššie uvedených prípadoch má účinok ricínového oleja obsiahnutý v masti na syntetickú masť veľmi účinný na bielenie škvŕn po akné. Ricínový olej - látka prírodného pôvodu, ktorá má vlastnosť normalizovať produkciu melatonínu (pigment) a podporuje obnovenie epidermis, objasnenie škvŕn.

Použitie sintomitsinovoy masť by mala byť jednorazová počas dňa, platí len pre problémové oblasti (je to pohodlné urobiť s vatovým tampónom).

 • Vyčistite oblasť, ktorá sa má ošetriť, a dobre umyť ruky.
 • Naneste masť na suchú pokožku;
 • Použite bodovo, neotrite;
 • Dajte masť namočiť;
 • Neplachte.

Synthomycínová masť je dobrým prostriedkom na odstraňovanie škvŕn, ale nie je jediný možný spôsob použitia. Nakoniec si každý vyberá prostriedky, ktoré sú najvhodnejšie pre spôsob použitia, finančné možnosti a čas na liečbu. Neodporúčajte odporúčania lekárov.

Niekedy sa okrem terapeutických činidiel má pridávať kozmetické ošetrenie škvŕn. Medzi takými kozmetickými procedúrami je mikrokruhová terapia vynikajúcim nástrojom. Vykonáva sa len v špecializovanom lekárskom stredisku, podľa predpisu dermatokosmetického lekára a pod jeho dohľadom.

Metóda spočíva v pôsobení slabých elektroaktívnych impulzov na pokožku, v dôsledku čoho sa obnoví činnosť lymfatických a krvných ciev, pigmentácia sa odstráni, obnovia sa funkčnosť a citlivosť postihnutých oblastí pokožky.

Navyše, pri odstraňovaní škvŕn z akné môže liečba mikrokruhmi vyriešiť problémy spojené s prírodnou omladzovaním kože.

Účinnosť metódy spočíva v obnovení normálneho fungovania biologických tokov v tele, vďaka čomu sa riešia mnohé kozmetické problémy. Predpísané sú kurzy zo 6 procedúr. Náklady na jeden postup začínajú od 700 rubľov.

Vzhľadom k tomu, že finančné prostriedky z bodov z akné je veľa, každý rozhodne, čo znamená pre neho to najlepšie a najefektívnejšie.

Ľudové lieky na akné škvrny

Pre amatérov a znalcov tradičnej medicíny existuje veľa overených receptov na odstránenie škvŕn z akné.

Okrem už spomínaného spôsobu liečby kyslíkom a peroxidu vodíka je potrebné spomenúť takéto náplasti na odstránenie škvŕn:

 • Masky s hlinkou. Na kozmetické účely sa obvykle používa modrá alebo zelená hlina. Zo škvŕn, ktoré majú červenavý odtieň, pomáha veľa masky hliny s prídavkom esenciálneho oleja z rozmarínu, patchúli alebo neroli. V práškovej forme hliny sa pridáva voda, mieša sa do kaše, zmieša sa s 2-3 kvapkami esenciálneho oleja a výsledná zmes sa nanesie na kožu. Držte 10-12 minút, aplikujte kurzy: 3-5 masiek každý druhý deň, potom raz týždenne.
 • Tortúra ľubovníka bodkovaného. Pomáha dobre aj od škvŕn od akné a od jaziev po nich. Môžete si vziať hotový tinktúru ľubovníka bodkovaného, ​​alebo variť sami (2 lyžice ľubovník bodkovaný, naliať pohár alkoholu alebo vodky, trvajú najmenej 10 dní v tme kmeňa). Každodenné tváre alebo iné problémové oblasti sa tretia denne.
 • Okrasná maska. Má dobré zmäkčujúce a zjasňujúce vlastnosti. Strihané ovocie alebo tenké plátky uhorky, aby sa na pokožke 15-20 minút, opláchnite studenou vodou.

Okrem uvedených produktov môžete použiť akékoľvek vyčerené látky: éterické oleje (neroli, rozmarín), odvar z petržlenu, masku z vaječného bielka a citrónovú šťavu.

Po použití ľudových liekov je lepšie, aby kozmetika nepoužila na pokožku a chvíľu neopustila dom. Arzenál ľudovej medicíny je rozsiahly a umožňuje si vybrať produkt, ktorý sa vám páči, berúc do úvahy individuálne vlastnosti (napríklad niektoré esenciálne oleje sú alergénne a alkoholická tinktúra nie je vhodná pre suchú pokožku).

Náprava na škvrny po akné: recenzie

Pri riešení problému škvŕn z akné, každý hľadá nástroj, ktorý vyrieši problém efektívne a rýchlo. Preto koľko ľudí - toľko názorov.

Recenzie o ľudových prostriedkoch hovoria o ich účinnosti. Mnohým ľuďom pomáha maska ​​vyrobená z hliny, je dôležité len pripraviť si sami, a nie kupovať kúpené prostriedky. Pozitívna spätná väzba zostáva po aplikácii badaqi s peroxidom vodíka, ako aj s éterickými olejmi. Výhodou takýchto nástrojov je nepochybne ich dostupnosť, nekomplikovaná príprava a stará aplikácia.

Lieky vybrané tým, ktorí sa primárne obávajú presného dávkovania účinných zložiek, osvedčený výrobca, lekárske odporúčania. Takéto fondy ako Kontraktubeks, Zinerit, aj napriek cene, vždy nájdu svojich zákazníkov. A tieto prostriedky naozaj pomáhajú tisícom a tisícom ľudí.

Vzhľad škvŕn na tvári po akné prináša veľa problémov svojim majiteľom. Zbaviť sa ich je ťažké, ale možné. Arzén nápravných prostriedkov na škvrny je široký a každý si môže vybrať tie, ktoré sú pre seba vhodné.

Ktorý liek na akné miesta je lepší

Po uzdravení akné ostáva na pokožke škvrny.

A napriek tomu, že nakoniec úplne prešli, každý sa ich chce zbaviť rýchlejšie, pretože tieto stopy sú rovnaké kozmetické chyby ako samotné vyrážky.

Ako si vybrať nápravu pre akné škvrny, čo mám prednosť - lekáreň alebo ľudová medicína?

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Príčiny vzhľadu

Stopy na pokožke po akne sú absolútne fyziologický proces.

Koniec koncov, potrebuje nejaký čas, aby sa zotavil z poškodenia.

V tejto schopnosti môžu pôsobiť nielen rany, ale aj zápalový proces.

Pokrývajú ich, kožné bunky už nemôžu fungovať v bežnom režime a zažijú stresový stav.

Spolu s poklesom intenzity zápalu postupne vstupujú do normálneho rytmu práce, ale nedôjde to okamžite.

Ďalšie faktory, ktoré prispievajú k výskytu škvŕn na koži, môžu byť:

 • akumulácia melanínu v horných vrstvách kože. Tento pigment je satelit zápalu, ale tiež škvrny na epidermis v tmavšej farbe. Postupom času prechádza pigmentácia sama;

Foto: silný prúd akné podporuje tvorbu stopových prvkov

 • zanedbávanie akné. Ak nezačnete liečbu pri prvom príznaku, proces zápalu sa zvyšuje, a preto prejavy akné budú viditeľnejšie;
 • vniknutie infekcie do pokožky. V tomto prípade je škoda väčšia;

Foto: extrúzia akné vedie k vzniku jaziev

 • extrúzia akné. Preto je vyvolaný účinok viacerých faktorov spôsobujúcich farbenie - posilnenie zápalového procesu, vstup do infekcie, mechanické poškodenie kože;
 • opálenie poškodenej kože. Slnečné lúče stimulujú produkciu melanínu, ktorý je nerovnomerne rozložený v poškodenej epidermis.

Video: "Stopy akné: čo robiť, ak sú na tvári jazvy a pigmentácia"

Ako sa zbaviť

Nie je nutné čakať, kým sa na tvári nezaznamenajú stopy škvŕn nezávisle a celú dobu sa maskuje ich make-up.

 • Tento proces možno urýchliť pomocou liekov farmácie alebo ľudových metód.
 • V ťažkých prípadoch je vhodné využiť kozmetikov, ktorí pomôžu obnoviť zdravý pohľad na veľkú oblasť pokožky.

Farmaceutické výrobky

V lekárni si môžete kúpiť lieky, ktoré sú špeciálne navrhnuté na odstránenie kozmetických kožných defektov vo forme škvŕn alebo jaziev.

Najefektívnejší nástroj nie je vždy najdrahší. Existuje veľa liekov dostupných pre každú osobu v cenovej kategórii, ktorá môže pomôcť pri stagnujúcich škvrnách.

Foto: účinný prostriedok na nápravu po poranení

Tu je zoznam liekov, ktoré by ste mali venovať pozornosť, ak sa musíte vyrovnať s problémom:

 • salicylová masť;
 • masť zinku a salicylová-zinková pasta;
 • práškové prášky alebo vo forme gélu;
 • sintomycínová emulzia;
 • ricínový olej;
 • Kontraktubeks, Imoferaza, Kelofibraze - produkty, ktoré riešia problémy v komplexnom po akné (prevenciu jaziev a na znižovanie stareckých škvŕn);
 • Skinoren alebo iné prípravky na báze kyseliny azelaínovej;
 • Heparínová masť, hepatrombín - zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, urýchľuje stagnujúce javy a urýchľuje regeneráciu.

Všetky tieto prostriedky z škvŕn na tvári po akné môžu byť účinné, takže je potrebné vybrať na základe rozsahu problému a v závislosti od toho, kam ste sa rozhodli riešiť po akné.

bielenie

Na odstránenie pigmentovaných škvŕn z pokožky lekári odporúčajú používať produkty, ktoré majú bieliaci alebo zjasňujúci účinok.

Existuje niekoľko z nich:

 • Castorový olej - lacný, ale účinný nástroj. Jedným z jej účinkov vo vonkajšom použití je normalizácia produkcie melanínu. Tiež podporuje obnovu pokožky, pretože má mierny exfoliačný účinok;

Foto: masť sintomycínu odstráni zápal

 • Synthomycínová masť je dobrým prostriedkom na odstraňovanie škvŕn. Môžete začať používať v prvých štádiách vzniku zápalu. Synthomycín má antibakteriálnu vlastnosť proti veľkej skupine mikroorganizmov, takže nebude mať za následok infekciu. A ricínový olej v kompozícii zastaví nadbytočnú produkciu melanínu;
 • Kyselina azelaínová - látka, ktorá je priaznivá pre našu pokožku, pretože je vyrobená v určitom množstve samotným telom. Na akejkoľvek časti pigmentácie pôsobí ako číriaci prostriedok, pretože zastavuje syntézu melanínu. Prípravy na jeho základe - Skinoren, Azelik - pomôžu aj od jaziev.

Kontraktubeks

Gel Kontraktubeks - najlepší liek na všetky prejavy po akné. Vo svojom zložení:

 • heparín, ktorá rozptýli stagnujúce javy a zvlhčuje tkanivá a zabezpečuje ich správne zotavenie;
 • výťažok z cibule, Zlepšenie mikrocirkulácie a zabránenie nadmernej tvorbe kolagénu;
 • alantoín, Pomáha rýchlo vyliečiť akékoľvek poškodenie.

Môžete začať používať v štádiu dozrievania akné, a tak zabrániť tvorbe jaziev alebo nadmernej pigmentácii.

Foto: Kontraktubeks účinný na čerstvé jazvy a jazvy

Klady a zápory

Ako každý nápravný prostriedok má Kontraktubeks svoje výhody a nevýhody.

Medzi výhody patrí:

 • komplexný vplyv na poškodenú pokožku - hojenie, normalizácia regeneračných procesov, odstránenie akné akéhokoľvek druhu;
 • rýchly efekt - iba v prípade hrubých jaziev, obnovenie môže trvať asi šesť mesiacov, z škvrny gél uvoľňuje na niekoľko týždňov, potom rýchlejšie;
 • prakticky nemá žiadne kontraindikácie (týka sa to len individuálnej neznášanlivosti).

Nevýhody zahŕňajú náklady na liek.

Dokonca aj malá tuba môže byť pre niektorých ľudí drahá (cena je okolo 600 rubľov).

Ľudové metódy

Najlepšie liečba škvŕn po akné môže byť po ruke.

Veľa ľudových prostriedkov poskytuje rýchly účinok:

Foto: citrónová šťava zosvetlí škvrny

 • citrónová šťava. Aplikujte neriedený priamo na škvrny. Po pol hodine ju môžete vyprať;
 • šťava z uhorky. Mäkké pôsobenie, môže byť aplikované na škvrny niekoľkokrát denne, bez umývania;
 • jablkový mušt ocot zriedi sa vodou o jednu tretinu a utrie buď samotné škvrny, alebo väčšie časti pokožky, napríklad ak vo veľkých množstvách zostali stopy pupienkov na nohách, chrbte alebo tvári;
 • peroxid vodíka. Môžete použiť nezriedené, ale len na miestach;
 • mäso z paradajok (a je lepšie jeho alebo jeho jadro) dať alebo aplikovať na makuly 20 minút;
 • olej z rozmarínu alebo ylang-ylang 1 kvapku do škvrny raz denne v noci;

Foto: Banyaga čistí a bielenie pokožky

 • poľný prášok zrieďte podľa pokynov a aplikujte na škvrny po dobu 15 minút. Lepšie je používať každý druhý deň buckyard. A s cievnou sieťou na tvári tohto receptu je lepšie sa vzdať.

Pomocou ľudového prostriedku proti škvrnám najskôr skontrolujte citlivosť pokožky na neutrálnu oblasť (zápästie, ohyb lakťa).

Zvyčajne môže byť akákoľvek z vyššie uvedených spôsobov kombinovaná s použitím farmaceutických produktov od škvŕn.

Kozmetologické metódy

Ak sú lieky a ľudové prostriedky bezmocné alebo oblasť je po počiatku skvelá, stojí za to zvážiť procedúry v kozmetike.

Ktoré z nich môžu pomôcť s bodmi po akné na tvári?

 • Peeling. Zvyčajne s bodkami z akné je postačujúci povrchový olúpanie s použitím ovocných kyselín. Horná vrstva epidermis sa aktualizuje rýchlejšie, regeneračné procesy sa stimulujú, takže výsledok sa dá dosiahnuť aj pri niekoľkých procedúrach.

Foto: ultrazvukový peeling účinne očistí pokožku

 • Ultrazvukový peeling. Nielenže čistí pokožku, znižuje pravdepodobnosť vzniku nového akné, ale aj masíruje. Zlepšuje metabolické procesy, výživu a dýchanie kožných buniek, vďaka čomu je epidermis rýchlo obnovená.
 • Laserová terapia. Je to super spôsob, ako odstrániť veľa kožných defektov. Pomôže s post-akné.

Laserová terapia

Napriek vysokým nákladom na túto metódu je populárny, pretože tento typ liečby je univerzálny.

S jeho pomocou sa eliminuje akné a jeho dôsledky.

Rozsah laseru je oveľa širší, ale zameriavame sa iba na tento smer.

Odporúčanie laserovej terapie sa vyskytuje, keď je na koži niekoľko defektov alebo sú umiestnené vo veľkých oblastiach.

Foto: laserová liečba

Kozmetici obvykle odporúčajú tento postup, ak tvár vľavo po jazve po akné alebo pigmentovaných oblastiach, ktoré sú veľmi veľa.

Laserový lúč odstraňuje hornú vrstvu epidermis, dezinfikuje, stimuluje lokálnu imunitu a regeneračné procesy.

Zvyšok tela sa sám vyrovná.

Koža sa stáva hladká, dokonca aj malé vrásky zmiznú, reliéf, ale aj farba sa vyrovná.

Bezprostredne po postupe však nie je viditeľný. Na rozdiel od niekoľkých dní bude tvár červená, ale potom odraz v zrkadle vám prinesie potešenie.

Doma

Nie je potrebné stráviť veľa peňazí na to, aby ste vrátili zdravú pokožku na vašu pokožku.

Môžete bojovať s škvrnami sám s pomocou tých výrobkov alebo výrobkov, ktoré takmer každý v dome už má.

masky

Obzvlášť populárne pri riešení kozmetických problémov sú masky.

Samozrejme, musíte stráviť približne pol hodinu svojho času, ale účinok tohto postupu úplne ospravedlňuje čas strávený.

Najjednoduchšie, ale účinné masky zo škvŕn na koži sú nasledovné:

Foto: aplikácia kvasinkovej masky

 • suché kvasinky zriedi peroxidom vodíka na vhodný stav na aplikáciu na pokožku. Maska sa aplikuje iba na škvrny po dobu 10 minút;

Foto: bieliaci maska ​​petržlenu

 • petržlenové listy rozomlejte a premiešajte s kyslou smotanou v pomere 1: 2. Pridajte do zmesi ½ lyžičky. Citrónovú šťavu alebo pár kvapiek svojho éterického oleja. Môže byť aplikovaný na celú tvár, maska ​​perfektne obnovuje farbu pleti;

Foto: maska ​​s bielou hlinkou rozžiari pokožku

 • biela hlina zrieďte 1 lyžičku. citrónovou šťavou a v prípade potreby pridajte trochu vody. Aplikovať na pokožku môže byť bod-ako len na škvrny, ale nie sú žiadne kontraindikácie a pre aplikáciu na celú tvár, s výnimkou jemnej pokožky okolo očí;

Foto: zelená hlina s veveričkou vyrovnáva tón pleti

 • zelená hlina (1 ul. L.) práškovej zmesi badyagi (1 hod. L.), pridajú sa 3 kvapky éterických olejov (citrón, pomaranč, rozmarín alebo ylang-ylang). Zrieďte s vodou na hustú konzistenciu a naneste na pokožku 15 minút. Po umývaní hydratujte pokožku krémom;

Foto: med so škoricou odstráni zápal a odstráni stopy po akné

 • obľúbená maska ​​zo škvŕn medu a škorice. Sú odobraté v rovnakom pomere. Zmiešajte a aplikujte na pokožku štvrťhodinu, potom opláchnite a naneste zvlhčovač.

Liečba parafínom

Na ošetrenie škvŕn na tvári môžete použiť biely parafín, ktorý sa predáva v lekárni.

Foto: masky s parafínom prinášajú dobrý výsledok

Spôsob liečby je veľmi jednoduchý.

 • Parafín sa roztaví vo vodnom kúpeli. Ak je to potrebné, môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálnych olejov (čaj, citrón, rozmarín) alebo olejnatý roztok vitamínov A a E.
 • S je kefa alebo vatový tampón roztaví látka aplikuje buď priamo na mieste, alebo vôbec litso.Parafin by mala byť dostatočne horúci, ale nie spáliť kožu, takže sa riadiť svojimi pocitmi. Postup by mal byť pohodlný.
 • Keď parafín ztuhne, opatrne sa odstráni z kože.

Môže byť použitý niekoľkokrát, uložený v uzatvorenej čistej nádobe.

Otázky a odpovede

Ako odstrániť začervenanie z akné rýchlo? Zistite si tu.

Aké prostriedky na odstránenie červených škvŕn po akné sú najefektívnejšie

Najefektívnejšie môžu byť v rovnakej miere lieky na farmáciu a ľudové lieky.

Všetko závisí od pôvodných údajov: typ kože, rozsah problému a čas jeho výskytu. Skúste kombinovať lieky s maskami alebo trením doma.

Ak pochybujete o svojich schopnostiach alebo škvrnách na tvári, obráťte sa na kozmetika.

Odporúča efektívny postup.

Môžem si sám vyčistiť jazvy?

Foto: jazvy po akné môžete odstrániť sami

Jazvy po akné sú úplne prístupné k liečbe doma.

 • Používajte špeciálne gély a masti, umožňujúce odstránenie jazvového tkaniva.
 • Môžete trieť do kože v mieste jazvy esenciálnych olejov, olejových roztokov vitamínov A a E. To všetko urýchľuje regeneráciu.
 • Môžete použiť ľudové recepty z jaziev.

prevencia

Aby nedošlo k bolesti po akné, je potrebné starostlivo postarať o vašu pleť, najmä ak sa na nej objavia vyrážky.

Liečba akné by mala začať okamžite bez toho, aby čakala na šírenie zápalového procesu.

Foto: Ak opatrenia na odstránenie vyrážok nefungujú, je lepšie vidieť lekára

Ak si všimnete, že opatrenia, ktoré ste urobili, nedávajú významný úspech, ihneď sa obráťte na lekára, aby opravil spôsob liečby.

Starostlivosť o pleť

Koža, na ktorej zostáva stopa akné, si vyžaduje najväčšiu starostlivosť a pozornosť:

 • by mala chrániť pokožku pred slnečným žiarením, najmä ak má pupienky alebo akné;
 • súčasne s užívaním liekov na vonkajšie použitie nebráni tomu, aby sa užíval vitamín-minerálny komplex alebo oddelene vitamíny E alebo C (mali by sa vopred poradiť s lekárom);
 • obnoviť pokožku, ktorú potrebujete zvlhčiť, aplikovať špeciálne krémy a nezabudnite piť približne 2 litre vody denne.

diéta

Výživa hrá oveľa väčšiu úlohu v stave pokožky, ako mnohí z nás môžu predpokladať.

 • Takže pre rýchle zotavenie pokožky telo potrebuje vitamíny E a A. Môžete ich dostať s jedlom. Beta-karotén sa nachádza v oranžovej zelenine (mrkva, tekvica), rastlinný olej sa môže stať zdrojom vitamínu E.

Foto: je potrebné zahrnúť do stravy dostatok zeleniny a ovocia

 • Strava by mala obsahovať toľko čerstvého ovocia a zeleniny, ako je to možné, a nízkotučné odrody mäsa a rýb sa môžu spotrebovať.

Výrobky, ktoré stimulujú činnosť mazových žliaz, by však mali byť obmedzené.

Je to vyprážané, mastné, korenené a slané, pečivo a sladkosti.

Nebojte sa o to. V dôsledku toho sa po takejto strave budete cítiť oveľa lepšie, koža bude o nej informovať s jej čerstvším vzhľadom.

recenzia

Aké lieky môžu byť účinné z škvŕn po akné?

Učíme sa od tých ľudí, ktorí museli čeliť tomuto problému.

Existujú opravné prostriedky, ktoré pomáhajú rýchlo odstrániť škvrny od akné.

Ako urobiť nápravu pre akné v domácnosti? Zistite si tu.

Ako používať salicylic-zinkovú pastu z akné? Čítajte ďalej.

10 pracovných spôsobov, ako sa zbaviť červených škvŕn po akné

Ste trápený červenými škvrnami na tvári vľavo po akné? Nie si sám! Zozbierali sme pre vás desať najlepších spôsobov, ako sa ich zbaviť (prečítajte si tiež, aké lieky pomáhajú s akné). Ale začať trochu potrebné informácie o povahe problému.

Príčina výskytu červených škvŕn po akné

Hlavné dôvody vzhľad červených škvŕn po akné:

 • zanedbanie choroby;
 • extrúzia akné ruky.

Väčšinou je to všetko vinu. pigmentový melanín, ktorý sa aktívne vytvára počas zápalového procesu na tvári. Intenzita farby škvrny je priamo závislá od hĺbky a stupňa lokálneho zápalu. Z toho vyplýva, že čím viac jasne farby na mieste, tým viac času na odstránenie. V skutočnosti sú tieto miesta stagnujúci proces v pokožke, ktoré musia byť "rozptýlené".

Môžete sa vyhnúť výskytu červených škvŕn z akné?

Vzhľad červených škvŕn je celkom možný proti. K preventívne opatrenia zahŕňajú:

 • včasné denné spracovanie zápalové vyrážky na tvári;
 • vyhýbanie sa extrúziám z kože zapálených prvkov;
 • použitie hydratačného krému s SPF nie menej ako 25pred každým vystavením slnku.

Aj keď máte smolu a červené škvrny "zdobia" svoju tvár, nezúfajte! Stále nie sú hlboké otvory, ktoré zostávajú po závažnom zápale, a je veľmi možné sa ich zbaviť. Trpezlivosť je potrebná, pretože Proces odstraňovania červených škvŕn môže trvať mesiace.

Desať spôsobov, ako sa zbaviť červených škvŕn

 • Metóda č. 1: odlupovanie salónu
  Najlepší a najrýchlejší spôsob riešenia tohto problému pomôže priebehu akéhokoľvek kozmetického peelingu: mechanického, chemického, laserového. Všetky sú skvelé na odstránenie škvŕn po akné. Takéto šupky však nie sú dostupné pre každého, preto by ste mali zvážiť iné metódy, ktoré sú tiež veľmi účinné a sú k dispozícii pre všetkých.
 • Metóda číslo 2: domáci peeling s kyselinami AHA
  Ak nie je salónový peeling, je celkom možné stráviť doma peeling systémy pre nezávislé použitie, požehnanie mnohých z nich je teraz ponúkané rôznymi kozmetickými spoločnosťami. Zvyčajne je to buď odlupovanie kyselinami ANA, alebo kyselinou salicylovou. Musí sa vykonávať striktne podľa pripojených pokynov. Po niekoľkých procedúrach už môžete vidieť znateľné zmeny - od osvetlenia miest až po úplné zmiznutie.
 • Metóda číslo 3: badyaga pomôže zbaviť sa škvŕn po akné
  Jedným z najlepších spôsobov, ako sa zbaviť červených škvŕn je vystavenie pokožke pomocou badyah. Pre vašu informáciu je banyag liečivým prípravkom vyrobeným z huby špagiet. Spočiatku sa táto droga vyrábala len vo forme prášku a bola určená na liečbu modrín a modrín, ale teraz môžete kúpiť gél s badyagom v lekárni. Odstrániť červené škvrny bude užitočné, a to a ďalšie formy lieku. Hlavné opatrenie je založené na peeling účinku silikónových ihiel, ktoré sú súčasťou badyagi.
  Spôsob aplikácie:Prášok badyaga musí byť zriedený vodou, peroxidom vodíka alebo boritým alkoholom, z ktorého si môžete vybrať. Výsledná hmotnosť by sa mala jemne treť na miesta s červenými škvrnami a potom nechať na tvári ďalších 10-15 minút. Treba mať na pamäti, že badyag je kontraindikovaný v prípade poškodenia kože. Po procedúre môže existovať odlišná reakcia na pokožku od jednoduchého podráždenia po silné odlupovanie a krustovanie na tvári. To je veľmi podobné tomu, čo sa stane s kožou po chemickej kôre, a výsledok v podobe krásnej kože s rovnomernou farbou nebude vás čakať.
 • Metóda č. 4: hlinené masky
  Masky z hliny majú vynikajúci regeneračný a stimulujúci účinok. Najlepšie je použiť v zmesi s inými prísadami, napríklad s rovnakým badyagom: 2 lyžičky. Biela alebo zelená hlina zmiešaná s 1 lyžičkou. prášok badyagi a 2-3 kvapky kyseliny salicylovej alebo 3-4 kvapiek esenciálneho oleja z rozmarínu.
  V inom prípade 1 lyžička. biela hlina zmiešaná s 2 lyžičkami. citrónovou šťavou a vodou až do dosiahnutia požadovanej konzistencie. Masky z hliny možno aplikovať na celú tvár a len na oblasti s červenými škvrnami a nechať pôsobiť 10-15 minút.
 • Metóda číslo 5: prírodné kyseliny
  Veľmi účinný účinok prírodných kyselín, ktorý môže pleť vyhladzovať relatívnym bielenie škvŕn. Medzi takéto kyseliny patrí jablčný jablkový ocot a citrónová šťava. Pred použitím sa musia riediť vodou v pomere 1: 3. Potom môžete len utrieť tvár ako tonikum. Navyše, dokonca aj v kefíre je kyselina, takže má aj bieliace vlastnosti. Môžu každý deň vyčistiť pokožku.
 • Metóda číslo 6: petržlen na červené škvrny od akné na tvári
  Výborne sa vyrovnávajú s bielenie takýchto škvŕn petržlenom. Ak chcete urobiť to, banda petržlenu by mali byť nalievať 1 šálka vriacej vody a variť asi 7-10 minút. Výsledný odvar by mal byť utrený tvárovú pokožku aspoň dvakrát denne. Tiež môže byť tento vývar zmrazený v kocky a vyrába sa masáž tváre ráno a večer.
 • Metóda č. 7: maska ​​vaječného bielka
  Dobre dokázané pri odstraňovaní červenej škvrny masky vaječného bielka a 2 lyžičky. citrónovú šťavu, ktorá sa musí aplikovať 15 minút na samotné škvrny alebo na celú tvár.
 • Metóda číslo 8: masky zo zeleniny
  Zelenina môže prispieť k odstráneniu červených škvŕn. Musíte vziať uhorku alebo paradajku a trieť do kaše, do ktorej pridať 1 lyžičku. škrob. Môžete ho použiť každý deň ako masku na 15 minút.
 • Metóda č. 9: ošetrenie pleti esenciálnymi olejmi
  Stojí za to vyskúšať a ošetriť škvrny pomocou éterických olejov. Na tento účel musíte najprv pripraviť nasledujúce zloženie: na 1 lyžičku. Olivový olej pridajte 2 kvapky rozmarínového oleja a 1 kvapku klinčeky, levandule a mäty. Takto pripravený prostriedok musí byť tretý do oblastí s červenými škvrnami približne 2-3 krát denne.
  Iný spôsob: zmiešajte 4 kvapky kadidla, neroli a levandule. Táto zmes musí denne mazať červené škvrny.
 • Metóda číslo 10: parafínové masky z červených škvŕn
  Nie je zlé riešenie ničenia červených škvŕn na tvári špeciálneho kozmetického parafínu. Musí sa roztaviť vo vodnom kúpeli, potom jednoducho aplikovať na škvrny bavlneným tampónom, predtým mazaním pokožky s bežným hydratačným alebo výživným krémom. Potom, čo sa parafín spevňuje na koži, môže byť odstránený. Tento postup je tiež veľmi ekonomický - použitý parafín nemožno vyradiť, ale zhromaždiť a znovu použiť. Parafín je kontraindikovaný pre pokožku, ktorá má na povrchu vaskulárnu kapilárnu sieť (couperózu).

Na záver možno povedať len to všetko vaše úsilie sa vyplatí. Krásna pleť stojí za to vyskúšať iné rozumné spôsoby, ako ju dosiahnuť.