Hlavná

Opar

Masť z jaziev po operácii, ako aplikovať na dosiahnutie výsledku

Jazvy a jazvy na tele, ktoré majú odlišnú povahu a pôvod, môžu spôsobiť veľa problémov nielen kozmetických, ale aj fyziologických. Sú vizuálne nepríjemné, môžu spôsobiť rôzne pocity horúčavy alebo bolesti. Okrem toho, že sú schopní znížiť funkčnosť svalov, nedovoliť, aby plne fungovať, často v mieste jaziev nemôže byť vznik potných žliaz, vlasových folikulov a zjazvenie sa s časom stmavnúť, rastú vo veľkosti.

Pooperačné jazvy a ich typy

Mnoho ľudí, ktorí pociťujú nepríjemné pocity z jaziev, hľadajú možnosť zbaviť sa týchto stôp z prenesených operácií. Okrem toho niektoré jazvy môže spôsobiť problémy pri zmene polohy tela, sú zodpovedné za tvorbu škaredé keloidných jaziev, ktoré sa v niektorých prípadoch zvrhnúť rastu karcinómu. Z tohto dôvodu mnohí hľadajú účinný prostriedok na liečenie svojej pleti.

Akákoľvek chirurgická intervencia je stresom pre celý organizmus. Vo vnútri kože, ktorej integrita je narušená, začne fungovať celý mechanizmus, ktorého práca závisí od rozsahu operácie, genetických charakteristík systémov tela a ďalších individuálnych faktorov.

Z kombinácie vyššie uvedených príčin je tvorba rôznych jaziev priamo závislá. Jazva vzniká ako výsledok produkcie kolagénu v hlbokých vrstvách kože. Je to na kvalite a množstve kolagénu, ktoré závisia od toho, čo bude budúca jazva alebo jazva.

Existuje niekoľko typov jaziev.

normotroficheskie

Charakterizované svetlou farbou, ktorá je vytvorená v jednej rovine s pokožkou, sú často neviditeľné a vo všeobecnosti nespôsobujú veľké obavy; riešia sa iba vtedy, ak sú vytvorené v otvorených častiach tela alebo na tvári.

atrofická

Majú ružovo bledú farbu, sú charakterizované chrumkavosťou, dutou formou (kvôli nedostatku kolagénu).

Keloidné a hypertrofické

Sú podobné tým, že vyčnievajú za hranice poškodenia a tvoria nad kožou, majú patologický charakter a vyžadujú osobitnú pozornosť. Rozdiel medzi týmito druhmi je stupeň rastu spojivového tkaniva, jeho štruktúra je tvrdá alebo tvrdá.

Odborníci sa domnievajú, že najlepším účinkom kozmetických výrobkov je korekcia normotrofických jaziev. Hrubé keloidné jazvy nie sú prístupné týmto spôsobom a sú eliminované inými radikálnymi metódami.

V akých prípadoch sa odporúča používať masti a krémy

Masť na liečenie jaziev po operácii môže byť účinná:

 • pri tvorbe normotrofických jaziev spôsobujúcich kozmetické problémy
 • s atrofickými jazvami, ktorých tvorba sa zhoršuje ovčím kiahňam, furunkulózou
 • s cieľom zabrániť výskytu hrubých jaziev v pooperačnom období
 • keď sú bolestivé hypertrofické a keloidné jazvy spôsobujúce vážne problémy

Masť z jaziev po operácii

Keď sa na tele objavia škaredé jazvy, každá osoba sa pokúsi nájsť spôsob, ako ich odstrániť. Pred použitím lieku musíte určite prísť v ordinácii lekára, ktorá určí, aký druh pooperačnej jazvy a pomôže pri výbere lieku.

Na korekciu pooperačných jaziev sa používajú masti:

 • ktoré majú vo svojom zložení biologicky aktívne látky
 • s antiseptickým účinkom
 • vyčistenie pokožky baktérií
 • ovplyvňujúce tvorbu kolagénu, mikrocirkuláciu a zvýšenú imunitu buniek

Je lepšie liečiť normotrofické jazvy. Počas tvorby tohto typu jazvy sa môže dosiahnuť dobrý účinok použitím Dermatixových gélov, Kontraktubeks.

Dermatrix a Dermatix Ultra

Výsledok expozície masti bude dobrý, ak uplynie šesť mesiacov od vzniku jazvy, inak bude liečba ťažká. Masti na resorpciu jaziev po operácii Dermatix a Dermatix Ultra sú silikónové gély holandského pôvodu. Sú charakterizované transparentnou štruktúrou a bez zápachu. Gél Dermatix obsahuje oxid kremičitý a polysiloxán. Dermatix Ultra sa líši v prítomnosti jednej zložky - vitamínu C.

Keď sa gélovitá látka vysuší, vytvorí sa film, ktorý je nepriepustný pre vzduch. Je schopný udržať si vlhkosť v tkanivách, zmäkčiť jazvy a resorbovať jazvy, znížiť úroveň pigmentácie ošetrovaných oblastí pokožky.

Po ukončení procesu hojenia rany sa tieto gély rozmazávajú. Ale pred týmto postupom sa jazvy dôkladne vyčistia a vysušia. Potom s jemnou masážou sa aplikuje malé množstvo gélu. Vyschnú sa pomerne rýchlo - za 5 minút.

Postup sa vykonáva 2 krát denne počas 2 mesiacov. V závislosti od štruktúry jazvy a stupňa jej zanedbania lekár môže odporučiť pokračovanie liečby. Tieto silikónové lieky majú zriedkavo vedľajšie účinky, a preto nie sú obmedzené na použitie zástupcami všetkých vekových skupín, ako aj budúcich matiek.

Kontraktubeks

Ďalší gél, Kontraktubeks, patrí tiež k počtu jaziev populárnych v korekcii. Gél je svetlohnedej farby, bez zápachu. Prípravok obsahuje: alantoín, extrakt z cibule Serae, heparín.

Tieto komponenty poskytujú aktívny vplyv na kožné tkanivá tvrdené rozpustením je zmäkčenie stvrdnutej oblasti, udržať vlhkosť, inhibíciu tvorby zjazvené tkanivo, odstránenie alergické reakcie a zápal, zvýšenie krvného obehu, urýchlenie tvorby zdravých buniek pokožky.

Liek Kontraktubeks sa používa aj v čase, keď boli rany dlhé a proces hojenia skončil, aby sa zabránilo vzniku jaziev.

Spôsob používania lieku je jednoduchý, gél sa mierne aplikuje na oblasť liečenej jazvy, postup je maximálne trikrát denne. Liečba sa vykonáva až do 4 týždňov. Dlhodobá liečba - od 3 do 6 mesiacov - je potrebná na nápravu zastaraných jaziev.

Tento gél rozmaznáva jazvu trikrát po celý deň a po treťom mazaní (zvyčajne v noci) na vrchole jazvy, aby sa aplikoval tesný vzduchotesný, môžete použiť polyetylén, obväz. Výsledok tejto liečby je priamo závislý na systematickom používaní tohto lieku - denne a niekoľkokrát denne.

Zosilňujte účinok aplikácie gélu v tomto čase a pred aplikáciou lieku napaľujte pokožku. V tomto prípade je potrebné mať na pamäti, že počas obdobia aplikácie Kontraktubeks je potrebné vylúčiť masáž, nie podvrchnúť, skryť jazvy z ultrafialového žiarenia.

Kontraktubeks sa nemôže používať iba v prípade individuálnej neznášanlivosti, nemá iné obmedzenia.

Mederma

Na liečbu "mladých" jaziev, ktoré nie sú dlhšie ako jeden rok, v pooperačnom období sa používa Medemma gel - ďalšia nemecká príprava spoločnosti MerzPharma. Je to jasný prostriedok s veľmi špecifickým zápachom. Obsahuje alantoín a tsepalín (extrakt z cibule Serae).

Na účinok gélu je podobný ako vyššie uvedené Dermatics a Kontraktubeksu, prispieva k:

 • rozpustenie hrubých tkanív v bachore
 • regenerácia kože
 • Produkcia kolagénu
 • retencia vlhkosti v tkanive jazvy
 • spomaľuje tvorbu fibroblastov
 • eliminácia zápalu
 • odstránenie krvných zrazenín

Tento prípravok namazať oblasť jazvy, ktorá musí byť najskôr umývaná a vysušená, tretovaná cikcakami, ľahko stlačená, po dobu 4-5 minút, kým sa gél úplne nezabudne. Postup by mal byť vykonaný 3 až 4 krát denne.

Termín liečby sa určuje individuálne, niekedy môže trvať až 3-6 mesiacov, a ešte dlhšie. Liek Mederma je určený pre dospelých a deti, je povolený pre dojčiace matky a tehotné ženy.

Zriedka, ale napriek tomu niektoré alergické reakcie, vyjadrené:

Zeraderm

Dobré výsledky sa pozorujú po použití silikónových gélov Zeraderm a Zeraderm Ultra - perfektnejšou voľbou. Tieto holandské lieky vyrába výrobca Rofil Medical Aestetics.

Zeraderm obsahuje polysiloxan, ktorý je silikónový vysokomolekulárna zlúčeniny a Ultra Zeraderm okrem polysiloxanu obsahuje viac koenzým Q10, vitamín K a E, a UV filter 15 SPF.

Gély Zeraderm forme, ako je hustý film, ktorý stimuluje resorpčnú zjazvenie, podporuje ich mäknutie nasýtenie vlhkosti sploštenie jazvy a urýchliť regeneráciu jeho buniek procesu, elimináciu zápalu v kapilárach, svrbenie v jazve, a UV filtre Zeraderm Ultra tiež chráni poškodené tkanivo z ultrafialové lúče. Tieto gély neobsahujú žiadne obmedzenia pri používaní.

Kelo-kot

Docela populárny je americký liek Kelo-kot, ktorý vyrába Advanced Bio-Techologies. Gél a sprej obsahujú polysiloxán s prídavkom oxidu kremičitého. Vo svojom vplyve je Kelo-mačka podobná predchádzajúcim prostriedkom.

Pred použitím gélu alebo spreja sa pokožka vyčistí, liek sa aplikuje dvakrát denne.

Aplikujte kelo-kočku asi 2,5 -3 mesiacov, v prípade potreby - toto obdobie možno predĺžiť. Pretože vedľajšie účinky lieku sú zriedkavé, môžu byť bez výnimky použité všetkými kategóriami pacientov.

Redzhivasil

Ďalší americký agent, gél RejuvaSil, je docela účinný, vyrába ho ScarHeal. Okrem silikónu obsahuje aj skvalén, vitamín C a olej Emu. Práve tieto nové komponenty aktivujú účinok lieku, takže je omnoho účinnejšia ako uvedené lieky.

Aplikujte produkt je odporúčaný pre očistenú pokožku, trvanie liečby - asi dva mesiace. V prípade potreby pokračuje gélová liečba. Liek Regjivasil môžu užívať všetci, bez výnimky, dospelí, deti, tehotné ženy a dojčiace matky. Ak vidíte vyrážky alebo začervenanie kože ako možnú reakciu na gél, - užívanie lieku sa musí okamžite zastaviť.

V akých prípadoch sa neodporúča používať antifungálne masti

Treba mať na pamäti, že nie všetky zložky masti môžu byť vhodné pre konkrétneho pacienta, takže môžu existovať kontraindikácie použitia masti a mali by byť uvedené lekárom.

Ak hovoríme o kontraindikáciách ako takých, treba si všimnúť:

 • alergické prejavy na bruchu: sčervenanie, vyrážka
 • Prítomnosť pooperačnej rany, ktorá ešte nebola úplne vyliečená
 • prítomnosť herpesu
 • červené plavidlá
 • lokalizácia jazvy pozdĺž slizníc, napríklad blízko očí
 • zápal v oblasti jaziev: hnis, vredy
 • vzhľad ekzému: mokré oblasti s vezikulami
 • aplikácia iných liekov na bachore, aby sa zabránilo interakcii s týmto činidlom a možným nežiaducim reakciám
 • podozrivé novotvary na cikkrime
 • vekové hranice
 • neschopnosť používať určité lieky ženami počas tehotenstva a laktácie

Recepty tradičnej medicíny na korekciu jaziev

Niekedy nedostupné lieky spôsobujú, že mnohí pacienti sa obracajú na ľudovú medicínu. Ale výsledok používania týchto nástrojov bude oveľa nižší. Tu sú niektoré z týchto receptov.

Rastlinný olej

Prítomnosť mnohých stopových prvkov a vitamínov, mastných kyselín pomáha eliminovať vonkajšie prejavy zastaraných jaziev a jaziev. Rašelinový olej zlepšuje výživu kožných buniek a rast nových buniek, stimuluje zásobovanie krvou. Olej sa aplikuje priamo na jazvu, pokryje sa obväzom a mení sa denne.

Ak používate olej z rakytníka, musíte pozorovať pokožku, je možné, že sa objavia podráždenia alebo alergické reakcie.

Zelí s medom

Ako protizápalový liek ľudová medicína často odporúča používať kapustu. Táto činnosť poskytuje vitamín E obsiahnutý v produkte, ale tiež má priaznivý vplyv na regeneračné procesy, ktoré sa vyskytujú v pokožke.

Recept na prípravu lieku nie je zložitý: niekoľko listov kapusty sa trenie do stavu kašľa, pridajte lyžicu medu. Zmes sa aplikuje na jazvu, ponecháva sa dve hodiny.

Aplikujte zmes odporúčame dvakrát denne, pokračujte v procedúre, kým jazva nezmizne.

Plátky vajec a semien melóna

Rozdrvte škrupinu z kuracích vajec a melónov, zmiešajte, merajte rovnaké porcie. Potom pridajte chudý olej, aby ste získali hustú pastu. Bude potrebné ju aplikovať denne na jazvu, minimálne 2 mesiace.

Treba mať na pamäti, že časový faktor je dôležitý pri liečbe zjazvenia. Iba včasné opatrenia môžu priniesť pozitívny výsledok, dokonca aj liečba normotrofických jaziev by sa mala uskutočniť do šiestich mesiacov od ich vzniku.

Liečba starých jaziev môže zlepšiť stav tkanív kože, ale ich úplne neodstráni. Jazvy s dlhým časovým obdobím je možné opraviť je oveľa ťažšie. Okrem toho stratený čas na včasnú liečbu môže viesť k vzniku škaredých keloidných jaziev, ktoré spôsobujú veľa problémov.

Ďalším dôležitým faktorom je diagnóza, liečba a výber liekov, ktoré má vykonať lekár.

A jeden účinnejší prostriedok na odstránenie jaziev na koži je video:

Účinné masti z jaziev a jaziev: prehľad prostriedkov

Po chirurgickom zákroku, zraneniach a poraneniach zostávajú na ľudskom tele jizvy a jazvy. Niektorí ľudia ich vnímajú ako kozmetický problém, iní cítia bolesť, svrbenie a pálenie v postihnutej oblasti.

Môžete sa zbaviť jaziev a jaziev pomocou liekov a ľudových prostriedkov. Napriek tomu môžete ako chybu odstrániť poruchu laserovým resurfacingom. Ale keď je chyba čerstvá, môže byť rýchlo stiahnutá vďaka použitiu špeciálnej masti, krému, gélu alebo omietky.

Aké jazvy a jazvy môžete odstrániť miestnymi prostriedkami

Na základe skúseností lekárov a kozmetikov je liečba externých fondov vhodnejšia pre novovzniknuté jazvy. Prvýkrát po operácii metabolické procesy naďalej pretekajú do svojich tkanív. Normotrofické jazvy sú umiestnené na úrovni kože a kvôli bledému odtieňu sú sotva viditeľné. Jednoduché odstránenie miestnymi prostriedkami.

Atrofické jazvy sa líšia v chabé štruktúre. Vyzerajú duté a majú ružovú farbu. Ako príklad môžeme citovať postnatálne úseky na tele u žien, jazvy po kauterizácii kožných novotvarov. Atrofické jazvy sa dobre vylučujú prostriedkami, ktoré obsahujú silikónovú zložku a používajú sa pri elektroforéze.

Keloidné a hypertrofické jazvy sú najvýraznejšie. Sú nápadné cyanoticko-červenkastým odtieňom a hľuzovitou štruktúrou. Na dotyk sú takéto jazvy husté. Spôsobujú miernu bolesť a svrbenie. Žiadna masť na resorpciu jaziev a jaziev sa nedokáže vyrovnať s keloidmi a hypertrofickými jazvami. Ich oprava si vyžaduje komplexný prístup, ktorý zahŕňa laserový resurfacing, plastickú chirurgiu a použitie resorpčných liekov.

Aké sú náznaky použitia vonkajších prostriedkov na liečbu jaziev a jaziev:

 • Keloidy.
 • Dupuytrenova kontraktúra.
 • Hypertrofické jazvy.
 • Normotrofické jazvy.
 • Prevencia tkaniva po chirurgickej resekcii kože.
 • Atrofické jazvy po furunkulóze, kuracích kiahňach, akné.
 • Zmluvy šliach v dôsledku traumy.
 • Ulice po tehotenstve alebo pri náhlom úbytku hmotnosti.
 • Ankylóza, ktorá obmedzuje pohyblivosť kĺbov.

Niektoré prípravky na korekciu jaziev a jaziev nie sú povolené pre tehotné a dojčiace ženy. Existujú aj fondy, ktoré majú vekové hranice na použitie. Aký masť sa v konkrétnom prípade najlepšie používa, lekár vám poradí.

Prehľad účinných liekov z rôznych jaziev a jaziev

Aký druh mastí je potrebný na liečenie telesných jaziev a jaziev, pomôže pochopiť zoznam. Zozbierali sme všetky finančné prostriedky, ktoré špecialisti najčastejšie určujú pre pacientov s kožnými defektmi.

Vymenujme ich a podrobne popíšeme:

 • Kontraktubeks.
 • Zeraderm a Zeraderm Ultra.
 • Dermatrix a Dermatix Ultra.
 • Kelo-Cote.
 • Mederma.
 • Kelofibraza.
 • Fermenkol.
 • Skärgård.
 • Estetická estetika jaziev.
 • Redzhivasil.

Kontraktubeks

Liek nemeckej farmaceutickej spoločnosti Merz Pharma má extrakt z cibule Serae, heparín sodný a alantoín. Balený gel Kontraktubeks v malých skúmavkách s objemom 10, 20 a 50 g. Jeho farba je svetlohnedá, zápach je neutrálny.

Farmaceutické vlastnosti liečiva sú nasledujúce:

Aby sa zabránilo vzniku jaziev a jaziev, lekári predpisujú gél Kontraktubeks po úplnom vyliečení operovaných tkanív. Podľa pokynov na poškodenom mieste sa agens aplikuje až trikrát denne s jemnými masážnymi pohybmi. Kurz terapie - 1 mesiac. Stará jazva sa odoberie asi 6 mesiacov. Po večernej procedúre, ktorá je už vykonaná pred spaním, musíte vložiť vzduchotesný obväz. Miesto môže byť utesnené polyetylénom.

Pri používaní Kontraktubeksa je dôležité vyhnúť sa jazvu priamemu slnečnému žiareniu, chladu a intenzívnemu treniu. Gél môže používať deti, dospelí, tehotné a dojčiace matky.

Účinnosť nápravy závisí od správnosti postupov. Pri každodennom používaní spolu s vypaľovaním pokožky a vykonávaním fyziologických procedúr sa dosiahne rýchlejšie požadovaný výsledok. Náklady na drogy začínajú na 450 rubľov.

Zeraderm (Zeraderm Ultra)

Ako najlepšie riešenie pre jazvy a zjazvenie stojí za zváženie linky Zeraderm (Zeraderm a Zeraderm Ultra). Rúry s gélom s hmotnosťou 15 g vyrába holandský výrobca liekov Rofil Medical Estetics.

Pri kontakte s pokožkou sa produkt premieňa na silikónovú vzduchotesnú fóliu. "Skleníkový efekt" pod ním podporuje rýchlu resorpciu jazvy.

Aké sú vlastnosti gélov Zeraderm a Zeraderm Ultra:

 • Zmäkčte a splošte jazvu.
 • Odstráňte svrbenie, pálenie a zápal.
 • Urýchlite obnovu buniek.
 • Chráňte pokožku pred ultrafialovým svetlom.
 • Odstráňte pooperačný erytém.

Zeraderm sa môže použiť hneď ako sa rana liečí. Poškodená oblasť je predčistená a ošetrená tenkou vrstvou 2 krát denne. Prostriedok sa hladne pretrepáva. Kurz terapie závisí od predpisu a štruktúry jazvy. Minimálne - 2 - 3 týždne, maximálne - niekoľko mesiacov. Cena linky Zeraderm je od 700 rubľov.

Gél Zeraderm je založený na látke polysiloxán. Jedná sa o silikónovú zlúčeninu s vysokou molekulovou hmotnosťou. Zeraderm Ultra tiež obsahuje vitamíny E a K, koenzým Q10 a ultrafialový filter SPF-15.

Dermatrix a Dermatix Ultra

Silikónové výrobky Dermatix a Dermatix Ultra v skúmavkách 6 a 15 g vyrábaných holandským výrobcom ICN Pharmaceuticals Holland BV. Transparentná gélová hmota, ktorá sa usuší na koži, sa transformuje na silikónovú fóliu, pod ktorou sa vytvára priestor bez vzduchu. Vôňa nemá zápach. Náklady sú vysoké - od 1500 rubľov.

Gélová formulácia lieku Dermatix je založená na dvoch látkach - polysiloxane a oxide kremičitom. Zloženie produktu Dermatix Ultra zahŕňa aj vitamín C. Komplexný účinok látok zabezpečuje odstránenie svrbenia a pálenia v oblasti jazvy alebo jaziev, zmäkčovanie a resorpciu zhutnených tkanív a zníženie pigmentácie.

Jeden z gélov na jazvu sa môže aplikovať hneď po vyliečení kože. Ovplyvnené tkanivo je predtým vyčistené a vysušené. Potom aplikujte tenkú vrstvu lieku a jemne ho rozotrite niekoľko minút. Manipulácia sa vykonáva ráno a večer niekoľko mesiacov, až kým sa chyba úplne neodstráni (najmenej 2 mesiace).

Gély Dermatix, Dermatix Ultra, Zeraderm a Zeraderm Ultra sú perfektne tolerované u pacientov a sú vhodné pre deti i dospelých. Môžu sa používať v gravidite a počas dojčenia.

Kelo-Cote

Príprava americkej spoločnosti Advanced Bio-Techologies má formu gélu a spreje. Gél je utesnený v skúmavkách 6 a 15 g. Postrek je v aerosólovej banke s objemom 50 alebo 100 ml.

Zloženie rôznych foriem je rovnaké. Na ošetrenej ploche tvoria účinné látky vzduchotesný film.

Ako gél, tak Kelo-cote sprej obsahujú polysiloxán a oxid kremičitý. Jazvy a jazvy látok majú komplexný vplyv:

Kelo-mačka sa aplikuje na suchú a čistú pokožku 1 až 2 krát denne. Keď prostriedok vyschne, môžete použiť opaľovací krém alebo make-up na vrchole. Trvanie liečby je 2 - 3 mesiace alebo dlhšie.

Vedľajšie účinky s Kelo-cote sú zriedkavé. Používanie gélu / sprejov počas tehotenstva a laktácie je povolené. Náklady Kelo-kot drahé - 3500 rubľov.

Mederma

Gél nemeckej spoločnosti Merz Pharma pod názvom Mederma sa predáva v tubách s hmotnosťou 20 g.

Je to transparentný liek s osobitným zápachom. Skladá sa z alantoínu a zepalínu (cibuľový extrakt Serae). Komplexný vplyv komponentov umožňuje dosiahnuť tieto ciele:

 • Odstránenie zápalového procesu.
 • Stimulácia kolagenézy, cirkulácie a obnovy kožných buniek.
 • Nasýtenie keratinizovaného tkaniva vlhkosťou.
 • Zmäkčovanie a rozpúšťanie zhutnenej oblasti.
 • Odstránenie krvných zrazenín.
 • Antibakteriálny účinok.

Pomocou takejto masti proti zjazveniu a jaziev, pretože Mederma rýchlo dostane nové chyby. Ich vek by nemal presiahnuť 12 mesiacov. Výrobok dokonale vyhladzuje strihy, odstraňuje pooperačné jazvy, stopy po akné a neúspešné odstránenie tetovania, jazvy po chemických a tepelných popáleninách a jazvy po kozmetických olúpaniach.

Podobne ako iné lieky, Medermu sa aplikuje na čistú suchú jazvu (3 až 4 rieke denne) a 3 až 5 minút sa pretreje do tkaniva, až kým sa úplne neabsorbuje. Pohyby dlaní sú zacvaknuté miernym tlakom. Kurz terapie môže byť krátky 3 mesiace alebo dlhý, až šesť mesiacov alebo viac. Cena je od 500 rubľov.

V zriedkavých prípadoch vyvoláva gél Mederma vedľajšie reakcie. Pacienti hlásia sčervenanie, vyrážky, svrbenie, pocit brnenia a prasknutie v ošetrenej oblasti.

Kelofibraza

Príjemná vôňa sviežosti, rýchla nasiakavosť a výborné zvlhčovanie tkaniva jazvy - takto môžete charakterizovať krém Kelofibraz. Produkt nemeckého koncernu Sandoz Pharmaceut GMBH sa predáva v skúmavkách s objemom 25 a 50 g.

V kelofibráze nie sú žiadne silikónové zlúčeniny. Krém je založený na troch účinných látkach:

Postupne po aplikácii masti z jaziev a jaziev po operácii môžete dosiahnuť nasledujúce výsledky:

 • Zníženie opuchu tkanív.
 • Zlepšenie miestneho obehu a regenerácie.
 • Zmierňovanie a zvlhčovanie hrubého tkaniva.
 • Odstránenie krvných zrazenín.
 • Zvýšenie pružnosti.
 • Rýchla resorpcia patologického tkaniva.
 • Anestetický a protizápalový účinok.

Princíp liečby jazvy s krémom Kelofibraza je jednoduchý. Na postihnutú oblasť sa činidlo aplikuje na tenkú vrstvu a jazva sa masíruje, kým sa krém úplne nezabudne. Frekvencia procedúr - 2 - 4 denne. Čerstvé jazvy sa ošetrujú 2 krát denne, staré alebo hrubé jazvy - 3 - 4 krát denne. Posledný postup sa vykonáva v noci s použitím kompresie. Náklady na krém je 2500 rubľov.

Veková kategória pacientov, ktorí môžu používať krém Kelofibraz na odstránenie jaziev a jaziev na tvári, začína 1 rok. Novorodenci do 12 mesiacov, tehotné a dojčiace ženy nemôžu použiť tento liek.

Fermenkol

Enzýmom z jaziev a jaziev je gél v trubici s veľkosťou 20 g a sada na elektroforézu (2 ampulky so suchým práškom v balení). Ruská NPK "Vysoké Techhnologii" vyrába výrobky.

Transparentný gél sa skladá z niekoľkých enzýmov odvodených z morských bezstavovcov. Užitočné kolagenolytické proteázy štiepia aminokyseliny keloidov a hypertrofických jaziev, eliminujú svrbenie a bolesť a znižujú viditeľnosť poškodenej oblasti.

Ako používať Fermenkol:

Cena gélu Fermenkol začína známkou 700 rubľov.

Kontraindikované použitie Fermencolu so zvýšenou citlivosťou na zložku kolagenázy. Tiež náprava nepomôže pacientom, ktorí majú atrofické a hypertrofické jazvy.

skärgård

Korekčný tekutý krém z jaziev a jaziev Scarguard, posudzujúci názory pacientov, podporuje najrýchlejšie zmäkčenie a resorpciu jazvy. Scargard má tri účinné zložky - vitamín E, silikón a hydrokortizón. Toto je najdrahšia korekcia. Na predaj Skargard krém za cenu 6 tisíc rubľov.

Aplikujte kvapalný prípravok špeciálnym štetcom 1 - 2 krát denne počas 4 týždňov. Ovplyvnená oblasť je predpraná a sušená mäkkou uterákom. Ošetrovaná oblasť môže byť pokrytá opaľovacími prípravkami a aplikovanou dekoračnou kozmetikou.

Po vysušení tvorí Skargardova krém film na jazvu, ktorého účinok je podobný pôsobeniu tlakového obväzu. V prípade potreby možno liečbu predĺžiť až na šesť mesiacov. Kvapalné činidlo je vhodné na liečbu a prevenciu všetkých typov jaziev. Nevyvoláva nežiaduce reakcie. Scarguard je však kontraindikovaný v tehotenstve a laktácii.

Estetická estetika jaziev

Scar Esthetique je krém od americkej firmy ScarHeal určený na liečenie jaziev a jaziev. Objem skúmavky je 60 ml.

Zloženie krému je pomerne bohaté. Okrem silikónu obsahuje tiež 23 aktívnych zložiek, medzi ktoré patria:

 • Beta-karotén.
 • Arnica.
 • Bambucké maslo.
 • Luk Seray.
 • Chitosan.
 • Koenzým Q-10.
 • Vitamíny A a C atď.

Aktívne zložky krému zmäkčujú a hladia utesnené tkanivá, aktivujú tvorbu kolagénu a zlepšujú estetickosť pokožky. Agent je predpísaný na odstránenie strihov a rôznych jaziev, ktoré zostávajú po operáciách, popáleninách a zraneniach.

Podľa pokynov sa krém Scar Esthetique aplikuje na čistú suchú jazvu a trení sa jemnými masážnymi pohybmi. Frekvencia liečby porúch je 3 až 4 krát denne po dobu 3 až 4 mesiacov.

Vedľajšie účinky počas aplikácie skarského estetického krému sa prejavujú vyrážkami a sčervenaním kože. Negatívne reakcie zaniknú po ukončení liečby.

Redzhivasil

Americká spoločnosť ScarHeal vyrába ešte jednu účinnú prípravu proti jaziev a jaziev - to je gél RejuvaSil v tubách s objemom 4, 10, 15 a 30 ml. Okrem silikónu obsahuje výrobok skvalén, kyselinu askorbovú a olej Emu. Rovnako ako iné nápravné lieky, Regvysil gél sa používa 2 až 3 krát denne.

Malé množstvo liečiva sa aplikuje na jazvu, trenie a čaká na úplné vysušenie. Ďalej, ak je to potrebné, koža je ošetrená opaľovacími prípravkami. Ak je jazva na tvári, po ošetrení môžete použiť make-up.

Gél Regvysil sa predpisuje len dospelým pacientom, vrátane tehotných a dojčiacich žien. Pri výskyte vyrážky alebo červených škvŕn sa liečba zastaví.

Nenákladné prostriedky na liečbu jaziev a jaziev

Ako viete, zahraničné drogy z jaziev a jaziev sa predávajú za vysokú cenu, takže nie sú k dispozícii väčšine spotrebiteľov. Avšak chudobní pacienti sa budú môcť zbaviť kožnej defekty.

Pre lekárne majú lekárne možnosti:

 • Krém jasný - Ajurvédsky prípravok odstraňuje stopy post-akné, postnatálne strihy a pigmentové škvrny. Zmierňuje reliéf, rozjasňuje a vykazuje antibakteriálne, protizápalové a dezinfekčné vlastnosti. Krém zvyšuje elasticitu dermis a urýchľuje proces resorpcie brucha. Náklady jasné je lacné - 100 - 150 rubľov.
 • Masť heparínu. Silný antikoagulačný heparín zabraňuje tvorbe krvných zrazenín a rozpúšťa existujúce jazvy a jazvy. Druhá zložka - benzokaín, funguje ako anestetikum. Látka benzinikotinát zlepšuje absorpciu heparínu a dilatuje krvné cievy.
 • Masť Sledotsid. Táto masť z jaziev a jaziev je najefektívnejším a najlacnejším prostriedkom, ktorý sa vyrovná s post-akné a chronickými jazvami. Odstraňuje zápal, obnovuje kožné bunky v postihnutej oblasti a zabraňuje zjazveniu tkaniva. Sledotsid používajte dvakrát denne pri individuálnej dávke. Trubica mastí s objemom 15 g sa predáva za cenu 100 rubľov a o niečo vyššiu.
 • Balzam záchranca. Liečba sa vyrovná s jazvami a jazvami, ktoré po popáleninách a zraneniach zostali na tele. Balenie chemických zložiek neobsahuje. Jeho vzorec je založený na včelieho vosku, olivových a rakytníkovom oleji, výťažku z nechtíka lekárskeho a vitamínov A a E. Prírodné zložky rýchlo vyriešia čerstvé nedostatky a zmierňujú zápal. Naneste balzam na problémovú oblasť pod obväz s silnou vrstvou. Tuba v objeme 30 g je v predaji za 120 až 150 rubľov.
 • Rastlinný olej. Nasýtené vitamínmi, mastnými kyselinami a stopovými prvkami, produkt odstraňuje staré jazvy čo najviac. Olej zlepšuje miestny prísun krvi, nasýti pokožku vlhkosťou, spôsobuje rast zdravých buniek a vykazuje antibakteriálne vlastnosti. Použitie oleja rakytníka na jazvu sa odporúča pod obväzom. Tento liek nie je vhodný pre alergikov.
 • Esenciálny olej čajovníka. Liečivo sa zriedi vodou v pomere 1: 3. Ak sa počas liečby objaví pálenie alebo iné nepohodlie, znamená to, že výrobok nie je dobre vnímaný telom.

Medzi lacné prostriedky proti jaziev a jaziev patrí kyselina salicylová. Je to agresívna látka, ktorá sa môže používať v koncentráciách do 10%. Kyselina môže zvýšiť podráždenie kože a vyvolávať ešte väčšie zjazvenie. Môže sa použiť iba po dohode s dermatológiou.

Silikónové omietky

V odpovediach spotrebiteľov na rôzne prostriedky z jaziev a zjazvenia sa zvyšujú komentáre o účinnosti silikónových náplastí.

Tieto malé platne sú pripojené k poškodenej oblasti a po určitú dobu vykazujú nasledujúce užitočné vlastnosti:

 • Navlhčite a zmäkčte zabalené epitel.
 • Zlepšite mobilitu postihnutého tkaniva.
 • Jemne natiahnite pokožku a zároveň roztiahnite jazvu.
 • Odďaľuje rast fibroblastov, čo neumožňuje zväčšenie oblasti jazvy.

Silikónové omietky - hodná alternatíva k mastiam a gélam, určená na opravu zjazvenia a jaziev. Čistí čisté aj staré stopy zranení a operácií.

PS: Bez vedomia lekára však nestojí za to, že by ste mali používať akýkoľvek opravný prostriedok. Iba špecialista môže určiť typ bachoru.

Keď vediete typ defektov, lekár zvolí najvhodnejšiu možnosť liečby. Čím skôr začne liečba, tým skôr pacient dostane priaznivé riešenie problému.

Účinné masti z jaziev a jaziev

Kvalitná masť z jaziev a jaziev by mala preniknúť hlboko do kože, zmäkčiť ju a urobiť ju pružnejšou. Takýto výrobok možno kúpiť v lekárni alebo vyrobiť samostatne.

Revízia masti

Najbežnejšie masti z jaziev a jaziev, vrátane starých, majú vyriešujúci účinok. Takéto výrobky sa vyrábajú na báze inertného silikónu. Táto látka nereaguje s inými liekmi, ani nemá negatívny vplyv na telo. Pri kúpe masti by ste mali starostlivo preskúmať jej zloženie, pretože nie všetky výrobky sú vyrobené z úplne bezpečných zložiek.

Rastlinné krémy majú často extrémne slabé účinky. Dokážu sa vyrovnať s malými hematómami, ale zjazvenie to neovplyvní. Preto by ľudia s významným poškodením kože nemali kupovať lieky vyrobené len z prírodných zložiek.

Kelofibraza

Kelofibraza je silikónový krém, ktorý vyrába nemecká farmaceutická spoločnosť. Liečivo sa môže použiť z koloidných jaziev, pooperačných jaziev a modrín. Krém nie je kontraindikovaný pre tehotné a dojčiace ženy. Pomocou toho môžete odstrániť strihy, ktoré sa objavili po dodaní.

Návod na použitie: Naneste produkt na hrubú vrstvu 2-3 krát denne na poškodené miesta. Liečba trvá niekoľko týždňov až šesť mesiacov. Najdlhšie rozpúšťajúce pooperačné stehy.

Produkt je k dispozícii v dvoch variantoch: 25 g alebo 50 g. Pre vaše vlastné úspory sa odporúča kúpiť väčší balík. Priemerná cena liečiva: 1500 rubľov. Môžete si ho objednať v internetových obchodoch.

Zeraderm Ultra

Zeraderm ultra (Zeraderm ultra) - antifungálna masť na silikónovej báze. Obsahuje aktívny kyslík, vitamíny A a E. Výrobok chráni pokožku pred priamym slnečným žiarením (SPF 15). Masť je vhodná na liečbu stehov po chirurgickom zákroku vrátane - porúch cesareanskej časti. Preniká hlboko do kože, urýchľuje jej regeneráciu.

Poškodenie pokožky je nepriaznivo ovplyvnené vonkajšími faktormi: nadmerná vlhkosť, priame slnečné žiarenie. Lieky na silikónovej báze tvoria film, ktorý chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi.

Agent by mal byť aplikovaný dvakrát denne. Počas liečby trvá 2-3 mesiace. V jednom balení obsahuje len 15 gramov, ale vzhľadom na hustú štruktúru krému je dosť úsporné. Náklady na produkt: 2000 rubľov.

Levanduľový olej z MeiYanQiong

Prírodný levanduľový olej z Meiyanqiong dokonale vyživuje a zjemňuje pokožku. Výrobca tvrdí, že výrobok pomáha zbaviť sa rôznych chýb, ale to nie je úplne pravda. Levanduľový olej sa môže použiť ako doplnok základného lieku. Použitie tohto výrobku urýchli liečbu.

Olej by mal byť pridaný do krému (2-3 kvapky) a aplikovaný na postihnuté oblasti. Odporúča sa používať 1-2 krát denne. Cena je lacná: asi 500 rubľov na 10 ml. Môžete si kúpiť v internetových obchodoch. Olej tiež pomáha zbaviť sa pupienkov a abnormálnej pigmentácie.

ScarGuard MD

Scarguard (Skarsgard) je liečivá kvapalina určená na liečbu starých poškodení pokožky a prevenciu nových. Odporúča sa používať na preventívne účely po operácii alebo traume. Tekutina sa rýchlo vstrebáva, nezanecháva stopy na oblečenie. Výrobok pomáha zbaviť sa chýb tváre a tela.

Liečivo obsahuje vitamín E, silikón a hydrokortizón. Druhá zložka má výrazný liečivý účinok. Liečivo by sa malo aplikovať 2-krát denne počas 2-3 mesiacov. Produkt sa vstrebáva do 1 minúty, mierne pociťuje na pokožke 15 minút po aplikácii.

Mínus drogy je jej vysoká cena (6000 rubľov za 15 ml). Podobné fondy sú niekoľkonásobne menšie. Kúpiť ScarGuard MD sa môže nachádzať na oficiálnej webovej stránke výrobcu.

Fermenkol

Fermentol - gél proti jaziev, hematómom a jaziev. Analógom lieku je Kontratubeks. Fermentol sa musí aplikovať na očistenú poškodenú pokožku silnou vrstvou. Na trenie gélu je nemožné, absorbuje sa do 10-20 minút. Produkt používajte 2-3 krát denne po dobu jedného mesiaca. Môžete opakovať priebeh liečby 2 týždne po skončení prvého.

Fermentol je tiež dostupný vo forme súpravy na elektroforézu. Dodáva sa so suchým práškom a kvapalinou. Z týchto zložiek sa pripraví roztok. Mala by byť aplikovaná na obrúsok a aplikovaná na postihnuté miesto. Priebeh liečby elektroforézou trvá 10-15 dní. Na jeho realizáciu potrebujete špeciálne zariadenie, ktorého cena je v priemere 2500 rubľov.

Tento postup umožňuje aktívnym látkam preniknúť hlbšie do kože. Elektroforéza je najefektívnejším prostriedkom na odstránenie starých jaziev.

Cena drogy sa pohybuje od 500 do 900 rubľov. Môžete si kúpiť v lekárňach a internetových obchodoch.

Kontratubeks

Kontratubeks je vodný gél určený na vyhladenie a zmäkčenie epidermy. Používa sa na liečbu malých lézií, je neúčinný vo vzťahu k hlbokým a starým jazvom. Gél obsahuje niekoľko účinných látok: cibuľa, alantoín, heparín. Náprava pomáha rýchlo zbaviť modriny (modriny, modriny). Jedinou kontraindikáciou je individuálna intolerancia zložiek formulácie.

Liečivo sa má aplikovať na poškodené oblasti 1-2 krát denne. S ním môžete vyrábať liečivé obväzy. Dĺžka liečby trvá od 1 do 3 mesiacov.

Náklady na zariadenie: od 400 do 800 rubľov (závisí od objemu balenia). Liek sa predáva v lekárňach.

Klirvin

Čistiaci prostriedok je krém, ktorý pomáha zbaviť pigmentových škvŕn, akné a jaziev. Nepoužíva sa na liečbu stagnujúcich jaziev. Prípravok je vyrobený z prírodných zložiek: bylinné extrakty, vitamín E a antioxidanty. Náprava sa používa dokonca aj na odstránenie vakov a tmavých škvŕn pod očami.

Krém sa má aplikovať 2-3 krát denne. Účinok bude viditeľný po 5 až 6 týždňoch. Liek nereaguje s inými liekmi. Náklady na finančné prostriedky nepresahujú 150 rubľov. Môžete si ju kúpiť v lekárňach.

Dermatiks

Dermatix je gél založený na silikóne, určený na nápravu rôznych kožných defektov. Odporúča sa použiť ho na popáleniny a zranenia a tiež po operáciách. Nástroj je vyrobený dvoma spoločnosťami. Odporúča sa kúpiť liek od výrobcu MEDA, pretože obsahuje vitamín C.

Gél by mal byť aplikovaný na tenkú vrstvu priamo na kožnú poruchu. Neotrite. Spracovateľ vysuší v priebehu 5-10 minút. Prebytočný gél v prípade čistenia utierkou. Použite lieky 2 krát denne. Hmatateľný výsledok sa objaví po 5 - 7 týždňoch užívania, ale úplný priebeh liečby trvá najmenej 2 mesiace.

Náklady na liek: od 1200 rubľov za 15 mg. Môžete si kúpiť v lekárňach a internetových obchodoch.

solkoseril

Solkoseryl je dostupný v niekoľkých formách masti a injekčného roztoku. Liečivo je vyrobené z krvi zdravých teliat. Liek je určený na liečbu suchých a mokrých lézií vrátane trofických vredov. Solkoseryl má priamy vplyv na proces regenerácie tkaniva. Pred použitím produktu dôrazne odporúčame konzultovať s lekárom.

Masť môže spôsobiť závažné alergické reakcie.

Liečba sa má aplikovať 2-3 krát denne s tenkou vrstvou. Dĺžka kurzu: od 1 do 4 mesiacov. Náklady na liek: 300-400 rubľov za 20 g. Solkoseryl sa predáva v lekárňach a vydáva sa bez lekárskeho predpisu.

keratan

Masť Keratan je určená na vyhladenie a obnovu epidermis. Liečivo obsahuje levomethicín - antibakteriálne činidlo. Presne tá istá zložka je v zložení Levomecholu. Masť Keratan je skôr kozmetická než terapeutická. Môže sa používať na zmäkčenie a upokojenie pokožky.

Aplikujte výrobok 3-4 krát denne. Priebeh liečby: od 2 týždňov do 2 mesiacov. Náklady na masť: 890 rubľov za 15 ml. Môžete si kúpiť v internetových obchodoch.

Ichthyol masť

Univerzálna a lacná ihtyolová masť sa používa na liečbu jaziev, jaziev, húb a dermatózy. Výrobok má výrazný antiseptický účinok. Liečivo aktívne bojuje s patogénnymi mikroorganizmami, ktoré sa nachádzajú na povrchu kože. Masť sa neodporúča ako primárna terapeutická látka.

Liečivo sa má aplikovať na očistenú pokožku 2-3 krát denne. Priebeh liečby: od 3 týždňov do 2 mesiacov. Náklady na masť: asi 100 rubľov. Môžete si kúpiť v akejkoľvek lekárni.

Masť Višnevského

Vishnevsky masť sa používa na potlačenie rôznych defektov pokožky: pupienky, akné, čerstvé jazvy a odreniny. Liečivo má antiseptický účinok. Liek aktivuje mikrocirkuláciu krvi v dôsledku jej dráždivého účinku. Z tohto dôvodu sa proces regenerácie tkanív urýchľuje.

Masť sa má aplikovať dvakrát denne. Na poškodenú oblasť epidermis by sa mala aplikovať tenká vrstva. Odporúča sa, aby ste sa netierali. Dĺžka liečby trvá od 3 týždňov až po 2 až 3 mesiace. Náklady na drogu: nie viac ako 100 rubľov. Predáva sa v každej lekárni, je uvoľňovaná bez lekárskeho predpisu.

heparín

Masť heparínu sa používa na liečbu modrín, odrenín a modrín. Môže sa použiť aj na liečbu malých a čerstvých jaziev, jaziev. Masť urýchľuje regeneráciu tkanív a obnovuje poškodenú elasticitu kože. Výrobok by nemal byť aplikovaný na otvorené rany a mokré zranenia.

Liečivo sa má používať 1-2 krát denne. Masť treba aplikovať na tenkú vrstvu, nie do tkaniva. Priebeh liečby: od 1 do 3 mesiacov. Odporúča sa používať v symbióze silnejšie lieky. Náklady na masť heparínu: 70-80 rubľov. Predáva sa v lekárňach.

Madekassol

Madecassol masť sa vyrába v Turecku a vo Švajčiarsku. Používa sa na liečbu povrchového suchého poškodenia epidermis. Liečivo má antimikrobiálny účinok a tiež stimuluje regeneráciu. Výrobok je vhodný na odstránenie popálenín, pooperačných jaziev.

Aplikujte Madecassol dvakrát denne. Pred aplikáciou masti by mala byť koža ošetrená antiseptikom. Priebeh liečby trvá asi 1,5 - 2 mesiace.

Náklady na drogu: od 100 do 700 rubľov (v závislosti od miesta kúpy). Jediné negatívne: získať Madecassol je veľmi ťažké, v lekárňach tento nástroj nie je. Môžete vyhľadávať v online obchode.

Epitoneks

Epitonix je multifunkčný výrobok určený na starostlivosť o pokožku. Používa sa na resorpciu jaziev, zrýchlenie hojenia rán a odstránenie pigmentových škvŕn. Najlepšia liečba pre menšie kožné lézie (z hľadiska pomeru cena / kvalita).

Kozmetický výrobok sa aplikuje na poškodenú oblasť počas 2-3 mesiacov. Používajte ho každé 2-3 dni. Náklady na smotanu: od 250 rubľov za 35 ml. Predáva sa v lekárňach a internetových obchodoch.

jazva

Rubtsvit - dobrá masť na zmäkčenie koloidných jaziev. Liek urýchľuje regeneráciu tkanív, vyživuje a vyhladzuje pokožku. Činidlo je neúčinné vo vzťahu k hlbokým jazkaniu. Môže sa používať na liečbu kontraktúry (ochorenie kĺbov).

Masť sa má používať 2-3 krát denne. Dĺžka liečby trvá od 1 do 3 mesiacov. Náklady na drogu: asi 400 rubľov za 15 g. Môžete si kúpiť vo veľkých lekárňach.

Lidaza

Pod názvom Lidaza sú resorpčné prípravky dostupné vo forme masti a roztoku. Účinnou látkou v médiu je kyselina hyalurónová, ktorá obnovuje kožné tkanivá. Liečivo Lydase vo forme gélu pôsobí na malé hematómy a jazvy. Roztok lieku sa podáva intramuskulárne a používa sa na vážnejšie poranenia.

Gél by sa mal používať 2-3 krát denne počas 1,5-2 mesiacov. Mal by sa aplikovať tenkou vrstvou a nechať ju úplne absorbovať. Náklady na drogu: od 350 rubľov. Predáva sa v lekárňach.

Methyluracilum

Liečivo Metiluratsil je k dispozícii vo forme sviečok, tabliet a masti. Liečivo je silným stimulátorom regenerácie tkanív. Masť obsahuje vazelínu, ktorá má priaznivý účinok na celkový stav pokožky. Má výrazné terapeutické účinky: zmäkčovanie, hojenie a antibakteriálne účinky.

Tablety je možné užívať iba podľa pokynov lekára. Masť sa má používať maximálne dvakrát denne. Aplikujte na pokožku ošetrenú antiseptikom. Dĺžka liečby trvá od 5 týždňov do 3 mesiacov.

Náklady na drogu: od 300 rubľov. Predáva sa v lekárňach a internetových obchodoch.

Ľudové opravné prostriedky

Doma môžete efektívne masti z jaziev a jaziev. Pre väčší účinok sa odporúča užívať vitamíny skupiny A a E. S ich pomocou sa pokožka obnoví oveľa rýchlejšie.

Masť s múmiami

Pre varenie budete potrebovať:

 • lekárska vazelína (100 g);
 • múmia (5 g);
 • (25 ml).

Mumiyo sa musí miešať s vodou a nechať 10-15 minút. Vaselína musí byť roztavená vo vodnom kúpeli a pridávať do nej roztok s múmiami. Zmes by mala prežiť, kým sa ropná vazelína nezmení. Potom je možné misku vytiahnuť z platne. Zmes sa musí posúdiť na teplotu miestnosti.

Namiesto vazelíny môžete použiť detský krém bez prísad. Vaselín je známy svojim zmäkčujúcim a hojivým účinkom, takže je vhodnejší pre tento recept.

Domáca masť sa má používať 1-2 krát denne. Mala by byť rozmazaná tenkou vrstvou, ktorá sa netreba do kože. Množstvo zmesi bude stačiť na 1,5 mesiaca bežného používania.

Prostriedky modrej hliny

Modrá hlina zmäkčuje a obnovuje pokožku. S jeho pomocou môžete vytvoriť efektívnu a bezpečnú masť. Musíte vziať tašku modrej hliny a oleja z čajovníka. Môžete tiež použiť bambucké maslo.

Hlina by sa mala zriediť vodou (pomer 3: 1). Na výstupe by mala byť hustá zmes. V ňom môžete pridať niekoľko kvapiek esenciálnych olejov. Použite túto masť by mala byť 1 mesiac denne po dobu jedného mesiaca.

Pre dosiahnutie najlepšieho účinku naneste produkt na náplasť a pripojte ju k poškodenej oblasti pokožky.

Včelí vosk a slanina

Ak chcete zarobiť peniaze, ktoré budete potrebovať:

 • včelí vosk (50 g);
 • Smrekový smrek (50 g);
 • bravčová masť (30 g);
 • maslo (20 g).

Tuk sa musí roztaviť vo vodnom kúpeli s včelím voskom. Potom pridajte maslo a pokrčený žiabrom do horúcej zmesi. Dobre premiešajte a nechajte 20-30 minút.

Výsledná zmes sa má aplikovať na kožné defekty 1 krát denne počas 1-2 mesiacov. Pomocou tejto masti sa môžete zbaviť starých jaziev a jaziev.

Existuje špeciálny postup - subcision navrhnutý na odstránenie veľkých, starých a hlbokých defektov pokožky. Niektorí ľudia tiež robia injekcie kolagénu v kozmetických klinikách. Táto metóda je vhodná na plnenie plytkých jaziev. Posledná radikálna liečba: resurfacing laserom.

Čo je lepšie zvoliť na liečbu poškodenia kože? Je potrebné použiť komplexnú terapiu pozostávajúcu z viacerých liekov (1 primárna a 1-2 pomocná). Najlepšia liečba je vybraná individuálne pre každého pacienta dermatológa.

Vymažeme pooperačné jazvy pomocou masti, brúsenie, injekcie

Každá operácia - plánovaná alebo vykonaná v stave núdze - je stresom pre telo, v reakcii na ktorý aktivuje celú kaskádu reakcií. Sú tiež spustené na koži, na ktorej je vytvorený rez. A čím väčší zásah, tým horšie je prívod krvi do tkanív a pokrývajú viac genetické vlastnosti svojich enzýmových systémov, tým väčšia je pravdepodobnosť, že pole bude rezať pooperačné jazvy.

Aby sa nezhoršili vzhľad, nedefinovali štýl nosenia oblečenia a nepriniesli nepríjemný pocit utiahnutia okolitých tkanív, je potrebné ich odstrániť. Budeme hovoriť o spôsoboch, ako sa to dá urobiť.

Prečo existujú pooperačné jazvy?

Tvorba takýchto defektov závisí od mnohých faktorov:

 • Či bol rez uskutočnený pozdĺž línií Langer (to je schematický diagram ukazujúci smer, ktorým sa pokožka roztiahne vo väčšine častí tela).
 • Či operatívny prístup prešiel cez kostnatú lištu alebo na tej časti, ktorá je vystavená napätiu alebo je často nútená pohybovať. Na liečbu ochorení alebo plastickej chirurgie sa incision nie je vykonávaný na takých miestach, ale ak sa zákrok uskutočnil s ranami, aby sa odstránila cudzorodé telo alebo nádor, mohli by sa tieto funkcie ignorovať.
 • Funkcia stupnice: ak bola intervencia vykonaná vo vnútorných orgánoch, po rozštiepení sa koža roztiahla, aby sa dostala do požadovaného orgánu dutiny. Toto rozťahovanie, najmä v podmienkach nedostatočného prívodu krvi do tkaniva (ktoré sa zvyšuje s vekom) zvyšuje šancu na zjazvenie.
 • Ako bolo uložené incízie - zistiť, či jeden alebo niekoľko stehov alebo chirurgických sa intradermálne technikou (pomocou rybárskeho vlasca, ktorý spája chlopňa 2 pokožky bez prerušenia jeho priebehu). Niektoré zákroky - kvôli závažnosti podkožnej vrstvy tuku - sú nútené skončiť inštaláciou zariadení, ktoré vám umožňujú "vytiahnuť" pokožku. V tomto prípade je pravdepodobnosť vzniku jaziev 99%.
 • Bola tu nejaká festering alebo šev divergence? Tieto faktory zvyšujú pravdepodobnosť nadmerného vývoja jazvového tkaniva v mieste incízie.
 • Existuje tendencia tvoriť keloidy, ktoré sú geneticky determinované.

Druhy pooperačných jaziev

Ako odstrániť jazvu po operácii, dermatológ rozhodne vyhodnotením výskytu defektu. Existujú tri typy.

Za normálnych okolností po poškodení kože sa spúšťajú dva procesy s opačnou orientáciou. Prvá - tvorba spojivového (tkaniva tkaniva), druhá - jeho rozštiepenie. Po dohode sa vytvorí normotropná jazva - jemná chyba rovnakej farby ako okolitá koža.

Ak rozpustnosť jazvy prevažuje nad jeho tvorbou, jazva sa bude podobať fossu a bude sa nazývať atrofická. Takéto chyby sa často vytvárajú po operáciách, ktoré nevyžadovali šitie: odstránenie papilómov, krtkov, bradavíc.

Pri prevládaní vzdelania nad zničením sa nad kožou objaví ružovkastá a hypertrofická jazva. Jeho vzhľad je uľahčený hnisaním alebo trvalou traumou rannej zóny. Vytvára sa, keď sa operácia uskutočnila v oblasti veľkého množstva podkožného tuku. Pravdepodobnosť vzniku týchto chýb sa znižuje, ak sa po odstránení stehov použiť masť na hojenie jaziev po operácii "Levomekol", "Aktovegin", "methyluracyl" alebo "Solcoseril".

Ak existuje genetická predispozícia kože, môže sa vytvoriť keloidná jazva. Vyčnieva cez zvyšok tvorby kože, ktorá má ružovú alebo belavú farbu, je hladká a lesklá. Začína sa rásť po 1-3 mesiacoch po odstránení stehov. Šanca na jeho vzhľad sa zvyšuje, ak je koža múčnatá, operácia bola vykonaná na hrudi, intervencia bola vykonaná počas tehotenstva alebo dospievania. Nedá sa vyhnúť vzniku tohto typu chyby.

Metódy odstraňovania jaziev

Voľba metódy, ktorá sa má použiť na odstránenie pooperačných jaziev a jaziev, patrí do kompetencie dermatokosmetológa. Len na základe posúdenia nielen typu defektu pokožky, ale aj krvného zásobenia tkaniva v koži sa môže rozhodnúť, či je tu uplatniteľná alebo nie:

 • masť z jaziev po operácii;
 • Technika vstrekovania (mezoterapia, injekcia lieku Collost alebo injekcie steroidov);
 • fyzioterapeutické metódy vplyvu;
 • hlboká dermabrázia;
 • metóda chemického odlupovania zmien jaziev;
 • vákuová valčeková masáž;
 • jedna z mini-operácií, keď môže byť jazva odstránená buď pôsobením kvapalného dusíka alebo laserom alebo prúdovými impulzmi;
 • plastická chirurgia.

Nepoužívajte samoliečbu: ľudový liek na pooperačné jazvy sa často stáva stratou času, čo ešte viac sťažuje, aby sa s nimi laser mohol vyrovnať. Dermatológ vám presne povie, kedy sa môžete pokúsiť použiť masť, a keď potrebujete viac agresívnych metód.

Len na liečbu pooperačných jaziev doma

Doma môžete použiť také miestne prostriedky ako: krémy na resorpciu jaziev po operácii, prípravky na masť, špeciálne omietky. Vynikajúci nástroj pre takúto terapiu je použitie fyzikálnej terapie (fonoforézou s Lydasum a hydrokortizónu) a kompresných metód (tlak liečby, ak sú rovnaké liečivá pod tlak obväzom).

Najpoužívanejšie prípravky na resorpciu sú nasledujúce.

Kelofibraza

Tento prípravok je založená na močovinu - látky rozpustením tkaniva, ako aj sodné soli heparínu - zlúčeniny riedenie krvi (tak zlepšenie mikrocirkulácie) a protizápalový účinok. Účinná na odstránenie čerstvých pooperačných jaziev.

Kontraktubeks

Tento gél je založený na výťažku z cibule, ktorý má protizápalový účinok. Zabraňuje rastu buniek, ktoré spôsobujú tvorbu zjazveného tkaniva. To zahŕňa heparín, ktorý má protizápalový, antialergický účinok, zmäkčuje tkanivo jazvy. Treťou hlavnou látkou lieku je alantoín, ktorý podporuje hojenie rán, čo zvyšuje schopnosť tkanív viazať vodu.

Gél a sprej Kelo-mačka

Lieky sú založené na silikone a polysiloxane. Spoločne tvoria film na povrchu jazvy, ktorý zabráni rastu tkaniva jazvy, obnoví intersticiálnu vodnú rovnováhu, eliminuje svrbenie, pocit tesnosti pokožky.

Dermatiks

Vo svojom zložení - oxid kremičitý (brúsne častice) a polysiloxány. Jeho účinok sa veľmi líši od efektu Kelo-Cat: zvlhčuje pokožku, eliminuje svrbenie, bojuje s jazvami a vzhľad pigmentácie na nich.

skärgård

Toto je liečba jaziev po operácii. Vo svojom zložení - silikón, ktorého účinky sú opísané vyššie, hydrokortizón - hormón, ktorý má výrazný protizápalový účinok a vitamín E, zmäkčujúci tkanivo jazvy.

Gél Fermentkol

Skladá sa z enzýmov, ktoré rozkladajú kolagén (kolagénové vlákna ležia na podklade tkaniva jazvy). Môže sa použiť ako na liečbu čerstvých pooperačných jaziev, tak aj na liečbu čerstvých pooperačných jaziev. V druhom prípade je lepšie nerozkladať jazvu, ale použiť Fermenkol pod vplyvom elektroforézy.

Klirvin

Táto masť je založená na prírodných zložkách, vyrobených podľa predpisu ayurvediky. Vďaka účinných látok, preniká do hĺbky tkaniva, "prepínače" v ich oživenie, ktoré sa začínajú nahrádzať jazva defekt a nahrádza ju normálne kože.

Odstránenie jaziev po mepiderme

Jedná sa o silikónovú náplasť v kombinácii s kompresiou

iónová (kompresná) vrstva. Taký komplex vytvára dostatočnú vlhkosť v tkanive jazvy, čo vedie k jeho rýchlej resorpcii.

Má rôzne veľkosti, čo vám umožňuje individuálne vyberať. Jeho farba je telesná. Pred aplikáciou treba kožu ošetriť vodným krémom, vysušiť suchou handričkou. Odporúčame odstrániť vlasovú pokrývku v mieste aplikácie.

Kontraindikácie liečby doma

Je lepšie nerozhodnúť o tom, ako sa rozmazávať vzniknutá jazva, zatiaľ čo na mieste defektu sú také stavy, ako sú:

 • začervenanie;
 • herpes;
 • výskyt červenkastých nádob;
 • prejavy ekzému: mokré oblasti so samostatnými pľuzgiermi a kôrami na nich.

Je kontraindikované začať liečbu jaziev s exacerbáciou existujúceho chronického ochorenia, s alergiami, najmä s kožnými prejavmi, počas akéhokoľvek infekčného ochorenia.

Liečba v kancelárii dermatokosmetológov

Zvážte, aké metódy opravy jaziev profesionálov ponúkajú.

mezoterapia

Metóda spočíva v zavedení "koktailu" z kyseliny hyalurónovej (hlavnej prirodzenej "výplne" pokožky), vitamínov a enzýmov do oblasti blízko jazvy. Účinnosť metódy je nízka.

Zavedenie glukokortikoidných hormónov

Metóda je založená na zavedení prípravkov založených na syntetických analógoch hormónov produkovaných v ľudských nadobličkách ("triamcinolón acetát", "suspenzia hydrokortizónu") do tkaniva jazvy. Tam majú výrazný protizápalový účinok, musia zastaviť produkciu spojivového tkaniva a to po operácii výrazne zníži jazvu.

Tak liečte hypertrofické a keloidné jazvy.

šupky

Toto sa nazýva exfoliácia povrchových vrstiev kože v epidermis, takže na ich mieste sa objavia nové, už zdravé vrstvy. Keďže jazva nie je epidermis, ale spojivové tkanivo, nemožno sa báť spôsobiť hlbšie poškodenie (vrstva zárodku sa nedeformuje napriek tomu kvôli jeho absencii).

Pri liečbe jaziev sa mechanické odlupovanie (mikrodermabrázia, jemné brúsne častice, hlboká dermabrázia) alebo jej chemický analóg vykonáva pri použití kyselín (napríklad TCA).

Odstránenie jaziev metódou hlbokej mechanickej dermabrázie

kryoterapia

Základom je pôsobenie kvapalného dusíka. Spôsobuje nekrózu patologického tkaniva, na mieste, kde sa vytvára zdravá koža.

Hĺbka kryoexpozície je 100% nekontrolovateľná. Ak chcete odstrániť jazvu, možno budete potrebovať viac ako jeden postup. Liečenie po každej z nich až do 14 dní, rany vlhké, sa môžu nakaziť.

Laserové resurfacing

To je najlepší spôsob odstránenia zjazvenia po operácii. Zahŕňa aplikáciu mikroburnov na samotnú oblasť defektu (v dôsledku toho je jazva "stlačená") a v malej časti pozdĺž jej obvodu. V dôsledku poslednej expozície sa začne tvoriť zdravá koža, ktorá posúva jazvu.

Na úplnú korekciu nemusí byť potrebné použiť 1, ale niekoľko procedúr laserového resurfacingu. Liečenie sa vyskytuje pod suchou kôrou, takže infekcia tu nie je možná. Kôra zmizne po 10 dňoch.

Korekcia jaziev laserovým resurfacingom

Chirurgická liečba

Ako sa zbaviť jazvy po operácii, ak zaberá veľkú oblasť, je keloidná alebo hypertrofická, plastická chirurgia vedia. Vypúšťajú tkanivo z cicavca, po ktorom okamžite aplikujú kozmetické stehy alebo pokrývajú poškodenie klapkou vlastnej pokožky. Chlopňa je vopred pripravená tak, aby nestratila prívod krvi.