Hlavná

Dermatitída

Ako odstrániť jazvy z akné na tvári - najefektívnejšie metódy liečby po akné

Hormonálne zmeny v tele počas puberty a tehotenstva, rôzne metabolické poruchy, genetická predispozícia a nadmerná alebo nedostatočná hygienická starostlivosť o tvár a telo - to je len malá časť z faktorov spôsobujúcich akné alebo akné vývoja.

V dôsledku vyšetrenia pacientov, ktorí v tomto ohľade navštívili dermatológov, bola prítomnosť subklinických cicavčích následkov dermatózy odhalená v 90%. Otázky o tom, ako liečiť a ako odstrániť jazvy po akné na tvári, sa obávajú 22% pacientov, ktorí majú tento príznak výrazného, ​​sociálne významného charakteru.

Princípy voľby liečby

Jazvy po akné zostávajú pre život nielen na tvári, ale aj na koži horných častí hrudníka, na chrbte a často v oblasti ramien. Táto komplikácia často zhoršuje postihnuté oblasti a dodáva pacientom, najmä ženám, problémy, ktoré nie sú menej ako aktívny priebeh väčšiny akné. V mnohých prípadoch si to vyžaduje nákladné zaobchádzanie, ktoré bohužiaľ nie je vždy dostatočne účinné alebo dokonca neúčinné.

Ponúka rôzne spôsoby a prostriedky, ako sa zbaviť jaziev po akné, dermatológovia, kozmetičiek, plastických chirurgov a lekárnikov, ako zjazvenie často sprevádza zápalové akné a je otázkou hranica medzi týmito dvoma špecialít. Voľba liečby je ovplyvnená typy jaziev, ich charakteru, trvanie a umiestnenia.

Jazvy sa vyvíjajú z granulačných tkanív, ktoré sa transformujú do štruktúr spojivového tkaniva. Menia úľavu kože v súvislosti s vyrovnaním hraníc medzi epidermálnych vrstiev dermis a zmiznutie riasinky epitelové vrstvy medzi papíl na priestor a papilárnej dermis. V poslednom prípade sú elastické vlákna zničené a ich miesto je obsadené hrubo vláknitými kolagénovými vláknami. Dochádza tiež k deformácii a zníženiu počtu krvných a lymfatických ciev, potu a mazových žliaz.

Úplne zbaviť účinkov akné a liečiť akné jazvy je nemožné, ale tieto kozmetické chyby prakticky neviditeľné pomocou existujúcich liekov a techník je veľmi reálna.

Tvar jaziev môže byť lineárny, v tvare V alebo U, stelat, atď., Čo závisí od povahy poškodenia. V počiatočnom štádiu majú ružovku s mierne cyanickým odtieňom. Po určitej dobe sa jazvy stávajú belavé (depigmentované) alebo naopak redundantne pigmentované. Tkanivo jazvy počas palpácie môže byť tesne zvarené s tkanivami umiestnenými pod ňou alebo voľne posunutými k bokom.

Hlavná voľba, ako odstrániť jazvy z miest, je definovaná ich typom. Podľa klasifikácie existujú štyri typy jaziev:

 • Normotropný, ktorého povrch je hladký, bez vzoru kože. Nevyčnievajú nad povrch okolitej kože;
 • atrofické - spravidla hladké, belavé a tenké, pripomínajúce hodvábny papier a zhromažďujúce sa na malé záhyby pri ich stláčaní; často sa ich povrch nachádza pod úrovňou okolitej kože a pripomína drážky rôznych tvarov a veľkostí;
 • hypertrofické, spôsobené tvorbou malého počtu hrubých kolagénových vlákien a ostre vyčnievajúcich nad povrchom kože; nie sú náchylné k prehĺtnutiu, na rozdiel od keloidných jaziev a majú inú farbu - od svetlo ružovej až fialovo-kyanotickej;
 • keloid - hrubé deformity kože, charakterizované veľkým počtom kolagénových vlákien a významným množstvom kyslých mukopolysacharidov s gélom podobnou konzistenciou; často presahujú pôvod pôvodného poškodenia.

Riziko tvorby hypertrofických a keloidných jaziev najväčší v oblasti konštantného napätia kože na jeho umiestnenie priamo na kostnú výčnelky alebo ďalšie charakteristické anatomických štruktúr - táto oblasť mandibulárnej uhla, ušnice, hornú časť chrbta a hrudnej kosti, pletenca ramenného.

Liečba jaziev po akné

Všetky existujúce metódy liečby možno kombinovať do troch hlavných skupín:

 1. Lieky.
 2. Kozmetológie.
 3. Chirurgická.

Liečebná terapia

To zahŕňa použitie liekových foriem externého prípravku - gélu, spreje, masti alebo krémy, jaziev, obsahujúci vo svojom zložení rôzne látky sú povrchovo aktívne látky, vitamíny, ovocné kyseliny o nízkej koncentrácii, enzýmy, hormóny a minerálne látky, rastlinné oleje, atď...

Môžem úplne odstrániť jazvu pomocou miestnych liekov? Lokálne vplyv zlepšujú prietok krvi, zmäkčuje zjazvené tkanivo, čo je pružnejšia a posuvne, podporovať deskvamácia zrohovatené epitelu hornej vrstvy a stimulovať regeneračné procesy. Vo veľkom sortimente liekov sú zastúpené v salónoch kozmetiky, farmácie a kozmetiky, mnohé z nich je možné zakúpiť priamo od dodávateľov.

Ich hlavnými výhodami sú ľahké používanie a možnosť používania doma. Na prípravky, ktoré pomáhajú vyčistiť alebo odstrániť vadu cicavcov, sa oboznámte napríklad s:

 • hydrogél "Kontraktubeks" obsahujúci alantoín, čo z reakcie kyseliny močovej s manganistanom draselným, cibuľového extraktu síry a antikoagulačnej heparín;
 • silikónový gél "Dermatix" pozostávajúci zo zmesi polymérnych organokremičitých zlúčenín a oxidu kremičitého;
 • krém z jaziev po akné "Kelofibraza", ktorého aktívnou zložkou je okrem heparínu a močoviny aj zásaditá D-gáfor;
 • krém / gél "ultra Zeraderm" obsahujúce polysiloxan (silikónových polymérnych zlúčenín), vytvárajúci film, pri aplikácii na pokožku jaziev a UV filtrom "SPF 15", koenzým Q10, a vitamíny "A" a "K".

Pre nástroje, ktoré pomáhajú odstrániť jazvy po akné na tvári v domácnosti, platí aj badyaga predáva v lekárňach vo forme prášku vo vreckách. Jeho hlavnými zložkami sú oxid kremičitý, stimulujúce metabolických procesov v tkanivách a syntéza elastínu proteínov, prírodné natívny proteín spongin majúci protizápalové a absorbujúci účinky, rovnako ako mikroskopické ihly, ktoré tvoria samotný huba, čo prispieva k dráždivé pôsobenie, zlepšenie mikrocirkulácie a urýchlenie rastu epiteliálnych buniek.

badyaga prášok sa zmieša s roztokom peroxidu vodíka za vzniku peny, ktorá masírovať po dobu 3 minút a aplikovaných na tvári po dobu 15 minút sa nechá ako maska, a potom sa premyje teplou vodou.

Všetky tieto lieky môžu pomôcť odstrániť jazvy po akné normotroficheskie typ alebo viac znížiť výšku hyper- a atrofickej jazvy, meniť ich farbu a robiť to menej nápadný, a to len v počiatočných fázach ich vzniku, ale prakticky k ničomu na 1,5 - 2 x-ročná existencia.

Oveľa ľahšie je liečba čerstvých defektov, pri ktorých sa ešte neskončili metabolické procesy. Najčastejšie farmakoterapia sa používa na urýchlenie procesu epitelizácie už liečiť rany, zníženie svrbenie, začervenanie a zabrániť ďalšiemu vzniku zjazvené tkanivo, rovnako ako v kombinácii s inými, agresívnejšieho ošetrenia prostriedky pre potenciácia účinku druhej.

Kozmetologické techniky

Scar použitie kozmetických činidiel je použitie injekčných techník, chemické alebo fyzikálne vyrovnanie a hladenie reliéf kože chemikálií alebo hardvérových techník. Majú inú mieru agresivity vo vzťahu k pokožke, často bolestivé a s dlhou dobou rehabilitácie, ale vyznačujú sa vysokou mierou účinnosti, najmä s nedostatkami s krátkym trvaním.

Kozmetické metódy zahŕňajú:

 1. Mezoterapia, obrysové plasty a fyzioterapeutické techniky.
 2. Mechanická dermabrázia.
 3. Chemický peeling.
 4. Laserová terapia.

Injekčné techniky a fyzioterapia

V raných fázach tvorby jaziev použitého mesotherapeutic techniky kokteil na základe biologických produktov, vitamíny, minerály, aminokyseliny, výťažky z aloe a placenty, a v prítomnosti keloidných jaziev. - s prípravkami zo skupiny glukokortikoidov atď Podobný účinok je dosiahnuté pomocou ultrazvuku, iontoforézou alebo fonoforézou s rovnakej látky, ako aj s pridaním aflutopa zinku kyselina retinová oligozol.

U niektorých pacientov, uspokojivé výsledky pri zmäkčenie jaziev, zníženie ich výšky a stupeň subjektívnych pocitov (svrbenie, pálenie), môže byť dosiahnutý vystavením určitých enzýmov (kolagenázy) v ťažkých molekúl kolagénu nadmerné jazvy. Na tento účel sa používa ionoforéza alebo fonoforéza s prípravkom fermentolu. V počiatočných štádiách tvorby jazvy je určitým účinkom poskytnuté aj kryomasáž.

Zarovnanie reliéf atrofickej zjazvenie dosiahnutá intradermálne podávanie alebo podávanie dolnej hypotrofických vád plnív strednej kyselina hyalurónová a vysokou hustotou (obrysu) alebo tukových buniek (lipofilling).

Mechanické prostriedky

V povrchových jaziev útvary, najmä v tvare písmena V a v tvare písmena U charakter, významné zlepšenie stavu pokožky dochádza po 2-3 sedení pieskovaním alebo diamant dermabrasion. Pre liečenie hlbokých hypotrofických jaziev a hypertrofické vhodnejšie prevádzkové hlboké dermabrasion zariadení pomocou Schumann (vysokofrekvenčný rezačka rotácie), niekedy aj s následným prevodom niekoľkých vrstiev keratinocytov.

Tieto postupy sú však dosť bolestivé, vyžadujú si dlhú a často aj ťažko fungujúcu rehabilitačnú dobu. Okrem toho môžu vyvolať tvorbu keloidov a nezvratné poškodenie pigmentačných procesov.

Preto odstránenie jaziev po akné použitím jemnejšie, ale súčasne, spôsob podľa povrchu, ktorý je Mikrodermabrázia Mikrodermabrázia mikrokryštály alebo oxid hlinitý. Svojim výkonom sa porovnateľným nidling mikrodermabrázia terapia vykonáva kožná valec titánu - zariadenie, ktoré sa podobá v jeho konštrukcia Mezorollera. Tieto postupy sa vykonávajú ľahšie a riziko komplikácií po nich je ešte nižšie.

Jazvy odstraňujeme pomocou šupiek

Alternatívnou alternatívou k mechanickej metóde je stredná chemická šupka s alfa hydroxykyselinami, ako aj kyselina glykolová alebo trichlóroctová. Na vyrovnávanie hlbokých atrofických jaziev sa používajú chemické peelingy s kyselinami s vysokými koncentráciami. Ich nevýhodou je ťažkosti pri kontrole hĺbky nárazu, ako aj vývoj zvýšenej citlivosti na kožu a často závažných alergických reakcií.

Aplikácia laseru

Všeobecne sa uznáva, odborníci, že najlepší prostriedok pre hypertrofické korekciu, v tvare písmena U, v tvare písmena M, a plytké defekty jazvou v tvare písmena V - je terapia pomocou laserovej technológie. Z týchto ablatívny resurfacing laser s oxidom uhličitým sa používa najčastejšie, čo umožňuje dosiahnuť zlepšenie klinických prejavov atrofickej zjazvenie kožných defektov o 50-80% už po postupe jednej relácie.

V dôsledku frakčnej fototermolýzy (DOT, Fraxel) je vytvorený microthermal relaxačné zóny v miestach, ktoré sa potom vznikajú kaskádové aseptické zápalové procesy, ktoré vedú k remodelácii kožných štruktúr.

Vystavenie non-ablácia laserom (neodým, erbium, diódy, pulzným farbivá laser, atď) na tepelnom účinku Based bez odparovania epidermálnych buniek, a teda sa vyznačuje podstatne menej a menej závažnými vedľajšími účinkami. V tomto ohľade sa po procedúre prakticky nevyžaduje rehabilitačné obdobie.

Chirurgická liečba jaziev

Operatívna liečba spočíva v oddelení dna atrofických jaziev od podkladových tkanív. Postup je moderná a dostatočne účinná technika. Vykonáva sa nástrojom, ktorý vyzerá ako hák, s jednoduchou ihlou alebo so špeciálnym závitom. Výsledkom traumatického poškodenia je malé drobné krvácanie s akumuláciou biologicky aktívnej kvapaliny v dutine vytvorenej pod bruchom a vyvíja sa aseptický zápalový proces.

To všetko vedie k stimulácii proliferačnej a syntetickej aktivity fibroblastov a plneniu dutiny spojovacím tkanivom, k zhrubnutiu tkaniva v dolnej oblasti a k ​​zníženiu hĺbky atrofickej jazvy. Potom sa vykoná laserový resurfacing. Pri výskyte hrubých kožných defektov sa odporúča, aby boli chirurgicky vyrezané, následne mechanické alebo laserové leštenie.

Je potrebné pochopiť, že neexistuje jediný univerzálny prostriedok alebo univerzálna technika na zbavenie sa jaziev. Pre každý prípad a každý prvok sa vyberú jednotlivé metódy alebo ich kombinácie podľa individuálne vyvinutých schém.

Ako odstrániť jazvy z akné na tvári: 10 spôsobov

Jazvy z akné kazia estetický vzhľad tváre, podobný jav odborníci nazývajú post-akné syndróm. V závislosti od pôvodného tónu pleti môžu byť škvrny a jazvy červené, fialové, svetlo ružové alebo modré. Ak sa jazvy už vytvorili, stanú sa vínovými. V prípadoch, keď bol pupienok odstránený nesprávne, sa na povrchu pokožky objavia jazvy čiernej alebo tmavo modrej. V niektorom z vyššie uvedených prípadov nemožno zabrániť zásahu účinných prostriedkov. Z tohto dôvodu sa odporúča zvážiť ich podrobnejšie.

Príčiny akné jazvy

 1. Keď sa pupienka sama stlačí, väčšina ľudí zanedbáva základné hygienické pravidlá. Preto existuje purulentný zápal, ktorý postihuje nižšie vrstvy epidermis. Ak nepoužívate antiseptické, baktericídne a regeneračné lieky, jazva zostáva dostatočne hlboká.
 2. Ďalšou častou príčinou je choroba akné, ktorá sa vyskytuje 20 dní alebo dlhšie bez kontroly zo strany. Táto forma erupcie sa týka závažných prípadov, v dôsledku ktorých sú poškodené všetky vrstvy kože (horné a spodné).
 3. Keď sú hnisavé pupienky vytlačené špinavými nechtami alebo prstami, najčastejšie kože zostáva vo vnútri. V kombinácii s infekčnou infekciou začína vývoj baktérií, ktoré ovplyvňujú kožu. Je dôležité si uvedomiť, že takéto nádory by sa mali odstrániť iba pomocou špeciálnej špachtle, predtým sterilizovanej.
 4. Ak sa odstránenie akné urobí v kabíne, majster neskúsenosti môže chýbať dôležité body. Prerušenie technológie zahŕňa zanedbanie použitia antiseptických látok, nesprávne zvolený postup postupu atď.

Regenerácia liekov proti akné jaziev

V lekárni nájdete špeciálnu masť, ktorej hlavnou funkciou je opravy buniek. Okrem toho má prípravok zvlhčujúci, obnovujúci a hojivý účinok. Vytvára jazvy zvnútra.

Cenová politika regeneračných prostriedkov je celkom odlišná, závisí to od konkrétneho výrobcu a objemu. Vyberte najefektívnejšie lieky.

Z pomerne lacné analógy možno vybrať "Panthenol" (v čistej forme), "De-Panthenol", "Panthenol" (sprej), "Bepanten", "Levomekol", "Fastin-1", "Pantoderm" a, samozrejme, "rescue ", Višnevská masť, ichthyolová masť.

U drahých prípravkov zahŕňajú "Boro +" (plus Boro) "Kontraktubeks", "Elidel", "LAKRO", "Malavit", "Solcoseril", "Miramistin", "Aktovegin", "Pantoderm".

V skutočnosti to nie sú všetky regenerujúce krémy a masti, ich zoznam môže pokračovať neurčito. V prípadoch, keď neviete, čo si kúpiť, poraďte sa s lekárnikom v lekárni.

Užívanie tejto drogy nepredstavuje žiadne zvláštne ťažkosti: prostriedky, jazvy po akné, čakať určitú dobu, zakryte vybraná (je uvedené v návode na obsluhu), odstráňte prebytočný materiál vatovým tampónom.

Pred pokrytím postihnutých oblastí vyčistite pleť s kúpeľňou na báze bylín. Takýto priebeh pomôže lieku preniknúť do spodných vrstiev epidermis. Pravidelne by regeneračné masti mali byť používané 4-5 krát denne.

Chlorhexidín (koncentrácia 6%)

Roztok "Chlórhexidín" je možné zakúpiť v lekárni. Hlavná vec, dávajte pozor na skutočnosť, že koncentrácia drogy nie je viac ako 6%. Ak chcete produkt správne používať, navlhčite kozmetický tampón a potom ošetrujte poškodené oblasti pokožky.

Nezostávajte na jednej jazve dlhšie ako 10 sekúnd, liečte jazvy v poradí frontu. Je vhodné použiť nástroj s vatovým tampónom so širokým hrotom. Koža sa musí otrieť každých 6 hodín. Ak je to možné, použite regeneračnú masť po procedúre.

"Chlórhexidín" dokonale napína jazvy, dezinfikuje dutinu rany, eliminuje možnosť vzniku zápalu. Táto droga je analógom peroxidu vodíka, ale je šetrnejšia.

Masť na báze zinku

Zinková masť sa považuje za účinnú zlúčeninu v boji proti jaziev. Vyschne a kontrahuje rany, takže zjazvenie je menej nápadné. Platí to najmä pre jazvy, ktoré sa objavili pomerne nedávno.

Pred použitím výrobku si prečítajte odporúčania výrobcu. Je dôležité aplikovať výrobok striktne podľa pokynov bez toho, aby ste porušili trvanie expozície a množstvo použitého produktu. V opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo popálenia, čo výrazne komplikuje odstránenie jaziev.

Po aplikácii sa má zinková masť odmyť bavlneným kotúčom navlhčeným vo filtrovanej vode. Zvyčajne produkt starne na koži najviac 20 minút. Opakovaná liečba sa vykonáva každých 4 hodiny.

Parafín (kozmetický)

Parafín je možné zakúpiť v špecializovanom obchode s prírodnou kozmetikou alebo v lekárni. Rozrežte malú kocku o rozmeroch 1,5 x 1,5 cm, umiestnite ju na misku, topíme na parnom kúpeli alebo v mikrovlnnej rúre. Nižšie v zložení bavlneného tampónu, naberajte veľké množstvo finančných prostriedkov a pokryte ich jazvami.

Nechajte úplne vysušiť (asi 35-45 minút), potom odstráňte prebytok bavlneným tampónom namočeným v rastlinnom oleji. Parafínová liečba prebieha každých 5 hodín. Po ukončení procedúry je potrebné mast 'odstrániť regeneračnú masť.

kyselina manganistý

Nepoužívajte manganistan draselný na miestach pokožky, ktoré neobsahujú jazvy. Vezmite niekoľko kryštálov, riedte ich pitnou vodou, až kým nedostanete karmínové riešenie. Navlhčite bavlneným tampónom, ukážte jazvy a nechajte 5 minút. Po uplynutí tohto obdobia navlhčite bavlnenú špongiu v čistej vode, utrite upravené oblasti.

V žiadnom prípade nemôžete navštíviť solárium alebo opaľovať sa slnkom po 12 hodinách po použití drogy. Môžete sa zbaviť jazvy dostatočne rýchlo, ak ich zakryjete manganistanom draselným každých 6 hodín.

Kalanchoe a vodka

Stlačte džús z stoniek kalanche takým spôsobom, aby sa získalo 30 ml. Pridajte do kvapaliny 40 g. vodka, mix, nalejte do injekčnej liekovky. Zatvorte veko, pošlite ho do tmavého šatníka na tri dni a zmes každých 5 hodín pretrepte.

Po infúzii roztoku vyformujte ho cez 5 vrstiev obväzu. Navlhčite tinktúrou v tinktúre bavlneného tampónu, ošetrujte jazvy a fixujte ho pomocou náplasti. Po uplynutí pol hodiny sa umyte mierne teplou vodou.

hlina

Kozmetická hlina je považovaná za účinný spôsob odstránenia jaziev po akné. Produkt sa predáva v supermarketoch a lekárňach. Ak chcete odstrániť jazvy z akné, sú vhodné biele, ružové, čierne a zelené hliny. Vyberte si z dvoch kompozícií s hmotnosťou 30 gramov. každý zriedte studeným mliekom, kým sa nedosiahne pasta.

Celú tvár pokryte tenkou vrstvou, počkajte 15 minút, kým sa úplne nevyschne. Potom druhú vrstvu naneste len na jazvy, počkajte ďalších 20 minút.

Nadbytok opláchnite teplou vodou, utrite pokožku hydratačným tonikom a na jazvy naneste regeneračnú masť. Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, postupujte denne a striedavo vyberajte rôzne druhy hliniek.

Ak chcete urobiť jazvy z akné menej nápadné pomôže včelí vosk. Produkt je možné zakúpiť v špecializovanom obchode s medmi. Technológia použitia je podobná liečbe pokožky parafínom.

Vezmite malé množstvo kompozície, roztavte ho pohodlne (mikrovlnná rúra, vodný alebo parný kúpeľ). Potom zmes ochlaďte tak, aby nespálila pokožku. Ponorte do roztaveného vosku vatový tampón a zafarbujte ho so zložením.

Pokryte oblasti pokožky jazvy, priložte malé kúsky gázy. Trvanie starnutia vosku sa mení v priebehu 40-60 minút. Potom opatrne odstráňte klapky gázy. Ak výrobok nemožno odstrániť, nalejte rastlinný olej pod vosk, počkajte 10 sekúnd, odstráňte ho.

propolis

Ak chcete použiť prostriedok ako prostriedok na odstránenie jaziev, navlhčite vatový tampón v roztoku a lokálne upravte pokožku (len poškodené oblasti).

V žiadnom prípade sa nedotýkajte zdravých tkanív, inak sa nebudete môcť vyhnúť popáleniu. Ak si želáte, môžete nahradiť propolisom tinktúrou nellečiny alebo rasca, ktoré sa tiež predávajú v lekárni.

Citrusových plodov

Utiahnuť jazvy môže byť s pomocou buničiny citrusových plodov, najefektívnejšie sú citrón a grapefruit. Nakrájajte ovocie na polovicu tak, aby sa mäso vyčnievalo za kôra. Otrite oblasti pokožky jazvy, počkajte, kým úplne nevyschne. Potom sa umyte mierne teplej vodou a naneste regeneračnú masť.

Ak je to žiaduce, môžete použiť čerstvo stlačený citrusový džús. Aby ste to dosiahli, postačí vypustiť kvapalinu z polovice plodu, potom znova do nej vložiť bavlnenú podložku a pracovať na koži.

Farmaceutické regeneračné masti sú považované za najefektívnejšie prostriedky na odstránenie jaziev po akné. Kúpiť Boro Plus, Solcoseryl, Panthenol, Levomekol alebo inú dostupnú drogu. Zvážte ľudové recepty založené na kozmetickej hliny, vosku, parafíne, mangáne, vodke, propolisu, Kalanchoe. Použite roztok chlórhexidínu alebo šťavu citrusového ovocia.

Ako odstrániť jazvy z akné na tvári - efektívnosť profesionálnych a ľudových metód

Nie tak hrozné je pupienok, ako stopa, ktorá zostáva po jeho odstránení. Ak sa samotné vyrážky prejavia, potom stopy z nich ešte zkazia vzhľad.

Môžem odstrániť jazvy po akné na tvári a urýchliť proces úplného zotavenia kože? Pokúsime sa zvážiť všetky existujúce metódy, objektívne posúdiť ich účinnosť.

Obsah článku:

Zdravotné ponuky

Pri liečbe stopy akné prináša profesionálna kozmetológia obrovské výsledky. Procedúry salónu umožňujú úplne zbaviť jaziev a obnoviť hladký a zdravý tón pleti.

Používanie laseru

Laserové povrchové úpravy sú považované za jednu z najúčinnejších metód liečby jaziev po akné.

Princípom pôsobenia laseru je deštrukcia patogénnej mikroflóry metódou tepelného pôsobenia. Súčasne sa na povrchovú vrstvu epidermis spaľujú mŕtve bunky, ako aj vyrovnanie poškodených oblastí.

Okrem toho má laserový lúč miestny dráždivý účinok, ktorý vyvoláva regeneračné procesy v pokožke. A ak je self-obnova vymiznutia jaziev pozorovaných po 6-9 mesiacoch, pomocou laseru pre vyriešenie tohto problému je po dobu 15-20 minút 3-5 procedúr.

Vo všeobecnosti sa postup pre laserové odstránenie jaziev osvedčil dobre. Ale existovali určité nedostatky. Hlavnou nevýhodou je bolestivosť postupu. Okrem toho sa pozorujú nepríjemné pocity počas expozície laserom a počas hojenia.

Obdobie rehabilitácie sa okrem toho vyznačuje opuchom kože a jej odlupovaním, vznikom malých krvácaní a rozsiahle sčervenanie. A to je po každej relácii laserovej expozície.

Stredný chemický peeling

Postup chemického odlupovania je exfoliácia horných vrstiev kože pôsobením agresívnych kyselín na ne.

Na odstránenie jaziev sa používa kyselina salicylová, kyselina trichlóroctová a kyselina glykolová. Kyslý roztok sa aplikuje priamo na poškodené oblasti pokožky bez ovplyvnenia zdravých tkanív. Vypláchnite kompozíciu suchým ľadom.

Na urýchlenie hojenia kože sa prípravky steroidov používajú na liečbu miest, ktoré prichádzajú do kontaktu s kyselinou. Po odstránení starých zahojených vrstiev vznikne na ich mieste zdravá koža bez defektov.

Nevýhody - pocit pálenia, ktorý pretrváva určitý čas po ukončení procedúry. Zvyčajne prechádza sám po 5-10 minútach.

Ak chcete úplne zbaviť škvŕn a jaziev, zvyčajne je potrebných niekoľko postupov s intervalom niekoľkých mesiacov.

Hlboký fenolický peeling

Rovnako ako v predchádzajúcej verzii, spôsob čistenia tváre škvŕn je založený na účinku chemických kyselín, v tomto prípade roztoku založeného na fenole.

V tomto prípade je fenolický peeling charakterizovaný hlbším prenikaním do vrstiev dermis. Obvykle sa používa na odstránenie hlbokých jaziev, ktoré nie je možné opraviť menej agresívnym spôsobom.

Celková dĺžka trvania procedúry je niekoľko hodín. Obdobie zotavenia po uplynutí dvoch až štyroch týždňov. Počas tohto obdobia je zakázané užívať slnečné kúpele a pôsobiť na miesto aplikácie fenolu.

Nevýhody fenolického lúpania môžu byť bezpečne pripísané vysokému traumatickému a bolestivému postupu.

Okrem toho je táto metóda vhodná len pre majiteľov ľahkej pokožky, pretože riešenie má schopnosť odfarbiť upravené oblasti.

Jedinou výhodou je postup s vysokou účinnosťou, ktorý umožňuje odstránenie jaziev, aj keď sa vykonáva raz.

Nidling terapia

Nidling terapia je jednou z najnovších inovácií v oblasti estetickej kozmetológie. Táto metóda korekcie jaziev je prirodzeným procesom regenerácie pokožky stimuláciou produkcie kolagénu.

Pri hojení rán začne telo produkovať elastínové a kolagénové vlákna, ktoré vyplňujú poškodené miesta.

Svojím účinkom je postup porovnateľný s fenolickým peelingom. Zároveň sa však vyznačuje bezpečnosťou, bezbolestnosťou a krátkym rehabilitačným obdobím.

Diamantová dermabrázia

Diamantová dermabrázia - mikro-brúsenie povrchovej vrstvy pokožky. Postupuje sa pri odfarbovaní buniek pomocou špeciálneho zariadenia, ktorého dýzy sú pokryté diamantovým prachom.

Vzhľadom na mikroskopickú veľkosť častíc je tento spôsob charakterizovaný bezbolestnosťou a nízkou úrovňou traumatizmu. Pri hlbokých jazvach je postup neúčinný.

Po návšteve kozmetičky už niekoľko dní je zakázané opaľovať sa a používať kozmetiku.

V závislosti od počiatočného stavu pokožky môže celý kurz zahŕňať niekoľko procedúr s prestávkou týždenne.

Hlboká dermabrázia

Hlboké brúsenie je traumatická metóda používaná na odstránenie hlbokej jazvy a zjazvenia. Počas postupu je horná vrstva deformovanej pokožky úplne odstránená.

Pri významných léziách sa ukáže 2-3 procedúry s prestávkou na 10 dní. Trvanie každej z nich je približne pol hodiny. Anestézia je povinná.

Ďalším nedostatkom hlbokej dermabrázie je ťažké obdobie rehabilitácie.

Ozónová terapia

Zavedenie ozónu pod kožu stimuluje krvný obeh v tkanivách a spúšťa procesy prirodzenej regenerácie.

Vďaka svojmu účinku je pokožka vyrovnaná, vyhladená a zdvihnutá. Ozón v kompozícii zmesi kyslíka sa vstrekuje metódou subkutánnej injekcie priamo v miestach jazvového tkaniva.

Z nevýhod ozónovej terapie je možné rozlíšiť jej nízku účinnosť pri liečbe hlbokých jaziev. Preto, aby sa dosiahli viditeľné výsledky, môže byť potrebné opakovať drahý postup mnohokrát.

Prečítajte si tu o technike bio-vystuženia tváre kyselinou hyalurónovou.

Na tejto adrese https://cosmetolog-expert.ru/plastika-litsa/protseduryi/sposobyi-udaleniya-shramov.html najzaujímavejších vecí o tom, ako odstrániť jazvy na tvári a náklady na populárnych metód.

Injekčná mezoterapia

Mezoterapia - spôsob liečby jaziev, založený na zavedení vitamínových prípravkov priamo do hlbokých vrstiev kože.

Zloženie činidlo vybrané samostatne a môže zahŕňať rôzne vitamíny a minerály, výťažky z liečivých rastlín, enzýmov, aminokyselín a ďalších účinných látok.

Injekčná mezoterapia sa ukázala ako bezbolestný a účinný prostriedok na zjazvenie tváre. Ale úplné vyrovnanie kože bude vyžadovať opakované postupy.

Neinjekčná mezoterapia

Medikoterapia je metóda ovplyvnenia kože pomocou špeciálneho zariadenia, ktoré zlepšuje priepustnosť pokožky.

Prostredníctvom "otvorených" buniek prenikajú mezokoky priamo do hlbokých vrstiev poškodených zón a spúšťajú regeneračné procesy zvnútra.

Okamžitý účinok postupu, bezbolestnosť sedení a absolútna bezpečnosť sú zrejmé výhody neinjekčnej mezoterapie.

Jedinou nevýhodou je potreba opakovanej korekcie každých 6 až 12 mesiacov.

Vstrekovanie plnív

Injekcie plnív - plnenie jaziev a jaziev s kolagénom alebo zlúčeninami kyseliny hyalurónovej.

Indikácie pre postup sú hlboké zjazvenie kože ponechané po akné alebo kiahní.

Zvolená kompozícia sa vstrekuje priamo pod problémovú oblasť, akoby ju zdvihla zvnútra. Pre výraznejší výsledok sa odporúča vykonať injekcie plnív po niekoľkých reláciách laserového resurfacingu.

Pretože podávaná zlúčenina má rozpúšťaciu vlastnosť, injekčné kurzy by sa mali vykonávať pravidelne. Pretrvávanie účinku pretrváva jeden až dva roky.

Chirurgické metódy

Indikácie pre chirurgickú liečbu jaziev po akné sú hlboko atrofované oblasti kože, ktoré nemožno korigovať menej radikálnymi metódami.

Subtsiziya

Metóda je minimálnym chirurgickým zákrokom, počas ktorého sú vyrezané fibroidy pod bruchom.

V priebehu tvorby jaziev je narušená produkcia kolagénových vlákien, ale je spojená s dolnej časti tukového tkaniva prostredníctvom vláknitých potery. Po začatí incízie sa začne aktívny proces plnenia kolagénom, čím sa obnoví povrch kože.

Metóda nie je príliš traumatická a umožňuje vám dosiahnuť viditeľné výsledky v jednom až troch postupoch s prestávkou niekoľkých mesiacov. Ako posledný nádych po uzdravovaní sa odporúča vykonať laserový resurfacing.

Excízia jaziev

Procedúra na excíziu jaziev je rez vnútri jazvy s následným stehom okrajov tkanív s kozmetickým stehom. Počas operácie sa pokožka utiahne a po uzdravení v mieste jazvy vzniká zdravá a hladká tkanivá.

O staré škaredé jazvy bude pripomínať len tenký pás svetla. Chirurgický zákrok sa vykonáva pri lokálnej anestézii, v niektorých prípadoch je možné zvážiť otázku celkovej anestézie.

To je jeden z mála spôsobov, ako sa zbaviť starých drsných jaziev. V závislosti od konkrétnej situácie môže byť potrebná laserová povrchová úprava alebo iné kozmetické postupy na rekonštrukciu pokožky.

Výmena kože

Transplantácia kože sa praktizuje u mnohých plastických chirurgov, pretože táto metóda má vysokú účinnosť aj v tých najhorších hlbokých jazvach.

Ako darcovský materiál je vlastná pleť pacienta. Ak to chcete urobiť, vyberte najnepozoruhodnejšiu časť tela, napríklad za uchom.

Po liečbe sa kĺby zmenia farbou. V priebehu času sa metóda dermabrázie používa na úplné vyrovnanie povrchu a tónu pokožky.

Video prezentuje informácie o účinnosti techník na kontrolu jaziev po akné.

Domáce metódy

Hlavnou výhodou domácich metód čistenia tváre od škvŕn, zjazvenia a pupienkov je nízka cena v porovnaní so salónikovými procedúrami.

Celý priebeh liečby v kozmetike zvyčajne vedie k úprave. Pri domácej liečbe by takéto problémy nemali vzniknúť.

Koniec koncov, aj tie najpredávanejšie drogy nebudú stáť viac ako jedno sedenie toho istého peelingu alebo mezoterapie. S farmaceutickou kozmetikou a začnite hovoriť o všetkých metódach používaných doma.

Farmaceutické výrobky

Základom mnohých liekov sú takzvané alfa-hydroxykyseliny (glykolová, mliečna, jablková).

Sú to oni, kto majú najväčšiu exfoliačný kroky potrebné na spustenie aktívnej regeneračné procesy a prenikaniu ďalších účinných látok do hlbších vrstiev dermis.

Sú uvoľňované vo forme masti, gély a krémy. Pozrime sa podrobnejšie na to, čo môže moderná medicína ponúknuť na vyriešenie nášho problému.

Kontraktubeks

Liečivo je určené na vonkajšie použitie. Hlavnou indikáciou je liečba jaziev a jaziev bez ohľadu na príčinu ich vzniku.

Zloženie liečiva obsahuje heparín, zmäkčovanie tkaniva jazvy, rovnako ako alantoín, stimulujúce regeneračné procesy v koži a zvyšovanie jeho priepustnosti pre iné prostriedky.

Pokiaľ ide o efektívnosť, recenzie sú zmiešané. Keď hovoríme konkrétne o jaziev po akné, Kontraktubeks pracuje len s depresiami, ktoré zostali po liečbe závažných akné.

V boji proti červeno-hnedým škvrnám to bude zbytočné. Náklady na fondy je asi 500-800 rubľov. v závislosti od objemu trubice.

V tomto článku ponúkame skutočnú spätnú väzbu o odstránení cievnych hviezd na tvári laserom.

Masť heparínu

Indikácie používania heparínovej masti sú liečba tromboflebitídy povrchových žíl a eliminácia príznakov kŕčových žíl.

Liek má protiedematózny a protizápalový účinok, podporuje resorpciu krvácaní a zabraňuje tvorbe nových krvných zrazenín v poškodených tkanivách.

Jeho použitie na liečbu jaziev nie je úplne pravdivé. Vzhľadom na dôkazy bude fungovať oveľa efektívnejšie s červenými škvrnami od akné, ale nie s jazvami.

Cena drog je 60-70 rubľov.

Dermatiks

Prípravok je vo forme gélu na báze silikónu. Akcia - vyhladzovanie obrysy jazvy a jej zmäkčovanie.

Účinok lieku bude závisieť od individuálnych vlastností kože a jej schopnosti regenerovať.

Podľa recenzií polovica pacientov uviedla neuspokojivé výsledky. V prípade druhej polovice nie je možné s istotou povedať, že získaný účinok priamo súvisí s použitím gélu Dermaticks.

Priemerná cena lieku je 2 až 2,5 tisíc rubľov. pre hadičku s hmotnosťou 15 g.

Klirvin

Základom lieku sú prírodné zložky určené na zlepšenie regeneračných procesov v pokožke pre jej rýchle zotavenie.

Väčšina týchto účinných látok sú indické rastliny, ktoré sú pre našich ľudí málo známe.

Pred použitím je preto potrebné vykonať test alergie, pretože pravdepodobnosť neznášanlivosti je veľmi vysoká.

Pokiaľ ide o efektívnosť, názory sú rozdelené. Môžete počuť veľa spätnej väzby a nedostatok výsledkov a poškodenie pokožky po použití.

Cena drog je 70-120 rubľov.

Kelofibraza

Liečivo pochádza od nemeckého výrobcu na báze sodnej soli heparínu a močoviny. Výrobok zvlhčuje hrubú pokožku, zvyšuje jej pružnosť, podporuje vstrebávanie opuchu a zlepšuje krvný obeh v mieste aplikácie.

Z recenzií sa výrobok ľahko aplikuje, nenecháva vklad, dobre hydratuje a vyznačuje sa priemerným stupňom účinnosti.

Priemerná cena je 1200-1800 rubľov. pre skúmavky s hmotnosťou 25 g a 50 g.

Zeraderm Ultra

Základom lieku je polysiloxán, pretože pomocnými látkami sú vitamíny K a E, koenzýmy.

Recenzie charakterizujú pozitívne z hľadiska efektívnosti a jednoduchosti použitia. Často používané v plastickej chirurgii.

Cena je 3,5 až 4 tisíc rubľov. na tubu s hmotnosťou 15 g. Analog bez vitamínov (Zeraderm) bude stáť asi 2-2,5 tisíc rubľov.

Scarguard

Liečivo sa ponúka vo forme tekutého krému na vonkajšie použitie. Prostriedok má jedinečné zloženie, ktoré je založené na silikóne a hydrokortizóne.

Neexistujú žiadne analógie, má veľa pozitívnej spätnej väzby. Náklady na drogu je 5 až 6 tisíc rubľov. pre fľašu s objemom 15 ml.

Gél Badyaga 911

Prostriedky na báze esenciálnych olejov a extraktov liečivých rastlín. Hlavné indikácie sú liečba modrín a modrín.

Pri liečbe akné môžu byť jazvy použité ako pomocné prostriedky na spúšťanie regeneračných procesov. Samotná aplikácia v tejto oblasti kozmetologických výsledkov nebude.

Cena je až 100 rubľov. pre 100 ml skúmavku.

Mederma

Gél pre kozmetické jazvy má zvlhčujúci, obnovujúci a keratolytický účinok.

Aktívne látky dobre fungujú s čerstvými jazvami a jazvami po akne. Na zastaraných atrofických miestach pokožky je účinnosť nízka.

Cena je až 800 rubľov. na tubu s objemom 20 g. Trvanie aplikácie je až pol roka.

Kelo-SOTE

Ďalší farmakologický vývoj na báze silikónu. Pri aplikácii na jazvu tvorí na ňom ochranný film, vyhladzuje miesto jazvy a chráni ju pred účinkami negatívnych faktorov prostredia.

Dostupné vo forme gélu a spreja. Priemerná cena minimálneho objemu je 2,5 tisíc rubľov pre gél aj sprej.

masky

Zvyčajne tvárové masky sú pripravené z výrobkov, ktoré sú vždy po ruke. Zoberme si najobľúbenejšie recepty.

 1. Hlinená maska ​​s esenciálnym olejom z rozmarínu. Hlinka sa zriedi vodou v pomere 1: 1. Odporúča sa používať bielu hlinku na vyhladenie tónu pleti a odstránenie jaziev.

Do hotovej kapusty pridajte rozmarínový silicu a aplikujte prípravok na 15-20 minút (do sušenia). Ako alternatívu k olejovej zložke je možné použiť citrónovú šťavu.

 • Osušková maska ​​na exfoliáciu a regeneráciu pokožky. Ovesné vločky v mlynčeku na kávu alebo mixéri. Zamerajte sa na svoj typ pleti.

  Čím viac je tenší, tým menšie musia byť častice. Nalejte vločky s nízkotučným kefírom v pomere 1: 1, nechajte na chvíľu zjemniť vločky. Udržujte masku na tvári 10-15 minút.

 • Medová maska ​​so škoricou. Zmiešajte med a škoricu v rovnakých pomeroch a aplikujte na 15-20 minút. Maska má vynikajúce regeneračné vlastnosti. Ale obidva produkty sú silné alergény, takže test citlivosti pred použitím je povinný.
 • Maska so santalovým drevom. Zmiešajte santalový prášok a ružovú vodu, aby ste urobili kašu. Pripravte pastu na problémových miestach kože a nechajte ju 45 až 60 minút.
 • Maska čerstvého ananásu. Rozdrviť malý kúsok tropického ovocia a aplikovať na kožu po dobu 15 minút.
 • Hladké a ľahké jazvy je možné len vtedy, ak sa masky pravidelne používajú niekoľko mesiacov (až trikrát týždenne).

  Peeling s striekačom

  Hlavná akcia badyaga je nepríjemné miesto. Počas procedúry jemné častice pracujú podľa princípu ihiel a mikroskopické lézie na koži. Výsledkom je, že pokožka sa pokúsi obnoviť samostatne a spustiť aktívny regeneračný proces.

  Pri lúpaní musí byť prášok veveričky zmiešaný s peroxidom vodíka a aplikovaný na kožu kefkou.

  Kompozícia sa odmyje po 15 až 20 minútach. Počas tejto doby môže dôjsť k miernemu pocitu pálenia. Odlupujte sa od jaziev, po ktorých nasleduje postup 3-8 procedúr s prestávkou jeden a pol a dva týždne.

  Používanie badyagi je zakázané s citlivou pokožkou, post-zápalovým erytémom a pigmentáciou kože. To iba zhorší stav, čo spôsobí nové zápalové procesy v tkanivách.

  kroviny

  Exfoliácia kože je jednou z dôležitých fáz starostlivosti o problémovú pokožku. A plnohodnotné liečenie jaziev doma je ťažké si predstaviť bez použitia kroviniek:

  • Medové kefovanie s morskou soľou. Zmiešajte med a malú soľ, aplikujte vzorec na kožu a ľahko masírujte problémové oblasti. Nechajte prístroj ďalších 5-10 minút, potom opláchnite teplou vodou. Ak nemáte morskú soľ, môžete ho nahradiť bežným kuchárom. Kurz liečby je mesiac.
  • Kávová kefka s citrónom. Mletú kávu premiešajte s citrónovou šťavou v rovnakých pomeroch. Aplikujte zmes na pokožku a masírujte niekoľko minút, venujte zvláštnu pozornosť oblastiam s jazvami. Minimálny kurz je 4 procedúry.
  • Proteínové kefovanie s kukuričnou múkou. Zmiešajte bielkovinu a lyžicu kukuričnej múky. Aplikujte prípravok na tvár a nechajte ho 10 minút. Potom jemne masírujte pokožku a úplne odstráňte zvyšky zmesi.

  Utrite a umyte

  Utieranie tváre pomáha tónovať pokožku, normalizovať krvný obeh v poškodených oblastiach, zvlhčiť miesto jaziev a podávať im užitočné zložky.

  Na tieto účely sa odporúča použiť:

  • petržlen zmrznutý v kockách ľadu;
  • uhorka šťava;
  • aloe;
  • avokádo;
  • ružová voda;
  • tinktúra nechtíka;
  • jablkový mušt ocot.

  Ďalšie ľudové prostriedky

  Doplňujúca starostlivosť pomôže pri masáži s použitím vitamínov, olejových extraktov a iných ľudových liečiv.

  Najefektívnejšie je koža obnovená a vyživovaná sladkým mandľovým olejom, uhorkou, vitamínom E (v kapsuliach) a olivovým olejom.

  Ak nie je čas na masáže, môžete použiť citrónovú šťavu alebo levanduľový olej priamo na jazvy.

  prevencia

  Ak chcete znížiť vzhľad jazvy bude veľa úsilia a času, a úplne odstrániť jazvy na tvári môže byť len drahé postupy.

  Je to oveľa jednoduchšie a lacnejšie, aby sa zabránilo ich výskytu, pri dodržaní jednoduchých rád:

  1. Včas, liečiť vyrážky na tvári, čo neumožňuje šírenie zápalového procesu.
  2. Nikdy nestláčajte pupienky, kým nie sú zrelé. A pri vykonávaní postupu čistenia od akné nepoškodzujte pokožku nechtami.
  3. Dodržujte zdravú výživu.
  4. Udržujte svoju tvár čistú, Aplikujte komplexnú taktiku starostlivosti v súlade s typom vašej pokožky.

  Video ponúka 10 jemných, ale účinných spôsobov boja proti akné jaziev.

  recenzia

  A ako ste vyriešili problém jaziev a jaziev po akné, akné? Ponechajte komentáre v komentároch o postupoch, ktoré ste mali na seba.

  Môžete mať svoje účinné spôsoby, ako riešiť jazvy a jazvy, zdieľať ich s našimi čitateľmi.

  Odstránenie jaziev po akné na tvári a tele

  Problém akné je známy každému človeku, najmä u mladistvých. Je dobré, ak zápaly prechádzajú bez stopy, ale často na ich mieste sú tvorené malé jazvy, zrejme nezlepšujú vzhľad pokožky. Takéto prejavy by sa mali oddialiť nezávisle prirodzenou produkciou kolagénu. Ale syntéza látky môže spomaliť, v súvislosti s ktorou sa vyskytuje atrofická zjazvenia.

  Ak sa kolagén syntetizuje v prebytku, spojovacie tkanivá sa môžu rozšíriť za okraje rany, a preto sa vytvárajú hypertrofické jazvy. Sú to ružové odtiene a sú umiestnené nad povrchom pokožky. A v prvom a druhom prípade by sa otázka odstránenia jaziev po akné mala riešiť čo najrýchlejšie, pretože časom bude čoraz ťažšie zvládnuť túto chybu.

  Ako sa zbaviť post-akné

  Príčiny vzniku jazvy môžu byť:

  • stlačenie akné a akné je najbežnejšou a najčastejšou chybou dospievajúcich aj dospelých;
  • zanedbané akné - bez liečby alebo nesprávnej liečby;
  • huba.

  Odstrániť škvrny hnedej alebo modrej farby je ťažké, ale nakoniec blednú. Pokiaľ ide o jazvy, tu sú potrebné systematičtějšie a serióznejšie zásahy.

  Revízia masti na boj proti zjazveniu

  Nie vždy odstrániť neetické súbory, ktoré vznikli po akné, musíte kontaktovať lekára. V mnohých prípadoch sa môžete tento problém zbaviť alebo ho minimalizovať pomocou farmaceutických masti, ktoré sú k dispozícii na nákup v akejkoľvek lekárni. Najúčinnejšie lieky:

  1. Kontraktubeks. Masť obsahuje zložky, ktoré urýchľujú dermálnu exfoliáciu a zastavujú proliferáciu buniek spojivového tkaniva. Účinne pracuje s normotrofickými zjazveniami. Odporúča sa používať pri prevencii, ak existuje predispozícia na tvorbu hypertrofických a keloidných jaziev. Aplikujte lokálne, trieďte sa do jaziev dvakrát denne. Štandardný priebeh liečby trvá 30 dní. Pokračujte v liečbe po konzultácii s lekárom.
  2. Fermenkol. Obsahuje enzýmy živočíšneho pôvodu, ktoré sa zaoberajú normalizáciou ich tráviaceho systému. Komponenty rozkladajú kolagénové vlákna a zabraňujú tvorbe spojivového tkaniva. Liečba sa používa častejšie pri fyzioterapii, najmä pri elektroforéze. Používajte len podľa pokynov lekára, ktorý tiež určuje množstvo aplikácie masti a trvanie liečby.
  3. Dermatiks. Terapeutická masť sa odporúča u pacientov, ktorí už majú jazvy a existuje riziko ich premeny na keloidné alebo hypertrofické jazvy. Po aplikácii sa vytvorí film na problémovej oblasti, ktorá chráni defekt pred vonkajším vplyvom. Každé ráno distribuujte tenkú vrstvu. Zložité jazvy nebudú schopné uľaviť, ale zabrániť ich ďalšiemu rozvoju a vytváraniu nových.
  4. Masti na salicylát, zinok a sintomycín. Všetky tri zlúčeniny spájajú dostupnú cenu a vysokú účinnosť. Pri pravidelnom používaní pokožky je dobre olúpané, metabolické procesy v pokožke sa vrátia do normálu, koža sa objasní. Lieky fungujú komplexným spôsobom, môžu odstrániť post-akné. Aplikujte dvakrát denne na problémové oblasti s hrubým guličkám, umyte teplou vodou po 50-60 minútach. Priebeh liečby môže pokračovať až do dosiahnutia požadovaného výsledku.

  Kozmetické procedúry pre liečbu následkov akné

  Alternatívne zjazvenie po akné je často ťažké pomocou niektorých masti, takže musíte použiť kozmetologické postupy.

  mezoterapia

  Pod kožnými injekciami kyseliny hyalurónovej sa vstrekuje kolagén. Tým sa zrýchľuje intracelulárny metabolizmus. Koktail obsahujúci bioaktívne zložky vyplňuje jazvy, čím vyrovnáva pokožku. V dôsledku tohto postupu sa zlepšuje krvný obeh, osoba sa uzdravuje zvnútra.

  Stojí za zmienku, že postup je účinný, dáva pomerne rýchly výsledok, ale môže to byť krátky.

  peeling

  Peeling môže byť považovaný za jednu z najefektívnejších metód na odstránenie post-akné. Na tieto účely sa odporúčajú hlboké fenolické a mediánové chemické druhy:

  1. Hlboký fenolický peeling. Táto schôdza je bolestivá a veľmi agresívna. Fenol skúma nielen povrchové vrstvy kože, ale aj vnútorné, hlboké vrstvy. Na získanie explicitného výsledku je potrebný iba jeden postup. Obdobie po procesnej rehabilitácii trvá asi dva týždne. Je dôležité chrániť pokožku pred ultrafialovým svetlom, neopaľovať sa, pretože existuje vysoká miera rizika pigmentácie.
  2. Stredný chemický peeling. Pri tomto spôsobe sa používajú kyseliny glykolové, salicylové alebo trichlóroctové. Komponenty dobre odlupujú pokožku, ktorá dokázala preniesť patologické zmeny. Okrem toho sa stimuluje regeneračná schopnosť organizmu, takže spojivové tkanivo nahrádza zdravú epidermis. Trvá asi 5 procedúr (alebo viac) s intervalom 10-14 dní.

  Laserové resurfacing

  Štúdium problémových oblastí s laserovým lúčom, v dôsledku čoho sa horné dermálne vrstvy odparujú, pokožka sa vyhladí, jazvy sa stávajú menej nápadné. Laserový efekt na tvár a chrbát po akne je úplne bezbolestný, pretože kozmetička predbežne aplikuje anestetický krém. Trvanie relácie je 30 minút. Dĺžka kurzu je určená individuálne pre každý prípad. Ďalšie informácie vo videu:

  Mechanická dermabrázia

  V priebehu procedúry sú špeciálne povrchové rotujúce vrstvy pokožky leštené a otrepané špeciálnymi rotujúcimi kefami. Jazva tkaniva ako výsledok sa stáva takmer nepostrehnuteľný.

  Táto schôdza je bolestivá, preto je povinná anestézia. Používajú sa anestetické krémy alebo mrazničky. Trvanie manipulácie - asi hodinu. Nakoniec sa tvár ošetrí antiseptikom. Kôra, ktorá vznikla po procedúre, je sama o sebe po týždni.

  Odborníci sa domnievajú, že na to, aby sa dosiahol plnohodnotný účinok, je potrebné liečiť mechanickou dermabrázou najmenej trikrát v intervaloch jedného mesiaca.

  Metóda má kontraindikácie:

  • sklon k tvorbe keloidných jaziev;
  • epilepsie;
  • pustuly na dermis;
  • somatické choroby;
  • herpes.

  Ozónová terapia

  Lekársky ozón sa podáva lokálne pod kožu. Umožňuje znížiť zápal a urýchliť hojenie rán. Je potrebný kurz 5-10 procedúr, ako aj ďalšia oprava, ak je to potrebné.

  Frakčná fototemolýza

  Rozdiel medzi týmto laserovým postupom a inými je, že pokožka nie je spracovaná jedným bodovým lúčom, ale rozptýlenými plochami. Rieši problém nielen zjazvenia, ale aj iné prejavy postexis - pigmentácie, zväčšené póry.

  Najčastejšie sa kurz skladá z piatich zasadnutí s intervalom desiatich dní. Obdobie rehabilitácie je tri dni.

  Chirurgické metódy odstraňovania jaziev a jaziev

  Operatívny zásah je nutný v zriedkavých prípadoch, keď iné spôsoby, ako sa vysporiadať s post-akné nedávajú požadovaného výsledku, alebo v prípade vážnych patológií ovplyvňuje rozsiahle oblasti kože.

  Lekári ponúkajú tri hlavné možnosti ako zbaviť sa jaziev:

  1. Dotácia (pododdiel). V priebehu operácie je vytvorená jazva oddelená od kože skalpelom. V rane dochádza k akumulácii krvi a lymfy, ktoré tvoria spojivové tkanivo - takmer nepozorovateľné. Incít je často kombinovaný s brúsením laserom, takže je dosiahnutý najlepší možný výsledok.
  2. vyrezanie. Jazva je chirurgom odstránená, potom sú švy prekrývať. Za normálnych okolností sa v oblasti expozície vytvárajú nové jazvy, ale sú laserom odstránené bez stopy.
  3. Výmena kože. Metóda je radikálna. Skladá sa z transplantácie kože z jedného miesta do druhého. Metóda sa používa v prípade ťažkých popálenín a iných situácií, keď je takýto komplexný zásah extrémne potrebný.

  Recepty tradičnej medicíny v boji proti post-akné

  Pri miernom zjazvení môžete liečiť ľudové lieky doma. Táto metóda si vyžaduje čas a trpezlivosť, avšak v niektorých prípadoch je dosť veľkolepá.

  1. Vaječná bielka a citrónová šťava. Kombinujte citrónovú šťavu (20 ml) a vaječný bielok. Zaoberať sa problémovými oblasťami osoby a odísť na celú noc. Ráno umyte teplou vodou.
  2. Zemiaková šťava. Braťte zemiaky na jemnom strúhadle, rozdeľte výslednú kašu na tvár a držte ju 30 minút. Pre pohodlie použite gázu. Koreňová šťava odstraňuje odumreté bunky kože, aktivuje tvorbu nových tkanív. Je tiež prírodným antiseptikom a podporuje hojenie rán a odfarbenie pigmentácie.
  3. Avocado. Dajte mäso na kožu a držte ju 20 minút. Odporúča sa pre suchú pleť.
  4. Aloe šťava. Aplikujte na jazvy a nechajte 10 minút, opláchnite čistou vodou. Aplikujte každý deň.
  5. Jablkový jačmeň. Dve kvapky zmesi zmiešané s lyžičkou filtrovanej alebo minerálnej vody. Použite na jazvy, opláchnite po 5-7 minútach.
  6. Tvarohový syr. Použite vo forme kompresie, nechajte jednu hodinu. Opláchnite vodou. Vhodné pre suchú a citlivú dermu.
  7. Ľad. Môžete zmraziť nie jednoduchú vodu, ale zeleninu odvar (napríklad z harmančeka). Rolovať kocky ľadu do tkaniny a utrite tvár.

  Zabránenie výskytu jaziev a jaziev

  Aby problém nebol vyriešený, je potrebné sa ho pokúsiť zabrániť. Na tento účel odborníci odporúčajú dodržiavať tieto pravidlá:

  • nie vymažte akné, vždy počkajte, kým dozrievajú a prelomia;
  • pravidelne používajú vysokokvalitné kozmetické výrobky na boj proti akné;
  • v prípade závažných problémov s vyrážkami kontaktujte lekára-kozmetička alebo dermatológ a ďalšie ošetrenie pod jeho dohľadom;
  • opraviť stravu, vylúčiť pečenie, sladkosti, mastné výrobky;
  • vyzdvihnúť terapeutickú a dekoratívnu kozmetiku, berúc do úvahy vlastnosti pokožky.

  Recenzia skutočných ľudí a lekárskych kozmetikov o skúsenostiach s odstraňovaním jaziev po akné

  Zobnina Olga Nikolaevna, vedúca kozmetička, 10 rokov odbornej praxe, Simferopol:

  V mojej práci často používam laserové resurfacing, peeling a injekčné techniky na odstránenie jaziev po akné. Chirurgický zákrok na našej klinike nie je vykonaný. Myslím si, že laserové leštenie je veľmi účinné, ale musíte vybrať správny laser, berúc do úvahy špecifiká problému. Používam zariadenie m22 - symbióza svetelného impulzu Intenzívne pulzné svetlo a laserový modul Nd: Yag. Dáva úžasný účinok, pacienti sú spokojní. Veľmi odporúčam, aby ste starostlivo vybrali špecialistu, aby ste zabezpečili, že postup bude účinný.

  Natalia, 25, Biysk:

  Preniesla alebo nesla furunkulózu, potom na tvárach bolo obrovské množstvo alebo množstvo cicavcov. Už sa brúsenie laseru a dermabrázia uchvátila... Žiadny výsledok! Som veľmi rozrušená a neposkytujem poradenstvo nikomu z takýchto techník. Iba utrácať peniaze.

  Angela, 22, Vladivostok:

  Od dospievania som neustále bojoval s pupienkami a potom aj s post-akné. Myslel som na to, že sa chystám do laserového resurfacingu, ale lekár mi poradil, aby som skúsil Kontraktubeks. Naozaj sa mi to páčilo. Gél je kúzelný. Doslova tri mesiace používania a tvár už vyzerá oveľa lepšie. Koža bola vyhladená, škvrny a jazvy boli takmer neviditeľné. Počul som veľa dobrých recenzií o liekoch Lidase a Streptocide. Ale Višnevskina masť mi nepomohla.

  Odpovede na otázky

  Či je možné použiť badyagu na odstránenie cikcitídy? Mám mastnú pokožku a kupperózu.

  Badyaga nebude bohužiaľ pomôcť zbaviť sa jaziev. V prípade typu mastnej kože je použitie tejto zlúčeniny veľmi odrádzané, pretože môže dôjsť k dermatitíde a kuperoz sa môže zintenzívniť.

  Je možné aplikovať krém Imoferázy zo stopy na tvári po akne?

  Áno, táto droga je dobrá na zvládnutie úlohy. Môže odstrániť začervenanie, urýchliť hojenie. Aplikujte dvakrát denne na chyby, najlepšie s vatovým tampónom.

  Koľko stojí laserová leštička?

  Náklady závisia od množstva práce, počiatočného stavu pacienta. Cena za Moskvu sa pohybuje od 1 do 35 tisíc rubľov. Špecialista na kliniku uvedie cenu za prvú konzultáciu.

  Zhrnutie

  Odstránenie zjazvenia po akne, najmä chronickej, môže byť dosť ťažké. Metóda riešenia problému je veľa, preto je lepšie kontaktovať lekára-kozmetička alebo dermatológ, ktorý vám povie, ktorá z možností bude v konkrétnom prípade najefektívnejšia.

  Ak poznáte problém post-akné v podobe jaziev a vy sa s ním zaoberáte, podeľte sa o svoje pripomienky v komentároch, povedzte nám o kladných a protikladných postupoch, ktoré poznáte.