Hlavná

Opar

Svrbenie a pupienky v intímnej zóne u žien

Akné v intímnej oblasti sú považované za pomerne bežné.

Najčastejšie sa vyskytujú u žien - ich koža je veľmi citlivá, a preto je viac náchylná na podráždenie než muži.

Tento problém nie vždy naznačuje vážne porušenia v tele. Najčastejšie ona je príznakom alergie alebo nachladnutia.

Avšak v niektorých prípadoch sa objavuje výskyt pupienkov v genitálnej oblasti jeden z príznakov pohlavnej choroby.

Hlavné dôvody

Príčiny a liečba akné na intímnom mieste môže byť veľmi rôznorodá. Tento problém sa často prejavuje nasledujúcimi faktormi:

 • poruchy rovnováhy hormónov - často pozorované v období dospievania, tehotenstva alebo menopauzy;
 • poruchy v strave;
 • účinky depilácie - prejavujúce sa vo forme nahromadených chĺpkov a podráždenia;
 • porušovanie osobnej hygieny;
 • častý stres;
 • nosiť syntetické spodné prádlo;
 • infekcie pohlavných chorôb.

Bezpečné akné v intímnej oblasti

Malé tulene bielej farby môžu byť omylom vnímané ako vyrážka. V skutočnosti, takýto biely pupienok je vlasový folikul.

Vďaka tomu vlasy rastú. Preto by nemal existovať dôvod na obavy.

Ďalším faktorom vo výskyte takýchto vyrážok v intímnej oblasti sú zväčšené mazové žľazy. Sú na rôznych miestach ľudského tela, ale je to v svaloch, že sú najviditeľnejšie, pretože koža v tejto zóne je citlivejšia.

Takéto akné Nie je nebezpečná pre telo, ak nie je vytlačená.

Na zvládanie vyrážok sa odporúča systematicky liečiť túto oblasť antibakteriálnymi látkami, dodržiavať pravidlá osobnej hygieny a minimalizovať počet stresových situácií.

Počas puberty často akné pripomína akné. Sú lokalizované v rôznych častiach tela, vrátane pubickej zóny.

Vyvolávajúce faktory v tejto situácii môžu byť porušenie hygienických pravidiel, nosenie pevného spodného prádla, neúspešné odstránenie chĺpkov.

Tvárna pokožka pohlavných orgánov sa rýchlo poškodí, čo vedie k infekcii. V dôsledku toho môže vyskočiť červená pupienok. Tiež sa často objavujú hnisavé erupcie na pubi, v slabinách a dokonca aj na sliznici.

S oslabením imunity alebo hypotermie existuje riziko, že takéto akné sa transformuje na väčšie purulentné štruktúry - furuncles.

Často je taký mdloba na intimnom mieste sprevádzané sčervenaním a opuchom. V niektorých prípadoch sa pozoruje aj zvýšenie telesnej teploty a regionálnych lymfatických uzlín.

Tvorba variť najčastejšie pozorované s vývojom diabetes mellitus, oslabenie obranyschopnosti tela alebo hypotermie. Na zvládnutie tohto problému sa uvádzajú antibiotiká, vitamíny, rekonštitučná terapia.

Čierny pupienok na intímnom mieste je dôsledkom zablokovania mazových žliaz, ktoré sú v ústach vlasových folikulov. Tento príznak nepredstavuje zdravotné riziko.

Ak je príliš veľa takýchto vyrážok, potrebujete navštíviť lekára. V oblasti slabín by sa nemala pozorovať nadmerná aktivita mazových žliaz.

Akné ako symptóm ochorenia

Existuje pomerne málo patológií, ktoré sú sprevádzané tvorbou pupienkov v intímnej zóne.

Náhodný pohlavný styk a zanedbávanie antikoncepčných prostriedkov vedie k širokému rozšíreniu pohlavných chorôb.

V takýchto prípadoch po sexuálnych činoch sa často objavujú vyrážky v perineu, pubik, pysky alebo penis. Tieto ochorenia často sprevádzajú svrbenie, pálenie, zvýšenie teploty a lymfatické uzliny.

syfilis

To je systémovej chronickej patológie infekčnej povahy. Syfilis je celkom možné infikovať sexuálne alebo domácim spôsobom.

Podozrenie na pomoc pri chorobách Akné na labkách a slizniciach.

Prvé príznaky ochorenia sa objavia 3 až 6 týždňov po infekcii. Počiatočná fáza patológie často prechádza bez povšimnutia.

Z tohto dôvodu sa mnohí ľudia nevenujú lekársku pomoc včas, čo vedie k transformácii ochorenia na ťažšiu formu.

Okrem akné má človek bolesť v krku, všeobecnú slabosť, mierny nárast teploty.

Aby ste sa vyrovnali so syfilizou, musíte absolvovať antibiotickú liečbu. Lieky sa môžu podávať vo forme tabliet alebo intramuskulárne.

Ak má pacient alergiu na penicilín, indikujú sa cefalosporíny alebo makrolidy. Doba trvania takejto liečby závisí od závažnosti patológie.

Genitálny herpes

Táto pohlavná choroba sa považuje za jednu z najbežnejších.

Hlavným príznakom choroby je výskyt pľuzgierov na pubikoch a genitáliách 3-4 dni po infekcii.

Okrem vyrážok, Opuch kože, svrbenie a pocit pálenia. Vezikuly sú naplnené čírou alebo hnisavou tekutinou a po chvíli sa roztrhnu. Na ich mieste sa objavujú malé vredy, ktoré sa neskôr uzdravia.

Ak ste nosič vírusu herpesu, Rôzne faktory môžu vyvolať zhoršenie ochorenia. Patria sem stresové situácie, akútne vírusové infekcie dýchacích ciest, tehotenstvo, oslabenie imunity.

Prostriedky, ktoré by úplne vyliečili osoby z herpesu, neexistujú. Pri recidíve choroby sú predpísané účinné antivirotiká.

Cysta bartholinovej žľazy

Vznik tohto vzdelania môže viesť k oklúzia kanálu. Hlien produkovaný žľazou sa hromadí pod kožou, čo následne vedie k jej zhutneniu.

Takéto formácie spôsobujú vážne nepohodlie pri chôdzi a pohlavnom styku v prípade, že sa vyvíja ich absces alebo zápal.

Podobné problémy súvisia s infekciou chlamýdiami, gonokokmi, E. coli alebo stafylokokmi.

S rozvojom infekčnej bartolitídy sa v oblasti cysty objavuje náhle zvýšenie veľkosti labia minoris. Často sú bolestivé pocity a teplota sa zvyšuje.

V oblasti lokalizácie abscesu je inštalovaný špeciálny katéter. Možno tiež vykonať marsupializáciu s ošetrením rany. Okrem toho, lekár predpisuje priebeh antibiotickej liečby.

Pubová pedikulóza

Infekcia vrodenými všiami môže dôjsť sexuálne alebo domácou cestou. Hmyz sa živí ľudskou krvou, čo vedie k pocitu svrbenia a výskytu akné v oblasti zhryznutia.

Typicky paraziti žijú na línii vlasov, ktorá sa nachádza v intímnej zóne. Niekedy však migrujú do oblasti pazúrov, obočiach alebo mihalníc.

Na zvládnutie tohto problému sa uskutočňuje liečba drogami. Na to môže lekár predpísať Spray Pax, ktorý sa rozprašuje na vlasy intímnej zóny.

Tento výrobok sa má vymyť za pol hodinu, s teplou vodou s mydlom. Najjednoduchšia cesta Aby ste sa zbavili parazitov, je možné, že sa v postihnutej oblasti dostanete do vlasov.

Molluscum contagiosum

Vzhľad pupienkov v intímnej zóne môže byť spôsobený infekcia molluscum contagiosum. Toto porušenie môže byť vyslané sexuálne alebo v dôsledku kontaktu s pokožkou.

Riziko infekcie sa významne zvyšuje počas oslabenia ľudského imunitného systému.

Po infekcii na ľudskom tele sa objaví husté kužeľovité pupienky ružovej farby. Nevyvolávajú bolesť. Avšak pod silným tlakom existuje riziko výskytu sýtneho výboja.

S normálnou imunitou, takýmto tvrdým pupienkom sa uskutoční samostatne - to bude trvať od 1 mesiaca do 2 rokov.

Chirurgická liečba sa môže uskutočňovať elektrokoaguláciou, excíziou alebo kryštálovou štruktúrou. Lieková terapia je zameraná na posilnenie imunitného systému.

Samošetrenie vyrážok

Čo keď som vyrazil pupienok na intímnom mieste? Ak existuje podozrenie z infekčnej choroby potrebujete navštíviť lekára.

Ak sa vyrážka objavila v dôsledku porušenia pravidiel hygieny alebo podráždenia po holení, môžete sa s nimi pokúsiť vyriešiť sami.

Tak, ako zaobchádzať s pupienkom na intímnom mieste u žien? Najprv musíte dôkladne umývať postihnuté miesto teplou vodou a jemne pokožku pokožku utierate. Spracovanie je povolené len suchou dermis.

Ak to chcete urobiť, môžete použiť tieto nástroje:

 1. aloe. Musíte vziať malý list rastliny, vystrihnúť a aplikovať mäso na oblasť lokalizácie zápalu. Zabezpečte produkt omítkou. Tento kompres by sa mal uchovávať celú noc. Ak pupienok má purulentnú povahu, pôjde o 3 až 4 dni. Aloe extrahuje obsah formácie, po ktorom pupen vysuší a zmizne.
 2. Peroxid vodíka. V tomto nástroji sa odporúča navlhčiť vložený disk a potom ho ošetriť pupienkami. Tento postup sa opakuje dvakrát denne.
 3. jód. Ak chcete bojovať s pupienkami, mali by ste ponoriť vatový tampón do jódu a namazať zapálenú oblasť. Taktiež môžete tento výrobok navlhčiť vatou a aplikovať na postihnuté miesto niekoľko minút. Expozícia sa má podávať lokálne - iba na zápalové oblasti.
 4. levomekol. Táto droga sa odporúča aplikovať na akné dvakrát denne.
 5. Masť Višnevského. Takýto nástroj by mal byť husto aplikovaný na vyrážku, naniesť bavlnu na vrch a lepidlo ju lepiacou páskou. Odporúča sa ponechať tento kompres počas celej noci. Musíte dokončiť postup, kým sa úplne zbavíte problému. Táto metóda je ideálna pre boj s hnisavými výbuchmi.

Vzhľad akné v intímnej zóne môže byť znakom rôznych porúch. Aby ste sa s týmto javom vyrovnali, musíte zistiť dôvody svojho vzhľadu.

Ak nezávislé terapie nepomáhajú alebo existuje podozrenie na vznik pohlavne prenosnej choroby, mali by ste navštíviť lekára.

Čo robiť, ak je na intimnom mieste pupienok

Výskyt akné v intímnej zóne môže byť príčinou obáv, a epizodický jav spôsobený menšou chybovosťou v oblasti výživy alebo hygieny.

V každom prípade by mal ani malý problém zostať bez pozornosti, v skutočnosti sa niekedy môže prejaviť značné nepohodlie.

No, ak existuje podozrenie, že príčina vyrážok nie je úplne neškodná, potom je to dobrý dôvod, prečo zavolať lekára.

 • Všetky informácie na webe sú informačné a NIE JE sprievodca akciou!
 • Môžete dať PRESNÚ DIAGNOSTIKU len doktor!
 • Žiadame Vás, aby ste nezažili lieky, ale schôdzku s odborníkom!
 • Zdravie pre vás a vaše blízke!

Prečo sa zobrazuje

Príčiny výskytu pupienkov v intímnej zóne sa môžu meniť.

Oni sú trochu odlišné od faktorov, ktoré spôsobujú vyrážky na tvári. Ale pre mužov a ženy, akné sa nedá rozlíšiť podľa jeho pôvodu.

Najčastejšie sa to stane:

 • s hormonálnou nerovnováhou, spôsobené chorobami, hormonálnymi zmenami v tele, užívaním určitých liekov;
 • po holení a depilácii existujú pupienky v dôsledku podráždenia pokožky alebo nahromadených vlasov;
 • kvôli podvýžive a ochorenia tráviaceho systému;
 • kvôli konštantnému stresu a skúseností;
 • z dôvodu zanedbania hygieny alebo nedostatok starostlivosti o pleť v tejto oblasti;
 • ako reakciu na prijaté lieky;
 • kvôli porušeniu normálneho dýchania pokožky v dôsledku toho, že nosíte blízke syntetické spodné prádlo;
 • prejavy ochorení, pohlavne prenosných infekcií.

Každý typ vyrážky má svoje vlastné charakteristiky, podľa ktorých odborník určí príčinu, ktorá spôsobila ich výskyt.

Preto neodkladajte samoliečbu, ale čo najskôr sa poraďte s lekárom. Koniec koncov, liečba každého druhu pupienkov bude úplne iná.

Typy a miesta lokalizácie pupienkov na intímnom mieste

Akné v intímnej oblasti sa môže líšiť podľa farby, veľkosti alebo intenzity prejavov.

Obvykle sú to dostatočné príznaky na určenie ich konkrétnych druhov. Zvážte, aké vyrážky sa môžu vytvoriť v citlivej zóne a čo im môže spôsobiť.

biela

Na pokožke okolo pohlavných orgánov sa môžu objaviť biele pupienky.

Vyzerajú ako malé kopce, ktoré stúpajú nad povrch. Biela farba sa im pripisuje obrazne, niekedy také vyrážky môžu mať jednoducho farbu zvyšku kože, ale objavujú sa vizuálne a dotýkajú sa.

Čo môže byť:

 • ak sa koža objavila malé tesnenia, pripomínajúce "husacie kohúty", to by mohlo byť len vlasové folikuly. Sú to prirodzené formácie na koži, z ktorých rastú chĺpky, takže by nemali spôsobovať úzkosť. Husté miesto blízko ústia folikulu sa môže objaviť v dôsledku nahromadenia mŕtvych buniek epidermis. V tomto prípade postačí, aby sa táto oblasť ošetrila strednou tvrdosťou vlny počas hygienických postupov, aby sa tieto pupienky zbavili;
 • ako biele akné možno nájsť mazové žľazy. Sú na iných častiach tela, ale pretože koža v jemnej zóne je jemnejšia, žľazy sa stávajú viditeľnými. V inom prípade môžu byť v skutočnosti hypertrofované. Zvyčajne sa to stane vo veku viac ako 30 rokov. A v prvom a druhom prípade sa nevyžaduje žiadna liečba. A hoci sa mazové žľazy časom neznižujú, ale nepredpovedajú žiadne nepriaznivé zmeny v ľudskom zdraví.

červená

Červené vyrážky môžu byť znakom:

Foto: podráždenie po holení ľudských vlasov

 • alergické reakcie na syntetické bielizeň alebo užívanie akýchkoľvek liekov. V tomto prípade je jeden zo symptómov svrbenie. Samotné pupienky sú malé, môžu mať vodnatý obsah. Nachádzajú sa v slabinách, na pápežovi alebo pubiku; Zvyčajne zastavenie kontaktu s alergénom alebo jeho zvnútra spôsobí rýchlu regresiu vyrážok;
 • dermatitídu. Akné je podobné ako alergické, len keď zrušenie alergénu neprejde. Často sú miesta týchto červených vyrážok umiestnené v slabinách alebo na pápežovi. K liečbe by mal byť pripojený lekár, ktorý predpíše liečbu na základe konkrétnej situácie;
 • podráždenie pri holení alebo depilácii. Takéto vyrážky sú tiež červené, malé, rozptýlené. Osobitnou črtou je vzdelávanie v presnej oblasti konania. Dôvodom je poškodenie epidermy s holiacim strojčekom alebo depilačnou kompozíciou.

vodový

Vodné pupienky v intímnej oblasti vyžadujú osobitnú pozornosť.

Ich dôvodom môže byť:

 • porušovanie hormonálnej rovnováhy;
 • alergická reakcia;
 • pot, následkom prehriatia alebo nedostatočnej ventilácie kože pod syntetickou spodnou bielizňou;
 • infekčné choroby.

Posledným bodom je preto dôležité vylúčiť infekčnú povahu vyrážky, je lepšie okamžite konzultovať s lekárom.

čierna

Táto farba nie je charakteristická pre obyčajné pupienky. Čierna farba môže získať subkutánne pupienok, ak je integrita malých krvných ciev narušená nahromadením hnisu. Zvyčajne sa oblasť okolo pupienka napína a cíti to ťažké.

Čierny pupok môže byť v podrobnej štúdii krtkom alebo bradlom.

Ak chcete určiť jeho povahu, mali by ste sa poradiť s odborníkom, napríklad s dermatovenerológom.

zanietený

Zapálený červený pupienok sa môže objaviť v dôsledku hormonálnej nerovnováhy alebo nedostatku hygieny.

V druhom prípade sa baktéria začína aktívne množiť v zablokovaných póroch. Takéto pupienky sa môžu nachádzať v horných vrstvách kože alebo sa môžu hlboko dostať dovnútra.

Ak sa hnisavý prvok vytvorí pod kožou, bude to bolestivé.

Zdá sa, že vnútorné pupienky môžu byť na verejnosti, na pápežovi, v slabinách a dokonca aj na vonkajšom povrchu žalúdka u žien.

Ak sa podobný pupienok dostal von, malo by sa s ním zaobchádzať čo najskôr.

Zvlášť buďte opatrní, keď je umiestnený v slabinách, pretože v okolí sú lymfatické uzliny a infekcia sa môže rýchlo šíriť po celom tele.

Mastné cysty

Mastné cysty sa tvoria, keď potrubie mazovej žľazy prekoná epidermis.

Foto: tukové cysty na miešku

Koža sa hromadí pod ním bez toho, aby mala výtok z vonkajšej strany a vytvrdzuje. Vonkajšie to vyzerá ako biela hrčka s priemerom do 1 cm.

Takéto cysty sa často objavujú u chlapcov v pubertovom období na penise alebo miešku.

Neprinášajú bolesť ani nepríjemné pocity, ale nepreniknú sami.

Ak sa cysta náhle začne zväčšovať, je chirurgicky odstránená. Prevádzka je krátka a jednoduchá.

Video: "Genitálny herpes"

infekčné

Pimples na intímnom mieste u žien a mužov môže byť znakom sexuálne prenosnej infekcie, najmä ak človek vie, že mal sexuálny kontakt s pochybným partnerom bez prostriedkov ochrany.

Môžete vidieť, že takýto pupienec vyskočil do perinea, na labky alebo penis, v oblasti konečníka alebo na pubis. Zvyčajne sa infekčné vyrážky prejavujú ako ďalšie príznaky.

príznaky

Foto: s pohlavnými chorobami, vyrážky majú neobvyklý vzhľad

Medzi prejavmi vyrážok spôsobených sexuálnymi infekciami sa najčastejšie vyskytujú:

 • pálenie;
 • svrbenie;
 • zvýšená telesná teplota;
 • zvýšenie tkaniva lymfatických uzlín;
 • uvoľnenie z pohlavných orgánov.

Ak sa pupienky zdajú divne vzhľad, alebo ak existuje jeden z uvedených príznakov, mali by ste čo najskôr kontaktovať gynekológa alebo dermatovenerológov.

syfilis

Jedna z najzávažnejších chorôb prenášaných ako sexuálne, tak v každodennom živote.

Vzhľadom na skutočnosť, že v počiatočných štádiách jeho symptómov nie sú vyslovené, syfilis nadobudne chronický priebeh.

 • Prvým znakom ochorenia je tvorba bolesti (pevné chancre) alebo pustuly na sliznici pohlavných orgánov. Tento príznak nemusí byť prítomný alebo sú formácie umiestnené na nenápadných miestach (napríklad na vnútorných stenách vagíny), čo sťažuje včasnú diagnostiku.

Foto: ulcerózne lézie ženských pohlavných orgánov

 • Po 2-3 mesiacoch od infekcie na tele sa objaví vyrážka tmavo červenej farby. Môže to byť bublina, pustulácia alebo vo forme škvŕn. Sprievodné vyrážky v krku, malátnosť, teplota v subfebrile.
 • Ak sa liečba nevykoná, choroba prechádza do asymptomatického štádia, ale pacient slúži ako zdroj infekcie pre iných. V tomto čase sa v kostnej chrupavke, v cievach alebo v nervových vláknach vyskytujú nezvratné zmeny v cvičení.

Genitálny herpes

Herpes je veľmi ľahko prenášaný nechráneným sexom a jeho znaky sa objavujú na tretí deň.

 • Ide o vyrážku vo forme vezikúl, ktoré sa zvyčajne tvoria na verejných a slizniciach vonkajších genitálií.

Foto: vyrážky v genitálnom herpe

 • Vezikuly sú svrbiace, sprevádzané pocitom pálenia, koža okolo nich napučiava. V mieste bublinovej vyrážky v niekoľkých dňoch vredov sa tvoria kôry, ktoré sa potom hoja bez zanechania stopy.

Herpes je náchylný na časté recidívy, navyše je úplne nemožné ho vyliečiť.

Spúšťacím faktorom môže byť stres, chlad, tehotenstvo, akékoľvek zníženie imunity.

bartholinitis

Bartholinové žľazy sa nachádzajú na malých labkách.

Ak je ich potrubie zablokované, tajomstvo žľazy nemôže vystupovať a tvoriť zhrubnutie. K tomu dochádza pri infekcii gonokokmi, stafylokokmi, E. coli, chlamydiami.

Je možné rýchlo liečiť akné v domácnosti? Zistite si tu.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že na pupkách sa objavil veľký pupienok.

 • Dáva nepohodlie, bráni chôdzi a pohlavnému styku.
 • Takéto formácie sú veľmi bolestivé.

Stojí za to ihneď kontaktovať gynekológa, až kým cysta nebude príliš veľká.

Pubová pedikulóza

Foto: prejavy pubických vší

Pubová vši sú parazity, ktoré sa vysávajú krvou, ktoré sa prenášajú pri kontakte, a to tak počas sexuálneho styku, ako aj pri používaní hygienických prostriedkov iných osôb.

 • Napriek skutočnosti, že ich biotopom sú pubičné vlasy, môžu migrovať do rias, obočia a podpaží.
 • Uhryznutie všiky silne svrbenie, po 2-3 dňoch na ich mieste sa objavia malé červené pupienky.

Molluscum contagiosum

Vysielané pri kontakte s pokožkou s infikovanou osobou.

Foto: molluscum contagiosum

 • Vzhľad vzdelania sa mierne líši od pupíka, je hustší, pologuľovitý, ružový s perlovým odtieňom farby.
 • Vo vnútri tvorby malej priehlbiny a pri lisovaní hustá biela hmotnosť je uvoľnená.
 • Bolestivé pocity molluscum contagiosum nedosahujú.

liečba

V závislosti od diagnózy diagnostikovanej lekárom sa metódy liečby líšia.

 • Syfilis. Predpísaná je antibakteriálna liečba penicilínom, cefalosporínmi alebo makrolidmi. Trvanie liečby závisí od štádia, v ktorom bola choroba zistená.
 • Genitálny herpes. Úplne vyliečiť choroba je nemožné. Počas obdobia exacerbácie sa užívajú antivírusové lieky a lieky na vyrážku na zníženie svrbenia a pálenia.
 • Bartolini. S touto chorobou sa vykonávajú cysty (odstránenie). Na zabránenie infekcie sa uskutočňuje priebeh antibiotík. Prípady sa vyskytujú v približne 10% prípadov.
 • Pubová pedikulóza. Ak sa chcete zbaviť parazitov krvi, stačí, aby ste si oholeníli všetky vlasy na verejnej oblasti alebo v podpazuší (to znamená, že odstránili ich biotop). Môžete použiť špeciálne spreje a šampóny.
 • Molluscum contagiosum. Choroba môže pokračovať nezávisle od obdobia 6 mesiacov až do roka. Možná a chirurgická liečba (elektrokoagulácia, cryodestruction, laser, excision) a lieky (zamerané hlavne na posilnenie imunity).

Ako sa zbaviť doma

Čo môžem pokúsiť o symptomatický účinok na akné?

Najprv a predovšetkým, dvakrát denne, opláchnite oblasti vyrážok teplou vodou s mydlom (a dechtom) mydlom.

Potom vykonajte jeden z nasledujúcich krokov:

 • malá časť listu aloe s čerstvým rezom sa aplikuje na pupok a fixuje sa sadrou na noc. Táto metóda je vhodná na liečbu hnisavých pichľaviek, urýchľuje ich zrenie a má protizápalový účinok;

Foto: aloe urýchľuje dospievanie a kreslí hnis

 • dvakrát denne akupresúrne akné s roztokom peroxidu vodíka s bavlneným tampónom;
 • jódu a pupenku podsushitu a dezinfikujte ho. Ale je lepšie mazať vyrážky nie viac ako jedenkrát denne, aby nedošlo k spáleniu pokožky;

Foto: Vyrážky možno liečiť bodovo s jódom

 • masť Levomecol, ichtyol alebo liniment Višnevskij maľovať pupienok v noci a zakryť sadrou. Oni majú antiseptické vlastnosti a kresliť hnis na povrchu. Musíte ich použiť, kým pupen nie je úplne vyliečený.

V žiadnom prípade nemôže stlačiť pupienky v jemnej oblasti.

Po prvé, je to veľmi bolestivé, po druhé, ťažko si želáte globálny zápalový proces a nemôže si priniesť čakať.

Ak pupienok praskne sama, ihneď ju dezinfikujte.

Vhodný peroxid vodíka, roztok chlórhexidínu, roztok obsahujúci alkohol (tinktúra nechtíka, vodka).

Samošetrenie môže byť aplikované maximálne 1-2 týždne.

Ak počas tejto doby nedošlo k žiadnemu zlepšeniu, poraďte sa so svojím lekárom.

Infekčné ochorenia nemožno liečiť samostatne, je potrebná kvalifikovaná pomoc, aby sa zabránilo vzniku ochorenia.

prevencia

Prevencia vyrážok v intímnej oblasti nie je nič zložité:

 • Nezanedbajte denné hygienické postupy, používajte špeciálne výrobky na intímnu hygienu, ktoré nevysušia pokožku;
 • potrebujete každodennú zmenu oblečenia, sama musí byť vyrobená z prírodných tkanív, ktoré vedú vzduch;
 • zdržať sa príležitostných sexuálnych vzťahov;
 • Ak oholenie vlasov vedie k podráždeniu pokožky, zmeniť spôsob odstraňovania chĺpkov;

Pomáha mydlo v domácnosti zabrániť akné na tvári? Zistite si tu.

Ako užívať Doxycycline z akné? Čítajte ďalej.

 • časť so zlými návykmi - alkohol a fajčenie;
 • nikdy stlačte pupienky, vytvorené v intímnej zóne.

Vlastné zvládnutie akné na intímnom mieste je možné len vtedy, ak ste úplne presvedčení o svojom neškodnom pôvode.

Ak takáto dôvera neexistuje, čo najskôr kontaktujte svojho lekára.

Kvalifikovaná lekárska starostlivosť vás na samom začiatku ochráni pred možným ochorením.