Hlavná

Ateróm

Prostriedky, ktoré stimulujú regeneráciu Gedeona Richtera Kuriosina - odvolanie

Akné je fenomén, ktorý má len málo ľudí. V dospievaní alebo neskôr sa s nimi stretáva takmer každý z nás. No, keď problém nie je jasne vyjadrený a po uzdravení na koži nie sú žiadne stopy. Ale stane sa, že po pupienkach sú škaredé škvrny, ktorých boj nie je tak jednoduchý.

Príčiny škvŕn z akné

Pimples sú vrecká zápalu na koži alebo pod ňou jedného alebo druhého pôvodu. Po vyrážkach často zanechávajú škvrny šedivého, červeného alebo hnedého sfarbenia. Takéto škvrny nie sú bolestivé, ale zhoršujú vzhľad a samozrejme aj náladu človeka.

Existuje niekoľko hlavných dôvodov pre vznik škvŕn z akné:

 • Nesprávne ošetrenie alebo ignorovanie problému na pokožke;
 • Mechanická trauma (stláčanie) akné;
 • Individuálna predispozícia kože na dráždivú látku vo forme zápalu.

Hoci škvrny na kožné vyrážky môže dôjsť po hormonálnej povahy (napríklad v dôsledku hormonálnej nerovnováhy, vysokej hladiny androgénov u mužov a gynekologické ochorenia u žien), ale akné je najčastejšie spôsobený stagnujúci, zápalových procesov na koži alebo nesprávne hygieny.

Ak vyrážka v podobe akné nefunguje alebo liečiť akné, problém sa zhoršuje pustulóznymi léziami a po ich hojení sa vytvárajú škvrny tmavej farby.

Ak chcete znížiť pravdepodobnosť výskytu škvŕn od akné, nemôžete ignorovať tieto akné a ihneď okamžite vybrať komplex starostlivosti o pleť av prípade ťažkých vyrážok - a komplex liečby.

Podľa dermatológov je hlavnou príčinou dlhotrvajúcich škvŕn na koži trauma abscesu. Pokúšajúc sa rýchlo zbaviť pupienkov, mnohí trite ju stláčajú, mechanicky odstraňujú obsah a potom utrie alkoholom obsahujúcim liek.

Na prvý pohľad sa táto metóda je jednoduchá a účinná, ale je to z dôvodu infekcie stláčanie jednu komoru prechádza okolo neho, čo nové erupcie, a poranenia mechanické tkaniva vedie k dlhým vlečných škvrny na koži.

Menej častou príčinou škvŕn je individuálna charakteristika kože: tendencia k alergickým reakciám alebo vystaveniu slnečnému žiareniu.

V tomto prípade bude riešením iba odstránenie kontaktu s alergénom (ak je to známe) a opatrná ochrana proti škodlivému UV žiareniu pomocou krémov.

V každom prípade, aby sa zabránilo vzniku škvŕn, je potrebná správna a pravidelná starostlivosť o pokožku, liečba začala včas a konzultácia s dermatológiou s cieľom určiť príčinu akné.

Akné miesta: liečba

Boj proti akné škvrny je taký komplikovaný, ako je s nimi. Ale stále je možné zbaviť sa škaredého tmavnutia pokožky.

Existuje niekoľko spôsobov, ako urýchliť zmiznutie miest:

 • Kozmetické výrobky pomôžu stabilizovať obsah a produkciu melatonínu, čo určuje prítomnosť miesta s určitým stupňom závažnosti. Známe výrobcovia kozmetických prípravkov, liečebných aj konvenčných, majú v produktovej rade krémy, srvátky a niekedy kapsuly, ktoré pomáhajú pri liečbe akné škvŕn.
 • Liečivá liečba u dermatológov alebo kozmetikov dermatológov. Profesionálne ošetrenie umožní presne použiť prostriedky, ktoré budú fungovať v jednotlivých prípadoch.
 • Kozmetické procedúry sú tiež efektívnym spôsobom, ako sa zbaviť škvŕn po akné, ale v prípade kontaktu s odborníkmi v ich oblasti a po konzultácii s lekármi.
 • Prostriedky tradičnej medicíny - účinná a preukázaná cesta po desaťročia na boj proti účinkom vyrážok. Nepoužívajte len extrémne spôsoby, ako sa zbaviť škvŕn pomocou silných chemikálií.

Na aký presný spôsob liečby akné - každý rozhodne nezávisle, v závislosti na závažnosti problému, finančných možnostiach a ich presvedčení. Na dosiahnutie čo najlepšieho výsledku môžete kombinovať niekoľko ciest - takže je možné dosiahnuť úspech v kratšom čase.

Naučte sa ako liečiť miesta z akné z videa.

Farmaceutické výrobky proti akné škvrnám

Nie vždy pre rýchle odstránenie škvŕn od akné vyžaduje prítomnosť "hrubé peňaženky." Viaceré účinné prostriedky je možné zakúpiť v lekárni za dosť prijateľné ceny.

Na ošetrenie pokožky, ktorá bola po zápale zriedená a stmavená v dôsledku zvýšenej produkcie melatonínu, je možné pomocou farmaceutických masti a krémov obsahujúcich v ich zložení tieto účinné látky:

Takéto masti (krémy) sa aplikujú na stopy akné denne počas 1-2 týždňov. Pri pokročilých prípadoch je potrebná dlhšia liečba.

Dobrým prostriedkom na liečbu akné škvrny je zmes badyagi a peroxidu vodíka (predávaných v lekárňach).

Miešaním niekoľkých kvapiek peroxidu vodíka (3%) a lyžice veveričky sa vzťahuje na zloženie pokožky. Držte asi 15 minút v prípade brnenia - o niečo menej. Tento jednoduchý prostriedok napomáha zlepšeniu metabolizmu v problémovej oblasti a odfarbuje.

Slávnou a osvedčenou lekárňou sú gély Kontraktubeks a Zinerit. Účinnými látkami v Kontraktubeksa sú síranový extrakt, alantoín a heparín, av Zinerite - erytromycín a zinok.

Čím skôr začne liečba, tým účinnejšie je použitie týchto gélov. V prípade starnutia škvŕn môže liečba trvať dlho.

Najlepšie liečba škvŕn po akné

Prekvapivo, náprava škvrny, ktorá má veľa pozitívnych recenzií, nie je najdrahší a zriedkavý liek - masť sintomycínu. Náklady na tubus masti nepresahuje 80-100 rubľov.

Synthomycínová masť je tkanina synteomycínu - pastovitá zmes ricínového oleja a sintomycínu (širokospektrálne antibiotikum). A sintomitsinovuyu masť môže byť použitý v liečbe akné, rovnako ako škvrny po nich. Väčšina baktérií, ktoré spôsobujú akné, sú citlivé na pôsobenie synthomycínu. Navyše táto droga nie je návyková ani pri častom a dlhodobom používaní.

Sintomitsina vyznačujúci sa tým, že pri aplikácii zakotvila množenie baktérií a nie je šírenie nákazy na susedné oblasti kože. Avšak, ako antibiotikum, sintomitsina nie je všemocná - akné spôsobené hormonálnymi a endokrinnými problémy, to nefunguje, rovnako ako na demodekoz (roztoč dermatitída).

Avšak aj vo vyššie uvedených prípadoch má účinok ricínového oleja obsiahnutý v masti na syntetickú masť veľmi účinný na bielenie škvŕn po akné. Ricínový olej - látka prírodného pôvodu, ktorá má vlastnosť normalizovať produkciu melatonínu (pigment) a podporuje obnovenie epidermis, objasnenie škvŕn.

Použitie sintomitsinovoy masť by mala byť jednorazová počas dňa, platí len pre problémové oblasti (je to pohodlné urobiť s vatovým tampónom).

 • Vyčistite oblasť, ktorá sa má ošetriť, a dobre umyť ruky.
 • Naneste masť na suchú pokožku;
 • Použite bodovo, neotrite;
 • Dajte masť namočiť;
 • Neplachte.

Synthomycínová masť je dobrým prostriedkom na odstraňovanie škvŕn, ale nie je jediný možný spôsob použitia. Nakoniec si každý vyberá prostriedky, ktoré sú najvhodnejšie pre spôsob použitia, finančné možnosti a čas na liečbu. Neodporúčajte odporúčania lekárov.

Niekedy sa okrem terapeutických činidiel má pridávať kozmetické ošetrenie škvŕn. Medzi takými kozmetickými procedúrami je mikrokruhová terapia vynikajúcim nástrojom. Vykonáva sa len v špecializovanom lekárskom stredisku, podľa predpisu dermatokosmetického lekára a pod jeho dohľadom.

Metóda spočíva v pôsobení slabých elektroaktívnych impulzov na pokožku, v dôsledku čoho sa obnoví činnosť lymfatických a krvných ciev, pigmentácia sa odstráni, obnovia sa funkčnosť a citlivosť postihnutých oblastí pokožky.

Navyše, pri odstraňovaní škvŕn z akné môže liečba mikrokruhmi vyriešiť problémy spojené s prírodnou omladzovaním kože.

Účinnosť metódy spočíva v obnovení normálneho fungovania biologických tokov v tele, vďaka čomu sa riešia mnohé kozmetické problémy. Predpísané sú kurzy zo 6 procedúr. Náklady na jeden postup začínajú od 700 rubľov.

Vzhľadom k tomu, že finančné prostriedky z bodov z akné je veľa, každý rozhodne, čo znamená pre neho to najlepšie a najefektívnejšie.

Ľudové lieky na akné škvrny

Pre amatérov a znalcov tradičnej medicíny existuje veľa overených receptov na odstránenie škvŕn z akné.

Okrem už spomínaného spôsobu liečby kyslíkom a peroxidu vodíka je potrebné spomenúť takéto náplasti na odstránenie škvŕn:

 • Masky s hlinkou. Na kozmetické účely sa obvykle používa modrá alebo zelená hlina. Zo škvŕn, ktoré majú červenavý odtieň, pomáha veľa masky hliny s prídavkom esenciálneho oleja z rozmarínu, patchúli alebo neroli. V práškovej forme hliny sa pridáva voda, mieša sa do kaše, zmieša sa s 2-3 kvapkami esenciálneho oleja a výsledná zmes sa nanesie na kožu. Držte 10-12 minút, aplikujte kurzy: 3-5 masiek každý druhý deň, potom raz týždenne.
 • Tortúra ľubovníka bodkovaného. Pomáha dobre aj od škvŕn od akné a od jaziev po nich. Môžete si vziať hotový tinktúru ľubovníka bodkovaného, ​​alebo variť sami (2 lyžice ľubovník bodkovaný, naliať pohár alkoholu alebo vodky, trvajú najmenej 10 dní v tme kmeňa). Každodenné tváre alebo iné problémové oblasti sa tretia denne.
 • Okrasná maska. Má dobré zmäkčujúce a zjasňujúce vlastnosti. Strihané ovocie alebo tenké plátky uhorky, aby sa na pokožke 15-20 minút, opláchnite studenou vodou.

Okrem uvedených produktov môžete použiť akékoľvek vyčerené látky: éterické oleje (neroli, rozmarín), odvar z petržlenu, masku z vaječného bielka a citrónovú šťavu.

Po použití ľudových liekov je lepšie, aby kozmetika nepoužila na pokožku a chvíľu neopustila dom. Arzenál ľudovej medicíny je rozsiahly a umožňuje si vybrať produkt, ktorý sa vám páči, berúc do úvahy individuálne vlastnosti (napríklad niektoré esenciálne oleje sú alergénne a alkoholická tinktúra nie je vhodná pre suchú pokožku).

Náprava na škvrny po akné: recenzie

Pri riešení problému škvŕn z akné, každý hľadá nástroj, ktorý vyrieši problém efektívne a rýchlo. Preto koľko ľudí - toľko názorov.

Recenzie o ľudových prostriedkoch hovoria o ich účinnosti. Mnohým ľuďom pomáha maska ​​vyrobená z hliny, je dôležité len pripraviť si sami, a nie kupovať kúpené prostriedky. Pozitívna spätná väzba zostáva po aplikácii badaqi s peroxidom vodíka, ako aj s éterickými olejmi. Výhodou takýchto nástrojov je nepochybne ich dostupnosť, nekomplikovaná príprava a stará aplikácia.

Lieky vybrané tým, ktorí sa primárne obávajú presného dávkovania účinných zložiek, osvedčený výrobca, lekárske odporúčania. Takéto fondy ako Kontraktubeks, Zinerit, aj napriek cene, vždy nájdu svojich zákazníkov. A tieto prostriedky naozaj pomáhajú tisícom a tisícom ľudí.

Vzhľad škvŕn na tvári po akné prináša veľa problémov svojim majiteľom. Zbaviť sa ich je ťažké, ale možné. Arzén nápravných prostriedkov na škvrny je široký a každý si môže vybrať tie, ktoré sú pre seba vhodné.

Opravné prostriedky na škvrny po akné - čo si vybrať?

Stopy zanechané akné sú dráždivé a frustrujúce, ako akákoľvek nedokonalosť pokožky. Na samoliečbu si môžete vyzdvihnúť špeciálnu kozmetiku a ľudové prostriedky z miest po akné podľa typu pleti. Ide o cenovo prijateľnú alternatívu pre drahé liečebné procedúry v klinike alebo salóne krásy. Pri posudzovaní recenzií rôznym osobám pomáhajú rôzne postupy - od jednoduchej masky s hlinkou až po šúpanie s profesionálnym kozmetickým krémom. Budeme sa snažiť zistiť ich výhody.

Prostriedky na samovybavenie škvŕn po akné: prehľad možností

Zvyškové javy na mieste, kde bolo akné, sa nazývajú "post-zápalová hyperpigmentácia". Vedecký pojem vysvetľuje výskyt nedokonalosti kože nadprodukciou špeciálnej pigmentovej látky - melanínu. Vadný vzhľad je v skutočnosti normálnou reakciou tela na akúkoľvek škrabku alebo vyrážku. Spravidla skvrny zmiznú v priebehu času, ale môžu prejsť oveľa rýchlejšie s náležitou starostlivosťou pomocou špeciálnych liekov.

Kozmetika zo škvŕn po akné na tvári s peelingovým účinkom

Glyco-A peelingový krém. Značka Isis Pharma, Francúzsko. Obsahuje kyselinu glykolovú - jeden z najlepších chemických exfoliantov.

Krémová ceruzka "Spotner". Značka "Wai Medical", Holandsko. Tento produkt je založený na ANA a kyseline salicylovej. Ceruzka pôsobí ako chemická šupka odstraňujúca poškodené bunky.

Nočné sérum pre problematickú pleť Comodex N Night Treatment. Značka "Christina", Izrael. Obsahuje kyselinu salicylovú, kyselinu mliečnu a kyselinu kojovú, retinol, extrakt z paradajok. Znižuje post-zápalovú pigmentáciu, zabraňuje vzniku nových vyrážok.

Bieliace sérum "Neoton". Značka Isis Pharma, Francúzsko. Kyseliny salicylové, glykolové a askorbové v sére sú účinné proti škvrnám po akné na tvári, exfoliujúc postihnuté horné vrstvy kože. Mäkké čistiace prostriedky s liečebným účinkom - alfa-arbutín a extrakt z cukornatosti - znižujú tvorbu melanínu.

rada: pri výbere lieku zvážte koncentráciu ANA a BHA. Pre samostatné použitie sú vhodné činidlá s obsahom účinných látok do 12%.

Kozmetické prípravky na chemický peeling ako prostriedok proti škvrnám po akné na tvári zlepšujú povrchovú štruktúru pokožky. Ale sú používané viac koncentrované látky, tým viac korodujú bunky epidermis. Kozmetika na domáce použitie obsahuje 3-12% ovocných kyselín, až 10% kyseliny salicylovej. Vyššiu koncentráciu používajú dermatológovia - kozmetológovia - 30-70%. Po takomto ošetrení je potrebné chrániť poškodenú pokožku pred slnkom.

Lekárne pre škvrny po akné (prehľad)

Dokončené kozmetické prípravky proti akné škvrny môžu pomôcť šetriť čas, ale môžete zvážiť utrácať niekoľko tisíc rubľov na nákup jednej rúrky krémovej ekonomickej? Lekáreň a parafarmacie s liečebným účinkom nie sú nižšie ako kozmetika značky, aj keď ceny pre nich sú mierne. Navyše obsahujú menej zložiek, čo znižuje riziko vystavenia komedogénnym látkam a vzniku nového akné.

Účinné prostriedky proti akné a dokázané škvrny

Mnoho ľudí, tak v dospievaní, ako aj v neskoršom veku, má akné. Vedci tento problém skúmali a povedali, že pupienok na tvári na jednom alebo druhom mieste odráža stav vnútorných orgánov. Externé odstránenie čiernych hláv nestačí, musíte zistiť vnútornú príčinu a odstrániť ju. Vyšetrenie sa môže vykonať testovaním medu. centrom. Mnoho ľudí hľadá najlepšiu liečbu akné. Zvážte popularitu.

Rozhodli sme sa

Čo by ste mali venovať zvláštnu pozornosť pri výbere lieku na akné na tvári? Tu sú niektoré nuansy:

Choďte na recepciu k dermatológovi. Určuje príčinu vypuknutia akné. Lekár odporúča účinný gél alebo krém, ktorý zužuje široké póry a akné sa vyskytujú menej často.
Zvážte typ pleti. Ak ho máte kombinovať a použijete nástroj na sušenie vašich tvárí, bude to mať nepriaznivý vplyv na stav pokožky.
Citlivosť. Rýchlo reaguje Vaša pokožka na dráždivé látky? Takže si vyberte jeden z mierne ovplyvňujúcich látok. Na liek je poznámka, že ľudia s citlivým typom kože môžu používať.
Zloženie. Prečítajte si pozorne. Po rafinácii a syntetických komponentoch by nemali existovať žiadne produkty. Vôňa je dramatickejšia, ale je to všetko prijateľné.
Hypoalergénny. Máte alergiu na niečo? Potom uprednostňujte hypoalergénnu látku. V opačnom prípade môžete mať na koži sčervenanie, budete cítiť svrbenie s nepríjemným pálaním a inými negatívnymi príznakmi.

retinoidy

Chemické zloženie takýchto prípravkov je podobné vitamínu A alebo iným spôsobom retinol. Aký je jeho vplyv? Zablokuje kanály, ktorými je povrch pokožky tučný, ako aj vlasové folikuly. Mazové žľazy na chvíľu vylučujú menej tajomstvo. Póry sú užšie. Účinným prostriedkom je nová generácia drog v boji proti akné. Terapeutická účinnosť trvá dlho.

Ak pijete tablety obsahujúce tieto látky, nebudete môcť si predstaviť dieťa po dobu 1 roka. Retinoidy majú teratogénny účinok. Lieky sú drahé, majú veľa vedľajších účinkov. Lekár vám predpíše tento liek, ak máte veľa akné a dlho sa s ním bojujete a nie príliš úspešne. Liečba sa vykonáva pod prísnym dohľadom lekára.

adapalénu

Adapalen je derivát kyseliny naftoovej. Retinoidy sú syntetické a patria do novej generácie liekov. Liečba alergie na slnečné svetlo nechráni.

Ako používať? Umývajte s detergentom napríklad penou. Osušte uterák a naneste gél alebo krém na problémové miesta. Ak nemáte veľa úhorov alebo priemernú sumu, môžete použiť len toto opatrenie. Pri závažnom poškodení použite tento liek spolu s antibiotikami s peroxidom benzénu. Oznámenie o silnom zlepšení po 1 až 2 mesiacoch. pravidelné používanie. A po 3 mesiacoch. môžeme povedať, že sa objavil trvalý pozitívny účinok.

Kyselina azelaická

Na jej základe sa predáva 20% krémov. Jedná sa o 30 g. Cena 800 až 900 rubľov, napríklad Skinoren s Azogel, Azelik s Aziks dermis. Účinok na lézie je antimikrobiálny, póry sú zužujúce, okrem keratolytickej. Používajte niekoľkokrát týždenne. Pri masážnych pohyboch sa gél alebo krém tretí do postihnutej oblasti. Priebeh liečby 3 mesiace. Nemôžete použiť tých, ktorí majú alergiu na jednu zo zložiek.

Kyselina azelaic pomôže nájsť zdravú pleť a zastaví zkorodovanie kože. Bohužiaľ, liek nevyhovuje všetkým. 1/3 pacientov si všimne, že po aplikácii nezaznamenali stabilné zlepšenie. Ak nepomôžete, vyberte a používajte iný liek.

izotretinoín

Protizápalové účinky liekov. Navyše mazové žľazy pod ich vplyvom produkujú menej tuku a postupne sa stav pokožky výrazne zlepšuje. Použite roztok, liek je v mastich. Lekár môže predpísať príjem. Liečebný kurz trvá od 16 do 24 týždňov. Liek je kontraindikovaný u tých, ktorí majú alergickú reakciu na niektorú zo zložiek, choré sú obličky, pečeň je v zlom stave, ak je žena tehotná alebo plánuje otehotnieť dieťa v tomto roku.

Iné prostriedky

Vezmite do úvahy populárne medzi mládežou a ľudí, ktorí sú známi ľuďmi staršej generácie. Najlacnejšie a efektívnejšie. Nájdete nápravu na akné na tvári na vašu kabelku.

Badyaga

Dostupné lieky. Predávame v prášku a vy nezávisle môžete dávkovať a dať na postihnuté oblasti. Okrem toho veverička vstupuje do krémov s gélmi, ktoré efektívne liečia a zabraňujú výskytu akné.

Kostice huby sú sladkovodné zvieratá. Z ich skeletu (vonkajšie) a prijímať túto látku. Prášok je chovaný vo vriacej vode aplikovanej na pupok alebo skupinu akné. Po chvíli opláchnite teplou tečúcou vodou. Výrobok môže dráždiť pokožku. Nemôže sa použiť na otvorené rany a ak ste alergický na túto zložku. Závislosť na priebehu liečby nebude, môžete ho použiť aspoň po celý rok. Liečia abscesy bodovo. Prášok stojí 50 rubľov a gél je asi 80 rubľov.

dimexide

Funguje ako protizápalový. Aplikujte na léziu. Látka, ktorá pôsobí dimetylsulfoxid. Je to antimikrobiálne a miestne anestetikum, okrem tohto analgetika.

Roztok je 10% alebo 20, 30%. Na postihnutú oblasť je potrebné aplikovať. Liečebný kurz trvá od 10 do 15 dní. Nemôžete používať tých, ktorí majú alergiu na tento liek, majú problémy s obličkami alebo jadrami, s prehltnutou pečeňou, problémy s krvnými cievami.

Ak sú iné lieky neúčinné, Váš lekár môže predpisovať Dimexid. Často, s výnimkou takého vonkajšieho použitia, dostanete antibiotiká. Výrobok prenikne hlboko do pokožky. Cena gélu od 130 do 150 rubľov. A riešenie bude stáť od 30 do 50 rubľov.

Kyselina salicylová

K dispozícii pre akýkoľvek nástroj. Predáva sa ako masť a roztok. Lieky sú účinné. Ovplyvňuje to kyselina salicylová. Keratolytické a antiseptické priame pôsobenie na pokožku.

Vezmite si vatový tampón a ponorte do roztoku alebo masti. Akné ošetrujte 2-3 krát denne, až kým nie je úplne suchý. Pred aplikáciou pokožky očistite prací prostriedok a osušte ho. Používajú sa 21 dní. Ak sa vyskytne absces, musí sa liečiť, dezinfikovať a potom doplniť touto masťou.

Nepoužívajte ľudí, ktorí majú jasnú alergickú reakciu na kyselinu. Prípravok vám pomôže zbaviť sa akné externe. Aplikujte na iné, vnútorne pôsobiace a zabraňujúce akné. Cena 10 až 20 rubľov.

Clay green

Nástroj je úplne bezpečný. Predáva sa v prášku. Ovplyvňuje hlinu. Čistí póry a zároveň ich dezinfikuje. Akné na tvári je vysušené a rana je uzdravená.

Zrieďte túto hlinku čistou vodou. Aplikoval na lekárske účely a profylakticky. Ak sú pupienky hnisavé, uprednostňujte ďalšie nápravné opatrenia. Hlinka môže zasiahnuť do spodných vrstiev kože. Náklady na 1 masť od 20 do 30 rubľov.

zinok

Zinková masť alebo paste salicylová-zinková pasta je známa mnohým. K dispozícii je tiež Tsindol. Je ovplyvnený oxidom zinočnatým. Vysušuje, dezinfikuje a súčasne má adstringentný a adsorpčný účinok.

Zapálené miesta sa používajú 2 až 4 krát denne. Počkajte, kým sa pupienky suché. Pre alergikov nie je možné. Používa sa v kombinácii s kyselinou salicylovou.

Pozastavenie Tsindol sa stáva čoraz populárnejšou. Má oxid zinočnatý. Vrhla do krbu porážky. Umývanie nie je nutné. Stopa bude viditeľná. Je lepšie robiť doma.

Zinkovo-pastovitá pasta sa aplikuje postupne, čo je výhodné. Nedávajte sa a rýchlo vysušte akné. Náklady na 30 až 40 rubľov., Rovnako ako salicylic-zinok masť. Tsindol bude stáť od 60 do 80 rubľov.

byliny

Kalendula je najpopulárnejšia v boji proti akné. Lekárne predávajú tinktúry. Výrobcovia ju zavádzajú do zloženia pleťových vody.

Môžete urobiť tinktúru sami. Vezmite 2 polievkové lyžice. l. byliny a naliať 1 šálka vriacej vody. Nechajte infúziu a cez gázu alebo široké obväzy napätie. Namočte vatovú podložku a utrite postihnuté miesta. Tento náplasť sa používa aj pre furuncles. Spracovanie pokožky by malo byť najmenej 2 krát denne a teda 10 až 14 dní.

Okrem tejto bylinky môžete urobiť tinktúry na čistote a vavrínovom liste. Podobne ponorte bavlnený kotúč, utrite pokožku. Želatína pomáha bojovať proti akné akné, dokonca aj s vriacou vôňou.

 • -Zvážte masku typu suchého typu na základe:

10 kvapiek čerstvej šťavy z celej šťavy + 1 lyžička. olivový olej + 1 žĺtok (kuracie mäso).
Všetko premiešajte a aplikujte na akné na tvári.
Posaďte sa alebo si ľahnite 20 minút maskou. a opláchnite teplou vodou. Je potrebné vykonať postup 3 alebo 4 krát za 7 dní.

 • -Pri mastnej pleti použite pleťovú vodu:

Vezmite 2 stredne veľké uhorky + 2 lyžice. l. celandín (suchá alebo čerstvá tráva).
Nalejte zmes 1 pohár vodky. Nechajte to zostať 10 dní a môžete mazať pupienky. Recenzie sú priaznivé.
Vavrínový list dezinfikuje pokožku, zlepšuje krvný obeh. Vďaka nemu sú póry užšie. Vyžaduje 7 až 10 listov. Nalejte 1 šálka vriacej vody. 1 hodina trvala. Potom pretiahnite širokým obväzom alebo gázou. 2 krát denne musíte aplikovať bavlnený tampón na postihnuté miesta. A tak za 30 po sebe nasledujúcich dní.

Ak máte akné na tvári alebo na iných miestach tela, je to dôvod. Najlepšie je okamžite prejsť a získať konzultáciu s rodinným lekárom. Nechajte ho predpisovať priebeh liečby. Možno máte ľahkú formu, potom dosť masti alebo gély, tinktúry a zmenu stravy, viesť zdravší životný štýl.

Ak je fáza stredná a ťažká, budete potrebovať kurz antibiotík a iných liekov proti akné. Lekár určí. Môžete tiež liečiť akné sám, akné s liekmi a ľudovými receptami, ale ak uvidíte, že nie sú dlho pozitívne výsledky, kontaktujte lekára.

Ktorý liek na akné miesta je lepší

Po uzdravení akné ostáva na pokožke škvrny.

A napriek tomu, že nakoniec úplne prešli, každý sa ich chce zbaviť rýchlejšie, pretože tieto stopy sú rovnaké kozmetické chyby ako samotné vyrážky.

Ako si vybrať nápravu pre akné škvrny, čo mám prednosť - lekáreň alebo ľudová medicína?

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Príčiny vzhľadu

Stopy na pokožke po akne sú absolútne fyziologický proces.

Koniec koncov, potrebuje nejaký čas, aby sa zotavil z poškodenia.

V tejto schopnosti môžu pôsobiť nielen rany, ale aj zápalový proces.

Pokrývajú ich, kožné bunky už nemôžu fungovať v bežnom režime a zažijú stresový stav.

Spolu s poklesom intenzity zápalu postupne vstupujú do normálneho rytmu práce, ale nedôjde to okamžite.

Ďalšie faktory, ktoré prispievajú k výskytu škvŕn na koži, môžu byť:

 • akumulácia melanínu v horných vrstvách kože. Tento pigment je satelit zápalu, ale tiež škvrny na epidermis v tmavšej farbe. Postupom času prechádza pigmentácia sama;

Foto: silný prúd akné podporuje tvorbu stopových prvkov

 • zanedbávanie akné. Ak nezačnete liečbu pri prvom príznaku, proces zápalu sa zvyšuje, a preto prejavy akné budú viditeľnejšie;
 • vniknutie infekcie do pokožky. V tomto prípade je škoda väčšia;

Foto: extrúzia akné vedie k vzniku jaziev

 • extrúzia akné. Preto je vyvolaný účinok viacerých faktorov spôsobujúcich farbenie - posilnenie zápalového procesu, vstup do infekcie, mechanické poškodenie kože;
 • opálenie poškodenej kože. Slnečné lúče stimulujú produkciu melanínu, ktorý je nerovnomerne rozložený v poškodenej epidermis.

Video: "Stopy akné: čo robiť, ak sú na tvári jazvy a pigmentácia"

Ako sa zbaviť

Nie je nutné čakať, kým sa na tvári nezaznamenajú stopy škvŕn nezávisle a celú dobu sa maskuje ich make-up.

 • Tento proces možno urýchliť pomocou liekov farmácie alebo ľudových metód.
 • V ťažkých prípadoch je vhodné využiť kozmetikov, ktorí pomôžu obnoviť zdravý pohľad na veľkú oblasť pokožky.

Farmaceutické výrobky

V lekárni si môžete kúpiť lieky, ktoré sú špeciálne navrhnuté na odstránenie kozmetických kožných defektov vo forme škvŕn alebo jaziev.

Najefektívnejší nástroj nie je vždy najdrahší. Existuje veľa liekov dostupných pre každú osobu v cenovej kategórii, ktorá môže pomôcť pri stagnujúcich škvrnách.

Foto: účinný prostriedok na nápravu po poranení

Tu je zoznam liekov, ktoré by ste mali venovať pozornosť, ak sa musíte vyrovnať s problémom:

 • salicylová masť;
 • masť zinku a salicylová-zinková pasta;
 • práškové prášky alebo vo forme gélu;
 • sintomycínová emulzia;
 • ricínový olej;
 • Kontraktubeks, Imoferaza, Kelofibraze - produkty, ktoré riešia problémy v komplexnom po akné (prevenciu jaziev a na znižovanie stareckých škvŕn);
 • Skinoren alebo iné prípravky na báze kyseliny azelaínovej;
 • Heparínová masť, hepatrombín - zlepšuje mikrocirkuláciu krvi, urýchľuje stagnujúce javy a urýchľuje regeneráciu.

Všetky tieto prostriedky z škvŕn na tvári po akné môžu byť účinné, takže je potrebné vybrať na základe rozsahu problému a v závislosti od toho, kam ste sa rozhodli riešiť po akné.

bielenie

Na odstránenie pigmentovaných škvŕn z pokožky lekári odporúčajú používať produkty, ktoré majú bieliaci alebo zjasňujúci účinok.

Existuje niekoľko z nich:

 • Castorový olej - lacný, ale účinný nástroj. Jedným z jej účinkov vo vonkajšom použití je normalizácia produkcie melanínu. Tiež podporuje obnovu pokožky, pretože má mierny exfoliačný účinok;

Foto: masť sintomycínu odstráni zápal

 • Synthomycínová masť je dobrým prostriedkom na odstraňovanie škvŕn. Môžete začať používať v prvých štádiách vzniku zápalu. Synthomycín má antibakteriálnu vlastnosť proti veľkej skupine mikroorganizmov, takže nebude mať za následok infekciu. A ricínový olej v kompozícii zastaví nadbytočnú produkciu melanínu;
 • Kyselina azelaínová - látka, ktorá je priaznivá pre našu pokožku, pretože je vyrobená v určitom množstve samotným telom. Na akejkoľvek časti pigmentácie pôsobí ako číriaci prostriedok, pretože zastavuje syntézu melanínu. Prípravy na jeho základe - Skinoren, Azelik - pomôžu aj od jaziev.

Kontraktubeks

Gel Kontraktubeks - najlepší liek na všetky prejavy po akné. Vo svojom zložení:

 • heparín, ktorá rozptýli stagnujúce javy a zvlhčuje tkanivá a zabezpečuje ich správne zotavenie;
 • výťažok z cibule, Zlepšenie mikrocirkulácie a zabránenie nadmernej tvorbe kolagénu;
 • alantoín, Pomáha rýchlo vyliečiť akékoľvek poškodenie.

Môžete začať používať v štádiu dozrievania akné, a tak zabrániť tvorbe jaziev alebo nadmernej pigmentácii.

Foto: Kontraktubeks účinný na čerstvé jazvy a jazvy

Klady a zápory

Ako každý nápravný prostriedok má Kontraktubeks svoje výhody a nevýhody.

Medzi výhody patrí:

 • komplexný vplyv na poškodenú pokožku - hojenie, normalizácia regeneračných procesov, odstránenie akné akéhokoľvek druhu;
 • rýchly efekt - iba v prípade hrubých jaziev, obnovenie môže trvať asi šesť mesiacov, z škvrny gél uvoľňuje na niekoľko týždňov, potom rýchlejšie;
 • prakticky nemá žiadne kontraindikácie (týka sa to len individuálnej neznášanlivosti).

Nevýhody zahŕňajú náklady na liek.

Dokonca aj malá tuba môže byť pre niektorých ľudí drahá (cena je okolo 600 rubľov).

Ľudové metódy

Najlepšie liečba škvŕn po akné môže byť po ruke.

Veľa ľudových prostriedkov poskytuje rýchly účinok:

Foto: citrónová šťava zosvetlí škvrny

 • citrónová šťava. Aplikujte neriedený priamo na škvrny. Po pol hodine ju môžete vyprať;
 • šťava z uhorky. Mäkké pôsobenie, môže byť aplikované na škvrny niekoľkokrát denne, bez umývania;
 • jablkový mušt ocot zriedi sa vodou o jednu tretinu a utrie buď samotné škvrny, alebo väčšie časti pokožky, napríklad ak vo veľkých množstvách zostali stopy pupienkov na nohách, chrbte alebo tvári;
 • peroxid vodíka. Môžete použiť nezriedené, ale len na miestach;
 • mäso z paradajok (a je lepšie jeho alebo jeho jadro) dať alebo aplikovať na makuly 20 minút;
 • olej z rozmarínu alebo ylang-ylang 1 kvapku do škvrny raz denne v noci;

Foto: Banyaga čistí a bielenie pokožky

 • poľný prášok zrieďte podľa pokynov a aplikujte na škvrny po dobu 15 minút. Lepšie je používať každý druhý deň buckyard. A s cievnou sieťou na tvári tohto receptu je lepšie sa vzdať.

Pomocou ľudového prostriedku proti škvrnám najskôr skontrolujte citlivosť pokožky na neutrálnu oblasť (zápästie, ohyb lakťa).

Zvyčajne môže byť akákoľvek z vyššie uvedených spôsobov kombinovaná s použitím farmaceutických produktov od škvŕn.

Kozmetologické metódy

Ak sú lieky a ľudové prostriedky bezmocné alebo oblasť je po počiatku skvelá, stojí za to zvážiť procedúry v kozmetike.

Ktoré z nich môžu pomôcť s bodmi po akné na tvári?

 • Peeling. Zvyčajne s bodkami z akné je postačujúci povrchový olúpanie s použitím ovocných kyselín. Horná vrstva epidermis sa aktualizuje rýchlejšie, regeneračné procesy sa stimulujú, takže výsledok sa dá dosiahnuť aj pri niekoľkých procedúrach.

Foto: ultrazvukový peeling účinne očistí pokožku

 • Ultrazvukový peeling. Nielenže čistí pokožku, znižuje pravdepodobnosť vzniku nového akné, ale aj masíruje. Zlepšuje metabolické procesy, výživu a dýchanie kožných buniek, vďaka čomu je epidermis rýchlo obnovená.
 • Laserová terapia. Je to super spôsob, ako odstrániť veľa kožných defektov. Pomôže s post-akné.

Laserová terapia

Napriek vysokým nákladom na túto metódu je populárny, pretože tento typ liečby je univerzálny.

S jeho pomocou sa eliminuje akné a jeho dôsledky.

Rozsah laseru je oveľa širší, ale zameriavame sa iba na tento smer.

Odporúčanie laserovej terapie sa vyskytuje, keď je na koži niekoľko defektov alebo sú umiestnené vo veľkých oblastiach.

Foto: laserová liečba

Kozmetici obvykle odporúčajú tento postup, ak tvár vľavo po jazve po akné alebo pigmentovaných oblastiach, ktoré sú veľmi veľa.

Laserový lúč odstraňuje hornú vrstvu epidermis, dezinfikuje, stimuluje lokálnu imunitu a regeneračné procesy.

Zvyšok tela sa sám vyrovná.

Koža sa stáva hladká, dokonca aj malé vrásky zmiznú, reliéf, ale aj farba sa vyrovná.

Bezprostredne po postupe však nie je viditeľný. Na rozdiel od niekoľkých dní bude tvár červená, ale potom odraz v zrkadle vám prinesie potešenie.

Doma

Nie je potrebné stráviť veľa peňazí na to, aby ste vrátili zdravú pokožku na vašu pokožku.

Môžete bojovať s škvrnami sám s pomocou tých výrobkov alebo výrobkov, ktoré takmer každý v dome už má.

masky

Obzvlášť populárne pri riešení kozmetických problémov sú masky.

Samozrejme, musíte stráviť približne pol hodinu svojho času, ale účinok tohto postupu úplne ospravedlňuje čas strávený.

Najjednoduchšie, ale účinné masky zo škvŕn na koži sú nasledovné:

Foto: aplikácia kvasinkovej masky

 • suché kvasinky zriedi peroxidom vodíka na vhodný stav na aplikáciu na pokožku. Maska sa aplikuje iba na škvrny po dobu 10 minút;

Foto: bieliaci maska ​​petržlenu

 • petržlenové listy rozomlejte a premiešajte s kyslou smotanou v pomere 1: 2. Pridajte do zmesi ½ lyžičky. Citrónovú šťavu alebo pár kvapiek svojho éterického oleja. Môže byť aplikovaný na celú tvár, maska ​​perfektne obnovuje farbu pleti;

Foto: maska ​​s bielou hlinkou rozžiari pokožku

 • biela hlina zrieďte 1 lyžičku. citrónovou šťavou a v prípade potreby pridajte trochu vody. Aplikovať na pokožku môže byť bod-ako len na škvrny, ale nie sú žiadne kontraindikácie a pre aplikáciu na celú tvár, s výnimkou jemnej pokožky okolo očí;

Foto: zelená hlina s veveričkou vyrovnáva tón pleti

 • zelená hlina (1 ul. L.) práškovej zmesi badyagi (1 hod. L.), pridajú sa 3 kvapky éterických olejov (citrón, pomaranč, rozmarín alebo ylang-ylang). Zrieďte s vodou na hustú konzistenciu a naneste na pokožku 15 minút. Po umývaní hydratujte pokožku krémom;

Foto: med so škoricou odstráni zápal a odstráni stopy po akné

 • obľúbená maska ​​zo škvŕn medu a škorice. Sú odobraté v rovnakom pomere. Zmiešajte a aplikujte na pokožku štvrťhodinu, potom opláchnite a naneste zvlhčovač.

Liečba parafínom

Na ošetrenie škvŕn na tvári môžete použiť biely parafín, ktorý sa predáva v lekárni.

Foto: masky s parafínom prinášajú dobrý výsledok

Spôsob liečby je veľmi jednoduchý.

 • Parafín sa roztaví vo vodnom kúpeli. Ak je to potrebné, môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálnych olejov (čaj, citrón, rozmarín) alebo olejnatý roztok vitamínov A a E.
 • S je kefa alebo vatový tampón roztaví látka aplikuje buď priamo na mieste, alebo vôbec litso.Parafin by mala byť dostatočne horúci, ale nie spáliť kožu, takže sa riadiť svojimi pocitmi. Postup by mal byť pohodlný.
 • Keď parafín ztuhne, opatrne sa odstráni z kože.

Môže byť použitý niekoľkokrát, uložený v uzatvorenej čistej nádobe.

Otázky a odpovede

Ako odstrániť začervenanie z akné rýchlo? Zistite si tu.

Aké prostriedky na odstránenie červených škvŕn po akné sú najefektívnejšie

Najefektívnejšie môžu byť v rovnakej miere lieky na farmáciu a ľudové lieky.

Všetko závisí od pôvodných údajov: typ kože, rozsah problému a čas jeho výskytu. Skúste kombinovať lieky s maskami alebo trením doma.

Ak pochybujete o svojich schopnostiach alebo škvrnách na tvári, obráťte sa na kozmetika.

Odporúča efektívny postup.

Môžem si sám vyčistiť jazvy?

Foto: jazvy po akné môžete odstrániť sami

Jazvy po akné sú úplne prístupné k liečbe doma.

 • Používajte špeciálne gély a masti, umožňujúce odstránenie jazvového tkaniva.
 • Môžete trieť do kože v mieste jazvy esenciálnych olejov, olejových roztokov vitamínov A a E. To všetko urýchľuje regeneráciu.
 • Môžete použiť ľudové recepty z jaziev.

prevencia

Aby nedošlo k bolesti po akné, je potrebné starostlivo postarať o vašu pleť, najmä ak sa na nej objavia vyrážky.

Liečba akné by mala začať okamžite bez toho, aby čakala na šírenie zápalového procesu.

Foto: Ak opatrenia na odstránenie vyrážok nefungujú, je lepšie vidieť lekára

Ak si všimnete, že opatrenia, ktoré ste urobili, nedávajú významný úspech, ihneď sa obráťte na lekára, aby opravil spôsob liečby.

Starostlivosť o pleť

Koža, na ktorej zostáva stopa akné, si vyžaduje najväčšiu starostlivosť a pozornosť:

 • by mala chrániť pokožku pred slnečným žiarením, najmä ak má pupienky alebo akné;
 • súčasne s užívaním liekov na vonkajšie použitie nebráni tomu, aby sa užíval vitamín-minerálny komplex alebo oddelene vitamíny E alebo C (mali by sa vopred poradiť s lekárom);
 • obnoviť pokožku, ktorú potrebujete zvlhčiť, aplikovať špeciálne krémy a nezabudnite piť približne 2 litre vody denne.

diéta

Výživa hrá oveľa väčšiu úlohu v stave pokožky, ako mnohí z nás môžu predpokladať.

 • Takže pre rýchle zotavenie pokožky telo potrebuje vitamíny E a A. Môžete ich dostať s jedlom. Beta-karotén sa nachádza v oranžovej zelenine (mrkva, tekvica), rastlinný olej sa môže stať zdrojom vitamínu E.

Foto: je potrebné zahrnúť do stravy dostatok zeleniny a ovocia

 • Strava by mala obsahovať toľko čerstvého ovocia a zeleniny, ako je to možné, a nízkotučné odrody mäsa a rýb sa môžu spotrebovať.

Výrobky, ktoré stimulujú činnosť mazových žliaz, by však mali byť obmedzené.

Je to vyprážané, mastné, korenené a slané, pečivo a sladkosti.

Nebojte sa o to. V dôsledku toho sa po takejto strave budete cítiť oveľa lepšie, koža bude o nej informovať s jej čerstvším vzhľadom.

recenzia

Aké lieky môžu byť účinné z škvŕn po akné?

Učíme sa od tých ľudí, ktorí museli čeliť tomuto problému.

Existujú opravné prostriedky, ktoré pomáhajú rýchlo odstrániť škvrny od akné.

Ako urobiť nápravu pre akné v domácnosti? Zistite si tu.

Ako používať salicylic-zinkovú pastu z akné? Čítajte ďalej.

Masti zo škvŕn po akné

Vzhľad pigmentových škvŕn po akné nie je samozrejme choroba. Avšak tento jav sa dá nazvať mimoriadne nepríjemným kozmetickým problémom, ktorý mu prináša veľa problémov. Ako sa zbaviť tohto problému? Samozrejme, že najlepší masť od škvŕn po akné môže odporučiť len lekára (v tomto prípade dermatológ). Ponúkame vám stručný prehľad najbežnejších spôsobov ako sa zbaviť škvŕn. Tieto finančné prostriedky je možné zakúpiť v akejkoľvek lekárni a vo väčšine prípadov nie sú tak drahé.

Kód ATC

Indikácie pre použitie masti zo škvŕn po akné

Škvrny po akné nie sú nič iné ako nadbytočné miesta akumulácie pigmentovej látky melanín - tmavý kožný pigment. K tomu dochádza, ak sa v tkanivách vyskytuje výrazný alebo dlhotrvajúci zápalový proces.

Bodky po akné môžu byť rozdelené do niekoľkých možností:

 • modro-tmavé škvrny, až karmínové - sa objavujú po silnom zápale pokožky, po vriacich a masívnych hlbokých erupciách akné. Takéto intenzívne farebné škvrny možno ťažko odvodiť - liečba môže trvať dlho a je ťažké;
 • červenkasté a modro-červené škvrny z akné je ľahký stupeň zápalu. Také skladby sú často dočasné a odovzdávajú sa na vlastnú päsť. Iba v niektorých prípadoch sa môže vyžadovať krátkodobá liečba;
 • škvrny po akné - môžu byť sprevádzané nielen tmavnutím kože, ale aj tvorbou jaziev, ktoré sa nedajú ľahko odstrániť. Okrem masti zo škvŕn po akné môžete potrebovať hlboký kožný peeling.

Miesto po pupienkach sa nezobrazuje vždy. Najčastejšie sa to vyskytuje v dôsledku nesprávnej likvidácie vyrážok:

 • s nedostatočnou dezinfekciou pokožky;
 • keď je proces akné zanedbávaný;
 • pri stláčaní akné;
 • ak je pokožka okolo pupienkov poškodená.

Aby sa zabránilo vzniku škvŕn, liečba akné by sa mala začať včas a kompetentným spôsobom.

Forma vydania

Táto forma uvoľnenia, ako masť, môže ovplyvniť škvrny z akné inak.

 1. Masti s čírajúcim účinkom sa vyrábajú pridaním hydrochinónu - látky s bieliacim účinkom. Takéto lieky dobre eliminujú hyperpigmentáciu, ale mali by byť použité mierne, v krátkych cykloch. V opačnom prípade je možné zmeniť štruktúru buniek, čo môže viesť k vážnym ochoreniam až po zhubné nádory. Okrem toho sa neodporúča kombinované použitie hydrochinónu a vitamínových prípravkov na báze retinolu.
 2. Masti s vo vode rozpustnými a tukovo rozpustnými hydroxykyselinami sú schopné exfoliovať povrchové vrstvy pokožky, čo pomáha znižovať intenzitu hyperpigmentácie. Na podobné masti je možné prepravovať prípravky na báze kyseliny salicylovej, kyseliny citrónovej, kyseliny glykolovej a kyseliny mliečnej.
 3. Masty proti akné obsahujú účinnú látku - kyselinu azelaovú, ktorá pôsobí skvele na vyrážky závislé od hormónov (napr. Akné počas puberty). Pri bežných pichliach táto látka neprinesie očakávaný účinok.
 4. Masti na báze kyseliny kojovej, arbutínu alebo horčíka askorbyl-2-fosfátu - látky, ktoré aktívne inhibujú syntézu melanínu.

mená

Na liečivá, ktoré pôsobia proti tvorbe škvŕn z akné, môžete tieto lieky zahrnúť:

 • antiseptiká - ichtyol a streptokardová masť - majú antimikrobiálne a dezinfekčné účinky;
 • antibakteriálne prípravky - masti Levomecol, Zinerit atď. - zmierniť zápalovú reakciu;
 • hormonálne látky - Lorinden A, Flucinar - eliminujú zápaly a správne metabolické procesy v tkanivách;
 • antihistaminiká - Fenistil, Elidel - odstránenie pigmentácie spôsobenej alergickou reakciou.

Okrem toho je potrebné rozlišovať a iné účinné masti od škvŕn po akné:

 • heparínová masť;
 • badyaga;
 • Kontraktubeks;
 • sintomycínová masť;
 • zinková masť;
 • sírová masť atď.

Masti, ktoré odľahčujú škvrny od akné

Masť zo škvŕn po akné môže pozostávať zo zložiek, ktoré majú rôzne bieliace vlastnosti. Niektoré z nich sú úplne neškodné pre telo, ale niektoré môžu byť aj toxické - napríklad hydrochinón. Namiesto toho sa teraz aktívne používa arbutín - podobné bielidlo, ktoré nepredstavuje nebezpečenstvo pre telo.

Masť zo škvŕn po akné na báze síry má aj objasňujúcu a exfoliačnú vlastnosť. Avšak, výberu také masť je potrebné venovať pozornosť iba na prostriedky, v ktorých je obsah síry nie menej ako 10% z týchto liečiv môže len účinne vybieliť časti hyperpigmentácie.

Ak je v masti prítomná ortuť, môže to mať tiež bieliaci účinok, ale táto masť, okrem dobrého, často prináša telo a spôsobuje veľa poškodenia kvôli jeho toxicite.

Tak, ak je v zložení masťových zložiek melanózu škvŕn je prítomná - je špecifická prírodný enzým, ktorý je schopný zničiť odolný spojenie melanín predstavujúce nahromadenie pigmentu v povrchových vrstvách kože.

Profesionálne prostriedky na odstraňovanie škvŕn po akne často obsahujú kojovú kyselinu - je to látka, ktorá nie je nebezpečná a dokonale odfarbí povrchovú vrstvu. Nevýhodou kyseliny kojovej je jej schopnosť spôsobovať alergické reakcie.

Zinoková masť z červených škvŕn po akné

Zinková masť je lacný a účinný prostriedok na báze oxidu zinočnatého a vazelínového oleja. Masť má vysušovací a činiaci účinok, eliminuje zvyškové príznaky zápalovej reakcie.

Zinková masť sa používa na veľké množstvo problémov s kožou:

 • s vyrážkou plienky;
 • s diatézou;
 • s povrchovými zraneniami kože.

Okrem toho sa tento nástroj aktívne používa na odstránenie červených škvŕn po akné. Masť sa aplikuje na miesta denne, minimálne - 4 krát, maximálne - 6 krát denne. Trvanie liečby - až do úplného vymiznutia hyperpigmentovaných miest.

Jedinou kontraindikáciou používania zinkovej masti v boji proti kožným škvrnám je nadmerná alergická citlivosť na zloženie vonkajšieho činidla.

Salicylová masť

Salicylová masť je vhodná na liečbu mnohých kožných ochorení. Tento prípravok je založený na kyseline salicylovej.

Salicylová masť vykazuje protizápalový účinok, ktorý umožňuje ich použitie na liečenie ekzematóznu lézií, hnisavé kožné lézie, seboroická vyrážky, bradavice, psoriatických plakov, zátarasy tepla a ichtyózy. Kyselina salicylová je keratolytikum, čo vysvetľuje dobré exfoliačné a obnovujúce vlastnosti lieku.

Masť na kontrolu škvŕn po akné je uložená na problémové oblasti raz denne (v noci). Počas jedného týždňa sa liek používa denne, po ktorom sa aplikuje každý deň na aplikáciu. Okrem toho sa nevyhnutne používajú zvlhčovacie krémy, pretože masť má významný účinok na sušenie.

Ak nie je príležitosť kúpiť salicylovú masť, môžete použiť bežný roztok kyseliny salicylovej. Tieto prostriedky majú veľa spoločného a stupeň ich účinnosti je takmer rovnaký. Avšak, ak máte suchú a citlivú pokožku, potom tieto lieky nebudete robiť, pretože sú veľmi suchý povrch kože, čo môže mať nepriaznivý vplyv na stav pokožky.

Synthomycínová masť

Synthomycínová masť je dlhodobo osvedčeným liekom pre pigmentové škvrny, vrátane akné. Zloženie masti je antimikrobiálne činidlo, antibiotikum s levomycetinom a ricínovým olejom, antiseptické a mierne vyčistené kožu.

Masť sa používa každý druhý deň, najlepšie pod obväzom alebo obväzom.

Sintomitsinovoy masť sa neodporúča používať počas tehotenstva, s vysokou pravdepodobnosťou alergie a ekzémy alebo plesňové infekcie (mykózy, kandidózy).

Navyše, tento prostriedok na odstraňovanie škvŕn po akné nemôže byť použitý dlhý čas, pretože masť môže spôsobiť návykový efekt, ktorý výrazne spomalí a sťažuje čistenie pleti.

Masť heparínu

Heparínová masť sa často používa na trombózu, kŕčové žily, hemoroidy. Avšak len málo ľudí vie, že heparín nie je menej účinný v prípade hematómov, modrých kruhov pod očami, ako aj škvŕn na tvári a tele po akné.

Hlavnou zložkou lieku je heparín sodný - uhľohydrátová látka, ktorá ovplyvňuje zrážanlivosť krvi, kvalitu krvných doštičiek a krvný obeh. Ako ďalšie prísady v masti je prítomný vazelínový olej, glycerín, stearín, benzokaín atď.

Masť heparínu sa používa v malých množstvách, čo spôsobuje problémové oblasti až trikrát denne. Treba mať na pamäti, že účinok heparínu pokračuje 8 hodín po aplikácii lieku na kožu.

Spravidla je 10 dní aplikácie masti postačujúce na zlepšenie stavu kože. Avšak, ak existujú ďalšie vyrážky, svrbenie, začervenanie - použitie lieku je lepšie zastaviť.

Neodporúča sa používať masť s otvorenými ranami a poškodením celistvosti pokožky, ako aj so zlou zrážanlivosťou krvi.

Ichthyol masť

Jedným z prírodných a lacných prostriedkov na odstránenie škvŕn po akné je ichthylová masť - látka obsahujúca bridlicové živice a organickú síru.

Masť čistí pokožku, zastavuje tvorbu zápalovej reakcie, dezinfikuje, zmäkčuje a pomáha obnovovať povrchovú epidermis.

Okrem odstraňovania škvŕn po akné sa môže použiť ihtyolová masť:

 • priamo s pupienkami a erupciami akné;
 • so začervenaním a podráždením pokožky;
 • so spáleninami;
 • pri hrubnutí a keratinizácii kože.

Ak chcete odstrániť škvrny po ošetrení akné masti cez noc, pod bandážou alebo obväzom. Trvanie aplikácie je určené hĺbkou a závažnosťou pigmentových plôch.

Masť sa nepoužíva:

 • s kombinovaným použitím jódových prípravkov;
 • s tendenciou k alergii;
 • počas tehotenstva (nežiaduce).

Neodporúča sa používať výrobok na veľké plochy pokožky. Ak je oblasť hyperpigmentácie rozsiahla, potom je lepšie použiť spotovú aplikáciu masti - priamo na miesto akné.

Síra masť od škvŕn na tvári po akné

S cieľom odstrániť škvrny po akné pomocou sírnej masti je potrebné užívať liek s koncentráciou síry najmenej 10%. Nižšia koncentrácia sa nebude vyrovnávať s exfoliáciou starých kožných buniek. Celková sírová masť je v boji proti hyperpigmentácii dostatočne účinná a náklady na takýto nástroj vyhovujú.

Avšak táto masť nie je bez jej nevýhod:

 • nie celkom príjemná vôňa lieku;
 • je ťažké umyť pokožku;
 • Keď sa dostanete na látkové oblečenie, neumývajte sa.

Sérová masť sa aplikuje na vlhkú tvár (na postihnuté miesta) raz za dva dni. Trvanie liečby je zvyčajne 3-4 týždne.

Nepoužívajte sírne liečivo:

 • počas tehotenstva;
 • pri alergickom sklone organizmu.

Ak si nie ste istí, že liek je pre vás úplne bezpečný, skúste: aplikujte malé množstvo masti na oblasť zápästia a počkajte. Ak počas tohto obdobia nedošlo k sčervenaniu, svrbeniu ani nepohodlie, môžete použiť prostriedok na odstránenie škvŕn na tvári.

farmakodynamika

Aby sa získal očakávaný bieliaci efekt, masť zo škvŕn po akné by mala mať nasledujúce vlastnosti:

 • zastaviť zápalový proces - táto vlastnosť je obzvlášť dôležitá, ak je na pozadí škvŕn akné, ktoré sa musia liečiť (inak sa body objavia znovu);
 • dezinfikovať pokožku, neutralizovať baktérie - vyhnúť sa opakovaniu akné a zabrániť rozvoju infekčného procesu;
 • odlupujte povrchovú vrstvu - to je hlavný efekt bielenia, keď sa staré, pigmentované bunky odlupujú, kde sa objavujú nové - zdravé. Táto vlastnosť v medicíne sa nazýva keratolytická.

Masť môže mať akúkoľvek akciu alebo kombinovať rôzne vlastnosti, ktoré len zlepšujú účinnosť lieku.

farmakokinetika

Kinetické vlastnosti masti sú spôsobené aktívnymi zložkami, určujú hĺbku penetrácie lieku hlboko do tkaniva. Pri systémových krvných dodávkach masti z bodov nespadajú, takže nie je možné opísať účinok takýchto prostriedkov na telo.

Niektoré lieky môžu byť zistené v krvnom riečisku v malom množstve (až do približne 5% celkového množstva účinnej zložky), ktoré nemá žiadny klinický a farmakologický význam.

Použitie masti zo škvŕn po akné počas tehotenstva

Ak sa preukáže, že použité zložky masti nespadajú do krvného obehu, je použitie tohto lieku počas tehotenstva je povolené. Avšak, musíte použiť masť jemne, aby sa zabránilo kontaktu s jeho sliznice, očí a úst, rovnako ako na pokožku prsníkov (čo je dôležité najmä u dojčiacich žien).

Zvlášť nebezpečné je používanie určitých liekov v prvej polovici tehotenstva. Patria medzi ne sírové, ichtyolové a heparínové masti.

Absolútne kontraindikované v tehotenskej masti zo škvŕn po akne na báze ortuti.

Stručne povedané, je potrebné poznamenať, že je pred použitím si pozorne prečítajte zloženie masti, aby nedošlo k poškodeniu nenarodeného dieťaťa, a nie ohroziť vývoj tehotenstva veľmi dôležitá.

kontraindikácie

Kontraindikácie používania masti zo škvŕn po akne môžu byť:

 • povrchové kožné lézie, vredy, trauma;
 • Plesňové ochorenia kože v mieste aplikácie liekov;
 • Subkutánne krvácanie (pri aplikácii heparínovej masti);
 • ochorenia kože (ekzém, psoriáza);
 • nekróza povrchových alebo hlbokých tkanív;
 • obdobie tehotenstva a dojčenia;
 • vek detí;
 • zvýšená citlivosť tela na zloženie vybraného liečiva.

Vedľajšie účinky masti zo škvŕn po akné

Vedľajšie účinky pri používaní masti zo škvŕn po akné sa vyskytujú zriedkavo. Môže svrbenie v mieste aplikácie prostriedkov, prechodné pálenie, sucha, lúpanie (čo je úplne bežné) podráždenie kože, kontaktná dermatitída, alergické reakcie (žihľavka, opuch, začervenanie kože).

Spravidla sa akékoľvek vedľajšie účinky vyskytujú nezávisle po prerušení užívania vybranej masti.

Dávkovanie a podávanie

Pred začatím postupu je potrebné vyčistiť a pripraviť povrch pokožky, na ktorej bude prípravok aplikovaný. Ak sú kôrky, sú starostlivo odstránené, pokožka sa umyje a dezinfikuje.

Masť zo škvŕn po pichľavách sa aplikuje podľa pokynov, 1-2 krát denne až 2-3 krát týždenne.

Masť možno aplikovať na pokožku a nechať úplne vysušiť. Niektoré lieky sa však odporúčajú používať pod obväzom alebo obväzom: v tomto prípade možno budete potrebovať bandáž, gázu alebo lepiacu náplasť vhodnej veľkosti.

Trvanie procedúr na osvetlenie pokožky - od 10 dní do 4 týždňov.

predávkovať

Príliš časté používanie masti zo škvŕn po akné môže viesť k suchu a podráždeniu pokožky.

Niektoré masti (napríklad sintomycín) s predávkovaním môžu byť návykové, po ktorom už bude liečivo zbytočné na osvetlenie pokožky.

Odporúča sa používať dávky liekov v súlade so schémou predpísanou lekárom. Ak používate masť sami, starostlivo si pozorne prečítajte pokyny. A ešte lepšie, ak bude liečba pod vedením skúseného dermatológa alebo kozmetika.

Interakcie s inými liekmi

Interakcie ťažko kombinovaných vonkajších prípravkov sú možné - závisí to od ich zloženia a spôsobu ovplyvnenia tkanív. Niektoré interakcie je ťažké predpovedať: v zásade ide o biologicky aktívne prísady a vonkajšie prípravky rastlinného pôvodu.

Ak existujú pochybnosti o kompatibilite konkrétnej drogy, potom je v takejto situácii lepšie konzultovať s lekárom. Je možné, že masti nemusia byť vhodné na spoločné použitie.

Masti zo škvŕn s keratolytickým účinkom, keď sa navzájom kombinujú, môžu viesť k nadmernej suchosti pokožky, čo môže vyžadovať ďalšiu špeciálnu regeneračnú liečbu.

Podmienky skladovania

Väčšina masti zo škvŕn po akne nevyžadujú špeciálne podmienky skladovania. Napríklad nie je potrebné uchovávať masti v chladničke: stačí ich umiestniť na tmavé miesto, kde slnečné lúče neklesnú. Optimálna teplota na uchovávanie masti je od +20 do +24 ° C.

Deťom by nemalo byť dovolené ukladať lieky a kozmetiku. Malé deti môžu náhodou prehltnúť nápravu alebo ju použiť iným spôsobom a poškodiť vlastné zdravie. Dokonca aj najviac zdanlivo bezpečná masť v tejto situácii môže byť škodlivá.

Niektoré masti majú obmedzenia ukladania: z tohto dôvodu sa pre optimálne uchovanie a účinnosť lieku odporúča, aby ste sa najprv oboznámili s pokynmi pre konkrétnu vonkajšiu prípravu.

Dátum vypršania platnosti

Čas použiteľnosti lieku, akým je napríklad masť z škvŕn po akne, je zvyčajne asi 3 roky, pokiaľ v inštrukciách nie je uvedená iná doba. Starostlivo si prečítajte pokyny týkajúce sa lieku, skôr než začnete s postupmi.