Hlavná

Opar

Vyrážka pred menštruáciou

Každá krásna dáma čelí všeobecnému zhoršeniu zdravia v predmenštruačnom syndróme. Ale takýto stav ovplyvňuje nielen činnosť vnútorných orgánov, ale aj vlasov, kože. Zistite, že kritické dni majú čoskoro začať, môžete vyrážkou na koži. Môžu sa objaviť z rôznych dôvodov, vonkajšie alebo vnútorné. Rozprávajme sa o všetkom podrobnejšie, ako aj o základných pravidlách boja s pichľavkami pred menštruáciou.

Dôvody pre vznik pupienkov v ICP

 1. Novotvary na koži sa nezobrazujú ihneď, ale v dôsledku prestavby tela novým spôsobom. Počas menštruácie sa hormonálne pozadie značne líšia, poruchy môžu začať 2 týždne pred očakávaným termínom menštruačného cyklu.
 2. Všeobecná schéma môže byť rozdelená do niekoľkých etáp. Po prvé, produkcia ženských estrogénových hormónov sa zvyšuje. Preto žľazy nefungujú tak intenzívne ako predtým. Sú upchaté, v kanáloch sa vytvára korok. Na tomto pozadí je pokožka pokropená pupienkami.
 3. Zvyšuje syntézu kyseliny hyalurónovej, pokožka je nadmerne zvlhčená a vyzerá mastne. Je to vďaka estrogénom, že tvár je menej náchylná na vonkajšie podnety, ale akné sa objavuje zvnútra (upchatie pórov).
 4. Po určitom čase prudko klesá hladina ženských hormónov, ale na tomto pozadí stúpa množstvo progesterónu. Tento hormón je zodpovedný za prácu mazových žliaz, čo vyvoláva ešte silnejšie formácie.
 5. Progesterón zvyšuje náchylnosť tela k vonkajším faktorom. Ide o prírodné alergény (peľ, parfum atď.), Poveternostné podmienky (ultrafialové, mrazové atď.), Stresové situácie, znečistené podmienky. To všetko má nepriaznivý účinok na pokožku a hormón iba zhoršuje už takúto situáciu.
 6. Často, vinníkmi na tvorbu pupienkov sú androgény. Syntetizujú sa pravdepodobne v deň 19-21 cyklu. V tomto čase sa mazové žľazy reprodukujú a vykazujú silnú aktivitu.
 7. Okrem vyššie uvedených dôvodov by sa nemali vylúčiť iné faktory. Toto číslo zahŕňa veľké množstvo keratinizovaných kožných častíc, oslabenej imunity, psychoemotionálnych stresov a ochorení tráviaceho systému (najmä čreva) v dôsledku ochorenia.
 8. Vinníci vyrážky môže byť endokrinné poruchy, zvýšená vlhkosť v miestnosti, prach, vystavenie ultrafialovému žiareniu, príjem silných antibiotík, použitie nekvalitných kozmetiky (upchatie pórov) počas PMS.
 9. Pri samovlákaní akné sa objavia novotvary, ale na inom mieste. Aby ste si boli istí, že vyrážky sú spôsobené rýchlym mesačným vyšetrovaním oblasti dislokácie. Pryshchiki v tomto prípade bude tvorený nielen na tvári, ale aj krk, hrudník, ramená, späť.

Spôsoby kontroly erupcií v PMS

Pred použitím smerových prostriedkov (ľudovej alebo lekárskej) musíte zásadne prehodnotiť svoje každodenné návyky a starostlivosť o svoju tvár.

 1. Najdôležitejšou vecou, ​​na ktorú by ste mali venovať pozornosť, je výživa. Mal by byť čo najužitočnejší, najvyváženejší a najpravdepodobnejší. V tomto prípade sa nemusíte spoliehať na sladkosti, fajčenie, rýchle občerstvenie, sladké balené šťavy alebo sódu.
 2. Navštívte lekáreň a zakúpte multivitamíny, ktoré sú zamerané na zlepšenie zdravia a doplnenie cenných látok. Musia sa užívať každých šesť mesiacov bez ohľadu na to, ako sa cítite.
 3. Ak chcete zvýšiť ochranné funkcie tela, navštívte imunologa. Možno vám ponúkne, aby ste absolvovali autohemoterapiu. Tým sa myslí zavedenie krvi z žíl subkutánne alebo vo vnútri svalu.
 4. Ak zistíte, že je pred menštruáciou vždy vyrážka, použite kyselinu salicylovú. Rýchlo zabíja baktérie, eliminuje zátky v mazových kanáloch a nepoškodzuje pokožku.
 5. 2 týždne pred navrhovaným dňom menštruácie, začnite výrobu hlinených masiek. Zloženie čiernej, modrej, ružovej farby. Takéto masky zabraňujú ucpávaniu žliaz.
 6. Nezničte vyrážky vlastnými rukami. Ak je to potrebné, obráťte sa na kozmetika alebo kúpte špeciálne masti, ktoré sa aplikujú na akné a vysušte ich.
 7. Približne 2 týždne pred začiatkom menštruácie sa zrieknite dekoratívnej kozmetiky alebo ju naneste na tvár maximálne 4 hodiny. V opačnom prípade póry budú hromadiť tuku, čo povedie k vzniku akné.
 8. Neopaľujte sa na slnku a nechodte na solárium, pretože ultrafialové žiarenie počas periódy PMS má nepriaznivý účinok na pokožku. Raz týždenne používajte kyslé peelingy na exfoliáciu.

Lekárne pre akné s PMS

 1. Basiron AC. Každý si spomína na reklamu, v ktorej sa znie hlavný slogan: "Baziron AU - od akné na tvári!". Áno, náprava je zameraná na odstránenie vyrážok. Aplikuje sa lokálne na neoplazmy. Preniká do vnútra zápalu a vysušuje ju zvnútra.
 2. Ichthyol, masť Višnevského. Tieto lieky majú tvrdý účinok, preto musia byť aplikované podľa pokynov. Vhodné na liečbu pichľaviek rôznej povahy. Strečte hnis, podporte resorpciu zápalu.
 3. Gél Skinoren. Hlavnou pozitívnou vlastnosťou lieku je to, že gél je vhodný na systematické použitie. Potláča patogénne mikroorganizmy, v dôsledku čoho akné rýchlo zmizne. Tuba postačuje dlhú dobu, efekt je viditeľný po 5 aplikáciách.
 4. Masť na báze zinku. Tento nástroj sa nazýva aj zinková masť, výhodou je nízka cena a vysoká účinnosť. Pre niekoľko aplikácií môžete dosiahnuť dobré výsledky, ale masť sa distribuuje iba do postihnutých oblastí pokožky.
 5. Zener. Produkt je dostupný vo forme prášku, masti, gélu, srvátky. Vďaka antibakteriálnemu účinku sú pupienky vysušené a nezobrazujú sa znova. Kompozícia obsahuje zinok, ktorý potláča patogénne organizmy. Frekvencia prijatia je dvakrát denne.

Ľudové lieky na akné s PMS

 1. Heřmánkový vývar. Farmaceutický harmanček je užitočný na varenie a aplikuje sa ako tonikum na trenie mastnej pokožky tváre. Kompozícia sa tiež užíva vnútorne na zlepšenie imunity a zníženie citlivosti na zmeny hormonálneho pozadia počas menštruácie. Produkt sa pripravuje z 2 hŕstky sušených surovín a 0,4 litra. teplej vody. Po dvojhodinovej infúzii musí byť hotový výrobok filtrovaný a naliaty do tmavého obalu. Začnite používať 2 týždne pred menštruáciou, frekvenciu trenia - 3 krát denne.
 2. Aloe vera. Je povolené používať rastlinnú šťavu a jej gél, ako aj celulózu. Vďaka svojim vynikajúcim antiseptickým vlastnostiam aloe rýchlo odstraňuje vyrážky dokonca hnisavé. Naneste pred a počas menštruácie, aby sa zabránilo opakovaným zápalovým procesom. Šťava sa ľahko pripraví: umyte stonky, rolujte miešačom a vytlačte kvapalinu. Utrite ju tvárou po rannom prebudení a pred spaním. Pol hodiny po zákroku sa umyte.
 3. Citrónová šťava s jogurtom. Miešajte do 100 ml. prírodného jogurtu 20 ml. čerstvá citrusová šťava. Zložky dôkladne premiešajte, až kým nie sú hladké. Odporúča sa aplikovať činidlo lokálne, konkrétne na zápalové oblasti. Počkajte asi štvrtinu hodiny. Potom vypláchnite studenou vodou a postup opakujte po 1 hodine.
 4. Peroxid vodíka s jablčným jablčným octom. Pripojte komponenty v rovnakom množstve a navlhčite bavlnený disk v kompozícii. Dôkladne utrite pokožku problémom. Produkt účinne chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi prostredia a obnovuje rovnováhu kyselín v tkanivách. Použite zlúčeninu dvakrát denne.
 5. Olej z čajovníka s pomarančovým éterom. Pripojte komponenty v rovnakom množstve. Pre pohodlie použite vatový tampón. Použite produkt lokálne na zápalové body. Zmes používajte niekoľkokrát denne. Zakaždým sa umyte studenou vodou.
 6. Rezka s vajcom. Tento postup vyžaduje zrelé ovocie, z ktorého musíte odstrániť škrupinu. Buničinu otočte na homogénnu kašičku. Zmiešajte vaječný žĺtok, 50 g. denný krém a 20 ml. mlieko v krajine. Zmiešajte ingrediencie, až kým nebudú hladké. Očistite tvár obvyklým spôsobom a naneste masku masážnymi pohybmi. Po tretine hodiny sa umyte.
 7. Paradajka so sódou. Aby ste sa vyrovnali s zápalovými procesmi na tvári a zbavili sa čiernych škvŕn, mali by ste použiť jednoduchý ľudový prostriedok. Odstráňte kôru zrelých paradajok a obráťte buničinu na kávu. Zmiešajte do zloženia 10 g. pitná sóda. Aplikujte výrobok na tvár silnou vrstvou a počkajte pol hodiny. Potom sa umyte s chladnou vodou obvyklým spôsobom.
 8. Modrá hlina so soľou. Pripojte do šálky 30 g. modrý íl, 20 ml. minerálna voda bez plynu, 6 gr. sóda na pečenie a 5 g. morská soľ jemne drvená. Najprv sa zmiešajú suché zložky a potom sa zavádza kvapalina. V dôsledku toho by ste mali dostať krémovú kašičku. Aplikujte kompozíciu s masážnymi pohybmi. Akonáhle máte pocit, že epidermis je kontrahujúca, umyte sa.
 9. Mrkva so škrobom. Vrúbajte koreň malej veľkosti jemným strúhadlom. Miešajte do 30 g. suroviny je rovnaké množstvo škrobu. Zadajte do prísady kašičku vyrobenú z 1 strúčiky cesnaku, 15 ml. citrónovou šťavou a bielymi bielkami. Rozložte homogénny výrobok na tvár. Počkajte približne 30 minút a potom umyte.

Akné pred menštruáciou je bežný jav, ktorý má svoje vlastné príčiny. Prečítajte si ich, konajte. Nastavte režim pitnej vody, nepoužívajte make-up. Použite lekárne a domáce opravné prostriedky.

Prečo sa na mesiac objavujú pupienky a ako sa ich rýchlo zbaviť?

Menštruácia - proces, ktorý každému dievčaťu trochu poteší. Môžu byť sprevádzané bolesťou rôznej sily, ktorá v niektorých prípadoch dokonca natačí ženu do postele. Zmeny nálady, ktoré sú tak často odsúdené mužmi, tiež nespokojujú ženská polovica obyvateľstva. Opuchnutý hrudník, rýchla únava, nekontrolovaný pocit hladu... Nedostatok akné! A nie, tu sú, prišli presne týždeň pred navrhovanou menštruáciou. Čo spôsobuje ich vzhľad? A existuje spôsob, ako sa vyhnúť aspoň tejto nepríjemnej časti menštruačného cyklu?

Faktory vyvolávajúce výskyt akné

Než začnete vytvárať hádanie, prečo sa náhle objavia pupienky pred menštruáciou, je dôležité porozumieť mechanizmu ich výskytu.

Situácia, ktorá vedie k vzniku vyrážok, iba štyri:

 1. Progesterón. Zákerný mužský hormón, produkovaný ženským telom. Aktivuje sekréciu kože;
 2. Zvýšená produkcia kožného mazu. Z jeho prebytku sa pokožka stráca. Menovite vlastníci mastnej kože sú náchylnejší na akné;
 3. Rýchly rast populácie baktérií akné. Ide o podmienečne patogénne baktérie žijúce na koži spolu s ďalšími mikróbmi. Normálne sú súčasťou mikroflóry pokožky a vykonávajú aj užitočnú prácu - konzumujú nadbytočný kožný mast;
 4. Zanesenie mazových kanálikov. Jedná sa o malé tunely na povrchu pokožky, vytvorené na odstránenie vylučovania kože. Ich prekrývanie, bez ohľadu na príčiny, spôsobuje, že sa tukový tuk nahromadil pod povrchom pokožky, čím sa tvorilo biele akné.

Všetky ostatné, s ktorými dievčatá spájajú tvorbu vyrážok na tvári, sú iba provokatívne faktory ovplyvňujúce jeden alebo viacero z týchto dôvodov. Najčastejšie pod vplyvom niektorých vonkajších alebo vnútorných katalyzátorov okamžite začne reťazec reakcií, ktoré vedú k tvorbe akné na pokožke.

 • Niektorý dôvod vyvoláva zvýšenie sekrécie kože. V zdravom tele sa toto kožné tajomstvo vyrába v množstve postačujúcom na ochranu pokožky pred účinkami prostredia a udržiavanie rovnováhy vody.
 • Kožné akné baktérie jesť kožu. Po získaní dodatočnej výživy sa rýchlo množia a infikujú kanály mazových žliaz. Malí zradcovia.
 • Keratinizované bunky hornej vrstvy epidermis uzatvárajú odtok k baktériám a nadbytok sekrécie kože. Tým sa dokončí proces tvorby akné. Čím viac korku, tým hlbšie sa nahromadí nahromadenie tuku alebo hnisu (v závislosti od prítomnosti infekcie). Hlboké abscesy môžu tlačiť na nervové zakončenia, čo spôsobuje silnú bolesť pri stlačení.

Závislosť vyrážok na tvári menštruačného cyklu

Organizmus dievčaťa je počas svojho života nútený závisieť od cyklov podriadených hormonom. Každý cyklus je rozdelený na samostatné štádiá, počas ktorých sa zhoršuje vplyv niektorých hormónov a znižuje sa vplyv ostatných. Mužský organizmus sa tento mesiac "neochráni". To vysvetľuje skutočnosť, že ženy sú emocionálnejšie a muži sú stabilní a vyrovnaní.

Stabilný cyklus medzi menštruáciou trvá 28 dní. Presne v jeho strede dochádza k ovulácii a na 18. až 20. deň prichádza vrchol vývoja mužského hormónu progesterónu. Je to kvôli jeho hlavnej úlohe v tomto období - príprave maternicovej maternice na získanie oplodneného vajíčka. Ak je vajíčko fixné, potom nastane tehotenstvo. Keď sa to nestalo, menštruačný cyklus pokračuje a končí sa časom. Úroveň progesterónu klesne na nasledujúci čas, keď telo opäť potrebuje jeho pomoc.

Ale hormóny sú prehnané. Pomáhajú na jednom mieste, sú schopní ublížiť inému. Pri výkone svojich priamych povinností sa progesterón na periférii zhoršuje - zvyšuje rýchlosť tvorby tuku v horných vrstvách epidermis. To je dôvod vzniku akné na rovnakom mieste podľa schémy opísanej vyššie.

Po pochopení tohto procesu je jasné, prečo sa objavujú cyklické vyrážky na tvári, chrbte, hrudi a iných častiach tela. Počas najväčšej aktivity progesterónu sa akné a iné vyrážky dostanú von a s nástupom menštruácie, kedy klesne hladina tohto hubbubu, postupne zmizne. Ako rýchlo sa liečia, či nechávajú sami stopy vo forme škvŕn alebo jaziev, závisí od:

 • kvalita pokožky;
 • postupy (alebo neuskutočnené) na účely liečby.

Metódy na boj proti vznikajúcim vyrážkam

Bojové erupcie spôsobené akýmikoľvek výkyvmi v hormonálnom pozadí sú zbytočné. Menštruačný cyklus nie je výnimkou. Už sa objavilo akné môže len maskovať a zmierniť bolesť, ak je prítomný (ako v prípade vytvárania varu).

Čo nemožno urobiť kategoricky, je vytlačiť akné. Najčastejšie sú hlboko podkožné, extrémne bolestivé. Pokusy o fyzické odstránenie takýchto pustuliek vedú k poškodeniu epidermy, k nárastu infikovanej oblasti. Takýto pupienok na červenom pozadí, poškodený lak na pleť vyzerá ešte horšie ako pred manipuláciou, dlhé hojí, zanecháva jazvy a provokuje vzhľad rad ďalších s nimi, ako je akné.

Boj proti čiernym bodom

V jeho jadre sú čierne tečky (komedóny) nezavlažené uzavreté póry. Keď sa do nich dostanú baktérie, premenia sa na pupienky. Vyvoláva ich vzhľad zvýšenie produkcie kožného mazu. Horná časť takejto mastnej zátky je oxidovaná, čo vedie k jej stmavnutiu. Takéto formácie na pokožke tváre a tela sú nevyhnutným predpokladom pre vznik akné, preto si vyžadujú kompetentné odstránenie.

Najjednoduchšie je mechanicky odstraňovať komedóny. Aby ste to dosiahli, je dôležité najprv vyparovať čistú, bez stopy kozmetiky a prachu, tváre. Dobré na tento účel sú vhodné bujóny bylín s prídavkom éterických olejov, ktoré majú antiseptické vlastnosti. Komedóny z dužnatej pokožky sú opatrne odstránené prstami, zabalené vankúšikom. Dokončite postup stieraním dezinfekciou tinktúr. Na konci by bolo vhodné umývať studenou minerálnou vodou alebo si vyčistiť pokožku s kozmetickým ľadovým heřmánkom, aby ste zúžili póry.

Očistenie pokožky z keratinizovaných buniek

Tento postup je povinný, aby sa zabránilo výskytu akné a čiernych škvŕn. Jemné koberčeky, gommazhi, masky z hliny prídu na pomoc pri rozhodovaní o úlohe. Očistenie kože je dôležité pravidelne, pretože obnovenie buniek sa vyskytuje každú sekundu. Ale hlavnou vecou nie je to preháňať a nechať pokožku úplne bezbrannú. Takáto chyba len vyvolá výskyt akné.

Koberce a masky je možné zakúpiť samostatne alebo pripravené samostatne na základe hliny, ovsenej vločky, chlebovej drviny, medu s cukrom a inými brúsivami. Do týchto masiek pridajte éterické oleje na dezinfekciu, zrýchlenie regenerácie, stimuláciu vnútorných rezerv. Používanie sezónnych bobúľ a ovocia je obľúbené vďaka vysokému obsahu ovocných kyselín a vitamínov, ktoré vyživujú pokožku a zvyšujú imunitu miestneho obyvateľstva.

Ako liečiť zápalové pupienky

Ak kolísanie hormonálneho zázemia v období pred menštruáciou ešte vyvolalo výskyt akné, boj proti takýmto vyrážkam by sa mal znížiť na ich sušenie a dezinfekciu.

Nie je možné vyparovať tvár so zápalnými formáciami. Neodporúča sa používať masky. Kompetentným riešením bude čistý antiseptický účinok s tinktúrami obsahujúcimi bylinky (nechtíka, šalvia), čajovníkový olej, čistý alkohol. Netrite celý povrch pokožky takým prostriedkom, aby ste ju neprečistili. Odmietnuť počas aktívnych vyrážok a mastných krémov.

Ak sa takéto zápaly vylievajú neustále, pokryte veľkú oblasť pokožky a nechodíte úplne, len zhoršujúc sa niekoľko dní pred menštruáciou, potom je to dôvod, prečo ísť lekárovi. Nárast progesterónu môže spôsobiť zhoršenie pokožky spôsobené ďalším problémom. Lekár vykoná nevyhnutné vyšetrenia, vykoná testy a identifikuje príčinu, ktorá vyvoláva zvýšenú sekréciu mazových žliaz v obdobiach, ktoré nie sú spojené s aktívnou produkciou progesterónu.

Ak chcete maskovať jednotlivé vyrážky, vyberte špeciálnu ceruzku zelenej farby. Zhorší zaostrovanie. Nad maskovacím prostriedkom naneste základ. Vyberte si kvalitný make-up, ktorý nezakrýva póry, aby ste situáciu zhoršili.

Metódy na prevenciu akné pred menštruáciou

Akýkoľvek dermatologický problém je jednoduchšie zabrániť, než následne hľadať spôsob liečby. Odpoveď na otázku, ako zaobchádzať s pupienkami pred menštruáciou, môžete ponúknuť takéto možnosti.

Ak chcete ovplyvniť situáciu kardinálnou cestou, zásadne odstrániť príčinu akné. Ide o reguláciu hladiny hormónov (vrátane vinníka - progesterónu) pomocou antikoncepčných prostriedkov. Môžu to byť tablety a mini-píly, špirály a náplasti. Je dôležité porozumieť úrovni zodpovednosti za takéto rozhodnutie. Nepredávajte pilulky sami, prečítajte si pokyny a starostlivo premýšľajte o možných dôsledkoch užívania. Zvyčajne sa od prvého cyklu menštruácie hladina progesterónu už nezvyšuje, pretože nie je potrebné hnojenie oocytov. To znamená, že normalizácia sekrécie kože a akné už nezmizne.

Obmedzte priamy styk s alkoholom, kozmetikou obsahujúcou alkohol, koncentrovanými éterickými olejmi a parfumami v období pred menštruáciou. Táto doba sa vyznačuje zvýšenou citlivosťou kože, pretože môže dôjsť k prejavu nešpecifických alergických reakcií. Môžu byť vo forme vyrážky alebo sčervenania.

Vždy sa starajte o pokožku správne. Komplexný komplex starostlivosti zahŕňa výživu, čistenie a tonizáciu. V uvedenom období nie je potrebné ďalšie čistenie pleti. Časté umývanie a čistenie tváre pomocou mlieka, mydla, kefky vedú k ešte väčšej aktivácii mazových žliaz, ktoré sa snažia obnoviť vodnú rovnováhu pokožky. Koberce, gommá, antioxidačné a brúsne masky sa účinne aplikujú raz alebo dvakrát týždenne, striedajúcimi sa prostriedkami.

Ak chcete zabrániť vyrážkam, postupujte podľa týchto tipov:

 • Vyberte len vysoko kvalitnú dekoratívnu kozmetiku, ktorá umožňuje pokožke dýchať a nezakrýva póry. Moderné tónové krémy majú ľahký moč a sú vyrobené z prírodných surovín. Preto si vybrať vhodné pre akýkoľvek typ kože, nebude to ťažké. To isté platí pre opatrovateľov. Neukladajte na ne, ak nechcete pozorovať na svojej tvári vyrážku nepochopiteľného pôvodu.
 • Jedzte dobre a pite veľa tekutín. Pokožka potrebuje výživu zvnútra, kvalita mazu závisí do určitej miery na strave, dobre zvlhčená epidermis produkuje lepšie kolagén a je menej náchylná na vrásky.
 • Posilňujte imunitu, aby zabránili baktériám využívať vašu zraniteľnosť. Tu a správna výživa a zdravý spánok a cvičenie. Tieto opatrenia nielen zlepšujú stav pokožky, ale aj pomáhajú vyrovnať sa s samotným premenštruačným syndrómom.

Boj proti pupienkam (akné)

Príčiny akné

Typy akné

Prečítajte si tiež

retinoidy

Druhy retinoidov
Prečítajte si tiež

Starostlivosť o mihalnice

Prostriedky na rast mihalníc

Prostaglandíny na rast dlhých rias

Zoznam prostaglandínov

Rozkladáme prostriedky na rast rias zložkami

Prečítajte si tiež

Boj proti starnutiu (proti starnutiu)

Ako sa vyrovnať s hormonálnym akné u žien

Predmenštruačné akné (akné, akné) u žien

Ako sa mení stav kože žien v závislosti od fázy cyklu?

"Gynekológia" a akné u žien sú neoddeliteľne spojené. Ako viete, koža ženy reaguje veľmi silne na hormonálne pozadie.

Zvýšenie hladiny steroidných hormónov sa pozoruje v poslednej fáze menštruačného cyklu, približne 70% žien zaznamená výskyt akné 2-7 dní pred menštruačným obdobím.

Je tiež možné, že nielen vinú hormóny a výskyt menštruačného akné je tiež spojená so zmenou hydratácie epitelu folikulov v predmenštruačnom období.

Normálne sú hormóny adrogén (tiež nazývané mužské) a estrogény (tj žena) prítomné v ženskom tele prirodzene, ženy majú oveľa viac estrogénov, v skutočnosti sú zodpovedné za reprodukčnú účinnosť.

Ak žena nemá hormonálne zlyhanie, potom každých 28-30 dní jej menštruačný cyklus je aktualizovaný. Ak je cyklus štandardný, v čínskej filozofii sa nazýva lunárny, keďže mesačný mesiac je 28 dní.

Prvý deň menštruácie sa podmienečne užíva na prvý deň cyklu a trvanie cyklu sa vypočíta ako interval medzi prvými dňami nasledujúcich dvoch menštruácií.

Ak sledujete kožu v dňoch menštruačného kalendára, môžete vidieť, že koža je v rôznych fázach odlišná.

Folikulárna fáza cyklu (1 až 14 dní s 28-dňovým cyklom)

V tejto fáze sa vyvíja folikul, z ktorého sa objaví vajíčko, ktoré sa potom môže zmeniť na vyvíjajúci sa plod a nakoniec na dieťa. Začína už v prvý deň menštruácie (menštruačné krvácanie) a končí, keď nastane ovulácia.

Trvá približne polovica celého cyklu. Trvanie folikulárnej fázy, počas ktorej nastane konečné dozrievanie dominantného folikulu, je individuálne pre každú ženu: od 7 do 22 dní, v priemere 14 dní.

Folikulárna fáza sa dá rozdeliť na menštruáciu a predbežnú fázu cyklu.

Menštruácia (1-5. Deň cyklu)

V prvej fáze cyklu - menstuatsiya skutočnosti, v tejto úrovni fázy estrogénmi je dostatočne nízka, ale hladiny percento garazdo androgénu vyššia ako pre zostávajúce fázy cyklu. Vzhľadom k tomu, 5-alfa-reduktázy (enzým obsiahnutý v mazových žliaz) testesterona prevádza na dihydrotestosterón, ktorý má vplyv na rýchlosť zneužitie deliace mazové potrubné bunky. V dôsledku toho sa koža v prvej fáze stane mastnejšou, môže sa objaviť pásová keratóza, jednotlivé vyrážky v oblastiach širokých pórov.

V menštruačnej fáze cyklu dochádza k exacerbácii receptorov bolesti, klesá počet krvných doštičiek, opuch trvá oveľa dlhšie. Metabolizmus sa spomaľuje, v týchto dňoch sú červené škvrny na koži dobre viditeľné. Oslabuje imunitný systém, takže buďte opatrní, v týchto dňoch môžete ľahko nádchu, baktérie na koži v tejto fáze cyklu môže byť oveľa jednoduchšie spravotsirovat zápal a tým aj výskyt akné (akné).

Odporúčaná starostlivosť o pleť a kozmetické ošetrenie: Čistenie a akýkoľvek iný menej agresívny postup sa neodporúča. Ak sa koža je mastná, s periodickými erupciami, potom ho čistiť na začiatku cyklu nie je úplne správne, pretože rýchlosť delenia sebocytů je vysoká a väčšiu šancu dostať akné. Výnimkou môže byť veľmi suchá koža, ktorá sa na začiatku cyklu ľahšie čisti. Teraz je lepšie urobiť upokojujúce alebo zvlhčovacie masky.

Fáza preovulačného cyklu (cyklus 7-14 dní)

Približne k siedmemu dňu cyklu sa stanoví dominantný folikul, ktorý pokračuje v raste a vylučuje rastúce množstvo estradiolu. Estradiol - hlavný a najaktívnejší pre ženský pohlavný hormón; estrogén.

Metabolizmus sa zvyšuje, koncentrácia hormónu estrogén (dobré pre pokožku) je na hranici, takže kvitnete. Estrogén je pohlavný hormón, vďaka ktorému žena má ženskú postavu a ženskú postavu.

Keď je krv plná estrogénu, v ženke sa aktivuje silný erotický magnet, ktorý priťahuje mužov. Podľa plánu prírody musí v tomto okamihu pôsobiť v úlohe dobyvateľa ľudských sŕdc, počať dieťa od najdôležitejších žiadateľov.

Estrogén je veľmi dobré pre štát, a to nielen kožu, ale aj celého organizmu - je schopný urýchliť obnovu buniek celého tela, aby mládež, lesk a zdravie vlasov, kože. Estrogény ostriť myseľ, oživiť a tón hore, posilňujú imunitný systém, pozdvihnúť náladu, vzbudzujú sexuálne fantázie, má flirt a koketovanie, spaľovať prebytočný tuk, zabrániť ukladaniu cholesterolu v stenách ciev, pretože žiariť oči, hladké vrásky, aby sa pokožka hebká a pružná, a my s vami - neodolateľný a žiaduce.

Odporúčaná starostlivosť o pleť a kozmetické postupy: V predbežnej fáze cyklu pokožka veľmi dobre reaguje na akékoľvek kozmetické procedúry: masky, šupky, čistenie tváre. Akákoľvek manipulácia s pokožkou bude pre ňu len prínosom. Čistenie a ďalšie menej agresívne postupy sa vykonávajú presne v prvej polovici cyklu.

Ovulačný cyklus cyklu

Ovulácia (14-17. Deň cyklu)

Vo fáze ovulácie opúšťa zrelé vajíčko folikul. Toto je spravidla najväčšia z nich.

To je uľahčené prudkým zvýšením hladiny luteinizačného hormónu (LH). LH pomáhajú tvorbe estrogénov a v dôsledku toho sa budú vyrábať vo väčších množstvách (dobré pre pokožku).

Odporúčané starostlivosti o pleť a kozmetické procedúry: V tomto momente žena stáva neodolateľný: koža len svieti a vyzerá zdravo a ružovej, a veľmi dobre reaguje na akékoľvek kozmetické procedúry: masky, peelingy, pleťové čistenie.

Ovulácia sa obvykle vyskytuje v priebehu nasledujúcich 24 hodín po najväčšom náraste LH (16 až 48 hodín). Vajcia vstúpi do lumen maternice a začne pohybovať smerom k maternici, pričom čaká na paralelné hnojenie. Trvanie jej života nepresiahne dva dni. Súčasne sa znižuje hladina estradiolu (zhoršená pre kožu), ktorá je niekedy sprevádzaná ovuláciou - bolesť v dolnej časti brucha, na strane, kde nastala ovulácia. Žena prechádza do luteálnej fázy cyklu.

Luteálna fáza / žltá fáza / sekrečná fáza (18-28 dní)

Žlté telo je vytvorené vo vaječníku v mieste uvoľneného vajíčka. Na rozdiel od folikulárnej fázy trvá luteálna dĺžka konštantnejšia. Táto fáza sa vyskytuje ihneď po ovulácii a pokračuje tak dlho, ako je žlté telo, čo je priemer asi 12-14 dní.

V tomto čase žlté telo vylučuje progesterón, estradiol (estrogén) a androgény, ktoré žlté telo vylučuje na prípravu tela na možné tehotenstvo.

Luteínová fáza cyklu môže byť logicky rozdelená na postovulačnú a predmenštruačnú fázu cyklu.

Postovulácia (18-25 denný cyklus)

Úroveň hormónu progesterónu (zlé pre kožu) v krvi sa zvyšuje, čo je nevyhnutné na udržanie očakávaného tehotenstva. Na začiatku tehotenstva začne žlté telo produkovať progesterón, kým sa nevyvinie placenta a nevylučuje estrogén a progesterón. Ak tehotenstvo nevznikne, žlté telo prestane fungovať, hladina estrogénu a progesterónu sa zníži, čo vedie k edému a nekrotickým zmenám endometria. Zníženie hladiny progesterónu tiež zvyšuje syntézu prostaglandínov. Prostaglandíny spôsobujú vazospazmus a kontrakciu maternice, dochádza k odmietnutiu dvoch vonkajších vrstiev endometria. Potom začína mesačný mesiac, ktorý Hippocrates obrazne nazýval "krvavé slzy maternice, trápené neúspešným tehotenstvom", a potom všetko ide do nového kruhu.

Poďme sa pozrieť na to, ako progesterón ovplyvňuje našu pokožku.

Tak dlho, ako endokrinný systém je tu nádej pre vznik nového života, skromný progesterón robí zásoby pre budúcnosť - zvyšuje ukladanie tuku v podkoží a podporuje zadržiavanie vody v tele (to preto, že na začiatku kritických dní prejsť 1-1,5 kg znižovaní nadváhy, osoby stane sa nafúknutý, zdá sa, vrecia pod očami). Kvôli nemu, dámy sú rozptýlené, zmätok, zášť, podráždená a plač pre nič za nič, spadajú do depresie.

Progesterón nezachováva iba tekutinu v tele, ale tiež spôsobuje, že steny periférnych žíl sú príliš roztiahnuteľné a zvyšujú ich priepustnosť. Krv stagnuje v cievach a jej kvapalná časť prechádza do tkanív v dôsledku opuchu rúk a nôh. Naviac progesterón zhoršuje stav pokožky, čo je príliš roztiahnuteľné.

Hormon progesterón ovplyvňuje veľkú salivaciu a jeho koncentrácia je maximálna v druhej fáze cyklu. Koža v týchto dňoch je jednoducho strašná, nadmerné množstvo tuku je pridelené na jej zvlhčenie a ochranu. A preto sú šance na zápal oveľa vyššie v druhej fáze cyklu ako v prvej fáze.

Progesterón znižuje odolnosť voči infekciám (preto je bližšie k začiatku menštruácie, veľa ľudí má bolesť hrdla alebo vaginálny výtok z drogy). Znížená imunita je tiež prínosom pre oportunistickú mikroflóru našej pokožky a môže viesť k tvorbe akné.

Okrem toho v druhej fáze je zvýšená senzitivita melanocytov. Kozmetici v týchto dňoch odporúčajú, aby neboli navštevované lehátka a pláže, pretože existuje nebezpečenstvo pálenia a dochádza k pigmentácii kože. Čistenie kože alebo iný agresívny postup v druhej fáze cyklu má za následok posttraumatickú hyperpigmentáciu

Odporúčaná starostlivosť o pleť a kozmetické postupy: Edém spôsobený účinkom progesterónu sa môže odstrániť zastavením príjmu tekutiny 1,5-2 hodiny pred spaním a obmedzením príjmu soli. V týchto dňoch je potrebné dávať pozor, že póry nie sú upchaté a zápal - akné nezačalo. Pamätajte, že nadmerná čistota je pre pokožku zlá. Je lepšie zabrániť ucpávaniu pórov kože exfoliáciou.

Ak si všimnete vzťah medzi výskytom akné a výživy, v týchto dňoch, odborníci na výživu odporúčajú opustiť sladkú a múku, pretože to len vyvoláva uvoľňovanie tuku. Odporúča sa konzumovať potraviny, ktoré obsahujú bielkoviny: ryby, pečeň, pohánka, zeleninu a ovocie. V súčasnej dobe, aby sa zabránilo nežiaducemu pigmentácii, musíte sa vyhnúť účinkom ultrafialového žiarenia a nezabudnite použiť Sanskrit.

Nedostatok estrogénu

Ak žena v druhej polovici cyklu pozorovaná únava, znížená výkonnosť, zlú náladu, nespavosť, Možnou príčinou takého stavu - estrogén nedostatok. Schopnosť pochopiť podstatu akéhokoľvek problému on-the-fly, dobrú pamäť, jasnosť myslenia, optimizmus, schopnosť byť flexibilný a prispôsobiť sa rýchlym zmenám, bez toho aby sa museli starať o budúcnosť - to všetko veľkorysý dar estrogénové ženské telo. Keď sa zníži ich úroveň, svet farba fade, vynesie, nie je slabosť, zmätenosť, nervozita, zvýšená úzkosť, apatia, ľahostajnosť ku vzhľadu. Nemôžete to tolerovať!

Pre zvýšenie produkcie estrogénu pomôcť vitamín E (tokoferol), ktorý treba brať jednu hodinu po raňajkách 0,4 g, a krém mrkva koktail (150 g čerstvo vylisované mrkvovej šťavy a 50 g krému).

Strata hmotnosti a estrogén

Ak máte schudnúť, s plnosťou môžu byť riešené tým, že zvyšuje motorickú aktivitu, obmedzuje príjem kalórií a mierne rezanie častí. Vašou úlohou - prísť o 23 kg za mesiac. Potom budete mať možnosť kompenzovať hormonálnu pokles. Skutočnosť, že estrogénu vaječníky vyvinuli v priebehu celého života, telo ukladá pre budúce použitie v podkoží. Keď sa schudnúť, sa dostanú do krvného obehu, prináša pocit ľahkosti v tele, lesk v očiach a zdvíhacie efekt (estrogény utiahnuť kože v miestach schudol, bez toho aby ho nechal klesnúť nepekné záhyby).

Predmenštruačná fáza cyklu (cyklus 26-28 dní)

Ako sme videli, na 12-14 dní, žlté teliesko rozpúšťa a je tu ďalšia hormonálna pokles - zvyšuje hladinu hormónu progesterónu (zlé pre kožu), do ktorého niekoľko dní pred menštruáciou, väčšina žien reagujú na predmenštruačný syndróm (PMS): zlú náladu, radosť zo života nahradil v duchu filozofie Schopenhauera, diskrétne prejsť 1-2 kg, pod očami objavia opuchy, opuch tváre. Psychický stav stojí za to najlepšie, tu je to PMS.

Odporúčaná starostlivosť o pleť a kozmetické postupy: Koža bude reagovať rovnakým spôsobom ako počas postovulátorských dní cyklu: exfoliácia pórov, ochrana pred ultrafialovým žiarením, odstránenie opuchu. V týchto dňoch, okrem dobrého čistenia kože, odporúčame kozmetikom robiť masky s éterickými olejmi, aplikovať fytoterapiu a urobiť ľahkú pleťovú masáž, ak nemáte pupienky.