Hlavná

Ateróm

Ako sa zbaviť a ako liečiť varenie na tvári?

Z vedeckého hľadiska je furuncle zápalový proces hnisavého-nekrotického charakteru, ktorý sa nachádza vo vlasovom folikulu a okolitých spojivových tkanivách. V ľuďoch nazývam detailné formácie chirjas a sú zaobchádzané s overenými prostriedkami, ktorých účinnosť bola dokázaná už celé stáročia. Furunkulóza postihuje takmer všetky oblasti ľudského tela, ale najnepriaznivejším je zápal v maxilofaciálnej oblasti. Okrem estetického nepohodlia môže koža na tvári spôsobiť vážne komplikácie, ktoré predstavujú hrozbu pre život pacienta. "Ako liečiť vriec na tvári?"- otázka mimoriadneho významu pre tých, ktorí čelili takému problému.

Riziková oblasť - Osoba

Kôrka sa najčastejšie vyskytuje na koži so zvýšeným obsahom tuku, ako aj v oblastiach, ktoré sú neustále vystavené mechanickému namáhaniu (napríklad trenie proti oblečeniu). Často zápalový prvok volí polohu tváre. V tejto oblasti sú všetky podmienky priaznivé pre vývoj infekcie - veľké množstvo mazových žliaz, nízka úroveň ochrany pred znečistením okolitej atmosféry (najmä v megacity).

A nakoniec, najzákladnejší dôvod - nepotrebné ruky. Je ťažké spočítať, koľkokrát denne sa dotýkame tváre našimi rukami bez toho, aby sme jej dali veľký význam, ale pri každom zvýšení rizika prenikania patogénnej mikroflóry do pórov kože. Neúprosná štatistika potvrdzuje: najčastejšie akné, varenie na tvári sa objavuje pri porušení štandardov osobnej hygieny a sú lokalizované na nos, horný ret, na čele a ušiach.

Prečo je na tvári furuncle?

Príčiny vrie na tvári sú skryté pri vniknutí infekčného agens (stafylokoka) na poškodený epitel. Uľahčuje to:

 • Nepresné holenie, sprevádzané rezmi;
 • Ďalšie mechanické poškodenie kože (škrabance, odreniny atď.), Ktoré nie sú včas ošetrené antiseptickými liekmi na zabránenie vstupu rôznych infekcií do nich;
 • Dlhodobé používanie toho istého holiaceho stroja, ktorého povrch stratí svoju ostrosť v priebehu času, ale stáva sa "horúcim vzduchom" baktérií;
 • Nedodržanie základných hygienických pravidiel;
 • Vplyv vonkajšieho prostredia: všeobecná hypotermia tela alebo jeho prehriatie;
 • Znížená imunita v dôsledku chronických ochorení;
 • Metabolické poruchy a iné patologické stavy endokrinného systému;
 • Nedostatok nevyhnutných vitamínov a mikroelementov (beriberi);
 • Hormonálne poruchy (diabetes, zvýšená hladina nadledvín, zvýšená hladina testosterónu);
 • Porušenie funkcií potu a mazových žliaz.

Zaujímavý fakt: výskyt purulentného zápalu nezávisí od pohlavia, ale podľa niektorých údajov je furunkulóza v oblasti tváre pravdepodobnejšie postihujú mužov ako ženy.

Pre jednu ženu, ktorá čelí tomuto problému, existuje asi tucet týchto mužov. Mnohé z nich spájajú časté rezy počas holenia, čo uľahčuje penetráciu pyogenických baktérií do kože.

Rozlišujúce znaky a symptómy - foto

Rovnako ako furunkulóza na iných častiach tela, furuncle na tvári prechádza v troch stupňoch vo svojom vývoji:

 1. Etapa infiltrácie;
 2. Etapa vyčerpania;
 3. Štádium liečenia.

Kúrek na tvári začína malým bolestivým uzlom a miernym nadýchaním. Charakteristickým rysom furunkulózy je, že v centre zápalu je vždy vlasová šachta. V počiatočnom štádiu dozrievania sa furuncle vyzerá skôr neškodne, bez toho, aby spôsobil zvláštne nepohodlie pre nosiča. V prvý deň má pacient pocit len ​​mierneho brnenia v oblasti tvorby furuncle. Po tejto dobe sa zhutnenie začína formovať v ústach vlasového folikulu, objavuje sa začervenanie a opuch.

Bolestivé pocity sa tak výrazne zvyšujú, na mieste lézie sa cíti pulzácia. Postupne vzdelávanie nadobúda kužeľovitý tvar, s výrazne vymedzenými hranicami. Zóna zápachu sa zvyšuje, začína sa tvoriť absces v strede zápalového prvku. Takže zrelé furuncles na tvári - fotografie, ktoré možno nájsť na internete. Stojí za to starostlivo zvážiť všetky štádiá vzniku hnisavých prvkov, aby sme ich v živote rozpoznali.

Po úplnom dozretí sa keramka otvorí s uvoľnením hnisavých nekrotických hmôt. V tomto štádiu je obzvlášť dôležité dodržiavať normy sanitácie a hygieny, aby sa neinfikovala infekcia a nevyvolávali komplikácie. Proces hojenia nezačne okamžite, ale až po úplnom odchode nekrotického kmeňa a hlboká rana je úplne zbavená hnisu.

Po otvorení varu sa zápalové javy rýchlo zmenšujú, bolesť ustúpi, opuchy a začervenanie zmiznú. Postupne na mieste abscesu začnú procesy obnovy, hoja rana, na svojom mieste vznikne spojivové tkanivo a vzniká jazva.

Kúrek na tvári môže mať rôzne veľkosti, niektoré z nich dosahujú veľkosť vlašského orecha a po rozlíšení takéhoto prvku môže na koži tváre zostať škaredá belavá jazva. Oprava kozmetickej poruchy v budúcnosti je možná pomocou moderných metód estetickej medicíny. Ak chcete odstrániť jazvy na tvári, kozmetici odporúčajú laserovú povrchovú úpravu pokožky.

príznaky

Z charakteristických príznakov vývoja furuncles na tvári možno identifikovať nasledovne:

 • Bolesť v postihnutej oblasti sa opakovane zväčšuje počas aktívnych výrazov tváre, dotyku alebo mechanického kontaktu s čímkoľvek (s umývaním, holením, uterákom atď.).
 • Vývoj zápalového procesu je často sprevádzaný všeobecným zhoršením zdravia, slabosťou, bolesťami hlavy
 • Často sa v štádiu hnisania zvýši telesná teplota na 38 ° C, horúčka, zimnica.
 • Po otvorení abscesu a hojenia tkanív zostáva na koži hlboká belavá jazva.

Vo férovom prípade treba poznamenať, že vo výnimočných prípadoch môže varenie ísť samostatne bez použitia liekov. Trvanie jeho životného cyklu je priemerne 7 až 10 dní, všetko závisí od miery starnutia abscesu. Ak však objavíte prvé alarmujúce príznaky, mali by ste sa poradiť s lekárom, pretože tvorba vriacej sliznice na tvári je vážnym nebezpečenstvom.

Lokalizácia chierry na čele, v oblasti nešubového trojuholníka, oka alebo ucha je nebezpečná, pretože hnisavý prvok sa rozvíja v tesnej blízkosti najdôležitejších krvných ciev. V krvnom riečisku môže infekcia preniknúť do mozgu a spôsobiť vážne komplikácie, ktoré ohrozujú život. Preto je dôležité, aby bol priebeh liečby kontrolovaný špecialistom, zvolí optimálnu schému liečby a vysvetlí, ako sa zbaviť varu na tvári.

Čo a ako liečiť vrie na tvári?

Liečba furuncle na tvári si vyžaduje opatrnosť a kompetentný profesionálny prístup. Skoršie opatrenia sa používajú na liečbu zápalového prvku, tým vyššia je pravdepodobnosť vyhnúť sa možným komplikáciám. Ak sa tvár objaví na tvári, postupnosť akcií je nasledujúca:

 1. Aplikácia antiseptických látok. Zameranie zápalu sa má liečiť 70% roztokom alkoholu, salicylovým alebo boritým alkoholom, peroxidom vodíka. To bude mať dezinfekčný účinok a zabráni šíreniu infekcie do okolitej zdravej pokožky. Ak je možné zachytiť zápalový proces najskoršieho štádia, potom takéto opatrenie môže úplne zastaviť tvorbu hnisavé hlavy.
 2. Liečba masťou. Ak chcete urýchliť zrenie varu, môžete urobiť kompresie s masťou Višnevsky. Táto droga nie je príliš príjemná, má špecifický zápach, takže je lepšie postupovať v noci. Za týmto účelom sa sterilná gázová obrúska impregnuje masťou a fixuje sa na tvár pomocou náplasti. Zvyčajne 1-2 postupy postačujú na urýchlenie rozrezania varu. Na urýchlenie dozrievania purulentného prvku a jeho rozrezania je povolené používať "suché teplo", "modré svetlo" a ultrafialovú terapiu.
 3. Následné spracovanie. Po otvorení absces a nekrotické masy uvoľňovanie, odporúča sa liečiť ranu antiseptických roztokov, alebo aby obklady s ichtamol masť, ktorá bude priťahovať zvyšky hnisu a rýchlosti hojenie. Dobré výsledky sú získané lokálnu liečbu širokospektrálne antibiotiká, vo forme mastí, ako je napríklad chloramfenikol, gentamicín a tetracyklín.

Pri veľkom počte vriec na tvári, v ťažkých zanedbaných prípadoch, lekár predpíše antibiotickú liečbu. Na liečbu furunulózy použite tri skupiny liekov:

 • penicilíny (Amoxiclav, Ampicillin, Amoxicillin) sú najstaršie časovo testované širokospektrálne lieky, ktoré majú antibakteriálny účinok.
 • cefalosporíny (Cefotaxim, Ceftriaxone, Cefazolin) sú najčastejšie predpisované antibiotiká pri liečbe furuncles. V porovnaní so skupinou penicilínov sú efektívnejšie a cenovo dostupné.
 • makrolidy (Erytromycín, azitromycín atď.). Môžu sa líšiť nie menej účinným pôsobením, ale dosiahnutie baktericídneho účinku by sa malo používať pri vysokej koncentrácii.

Ktorý z nich si vyberie - lekár to vyrieši a predbežne urobil pacientovi niekoľko analýz na definovanie typu pôvodcu infekcie. Výber lieku je odôvodnený citlivosťou organizmu na určitú skupinu antibiotík. Čím vyššia je jej úroveň, tým lepšia je liečba. Antibiotiká sú silné lieky, ale pri dlhodobom používaní môžu spôsobiť vážne vedľajšie účinky. Preto sa majú aplikovať v krátkych časových intervaloch v presnom súlade s indikovanými dávkami.

S rozvojom komplikácií je potrebné chirurgické otvorenie furuncle v nemocnici, po ktorom nasleduje inštalácia drenáže, takže rana je úplne vyčistená z hnisu. Ako drenážny systém pôsobí tenký prúžok rukavicovej gumy, vloženej chirurgom do kanála vytvoreného po odstránení chiriyy. Na urýchlenie čistenia sa rana dodatočne ošetrí trypsínovým roztokom alebo jeho analógmi, ktoré majú protizápalové a dekongestačné vlastnosti a prispievajú k rýchlemu hojeniu tkanív. Často sa na ten istý účel používa Višnevskina masť.

Pretože jednou z najbežnejších príčin furuncles je zníženie obranyschopnosti tela, imunomodulačné látky sú zahrnuté do liečebného režimu. Najobľúbenejšie z nich je Interferon, Viferon. V poslednej dobe získava Tactivin popularitu - imunostimulant, ktorý aktivuje telo v boji proti infekcii.

Súčasne s liečbou liekom sa upraví aj diéta pacienta: čerstvé pivovarské droždie, prášková síra sa zavádza do menu. Vylúčte mastné, vyprážané, korenené jedlá a zamerajte sa na diétu mliečno-zeleninovej. Navyše vitaminoturpiyu používať a podávať multivitamínové komplexy a posilňujúce rastlinné prípravky (tinktúra ženšen, echinacea, ženšen sibírsky).

Liečba variť na tvári ľudových prostriedkov

Doplniť tradičné liečivé liečenie môžu byť preukázané ľudové prostriedky. Sú veľa a niektorí sa zdajú byť veľmi neobvyklé. Tu sú niektoré z najpopulárnejších a dostupných:

 • Ihličnaté obklady na tvár. Ihly - skladu prírodných trieslovín, vitamínu C, éterických olejov. Ihličnanový koncentrát je možné zakúpiť v lekárni alebo pripraviť prírodné kužele a ihly, vyrezané zo stromu. Takéto riešenie na umývanie pomôže prispôsobiť prácu mazových žliaz, vysušiť existujúce zápaly a zabrániť ich možnému výskytu v budúcnosti. Pripraviť odvar z 2 polievkové lyžice. l. Ihly sa varia s 500 ml vriacej vody a trvajú 40 minút. Odvar je filtrovaný a používa sa na pleťové vody, ktoré ošetrujú ložiská zápalu.
 • Medové cesto. V jednej miske skombinujte vaječný žĺtok, lyžicu masla, rovnaké množstvo tekutého medu a trochu múky. Výsledné cesto sa aplikuje ako kompresia na boľavé miesto a obväz sa mení 2-3 krát denne.
 • Cesnakový kompres. Dokonale sa vyrovnáva s úlohou v počiatočnom štádiu vývoja furuncle. Špeciálna príprava nevyžaduje - na varenie chirry je potrebné priložiť jemne nakrájanú cesnakovú kefku. Odporúča sa ich meniť čo najčastejšie, potom pár dní od zápalu nebude stopa.
 • Liečba mydla. Mýdlo sa tretí na strúhadlo, naleje sa 300 ml vody a niekoľko minút sa varí na malom ohni. Akonáhle sa vývar ochladí, impregnuje sa sterilným obväzom a aplikuje sa ako výplň do varu. Zmeňte kompresiu aspoň 4 krát denne.
 • Chlieb na chlieb. Musíte si vybrať straw z bochníka čierneho chleba, pridať a trochu žuť. Hmotnosť chleba sa aplikuje na trhací prvok po dobu troch hodín.
 • Antický ruský recept zaoberať sa varí na tvári vo večerných hodinách 100 g strúhaných zemiakov zmieša s surové kurča žĺtky, pridajte citrónovú šťavu, lyžicu rastlinného oleja a lyžice síranu meďnatého. Nechajte to variť až do rána. Pri úsvitu naneste výslednú hmotu na tvár, po 20 minútach opláchnite vodou. Večer zápal tuk masť: 4 kusy včelieho vosku, 1 diel z propolisu, 2 diely živice a niektoré ricínový olej - to všetko zmiešať, tepelná do ohňa, nalejeme do terpentínu a varíme ďalších 40 minút na miernom ohni. Potom ochlaďte, namočte do získanej obrúsky a aplikujte 10 minút na problémové oblasti tváre pred spálením. Po opláchnutí vodou.

Aby sa zabránilo korunkám, mali by sa prijať opatrenia na posilnenie imunity, zlepšenie metabolizmu a čistenie krvi. Tradičná medicína odporúča, aby ste to urobili tým, že ste užívali rôzne bujóny a tinktúry:

 • 15 semien lopúk nalejte 300 ml vriacej vody, nechajte variť pol hodiny. Pite získanú tinktúru naraz.
 • 10 gramov jemne nasekaných bylín a koreňov púpavy naliať pohár horúcej vody, trvať najmenej tri hodiny. Na konci prideleného času odtekajte. Vezmite si vnútornú polievkovú lyžicu až 5 krát denne.
 • 2 polievkové lyžice žihľavy na pohár vriacej vody trvať päťhodinu a vezmite si vnútra ráno na 3 polievkové lyžice.

Ak na tvári bola furuncle alebo časté recidivy furunkulózy, spásou bude pravidelné používanie čaju z listov trní (bramble). Užitočné vlastnosti tejto rastliny sú široko používané v ľudovej terapii: aromatický čaj z trní dokonale zvládne vylučovanie toxínov z tela, posilnenie imunity, koriguje prácu mazových žliaz.

Mám vyčistiť vrie na tvári?

Malé vriace v počiatočnom štádiu vývoja sa ľahko zamieňajú s obvyklým akné a akné. Príznaky zápalového procesu sú v mnohých ohľadoch podobné, ale chiri sa vyznačujú výrazne chorobnými, väčšími rozmermi, pocitom napätia kože a pulzáciou. Ale tieto príznaky sa prejavujú po niekoľkých dňoch a v počiatočnom štádiu sa bolestivý tuberkulos môže ľahko mýliť ako pupočník.

Keď si všimnete zápalového prvku v tvári v zrkadle, prvá vec, ktorú chcete urobiť, je okamžite odstrániť. V žiadnom prípade to nemôžete urobiť! Zvlášť nebezpečné pokusy o stlačenie varu, ak je lokalizované na tvári.

Lekári varujú: je prísne zakázané vyvracať vriec alebo sa pokúsiť otvoriť im improvizovanými prostriedkami bez toho, aby ste pozorovali sterilitu. To nielen nepomôže, ale zhorší situáciu: existuje riziko narušenia prirodzenej bariéry medzi postihnutým povrchom kože tváre a zdravými tkanivami a následným šírením infekcie.

Obehový systém v oblasti tváre je charakterizovaný mnohými znakmi: špecifičnosť spojenia intrakraniálnych žíl a neprítomnosť ventilov v nich je priaznivým faktorom pre rýchle šírenie infekcie následnou infekciou zdravých tkanív. S pokročilou formou ochorenia sú stafylokokov schopní preniknúť do dutiny lebky a dostať sa do mozgu. To môže vyvolať vývoj meningitídy a prienik pyogenických mikroorganizmov do obehového systému vedie k sepse.

Takéto podmienky sú život ohrozujúce a môžu viesť k smrti. V chirurgii existuje axióm: obzvlášť nebezpečné sú kožušiny umiestnené v hornej a strednej časti tváre. Vo väčšine prípadov by sa mali v nemocnici pozorovať pacienti s kožušinami nachádzajúcimi sa nad čiarou spojujúcou ušnú lalok s rohom úst.

Preto by sa mal vzhľad vriec na tvári liečiť s veľkou vážnosťou. Nepoužívajte samoliečbu, pokúste sa sama otvoriť abscesy, aplikovať horúce obklady alebo vlhké otepľovanie. Takéto metódy spôsobia iba ďalšie šírenie infekcie. Aby ste sa s týmto problémom vyrovnali, musíte dodržiavať odporúčania lekára a presne vykonať všetky schôdzky.

Ako rozpoznať a vyliečiť vrie pod kožu?

Vnútorná furunkul je bakteriálna hnisavý uzol vytvorený v hlbokých vrstvách epidermis, ktorá ovplyvňuje ako vlasového folikulu a okolité tkanivo. Pri akejkoľvek dysfunkcii ochranných mechanizmov kože je bežná mikroflóra napadnutá bakteriálnou skupinou a spôsobuje opuch a hnisavosť.

Pretože také lokalizácie zápalu sú lokalizované na rôznych miestach tela, choroba sa môže stať zdrojom vážnych následkov na život. Podkožné vajíčka by sa nemali otvárať nezávisle, pretože purulentné hmoty sa môžu rýchlo šíriť, čo ovplyvňuje cievy a lymfy. Len odborný špecialista pomôže diagnostikovať prítomnosť zápalu a predpísať špecializovanú liečbu.

Vlastnosti patológie

Podkožný zápal, ktorý ovplyvňuje nielen povrch epidermis, ale aj tukové tkanivo, ako aj hlboké vrstvy dermy, možno diagnostikovať ako vnútorné vrie. Poškodujúcim prvkom tejto choroby je aktivácia stafylokokových mikroorganizmov, ktoré sa môžu rýchlo množiť za priaznivých podmienok.

prejavy

Symptomatológia tejto choroby je zvyčajne dosť výrazná:

 • formácia je hustá a líši sa veľkou hĺbkou penetrácie;
 • silné sčervenanie zápalového zaostrenia ovplyvňuje veľký objem tkanív;
 • bolesti hlavy;
 • zvýšená telesná teplota;
 • pacient pocíti bolesť pri vykonávaní akýchkoľvek úkonov súvisiacich so supresiou svalov;
 • dlhotrvajúca tvorba purulentnej hlavy alebo jej úplná absencia.

Najčastejšie podkožné formácie sa vyskytujú na tvári a krku, v oblasti miesta mazových žliaz a nadmerné potenie miestach: nad pery, nos, v oblasti vonkajšieho pohybu. Prípady lokalizácie furuncles na predlaktia, boky a hýžde nie sú nezvyčajné.

Rozvoj vzdelávania

Progresia patológie a zrenie subkutánneho abscesu trvá niekoľko fáz:

 1. Tvorba infiltrátu. V tomto štádiu nastáva bakteriálna lézia vlasového folikulu a tvorba infiltrátu schopného dosiahnuť priemer až 4 cm. V oblasti preťaženia skupiny stafylokokov je začervenanie, opuch a bolestivé brnenie.
 2. Hniloba-nekrotická lézia sa objaví o niekoľko dní neskôr v jadre infiltrátu a je malá nažltlá tyčinka. Po spontánnom vyprázdnení hnisavých hmôt sa edém postupne znižuje a stav pacienta sa normalizuje.
 3. Regresia a liečenie. Oslobodený od hnisavého výboja a nekrotických hrudiek sa povrch postupne uťahuje. Ak je však hĺbka lézie príliš veľká, môže sa na koži vytvoriť zjavná jazva.

Každý furunkul odovzdá tieto stupne je však nebezpečenstvo, že vnútorný vredu je príliš pomalá tvorba purulentná tyče (v niektorých prípadoch to môže byť úplne chýba, alebo rastúce dovnútra), ktorá významne spomaľuje hojenie a komplikuje liečbu.

Ak sa liečba vykoná správne, potom by malo dôjsť k zániku tvorby chiri pod kožou. V prípadoch komplikácií môže patológia prejsť do štádia recidivujúcej alebo chronickej furunkulózy. Táto podmienka spočíva v mnohých komplikáciách: rozvoj abscesov tkaniva, meningitídy, dokonca sepsy.

Prečo existuje absces?

Vnútorné vry sa vyskytujú v dôsledku narušenia rovnováhy mikroorganizmov, ktoré zaberajú povrchovú vrstvu pokožky. Stafylokokové kmene môžu byť na povrchu kože v latentnom stave a usadzujú sa na slizniciach.

Existujú však faktory, ktoré môžu spúšťať progresiu zápalu:

 • ťažká hypotermia alebo prehriatie tela;
 • zvýšené potenie kože;
 • beri-beri;
 • dysfunkcia rôznych funkčných systémov tela;
 • nedostatočná alebo nedostatočná hygiena;
 • nadmerná fyzická námaha;
 • dlhotrvajúci emocionálny nadmerný zásah;
 • primárne infekčné lézie organizmu (bronchitída, pyelonefritída, otitída, sínusitída, tonzilitída);
 • dlhodobé užívanie liekov, ktoré potláčajú imunitný systém (s onkologickými ochoreniami);
 • častá trauma koža (holenie, uhryznutie hmyzom, škrabance, poškriabanie ekzémom, svrab);
 • chronické stavy metabolických porúch (anémia, diabetes mellitus).

Najčastejšou príčinou vývoja bakteriálneho prostredia, dermatológov, nazýva pokles normálneho fungovania imunitného systému. Medzi najčastejšie sa vyskytujúce prípady vývoja furuncle patrí aj zníženie ochranných mechanizmov kože, jej systematické trauma a kontaminácia.

Nedávno som čítal článok, ktorý popisuje účinný nástroj NATURAL "Papillitis" z bradavíc a papilómov. Pomocou tejto drogy sa môžete FOREVER zbaviť papilómov a bradavíc tak vnútri, ako aj vonku

Nebola som zvyknutá na dôveru k žiadnym informáciám, ale rozhodla som sa skontrolovať a objednať obal. Zmeny som si všimol o mesiac neskôr: moji papilómy zmizli. Môj manžel sa zbavil bradavíc za dva týždne. Skúste a vy, a ak máte záujem, potom nasledujúci odkaz je článok.

Okrem toho by ste mali vedieť, že stafylokoková infekcia môže byť ľahko prenášaná v domácnosti, takže by ste ju mali používať

individuálne hygienické prostriedky.

Ako sa zbaviť chirya?

Diagnózu ochorenia a určenie stupňa penetrácie patologického procesu môže byť len na recepcii s kvalifikovaným odborníkom. Vnútorná vôľa alebo absces sa vo väčšine prípadov môže vylúčiť použitím konzervatívnej terapie. Chirurgické otepľovanie furuncle sa uchytí len v prípadoch komplikovaných foriem patológie, ak absces prebieha, klíčia do tkaniva. V tomto prípade je furuncle otvorená za anestézie, rana je ošetrená a je aplikovaný sterilný obväz.

Konzervatívne metódy liečby

V štádiu infiltrácie sa liečba uskutočňuje nasledujúcimi spôsobmi:

 • aplikácia suchého tepla v oblasti hlavného zápalového zamerania;
 • aplikácia masti na utiahnutie (Ichthyolová masť, Levomekol, Gepar-síra)
 • laserová terapia;
 • UHF-terapia;
 • antibiotická terapia (v prípade komplikovanej vnútornej furunkulózy): Tetracyklín, Amoxiclav.

Ak sa proces hnojenia dostal do ťažkej formy a bol sprevádzaný všeobecnou intoxikáciou tela a silným edémom tkanív, pacient potrebuje urgentnú hospitalizáciu a chirurgický zákrok. Zvyčajne lekár aplikuje sterilnú látku navlhčenú v slabom roztoku kyseliny salicylovej, ktorá koroduje epidermis a umožňuje hnisavým masám opustiť tkanivo.

Vlastné odhalenie varu môže viesť k otravám krvi, preto domáci lekári zvyčajne neodporúčajú domácu liečbu.

Avšak je možné mierne zmierniť príznaky ochorenia v počiatočnom štádiu a urýchliť tvorbu hnisavého stonku, a tým aj prevrat varu:

 • odstránenie svrbenia a nepohodlia pomocou antiseptických roztokov (gáfor, salicylová) a jódovej tinktúry;
 • aplikácia antibakteriálnych protizápalových liekov (Ichthyolová masť);
 • vlhké teplé obklady na zmiernenie bolestivých pocitov (bergamotový olej, harmanček).

Treba poznamenať, že časté procedúry vôd a návštevy v kúpeľoch počas dozrievania varu sú zakázané.

Alternatívne metódy

Vytiahnite hnis a pomôcť veselosť dozrieť rýchlejšie pomôže metódy alternatívnej medicíny. Takže ponúkame nasledujúce recepty:

 • prijímanie infúzií dymového a kurkumu na pol sklo 3 krát denne;
 • príjem kúpeľov s ihličnatým olejom;
 • Čerstvým stlačeným jedlom alebo repy sa odoberá pol hodiny pred hlavným jedlom;
 • kompresie s drveným cesnakom a slnečnicovým olejom do miesta poranenia;
 • pivovarské droždie (jedna čajová lyžička trikrát denne);
 • použitím medového koláča (lyžička medu a lyžice múky) na zápalové zameranie;
 • stlačte z pečenej hlavy cibule (každých 3-4 hodín vymeňte);
 • aplikácie s aloe šťavou.

Okrem toho je potrebné starostlivo dodržiavať hygienické predpisy po ošetrení postihnutých oblastí a predtým, než sa to musí nevyhnutne dezinfikovať. Ak sa varenie otvorí, je potrebné ošetriť výslednú dutinu roztokom peroxidu vodíka a aplikovať suchý sterilný obväz. Najlepšie je konzultovať špecialistu na spontánne únik hnisu.

Preventívne opatrenia

Preventívne opatrenia na zabránenie tvorby vnútorných vriec sú veľmi jednoduché, je potrebné:

 • prísne dodržiavať pravidlá osobnej hygieny;
 • na kontrolu rovnováhy normálneho fungovania pokožky v prípade hyperhidrózy;
 • vylúčiť zlé návyky (fajčenie, alkohol);
 • včas odstrániť ochorenia kože a pohlavných chorôb;
 • používať výrobky osobnej hygieny;
 • udržiavať imunity pri užívaní vitamínov;
 • stanoviť pomer jedla (vylúčiť ostrú, vyprážanú misu, citrusové plody, čokoládu, bujóny);
 • napraviť narušenie metabolických procesov;
 • monitorovať a používať terapiu chronickej infekčnej choroby;
 • obmedziť ťažkú ​​fyzickú prácu;
 • vyhnite sa emocionálnemu preťaženiu.

Všetky preventívne opatrenia sú navrhnuté tak, aby zabránili vzniku komplikácií a rozšíreniu zamerania infekcie na zdravé oblasti pokožky. Je potrebné nosiť oblečenie úhľadne, pretože náhodné zranenie môže viesť k rozšíreniu hnisu nad krv a lymfatický systém, ktorý je plný vývoja tromboflebitídy a meningitídy.

Záverom možno povedať, opäť je potrebné poznamenať, že agresívne stafylokokové kmeň vyvolá podkožný absces alebo absces, ktoré nie sú otvorené na vlastnú päsť. Aby ste predišli nežiaducim následkom, mali by ste vyhľadať lekársku pomoc včas a odstrániť zápalové zameranie.

Vnútorné furuncles a spôsoby ich liečenia sú nebezpečné

Výskyt pravidelného akné neohrozuje osoby, s výnimkou estetického nepohodlia. Ak by však došlo k vnútornému varu, zavolajte lekára je jednoducho potrebné. Ak táto formácia nie je správne vyvinutá, môže dôjsť k otrave krvi, ktorá je pre človeka smrteľne nebezpečná. Ak je pacient oslabený, môže sa objaviť hneď niekoľko vredov - takzvaná furunulóza, s ktorou môže zaobchádzať len špecialista.

Varenie (ako sa toto vzdelanie nazýva ľudí) je najčastejšie u mužov. Ženy a deti sú oveľa menej pravdepodobné, že budú trpieť touto chorobou. Rozpoznanie kožušiny pod kožou je jednoduché: vo vzhľade je oveľa viac ako pupienok a hnisavá hlava sa nedá objaviť skoro, ale nemusí sa vôbec vyskytnúť.

Etapy vývoja

Zvyčajne vnútorné vrie prechádza v troch etapách vývoja. Od výskytu varu pred dozrievaním trvá 5 až 10 dní a proces hojenia rany, ktorý sa objavil na mieste výbuchu, trvá niekoľko týždňov.

 • Infiltrácie. Toto je počiatočná fáza vývoja furuncle. V tomto štádiu sa tvorí červenkastý tuberkulín okolo vlasového folikulu. Jeho rozmery môžu dosiahnuť 3 centimetre a dotýkanie sa spôsobuje bolesť. Vzdelávanie sa postupne stáva hustším. Niekedy vo svojom okolí dochádza k zvlhnutiu a brnenie a koža okolo sa stáva opuchnutá.
 • Hnisanie. Približne v deň 4 začne vnútorná furuncle vytvárať tyčinku mŕtveho tkaniva, ktorá je zobrazená na povrchu kože. Bolesť v postihnutej oblasti je obzvlášť závažná, môže sa zvýšiť teplota a letargia, bolesť hlavy a chuť do jedla sa môžu zhoršiť. Keď hnisanie prestane, potom sa varte otvorí a hnis a hnis vychádzajú z neho.
 • Uzdravenie. Začína to až potom, čo všetok exsudát vyjde z otvorenej formácie. V tomto štádiu kráter kože vyplní spojivové tkanivo. Po 3-4 dňoch sa na tomto mieste objaví jazva jasného odtieňa, ktorá postupne mení farbu na svetlejšiu. Bolesť v tomto období môže stále pretrvávať.

Avšak, ak osoba má furunculosis, potom po zotavení z jedného abscesu môže vzniknúť iný. To všetko komplikuje priebeh ochorenia.

Kde?

Najčastejšie sa tieto formácie objavujú na miestach tela, kde je veľa mazových žliaz a vlasov, ako aj na miestach, kde je nadmerné potenie alebo pokožka náchylná na trenie. Najčastejšie sa vyskytujú:

 • v podpaží;
 • vo vlasoch na hlave;
 • na spodnej časti chrbta;
 • na bokoch (na vnútornej strane);
 • na zadku;
 • v genitálnej oblasti.

Najnebezpečnejšími sú furuncles, ktoré sa tvoria na tvári, hlave a svaloch.

Ak na týchto miestach vzniklo dokonca malé vzdelanie (najmä na nos, vedľa uší a na perách), liečba domácimi metódami je prísne zakázaná: len to musí dermatológ vykonať.

Prečo

Vzhľad variácií je zvyčajne spôsobený bakteriálnou infekciou. Najčastejšie vyvoláva Staphylococcus aureus. Medzi dôvody, prečo je telo pokryté vriacou vodou, si všimnite nasledujúce:

 • nadmerné potenie;
 • oslabenie obranyschopnosti tela (aj po použití určitých liekov);
 • prítomnosť mikrotrhlín na tele;
 • podchladenie;
 • nepravidelná alebo zlá výživa;
 • časté používanie alkoholu;
 • stres;
 • zanedbanie hygienických pravidiel;
 • chronické infekcie;
 • nedostatok vitamínov, najmä skupiny B;
 • zmena klímy;
 • časté poškriabanie kože;
 • troska organizmu;
 • nepríjemné spodné prádlo vyrobené z umelých tkanín.

Vonkajšie vrie môže tiež nastať na pozadí chorôb v tele. Najčastejšie ide o diabetes mellitus a nadmernú činnosť nadobličiek.

Ako nebezpečný

Podkožná formácia nie vždy prechádza a niekedy začína rásť dovnútra. Ak je absces vystavený pod kožu, bakteriálna infekcia vstúpi do krvného obehu a rozšíri sa po celom tele. A to môže viesť k rozsiahlemu hnisaniu, flegónom, osteomyelitíde alebo iným život ohrozujúcim podmienkam. Nachádza sa na hlave, v tomto prípade môže viesť k meningitíde a prispievať k zápalu mozgu.

V žiadnom prípade nemôžete vytláčať alebo prenikať absces sám - takže môžete podporiť šírenie infekcie.

Ak sa nevyliečí varenie, najdôležitejšou činnosťou bude navštíviť lekára. V prípade potreby bude pitva vykonaná chirurgom.

liečba

V prípade, že absces nie je zrelý dlhý čas a tkanivo, ktoré ho obklopuje, sa červenú a napučiava, obvykle sa predpíše ohrievacie kompresie vodným roztokom ichtiolu alebo alkoholu.

Ak je vzdelávanie zrelé, ale nie otvorené nezávisle, mali by ste ísť na lekára, ktorý dokáže určiť, v akom štádiu je choroba. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vyžaduje chirurgický zákrok, po ktorom sa na miesto poškodenia aplikuje ihtyolová masť a sterilná gáza.

Pred liečbou vnútorného abscesu môžu predpísať vyšetrenia. Ak analýza potvrdí, že príčinou choroby je stafylokok, musia byť predpísané antibiotiká. Okrem toho sa proti tejto baktérii a proteínovej terapii aplikuje anoxicín.

Liečba varu je žiaduca po takýchto odporúčaniach.

 • Pacient potrebuje plný spánok a zdravú výživu. Po otvorení abscesu by ste mali dodržiavať diétu, ktorá vylučuje alkoholické nápoje a používať minimálne množstvo jednoduchých sacharidov.
 • Je dôležité posilniť imunitu. Na základe vymenovania lekára užíva vitamíny skupiny B (napríklad pivovarské kvasnice), A a C.
 • Liečba je dobre kombinovaná s postupmi, ktoré podporujú odliv hnisu. Patria sem ultrafialové a infračervené žiarenie, UHF terapia, darsonvalizácia. Často predpisujte masti s antibakteriálnym účinkom, napríklad Levomekol.
 • V závažných prípadoch je nevyhnutná hospitalizácia.

Ak sa choroba začne, liečba môže trvať až 2 mesiace.

Po liečbe môže na mieste lézie zostať pečeň alebo jazva. Môžete sa ich zbaviť od plastického chirurga, kozmetického salónu alebo ľudových metód. Dobrý účinok poskytne absorpčné masti (napríklad Dermatix alebo Kontaktbeks), ktoré sa používajú aspoň 2 mesiace. Doma, aby ste sa zbavili tejto kozmetickej defekty, môžete použiť squash cibule alebo citrónovej šťavy, ktorý sa aplikuje na jazvu alebo náraz.

Ako sa liečiť doma

V miernych prípadoch môže byť lézia ošetrené salicylovým alebo kafrovým alkoholom, čo zabráni šíreniu infekcie.

Môžete tiež dezinfikovať pokožku a potom aplikovať silnú vrstvu ihtiolovej masti. Zhora je toto miesto pokryté vatou (obväz pre tieto účely nie je vhodný). Masť umyte mydlovou vodou. Toto ošetrenie umožní preniknúť do hlbokej kožušiny. Podporuje otvorenie formácie a gáza komprimovať peroxidom vodíka alebo hypertonickým roztokom.

V počiatočnom štádiu môžete miesto spracovať modrým svetlom. Postup je veľmi účinný, ale nemal by ste ho príliš dlho stráviť.

Ale ako hojiť absces poradiť ľuďom ľudovej medicíny.

 • Pečte cibuľu v kaši a zamiešajte so strúhaným mydlom. Táto hmotnosť sa aplikuje na vriec, pokrytá sterilným obväzom a pevná. Kompresia by sa mala meniť denne.
 • Na miesto poškodenia sa aplikuje rezaná fólia aloe (alebo Kalanchoe), fixovaná obväzom a polyetylénovým filmom. Po 3-4 hodinách vložte čerstvý list rastliny.

Buďte opatrní pri domácej liečbe. Ak sa stav zhorší, teplota stúpne alebo je slabosť - okamžite prejdite k dermatológovi.

Čo robiť

Snažím sa zbaviť varu doma, v žiadnom prípade by ste nemali robiť nasledujúce:

 • používať nesterilné materiály;
 • potom, čo sa otvoril - namočiť toto miesto, až sa rana uzdraví;
 • Ak chcete postihnutú oblasť rozmazať jódom alebo zelenkou - diagnostika bude sťažená;
 • pokúste sa ho prepichnúť sami.

Nemôžete liečiť domáce metódy furunkulózy. Lekár má sledovať priebeh tejto choroby. Niekedy s furunkulózou sa vyžaduje transfúzia krvi pacienta (autohemoterapia), ktorá urýchľuje proces hojenia.

Prognóza liečby

S predčasným postúpením lekárovi a implementáciou jeho odporúčaní je prognóza liečby priaznivá. Možno budete potrebovať chirurgickú disekciu, ak sa nevyliečí. Pri oneskorenej liečbe môžu vzniknúť nebezpečné komplikácie. Nemôžete liečiť doma chirayi, ktorý sa nachádza v životne dôležitých bodoch - hlavy a tváre, v slabín a na bokoch, pretože v nich sa infekcia môže veľmi rýchlo šíriť. Treba mať na pamäti, že častou príčinou týchto formácií je bakteriálna infekcia, ktorá je liečená antibiotikami a pod dohľadom lekára. Kliniku je povinné navštíviť v prípade furunkulózy alebo výskytu chirenu u detí.

Furuncle na tvári: príčiny a liečba

Furuncle na maxilofaciálnej oblasti Je akútny zápalový proces, ktorý môže sprevádzať začervenanie a opuch tkanív, bolesť, prítomnosť hnisavého vylučovania a dokonca aj zvýšenie telesnej teploty. Kauzálny činiteľ je infekcia - Staphylococcus aureus.

Vyzerá to, že varu, aj dieťa vie, ale čo keď ste skočil viac podkožného varu a nemá ísť na nejakú dlhšiu dobu - vieme, že nie všetci.

Foto 2 - Varenie môže obsahovať hnis

Preto sa snažíme podniknúť akékoľvek kroky, kúpiť masti alebo riešenia na spracovanie chirya - vždy je potrebné získať pomoc špecialistu.

Foto 3 - Staphylococcus aureus

Časté zápalové ochorenia kože môžu poukazovať na porušenie metabolizmu, hormonálne zlyhanie, zníženie ochranných funkcií tela, abnormality v čreve alebo pečeni.

Foto 4 - Furuncle pripomína veľkú pupočku

teda hnisavý pupienok na tvári Je to len prejav interného procesu, ktorý si vyžaduje osobitnú pozornosť. Akýkoľvek typ abscesov, či už je to malý absces alebo vnútorný var, a možno aj niekoľko útvarov na koži, ktoré môžu hovoriť o prítomnosti choroby nazývanej furunkulóza, vyžadujú včasnú medikáciu alebo dokonca chirurgickú liečbu.

Foto 5 - Pred ošetrením varu konzultujte s lekárom

varovanie: ak varenie dlho nezhasne a pokožka vo svojej oblasti neustále svrbenie, sčervenanie a opuch sa pozoruje - nie je potrebné strácať čas na samoliečbu. Je lepšie ihneď vyhľadať pomoc od dermatológa alebo chirurga.

Foto 6 - Kožné vyrážky môžu hovoriť o poruche v tele

Furuncles na tvári: príčiny vzhľadu

Z čoho pochádza furuncles? Otázka vzrušujúca snáď každého, kto čelil podobným problémom a pokúsil sa zistiť príčiny vzniku nežiaducich abscesov na tvári. Je dôležité zistiť, čo sa týka kožných zápalov, aby sa uzdravil nielen absces, ktorý je len symptómom, ale aby sa eliminovala samotná príčina tohto ochorenia.

Foto 7 - Furunkulóza

Dôvody na to, čo spôsobuje varenie, sú niekoľko:

  Foto 8 - Slabá imunita môže spôsobiť varenie

Aké sú príznaky vývoja furunkulózy a čo robiť, ak sa stav postupuje, zvážime nižšie. Okrem toho je dôležité vedieť nielen to, čo sú vriace a prečo sú nové ohniská, ale aj to, ako správne bojovať.

Ako liečiť furuncle na tvári?

variť - zápalový proces spôsobený anaeróbnou baktériou nazývanou Staphylococcus aureus.

Foto 11 - Nedostatok vitamínov môže viesť k výskytu furuncle

Aby ste pochopili, ako liečiť absces a ako sa zbaviť problému raz a navždy, musíte urobiť to najlepšie.

Foto 12 - Furuncle sa môže objaviť kvôli chladu

Liečba varenia na tvári doma je možná iba vtedy, ak sa problém nespustí.

Foto 13 - Hormonálne poruchy môžu viesť k výskytu furuncle

Existuje niekoľko spôsobov, ako vyliečiť vriec. Avšak všetky sú zjednotené jedným pravidlom - povinným odstránením purulentného obsahu chiria.

Foto č. 14 - Je dôležité dodržiavať hygienu, aby sa zabránilo koži

Pred odstránením hnisu buď otvorte absces alebo počkajte, kým sa kôra nad ňou praskne sama.

Foto 15 - Po holení sa môžu objaviť furuncles

Ako rýchlo vyliečiť vriec - lekár to povedie po celodennom vyšetrení.

Špecialista s najväčšou pravdepodobnosťou predpíše chirurgickú liečbu, ako aj odporúčania, ako sa s týmto problémom vyrovnať v budúcnosti. Chcete rýchlo odstrániť varenie - kontaktujte skúseného odborníka.

Foto 16 - Vyliečenie môže byť hubové

Mnoho ľudí sa prvýkrát objavil príznaky ochorenia, majú záujem o rad otázok o tom, kto ísť do lekár lieči varu, aké dôsledky by mohli byť po ošetrení varu, a v prípade, že jazva zostane po varu.

Napríklad, ak dievča nevie, čo je nebezpečné, varí sa, vytláča absces alebo sa pokúša prijať iné opatrenia na urýchlenie dozrievania chirhy, komplikácie môžu byť veľmi odlišné:

 • šírenie infekcie do blízkych tkanív a rozvoj furunkulózy; Foto 18 - Furunkulóza
 • Infekcia rany s nedodržaním požadovaných hygienických pravidiel; Foto 19 - Infekcia
 • penetrácia hnisavého obsahu do krvného riečiska, po ktorej nasledujú vážne zdravotné problémy; Foto 20 - Odstúpenie z varu sa môže dostať do krvi, ak ju neodstránite včas
 • neúplné odstránenie purulentného obsahu rany, čo môže viesť k ďalšiemu obnoveniu zápalu. Foto 21 - Odstránenie iba časti hnisu spôsobí opätovný výskyt problému

Dôležité je vybrať správny prostriedok na liečbu vredov, ktorý pomôže vyriešiť tento problém a predísť recidíve.

Ak voláte do nemocnice, môže lekár predpísať lieky, aby sa urýchlil proces zrenia absces, vysvetliť, ako namazať oblasť zápalu k vzniku bielej "hlavy" Chiryu označujúce hroziacemu prasknutie tenkou vrstvou kože nad ním a self-odstránenie obsahu.

Foto 22 - Existujú lieky na rýchle dozrievanie varu

Špecialista predpíše aj antibiotiká. Tablety a masti sú potrebné nielen v štádiu zrenia varu, ale aj vtedy, keď je hnis už vytiahnutý z rany.

To pomôže predchádzať recidíve choroby. Najčastejšie sa predpisuje antiseptický krém alebo levomekolová masť.

Foto 24 - Levomekol pôsobí ako antiseptikum

Je dôležité, aby sa: v žiadnom prípade sa nemôžete pokúsiť otvoriť absces alebo tlačiť na oblasť zápalu prstami. To môže situáciu len zhoršiť a spôsobiť negatívne dôsledky.

Furuncle na hlave a jeho ošetrenie

Akékoľvek zápalové lézie na pokožke hlavy vyžadujú osobitnú pozornosť. Liečba kožných výrastkov nachádzajúcich sa vo vlasoch je zložitá kvôli nízkej dostupnosti a neschopnosti vykonať potrebné medikamentózne manipulácie.

Foto 25 - Furunku na hlave

Navyše, v počiatočnom štádiu jeho tvorby, môže v pare vypadať ako malý náraz a zranený tlakom. Je dôležité, aby ste nespôsobovali zmiernenie vriacej vôle inými patologiami.

Foto 26 - Varenie varí

Bolestivé zhutnenie pod kožou lokalizované v oblasti, ktorá je pre oči neprístupná, je dobrým dôvodom na volanie špecialistu.

Kožušina pod vlasmi spôsobuje nielen nepríjemné pocity, ale tiež predstavuje veľké nebezpečenstvo pre zdravie pacienta. Použitie hrebeňa alebo ostrých čapov môže poškodiť absces a tým prispieť k šíreniu infekcie.

Foto 27 - Kužeľ na hlave spôsobuje nepríjemnosti

Preto ak máte vredy, je lepšie okamžite prejsť na špecialistu, ktorý vie, ako liečiť tento stav a pomôcť identifikovať príčiny jeho výskytu.

Vo vlasoch sa liečba abscesu vykonáva podľa špeciálnej schémy. Tento proces nemôžete veriť osobe, ktorá nemá príslušné zručnosti, vedomosti a zručnosti.

Foto 28 - Hrebeň môže poškodiť absces

Chirai je odstránený len v nemocnici, skúsený chirurg, ktorý má na sklade plný arzenál nástrojov a antiseptických nástrojov.

Vo veľkej väčšine prípadov sú predpísané antibiotiká so širokým spektrom účinku, ako aj antiseptické roztoky na liečbu oblasti zápalu.

Foto 29 - Odstránenie varu je lepšie dôverovať špecialistovi

Používanie masti na pokožku hlavy je obmedzené zo zrejmých dôvodov. Preto najčastejšie používané lieky a kvapalné antiseptické zlúčeniny.

Foto 30 - Odstránenie varu sa vykonáva špeciálnymi nástrojmi

Vnútorné zápalové procesy môžu byť príčinou toho, čo sa z chiri objavuje. Problém riešenia tohto problému preto treba komplexne riešiť.

Na chirurgickej ploche sa otvorí veľká purulentná kožušina. V prípade potreby inštalujte odvodnenie. Tiež lekár dáva pacientovi odporúčania, ako liečiť ranu, ako ju správne liečiť a predchádzať recidíve choroby.

Je dôležité, aby sa: furunkulóza je choroba, ktorá sa môže prenášať z človeka na človeka. Je dôležité v priebehu liečby a po jej ukončení potrebných na dosiahnutie súladu s pravidlami hygieny, nezdieľam osobných vecí, nachádza sa priamo v kontakte s vlasovú pokožku (hrebene, sponky do vlasov, atď), rovnako ako dôkladne dezinfikovať.

Furunku na čele

Kúrik v čele, na chráme alebo na zadnej strane hlavy sa môže objaviť tak z dôvodu nedodržiavania pravidiel osobnej hygieny, ako aj z mnohých ďalších dôvodov uvedených vyššie.

Takýto absces sa môže objaviť u dieťaťa v dôsledku mikrotrauma s následnou infekciou, nachladnutím alebo oslabením imunitných funkcií tela.

Foto 34 - Furunku na čele dieťaťa

Čo robiť, ak sa u dieťaťa vyskytla koža, ako liečiť absces a aké sú príčiny jeho výskytu - pediatr odpovie.

Obrázok 35 - Ak má dieťa vrie, obráťte sa na pediatra

Špecialista môže predpísať antibiotickú liečbu, odporučiť ichthylovú masť alebo masku Višnevskij a tiež Levomekol na ošetrenie rany v prípade výbuchu sama o sebe.

Na tvári

Líca sa týka oblasti tváre so zvýšenou prácou mazových žliaz. Preto sa tváre na tvárach objavujú pomerne často.

Je dôležité vedieť, čo robiť a ako liečiť absces a tiež zabrániť možným komplikáciám vo forme infekcie v rane alebo neúplnom odstránení hnisavého obsahu.

Foto 36 - Furunku na tvári

Spracovanie varu v počiatočnom štádiu sa uskutočňuje s použitím masti, ktoré podporujú zrenie abscesu a antibiotiká.

Foto 37 - Furunku na tvári dáva veľa nepríjemností

Hustá bolestivá formácia vo vnútri tváre môže nielen zkaziť vzhľad, ale tiež spôsobiť veľa nepohodlia a nepohodlie.

Foto 38 - Poškodenie kože môže viesť k komplikáciám

Situácia je zložitá, keď sa u dieťaťa objaví vôňa, ktorá nedokáže vysvetliť, že absces nie je možné dotknúť, poškriabať ani poškodiť inými spôsobmi.

Akékoľvek porušenie integrity pokožky môže viesť nielen k ďalšiemu šíreniu infekcie, ale aj k zavedeniu patogénnych baktérií do rany. Dôsledky môžu byť smutné.

Foto 39 - Nevypichujte varenie doma

Líca na lícnej strane, ako je liečená, vyvolá lekára po vyšetrení a vykonaní základných diagnostických manipulácií.

Foto 40 - Tak to vyzerá ako varenie

Je dôležité, aby sa absces nevyčerpal, najmä aby sa nepokúšal preniknúť do neho alebo urobiť rez v postihnutej oblasti. Doma sa to nemôže robiť kvalitatívne.

Je potrebná sterilita nástrojov a materiálov, použitie špeciálnych pomôcok, ako aj skúsenosti a teoretické vedomosti.

Foto 41 - Chin furuncle na brade

Preto chirurgické odstránenie abscesu môže vykonať iba chirurg.

Na brade

Blain - ide o vnútorný absces, ktorý sa môže objaviť ako u dospelého, tak aj u dieťaťa. Dôvody ich vzhľadu nie sú vždy ľahko zistiteľné bez vykonania prieskumu.

Obľúbené miesta lokalizácie vredov sú oblasti so zvýšeným objemom kožného mazu: tváre, čelo a brada.

Foto 42 - Aby ste predišli varu, dodržujte hygienu

V niektorých prípadoch sú ovplyvnené aj hrudník a chrbát.

Furuncle môže byť lokalizovaný takmer vo všetkých oblastiach tváre a tela. Hlavnou podmienkou pre jeho výskyt je prítomnosť vlasových folikulov, v oblasti ktorých vzniká zápalový proces.

Foto 43 - Nevylievajte sami

Zanesenie potrubia mazovej žľazy alebo jej mikrotrauma s následnou infekciou a môže spôsobiť akútny zápalový proces. Zaobchádzanie s procesom je zložité a vyžaduje si integrovaný prístup.

V prípade nedodržania základných hygienických pravidiel alebo ignorovania odporúčaní lekára môže choroba nadobudnúť novú formu.

Obrázok 44 - Obráťte sa na lekára

Je pravidlom, že pri pokuse o samorozbaľovací hnisu v domácnosti rýchlo hojenia je infikovaný, hnis nie je úplne odstránená, baktérie šíria hlavičiek nachádzajúcich sa v blízkosti človeka a rozvíja odreniny.

Aby sa tomu zabránilo, musí sa dodržiavať jednoduché pravidlá a odporúčania špecialistov a tiež nezanedbávať včasnú pomoc lekára.

Vnútorné vrie na tvári

Furuncle na tvári

Korunka na tvári je pochybný ornament. Navyše purulentný zápal sprevádza bolesť a môže sa rozšíriť do zdravých oblastí pokožky. Zistíme, aký je príčinou furunkulózy, ako postupuje a aké metódy sú vhodné na liečbu tohto problému.

Aké sú furuncles na tvári?

V dôsledku infekcie Staphylococcus aureus sa objavuje hnisavý zápal. Prokurujúce faktory sú:

 • znížená imunitná ochrana;
 • trauma na povrchu kože;
 • nedodržiavanie banálnej hygieny;
 • endokrinné ochorenia;
 • beri-beri;
 • hubové lézie.

Všetky tieto faktory uľahčujú penetráciu stafylokokov do vlasového folikulu, čo spôsobuje zápal.

Symptómy vredov na tvári

Ak sa chcete dozvedieť o možnosti furuncle, môžete podľa charakteristických svrbenie, ktoré sa objaví na mieste infekcie. Po niekoľkých dňoch sa oblasť kože zväčšuje a vyráža - vzniká zápalový infiltrát.

Opuchnutý povrch kože je v strednej časti vyvýšený vo forme kužeľa. Jeho vrchol je mŕtvy tkanivá, takže môžete vidieť charakteristický čierny bod. Ako maturačný furuncle je naplnený hnisavým obsahom.

Medzi príznaky možno identifikovať bolesť, ktorá je takmer konštantná a zosilňuje sa počas dotyku na zapálenú oblasť. Často zrejúci furuncle je sprevádzaný zvýšenou telesnou teplotou.

Zrenie trvá asi týždeň, po ktorom sa absces spontánne rozpadá a spolu s hnisom opustí tyčinku. Bohužiaľ, v dôsledku samočistenia veľkých chirry, na koži zostáva zjavná zjazvenia.

Ako sa zbaviť varu na tvári?

Vzhľad jedného chirya je často ignorovaný a zaobchádza sa samostatne s použitím bežných ľudových receptov. Avšak takéto ošetrenie varu na tvári môže viesť k pravidelným vyrážkam. Preto sa odporúča vyhľadať lekársku pomoc, aby sa problém úplne zbavil.

Stáva sa, že furunkulóza je závažná a liečba je v lôžkovej časti. Vo väčšine prípadov však postačuje dodržiavať odporúčania dermatológa, aby sa predišlo komplikáciám. Liečba sa vykonáva komplexným spôsobom s použitím lekárskej terapie, fyzioterapeutických postupov a chirurgických zákrokov:

 1. Liečebná terapia zahŕňa liečenie zápalovej oblasti antiseptickými roztokmi. To pomáha eliminovať riziko šírenia infekcie do zdravých tkanív. V chronickej forme furuncles na tvári a komplikovanom toku sa používajú antibiotické prípravky širokého spektra. Priraďte ich k dozrievaniu abscesu, keď vznikne hustý infiltrát. Po samočistiacom abscesu odporúčajte masť z vriacej sliznice na tvári. Miestna terapia antibakteriálnym maslom pomáha predchádzať infekcii rany.
 2. Najčastejšie, aby sa predišlo komplikáciám, keramka sa otvorí, očistí sa od hnisavého obsahu a premyje sa peroxidom vodíka. V tomto prípade sa po malej operácii tiež antibakteriálna terapia uskutočňuje pomocou takých masti ako je levomekol alebo salicyl.
 3. Fyzioterapia s UV žiarením je indikovaná pre rýchlu regeneráciu tkanív. Navyše je možné urýchliť zrenie chir s laserovou terapiou.

Je prísne zakázané vytláčať absces! V dôsledku nepresných akcií môže dôjsť k zhoršeniu situácie.

Keď viete, prečo sa tváre objavujú na tvári, môžete sa tomuto problému vyhnúť. Za týmto účelom stačí posilniť imunitu, liečiť chronické ochorenia a dodržiavať pravidlá osobnej hygieny.

Jazvy na tvári

Vzhľad akné a pľuzgierov na tvári vždy spôsobuje násilnú nespokojnosť medzi ľuďmi. Keď je na tvári furuncle, okrem estetického nepohodlia človek cíti všeobecnú nevoľnosť a iné bolestivé príznaky. Tvorba varu je spôsobená patogénnym mikroorganizmom - Staphylococcus aureus. Furunkulóza na tvári je veľmi nebezpečná, pretože infekcia sa rýchlo šíri cez cievy a žily susediace s mozgom. Aké sú príčiny a symptómy ochorenia? Ako sa zbaviť hnisavých útvarov na tvári?

Korunka na tvári je schopná priniesť nielen fyzickú, ale veľkú emocionálnu dyscomfort osobe.

Príčiny furuncles na tvári

Príčiny furuncles (chiri) sú veľmi veľa. Najčastejšie z nich sú:

 • Nedostatočná hygiena tváre a rúk vedie k vzniku streptokokovej infekcie na koži.
 • Zneužívanie škodlivých potravín a alkoholických nápojov.
 • Porušenie metabolických procesov.
 • Prudký pokles teploty.
 • Endokrinné poruchy.
 • Hormonálne zlyhanie môže spôsobiť kožu na tvári. Nárast hormónov sa vyskytuje počas tehotenstva, s menopauzou v dospievaní.

Späť na obsah

Vlastnosti etiológie u dieťaťa

Furuncle, ktorý sa objavil na tvári dieťaťa, najčastejšie naznačuje slabú imunitu alebo slabú hygienu.

U dieťaťa mladšieho ako sedem rokov sa práca vnútorných orgánov zatiaľ nevytvorila, imunitná ochrana tela nie je dostatočne silná. Deti ešte nemali čas trpieť mnohými vírusovými ochoreniami, takže telo nevie, čo robiť a ako reagovať na určité druhy baktérií. Bežné faktory ovplyvňujúce výskyt furuncle u detí:

 • Slabá imunitná ochrana tela.
 • Poškodenie kože. Deti, na rozdiel od dospelých, sú náchylnejšie na tvorbu škrabancov a odrenín na koži, ktoré priťahujú škodlivé baktérie.
 • Prijatie liekov s nízkym obsahom hormónov. Inhalačné roztoky pre deti a kvapky z bežného chladu neustále vyvolávajú výskyt chýrov na koži.
 • Nedostatočná hygiena rúk a tváre.

Späť na obsah

Symptómy ochorenia

Existuje 5 stupňov vývoja varu:

Furuncle spôsobuje svrbenie, nevoľnosť, bolesť.

 • 1 stupeň. Ovplyvnené patogénnym mikróbom, miesto bolesť a svrbenie.
 • 2 fázy. Kôrka nadobúda červenkastý odtieň, zväčšuje veľkosť a napučiava. Pod kožou je kužeľ plný zakaleného hnisu. Bolesť v postihnutej oblasti sa zvyšuje po celom obvode zápalového zaostrenia.
 • 3 fázy. Na povrchu kužeľa môže byť jasne vidieť nekrotický kmeň (v tvare čiernej bodky) a jeho hnis okolo. Existuje zrelý furuncle, ktorý sprevádza útoky bolesti hlavy, celkovej nevoľnosti a horúčky.
 • 4. etapa. Po 7-10 dňoch kork s hnisom praskne, rana sa vyčistí, koža na postihnutej ploche sa rozdrví a obnoví.
 • 5. etapa. Opuch zmizne, bolesť sa zastaví a rana sa úplne vylieči. Na mieste, kde sa nachádzalo vriec, je malá jazva.

Sprievodné znaky, ktoré sa objavia počas dozrievania varu:

Funkcie lokalizácie

Nasolabiálny trojuholník je oblasť na tvári, ktorá je najviac náchylná na vyrážky. Hnojivá chili sa nachádzajú v maxilofaciálnej oblasti. V týchto miestach sú potné žľazy, hromadenie nečistôt a mastnoty. Hlavné miesta na tvári, kde sú furuncles:

 • žuvanie na tvári;
 • na čele a blízko uší;
 • v oblasti pier;
 • furuncle na brade;
 • mimo a vnútri nosa.

Kurunka má väčšiu veľkosť a hustšiu štruktúru ako bežná pupienka. Späť na obsah

Hlavné rozdiely v pupienku

Rozlíšenie furuncle od pupienka je jednoduché. Zápalové útvary majú takéto rozdiely od pupienkov:

 • oblasť tkaniva s vysokou hustotou;
 • tyč je hlboko pod kožou;
 • hnisavosť sa nezobrazí okamžite;
 • chir je veľká veľkosť v porovnaní s pupienkom;
 • Ak postihnutá oblasť zväčšuje a bolesti pri dotyku alebo náhodne trenie.

Späť na obsah

Ako sa liečiť doma?

Oblička je veľmi dôležitá a jemná časť tela, takže liečba furunkulózy si vyžaduje dôkladný prístup. Pred liečbou by ste sa mali poradiť s lekárom. Dermatológ vyberá lieky a dáva odporúčania, ktoré musí pacient prísne dodržiavať. V prípade terapie komplikovanej formy ochorenia sprevádzaného horúčkou a symptómami intoxikácie je pacient hospitalizovaný a hospitalizovaný. Ak vnútorné vrie na tvári nedáva príčinu panike, môžete ju vyliečiť doma.

Antiseptikum a masť

Ak chcete zbaviť furuncle na tvári doma nie je ťažké. Kuracie na tvári pred dozrením sa ošetrí antiseptikom. V úlohe antiseptického roztoku môže pôsobiť alkohol alebo jód. Liečba má zabrániť šíreniu infekcie. Zapálená kožušina na lícnici alebo nos je jemne otrite antiseptickým roztokom, po ktorom sa na ne aplikuje kompresný alebo gázový obväz s masťou. Ak sa tvár objaví na tvári, na liečbu sa používajú tieto typy masti:

 • Antibakteriálne masti - "Oflokain", "Dioxysol", "Levomekol", tetracyklínová masť. Tieto masti sa používajú na liečbu hnisavých rán, vredov, trofických vredov a popálenín. Nechajte niekoľko dní používať na obnovenie poškodenej dermy, odstráňte patogén infekcie a varte sama.
 • Extrakciou masti sú ichtyol, sintomycín, heparín. Antiseptické látky majú dobré napínacie a liečivé vlastnosti, zmierňujú nadýchanlivosť a znižujú bolestivosť zamerania zápalu.
 • Masti s liečivým účinkom - masť Višnevsk, zinok alebo krém. Masť Višnevský má ostrý špecifický zápach, pomáha znižovať zápaly a začervenanie. Masť zinku podporuje rýchlu regeneráciu poškodenej dermy, eliminuje malé a veľké vyrážky na koži.

lieky

Chronická forma furunulózy sa lieči liekom - antibiotikami so širokým rozsahom účinkov. Lieky pomáhajú rýchlo eliminovať patogén a predchádzať komplikáciám. Mali by byť predpísané v počiatočnom štádiu tvorby furuncle, dlho pred vznikom nekrotického stonky. Antibakteriálne lieky predpísané na liečbu vredov:

 • Antimikrobiálne liečivo "Linkomycín". Pomáha bojovať proti mnohým druhom škodlivých mikroorganizmov. Odstránenie patogénu začína v priebehu 2-3 hodín od začiatku liečby.
 • Antibakteriálne tablety "Fusidín sodný". Majú antibakteriálnu účinnosť proti mnohým druhom stafylokokov. Trvanie lieku bude 7-10 dní.
 • Kombinovaná droga "Amoxiclav". Liečivo účinne odstraňuje citlivé mikroorganizmy. Používa sa na abscesy a infekcie rany. Trvanie liečby bude 5 dní.

Späť na obsah

Ľudové opravné prostriedky

Ľudová liečba furunkulózy na tvári sprevádza hlavnú terapiu. Recepty ľudových liečiteľov pomáhajú obmedziť bolestivé prejavy a zlepšiť účinok liekov. V prípade, že furuncle na tvári skoky, domáce masti, pleťové vody a obklady z bylinných odvariek, sa používajú kozmetické oleje. Niekoľko príkladov ľudových receptov:

 • Masť z varu. Pri zložení masti ¼ lyžičky. soľ, 1 polievková lyžica. l. med a múka, vaječná biela. Spracovaný agentom potrebujete znečistiť poškodené miesta na koži 3-4 krát denne.
 • Bylinné krémy. Bujón je pripravený zo zmesi brusnicových listov a šnúr. Vezmite 1 polievkovú lyžičku. l. rastlinnej zmesi a naleje sa 250 ml vriacej vody. Produkt je infúzia a používa sa ako mlieko. Liečte kurča na brade alebo tváre s bylinkovými lotionami je veľmi jednoduché a účinné.
 • Esenciálne oleje účinne ošetrujú furuncles a carbuncles. Na terapiu sa používa bergamot, mandľový levanduľový olej. Prostriedok sa nanáša na poškodenú oblasť 3-4 krát denne.

Späť na obsah

Fyzioterapeutické postupy

Fyzioterapia v kombinácii s antibiotikami je predpísaná lekárom pred alebo po disekcii varu. Fyzioterapeutické procedúry, ktoré sú určené po chirurgickom zákroku, pomáhajú rýchlejšie utiahnuť ranu a zničiť poškodené tkanivo. Hnuteľný furuncle sa liečí pomocou takýchto metód fyzioterapie:

 • Ultrafialové žiarenie. Absces na tvári sa ožaruje ultrafialovým svetlom.
 • Ultrazvuková terapia. Existuje ultrazvukové ošetrenie varu s následnou aplikáciou na ranu antibakteriálnej masti a sterilného obväzu.
 • Laserová úprava furuncles.

V prípade nebezpečenstva hnisania a iných komplikácií môžu byť kožušiny na tvári chirurgicky odstránené. Späť na obsah

Odstránenie varu

Ak fyzioterapeutické postupy neposkytujú pozitívne výsledky a chiria nezmizne z tváre, otvorí sa a chirurgicky odstráni. Metódy otvárania varu:

 • Oddelenie tkanív skalpelom. Operatívna intervencia sa vykonáva s hojným nahromadením hnisu v tkanivách. Ovplyvnené miesto pred operáciou je anestetizované. Chirurg strihá absces a nechá ho ísť von. Potom nasleduje expanzia a čistenie rany z zostávajúceho hnisu. Rana sa ošetrí akýmkoľvek antiseptikom, obsahuje kúsok vaty alebo gázy, impregnované antibiotikami. Každý deň pacient príde na obväzy. Poranenie sa liečí približne 7-10 dní po operácii.
 • Spaľovanie chiriya tyče laserom. Jedná sa o najbezpečnejší postup, pričom na koži nie sú žiadne jazvy a stopy. Rana sa bezbolestne uzdravuje a v krátkej dobe sa nevyžadujú denné obväzy.

Späť na obsah

komplikácie

Neošetrená furuncle na tvári môže viesť k infekcii krvi, hnisaniu, zjazveniu kože tváre.

Musí sa raz a navždy pripomínať, že na tvár nie je možné stlačiť nič, najmä chiria. Zatiaľ čo absces nie je roztrhnutý, je zakázané používať mokré obklady a masť "Levomekol" na poškodenom mieste. Neoprávnené konania a nesprávne zaobchádzanie často vedú k závažným zdravotným následkom. Zdá sa, že aké škody môže človek urobiť s furuncle, ktorá sa objaví na tvári v singulárnom? Ukázalo sa, možno nie trochu. Obzvlášť znepokojujúce sú tie furuncles, ktoré sú lokalizované v oblasti nasolabiálneho trojuholníka.

Často je furunkulóza komplikovaná nasledujúcou patológiou:

 • lymfadenitída;
 • lymphangitis;
 • kontaminácia krvi;
 • tromboflebitída a sepsa;
 • meningitída a encefalitída;
 • absces mozgu.

Späť na obsah

prevencia

Na zabránenie furunkulózy je potrebné dodržiavať nasledujúce preventívne opatrenia:

 • zabrániť podchladeniu a prehriatiu pokožky;
 • priame úsilie o posilnenie imunity;
 • opustiť zlé návyky;
 • odstrániť z výživy škodlivé potraviny.

Nie je vždy možné úplne chrániť pred výskytom kôrov na koži, ale podľa preventívnych pravidiel je možné významne znížiť riziko furunkulózy. Pri dodržiavaní základných bezpečnostných opatrení sa bude možné vyhnúť kozmetickým chybám na tvári, aby sa predišlo exacerbácii a dôsledkom nepríjemného ochorenia.

0 zobrazenia

Tiež by vás mohlo zaujímať

Furuncle na tvári

Furunculus (latin furunculus) alebo varenie. - akútny patologický proces, ktorý sa vonkajšie prejavuje ako purulentno-nekrotický zápal vlasových folikulov - folikulov - a tkanív susediacich s ním. Zápal sa vyskytuje s účinkom podkožnej tukovej vrstvy a mazovej žľazy a vedie k nekróze tkanív.

Osobitné ťažkosti prinášajú vrie na tvári (nosolabiálny záhyb, peri-očná oblasť, vnútorný povrch nosa, horný ret). Okrem estetického nepohodlia, varenie na tvári hrozí vážnymi komplikáciami. Infekčné látky sú schopné preniknúť do blízkych malých nádob, odtiaľ - do žíl tváre a potom - do lebiek. To môže vyvolať meningitídu - zápal membrán mozgu - a sepsu - generalizovaný zápal.

Príčiny vzniku furuncle

Najčastejšie variť dochádza na oblasti kože najviac náchylná k mechanickému namáhaniu (trenie oblečenia, rezy na holenie) alebo znečistenia, a ktoré majú vlasové folikuly: hlavy, tváre, krku, chrbte a predlaktie, na zadnom povrchu kefy, sedacie oblasti, miešok, stehná.

Faktory, ktoré môžu vyvolať vznik a vývoj furuncle sú:

 • závažná a dlhotrvajúca kontaminácia kože, nedodržanie základných hygienických pravidiel;
 • mechanické poškodenie kože (škrabance, poškriabanie, odreniny atď.), sprevádzané infekciou v rane;
 • hypotermia tela;
 • zníženie imunity spôsobenej diabetes mellitus, dlhodobý stres, beriberi, metabolické poruchy atď.

Infekčným faktorom vredov je stafylokok. Vo väčšine prípadov ide o stafylokokový aureus, patogénny globulárny mikroorganizmus, ktorý dostal takéto meno kvôli veľmi zriedkavej farbe baktérií.

Staphylococcus aureus môže dlhý čas "žiť" na slizničných povrchoch človeka a kože bez toho, aby spôsobil absolútne žiadnu reakciu organizmu až po výskyt patogénnych stavov.

Symptómy furuncle na tvári

Existuje niekoľko fáz vývoja furuncle:

 • I. etapa - charakterizované miernym svrbením v postihnutej oblasti stafylokokov.
 • II stupeň - miesto zrenia varí sa objaví začervenanie a mierny opuch: zápalového infiltrátu je kužeľovitá a má sklon k povrchu kože, vlasový folikul postupne naplnené hnisom, v tejto oblasti, ako je bolesť.
 • III - na špičke kužeľa sa objaví čierna bodka z mŕtveho tkaniva (nekrotický kmeň) a okolo neho - hnis. Zrážanie varu môže byť sprevádzané aj príznakmi ako je bolesť hlavy, slabosť, únava a teplota.
 • IV etapa - po tom, čo o týždeň dochádza purulentná fúzii purulentná tyče, pričom mŕtve tkanivá hnisom smerom von - tkaniny sú čistené, a rana sa naplní "čerstvých" spojivového tkaniva.
 • V etape - opuch kože spomaľuje, bolestivosť klesá, rana sa uzdravuje. Namiesto bývalej kožušiny je malá jazva, ktorá má svetlejšie sfarbenie ako samotná koža.

Okrem toho jediné varí, často existujú prípady, keď miestne alebo lokalizované, furunkulózy, keď sa objaví určité miesto na koži postupne niekoľko vredoch, ako aj všeobecný alebo spoločnú furunkulóza - výskyt prevarení rozsiahlych oblastiach kože.

Klinický obraz furuncle na tvári je navyše komplikovaný prudkým zhoršením celkového stavu tela. môže začať horúčka, môže sa objaviť opuch tváre, môže sa stať bolestivou žilou, môže sa objaviť zhoršenie zraku. Infekcia sa šíri veľmi rýchlo, ako obehový systém osoby, má svoje vlastné charakteristiky: prítomnosť veľkého počtu intrakraniálnych žilových anastomóz a žiadne ventily v žilách k rýchlemu šíreniu infekcie. Porážka stien žíl ohrozuje vývoj rýchlo sa rozvíjajúcej tromboflebitídy a sepsy. Predstavujú vážnu hrozbu pre život pacienta, pretože koža na tvári si vyžaduje osobitnú starostlivosť a správne opatrenia.

Liečba vredov na tvári

Prvým pravidlom liečby kožušiny na tvári je extrémna opatrnosť. Chiray v žiadnom prípade nemôže vytlačiť, masírovať, pokúsiť sa odrezať alebo dať obväz na to. Po prvé, furuncle by mali byť ošetrené 70% roztokom alkoholu, čistým ihtyolom alebo brilantne zeleným roztokom a opakovane opakovať túto konzerváciu. Ak je zápalový infiltrát identifikovaný v raných fázach jej vývoja a začať spracovaním s jódom, varí všeobecne môže byť zabránené tvorbe.

Kontraindikovaný u odreniny horúcich balenia: zvyšujú prietok krvi, a tým prispieva k šíreniu infekcie v tele, ju zasiahla do mozgu a tvorbu iných infiltrátov.

Ak sa zacielenie zápalu už prejaví a vylučuje hnis, v tomto štádiu je potrebné používať masti s antiseptikami a antibakteriálnymi zložkami. Aplikujte aj hypertonický roztok chloridu sodného - až kým sa postihnuté tkanivo neodmietne.

Všetky tieto finančné prostriedky by mal pacient určiť lekára: samoliečba, najmä ak sa vriec objavil na tvári, nemôže. pretože to môže mať vážne dôsledky. Lokalizácia varí na tvári - dostatočný dôvod pre naliehavé hospitalizácie pacienta, ktorý je uvedený do postele - v prípade zvýšenia telesnej teploty, správnej výživy, účel všeobecnú zdravotnú starostlivosť a kompletnú odpočinok pre svaly tváre, eliminuje volanie a prijímať tuhú stravu.

Počas liečby pacienta s tváre furunkul menovaný širokospektrálnych antibakteriálnych intramuskulárne (meticilín, oxacilín, erytromycín, atď.). Súbežne s tým sa pacient podstupuje dôkladné vyšetrenie, na základe ktorého sa určujú nápravné opatrenia zamerané na zlepšenie imunity (injekcia gama globulín, stafylokokové toxoid hyperimúnneho séra a kol.).

Ak sa infekcia týmto spôsobom neodstráni, dostane sa pacientovi stafylokoková vakcína. Paralelne sa dá priradiť aj vo vnútri čerstvých pivovarských kvasníc a síry vo forme prášku.

Jediný variť úplne vytvrdená prostredníctvom použitia externej terapie ichtamol nálepky a rehabilitačné metódy, ktoré znižujú tvorbu bolestivosti (suché teplo, UHF, ultrazvuk).

V prípade tvorby flegónu - akútneho difúzneho hnisavého zápalu bunkových priestorov bez jasných hraníc - je aplikovaná chirurgická liečba: vzdelávanie musí byť otvorené.

Ak relapsami varí pacient nešpecifický stimulant liečba môže byť menovaný autohemotherapy - tj podkožné alebo intramuskulárnu transfúznej vlastnú žilovej krvnej transfúzie alebo malý objem krvi boli zachované.

Po vyčistení varu sú predpísané liečivé masti.

Vzhľad kože na tvári hrozí vážnymi komplikáciami a vyžaduje starostlivé a správne ošetrenie. Preto preventívne opatrenia nie sú nikdy zbytočné: dodržiavanie najjednoduchších pravidiel osobnej hygieny, predchádzanie mikroúrazu pokožky a okamžitá dezinfekcia v prípade jej poškodenia.