Hlavná

Opar

Tsindol - inštrukcie o používaní zinku, indikácie, zloženie, vedľajšie účinky, analógy a cena

V prípade problémov s kožou, ktoré sa prejavujú ako plienka, opuch, filmová dermatitída, lekári predpisujú pacientom liek Tsindol. Tento lacný, ale účinný nástroj obsahuje oxid zinočnatý, ktorý má množstvo akcií. Vďaka svojej činnosti látka rýchlo a trvalo odstraňuje problémy. Pokyny na používanie lieku Zindol zahŕňajú informácie o indikáciách, mechanizme operácie a spôsobe, akým sa liek používa.

Suspenzia Tsindolu

Podľa prijatej lekárskej klasifikácie sa zinková skrutka Tsindol vzťahuje na protizápalové a sušiace prostriedky na vonkajšie použitie na pokožke. Suspenzia obsahuje oxid zinočnatý, ktorý liečí rôzne erupcie a zápaly, zjemňuje podráždenú pokožku. Vďaka tomuto širokému spektru účinku sa liek používa na opar, spánok, popáleniny, ekzémy, škrípy a škrabance, dermatitídu, plienkovú vyrážku.

štruktúra

Známa iba jedna forma uvoľňovania liečiva je Chinchol. V prípade potreby si z neho môžete vyrobiť masť - nechajte fľašu na poličke a čakajte na vytvorenie hustého sedimentu na dne. Potom sa kvapalina odčerpá, zmieša v rovnakých pomeroch s detským krémom a zinkovou masťou. Zloženie a opis pozastavenia:

Zakalené suspenzie bielej farby s charakteristickým zápachom

Koncentrácia oxidu zinočnatého,%

Zdravotný mastenec, etylalkohol, škrob, glycerín, voda

Sklenené fľaše s objemom 100 alebo 125 ml

Farmakodynamika a farmakokinetika

Ako súčasť emulzie je aktívnou zložkou oxid zinočnatý, ktorý má množstvo účinkov. V dôsledku tieto prostriedky patrí do kategórie dermotropic - má afinitu pokožky a dermis tkanív, má pozitívny účinok, čím sa znižuje intenzita a rozsah patológiou. Známe a spoločné vlastnosti lieku Zindol:

 • sušenie, adsorbovanie;
 • stieravý dezinfekčný prostriedok;
 • zníženie vylučovania a zvlhčovania;
 • protizápalové, odstránenie podráždenia;
 • antiseptikum.

Suspenzia aplikovaná na kožu tvorí albumínové soli s proteínovým albumínom a ďalej denaturuje iné proteíny. To vedie k zníženiu zápalového procesu, vysušovaniu pokožky a absorpcii škodlivých látok. Väčšina biologických molekúl, ktoré sa podieľajú na zápalovom alebo dráždivom procese, sú proteíny, a preto sú astringentné, sušiace účinky ovplyvnené vystavením sa im.

Kvôli denaturácii proteínových molekúl, suspenzia znižuje mocklóziu a exsudáciu, neumožňuje ďalšiemu rozvoju zápalu a podráždenia. Vrstva zničených bielkovín na povrchu kože tvorí ochrannú bariéru, ktorá chráni ranu pred infekciou, vytvára mikro prostredie pre optimálne hojenie. Táto vrstva neumožňuje prenikanie dráždivých látok. Použitie lieku Cindol v podložkách, plienkovú dermatitídu a ekzém chráni pokožku pred močom, pot, exsudátom. Kvôli stieravému účinku antiseptika sa prejavujú prejavy peelingu epidermis.

Indikácie na použitie

Lekári často predpisujú pozastavenie užívania lieku Tsindol - pokyny na použitie lieku obsahujú informácie o indikáciách. Tieto faktory zahŕňajú:

 • vyrážka filmom, dermatitída;
 • zaparenín;
 • potnichka;
 • ulceratívne lézie;
 • povrchové rany, škrabance, popáleniny vrátane slnka;
 • liečba ekzému v akútnom štádiu;
 • herpes simplex;
 • streptoderma;
 • trofické vredy, vredy;
 • ovčie kiahne, pupienky;
 • kontakt, alergická dermatitída.

TSindol z akné

Získaná zidolová masť alebo samotná škvrna odstraňuje zápal a odstraňuje malé pupienky. Pri liečbe akné zabraňuje tvorbe lézií vo veľkosti a výskytu vyrážky. Podľa návodu k hojeniu akné závesného antiseptikum sa nanáša vatovým tampónom alebo tampónom na problematickú pleť a zostane tam až do postupe sťahovania. Potom sa liek umyje teplou vodou.

Ak má pacient mastnú pokožku, môžete produkt opustiť cez noc, ale tento návod neodporúča takúto aplikáciu v suchom a citlivom type pokožky, pretože to vedie k nadmernému vysušeniu krytov. Na liečbu akné potrebujete niekoľko ošetrení kože. Podobne sa môže prostriedok použiť na hojenie po holení. To pomôže zabrániť výskytu intertrigo, podráždenia, malých pupienkov a pustúl, akýchkoľvek vyrážok.

Pri kiahní

Rodičia detí s ovčími kiahňami opúšťajú pozitívne pripomienky týkajúce sa použitia lieku Zindol na liečbu vyrážok. Znamená tiež vysušuje vyrážky, nie popáleniny, non-značenie, na rozdiel od zelenej krmivo, urýchľuje hojenie rán bez zjazvenie aj na mieste hlboké vredy. Liečba vyrážok sa podľa pokynov vykonáva niekoľkokrát denne.

S herpesom na perách

V dôsledku čiastočného dezinfekčného a sušiaceho účinku môže byť Tsindol použitý na liečbu herpesových vezikúl na perách. Odporúča sa začať používať hovorca pri prvých prejavoch ochorenia - keď je pocit svrbenia a pocit mravčenia. Suspenziu naneste v tenkej vrstve, najlepšie pred spaním. Podľa pokynov by mali herpesové prejavy po dobu 3-4 dní zmiznúť.

Tsindol s pochybnosťami

Ak chcete odstrániť vyrážku plienky a prejavy dermatitídy plienky, použite chilli Tsindol. Znižuje množstvo sekrécie tekutiny v tkanivách, charakteristické pre zápal a vytvára ochrannú vrstvu. To chráni kožu pred prenikaním infekcie, vysušuje intertrigo a normalizuje stav kože. V dôsledku regenerácie buniek liek zlepšuje metabolické procesy.

Ako používať Tsindol

Podľa pokynov pred použitím Zindolu jemne opláchnite poškodenú pokožku teplou vodou a dôkladne vysušte pomocou mäkkej uteráčky. Nechajte pokožku 10-15 minút vonku, aby ste urýchlili sušenie. Suspenzia pretrepte, kým sa nedosiahne jednotná konzistencia, aplikujte liečivo do tenkej rovnej vrstvy. Pre pohodlie môžete použiť vatový tampón alebo disk.

Kompozíciu ponechajte na koži niekoľko hodín, opláchnite ju teplou vodou. opakujte spracovanie až 4-6 krát za deň. Trvanie liečby liekom Zindol je 3 - 30 dní v závislosti od stupňa poškodenia a závažnosti priebehu ochorenia. Pri liečbe závažných zdravotných masky sú používané - suspenzia sa aplikuje na pokožku, vľavo vonku pred sušením, je pokrytá tkaninou alebo gázy a udržiavaná cez noc. Ráno sa maska ​​odmyje, na pokožku sa aplikuje tonikum a hydratačný krém.

Pri liečbe popálenín sa používa bandáž so suspenziou. Podľa pokynov sa musí zmeniť v prípade potreby kvôli taktike terapie rán. Vždy sa obväz musí opätovne spracovať emulziou. Pre deti je možné z preventívnych dôvodov aplikovať zavesenie na miesta pokožky, ktoré prichádzajú do kontaktu s mokrou bielizňou. Pri liečbe malých slnečných alebo tepelných popálenin, škrabancov, rany sa Tsindol nanáša na postihnutý povrch tenkou vrstvou a pokryje sa gázovým obväzom.

Od prvých príznakov prejavu dermatitídy plienky u detí (sčervenanie, plienková vyrážka, podráždenie pokožky) je možné aplikovať ošetrenie suspenzie. Postup sa vykonáva trikrát denne alebo po každej zmene plienky, plienky u dieťaťa. Liečivo sa aplikuje iba zvonka, kompozícia sa má vyhnúť v očiach, v ústach, pri pustulárnych vyrážkach.

Počas tehotenstva

Vzhľadom na skutočnosť, že suspenzia sa aplikuje zvonku a nie je absorbovaná do systémového krvného obehu, môže byť použitá u tehotných a dojčiacich žien. Indikácie na použitie sú ekzém, potenie, alergická dermatitída, zápal, pupienky a svrbenie pokožky. Suspenzia sa aplikuje na postihnuté oblasti pokožky a aplikuje sa, kým nie je stav normálny. Tiež je dobré použiť na ošetrovanie rán, škrabancov, škrabancov a miest hmyzu. Liečivo sa aplikuje na vyčistenú suchú pokožku, zostáva až do začiatku vylúčenia, je umyté. Po očistení je žiadúce použiť zvlhčovač.

Tsindol pre novorodencov

Podľa návodu, Tsindol pre dojčatá používaných na liečbu ovčie kiahne, kožné ochorenia, rany, rezné rany, uhryznutia, alergické vyrážky, diatéza, vlhký, a opary. Odpruženie účinne eliminuje sčervenanie na mieste vyrážok, olupovanie, zápal, zmierňuje svrbenie. Aplikuje sa na čistú, suchú pokožku dieťaťa, ktorá môže byť predtým mazaná detským krémom.

Ak sa liečí horúčka, horná časť je pokrytá obväzom zo sterilného obväzu. Kuracie kiahne sa majú ošetrovať 1-2 krát denne. Pri plienkovej dermatitíde, potenie, plienkovej vyrážke sa používa nasledujúca schéma liečby:

 1. Ráno opláchnite pokožku slabým ružovým roztokom manganistanu draselného.
 2. Dehydratujte pokožku mäkkou utierkou, naneste suchú tkaninu na suchú pokožku a nechajte dieťa vo vzduchu, aby sušilo liek.
 3. Počas dňa opakujte liečbu podľa potreby - utrite pot, umyte pokožku a aplikujte odpruženie. Niekoľko dní zmizne problém.
 4. Pre deti je zakázané dať na tvár hovorcu.

Liekové interakcie

Podľa týchto pokynov na použitie neexistujú žiadne informácie o liekových interakciách lieku Zindol s inými liekmi. Lekári odporúčajú, aby nepoužívali silné dráždivé sušiace činidlá spolu s paličkou, aby sa zabránilo vysychaniu pokožky. Pri používaní suspenzie sa pokúste mokré miesto na ošetrenie a nečistite ho mydlom, čo znižuje účinnosť liečby.

Vedľajšie účinky a predávkovanie

Podľa recenzií je pacientovi dobre tolerovaná liečba Tsindolom. Možné vedľajšie reakcie, ktoré sú mimoriadne zriedkavé, sú opísané nižšie a s vývojom takýchto reakcií stojí za to opustiť užívanie drogy a nahradiť ju mäkšou:

 • alergie, pruritus, hyperemia;
 • vyrážky na koži, začervenanie, pocit pálenia;
 • podráždenie, výskyt pustulárnych vyrážok.

kontraindikácie

Jediný kontraindikovaný v návode na použitie Tsindola sú precitlivenosť na oxid zinočnatý, alebo sú alergickí na zložiek zloženie, náterového prostriedku na kožu u detí do jedného roka, k pustulózne vyrážku. Liek sa používa s opatrnosťou na mliečnych žľazách počas dojčenia, nie je používaný v oftalmológii.

Obchodné a skladovacie podmienky

Suspenzia s antiseptickými vlastnosťami môžete kúpiť bez lekárskeho predpisu. Skladuje sa pri teplote neprevyšujúcej 30 ° na suchom, tmavom mieste. Čas použiteľnosti je obmedzený na dva roky.

analógy

Liečivo má iba priame analógy, podobné ako u účinnej látky, oxid zinočnatý, prejavujúci sa terapeutický účinok. Najznámejšie náhradné prípravky pre suspenziu sú nasledujúce vonkajšie činidlá:

 • Desitin;
 • Diaderm;
 • Linen z oxidu zinočnatého;
 • Zinková masť;
 • Pasta zinku;
 • Protopic;
 • Söder.

Cena Zindolu

Tento liek môžete kúpiť v lekárňach alebo prostredníctvom internetu. Pri kúpe dbajte na dátum použiteľnosti výrobku. Približné ceny liekov, ich analógov:

Tsindol

Popis je aktuálny 06/18/2014

 • Latinský názov: Cindol
 • ATX kód: D02AB
 • Účinná zložka: Oxid zinočnatý
 • výrobca: Moskovská farmaceutická továreň (Rusko)

štruktúra

V 100 ml suspenzie obsahuje 12,5 g oxid zinočnatý, 12,5 g škrob, 20g glycerol, 12,5 g lekárskyho mastenca, 20 g etylalkoholu 70% a až 100 g destilovanej vody.

Forma vydania

Liek Tsindol je dostupný ako suspenzia v sklenených fľašiach s objemom 100 a 125 ml.

Farmakologický účinok

Liek má adstringentné, sušiace a antiseptické účinky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Terapeutické účinky lieku sú spôsobené prítomnosťou v jeho zložení oxid zinočnatý, vykresľovanie na sušenie pokožky, stieracie, protizápalové, antiseptické a adsorpčné pôsobenie.

Kvôli týmto vlastnostiam sa Tsindol odvoláva dermatotropné lieky - Má pozitívny účinok na kožné tkanivo a dermis, čo znižuje závažnosť a intenzitu patologických procesov, ktoré sa v nich vyskytujú.

Suspenzia aplikovaná na kožu tvorí soľ proteínu bielkovina - albumináty, denaturáciu iných proteínov. Tento účinok je veľmi dôležité pre vysúšanie pokožky, zníženie zápalu, ako aj absorbovať škodlivé látky, pretože väčšina biologických molekúl, ktoré sa podieľajú na zápalu a podráždenie pokožky, - proteínových štruktúr.

S schopnosťou denaturovať proteíny znižuje sekréciu tekutín a tiež znižuje závažnosť podráždenia a zápalu. Vrstva denaturovaných bielkovín na pokožke tvorená pôsobením suspenzie vytvára ochranný film chrániaci postihnutú pokožku pred infekciou a tiež vytvára mikroprostredia, priaznivé pre liečivé procesy. Vďaka tejto ochrannej vrstve je pokožka chránená pred škodlivými faktormi životného prostredia, ako aj rôznymi dráždivými látkami. Okrem toho Tsindol zmäkčuje podráždenú pokožku.

Indikácie pre použitie lieku Zindol

Liečivo je indikované na použitie v nasledujúcich podmienkach:

 • potnichka;
 • zaparenín;
 • preležaniny;
 • rezy a škrabance;
 • dermatitída, vrátane alergických, kontaktných a "plienkových";
 • slnečné a tepelné popáleniny;
 • ekzém v čase jeho zhoršenia;
 • streptoderma;
 • ulcerózne lézie na pokožke (vrátane trofické vredy);
 • herpetické erupcie.

kontraindikácie

Liek je kontraindikovaný pri precitlivenosti na zložky, ktoré tvoria liek.

Nežiaduce účinky

Pri použití suspenzie Zindolu, alergické reakcie, ktoré sa objavujú na mieste aplikácie drogy. Alergické reakcie sa môžu prejaviť vo forme svrbenie, vyrážka alebo červeň v oblasti pokožky liečenej liekom. V prípade výskytu takýchto alergických reakcií je potrebné zastaviť používanie suspenzie Zindolu a tiež odmietnuť použitie externých prostriedkov, ktoré obsahujú oxid zinočnatý.

Pokyny na použitie Zindolu (metóda a dávkovanie)

Pred použitím suspenzie Zindolu je potrebné postihnutú pokožku umyť teplou vodou a potom ju dobre vysušiť. Potom musíte vziať fľašu s liekom Zindol a starostlivo pretrepávať suspenzie, až kým obsah nezíska rovnomernú konzistenciu. Potom sa palička nanáša niekoľko hodín na postihnuté oblasti pokožky (ako masť) na tenkú vrstvu, po ktorej sa prípravok vymyje pokožkou teplou vodou. Koža sa ošetruje 4-6 krát denne.

Dĺžka trvania liečby závisí od rozsahu lézie a môže byť niekoľko dní alebo mesiac.

Pokyny týkajúce sa lieku Tsindol za rôznych podmienok

 • S ťažkými léziami pokožky: Liečba sa vykonáva maskou so Zindolom. Liečivo sa aplikuje na kožu, potom sa nechá vyschnúť na otvorenom vzduchu, potom sa pokryje gázou alebo kúskom tkaniva a v tejto forme sa nechá cez noc.
 • Na liečbu rán a popálenin: Na postihnutom mieste pokožky sa aplikuje obväz, ošetrí sa suspenziou Tsindol. V prípade potreby môže byť obväz zmenený na nový.
 • Pre deti: Na účely prevencie môže byť prípravok aplikovaný na miesta pokožky, ktoré prichádzajú do kontaktu s mokrým bielizníctvom.
 • Pri liečbe poranení, škriabania a poškriabania, ako aj teploty a spálenia: Suspenzia Tsindolu sa aplikuje v tenkej vrstve na postihnuté miesta. Ak je to potrebné, postihnutú oblasť môžete pokryť gázovým obväzom.
 • Pri plienkovej dermatitíde u detí: Pri prvých príznakoch vyrážky plienok, sčervenania alebo malých podráždení pokožky sa pokožka dieťaťa ošetrí 3-krát denne alebo vždy po nahradení plienky.

Ak používate výrobok, nedovoľte mu vstúpiť do úst alebo do očí. Je tiež dôležité mať na pamäti, že liek nie je určený na liečbu pustulárnych vyrážok, takže používanie suspenzie Zindolu by sa malo vykonávať iba na tých miestach kože, ktoré nie sú infikované.

predávkovať

Nie sú hlásené prípady predávkovania liekom Tsindol.

interakcie

Interakcia lieku s inými liekmi nie je opísaná.

Obchodné podmienky

Liečivo sa vydáva v lekárňach bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania

Liečivo sa má uchovávať pri izbovej teplote na mieste, ktoré je deťom nedostupné.

Dátum vypršania platnosti

Pre novorodencov

Liečivo nemá negatívny vplyv na pokožku dieťaťa, takže sa môže používať bez strachu ani pre novorodencov. V tomto prípade neaplikujte Susandu Tsindolu na pokožku tváre, pretože to môže spôsobiť vzhľad odlupovania.

Pokyny pre novorodencov

 • Ráno si kúpte dieťa vo vode roztoku manganistanu draselného (voda by mala byť farbená slabo ružovou farbou).
 • Preskúmajte telo dieťaťa uterákom a následne ošetrujte všetky miesta, ktoré sú pokryté vyrážkou. Potom sa musí suspenzia vysušiť na holé koži pod širým nebom.
 • Počas dňa, ak je to potrebné, opätovne spracujte postihnuté oblasti. Napríklad, ak je dieťa veľmi potené alebo by malo byť nahradené mokrými plienkami.
 • Večer by ste mali kúpiť dieťa vo vode manganistanom draselným.

Spravidla s touto liečebnou schémou dermatitída plienky môže byť vyliečená v priebehu niekoľkých dní.

synonymá

Desitin, Liniment Oxid zinočnatý, Cestoviny Zincová, Cream Diaderm, Masť zinok.

Počas tehotenstva a laktácie

Tsindol pomáha vyrovnať sa sudamen, ekzém, zápalové erupcie, s alergickou dermatitídou, svrbenie, a tiež s malými pryshchikami, ktoré sa môžu objaviť počas tehotenstva.

Zvyčajne je koža žien počas tehotenstva náchylná k odlupovaniu, tvorbe pupienkov, dermatitída, červeň, a tiež rôzne druhy podráždenia - so všetkými týmito príznakmi, Tsindol robí vynikajúcu prácu. Navyše sa liek môže použiť aj na ošetrenie škrabancov, rezov a uhryznutí hmyzom.

Recenzie o Tsindole

Vzhľadom na svoju účinnosť a nízku cenu lieku Zindol má liek na svete veľa pozitívnych recenzií. Záves sa dokonale vyrovná s mnohými dermálnymi problémami dospelých aj detí, a tak prakticky nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky.

Veľa pozitívnej spätnej väzby spojené s kašou s nehnuteľnosťami Tsindola upokojujú podráždenie po holení (vrátane oblasti slabín), rovnako ako na prevenciu výskytu začervenanie, pľuzgierov a vyrážok.

Recenzie Tsindol na ovčie kiahne opustili mnohých rodičov, ktorí liečili vyrážky zo svojich detí. Berú na vedomie, že rozhovor Zindol nezanecháva stopy ako iné drogy (napríklad, Zelenka), zatiaľ čo dobre suší ovčie kiahne vyrážka a urýchľuje čas liečenia rany bez toho, aby zanechal akékoľvek jazvy ani na tých miestach, kde boli hlboké rany. Aplikáciou Tsindolu na ovčie kiahne rodičia poznamenali, že liek nespôsobuje poškriabaniu kože, takže nie je problém s aplikáciou na pokožku dieťaťa. Negatívne odpovede boli najčastejšie ponechané rodičmi, ktorí nemajú čas na vyliečenie ovčích kiahní niekoľkokrát denne.

Mnohí ľudia hovorili o použití pozastavenia akné. Recenzie o lieku Tsindole boli v tomto prípade často pozitívne - liek znižuje zápal a liečí malé vyrážky. Existovali však aj negatívne recenzie, ktoré zanechali tí ľudia, ktorým nepodporil použitie akéhokoľvek pozastavenia lieku Tsindol akné. Stojí za zmienku, že ponechanie negatívnych recenzií pri používaní Zindolu z akné vyjadrilo, že v žiadnom prípade nedošlo k žiadnemu zhoršeniu situácie.

Niektoré recenzie sa venujú skutočnosti, že ľudia chceli kúpiť masť Qingdol v lekárni, ale v inej forme, okrem pozastavenia, droga nie je uvoľnená.

Cena Zindolu, kde kúpiť

V rôznych lekárňach sa cena brošne Chinchol pohybuje od 62 do 84 rub na fľašu na 125 ml.

Tsindol

Chinchol je externý dezinfekčný prostriedok s antiseptickými vlastnosťami. Používa sa pre deti od veku dojčaťa a dospelých s problémovou kožou.

Účinná látka v prípravku - oxid zinočnatý, ktorý aktivuje prácu buniek, táto forma nie je masť, Tsindol je suspenzia.

V tomto článku budeme zvážiť, prečo lekári predpisujú liek Tsindol vrátane pokynov na použitie, analógov a cien tejto drogy v lekárňach. REÁLNE PRIPOMIENKY ľudí, ktorí už použili Tsindol, si môžete prečítať v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Liečivo sa predáva ako biela alebo sivá suspenzia na vonkajšiu liečbu. Roztok 125 mg sa naleje do hnedých sklenených fliaš, uzavretých dvoma viečkami. Prvým z nich je tesniaci korok. Je potrebné dbať na to, aby zmes netečila, keď sa pretrepávala a nestala sa v hustej kôre na stenách liekovky. Druhá z nich je bežná plastová skrutka.

 • Suspenzia obsahovala 12,5g 100 ml oxidu zinku 12,5g škrobu, 20 g glycerolu, 12,5g lekársku mastenec, 20 g etylalkoholu 70%, a až 100 g destilovanou vodou.

Farmakologický účinok: liek má adstringentné, sušiace a antiseptické účinky.

Indikácie pre použitie Tsindol

Tento liek je indikovaný na použitie pri povrchových poraneniach kože vrátane - sprevádzaných zápalovými procesmi.

Indikácie Tsindola za prítomnosti zaparenín, potnichki, dermatitída rôzneho pôvodu (vrátane kontaktnej, alergické a pelonochny), preležanín, rán na povrchu kože, rezné rany, škrabance, solárne alebo popáleninami, vredov a kožných lézií (vrátane trofických vredov).

Tiež tento liek môže byť použitý pri ekzémoch (počas exacerbácie), herpetických erupcií a streptodermy.

Farmakologický účinok

Zloženie tohto liečiva obsahuje všetok známy oxid zinočnatý, ktorý má antiseptické vlastnosti a hojenie rán. Ak je účinná látka, vysušuje oblasť poškodenia kože, vytvára na nej ochranný film a chráni ranu pred kontamináciou. Navyše liečivo podporuje regeneráciu tkanív a odstraňovanie zápalových procesov, zlepšuje metabolizmus v postihnutej oblasti.

Tsindol preniká do problémových oblastí kože a ničí škodlivé mikroorganizmy, ktoré spôsobili zápalový proces. Liečivo tiež odstraňuje existujúce pupienky a akné a zabraňuje vzniku nových formácií.

Návod na použitie

Podľa návodu na použitie je zavesenie Zindol určené na vonkajšie použitie. Pred použitím sa odporúča uistiť sa, že na liek nie je žiadna precitlivenosť. Za týmto účelom je malá otvorená oblasť zdravého pokožky, napríklad ohyb na lakeť, aplikovaná trochu Zindol. Ak sa za 15 minút nezobrazí sčervenanie, pálenie alebo svrbenie, liek sa môže použiť na liečbu.

Suspenzia sa aplikuje na postihnuté oblasti pokožky v tenkej a rovnej vrstve. Suspenzia sa môže aplikovať na kožu bavlneným tampónom, ak je objem ošetrenej plochy malý. Ak je oblasť dostatočne veľká, použite kus vaty alebo kozmetický disk. Kompozícia sa ponechá na koži niekoľko hodín a potom sa umyje obyčajnou teplou vodou. Liečba kože je 4-6 krát denne.

Trvanie liečby sa má zvoliť individuálne, závisí od závažnosti ochorenia a od výskytu tohto ochorenia. Na stanovenie presného trvania liečby je potrebné konzultovať s dermatológa. Zvyčajne po 7 dňoch používania lieku Zindol sa klinický účinok stáva viditeľným. V prípade potreby môže byť Tsindol kombinovaný s antibiotikami.

Nájdené prísaha nepriateľské huby hubu! Nechty budú vyčistené za 3 dni! Vezmite si to.

Qingdong návod

Liečivo Tsindol je liek, ktorý obsahuje oxid zinočnatý, ktorý má protizápalový a sušiaci účinok na pokožku, keď sa používa zvonku. Liečivo je spravidla predpísané pre rôzne vyrážky na koži sprevádzané zápalom. Tsindol má pomerne širokú aplikáciu, pretože oxid zinočnatý má schopnosť zmäkčiť podráždenú pokožku. Používa sa pri liečbe dermatitídy, ekzému, vyrážky plienky, vredov, škriabania, odrenín atď.

Chill (suspenzia)

V súčasnosti sa liečivo uvoľňuje v kvapalnej forme, čo je suspenzia, často označovaná ako skrutka. V žiadnej inej forme prípravy sa nevykonáva. Na pojednávaní sa však často objavuje názov lieku zindol masť. Faktom je, že farmaceutický priemysel ešte nevyrába masť obsahujúcu oxid zinočnatý pod týmto názvom. Napriek tomu, ak je to potrebné, príprava tejto formy sa môže pripraviť nezávisle.

Získajte masť Tsindolu

Získajte masť Qingdol je dosť jednoduchá doma. Liečivo s liekom, ktoré je v injekčnej liekovke, má byť ponechané pri izbovej teplote, aby sa usadil. Keď sa na spodnej časti nádoby vytvorí hustá zrazenina, môže sa oddeliť vypúšťaním kvapaliny, ktorá je na vrchu.

Látka pripomínajúce hustú masť pre ľahšiu aplikáciu na pleťový krém, do ktorého sa pridá (deti), v ktorých sa zložky miešajú v rovnakých častiach. Avšak, lekári v nutnosti použiť masti, ktoré obsahujú zinok stále odporúčame použiť ready-made liekov, ktoré sú voľne k dispozícii na kúpu v lekárni (zinok masti, Desitin a ďalšie).

Zloženie Tsindol

Aktívna zložka suspenzie zindolu je oxid zinočnatý, ktorého obsah je vyjadrený v množstve 12,5 gramov na každých 100 mililitrov liečiva. Doplňte pomocné zložky vo forme lekárskyho mastenca, škrobu, glycerínu, ako aj 70% etylalkoholu a destilovanej vody.

Na lekárnických poliach sa suspenzia zindolu na vonkajšie použitie nachádza v sklenenej fľaši z tmavého skla s objemom 125 mililitrov.

Svedectvo Tsindol

Liečivo je indikované na použitie v nasledujúcich podmienkach:

 1. V prítomnosti vyrážky plienky;
 2. V prítomnosti potu;
 3. Pri dermatitíde (plienka, kontakt, alergia);
 4. V prítomnosti detských vredov;
 5. V prítomnosti rán na povrchu kože;
 6. V prítomnosti škrabancov, rezov;
 7. So spáleninami alebo tepelnými popáleninami;
 8. V prítomnosti ulceróznych lézií kože vrátane trofických vredov;
 9. Pri ekzémoch v období exacerbácie;
 10. V prítomnosti herpetických vyrážok;
 11. So streptodermou.

Kontraindikácie Tsindol

Nepoužívať tento liek v prípade, že pacient odhalila prítomnosť neznášanlivosti zložiek liečiv, najmä účinnú látku, a alergická reakcia na oxid zinočnatý.

Zingol vedľajšie účinky

Vedľajšie účinky, ktoré sa vyskytli pri používaní lieku, boli iba lokálne a prejavili sa vo forme alergických reakcií, ktoré sa prejavili závažným svrbením a začervenaním v ošetrovaných oblastiach kože. V tomto prípade sa odporúča prerušiť používanie prípravku na opláchnutie miesta jeho aplikácie a naďalej odmietať používanie akýchkoľvek externých prostriedkov obsahujúcich oxidy zinočnatých.

Aplikácia Tsindol

Na liečenie postihnutej pokožky liekom zindol je predovšetkým potrebné predbežne ošetriť oblasť pokožky, ktorú treba aplikovať s liekom. Takéto ošetrenie spočíva v tom, že miesta, ktoré sa majú ošetriť, sa premyjú teplou vodou a sušia sa.

Aby bola dosiahnutá jednotná konzistencia, injekčná liekovka s liekovou suspenziou musí byť pretrepávaná a potom aplikovaná na postihnuté miesto pokožky vo forme tenkej rovnej vrstvy s použitím bavlnených púčikov pre malé rozmery liečenej oblasti. V prípade, že je oblasť pokožky, ktorá sa má ošetriť, dostatočne rozsiahla, naneste najlepšie liečivo pomocou kozmetických diskov alebo vatových tampónov.

Po aplikácii by mal zindol ponechať niekoľko hodín na koži a potom opláchnuť vodou pri izbovej teplote. Takéto postupy by sa mali vykonávať až šesťkrát denne. V závislosti od závažnosti lézie a rýchlosti, s akou dochádza k hojeniu postihnutej oblasti kože, sa tiež určuje dĺžka trvania liečby, ktorá môže trvať niekoľko dní až niekoľko týždňov.

V prípade vážneho poškodenia kože sa odporúča aplikovať terapeutické masky z suspenzie, ktoré sa majú aplikovať na postihnutú oblasť a nechať ju vysušiť. Keď je ošetrená oblasť vysušená, naneste na ňu ľahký obväz a nechajte ju až do rána. Potom po umývaní pokožky môže byť koža ošetrená tonikom a zvlhčená krémom.

Poškodenie povrchov a rany sa ošetrí aplikáciou obväzu, ktorý sa lieči liekom. Jeho náhrada by sa mala podľa potreby vykonať v súlade s plánom na vykonávanie lekárskych procedúr.

V pre liečenie malé poruchy integrity kože vo forme prúdu alebo trhliny, a solárne alebo popáleniny exprimovaný iba suspenzia začervenanie sa môže aplikovať priamo na kožu a v prípade potreby na pokrytie gázy handričkou.

Pre malé deti, ktorých koža je vystavená mokrému oblečeniu, je možné použiť suspenzie a ošetrovať problémové oblasti na preventívne účely.

Pri vývoji dermatitídy v plienke sa má liečba okamžite začať prvými príznakmi sčervenania kože alebo výskytom vyrážky plienky. Liečba sa musí vykonať najmenej trikrát denne alebo po každej výmene bielizne, ak je to potrebné.

Liečivo sa používa iba na vonkajšiu liečbu av tých oblastiach pokožky, ktoré nemajú známky zápalu, pretože spektrum terapeutického účinku lieku sa nevzťahuje na pustulárne vyrážky. Pri práci so zavesením by ste mali ochrániť oči a zabrániť ich vniknutiu do ústnej dutiny, čo je obzvlášť dôležité pri liečbe dieťaťa.

Tsindol pre deti

Je známe, že dokonca aj menšie lézie na tenkú pokožku novorodenca môžu byť plné vážnych následkov na stav jeho zdravia. Koniec koncov, taká tenká a tenká kôra dieťaťa stále zohráva úlohu ochranných, termoregulačných a respiračných funkcií tela. Preto potrebuje viac starostlivosti ako koža dospelého.

Jedným z najvhodnejších liekov z hľadiska účinnosti a bezpečnosti je Tsindol najlepšie vhodný na ochranu jemnej pokožky dieťaťa pred všetkými druhmi chorôb a podráždenia.

Keďže pokožka raného dieťaťa je schopná vysokej absorpcie, mala by byť selektívna, aby si vybrala nápravu. Avšak suspenzia Tsindol, ktorá sa používa ako lokálne antiseptikum, má takú kompozíciu, ktorá môže poskytnúť pokožku v dôsledku sušenia a dezinfekcie bez toho, aby spôsobila najmenšiu škodu.

V záujme rýchlej obnovy je použitie lieku pre dojčatá povolené niekoľkokrát denne.

 • Pripravte miesto na spracovanie kože, ktoré treba vyčistiť a vysušiť;
 • Pomocou bavlneného tampónu naneste liečivo do postihnutej oblasti;
 • Vrstva prípravku, ktorá musí byť tenká, aby sa nechala úplne vysušiť a potom sa umyla teplou vodou;
 • Ako zotavenie sa množstvo aplikácie drogy postupne znižuje na minimum;

Ak koža dieťaťa reagovala na aplikáciu lieku s svrbením a vyrážkami, mala by sa okamžite umyť a navštíviť pediatr. Lekár vám pomôže vybrať si alternatívnu liečbu.

Počas tehotenstva

Byť úplne bezpečné, Tsindol liek môže robiť tehotná žena v dobrom úžitku, pomohol jej vyrovnať sa s konkrétnymi kožnými problémami spojené s jej postavenie, ako je začervenanie alebo olupovanie a tvorbe vyrážok a všetky druhy podnetov.

Na odstránenie takýchto problémov postačí, aby sa suspenzia aplikovala na problémové oblasti pokožky, kým sa stav normalizuje.

Tiež kvôli bezpečnosti lieku môže tehotná žena bez obáv o zdravie plodu ošetriť kašu akýmkoľvek škrípaním, poškriabaním alebo hmyzom. Navyše, činidlo je schopné vytvoriť ochrannú vrstvu na povrchu kože, čo veľmi urýchľuje zotavenie a zabraňuje vstupu infekcie na poškodený povrch.

S olupovaním a sčervenaním kože tváre môžu tehotné ženy používať masky od firmy Zindol. Odlúpnite pokožku a osušte ju. Naneste liek a nechajte úplne vysušiť, kým sa nerozpadne. Potom opláchnite teplou vodou. Aby ste predišli vysušeniu pokožky, odporúča sa používať intenzívne hydratačný krém.

Tsindol s kiahňou kiahňou

Liek Tsindol môže byť veľmi úspešne použitý pri liečbe ovčieho kiahne u detí, ak ho používate namiesto zelených. Tí rodičia, ktorí liečili deti používajúci pozastavenie, poukazujú na svoju účinnosť a dokonca na niektoré výhody oproti tradičnej liečbe.

 • Liečivo má dobrý účinok na sušenie;
 • Dieťa si nemôže sťažovať, že si pokožku lubrikuje s drogou;
 • Odpruženie nezanecháva stopy na koži, ako sa ukáže v prípade zelene;
 • Liek pomáha urýchliť hojenie pockmarkov;
 • Liečivo prispieva k oživeniu kože a nezanecháva jazvy ani tam, kde boli vredy hlboké.

Z nedostatkov pri liečbe ovčieho kiahne Tsindol možno sotva môžeme konštatovať, že sa musí používať častejšie ako zelená.

TSindol z akné

Liečba je skvelým nástrojom v boji proti akné, pretože môže odstrániť zápal kože, znižuje jej vplyv na veľkosť akné a zabraňuje tvorbe nových vyrážok.

Pri vykonávaní liečebného postupu možno použiť vatové tyčinky alebo tyčinky, čo suspenzie na problémových oblastí pokožky a na výstupe sušiť a následne vysušil odlupovať vrstvy a ohriatej vody na umývanie.

Niektoré ženy, ktoré bojujú proti roztrhnutiu akné, nechávajú liek na tvári pokožku po celú noc. Je to dosť efektívna možnosť, ale je to kontraindikované pre tých, ktorí majú príliš suchú pokožku. V opačnom prípade ju môže Tsindol vysušiť až do bodu odlupovania. Preto nepreháňajte procedúry, aby ste nezískali požadovaný účinok.

Je potrebné mať na pamäti, že pozastavenie je dostatočne účinné na odstránenie akné na tvári a včasné spracovanie, spravidla pomôže dosiahnuť dobré výsledky.

Okrem toho môže Tsindol pomôcť pokožke, ktorá je v dôsledku holenia náchylná na podráždenie. Takéto ošetrenie sa môže naplánovať na noc a ponechať liek na koži až do ranného spláchnutia. Navyše, suspenzia nielen pomáha pokožke zbaviť sa podráždenia, ale tiež zabraňuje výskytu vyrážok vo forme malých pupienkov a pustúl. Tento postup je možné používať pravidelne v oblasti depilácie: na nohách, v podpazuší av oblasti bikín.

Analógy Tsindolu

Liečivo vo forme suspenzie analógov Tsindolu, to znamená liekov s podobným terapeutickým účinkom, ale nemá žiadnu inú účinnú látku. Vyskytujú sa v lekárni police tak prípravky synonymá Tsindola tie, ktoré obsahujú rovnaké oxid zinočnatý ako účinnú zložku a môže byť doplnené ďalšími podpornými komponentmi. Synonymá pre zavesenie zindol:

 1. Masť dezicinu na vonkajšie použitie;
 2. Diaderm krém na vonkajšie použitie;
 3. Liniment Oxid zinočnatý pre vonkajšie použitie;
 4. Masť Zinok pre vonkajšie použitie;
 5. Zinková pasta na vonkajšie použitie.

Cena Tsindol

Droga nie je doručená do lekární v hotovej forme, ale je pripravená priamo vo svojom osobitne určenom oddelení. Na vykonanie zavesenia je k dispozícii štandardný recept. Náklady na lieky je relatívne lacná a môžu mierne líšiť v závislosti na mieste výroby, ale priemerná cena za jednu fľaštičku závesného Tsindol musieť platiť viac ako sto desať rubľov.

Doba skladovania liekov

Keďže suspenzia sa pripravuje priamo v lekárni a má krátku trvanlivosť, pri nákupe lieku by mal vždy venovať pozornosť dátumu jeho výroby.

Uchovávanie lieku by malo byť zabezpečené v tmavých priestoroch pri teplote nepresahujúcej tridsať stupňov, kde nie sú zdroje tepla a nie je priame slnečné žiarenie.

Uvoľňujú liek Tsindol z drogérií bez predpisovania lekára.

Tsindol Recenzie

Recenzie o lieku svedčia o jeho vynikajúcej reputácii pri riešení kožných problémov. Liečivo sa považuje za efektívne dostupné a lacné, čo je dôležité.

Pri posudzovaní recenzií vďačních pacientov je liek schopný pomôcť dospelým aj deťom a dokonca ani novonarodené dieťa nebude cítiť žiadne vedľajšie účinky pri použití suspenzie lieku Tsindol.

Niekedy došlo k nejakej neúčinnosti lieku v súvislosti s liečbou akné a odstránením akné. Z tohto dôvodu má negatívna spätná väzba ich miesto. Pri posudzovaní vplyvu tejto drogy možno tvrdiť, že neexistuje nízka účinnosť nástroja, ale príliš veľké očakávania, ktoré nie sú odôvodnené.

Osobitné miesto medzi pozitívnymi hodnoteniami je schopnosť Zindolu upokojiť podráždenie pokožky, ktorá bola oholená. Bikiniová zóna, včas spracovaná liekom, neruší ženy vôbec so začervenaním a bolestivými vyrážkami.

Tu sú výňatky z najnovších recenzií, ktoré zostali na lieku:

Bolo to obdobie, kedy som bol tvárou tvárou v tvár akné. Zdá sa, že jeden odchádzal, ten druhý už stráži svoje miesto. Po dlhú dobu bola trýznená a nevedela, ako s nimi bojovať. Šiel som k lekárovi. A, oh, zázrak! Za dva týždne mi zostal dlhotrvajúci problém. A to všetko a to bolo nevyhnutné, aby sme roztrhli tvár s chatrinkou Tsindol. Dievčatá, ktoré majú takéto problémy. Odporúčam.

· Kto vie, čo je neurodermatitída, ktorá ma porozumie. Každý rok v lete som nevedel, kde sa zbaviť svrbenia a poškriabaniu na koži. Použil som rôzne masti, ale účinok bol krátkodobý alebo mast doroguschaya. A potom mi Tsindol poradil a môj život sa začal zlepšovať. Liek veľmi rýchlo pomáha a je lacný, takže ho môžete vždy mať po ruke. Teraz radím všetkým.

Pokyny na použitie Zindolu z akné a rán

Tsindol - jeden z najbežnejších a najbežnejších liekov na boj proti akýmkoľvek vyrážkam na koži. Predpokladá sa, že je to najefektívnejší externý liek vďaka oxidu zinočnatému. Vzhľadom na to, že sa liek používa na liečbu veľkého počtu kožných ochorení, metódy používania lieku Zindol sa môžu v závislosti od prípadu meniť.

Úlohou oxidu zinočnatého je upokojiť podráždenú pokožku a uviesť do poriadku všetky sprievodné procesy. Z tohto dôvodu sa Tsindol používa nielen na liečbu mnohých patológií, medzi ktoré patrí napríklad dermatitída a ekzém, ale aj na liečbu rán, poškriabania, odreniny, opary a tak ďalej.

V akej forme vyrába a predáva spoločnosť Tsindol

Ľudia často počujú slovo "hovorca". Tento termín znamená osobitný prostriedok na liečbu akné, ktorý používa niekoľko desaťročí rôzne generácie. Tsindol - toto je hovorca. Prípravok je suspenzia so špecifickou konzistenciou.

Niekedy sa liek nazýva masť, ale v tejto podobe Tsindol nikdy nebol prepustený. Kvôli tejto výhrade medzi pacientmi a lekármi často dochádza k nedorozumeniam. Faktom je, že existujú masti založené na oxide zinočnatom, ale majú úplne iné názvy. Medzi nimi je Desitin, ktorý je blízko účinnosti Tsindolu, ale stále sa zásadne líši od tejto drogy.

Na uľahčenie používania niektorí ľudia sami vytvárajú tzv. Masť zo Zindolu. Ak to chcete urobiť, jednoducho nechajte fľašu s suspenzí niekoľko dní, aby sa vytvoril sediment na dne. Potom sa kvapalina zlučuje a samotný sediment sa používa ako masť, napríklad pri ošetrovaní furuncles.

Zloženie Cindolu

Hlavnou zložkou lieku je oxid zinočnatý. Podľa normy pre 0,1 litra produktu je 12,5 gramov oxidu. Všetky ostatné látky sú pomocné. Kompozícia tiež zahŕňa destilovanú vodu, lekársky alkohol, škrob a mastenec. Spoločne tieto zložky dodávajú látke správnu konzistenciu a zlepšujú pozitívne účinky oxidu zinočnatého na pokožku. V zásade sa Tsindol predáva v tradičných tmavých lekárskych fľašiach s objemom 125 miligramov.

Ako pôsobí Tsindol na pokožku

Aby ste pochopili princíp účinku lieku, odporúčame vám zoznámiť sa so štruktúrou ľudskej pokožky. Po prvé, činidlo výrazne znižuje aktivitu patológie kože, ktorá sa dostala do tela. To je spôsobené tým, že Tsindol, vzhľadom na charakteristiky svojho zloženia, a priori má len pozitívny účinok na pokožku. Medzi hlavné účinky lieku patria:

 • Sušenie pokožky.
 • Antiseptický účinok.
 • Adsorpčná činnosť.
 • Protizápalový proces.
 • Pletacie prvky.

V kombinácii s látkami prítomnými na koži človeka vytvára Tsindol soli albumínu a súčasne muflí výkon iných solí. Z tohto dôvodu klesá aktivita vývoja patológie. Póry sa postupne odstraňujú a mazové žľazy obnovujú optimálny rytmus práce.

Tak, pupienky postupne miznú, ale stojí za zmienku, že môže byť potrebná ďalšia liečba inými liekmi. Všetko závisí od konkrétneho typu patológie, ktorá viedla k vzniku vyrážky na koži.

Nemenej dobrá pomáha beaterovi pred alergiami. Samozrejme, príčina reakcie by mala byť odstránená čo najskôr, inak sa dôsledky objavia znova. Ale hlavné zhoršenie Tsindol pomáha "hladké". Je možné, že kvôli tomuto lieku nebudete cítiť základné príznaky alergickej reakcie. Ale iba pokiaľ ide o porušenie vrstiev kože.

Ochranná funkcia Zindolu

Denaturované proteíny spôsobené albumínom nie sú jednoducho zložené, ale tiež rýchlo odstránené na povrch kože, čím vytvárajú určitý druh ochrannej vrstvy. Prostredníctvom neho infekcie nemôžu preniknúť na postihnutú kožu. Táto funkcia je veľmi dôležitá vzhľadom na skutočnosť, že imunita v tejto dobe môže byť oslabená.

Bariéra tiež zabraňuje všetkým vonkajším faktorom, ktoré môžu nepriaznivo ovplyvniť pokožku. Z tohto dôvodu mnohí lekári uprednostňujú Cindol, keď majú možnosť výberu medzi viacerými liekmi. Nie každý nástroj nie je schopný nielen dať do poriadku potrebné postupy, ale tiež vytvoriť špeciálnu ochrannú vrstvu.

Medzi výhody je tiež potrebné poznamenať, že Tsindol zmäkčuje postihnutú kožu. Je veľmi užitočná a účinná pri riešení takých problémov, ako je napríklad ekzém. Táto funkcia je tiež považovaná za ochrannú.

Tsindol. Návod na použitie

Štandardné pokyny na liečbu konvenčného akné

 1. Pred použitím lieku musíte pripraviť postihnutú oblasť pokožky. Bez ohľadu na typ patológie a vyrážky by sa pokožka mala dôkladne opláchnuť čistou teplou vodou. Potom je potrebné mokré miesto vysušiť. Ak chcete urýchliť proces, stačí ho vyčistiť uterákom, aby ste nasiakli väčšinu vlhkosti, po ktorej budete musieť vysušiť pokožku. Ak to chcete urobiť, nevykonávajte žiadne kroky po dobu 15-20 minút.
 1. Oxid zinočnatý sa vyzráža, ak fľaša zostane vo vode a v rovnakej polohe po dobu 15 minút, takže pred použitím suspenzie v štandardnom videu by sa obsah mal dôkladne pretrepať.
 2. Keď sa zmes zmení na homogénnu hmotu, môžete použiť Tsindol na kožu. Výrobok neotrite po obvode pokožky. Stačí len pokryť postihnuté časti tela tenkou vrstvou.
 3. Ak je postihnutá oblasť malá, môžete jednoducho rozšíriť jediné vyrážky s použitím bavlneného tampónu. Ak potrebujete pokryť veľkú oblasť pokožky, odporúča sa použiť vankúšik.
 4. Hmota sa na pokožke vysuší niekoľko minút, ale nechajte to najmenej 2-3 hodiny. Počas tejto doby pôsobí oxid zinočnatý na postihnutú kožu.
 5. Potom sa môže suspenzia jednoducho odmyť obyčajnou teplou vodou.

Postup liečby je individuálny pre každého pacienta. V priemere pre úplné zotavenie podľa pokynov spoločnosti Tsindol musíte liečiť pokožku 4 až 6 krát denne. Súčasne neexistuje špecifické trvanie liečby. Všetko závisí od každého prípadu. Niekedy trvá niekoľko dní, kým sa pokožka úplne obnoví. Ak bola postihnutá veľká oblasť, s najväčšou pravdepodobnosťou bude trvať aspoň mesiac.

Pokyny na liečbu závažných patologických stavov, ktoré postihli veľkú oblasť pokožky

 1. Pozorovanie aplikácie Zindolu na jednotlivé škvrny nebude mať v tomto prípade žiadny účinok. Aby ste sa zbavili problému, musíte na pokožku použiť plnohodnotnú masku. Najlepšie je použiť pred spaním.
 2. Pomocou bavlneného tampónu naneste suspenziu v postihnutej oblasti. Pokúste sa nevynechať jediný zápal, pretože necháte ohnisko vyvíjať a zasiahnuť pokožku.
 3. V priebehu 5-10 minút, v závislosti od konkrétnej oblasti, maska ​​vysuší na požadovanú úroveň.
 4. Ďalej pokryte ošetrenú pokožku obväzom.
 5. Ráno sa maska ​​jednoducho odmyje. Procedúra sa opakuje denne pred spaním.

V tomto prípade bude s najväčšou pravdepodobnosťou trvať jeden až dva mesiace. Ale to všetko závisí od toho, čo konkrétne spôsobilo poškodenie kože a výskyt zápalu.

Pokyny na liečbu rán a popálenín

 1. Vezmite si gázu a namočte ju do suspenzie.
 2. Pripevnite k rane a stlačte obväz pomocou obväzu.
 3. Mali by ste mať obväz v Tsindol.
 4. Opravte pravidelne nápravu. Periodicita závisí od charakteristík ošetrovania rán a popálenín, ako aj od oblasti postihnutej kože.

Nezabudnite, že musíte zmeniť nielen obväz, ale aj kompresiu. Pokaždé, keď sa v Qindol znova namočí nový gázový gáz. Z tohto dôvodu sa kožné lézie liečia oveľa rýchlejšie a ponechajú menej jaziev.

Pokyny na zinkové skrutky na ošetrenie malých škrabancov a spálení

 1. Ak je stupeň poškodenia pokožky nízky, odporúča sa, aby ste nepreháňali množstvo lieku. Pre dobrý účinok stačí jedna tenká vrstva. Pokiaľ ide o škrabance, môžu byť liečené ako obyčajné akné - s vatovým tampónom.
 2. V tejto forme sú ošetrené rany ponechané cez noc.
 3. Ak je to potrebné, pokryte pokožku gázou.

Malé škrabance, rany a popáleniny sa vyskytujú doslovne za 1-2 dni. Na koži sú minimálne stopy, ktoré zmiznú do týždňa.

Pokyny na použitie Zindolu pre tehotné ženy a deti

Počas tehotenstva

Pre mnohé ženy je táto droga skutočným spasiteľom počas "zaujímavej situácie". Počas tohto obdobia má väčšina ľudí problémy s kožou - dermatitída, ekzém, zvyčajné akné, trvalé svrbenie. Tsindol uľahčuje riešenie týchto problémov. Vďaka svojmu jednoduchému zloženiu a univerzálnym zložkám môže byť beater používané aj počas tehotenstva, čo je pre väčšinu liekov zriedkavosťou. Pokyny v tomto prípade úplne zodpovedajú všetkým uvedeným.

Ak máte problémy s pokožkou počas tehotenstva, neponáhľajte sa do drogérie pre fľašu Zindolu. Možno dôvod týchto problémov spočíva v úplne odlišných procesoch. V prvom rade sa vždy obráťte na svojho lekára. Iba vám bude môcť poskytnúť individuálne a bezpečné odporúčania na riešenie akýchkoľvek problémov. Ak lekár potvrdil možnosť použitia tlmiaceho prístroja, postupujte podľa všetkých pokynov.

Ako aplikovať zidol z akné u novorodencov

V prvých mesiacoch života deti zažívajú neustále kožné problémy. Môže to byť vriec u detí, míľ, urtikárie, obyčajnej detskej vyrážky... V tomto prípade je Tsindol opäť vynikajúcim asistentom. Jedinou otázkou je, ako budete nástroj používať.

Hneď je potrebné prideliť hlavnú výhodu - príprava nemá absolútne žiadny negatívny vplyv na detskú pokožku. Kompozícia prispieva k tomu, že aj citlivý a krehký organizmus ľahko vníma fyzický kontakt s týmto liekom.

Bez ohľadu na úlohy sa odporúča, aby sa liečba novorodencov pomocou lieku Tsindol vykonala podľa nasledujúcich pokynov:

 • Zrieďte trochu manganistanu draselného vo vode (do ružovej odtiene) a kúpejte sa v jej dieťati.
 • Dieťa pokožku jemne utierajte mäkkými uterákmi a nechajte niekoľko minút vysušiť.
 • Na starostlivé liečenie vyrážky použite vatový tampón alebo disk. Ak chcete vytvoriť masku, uistite sa, že hrúbka vrstvy je minimálna. Výrobok by mal samovoľne vyschnúť, takže by mal byť dieťa v tejto forme ponechané ešte niekoľko minút.
 • Počas liečby sa suspenzia neodporúča používať s plienkami. Keďže sa postup bude musieť opakovať niekoľkokrát. Otáčajte dieťa. Akonáhle sa pota a vyrovná sa s touto potrebou, zakúpte ju a aplikujte nápravu znova. Takže počas dňa je potrebné použiť Tsindol na kožu, aspoň 3-4 krát. Dĺžka liečby opäť závisí od toho, čo výsledky ukazujú hovorca.

Ako používať liek Tsindol na liečbu mladších a starších detí

V tomto prípade sa zingol najčastejšie používa na liečbu:

 • Beh, škrabance, popáleniny, odreniny.
 • Vyrážky, ovčie kiahne, diatéza a tak ďalej.

Pokyn v tomto prípade je mierne odlišný od všetkých predchádzajúcich verzií. Liečba sa uskutočňuje v konkrétnom poradí:

 1. Bez ohľadu na úlohu Zindolu je potrebné pokožku stále dôkladne opláchnuť. To je povinná požiadavka na túto drogu. Ak potrebujete liečiť vyrážku z kuracích kiahní, môžete postihnutú pleť jednoducho trieť teplou mokrou handrou.
 2. Suspenzia sa nanáša na pokožku v tenkej vrstve a zostáva na tele niekoľko hodín. Potom je potrebné vyčistiť a očistiť Tsindol čistým uterákom. V závislosti od toho, čo liečite, môžete na kožu dať detský krém.

Treba poznamenať, že Tsindol tiež pomáha zachrániť dieťa pred nepohodou s uhryznutím hmyzu, česanými pupienkami a podobne. Stačí, že budete postupovať vyššie.

Cena Zindolu

Napriek univerzálnosti a účinnosti drogy má veľmi nízku cenu. Jedna fľaša Tsindolu vás bude stáť iba 120 rubľov. Náklady sa môžu líšiť o 10 rubľov v závislosti od regiónu.

So všetkými výhodami nástroja ľudia často hľadajú analógy Tsindolu. Dôvodom je zjavne nie vysoká cena. Vo väčšine prípadov používatelia jednoducho nezodpovedajú konzistencii drogy. Suspenzia, napríklad, nie je vždy vhodná na liečbu pokožky novorodencov alebo malých detí. Samozrejme, v tomto prípade je výhodnejšie používať masť.

Medzi dôstojnými analógmi možno odlíšiť ten istý Desitin. V skutočnosti mast má rovnaké vlastnosti a má približne rovnaký účinok. Samozrejme, v niektorých prípadoch bude pozastavenie fungovať oveľa lepšie, ale to všetko závisí od konkrétnej situácie.

Ďalšou možnosťou je obvyklá zinková masť. Kompozícia obsahuje iba vyššie uvedený oxid zinočnatý, ktorý má hlavný účinok, ako aj pomocnú látku - parafín. Vďaka nemu má náprava konzistenciu masti.

Vedľajšie účinky lieku Zindol

Jediný vedľajší účinok, ktorý môže tento liek spôsobiť, je alergická reakcia v mieste aplikácie. Koža sa mierne zožltne, objavuje sa svrbenie, je možné dočasné malé vyrážky. To môže byť spôsobené len tým, že máte neznášanlivosť k hlavnej zložke - oxid zinočnatý.

V tomto prípade je potrebné urýchlene zastaviť používanie tohto lieku a opustiť v budúcnosti všetky vonkajšie prostriedky obsahujúce oxid zinočnatý.

Ak vaše telo zvyčajne užíva túto látku a správne používate Tsindol z akné, nemôžu vzniknúť žiadne problémy.

Alternatívny spôsob použitia zidolu z akné

Ak potrebujete rýchlo priniesť pupienky, ktoré sa náhle objavili na koži v malých množstvách, nemusí podstúpiť celý priebeh liečby ochorenie spôsobujúce pozastavenie kože 6-krát denne po dobu jedného mesiaca. V prípade, že vyrážka a pupienky malý kúsok len raz je dosť spôsobiť Tsindol pokožku dôkladne očistiť ju a nechajte agenta vyschnúť. Umývať sa môže iba vtedy, keď začne samovoľne odlupovať.

Zvyčajne sa to stane v priebehu 4-5 hodín. Bude vhodnejšie aplikovať nápravu na požadovanú oblasť pred spaním. Len pred spaním si nechajte zaschnúť pokožku. V opačnom prípade môžete jednoducho utrieť celé zavesenie na lôžku.

Podmienky uchovávania a trvanlivosť lieku Zindol

Tak v otvorenej, ako aj zapečatenej forme je liek skladovaný veľmi krátkodobo. Preto dávajte pozor pri kúpe Tsindolu. Výrobcovia na skladovanie vždy poukazujú na obal. Nie je žiaduce uchovávať produkt otvorený, a to aj vtedy, keď to dovoľuje trvanlivosť. Dávkovanie sa vypočíta konkrétne tak, aby sa náprava použila na krátky čas.

Prijateľná teplota skladovania liekov je až 30 stupňov Celzia. Súčasne sa vyhýba priamemu slnečnému žiareniu a otvorenému teplu. Liek si môžete kúpiť v akejkoľvek lekárni bez lekárskeho predpisu.

Tsindol. Hodnotenie reálnych spotrebiteľov

Internet publikoval veľké množstvo textových recenzií a fotografií, ktorých autentickosť sotva nikto nemôže potvrdiť.

Nižšie nájdete podrobný videohovor, ktorý jasne ukazuje výsledok konania drogy. Je pozoruhodné, že popularita peňazí sa zvyšuje každý rok. Napriek tomu, že sa objavila na trhu veľmi dlho. Povoľte video práve teraz:

A tu je celá ponuka lacných výrobkov starostlivosti o pleť, ktoré si môžete kúpiť v akejkoľvek lekárni. Samozrejme, medzi nimi je pozastavenie Tsindol:

Na dnešnom trhu existuje obrovské množstvo rôznych prostriedkov pre akné. Ide o pravidelné tablety, gély, masti a dokonca aj spreje. V drahých reklamách v televízii je neukázaný neuveriteľný výsledok z takýchto liekov, ale bohužiaľ ich prohibičné náklady sú kvôli vysokým reklamným nákladom.

Tsindol - jeden z najlacnejších prostriedkov, ktorý, ak je riadne aplikovaný podľa pokynov, dáva výsledok nie je horšie. Okrem toho je výrobok absolútne bezpečný a vhodný pre každého. Jedinou požiadavkou je nedostatok alergie na oxid zinočnatý.