Hlavná

Bradavice

Aplikujeme streptokid z akné - streptokidových masiek a masti

Pre kompletnú akné vyslobodenie, čierne bodky a akné spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné len 1 mesiac.

Ako používať streptokid z akné

Farmaceutická spoločnosť vyrába niekoľko foriem lieku: prášok, masť a tablety. Všetky formy môžu byť použité na liečbu a prevenciu akné, ale najpraktickejšou z nich je streptokidová masť, ktorá sa aplikuje na zapálenú alebo postihnutú oblasť pokožky. Spôsob aplikácie a postupnosť činností je nasledovný:

 • Použite masť len v prípade, že nedošlo k alergickým reakciám na zložky lieku;
 • Dvakrát denne aplikujte malé množstvo prostriedkov na zameranie zápalu. Dostatočná bude, ak pupienok na celom povrchu je pokrytý tenkým filmom masti;
 • Výskyt podráždenia, nepohodlia a závažnejšieho začervenania si vyžaduje prerušenie užívania lieku;
 • Ak je úhor tváre, potom by obdobie aplikácie streptocidu nemalo presiahnuť dva týždne.

K liečbe akné, akné, akné, čierne bodky a iných kožných ochorení vyvolal nepríjemnú vek, spôsob ochorenie tráviaceho traktu, dedičné faktory, stresujúcich podmienok a ďalších faktorov, mnoho z našich čitateľov sa úspešne používa Helena Malshevoy. Keď sme túto metódu študovali a dôkladne preskúmali, rozhodli sme sa ju ponúknuť.

Masky založené na streptokide

V domácnosti môžete pripraviť niekoľko účinne eliminujúcich pachy masky a pleťové vody pre rôzne typy pleti. Aby ste to dosiahli, budete musieť kúpiť prášok streptocidu (môžete mať tabletu, ale potom musia byť dôkladne rozdrvené v malte), fľašu peroxidu vodíka a dosku na zmiešanie nasledujúcich zložiek:

 1. Na mastnú pleť. Káva (bez posúvača) lyžica drobivého streptocidu zmiešaného s kávovou lyžicou detského prášku a zriedená 3% peroxidom vodíka. Mali by ste dostať viskóznu kašičku, ktorá sa aplikuje dvakrát týždenne na čistenie a sušenie hlavnej pokožky (tváre alebo tela) po dobu 20 minút. Na konci tohto obdobia sa maska ​​opláchne čistou vodou. Odporúča sa aplikovať masku večer;
 2. Pleťový krém sa trie každý deň. V injekčnej liekovke naliatej tinktúry zmiešajte malé množstvo práškového lieku. Pred použitím pretrepte;
 3. Pre problémovú pleť akné. V pomere 50/50 miešajte zub a streptotsidový prášok, pridajte čistú vodu tak, aby zmes získala hustotu tukovú kyslou smotanou. Maska sa môže používať denne a udržiavať na tele počas 20 až 30 minút. Môže to byť dlhšie, ale je lepšie postupne zvyšovať čas;
 4. Aktívna maska ​​na utiahnutie pórov. Zubný prášok (škatuľka) sa zmieša so škrobom, streptokidom, hnedou a kamennou, ktoré sa odoberajú v rovnakých pomeroch (3 gramy každá). Viazajte prášky čistou vodou alebo peroxidom, nepokračujte dlhšie ako 20 minút.

Použitie masiek a masti na liečbu dermatologických zápalov je veľmi účinné, ale nie v prípade, ak je výskyt akné spojený s narušením vnútorných orgánov a systémov. V tomto prípade pomôže odstrániť príčinu len zložitá liečba a liečba špecialistu.

Ak chcete rýchlo zbaviť čierne bodky, akné a vyrážky spôsobené rôznymi faktormi, mnohí z našich čitateľov používajú revolučnú metódu založenú na prírodnú kozmetiku, ktorá umožňuje liečiť najťažšie etapu akné behom 2 mesiacov.

Streptocid pri akne - metódy aplikácie

Zdravá pokožka vždy vyzerá atraktívne, takže vzhľad akné a iných patologických prvkov spôsobuje veľa bolesti. Samozrejme, každá osoba, najmä ženy, chce čo najrýchlejšie odstrániť takéto chyby, pre ktoré sa používajú mnohé prostriedky tradičnej medicíny, rovnako ako homeopatia, ako aj farmaceutické a kozmetické prípravky. Často používané a streptosid pre akné, predovšetkým vo forme masti.

Charakteristika prípravku a forma jeho uvoľnenia

Streptocíd sa stal prvým z dnes známych antibiotík, ktorý sa objavil v dôsledku vývoja liekov. Látka sulfanilamid bola získaná chemicky viac ako sto rokmi, ale vlastným názvom činidla je streptokid.

Predtým bola príprava podaná iba vo forme tabliet, ale dnes je v tejto forme, že liek nie je vyrobený v Rusku. Z tohto dôvodu lekári nepredpisujú toto antibiotikum. Ale v lekárňach nájdete práškovú streptotídu (sulfanilamínu) a masť. Prášok je určený na liečbu poranení, je práškový s povrchom poškodenia, ktorý urýchľuje hojenie a eliminuje patogénnu mikroflóru, ale nie je aplikovaný na akné.

Ak sa akné streptotsid používa vo forme liniment alebo masť. Liniment má konzistenciu ľahkého gélu a obsahuje 5% streptocidu a mast má hustšiu štruktúru, bielu, viskóznu a obsahuje 10% účinnej látky. Účinok liniment je pomerne slabý, preto je streptocid masť používaná na liečbu akné.

Indikácie používania masti a ich účinnosť proti akné

Hlavné činy takejto masti možno nazvať:

 • Purifikácia rán zo všetkých druhov infekčných mikroorganizmov;
 • Odstránenie zápalových procesov sprevádzaných uvoľnením hnisu;
 • Zrýchlenie procesov regenerácie tkanív, ak sú poškodené;
 • Prevencia folikulitídy a vulgárneho akné.

Hlavnou oblasťou použitia streptocidovej masti je teda čistenie rán a zrýchlenie ich hojenia rozpadom patogénnej mikroflóry.

Vzhľadom na skutočnosť, že výrobok účinne eliminuje zápal pri ničení škodlivých mikroorganizmov, často sa používa pri liečbe akné vrátane tých, ktoré sú umiestnené hlboko pod kožou, ako aj s hnisavým obsahom.

Po kontakte s pokožkou začne liečivá látka masti začať ničiť baktérie, čo narušuje ich metabolizmus. Je však dôležité mať na pamäti, že činidlo je účinné len proti baktériám rodu streptokokov. Iné mikroorganizmy streptocidu sú zvyčajne necitlivé.

Ako používať masť

Pred rozhodnutím o použití tohto lieku je potrebné konzultovať s lekárom, pretože existujú určité kontraindikácie streptocidu. Z toho istého dôvodu je dôležité vykonať test na možnú citlivosť pred aplikáciou masti na tvár. Za týmto účelom by mali byť do pokožky vnútornej strany ulnarového záhybu vložené malé prostriedky a výsledok vyhodnotený 5-6 hodín. Ak sa nepozoruje žiadna negatívna reakcia, liek sa môže použiť na odstránenie akné.

!! Účinnejšie a rýchlejšie ošetrení sa odporúča streptocidal masť, ktorá má väčšiu koncentráciu účinnej látky, ale je dôležité si uvedomiť, že tento nástroj je oveľa viac škodlivé účinky v porovnaní s masť. Najmä pri používaní masti sa často vyskytuje silná suchosť a olupovanie epidermis.

Ale v prípade, že sú pupienky hlboko pod kožou alebo majú hnisavý obsah, mali by ste použiť masť, pretože tkanina tu bude takmer k ničomu. Pri malých vyrážkach je celkom možné aplikovať gélovú formu.

Na liečbu akné je účinná, masť sa má správne používať, najmä:

 • Ruky a celý povrch tváre je nutné dôkladne vyčistiť mydlom, suchý, a potom vykonať ošetrenie pleti s existujúcich lézií antiseptickým roztokom, napr chlórhexidínu v koncentrácii 1%.
 • Prípravok sa aplikuje na pokožku tenkou vrstvou, úhľadne, bez jej tlmenia, aby nevyvolával výskyt vedľajších reakcií.
 • Ak sú pupienky hnisavé, majú závažný zápal a veľké rozmery alebo sa nachádzajú v hlbokých vrstvách kože, masť sa má aplikovať celkom inak. V tomto prípade je masť rozdelená na čistú tkanivovú vložku, ktorá sa aplikuje na postihnuté patogénnymi prvkami oblasti a fixuje sa kúskami náplasti. Vzhľadom na to, že takéto aplikácie by sa mali uchovávať na tvári niekoľko hodín, je najlepšie ich aplikovať pred spaním a ponechať na celú noc.

Na to, aby bola terapia najefektívnejšia, je dôležité vykonať úplný priebeh liečby streptokidovou masťou a nielen ju používať pravidelne, keď je čas. Priebeh liečby liekmi je 2 týždne, podlieha aplikácii dvakrát denne. Pri použití masti sa priebeh terapie zníži na 7 - 9 dní, pričom sa podáva dvakrát denne.

Je dôležité si uvedomiť, že s pomocou streptocidovej masti sa majú liečiť len vážne formy akné, keď ich poškodenie je rozsiahle a trvalé. Nepoužívajte liek v prípade, že patogénne zložky sú za určitých okolností zriedkavé a zriedkavé.

Možné vedľajšie účinky a kontraindikácie

Napriek tomu, že liek sa týka pomerne silných antibiotík, používa sa z vonkajšej strany, a preto existuje niekoľko zrejmých kontraindikácií, ale je potrebné ich vziať do úvahy. Časť podmienok, pri ktorých sa neodporúča používať streptokid, je možné zriadiť len s pomocou lekára, preto je dôležité konzultovať s odborníkom vopred.

Hlavné kontraindikácie liečby streptokidovou masťou možno nazvať:

 • Tehotenstvo, najmä prvé 3 mesiace nesúceho dieťa.
 • Prítomnosť nezrovnalostí v krvnom systéme.
 • Prítomnosť tyreotoxikózy alebo iných ochorení štítnej žľazy.
 • Intolerancia ktorejkoľvek zložky lieku vrátane streptocidu.
 • Prítomnosť ochorenia pečene v ťažkej forme.

V niektorých prípadoch je povolené používanie drogy, ale len opatrne a pod dohľadom lekára, napríklad počas obdobia nesenia dieťaťa v druhej a poslednej tretine termínu. Je zakázané používať výrobok na veľkých miestach tela.

A nemal záujem o aplikáciu masti, a to aj pri absencii kontraindikácií, pretože nekontrolované ako neodôvodnené jeho použitie môže viesť k ťažkým suchú pokožku a vzhľad podráždenie, ako aj k zmene stavu mikroflóry pokožky, k narušeniu jeho rovnováhy.

Aby sa znížilo riziko možných vedľajších účinkov, lekári odporúčajú, aby počas liečby tento liek počas dňa vypil minerálnu vodu bez plynu, ktorý má alkalické zloženie.

Ďalšie spôsoby použitia streptocidu pri liečbe akné

Mnoho ľudí doma často používa rôzne masky na liečbu akné, ktoré obsahujú nielen zložky tradičnej medicíny, ale aj niektoré lieky. Jednou z týchto látok je streptokid v práškovej forme, ktorý sa môže pridávať do takmer ľubovoľného lekárskeho zloženia, najmä na mastnú pokožku.

Najjednoduchšie, ale veľmi účinné maska ​​prostredníctvom bodov vo farmácii je možné uviesť zmes peroxidu vodíka a streptotsida rozpustné nechtík tinktúra, ktoré bolo prijaté v rovnakých pomeroch a zmiešané do plastovej nádoby. Nedovoľte, aby tieto výrobky kontaktovali kov.

Na zníženie obsahu tuku v pokožke môžete použiť masku z lyžice peroxidu vodíka zmiešaného s polou lyžičkou streptokidu v práškovej forme. Použite túto masku na 20 minút, nepresahujúcu odporúčaný čas. Použite produkt, ktorý nepotrebujete viac ako dvakrát týždenne.

Môžete si pripraviť pleťovú pleťovú pleť. K tomu sa 1 fľašu kyseliny boritej a alkoholu tinktúry nechtíka, a pridanie tejto zmesi streptotsida tašku vo forme prášku. Pred každým použitím krému sa musí starostlivo pretrepať. Podľa názoru mnohých žien sa jedná o pleť veľkú zmes pre mastnú pleť proti akné, ako aj mlieko vysušuje pokožku a odstraňuje prebytočný tuk a odstraňuje patogénne prvky.

Môžete tiež vytvoriť domáci krém na akné na báze streptokidu. Na tento účel vezmite 2 vrecúška prášku, zrieďte ju čerstvým džúsom aloe v domácnosti a pridajte 3 - 5 kvapiek prírodného oleja z jalovca alebo zvyčajnú tinktúru jódu. Je dôležité správne premiešať zložky tak, aby sa dosiahla pomerne hustá hmota, ale zároveň bola vhodná na nanášanie na povrch pokožky.

Krém úhľadne namazal kožné oblasti postihnuté pupienkami, pred spaním, odchádzajúc po celú noc. Môžete použiť krém a aplikácie, ktoré pokrývajú poškodenú pokožku tkanivovou utierkou a fixujú ju omietkou. Ráno sa zvyšky aplikovanej krému musia opatrne odstrániť bavlneným tampónom ponoreným do minerálnej (teplej) vody.

Aplikácia streptocidu v akejkoľvek forme uvoľňovania na liečbu akné, je potrebné mať na pamäti, že liek je antibiotikum, čo znamená, že spôsobuje závislosť od baktérií. Z tohto dôvodu sa neodporúča dlhodobé užívanie takýchto liekov, pretože ich účinnosť sa postupne stráca a vedľajšie účinky zostávajú. Okrem toho je dôležité mať na pamäti, že ak je výskyt akné spôsobený nejakou vnútornou poruchou, potom použitie streptocidných prípravkov nebude veľa používať. V tomto prípade by lekár mal predpísať liečbu.

Ako používať streptokid správne v dermatologických predpisoch pre akné a akné

Niektorí ľudia tvrdia, že streptokidy pre akné sú skutočne magický nástroj, ktorý dokáže zvládnuť zápal na koži za jeden deň. Dermatológovia sú o takýchto tvrdeniaach skeptickí. Aby ste pochopili túto dôležitú otázku pre mnohých, musíte pochopiť príčiny akné a mechanizmus účinku lieku.

Akné a pupienky: príčiny a mechanizmus výskytu

Bezprostredným stavom vzhľadu na tvár akné a pupienkov je hyperfunkcia mazových žliaz. Produkcia príliš veľa tuku vedie k tomu, že pokrýva pokožku s hrúbkou vrstvy. V póroch vylučovacieho kanála sa postupne vytvárajú zrazeniny tuku, v priebehu času sa zrazia do korkov tuhého tuku a pokrývajú dutinu.

Vo vonkajšom prostredí a na koži každej osoby žije veľké množstvo patogénnych a podmienene patogénnych mikroorganizmov. Ak sa dostanú do uzavretej dutiny, ocitnú sa v podmienkach predisponujúcich k aktívnej reprodukcii. Životaschopnosť baktérií spôsobuje infekčný zápal, sprevádzaný opuchom a sčervenaním postihnutých tkanív. Tak začína tvorba purulentnej povrchovej akné alebo subkutánne vnútorné.

Príčiny abnormálnej funkcie mazových žliaz

Odchýlky v práci mazových žliaz môžu byť spôsobené nasledujúcimi dôvodmi:

 • Dedičnosť. Geneticky určená mastná a lesklá pokožka.
 • Hormonálna nerovnováha. Možno, že fyziologický - normálny stav v určitých obdobiach života (puberta, tehotenstvo, menopauza) alebo patologických - rad chorôb spôsobených endokrinné alebo urogenitálneho systému. Dlhodobé užívanie perorálnych kontraceptív, steroidov.
 • Choroby gastrointestinálneho traktu, pečene alebo obličiek. Môže to zahŕňať aj nevyvážené jedlo, časté prejedanie, príliš mastné jedlá, údené, pikantné, smažené, sladké jedlá, nápoje s oxidom uhličitým.
 • Zvýšený počet baktérií na povrchu kože. Aktivácia roztoče demodex, ktorý žije na povrchu epidermis.
 • Neuspokojivé vykonávanie pravidiel osobnej hygieny, nedostatočné čistenie epitelu od potu a kontaminácie, zvyk dotýkať sa pokožky tváre špinavými rukami.
 • Alergické kožné reakcie na lieky alebo kozmetiku.
 • Mikrotrauma kože.

Ak chcete pokožku opraviť, len liečba nestačí. Prehodnoťte svoje zvyky, poraďte sa s dermatológiou ohľadne korekcie priorít v potravinách a životnom štýle. Starostlivosť o vaše zdravie bude robiť vaše telo silné a vaša pokožka - čistá a žiarivá.

Streptocíd proti mikroorganizmom

Streptocidová - jedná sa o relatívne bezpečný farmaceutický prípravok má antimikrobiálny účinok (nie je v spojení na antibiotikum) proti Streptococcus, pneumokokom, meningokoka, gonokok, Escherichia coli a niektorých ďalších bakteriálnych druhov. Rovnako ako ostatné sulfat činidlá, látky pomáha bojovať proti patogénne baktérie, ovplyvňuje ich bunkový metabolizmus, čo výrazne znižuje plodnosť mikroorganizmov. V tomto prípade streptokid neovplyvňuje huby a vírusy.

Tento produkt je už dlho známy ako jedna z najdostupnejších zložiek dermatologických predpisov. Každý môže kúpiť streptosid z akné a akné v najbližšej lekárni, tým viac je lacný. Hoci výučba svedectvo o použitie neuvádza problémy mastnú pleť, aktívny vplyv na infekčných a zápalových lézií vysvetľuje popularitu aplikácie streptotsida s pupienkov a akné. Moderné liekové formy - prášok, masť, rozpustné tkanivo - len pre vonkajšie použitie. Liniment a masť sa pripravujú na báze vazelíny, v ich zložení sa nachádza streptokid v koncentrácii 5 až 10%. Masť je viskózna biela homogénna hmota. Liniment je skôr ako hustá pleťová voda alebo gél.

 • Najpraktickejšou formou použitia je streptokidová masť z akné. Mal by sa aplikovať na oblasť zapálených pokožiek. Masť je účinná pri miernom akné.
 • Pomocou streptokidu proti akné vo forme prášku môžete rýchlo vysušiť patologické ohniská, znížiť aktivitu zápalového procesu, znížiť množstvo akné, eliminovať baktérie, ktoré spôsobujú infekciu mazových žliaz. Rozpustný práškový streptosid sa pridáva podľa receptúry do špeciálnych masiek a akrobátov z akné, čím sa posilňuje ich antimikrobiálny účinok.
 • Liniment, pleťové vody, ktoré obsahujú streptosid - vynikajúci preventívny nástroj pre problémovú pokožku na tvári.

Pri výbere ktorejkoľvek z foriem lieku sa uistite, že pre použitie nie sú žiadne kontraindikácie. Nemôžete užívať streptotíd s individuálnou intoleranciou, anémiou, ťažkým poškodením obličiek, chorobou Gravesov, ženami počas tehotenstva.

Populárne recepty so streptokidom

 • Boltushka z akné s levomitsetinom a streptotsidom rýchlo odstrániť zápal, osušte pokožku. Utrite jej tvár koža by mala byť 1 krát denne - pred spaním. Na prípravu šľahača v keramickej alebo sklenenej nádobe rozomlúť na prášok 4 tablety levomycetínu. Potom pridajte 2 pakety streptocidu (prášok na 2 g) a 50 ml alkoholového roztoku kyseliny boritej. Dôkladne premiešajte. Zatvorte veko pevne a umiestnite ho na chladné miesto.
 • Ďalší dobre osvedčený recept na akutanty z akné. Zmiešajte 2 g prášku streptocidu s 50 mg salicylalkoholu. Riadne zatvorte riad. Pred použitím sa musí obsah otrieť. Vyčistenú pleť vyčistite pripravenou zmesou 2 krát denne.

Venujte pozornosť! Počas liečby pleti tváre z akné a akné je extrémne nežiaduce používať make-up. Koža by mala zostať čistá. Vyhnite sa aj priamemu UV žiareniu.

 • Stabilizuje stav mastnej pokožky na maske Streptocidu a normálneho detského prášku. Zmiešajte zložky v rovnakom množstve a potom pridajte trochu 3% roztoku peroxidu vodíka. Pridajte trochu kvapaliny, aby ste získali látku, ktorá sa podobá kvapalnej kyslej smotane. Odporúča sa aplikovať masku na pokožku tváre a udržať ju 20-30 minút. Potom opláchnite teplou vodou.
 • Prípravok z prášku streptocidu, zubného prášku, zemiakového škrobu, kamenca a bóraxu pomôže zúžiť póry mastnej pokožky, upokojiť epitel. Postup bude slúžiť ako dobrá profylaxia pre vznik nových zápalov. Do čistého skla vložte 15 gramov zubného prášku a streptocidu, 3 gramy bóraxu a kamenca, na špičku noža pridajte trochu zemiakového škrobu. Zmes sa zriedi vriacou vodou pri izbovej teplote. Miešanie, nalejte vodu do malých kúskov. Je potrebné, aby sa kompozícia dostala do stavu viskóznej, hrubšej, homogénnej hmoty. Aplikujte masku na pokožku tváre (s výnimkou oblasti očí), nechajte 10-15 minút. Na konci postupu opláchnite studenou tečúcou vodou.
 • S ťažkou formou akné môžete vyskúšať masku, ktorá má upokojujúci a protizápalový účinok. Ak použijete tento prostriedok pravidelne, dvakrát týždenne, postupne sa tvorba mazu výrazne zníži. Zmiešajte zložky: streptotsida prášok - 30 g, oxid zinočnatý - 30 g, sírovou masť - 20 g, salicylová masť - 20 g, breza decht bude potrebovať niekoľko kvapiek. Na neutralizáciu špecifického zápachu poslednej zložky pridajte 2 alebo 3 kvapky vonného silice. Ak sú na koži jazvy, doplňte predpis 5 s kvapkami acetátu retinolu (tekutý vitamín A). Podporí obnovu pokožky. Postupujte 1 krát 48 hodín, naneste masku na celú tvár, podržte ju 20 minút a opláchnite teplou tečúcou vodou.
 • Populárny recept na boj proti akné na tvári zostáva kombináciou vlastností šťavy z aloe s práškom streptocidu. Je lepšie pripraviť tento prípravok v malých dávkach a používať len čerstvé. V miskách nalejte obsah jedného balenia streptocidu prášku (2 g). Pri miešaní pridajte niekoľko kvapiek aloe. Mal by to byť homogénna viskózna látka, pripomínajúca hustú masku na tvár. Aplikovať aplikáciu iba na miesta postihnuté zápalom. Nechajte 7-10 minút, potom opláchnite teplou vodou.
 • Populárny recept zo streptokidu, tinktúry nechtíka a zubného prášku pomôže dať do poriadku problémovú kožu. Zmiešajte do sklenenej alebo keramickej nádoby prášok streptocidu (2 g), 1 lyžičku. zubný prášok. Pridajte 1 lyžičku. alkoholická tinktúra nechtíka, miešanie, privedie produkt do homogénneho stavu. Zmes by mala byť viskózna a nerozptyľovaná. Naneste tenkú vrstvu masky na tvár, nepoužívajte viac ako 5 minút. Oplachujte veľkým množstvom vody pri pohodlnej teplote.

Pri používaní špičkových postupov a liekov by sme nemali zabúdať, že existujú nenákladné lieky, ktorých účinnosť je dokázaná časom. Streptokid je len jedným z nich.

Spoľahlivé antimikrobiálne činidlo pre akné - streptocidnú masť

Koža je zvonka atraktívna len vtedy, ak je zdravá. Čistá a hladká epidermis zostáva bez zápalu a poškodenia. Spoločná streptokidová masť z akné môže vytvoriť zázrak. Liek má antimikrobiálny účinok, bakteriostatický účinok, je ľahko použiteľný. Priemerné ceny v lekárňach streptotsidovuyu masť nepresahuje 80 rubľov.

Charakteristika a formy uvoľňovania antibakteriálneho lieku

Medzinárodný obchodný názov je "streptokid". Pred viac ako 100 rokmi sa droga stala jedným z prvých antibiotík získaných chemickými spôsobmi. Nepatentovaným názvom účinnej látky je "sulfónamid". Táto zlúčenina je chemicky príbuzná anilínu farbiva.

Spôsoby použitia a spätná väzba na streptokidovú masť z akné sú najdôležitejšie body, ktoré treba dávať pozor. Použitie liečiva v rôznych formách uvoľňovania sa líši v účinnosti. Tablety "Streptocide" v Rusku nevyrábajú asi 7 rokov, takže lekári nepredpisujú tento liek. Sulfanilamidový prášok sa podáva v malom množstve priamo do dutiny rany. Počas liečby akné je táto metóda zriedka používaná.

Liniment a mast sa uvoľňujú na báze vazelíny, streptokid je prítomný v koncentrácii 5% resp. 10%. Masť je homogénna viskózna hmotnosť bielej farby. Pletenina v konzistencii sa podobá gélu alebo silnému pleťovému krému. Táto tekutá masť svetložltej farby na pokožke sa šíri. Ako vyplýva z recenzií, tkanina oslabuje akné. Preto sa masť používa častejšie, čo je efektívnejšie a pohodlnejšie pri aplikácii.

Antimikrobiálne látky Rozpustná inzulínová hmota rozpustná vo vode od spoločnosti Nizhpharm Streptocidum 5% - prehľad

Ako sa zbaviť akné za jeden deň (časť 2) - streptokid z akné, cena a ako ju používať. Čo robiť, ak pred dôležitou udalosťou tri dni, a na tvári akné - radu tu

Prvá časť môjho príbehu o odkaz.

Boj za ideálnu pleť s mojím telom trvá tak dlho, ako si pamätám. Od adolescencie, tu a tam, tu a tam, vychádzajú zlovestné pryshchiki, čím ma rozmaznávajú náladu a vzhľad.

V takzvanej T-zóne (pre tých, ktorí o tomto abnormálnom mieste nepočuli: čelo - nos - kúsok kože cez pery - bradu) som má formu najhoršie situáciu:

subkutánne pupienky na bradu vôbec neprešli. Pravidelne sa stávajú červené, ale nevychádza. Ale červená je ušľachtilá!

Nos v malých čiernych bodoch je samostatný problém, táto maska ​​pomáha viac či menej - aj keď to nie je všeliek, časom sú malé biele pupienky - prechádzajú rýchlo, ale stále kazia vzhľad.

Nad rúk neprechádza stopa dlhotrvajúcej pupienky, skôr než ma obťažuje neuveriteľne, teraz som zúfalo vzdychol a díval sa na neho.

Nad obočím niekedy tiež vylievať pupienky, neublížiť, trvať dlho.

A ďalšie miesto, na tvárach, bližšie k ušiach, sa objavujú aj pimples, ktoré sú bolestivé, ale rýchlo prechádzajú.

Kto by vedel, ako mi chýba perfektná zamatová koža! Povedal som a začal svoju novú bitku.

Tak som sa prebudil s plnou sadu na tvári a rozhodol som sa konať. Kedysi som bojoval s pupienkami:

kyselina boritá, ale veľmi skoro viedlo k suchému koži, a to je okrem akné. Problémy a len.

Levomekol. Ale v boji proti pimples - to nepomohlo.

Tento krém. Pravda v priebehu času jej účinok sa časom znížil.

Kyselina salicylová - táto vec je dobrá, ale iba vtedy, ak sa používa extrémne zriedkavo a extrémne bodovo.

Hlinená maska ​​- ktorá dobre vysuší pupienky, ale zároveň hydratuje pokožku (odkazy na masky nižšie).

Prvá myšlienka, ktorá vznikla v mojom skúsenom mozgu, bolo zjednotiť všetky známe prostriedky. Ale ak mi pomohli zle predtým, možno by som urobil niečo zlé?

Tak som sa rozhodol hľadať nový spôsob boja proti zápalu na koži. Navyše omrzliny z kože pre mňa nepreniesli márne a obával som sa agresívnych prostriedkov.

Dal som nový nástroj niekoľkých podmienok:

Nízky obsah zložiek v kompozícii.

Pri maximálnej prirodzenosti.

Uprednostňuje sa droga, nie kozmetický liek.

Schopnosť zmierniť podráždenie, znížiť zápal.

Buďte neagresívnou drogou.

Ak je to možné, zbavte sa jaziev po pupienkach na koži.

Posledný zoznam obsahuje:

 • tetracyklín
 • streptocid
 • Retinická masť
 • Sintomitsina.

Po preskúmaní na aireku, analýze dostupnosti týchto liekov v lekárňach, som sa zastavil na linke streptocidu 5% spoločnosti STADA. Odovzdáme základné parametre:

rozpočet - dosiahnuté. Cena kovovej trubice 30 g bola 58 rubľov (január 2016)

štruktúra nízka zložka: 0,05 g streptocidu na 100 g hotovej látky + pomocné prostriedky. Plus.

umelo zobrazené. Mínus.

Liečivá látka - dosiahnuté.

Zmierňuje zápal, ozdravuje antibakteriálny účinok

neagresívneho - od Aplikuje sa v malých dávkach zvonku a obsah streptokidu je len 5%.

Eliminuje stopy akné, tk. pomáha liečenie rany a epitelizáciu spracované miesto.

Jednoduché používanie - Vzhľadom na to, že táto tkanina má vhodnú formu na aplikáciu - používa sa ako masť. Na rozdiel od streptocidu v prášku alebo v tabletách.

Mimochodom, ak niekto zaujíma, aký je rozdiel medzi masťou, krémom a tampónom, potom je tu malá odchýlka

Masť je mierna topická dávková forma určená na aplikáciu na pokožku, rany alebo sliznice, má viskóznu štruktúru. Majú dlhšiu trvanlivosť, pretože vo viskóznom médiu procesy oxidácie a hydrolýzy prebiehajú pomalšie.

Krémy, na rozdiel od masti, majú menej viskóznu konzistenciu, aj keď obsahujú liečivé látky, oleje, tuky a ďalšie zložky rovnakým spôsobom ako masti.

Linimenty (alebo kvapalné masti) - mäkká dávková forma na vonkajšie použitie, čo je hustá kvapalná alebo želatínová hmotnosť, ktorá sa topí pri telesnej teplote a aplikuje trením do kože. Základom je voda.

A nakoniec sme sa zhromaždili - aplikácia a vplyv na problematickú pokožku streptocidu linimentu

O tom, že používať streptotsid, je napísaný na obale a na voľnom listu. O tom, ako ja používam jej som napísaný nižšie.

za prvé, očistiť pokožku: Umývajte dobre s umývadlami alebo olejmi, osušte ručníkom. Miesto, ktoré bude ošetrené streptokidom, utrite bavlneným kotúčom navlhčeným v chlórhexidíne - na ďalšie čistenie.

za druhé, očistíme pokožku rúk a venujeme maximálnu pozornosť vankúšom prstov, ktoré krém pôsobia na postihnuté miesta pokožky. Ak to chcete urobiť, najprv si umyte ruky mydlom, potom utrite chlórhexidínom.

tretina, aplikácia pokožky na pokožku. Stlačil som malý hrášok na čistené podložky prstov a starostlivo, najprv pošmyknutím pohybov, potom sa trieval som dať alebo urobiť na miestach, kde prevažujú belavé škvrny.

Toto sú moje činy, ak pupienky nie sú subkutánne alebo sú už raskovyrany Áno, som netrpezlivá osoba.

Ak je pupienok podkožný a úplne bolestivý, keď sa k nemu dostanete, postupujem takto.

Prvé dve akcie Opakujem presne. Tretí Dala som peknú vrstvu levomekolya. Buďte opatrní: levomekol sa rýchlo roztaví a začne prúdiť, čím sa na tvári zanechajú tučné škvrny. Ponechám levomekol v noci, ráno je pupienok už biely na povrchu, začervenanie má trochu, bolesť ustúpi. Umývam pokožku a pupienok Dala som to už streptocid, ak nemusíte nikam chodiť, môžete pokračovať v aplikácii levomekolu na zníženie zápalu. Hlavnou vecou nie je to preháňať.

Procedúra aplikácie streptocidu strávim každých 1,5-2 hodín, keďže trpezlivosť postačuje. Najdôležitejšou vecou je opláchnuť predchádzajúcu vrstvu a začať znova. Ak nie som doma, prvé dve veci sa premývajú výlučne mydlom.

A teraz výsledky.

Prvé znateľné zlepšenie sa vyskytlo na popraskaných pupienkach na lícach. koža ako keby vyhladené, pupienky pichľavé doslova cez noc. Ráno som ich znova liečila streptokidom a vo večerných hodinách sú úplne prešli: skvelo fantastické.

V zóne T sa vyskytli viac problémov, ale v deň podania žiadosti (večer prvého dňa - ráno druhého dňa - deň - večer druhý deň - ráno tretieho dňa), všetky malé pupienky prešli plne, veľké sú biele.

skladieb od akné prejsť veľa pomalšie, ale takisto príde na nič.

Mimochodom, streptotsid pomohol pri jeho vzniku opar. Ak je rýchlo zabalený stetolídom, potom sa rozvoj herpesu zníži, ale vyliečte to nepomôže. Aby som zabránil tomu, aby sa zima dostala von, používam túto gizenichku ako profylaxiu.

Nesmie sa zabúdať, že streptokidový liek je dávkovacia forma a používa sa neustále a často nemôže. Aplikujem ho len v prípade, že sa pupienky objavia na tvári. A ako preventívne opatrenie používam bežné prostriedky:

- Hlinené masky - takýto a takýto

Len kozmetické výrobky nepomôžu zbaviť sa všetkých problémov s kožou, takže nezabudnite na výživu - užitočné produkty, menej trans-tukov a cukríkov

Stretchicidy zo spoločnosti STADA rozhodne odporúčajú pacientom, ktorí majú problémy s kožou.

Spoľahlivým liekom proti akné je streptokidová masť

Moderný kozmetický priemysel ponúka obrovské množstvo rôznych produktov, ktoré sú určené na boj proti akné a akné na pokožke. Veľkou nevýhodou takýchto kozmetických liekov je však veľká cena, ktorá je buď bezdôvodne nadhodnotená z dôvodu "odvíjania" značky, alebo spôsobeného pridaním drahých komponentov do nástroja. Preto sú v súčasnosti celkom populárne rôzne farmaceutické výrobky, napríklad streptokidová masť na akné - spája vysokú účinnosť s nízkymi a cenovo dostupnými za každú cenu.

Opis prípravku

Streptocíd sám osebe, ktorý je hlavnou zložkou streptocidovej masti, je jedným z najstarších antibakteriálnych činidiel a prvou antimikrobiálnou zlúčeninou na svete, ktorá sa získava umelo. Ďalšie populárne meno, sulfanilamid, dalo meno obrovskej a rozšírenej skupine antibakteriálnych látok (sulfanilamidy). Preto vzhľadom na skutočnosť, že ľudstvo už dlho používa túto látku, streptocid a prípravky založené na ňom sú pomerne predvídateľné a dobre študované prostriedky na boj proti patogénnym mikróbom.

V súčasnej dobe lekárne predávajú 5 a 10% mastnú alebo streptokidovú masť, rovnako ako prášok - nie dávno vyrobený a tablety, ale teraz boli opustené. Ak chcete bojovať s takým problémom ako akné, je pre väčšinu ľudí vhodnejšie používať streptokidovú masť, ale prášok tejto drogy našiel svoje miesto v "domácej kozmetológii".

Akné sa vyvíja v dôsledku infekcie kanálov mazových žliaz s rôznymi baktériami, ktoré sa dostávajú z vonkajšieho prostredia alebo z povrchu kože. V dôsledku takejto infekcie sa zápal rozvíja so svojimi charakteristickými príznakmi - sčervenanie, opuch a niekedy tvorba hnisu. Preto rýchle odstránenie patogénov z kože a zameranie zápalu je základom pre rýchle odstránenie takého kozmetického problému. A tak pôsobí streptokidová masť, ktorá zabraňuje reprodukcii baktérií a neumožňuje ďalej rozvíjať zápalové procesy. Niektoré recenzie ľudí tiež zaznamenajú účinok hojenia rán tohto lieku, ktorý pri používaní znižuje pravdepodobnosť vzniku stop po akné (po akné) hojenie.

Ako používať liek

Pred použitím streptocidovej masti sa odporúča konzultovať s lekárom, pretože existujú určité kontraindikácie pri používaní tejto drogy. Okrem toho nesmieme zabudnúť na riziko alergickej reakcie na zložky lieku, takže je absolútne nevyhnutné vykonať alergický test. Za týmto účelom sa na vnútornú stranu predlaktia aplikuje malé množstvo masti a opatrne sa trení. Ak po niekoľkých hodinách v mieste vpichu nie je svrbenie, začervenanie, vyrážky - potom môžete použiť streptokidovú masť, nie je tam žiadna precitlivenosť.

Najčastejšou otázkou pred aplikáciou tohto lieku je nasledujúca - akú koncentráciu masti (5 alebo 10%) je lepšie použiť na odstránenie akné na tvári alebo iných miestach kože? V skutočnosti nie je veľký rozdiel a druhá možnosť je rovnako prípustná, ale odborníci poznamenávajú, že vedľajšie účinky (suchosť kože, olupovanie) sú bežnejšie pri použití 10% odrody.

Zároveň s hnisavými alebo hlbokými pupienkami, ako aj s mastnou pokožkou, bude účinnejšie použitie koncentrovanej streptocidovej masti. Preto si lepšie vyberiete typ lieku založený na povahe problémov s kožou, môžete sa na túto tému poradiť aj s dermatológiou alebo kozmetológiou.

Po vybratí lieku a vykonaní alergického testu môžete pokračovať priamo k liečbe akné:

 1. Koža na rukách a tvári sa dôkladne umyje mydlom alebo zvlhčujúcim mliekom. Je žiaduce ošetriť postihnutú oblasť pokožky miernym antiseptikom (napr. 1% roztoku chlórhexidínu).
 2. Masť sa aplikuje v tenkej vrstve, nemal by sa tritovať do postihnutej kože, pretože to zvyšuje pravdepodobnosť vedľajších účinkov.
 3. V prípade, že pupienky majú výrazný purulentný charakter alebo sa nachádzajú hlboko v koži (subkutánne pupienky), potom sa mení technika aplikácie masti. Aplikuje sa na papierovú alebo gázovú podložku zodpovedajúcu veľkosti postihnutej oblasti a potom sa fixuje niekoľko hodín pomocou náplasti. Najlepšie je to urobiť v noci pred spaním.

Na rozdiel od mnohých kozmetických prípravkov sa streptokidálna masť používa nie z "prípadu na prípad", ale podľa priebehu - dvakrát denne pre 10-14 (pri 5% koncentrácii) alebo 6-9 (v 10%) dňoch. Preto používajte streptocidovú masť v tých prípadoch, kde je problém s akné dostatočne závažný, a nie vtedy, keď sa objavujú príležitostne a v jedinom exemplári.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Vzhľadom na to, že sa táto droga používa na vonkajšej úrovni, existuje len málo kontraindikácií, ale všetky z nich by sa mali brať do úvahy. Niektoré z týchto stavov môže určiť len lekár, a preto je jeho rada taká dôležitá pred použitím streptokidovej masti. Kontraindikácie:

 • prvé tri mesiace tehotenstva;
 • porážka štítnej žľazy (tyreotoxikóza);
 • porušenie systému hematopoézy;
 • závažné ochorenie pečene;
 • neznášanlivosť zložiek lieku.

Navyše, v niektorých prípadoch je potrebné venovať pozornosť používaniu tejto masti - najmä počas tehotenstva, v druhom a treťom trimestri. V tomto stave by sa prípravok nemal aplikovať na veľké plochy pokožky. Je veľmi nežiaduce, aby sa nadmerne zapojil do jeho používania, pretože to môže viesť k suchému koži, kožnej flóry, podráždeniu. Aby sa znížilo riziko týchto vedľajších účinkov, počas používania streptokidovej masti je potrebné používať alkalickú minerálnu vodu.

Streptocid zabraňuje akné?

Krásna čistá pokožka je snom pre mnohých, ktorí trpia akné. Ale často sa zbaviť akné na tvári nie je tak jednoduché, ako sa môže zdať.

Čo zúfalstvo ľudia používajú na liečbu.

Nemilosrdne ošetrené kryty znamenajú obsah kyselín, alkoholu, čo vedie k dehydratácii a odlupovaniu.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Dokonca aj bez uvedomenia si, že príčinou vyrážky môže byť bakteriálna infekcia, ktorú možno prekonať len silným antibiotikom.

Napriek skutočnosti, že Streptocidová akné, akné vulgaris, vredy a iné kožné zápaly bol použitý na dlhú dobu, je stále jedným z najúčinnejších prostriedkov proti rôznych patogénov.

Preto tí, ktorí sa neúspešne pokúšajú vyliečiť akné, mali by ste ho spoznať lepšie.

Prečo existuje akné

Mechanizmus akné je vždy rovnaký.

 • Mazové žľazy umiestnené v dermis vytvárajú príliš veľa tuku. To vedie k tomu, že tvorí zátku v vylučovacích kanáloch pórov, postupne zahusťuje a mení sa na pevný tuk.
 • Často u ľudí náchylných na akné hyperkeratózu sa pozoruje - zvýšená keratinizácia hornej vrstvy epidermis. Výsledkom je, že neodstránené bunky spolu s časticami prachu a dekoratívnej kozmetiky tiež prekrývajú póry.

Na pokožke existuje veľa mikróbov vrátane tých, ktoré sú schopné vyvolávať infekčné procesy.

Akonáhle sa v upchatom vylučovacom kanáli začnú rýchlo množiť, čo spôsobí zápal. Toto je indikované sčervenaním. Vznikajú hnisavé povrchové pupienky charakterizované odlišnou bielou hlavou alebo vnútornou subkutánnou cestou.

Dôvody, ktoré viedli k patologickej práci mazových žliaz, sú však odlišné:

 • dedičná tendencia, keď je koža prirodzene mastná a lesklá;
 • nerovnováha hormónov (vek puberty, tehotenstvo, menopauza, ochorenia endokrinného alebo urogenitálneho systému);
 • zvýšený obsah baktérií na povrchu krytu;
 • nedostatočné dodržiavanie pravidiel osobnej hygieny, neúplné očistenie pokožky pred potením a nečistotami;
 • alergia na lieky;
 • nesprávne vybraná kozmetika;
 • poškodenie, krytie mikrotramu;
 • zvyk dotýkať sa tváre špinavými rukami, poškriabaním;
 • choroby tráviaceho ústrojenstva, obličiek alebo pečene;
 • nadmerne aktívna vitálna aktivita roztočov demodexu, ktorá žije na povrchu epidermis;

Foto: nevyvážená výživa je jednou z príčin akné

 • nevyvážené potraviny, prejedanie, zneužívanie tukov, vyprážané, sladké potraviny a nápoje sýtené oxidom uhličitým;
 • dlhodobé užívanie antikoncepčných prostriedkov, steroidných liekov. Vedie k zvýšeniu hladiny androgénnych hormónov v tele, čo ovplyvňuje prácu mazových a potných žliaz.
 • nervové poruchy, násilná úzkosť, stres, nespavosť;
 • beriberi, znížená lokálna imunita.

Tiež sklon k ochoreniu môže závisieť od klimatických podmienok pobytu (reakcia na teplo, chlad, vysokú vlhkosť), charakteristiky povolania, štruktúry kože, rasy človeka a iných sekundárnych faktorov.

Forma vydania

Streptocid sa dodáva v štyroch dávkových formách:

Foto: Streptocidová liniment na liečbu vyrážok

 • rozpustné tkanivo 5% v sklenených pohároch alebo rúrach s hmotnosťou 30 g;
 • masť 10% (s obsahom nechtíka a síry) v skúmavke 30 g alebo 25 g;
 • tablety 0,3 g a 0,5 g (10 kusov v balení);
 • v prášku, balené v papierových vreciach s hmotnosťou 2 g.

Foto: Prášok pre pridanie do chatu a masky

Ako to funguje

Aktívna zložka lieku je antibiotický sulfónamid plus pomocné látky (ktoré sa môžu meniť v závislosti od konkrétnej firmy výrobcu).

Negatívne ovplyvňuje bunkový metabolizmus streptokokov, gonokokov, meningokokov, čo vedie k narušeniu ich schopnosti reprodukovať a žiť.

Výsledkom je, že zápal zmizne, vyrážky sa postupne hoja a nové zložky vyrážky sa netvoria.

To je dôvod, prečo je liek schopný vyliečiť hnisavé pupienky spôsobené bakteriálnou infekciou. Ale ak je príčinou akné v hormonálnej nerovnováhe alebo zlý metabolizmus, potom nebude mať žiadny účinok.

Video: "Ako sa zbaviť akné a akné ľudové prostriedky rýchlo"

Ako používať Streptocide z akné

Ideálne je, ako správne aplikovať streptokid, povedzte dermatológovi.

V každom prípade by ste však mali dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá.

 1. Použitie lieku je povolené len vtedy, ak osoba nemá individuálnu neznášanlivosť. V opačnom prípade môže byť alergia pomerne závažná až po hojnú žihľavku alebo dermatitídu. Skontrolujte reakciu pokožky ľahko a roztierajte malé množstvo prostriedkov na zápästie. Ak po hodine na obaloch nie sú žiadne zmeny, potom streptokid nespôsobuje negatívnu reakciu.
 2. Ak je pocit pálenia na koži, sčervenanie, podráždenie alebo iné nepríjemné pocity, je nutné produkt odstrániť z krytov a omyť ho veľkým množstvom vody. Ak príznaky nezmiznú, mali by ste okamžite ísť do nemocnice.
 3. Používanie streptokidu lokálne viac ako dva týždne za sebou je zakázané. Ak sú pupienky späť, potom druhý kurz môže začať až po dvojtýždňovej prestávke.
 4. Optimálne je ošetrenie krytov dvakrát denne v rovnakých intervaloch.

Ako zotrieť tvár z miest na teenager? Zistite si tu.

Použiť masť

Na liečbu akné je najvhodnejšou masťou.

 • Na rozdiel od pokožky sa nerozšíri, nezkazí oblečenie a posteľnú bielizeň. Naneste ho ráno a večer v tenkej vrstve na zapálené miesta alebo na celú tvár. Predpranie pomocou špeciálneho gélu na problémovú pokožku, utrite kryty tonerom alebo dezinfikujte antiseptikom (napríklad Miramistin).
 • Už po 7 procedúrach sa drobivosť pokožky znižuje, počet čiernych bodov výrazne klesá, obálka nadobúda zdravší odtieň.
 • Deti mladšie ako dva roky, tehotné a dojčiace ženy nesmú byť liečené týmto liekom.

Foto: Počas liečby a prevencie nových vyrážok sa odporúča piť čistejšiu vodu

Aby bola terapia účinnejšia, odporúča sa zdržať sa zlých návykov, zavádzať v dennom menu ovocie, zeleninu, odmietať neproduktívne potraviny.

 • Je dôležité piť veľa minerálnej vody.
 • Dobrá detoxikácia zeleného čaju a úprava práce v čreve pomôže prírodnému jogurtu alebo kefíru.

Koža sa musí čistiť dvakrát denne, pretože bahno prispieva k aktivácii patogénnej flóry.

Ak nie je možné použiť špeciálny výrobok na umývanie, môže byť nahradený dechtovým mydlom - prírodným antiseptikom, ktorý podporuje hojenie a vysušuje pupienky. Ale nemali by ste ho zneužívať, aby neexistoval silný peeling.

recepty

Pri príprave kozmetických prípravkov na báze streptocidu je vhodnejšie použiť prášok, pretože tablety budú ešte potrebné mleté.

Foto: Streptocid sa odporúča len na liečbu mastnej kože

 • Akýkoľvek postup liečby je nežiaduci tráviť viac ako 2-3 krát týždenne na kožu náchylnú na tuk.
 • Suchá liečba sulfonamidom sa neodporúča. Ale môžete liečiť lokálne zápalové pupienky.

Príprava hovorcu doma

Chatterbox sa používa niekoľko desaťročí na liečbu zápalových a hnisavých procesov kože.

Môže sa kúpiť v lekárni, ale je dokonca jednoduchšie variť doma.

Existuje veľa receptov, ale najúčinnejšie sú uvedené nižšie.

 1. 10 tabliet Rozdrvte streptocid, jemne nalejte do nádoby so salicylalkoholom (40 ml). Samozretý prášok je zle rozpustný, veľké kusy môžu zostať, takže pred každým použitím sa produkt musí pretrepať.
 2. Chatka s levomycetinom (4 tablety), streptokid (10 tabliet), 30 ml kyseliny salicylovej a 80 ml gáfrového alkoholu. Všetko je dobre zmiešané a môže byť ošetrené výsledným zložením akné.

Je lepšie používať chatter na noc, po čistení pokožky tváre kontaminantov.

Foto: po očistení pokožky sa na tvár naniesol beanbag

Ráno je potrebné umývať a aplikovať hydratačný krém.

Okrem toho je počas liečby nežiaduce používať dekoratívnu kozmetiku a tiež pokryť kryty ultrafialovým žiarením.

masky

 • Pre mastnú pleť, masku prášku Streptocide a obyčajný detský prášok v rovnakých pomeroch a niekoľko kvapiek peroxidu vodíka 3%. Konzistencia by sa mala získať vo forme kvapalnej kyslej smotany. Pred spaním sa zmes rozloží na tenkú vrstvu na celú tvár a po 20 minútach sa odmyje teplou vodou.
 • Úzke póry môžu byť prípravky pripravené zo streptokidu a zubného prášku (každý z 15 gramov), na špičke noža zemiakového škrobu, bóra a kamenca (3 gramy). Zložky sa zriedia chladenou vriacou vodou a intenzívne sa miešajú, aby sa nevytvorili žiadne hrudky. V dôsledku toho by sa mala získať hustá a viskózna hmota. Aplikuje sa na tvár, vyhýbá sa zóne okolo očí 10-15 minút a opláchne sa studenou vodou.

Pri ťažkej forme akné je vhodná maska ​​s upokojujúcim a protizápalovým účinkom.

Ak to urobíte z času na čas, produkcia sekrécie tuku s mazovými žľazami sa zníži.

 • Aby ste to dosiahli, potrebujete 30 g prášku streptocidu, rovnakého množstva oxidu zinočnatého, 20 g sírovej a salicylovej masti, niekoľko kvapiek brezového dechtu.
 • Ak chcete zlomiť špecifickú vôňu poslednej zložky, môžete pridať 2-3 kvapky bergamotového esenciálneho oleja alebo rozmarínu, čajovníka. A v prípade prítomnosti jaziev - 5 kvapiek tekutého vitamínu A, čo podporuje zrýchlené regenerovanie krytu.
 • Produkt by sa mal používať raz denne každý druhý deň, trvať maximálne 20 minút a potom vypláchnuť tečúcou vodou.

Ak chcete zbaviť infekcie a súčasne uzdraviť rany, môžete vytvoriť masku z malého množstva streptocidu a šťavy z aloe.

Foto: aloe juice odstraňuje zápal

 • Vytlačte ju len z čerstvo narezaného listu. Šťava bude potrebovať toľko, aby získala hustú hmotnosť.
 • Do produktu môžete uviesť jód.
 • Túto masku nemusíte používať na celú tvár. Je určený na ošetrenie vyrážok na mieste. Po 15 minútach sa musí vyprať.

vodička

 • Levomycetin a streptokid na 5 g prášku, kyseliny boritej a kyseliny salicylovej pre 40 ml, zmes Dimexid 1% až 10 ml. Pomocou vatového tampónu alebo disku vyčistite čistú tvárovú pokožku raz denne a v prípade závažného zápalu dvakrát. Uistite sa, že vyplachujete výrobok za pol hodinu.
 • 2 g práškového streptocidu a levomycetínu zmiešaného so salicylovým a boritým alkoholom (v množstve 50 ml). Naneste lotion lokálne na oblasti pokryté úhormi, aby sa zabránilo zasiahnutiu na poškodené kryty.
 • Z hnisavých pupienkov vám pomôže zbaviť streptokidu - pol l. a tinktúra nechtíka - 50 ml. Na tvár sa pôsobí tampónom impregnovaným vo výslednom roztoku. Môžete však použiť škvrnu na pupienky a ponoriť do nej bavlnený tampón.

recenzia

Napriek skutočnosti, že Streptozid z akné má väčšinou pozitívne recenzie, nemôže byť použitý ako prostriedok na samoliečbu.

Dermatológovia sa dôrazne odporúčajú najprv konzultovať s lekárom, zistiť príčiny akné a v prípade potreby prekonať liečbu sprievodných ochorení.

Ale keďže väčšina ľudí nemá čas na to, veľa ľudí používa antibiotikum, dokonca bez toho, aby sa o nich poradilo.

Či streptokid pomáha s akné závisí od individuálnej reakcie organizmu.

Väčšina recenzií naznačuje, že liek je celkom účinný. Taktiež berie na vedomie svoje nízke náklady v porovnaní s reklamnými prostriedkami na akné.

Môže byť akné z kávy? Zistite si tu.

Pomáha Solcoseryl s akné? Čítajte ďalej.

Po tom, žiadna masť, žiadny prášok, žiadne tabletky Streptocide neprinesú uspokojivý výsledok.

Nedostatočná dlhodobá liečba nepovedie ani k dobrému.

Akné zmizne, ale mikróby nie sú úplne zničené, takže akonáhle je droga stiahnutá, opäť sa aktivujú. Preto lekár musí predpisovať takéto závažné lieky, určiť priebeh liečby striktne individuálne a za prítomnosti dôkazov.