Hlavná

Ateróm

Mezoterapia pre akné

Mezoterapia pre akné je populárny kozmetický postup, ktorý vám umožní zbaviť sa akné a akné. Má vlastné zvláštnosti a pravidlá správania, výhody a nevýhody.

Podstata a zásady postupu

Mezoterapia je dostatočne bezpečná kozmetická procedúra zameraná na boj proti akné. Podstata tohto druhu terapie spočíva v tom, že liečivé prípravky sa injikujú do pokožky v malých dávkach.

Zloženie takýchto liečiv zahŕňa antibiotiká, kyselinu hyalurónovú, vitamíny a ďalšie zložky. Vyberá ich kozmetický lekár pre mesokoktail jednotlivo pre každého pacienta. Mesocotyle je zmes liekov. Môžu byť pripravené alebo zostavené odborníkom na základe kozmetického problému.

Avšak akupunktúra nie je vhodná pre každého. Aby ste sa vyhli komplikáciám a nepríjemným následkom, mali by ste najskôr poradiť s dermatológiou, aby ste určili príčinu akné. Najúčinnejšia mezoterapia je v takýchto prípadoch:

 • akné vzniknuté v dôsledku zvýšenej práce mazových žliaz a upchania pórov;
 • zápalové procesy na koži spôsobené aktivitou patogénnych mikroorganizmov.

Okrem riešenia hlavného problému - odstránenie akné, mezoterapia má aj iné pozitívne účinky. Takže je možné eliminovať jazvy z formácií, zvýšiť pružnosť pokožky, jej pružnosť, vyhladiť malé mimické a vekové vrásky a zlepšiť vzhľad pokožky.

Mezoterapia pri liečbe akné má takýto účinok na zapálenú pokožku:

 1. Antibakteriálny účinok - zničí patogénne mikroorganizmy, ktoré spôsobujú tvorbu akné.
 2. Regeneračné pôsobenie - urýchľuje proces obnovy kožných buniek.
 3. Protizápalový účinok.
 4. Omladzujúci účinok - boj proti prvým príznakom zmien v epiderme súvisiacich s vekom.

Čoskoro po zavedení mesococtae pod kožu sa kožné bunky regenerujú a vytvárajú nové. Takýto proces sa dosahuje zlepšením krvného obehu a obnovy buniek.

Metódy podávania lieku

Mesokokasíny proti akné sa zavádzajú do tela niekoľkými spôsobmi. Injekcie sa podobajú reflexoterapii, ktorá sa môže podávať ručne alebo automaticky pomocou špeciálneho zariadenia.

Zvyčajne v liečbe akné sa používa ručná (ručná) technika zavádzania mezokoktov, to je to, čo vám umožňuje dosiahnuť maximálny účinok. Manuálne zavedenie drogy umožňuje špecialistovi ekonomicky ju využiť a vylúčiť vykonanie nepotrebných injekcií.

V automatickom režime, keď sa používa špeciálna pištoľ, sa pretrhnutia kože vykonávajú v štandardnej hĺbke, ktorá nie vždy prináša očakávaný účinok. Pri použití takejto techniky meoterapie sa vyčerpá väčšie množstvo lieku a existuje pravdepodobnosť komplikácií vo forme modrín a opuchov kože.

Mezoterapia pri liečbe akné ovplyvňuje pokožku tromi spôsobmi:

 1. Hlavný terapeutický účinok je spôsobený zavedením špeciálnych liekov. Zavedením minimálnej dávky sa koncentrácia v tkanive dosiahne v krátkom čase.
 2. Mikro piercing s ihlou pri zavádzaní liekov má stimulačný účinok na metabolické procesy, urýchľuje regeneráciu a obnovu tkanív.
 3. Punkcie počas lekárskych injekcií stimulujú bioaktívne body na tvári a tele, zvyšujú ochranné vlastnosti tela.

Je zaujímavé vedieť! Takýto komplexný účinok umožňuje čo najkratší čas na dosiahnutie najvyšších možných výsledkov bez poškodenia tela.

Vlastnosti a pravidlá postupu

Mezoterapia je komplexný postup, ktorý vyžaduje skúsenosti a profesionalitu. K tomu by mal byť kvalifikovaný lekár - kozmetik alebo dermatológ.

Ak špecialista určil najefektívnejšiu drogu, začne liečbu. Liečba pozostáva z týchto činností:

 1. Kozmetik alebo dermatológ vyčistí pacientovu pokožku zvyškov kozmetických výrobkov a vykonáva dezinfekciu. V tomto štádiu sa na žiadosť pacienta alebo v prítomnosti indikácie vykoná anestézia. Na tento účel sa často používa krém Emla.
 2. Pomocou injekčnej striekačky s tenkou ihlou si špecialista uvádza drogu pod kožu. Hĺbka prepichnutí sa vypočíta počas mesoterapie, berúc do úvahy indikácie postupu.
 3. Konečným štádiom liečby je ošetrenie kože antiseptickým činidlom na dezinfekciu a vylúčenie nástupu zápalových procesov.

Výhody a nevýhody postupu

Mezoterapia ako spôsob liečenia akné a akné na tvári a tele má svoje výhody a nevýhody. Nepochybnými výhodami spôsobu liečby sú také znaky:

 • Mezoterapia je oveľa účinnejšia v porovnaní s používaním vonkajšej kozmetiky;
 • postup je ľahko tolerovaný, je prakticky bezbolestný;
 • je dobre kombinovaná s inými metódami liečby akné a akné;
 • liečba sa vykonáva na ambulantnej báze, čo umožňuje, aby pacient nebol odvrátený od každodenných záležitostí;
 • Výsledok je ešte dlho po liečbe.

Je dôležité vedieť! Mezoterapia má kumulatívny charakter, odstránenie tejto kozmetickej poruchy si vyžaduje priebeh zasadnutí, ktorých počet určuje špecialista, zvyčajne určený na 10 procedúr.

Každý nasledujúci postup sa môže vykonať až po 7 dňoch. Nečakajte, že akné a akné zmiznú hneď po prvom postupe.

Postup je známy svojimi nedostatkami, vrátane:

 • mikrodošamenie kože v dôsledku vloženia ihly;
 • Na konci zasadnutia sú na pokožke viditeľné modriny, modriny a opuch.

Táto reakcia sa vôbec nepozoruje, pravdepodobne sa spája s jednotlivými vlastnosťami organizmu. Otoky, podliatiny a podliatiny nie sú nebezpečné a zvyčajne za niekoľko dní zmiznú.

Niektoré komplikácie v procese mezoterapie nie sú vylúčené, ale vo väčšine prípadov nie sú spôsobené kvalifikáciou špecialistu, ktorý vykonáva liečbu.

Kontraindikácie a obmedzenia

Mezoterapia pri liečbe akné na tvári nemôže byť vždy použitá. Postup má takéto kontraindikácie: akékoľvek kožné ochorenia v akútnej a chronickej forme - herpes, alergie a iné ochorenia;

 • ochorenia obličiek a žlčníka;
 • ARI a ARVI;
 • obdobie tehotenstva a dojčenia;
 • zvýšená telesná teplota;
 • diabetes mellitus;
 • onkologické ochorenia;
 • ochorenia krvi;
 • vek do 18 rokov;
 • epilepsie.

Neinjekčná mezoterapia

Pri liečbe akné a akné nie je metoterapia vždy vyžadovaná injekcia. V modernej kozmetológii sa aktívne používa technika neinjekčnej eliminácie týchto defektov.

Postup je nasledovný:

 1. Na problémových oblastiach pokožky odborník aplikuje liek.
 2. Potom metóda použitia špeciálneho prístroja - laseru, iónu alebo magnetického zariadenia, liek preniká do všetkých vrstiev kože.

Neinjekčná technika je úplne bezbolestná. Zožltnutie ošetrených oblastí pokožky je jediným vedľajším účinkom kozmetického postupu. Táto metóda sa používa v kozmetických salónoch a klinikách na liečbu akné, ale je vhodnejšia na odstránenie po akné, akné a boj s zmenami súvisiacimi s vekom.

Po ukončení priebehu mesoterapie s akné bude mesačne potrebná jedna injekcia mesokoktailu na udržanie účinku. Trvanie udržiavacej liečby je individuálne a individuálne určuje odborník pre každého pacienta.

Má mesoterapia prácu proti akné a ako postup funguje?

Zbaviť sa akné v modernom svete je oveľa jednoduchšie, ako by sa to mohlo zdať na prvý pohľad. Ak je tvorba spôsobená poruchou hormonálneho pozadia v dospievaní, môžete použiť bežné masky, ľudové lieky alebo lieky na rýchle odstránenie problémov. Existujú však aj situácie, v ktorých odstránenie zápalu z tváre môže byť dosť ťažké. V takýchto prípadoch sa odporúča použiť vážne postupy. Punkcia akné je jednou z týchto možností. Je to spôsob, ako sa takmer úplne zbaviť zápalu akéhokoľvek stupňa zložitosti.

Mezoterapia proti akné je najrýchlejší spôsob, ako odstrániť akné

Spôsob liečby sa ukázal oveľa neskôr ako tradičné metódy s použitím vonkajších liečiv. To však neznehodnocuje jeho vysokú účinnosť. Niektorí odborníci tvrdia, že mezoterapia je najspoľahlivejšou metódou eliminácie akné. Preto pacienti stále viac preferujú injekcie, ignorujúc dokonca návrhy na odstránenie akné laserom.

Ako presne účinkujú injekcie na telo:

 • Akupunktúra. Každý vie, že akupunktúra je už oficiálne uznaná ako účinný spôsob, ako odstrániť mnohé patológie v tele. Pri mesoterapii sa ihla vkladá do kože podľa všetkých pravidiel akupunktúry.
 • Vplyv na stav kože zvnútra. Samotná injekcia hrá dôležitú úlohu. Pod kožou sa zavádza kvapalina, ktorá obsahuje veľké množstvo vitamínov a antibiotík. Ide o účinnú látku, ktorá prispieva k rýchlej eliminácii existujúcej akné. Tento faktor má preventívny účinok.
 • Mechanický vplyv. Ihly porušujú integritu pokožky. Vďaka tomu sa telo automaticky pokúsi liečiť samotnú škodu. V dôsledku toho sa bunky zotavia oveľa aktívnejšie, pupienky zmiznú bez akýchkoľvek stôp a jaziev.

Mezoterapia s akné je dobrá, pretože hlavným účinkom nie je samotná injekcia, ale princíp jej vody v tele. V skutočnosti injekcia stimuluje telo k boju proti akné samostatne. Tým je metóda bezpečnejšia a spoľahlivejšia. Preto vyhovuje širokej škále ľudí, bez ohľadu na typ kože a reakciu na akékoľvek látky. Ale to neznamená, že vám to vyhovuje. Je potrebné pochopiť, že aj obyčajná akupunktúra vyžaduje určité podmienky.

Ako sa vykonáva mesoterapia?

Ak ste starostlivo študovali všetky aspekty punkcie akné a uistite sa, že s pomocou špecialistov, že metóda vám vyhovuje, prečítajte si inštrukcie na vedenie:

 1. Na recepcii špecialistu, ktorý vykoná procedúru, sa odhalia špecifické patologické stavy. Preto bude lekár schopný predvídať reakciu tela a kože najmä na injekcie.
 2. Ďalej, lekár určí, koľko bude špecificky vyžadovať postupy pre úplné odstránenie akné presne od vás. Tiež lekár vysvetlí špecifiká každej operácie, aby vás predstavil na kurze.
 3. Uistite sa, že injekcie z akné pomáhajú špeciálnym testom a testom na alergickú reakciu organizmu. Kvôli tomuto kroku metódu nepoužívate "slepo". Dokonca ešte predtým, než budete vedieť, budete presne vedieť, ako koža reaguje na injekcie.
 4. Na základe všetkých prijatých údajov lekár stanoví konkrétny časový rozvrh na injekcie. Môžete predbežne prideliť čas na celý priebeh liečby. Je to oveľa výhodnejšie ako odstraňovanie lasera, pri ktorom lekár môže naliehavo požadovať príchod na kliniku nasledujúci deň na zákrok.

Ako dlho trvá v priemere vidieť výsledok mesoterapie osoby s akné?

Ďalším pozitívnym faktorom je rýchly vplyv injekcií na stav kože. To umožňuje lekárovi a vy osobne po prvom postupe pochopiť, koľko mezoterapie je účinná. Upozorňujeme, že akné nezmizne ihneď po injekcii. Pri vstreknutí injekcie trvá priemerne najmenej 24 hodín. Vzdelanie nezmizne úplne, ale rozdiel by mal byť viditeľný aj voľným okom.

Špecifické trvanie liečby priamo závisí od úrovne vývoja ochorenia vo vašom tele. Výsledkom celého kurzu sú pupienky a akné úplne zmiznú a pokožka nezostane po akné. To je posledný faktor, ktorý je často najdôležitejší pri výbere metódy liečby akné.

Po vykonaní všetkých postupov sa tiež zlepšuje celkový stav pokožky. Zvyšuje elasticitu a textúru. Kryt je utiahnutý, v dôsledku čoho sú vrásky vyhladené, ak boli pred začiatkom liečby.

Až do konca porozumiete tomu, ako postupuje a aké je mezoterapia, video z klinickej ordinácie vám pomôže. Postupujte podľa pokynov špecialistov:

Ak sa chystáte aplikovať akné pilulky, buďte pripravení na relatívne vysoké náklady. Kurz liečby stojí oveľa viac ako bežné lieky.

Injekcie na tvár z akné

Mezoterapia s akné: pred a po

obsah

Liečba akné pomocou mesoterapie má účinný účinok a pomáha zbaviť sa akné na tvári alebo tele dlhú dobu. Na liečbu akné v kozmetologickej praxi sa používa postup s názvom mezoterapia. Ako dokazujú recenzie pacientov, táto technika má vysoký výsledok a pomáha rýchlo a bezbolestne zbaviť sa akné erupcií, ako aj celkovú omladenie pokožky.

Príčiny akné

Akné je akné vulgaris, ktorá sa často objavuje v oblasti tváre, chrbta alebo dekoltu. Vzhľadom na zvýšenú produkciu mazových žliaz kožného mazu sa kanály blokujú a zápalový proces začína na povrchu kože. S oslabenou imunitou sa počet čiernych hláv zvyšuje a po nich môžu zostať nevzhľadné jazvy alebo jazvy.

Príčiny, ktoré vedú k rozvoju akné môže byť niekoľko:

 • Hormonálne zlyhanie;
 • alergie;
 • dedičnosť;
 • Choroby tráviaceho traktu;
 • Gynekologické choroby;
 • stres;
 • Liečivé prípravky (antikoncepčné prostriedky).

Aby sa zbavili pupienkov v oblasti tváre alebo tela pomocou mezoterapie, odporúča sa poradiť sa s kvalifikovaným odborníkom. Po vyšetrení kože musí pacient podrobiť sérii testov vrátane reakcie na antibiotiká a anestetikum. Špecialista zhromažďuje dôkladnú anamnézu a podrobne vysvetľuje postup.

Štandardná schéma liečby akné zahŕňa nasledujúce fázy:

 • Hodnotenie stavu kože;
 • Analýza baktérií;
 • Analýza citlivosti na antibiotiká;
 • Alergický test;
 • Príprava kurzu liečby.

Štandardný priebeh liečby zvyčajne začína imunoterapiou a potom je spojené antibiotikum.

Výhody mezoterapie pri liečbe akné

Mezoterapia spočíva v vykonaní intradermálnych injekcií v určitých oblastiach tváre alebo tela striekačkou s tenkou ihlou. Látky na postup sa užívajú v minimálnom množstve, ale po preniknutí priamo do problémovej oblasti kože majú maximálny účinok.

V dôsledku tohto priebehu liečby sa zlepšujú metabolické procesy v tkanivách, zrýchľuje sa bunková obnova a obnovuje sa mikrocirkulácia.

Ako prostriedok na odstránenie akné erupcie mezoterapia má široký a účinný účinok:

 1. protizápalové;
 2. antibakteriálne;
 3. antioxidant;
 4. Imunostimulans.

Po injekcii vo vode rozpustného antibiotika sa činnosť mazových žliaz normalizuje a tak sa zápal odstráni. Vasoaktívne lieky pomáhajú pokožke vyčistiť baktérie a toxíny, takže sa objavia nové erupcie akné. Posilnenie hojivého účinku a zlepšenie ochranných vlastností pokožky pomôže imunomodulácii liekov.

Pretože mezoterapia má široké spektrum účinku, môže byť použitá nielen na liečbu akné.

Pomocou tejto techniky môžete tiež zbaviť:

 • Z kupperózy;
 • Pigmentácia pokožky;
 • Vypadávanie vlasov;
 • Stretnutie alebo iné estetické problémy.

Omladzujúce injekcie môžu byť použité na to, aby tvár bola oválna tvár väčšia prehľadnosť alebo na boj proti zmenám súvisiacim s vekom:

 1. Mimické vrásky;
 2. Nasolabiálne záhyby;
 3. Znížený svalový tonus;
 4. Kožná laxita;
 5. Druhá brada.

Dĺžka trvania injekcie závisí vo veľkej miere od individuálneho stavu kože a od ďalších faktorov: počet akné, vek pacienta atď. Mezoterapia tváre má maximálny účinok iba ku koncu liečby a má kumulatívny charakter, hoci pozorovateľný výsledok sa dá pozorovať po prvom sedení.

Samotný postup je dostatočne bezpečný av prípade potreby sa vykonáva pri lokálnej anestézii (napr.

Ako prostriedok na injekciu je možné použiť:

 • Imunostimulačné prípravky;
 • antibiotiká;
 • Komplexy vitamínov;
 • Oligoelementy (draslík, horčík).

Na boj s kožnými zmenami súvisiacimi s vekom sú veľmi obľúbené rastlinné extrakty a kyselina hyalurónová.

Do injekcií so špeciálnym zariadením alebo ručne. Koža tváre je predbežne ošetrená antiseptikom a potom sa aplikuje anestetikum na zníženie citlivosti.

Na liečbu akné sa mesoterapia uskutočňuje podľa určitej techniky a zahŕňa nasledujúce fázy:

 1. Rozštiepenie na paravertebrálnej línii;
 2. Štiepenie prvkov vyrážky;
 3. Rozdelenie oblasti vyrážky.

Po prvé, lekár odreže línie, ktoré zodpovedajú zóne patologického procesu. Potom sa injekcie uskutočňujú v oblasti pokožky, kde sú prítomné prvky vyrážkových imunostimulačných činidiel, antioxidantov alebo iných liekov. Na konci procedúry sa celá zóna erupcií akné rozpadá podľa klasickej techniky.

Všetky lieky sa používajú vo forme koktailov a podávajú sa po určitej dobe. Po antibakteriálnej liečbe pokračuje liečba biostimulačnými látkami a vazoaktívnymi liekmi. Aby sa dosiahol maximálny účinok, odporúča sa opakovať kurz raz za rok.

Po ukončení takýchto postupov:

 • Koža tváre a tela je vysušená a stáva sa nie tak tučným;
 • Akné zmizne;
 • Zúženie pórov;
 • Widgety zmiznú.

Získajte skvelé výsledky z injekcií sa stalo, keby mezoterapia je vykonávaná v kombinácii s inými metódami a postupmi, ktoré odporučí ošetrujúci lekár.

Kontraindikácie pre injekcie

Liečba akné pomocou mezoterapie je zakázaná, ak existujú priame alebo relatívne kontraindikácie, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce komplikácie.

Patria medzi ne:

 • tehotenstva;
 • Doba lakovania;
 • Porušenie zrážania krvi;
 • Vek pacienta je 18 rokov;
 • Zvýšený tlak;
 • teplota;
 • Sklon k keloidným jazdám;
 • herpes;
 • Zhoršenie akné;
 • Kardiovaskulárne choroby.

Je zakázané podávať injekcie na odstránenie erupcií akné v prípade alergickej reakcie na určité lieky. Pred začatím postupu je preto potrebné podrobiť sa lekárskej prehliadke a identifikovať možné kontraindikácie pre takúto liečbu.

Autor článku: Maria Shishankova

Budeme ukončiť pupienky FOREVER.

Predmet problémovej pokožky je diskutovaný všetci a veľmi dlho, všetci zdieľajú rôzne tipy. Niekto ponúka iba externé prostriedky a niekto hovorí výlučne o vnútorných problémoch! No, obaja majú pravdu v ich vlastnej ceste! Začnem s jednoduchou, a to o 1-3 pupienok mesačne - to je normálne, aby hovoriť o akejkoľvek vnútornej choroby je nevhodné tu! Ale ak budete čeliť (hrudník, ramená, chrbát), posypeme akné (akné) je konštantná, potom to stojí za zadumatsya..eto akné! Takže teraz opredelimsya..Zdes budú prezentované ako interný a externý terapiu, tí, ktorí strach o probléme akné nie je často - používať iba externý sredstvami..i to bude stačiť! Rovnaký, ktorí majú vážne akné problém - odporúčam spojiť vnútorné a vonkajšie terapia zároveň, pretože Kožený - akýmsi ukazovateľom nášho vnútorného zdravie, preto je nutné liečiť príčinu, nie dôsledok! Ale kože v takom období liečby sa musí tiež pomogat..i znamená vonkajšia úprava iba zrýchliť zotavenie! Takže existuje veľa dôvodov pre akné: hormonálne poruchy, problémy s tráviacom trakte (GIT), problémy s pečeňou, zlé zuby, STD, aj drozd môže spôsobiť akné, a samozrejme stresu alebo banálne alergie!

Teraz o liečbe.. Takže prvý preventívny je vitamíny:

Vitamíny Vitrum Kozmetický Perfectil Aevitum E (v oleji) Vitasharm Tsinkteral - 1 tableta 3x denne Selmevit čisté kože a Bional Pyridoxín (to je tiež vitamíny), tiež pijú 2 krát denne po kyslé jedlá Vitamín B5 pantoténovej, pantothenát vápenatý (max do 10 g / deň, 1,5 g) bol zvolený estesstvenno jednu vec a pitie mieru!

Ďalej je to prevencia proti kvasinkám:

Duslík: Diflucan Flucostat Mikomaks

Ďalej čistíme žalúdok:

Žalúdočné / digescia / črevo: Vobenzim - Lineks žalúdok - črevo Hilak forte - črevá Laktofiltrum - gut / žalúdka Eubikor - čistenie vnútri Rekitsen RD - čistenie vnútri №1 Multisorb - Activated čistenie uhlia - po dobu najmenej 3 týždňov = 1 tableta / 10 kg telesnej hmotnosti Fortrans - silné čistenie čriev, - čistenie polyphepanom

Ak ste alergický: Antialergikum: Erius

Uistite sa, že obnovíte pečeň: Pečeň: Essentiale forte Hofitol Karsil Príjem alkoholu je protiparkový pri užívaní týchto liekov!

Niekto potrebuje zvýšiť imunitu:

Odolnosť: Likopid Immunal vyčistiť telo parazitov: antiparazitárny: Gelmintoks - s parazitmi (povinné simultánne podpora pečene), trojica "Evalar" Dekaris

Ak majú dievčatá hormonálnu rovnováhu, často predpisujú OK (perorálne kontraceptíva), zlepšenie je stabilné - po 1-3 mesiacoch užívania, OK len s antiandrogénnym účinkom:

OK: Diana 35 Yarina Regulon

Tiež sa často liečia závažné formy akné antibiotikami:

Antibiotiká: Vibromitsin - silné antibiotikum Terramycin 200 Tabuľka 000 IU 3-krát denne po dobu 8-10 dní Tetracyklín 200 000 IU 3x denne po dobu 8-10 dní oletetrin 200 000 IU 3x denne po dobu 8 10 dní metronidazolu Trykhopol Doxycyclin JUnidoks-salyutab A tiež, v najťažších prípadoch môže predpísať izotretinoín: Roaccutane. Ale toto je veľmi silný liek a dievčatá s ním úhľadne - tehotenstvo je kontraindikované, tk. tam bude mutácia plodu!

Teraz hovoríme o externej terapii:

Topicky (lekáreň): Zinerit - krém (k tomu dochádza návykové) Baziron - Differin krém - gél Skinoren - krém / gél Rozamet - krém Dalatsin T - antibiotikum gél Metrogil - gél vonkajšie retinová masť Ugresol (predáva Ukrajina) Uhryn (tiež ukraine)

Netradičné metódy externej terapie:

Darsonval - externe (práškovú) jablčného octu - vymazať dechtu mydlo - 1 krát denne umyť Práškové deti - zinkom, vysušia sa fyziologickým = voda s obsahom solí / sódy Clay - Mlieko maska ​​Vidal - rečník cibuľa - dať / vnútorný cesnak - dať džús / vnútorný Lavruška - infúzie otrieť tea tree Oil - vyčistiť overnight eukalyptu - vyčistiť nočná gél chitosanu - ARGOvasna Serum "Argonika" tinktúra propolisu 20% - nechtík tinktúra stieranie - utrite Zlatý fúzy - krémy a šťavu z vonka Los to - aloe šťava, 10 injekčných liekoviek, romazulan (1 čajová lyžička na pohár vody) Dabao - Lotion 101 E Castellani (fukortsin) kvapalina - často kiahne obrúsok probl.mesta svätenia olejov (olej) (v chráme), naplnená pšenica, v prípade, pomazať kvapká (vyrážka), a akné a ďalšie telesné nečistote rukávy a telo vytvára čisto Autohemotherapy Ultrafialové žiarenie

Môžu tiež podať injekcie:

Injekcia rôzne: injektuje 5-10 ml 10% 5 injekcií glukonát vápenatý, roztoku chloridu vápenatého (1 pyatikubovyh krát denne), "hot stab" - injekcie chloridu vápenatého transfúznej - čistenie často krvi (proti infekcii) špecifické antifagin 0,2 do 1 ml za deň, každý po sebe idúce dávky zvyšovať o 0,2 ml; Priebeh 8-10 injekcií, vykonávať tri kurzy v intervale troch týždňov; Anotoksin n / k v subskapulární oblasti 0,2 ml, 0,5 ml, 1,0 ml, 1,5 ml, 2,0 ml 6-10 injekciou po 4-5 dni, jeden mesiac rýchlosť opakovania; V miernych prípadoch, menovať hovorcov, ale povtoryus..esli je príčina bola odstránená, potom skôr či neskôr už nebude pomoc: Chatterbox: 1. salicylová alkohol + + Levometsitinovy ​​alkohol boritá alkohol 2. Levometsitinovy ​​alkohol + vak streptotsida 3. kolínskej triple + 2 sáčky streptotsida 4. glycerol + kyselina octová riešenie 5. nechtíka alkohol + 2 sáčky streptotsida 6. uhorka + rošt naliať vodka = 10 dní trvajú 7. alkoholu 95% + 3 + harmančekový sáčok balenie streptotsida 8. Infúzne kvapalný štiavolistý

9. 2 sáčky celandínu + vodky

Takže viete: je veľmi dôležité systematicky vyriešiť problém, t. J. kombináciou vnútornej a vonkajšej liečby. Ak máte akékoľvek otázky, napíšte - môžem zostaviť (bezplatne) individuálny liečebný program! Všetky materiály sú zhromažďované osobne, takže ich kopírujem len s autorskými právami môjho mena!

Vyhlasovať vojnu za jazvy z akné na tvári: ako sa zbaviť účinkov akné raz a navždy

Nebolo by to tak urážlivé, ak by ste mali obličej zahalený pupienkami, ak viete, že po uzdravení nezanechajú na koži žiadne stopy. Ale mladé akné, ovčie kiahne, "napadol" nie v detstve, ale oveľa neskôr, furunculosis po sebe opustiť nielen pripomenúť. Škvrny, jazvy, rutiny, zničenie rovnomernej štruktúry kože a tvár, ktorý nie je tak estetický, zostávajú dlhú dobu. A ak sa čerstvé jazvy z akné na tvári podarí uzdraviť, potom sa stratil čas, človek riskuje, že takéto "šperky" na celý život.

Video poradenstvo špecialistu na odstránenie akné jaziev ↑

Ale kozmetológia pokračuje krokmi a hranicami, a dokonca aj dnes sú všetky šance zbaviť sa nepríjemných následkov akné. Zostáva len vybrať vhodný postup pre telo, na ktorý nebudú existovať žiadne kontraindikácie. Pokúsme sa pochopiť, ako rôzne kozmetické "novinky" pôsobia na jazvy po akné.

Laserové povrchové úpravy: komu a kedy je zobrazené ↑

Laser sa stal hlavným nástrojom kozmetického lekára. Vykonávajú plastickú chirurgiu, odstraňovanie chĺpkov, liečbu jaziev po akné. Na boj proti akné sa používajú dva typy laserov: oxid uhličitý a erbium.

Erbium laserové schopnosti

Ak sú jazvy čerstvé a koža je mladá, procedúra sa vykonáva erbickým laserom. Účinne pôsobí, nespôsobuje silnú bolesť, takže nevyžaduje predchádzajúci anestetický krém. Ale "mäkkosť" nie je problém: po niekoľkých laserových sedeniach sa jazvy porovnávajú s celkovým povrchom kože a už sa prestávajú. Súčasne sa jemné vrásky vyhladia. Takýto laser sa odporúča na brúsenie a ľudí s vysokým prahom citlivosti, pretože pracuje v tenkej vrstve epidermis, kde nie sú žiadne nervové zakončenia. Je pravda, že erbium "nástroj" nie je schopný urobiť hlbšie transformácie.

Laserové resurfacing nie je vhodný na urýchlené odstránenie jaziev, pretože doba zotavenia trvá asi 2 mesiace

Výkon laseru s oxidom uhličitým

Kysličník uhličitý čistí epidermis celkom nadol, čo vedie k násilnej koagulácii kolagénu ("druh", ktorý udržuje pokožku napnutú). Tento nástroj je schopný vyčistiť hlboké jazvy po furunkulóze, ovčie kiahne a zároveň omladiť pokožku. Postup je však bolestivý, preto si vyžaduje predbežnú anestéziu so špeciálnymi krémami a so zvýšenou citlivosťou na bolesť - lokálnu anestéziu.

Riziko

Oba typy laserov majú kontraindikácie na použitie, vrátane diabetes mellitus, lupus erythematosus, vnútorné ochorenia, duševné poruchy a zápalové procesy na koži v akútnom štádiu.

Treba mať na pamäti, že hlboký laser (oxid uhličitý) môže viesť k väčším komplikáciám. Medzi nimi pigmentované škvrny, nové jazvy a niekedy aj nekontrolovaný rast spojivového tkaniva, z ktorého sa tvár stáva pevnou maskou.

Aká je procedúra laserového resurfacingu

 • Po predbežnej konzultácii s kozmetikom je pacientovi pridelené rôzne krémy na zlepšenie stavu kože. S akné alebo oparom musíte piť drogy, ktoré bojujú proti infekcii. A len keď je koža úplne zdravá, doktor ju bude môcť podrobiť lešteniu.
 • Pred kozmetickým ošetrením kozmetika aplikuje anestetický krém a ak je oblasť problémovej kože veľká, potom zavádza lokálne anestetikum.
 • Laserové vyliečenie trvá asi hodinu v závislosti od hĺbky jaziev a ich počtu.
 • Po ukončení procedúry je koža rozmazaná ochrannou masťou, ktorá ochráni postihnuté bunky pred infekciami a rôznymi traumami.
 • Dvojtýždňová tvár bude opuchnutá, sčervenaná a bolestne reaguje na prírodné faktory. Sčervenanie môže trvať približne 2 mesiace.
 • Oživenie aktualizovanej pokožky v celom jej sláve bude možné až po 2 mesiacoch.

S touto tvárou musíte chodiť asi dva týždne, alebo ešte viac

Frakčná fototemolýza: "demontáž" s jazvami bez bolesti ↑

Tí, ktorí hľadajú spôsob, ako odstrániť jazvy po akné bezbolestne, stojí za to vyskúšať postup pre frakčnú fotothermolýzu. Pod úžasným menom sa skrýva všetko rovnaké laserové brúsenie, ale novej generácie. Prístroj, ktorým sa postup vykonáva, pôsobí na kožu nie na bod laserového lúča, ale na zväzok, v ktorom je zapojených viac ako sto mikroskopických lúčov. Druhým menom pre frakčnú fotothermolýzu je mikroperforácia. Táto metóda nevyžaduje starostlivú prípravu pokožky a nemá toľko kontraindikácií ako predchádzajúca procedúra.

Čo sa deje v bunkách počas procedúry

Mikro-lúče, prenikajúce do buniek, súčasne vypália staré vrstvy a spôsobia rýchle rozdelenie nových. Tento dvojitý kozmetologický účinok vyvolali lekári "vznik mikrotermálnych zón liečby". Článok začína aktívne zdieľať, pretože laser "prebudí" fibroblasty (hlavný "dodávateľa" z elasticity kože, produkujúce kyselinu hyaluronovú, kolagénu a elastínu). V tomto prípade je pacientovi uvoľnená bolesť, ktorá sprevádza tradičný laserový resurfacing.

Účinnosť frakčnej fotothermolýzy pri kontrole akné

Akné vyrážka opúšťa "kyticu následkov": jazvy, škvrny, zväčšené póry, koľajnice a jamy na koži. Mikroperforácia ľahko bojuje so všetkými problémami a odstraňuje ju komplexným spôsobom. Súčasne je laser náchylný nielen na čerstvé jazvy, ale aj na dlhodobú premlčaciu dobu.

Čím skôr začne boj proti zjazveniu, tým lepší je konečný výsledok

Ak chcete vidieť zmeny, postačí vykonať 2 procedúry, po ktorých sa zníži hĺbka a plocha jaziev, odstráni sa sčervenanie. Štandardný kurz je však 3-6 sedení, v závislosti od úrovne "pokazenej" kože.

Pocity pacienta počas a po mikroperforácii

Vykonávanie frakčnej fotothermolýzy nevyžaduje anestéziu. Účinok laserového lúča je vnímaný ako bodové mierne brnenie ihly. Väčšina pacientov ich dobre nosí. Tí, ktorí majú precitlivenosť na bolesť (dokonca aj zub nebude liečený bez novokaínu!), Kozmetičky mazajú problémovú zónu s anestetickým krémom. Jedna relácia trvá približne pol hodiny.

Po dvoch až troch dňoch bude tvár mierne opuchnutá a sčervenaná a jazvy sú červené s bielym okrajom.

Charakteristiky obdobia na zotavenie

V skutočnosti sa rehabilitačné obdobie znižuje na 2-3 dni, kedy je koža mierne sčervenaná. Osoba si nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Stačí, aby sa pokožka systematicky zvlhčila prostriedkami odporúčanými lekárom a vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu počas mesiaca.

Mezoterapia: "zakolem" jazvy po pupienkach s injekciami ↑

Tí, ktorí nemajú panickú obavu z lekárskej striekačky, môžu otestovať účinnosť mezoterapie. Tento postup pomáha odstrániť jazvy z akné pomocou vitamínových injekcií. Injekčná striekačka ihla preniká do dermis a dodáva komplex aminokyselín, vitamínov, enzýmov a iných prísad priamo, pokiaľ ide o výskyt jaziev, obchádzať epidermis vrstvu. Problém masti, krémy a gély spočíva v tom, že väčšina účinných látok nie je schopná preniknúť cez vrstvu mŕtvych buniek a dostať sa do dermis. Injekcie "ponechajú" z tohto problému a presne prenikajú do cieľa. Okrem liečivých účinkov na post-akné a iné jazvy, vitamínové kokteily nasýtia pokožku vlhkosťou, ktorej nedostatok spôsobuje starnutie.

Ihla pôsobí bodovo, pričom terapeutický koktail je určený len pre oblasť jaziev

Ako efektívne je toto liečenie pre jazvy po akné?

Pretože terapeutický koktail dáva výživu z vonkajšej strany buniek, bez toho, aby ich nútil napríklad vyrábať kyselinu hyalurónovú samostatne, účinok injekcií je dočasný. Po dvoch týždňoch liečebná zložka úplne vyrieši a je potrebná opakovaná injekcia, aby sa tvár "držal v tvare". Odporúča sa absolvovať priebeh mesoterapie aspoň raz za šesť mesiacov.

Aké problémy môžete očakávať od prick?

 1. Injekcie sú veľmi bolestivé momenty, najmä pre oblasť tváre a krku.
 2. Vloženie ihly môže spôsobiť opuch, opuch a dokonca aj podliatiny.
 3. Ak dôjde k porušeniu sterility, existuje možnosť infekcie.

Neúspešné vloženie ihly môže viesť k rozsiahlym hematómom

V akých prípadoch stojí za použitie mezoterapie?

Vizuálny účinok zníženia jaziev po akné je viditeľný za pár dní, takže koktailové zábery sa môžu nazvať aj druhom "rýchlej kozmetickej pomoci". Ak potrebujete ideálne pozrieť nejaký druh oslavy a čas na prípravu týždňa alebo dvoch, potom len mezoterapia poskytne taký rýchly kozmetický účinok.

Je možné absolvovať priebeh mesoterapie bez injekcií?

Ukázalo sa, že terapeutický koktail dermis sa môže dostať aj bez nepríjemných injekcií. Na tento účel boli vytvorené špeciálne prístroje, ktoré pôsobia silou prúdu a ultrazvukom na keratinóznu vrstvu epidermis. Koža pod pôsobením zariadenia otvára kanály, ktorými terapeutické koktaily prenikajú do hlbokých vrstiev. V dôsledku toho dostane pacient správnu dávku účinných látok bez bolesti a rizika infekcie. Opuchy a modriny sú tiež vylúčené.

Bezigolnaya mezoterapia odstraňuje jazvy len na chvíľu, ale postup je príjemný a bezbolestný

Malo by sa však vziať do úvahy, že účinnosť mezoterapie bez ihiel je tiež dočasná a časté návštevy kozmetologickej miestnosti sú potrebné na zachovanie rovnej štruktúry tváre.

"Rozpustiť" jazvy z akné: ako sa zbaviť chýb chemickým peelingom ↑

Obnovenie pokožky je neustále obmedzované hornou vrstvou mŕtvych buniek, s ktorými sú chemické peelingy vyzývané k boju. Je umiestnený v epidermis, väčšina jaziev po akné, a ak nejako odstrániť starú kožu ako masku, potom to bude odstránený spoločne s problémovými oblasťami. To je to, čo robia kozmetológovia, keď na tvár používajú rôzne kyseliny. Úlohou chemického lúpania je rozpustenie keratínovej vrstvy v kyselinách. Ak chcete eliminovať účinky akné, postačuje povrchový lúpanie. Jedná sa o jemný postup, ktorý ovplyvňuje iba vonkajšie vrstvy kože. Namiesto exfoliovaných starých buniek príde nová, rovnomerná štruktúra a stopy pupienkov zmiznú.

Povrchový peeling, na rozdiel od hlbokého, je zriedkavo sprevádzaný vedľajšími účinkami, pretože postihuje iba mŕtve kožné bunky

Aký druh kyseliny sa používa na zbavenie sa jaziev po akne?

Najčastejšie sa pacientom ponúka peeling kyseliny glykolovej. Aplikuje sa na tvár po krátky čas, po ktorom sa umyje neutralizačnou kompozíciou. Skutočnosť, že kyselina funguje, zákazník pocíti úroveň horenia. Ale to nebude príliš silné, pretože počas olupovania na tvári bude fúkať studený vzduch zo špeciálneho prístroja, ktorý bude pôsobiť ako anestetikum.

Štandardný priebeh peelingu kyseliny glykolovej zahŕňa približne 10 procedúr, z ktorých každá sa vykonáva v intervaloch 14 dní.

Medzi zasadnutiami musíte chrániť nechránenú pokožku, používať opaľovací krém, zvlhčujúce a tonizujúce. Kozmetička menuje regeneračné krémy, aby sa pokožka po expozícii kyselinou rýchlo obnovila.

Výsledkom vašej starostlivosti bude čistá a zdravá pleť

Účinnosť chemického odlupovania je vysoká, hoci na procedúru nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie. A napriek tomu sa tu vyskytujú vedľajšie účinky. Môžu to byť rôzne druhy alergií na liek, predĺžené sčervenanie, hyperpigmentácia.

Ideálne "zbrane" na zničenie jaziev po akne neexistujú. Kozmetológia ponúka len rôzne spôsoby boja, ale pacient si musí vybrať na základe kontraindikácií, znakov organizmu a... peňaženky.

Mezoterapia tvár: krása je ľahko sa vrátiť!

Injekcie meoterapie sú veľmi populárne v kozmetike omladzovania a hojenia kože. Len málo ľudí vie, že táto metóda nie je nová, vynašiel ju francúzski vedci pred viac ako polstoročím. Používa sa len na krásu, ale na liečbu neuralgických a kĺbových ochorení. V stredných vrstvách dermis boli injikované účinné látky, ktoré rýchlo dosiahli medzibunkový priestor, skôr dosiahli svoj cieľ a vytvorili dobrý terapeutický účinok.

Mezoterapia: žiadne vrásky a akné jazvy

Estetické problémy vzhľadu pomocou injekcií z mezoterapie sa začali riešiť pomerne nedávno. A veľmi úspešne. Užitočné injekcie ukázali vynikajúci účinok pri liečbe akné na tvári. Rýchlo odstraňujú subkutánne pupienky, adipy a pigmentové škvrny. Určité úspechy sa dosahujú v boji proti vráskam a ich prevencia je nevyhnutná.

Čo je dobré, je táto technika? Faktom je, že terapeutické zložky mezoterapie, ktoré boli predtým aplikované na kožu povrchne, nemohli vždy dosiahnuť svoj cieľ. Zvyčajne to je spôsobené tým, že molekuly látok v zložení masti a krémy sú pri molekulovej hmotnosti a veľkosti príliš veľké na to, aby prenikli do buniek problémových oblastí. Samozrejme, niektoré časti prenikli, ale výsledok liečby je veľmi žiaduci.

Užitočné injekcie pre ženy v megalopolis

V prípade injekcií priamo do dermis sú lieky garantované, že dosiahnu cieľ - či už je to celulitída na hýždení alebo stopy akné na tvári. To, komu sa prichádza - je definovaná individuálne pre každého pacienta. Ak problémom číslo jedna sú pupienky, potom zloženie lieku je väčšinou reprezentované protizápalovými zložkami a imunomodulátormi.

Ak je hlavný cieľ - vrásky a laxnosť epidermis, potom istotu, že injekčná striekačka bude látky, ako je kolagén alebo elastanu, antioxidačných vitamínov a kyseliny hyalurónovej. Podobný koktail, ktorý sa vstrekuje pod kožu tváre, odstráni toxíny a reguluje regeneráciu. Dokonca aj prvá návšteva kozmetického lekára pred predpísaným priebehom injekcií prinesie pozoruhodný účinok - koža sa utiahne, zahustí a stane sa ružovou a hladkou.

Procedúry Mezo: čo je dôležité vedieť

Aby sa zabránilo mezoterapii, ako aj biorevitalizácii s hyalurónovými liekmi, odporúčame ženám, ktoré sa zdržiavajú megatity. Sú náchylnejší na stres a ich pokožka častejšie trpí prachom, únavou a nedostatkom kyslíka. Malo by byť tiež zrejmé, že akákoľvek injekcia pod kožou je podráždením nervových zakončení jej hornej vrstvy. Preto môžeme bezpečne povedať, že séria injekcií s mezoterapiou povedie k lepšej mikrocirkulácii, ktorá vždy vedie k obnoveniu a tonizácii kože.

O kontraindikáciách o procedúre sa dozviete od svojho kozmetika. Nevyhnutné zložky pre dermis sú dodávané do tela pomocou injekčnej striekačky alebo injekčnej pištole. Hĺbka liečiva je od 1 do 5 mm. Nepríjemné pocity v úvode môžu byť na požiadanie klienta znížené anestetikom. Do 48 hodín po injekcii je zakázané aplikovať make-up na tvári, opaľovať sa a trieť miesto vpichu.

Ako liečiť akné na tvári: šťastná história Mashy V.

Ako liečiť akné na tvári - problém archivácia. Pre tých, ktorí sa stretávajú s týmto nepríjemným javom, je dôležité skutočné poradenstvo. Jedna z našich pravidelných čitateľov zdieľala svoje skúsenosti s bojom proti akné. Vo svojom arzenáli sú celkom zaujímavé prostriedky na zbavenie sa akné počas jedného dňa. Existujú recepty, ktoré začnú pracovať týždenne, ale pracujú hlbšie.

Stručne o Masha

Prvé pupienky navštívili Mashu vo veku 10 rokov. O 14 rokov jej tváre, whisky a čelo boli zahalené malými a veľkými pupienkami. Medzi nimi boli pustuly, abscesy a jednoducho zapálené ohniská, skryté pod kožou. Dievča však nevedelo sedieť a bojovalo za čistú pleť.

Dnes je Masha 21, samozrejme pimples, ale zriedka a na krátku dobu. Koniec koncov, dievča vie presne, aké nápravné opatrenia a kedy sa majú uchádzať. Masha odpovedala na našu výzvu, aby sa jej podelila o svoje recepty a pridala obrovský výber jej rád v komentároch. Väčšinou sú to ľudové prostriedky. Máme mierne upravené odporúčania týkajúce sa auta a dostali taký úžasný článok.

Ako stlačiť pupienok na tvár

Aj keď hovoria, že nie je možné stlačiť úhory (a to je pravda!), Nemôžete sa od neho dostať kdekoľvek. Ak máte na tvári absces a potrebujete pracovať, kde to môžete urobiť? Nepoužívajte rovnakú práceneschopnosť, však?

Tu je spôsob, ako vytlačiť purulentný úhor. Poznámka: hnisavý. Vnútorná subkutánna pusta nemôže byť vytlačená, bez ohľadu na to, koľko sa vám páči. Nezrelý úhor sa vyznačuje skutočnosťou, že koža okolo neho je bolestivá. A zrelý, naopak, vôbec neublíži. Porazte na rukách, ale nedotýkajte sa nezrelého pupienka!

Liečba akné na tvári a vytlačenie abs nie je to isté. Stojí za to odstrániť absces neúmyselne a je pripravená nová časť čerstvých vyrážok. Úkon úhľadne, alebo nechajte pupienok sám.

Pripravte ihlu zo striekačky, chlórhexidín, salicylalkohol, vatu, sterilné rukavice alebo utierku.

 1. Ošetrujte pokožku okolo abscesu pomocou chlórhexidínu.
 2. Umyte si ruky, ošetrujte rovnakým chlórhexidínom, osušte a zabaľte prsty pomocou utierky (alebo vložte rukavice).
 3. Ihla sa ponorí do salicylového liehu a jemne vyleje hlavou úhora. Mimochodom, salicylový alkohol je zahrnutý v mnohých liekoch z akné na tvári, dezinfikuje a absorbuje po akné.
 4. Stlačte podložky prstov na kožu okolo pupienka tak, aby bol hnis tlačený zdola hore. Stlačte jemne, aby ste nestlačili stagnujúcu škvrnu alebo jazvu.
 5. Získajte všetko. To je indikované kvapôčkou krvi. Akonáhle je krv, už nemôžete tlačiť. V opačnom prípade je zabezpečená modrina, ktorá trvá niekoľko mesiacov.
 6. Dezinfikujte ranu salicylovým alkoholom. Aplikujte kompresiu s aloe šťavou. Alebo označte bielu hlinu. Tieto prostriedky pomôžu rýchlejšie liečiť ranu a nebudú tolerovať zjazvenie po akné.

Recepty na liečbu akné na tvári

Aby sme boli úplne objektíví, vybrali sme niekoľko odporúčaní, nie od Mashy. To je to, čo akné a akné na tvári kozmetikov sa odporúča liečiť: Zinerit, Emalan, Differin, Dalacin, Curiosine, Baziron, Roaccutane. Recenzie týchto liekov sú veľmi odlišné. Používajte ich iba podľa pokynov.

Protizápalová maska ​​pre akné a akné. Naše video

Krátke recepty

 • Liečivý kompres
  Tieto lieky na liečbu akné na tvári Mashy odporúčame so zvláštnym nadšením. Pripravte tieto zložky: tinktúra propolisu (1 diel); salicylalkohol (1 diel alkoholu alebo 1 tableta aspirínu); Metronidazolová tableta. Pilulky nakrájajte, premiešajte s kvapalinou. Namažte každý absces niekoľkokrát denne a v noci.
 • jód
  S jódom je to presnejšie, horí. Aplikujte s vatovým tampónom iba na hlavu úhora. Opakujte niekoľkokrát denne. Táto metóda je dobrá, ak je pupienok už festered.
 • dimexide
  Koncentrovaný liek nazývaný Dimexid sa predáva v lekárni. Aplikuje sa v podstate a dokonca aj pridaním vody. Dimexid pre tvár z akné je zriedka používaný, ale liek pomáha s fandom. Macney tampónom vo vode, potom v Dimexide. Prineste každé zapálené miesto. Bezprostredne po tom, naneste krém na akné (Klindovit, Metrogil) alebo Pantelon.Soglasno iný recept Masha Dimexidum zmiešaný s sintomitsina a tiež aplikovaný na bodkou.
 • zubná pasta
  Po večernom umývaní olej zubnú pastu s bielou zubnou pastou. Nechajte to až do rána. Opláchnite vodou.
 • proteín
  Prilepte bielkovinový bielok, aplikujte na pupok. Nechajte to cez noc. Ráno opláchnite vodou.
 • Éterické oleje
  Rovnako presne aplikujte na akné olej levandule alebo čaj strom. Nechajte to až do rána.
 • Peroxid vodíka
  Ako sušiť pupienky a zľahčiť post-akné na tvári? Vyskúšajte peroxid vodíka 3%. Dôkladne umyte. Namočte vankúšik do peroxidu a utrite úhor. Buďte opatrní tam, kde sú vlasy, pretože peroxid ich osvetlí.

Chlad z akné

Pôvavy z akné

Obrátila sa Masha na kozmetikov? Odpovedala, že áno. Nevyhnutnosť vznikla vo veku 16 rokov, keď sa jej tváre zmenili na knoby rany. Škvrny od akné na tvári, samozrejme, pomôcť. Ale keďže hormóny sú naďalej nekontrolovateľné, časom sa úhory objavujú.

mezoterapia

Mezoterapia - subkutánne injekcie. Dermatológ zavádza liek obsahujúci antibiotiká, vitamíny, redukujúce zložky. Injekcia nie je bolestivá ako injekcie na iné miesta. Výsledky sa objavili druhý deň a postupne sa rozpadly, hoci ich držali šesť mesiacov predtým. Druhý deň sa objavili modriny, ktoré trvali 3 dni.

Transfúzia krvi (autohemoterapia)

Ďalší lekári liečia akné na tvári a tele s ničím viac ako venóznou krvou. Lekár odoberie nejakú krv z žily a injekčne ju injekuje do zadku. Niekedy je krv obohatená o ozón. Postup je bolestivý, nepríjemný, ale užitočný.

Tieto injekcie šetria akné navždy

Klasická, ale ešte nie tradičná metóda na liečbu problémovej kože využíva mezoterapiu z akné. Táto metóda účinku na akné je zložitá a neobmedzuje sa na jednoduché podávanie liekov a vitamínov, hoci to nevedomosti sa zdá byť takýmto spôsobom.

Manipulácie vykonávané s pokožkou spôsobujú niekoľko "vedľajších" terapeutických účinkov, ktoré sú založené na striktne vedeckom prístupe a sú mimoriadne obľúbené u pacientov.

Mezoterapia tváre akné týka spôsobu invazívne (lat. Invasio inváziu, útok) Kozmetika, ktorá bola dlho pevne získal povesť ako najúčinnejší, bezpečné a fyziologické metódy liečby.

Často je to vynikajúca alternatíva k chirurgickej intervencii. Všetko, čo súvisí s injekciami alebo poruchami celistvosti kože (botox, mezoterapia akné, kontúrna plastika), sa týka invazívnej kozmetológie.

Tajomstvo účinnosti liečby

Možno povedať, že mezoterapia akné zaobchádza súčasne s troma účinkami:

 • Subkutánne injekcie špeciálne formulovaných "koktailov" z antibiotík, vitamínov, výrobkov na regeneráciu pokožky dodávajú potrebné liečivé látky priamo do vrstvy kože, v ktorej sa problém vyskytuje. Koniec koncov, pokožka (horná vrstva) je iba indikátorom a "vizuálnym demonštračom" porúch v práci najkomplikovanejšieho ľudského orgánu - jeho kože.
 • Mechanické poškodenie kože pomocou mikro piercingu, zatiaľ čo mesoterapia proti akné je vykonávaná, stimuluje obranyschopnosť tela a prinúti ho "hodiť všetku svoju silu", aby obnovila celistvosť kože. To je silný stimul pre seba-hojenie pokožky, jej prirodzené, normálne funkcie.
 • Mezoterapia je akupunktúrny účinok ihly na biologicky aktívne body tela a prebudenie jej imunitnej obrany a samoregulácie, čo je najlepšie riešenie akéhokoľvek zdravotného problému.

Takto sa obličejové mezoterapia obličejových pupienok liečia stimuláciou mezodermálnej vrstvy kože, ktorá prirodzene koriguje metabolické poruchy a fyziologické nerovnováhy.

vykonávanie postupov

Hoci mezoterapia tváre akné je považovaný za jemný spôsob liečby a má takmer žiadne kontraindikácie (v porovnaní s kozmetickú chirurgiu), pre kvalifikovaných dermatológ (menovite má lekár vykonať postup), nie je dôvod k spokojnosti.

Ak je odvolanie k špecialistovi o "Má mezoterapia akné" s pacientom nie je vykonala podrobný rozhovor o históriu svojho ochorenia, alergické reakcie na lieky, nemusíte vykonávať skúšky na antibiotiká a anestetiká, mali by ste uvažovať o zmene lekára či kliniky.

Klasický postup zahŕňa:

 • podrobný rozhovor o zdravotnom stave vo všeobecnosti a objasnenie klinického obrazu choroby;
 • Vysvetlenie, ako bude mesoterapia šetriť akné, koľko času a postupov bude potrebné;
 • Analýzy (v prípade potreby) a vzorky na alergie;
 • podrobná diskusia o možnostiach liečby, koordinácia plánu liečby.

Navyše by ste mali určite požiadať o fotografie (a lepšie video) o výsledkoch "pred" a "po" a recenzie o liečbe akné meoterapia s týmto lekárom. Väčšina solídnych kliník a praktikov mesoterapie nemá len podobné materiály - ochotne ich demonštrujú.

Často kladené otázky

Kedy bude výsledok videný a bude to vôbec?

Spravidla sa pri určovaní, či mezoterapia pomáha s akné, je určitý výsledok zrejmé po prvom postupe, nie okamžite, ale po dni. Rýchlosť zotavenia kože závisí od vlastností tela, jeho "mobility" a stupňa vývoja ochorenia v tomto štádiu.

Keď bude mesoterapia dokončená: akné, dokonca aj hlboko bolestivé, prekonáva definitívne; jazvy a škvrny z nich nezostávajú; pokožka začne fungovať normálne, vyzerá zdravo a svieži.

Aké sú vedľajšie účinky?

Čo zarmúti mesoterapiu tváre z akné - recenzie pacientov naznačujú modriny po injekciách a niektoré opuchy tváre. Takáto reakcia sa nezdá nikomu a je považovaná za normálnu, nie je nebezpečná, ale môže priniesť niekoľko nepríjemných dní.

Keď telo reaguje na subkutánnu injekciu mikrodóz liekov, nie je možné predvídať vopred, pretože všetko "telo" je iné a "funguje" v citlivom režime.

Často potešujúce pozitívne vedľajšie účinky: všeobecné posilnenie elasticity kože, zmiznutie starých škvŕn z akné a zjavné odľahčenie jaziev. Tu mesoterapia z recenzií akné zhromažďuje početné, čo sú potvrdené fotografickými materiálmi.

Aký bolestivý je postup?

Presne tak ako malý výstrel môže byť bolestivý. Pacienti opisujú pocity ako pálenie, strhnutie, mravčenie, bolesť. Pri anestézii sa používa špeciálny anestetický gél, s ktorým sa jednoducho necíti mezoterapia proti akné.

Tieto odpovede sú analytickým "stláčaním" z praxe kliniky, kde sa používa mezoterapia z akné: recenzie pacientov a praktikovanie dermatológov.

Vo svete kozmetológie sa táto metóda už dlho úspešne používa nielen na liečbu akné. Korekcia tukových usadenín na tvári a tele, celulitída, vypadávanie vlasov, vrásky, strihy sú dokonale prispôsobené tomuto jemnému, ale veľmi účinnému spôsobu liečby. Ak ste v boji proti nedokonalosti zúfalo, môže Vám pomôcť mezoterapia?