Hlavná

Ateróm

Svrab - prvé príznaky, liečba doma

Svrab - kožné infekcie od parazitných výboje, charakterizované kožné lézie svrbivých roztoče alebo roztočov (Sarcoptes scabiei). Roztoč budiče rozpoznateľné voľným okom (pod kontrolou) ako bod, je biely alebo žltkastý, nie väčšie ako maku.

Vysoká nákazlivosť svrabu u ľudí sa vysvetľuje krátkym časovým obdobím, počas ktorého je roztoč roztoč schopný preniknúť do ľudskej pokožky. Tento časový interval je 15-20 minút.

V noci sa koža škvrne ženská kliešťa a ráno tvorí vajcia. Životný cyklus roztoče je 2-8 týždňov. Potom sa sprievodca svrabom zahynie a rozkladá v dláždených chodníkoch. Mimo človeka je roztoč zabitý pomerne rýchlo. Aktivita svrabu v noci zvyšuje riziko infekcie celej rodiny v prípade použitia jednej lôžka.

V tomto článku sa budeme zaoberať tým, ako vypadá ľudská svraba, jej príznaky a prvé príznaky v počiatočnom štádiu po infekcii kliešťom. Okrem toho sa budeme zaoberať otázkou, ako liečiť svrab doma a aké lieky dokážu chorobu čo najrýchlejšie a najúčinnejšie zvládnuť.

Ako môžete získať svrab a čo to je?

Pozrime sa podrobnejšie na to, čo to je. Pôvodcom ľudských svrabu je zvláštne svrbenie roztoč (hmyz žijúci Náhľad na koži človeka), ktoré sa ľahko prenáša nízkym a vysokým teplotám, odolná proti dezinfekčným Hardy. Infekcia sa vyskytuje v procese osobného kontaktu s pacientom, jeho vecami, na verejných miestach, sexuálne.

V úlohe nosiča infekcie sa objavuje samica roztoče svrabu. Usadí sa pod kožu, začne podstupovať subkutánne kurzy a položiť vajíčka. O pár dní neskôr sa vajíčka zmenia na larvy. V tejto forme zostanú týždeň a pol po tom, čo sa stanú dospelými.

Choroba je extrémne nákazlivá, inkubačná doba trvá až 14 dní. Dosť rýchleho dotyku pokožky postihnutej svrabom človeka - a môžete sa nakaziť a liečba svrabom je dlhá a nepríjemná.

Prvé znaky

Zaznamenávame prvé príznaky svrabu, ktoré určujú túto chorobu. Ak sa tento príznak objaví, každý dermatológ s absolútnou istotou vytvorí presnú diagnózu:

Výskyt nory - majú podobu malých belavých pásu až do 1 cm Vo väčšine kanálov, položené kliešte umiestnené na bruchu, zadku, nôh, v podpazuší, na dlaniach a záhyby lakeť.. Drsné svrbenie, horšie v noci. Je to spôsobené zvýšenou aktivitou ženy vo večerných hodinách. Vyrážky a charakteristické svrbenie sa objavili u iných členov rodiny po priamom kontakte s infikovanou osobou.

U detí sa svrab vyskytuje v oveľa ťažšej forme ako u dospelých. Pri diagnostikovaní svrabu liečba dieťaťa často zahŕňa odstránenie parazitov zo všetkých oblastí pokožky vrátane tváre a pokožky hlavy.

Príznaky svrabu

Doba inkubácie svraba trvá 10-14 dní. Po tejto dobe larvy roztočov dosahujú stav dospelých jedincov a začínajú sa rozmnožovať. Ale keď osoba má prvé príznaky svrabu po infekcii - je ťažké predpovedať. To ovplyvňuje vek roztočov, ktoré sa dostali do tela a rýchlosť ich šírenia cez kožu.

Pre svrab je charakteristický svrbenie, čo je horšie v noci, ako aj spárované vyrážky nodulárnych vezikulov (pozri fotografiu). Drsné tahy smerom von vyzerajú tenké, mierne vyčnievajúce nad povrchom kože, prúžky, ktoré môžu ísť cikcakovito a rovno. Zvyčajne svrab kliešť končí bielou a priehľadnou bublinu, v ktorej môžete vidieť telo kliešťa (biela bodka). V zriedkavých prípadoch sa svrbenie nedá zistiť (toto sa nazýva svrab bez mŕtvice).

Najpopulárnejší porážka svrab - to interdigitálna priestor, žalúdok, strana tela, lakti, na oblasť pŕs, zadku, genitálie, a to najmä u mužov.

Ako vypadá svrab: fotky

Ponúkame na zobrazenie podrobných fotiek, aby ste vedeli presne to, čo svrab vyzerá na osobu, a aké príznaky to ponecháva na koži v počiatočnej fáze.

diagnostika

V zásade je dosť presná diagnóza svrabu a len vizuálna kontrola. Niekedy však vyžaduje mikroskopické potvrdenie, že všetky príznaky sú spôsobené roztočom. Na overenie poškodenej oblasti pokožky sa aplikuje kvapka ropnej vazelíny a potom sa vykoná oškrabanie. V štúdii o škrabkách sa zistili buď samotné parazity, alebo produkty ich životne dôležitých činností, vajcia a exkrementy.

Liečba svrabu u ľudí

Spontánne svrab nikdy neprešiel a môže trvať niekoľko mesiacov a rokov, niekedy sa zhoršuje. Ak chcete uzdraviť pacienta so svrabom, stačí zničiť kliešť a jeho vajíčka, čo sa dá ľahko dosiahnuť použitím miestnych náprav. Nepoužívajte samoliečbu a nepoužívajte ľudové lieky. Na boj proti tejto chorobe bolo vyvinutých množstvo účinných liekov. Pridajte sa k dermatológovi a vymenujte si primeranú liečbu.

Vo všeobecnosti sa na liečbu svrabov v domácnosti používajú nasledujúce lieky:

 1. Benzylbenzoát. Pri aplikácii masti alebo mydlovej suspenzie sa pokožka ošetrí 2-5 dní.
 2. Spreagel. Postrek postihnutej pokožky sa ošetruje 3 dni, v prípade potreby sa priebeh liečby opakuje po 10 dňoch.
 3. Sírna masť. Jedenkrát denne, predtým, ako sa uložíte do postele po dobu 5-7 dní, sa masť trení do postihnutých oblastí kože.
 4. Permethrin. S bavlneným tampónom sa postihnuté oblasti lubrikujú, trvanie liečby je 3 dni.
 5. Lindan. Lotion maže všetku pokožku, liek sa nechá 6 hodín, nanesie sa raz.
 6. Crotamitonu. Ovplyvnené povrchy sa krémovo mazajú dvakrát denne počas dvoch dní.
 7. Ivermektín. Poškodené oblasti pokožky sa ošetria masťou raz, v prípade potreby sa liečba opakuje po 14 dňoch.

Ako účinne liečiť svrab? Aj pre dosiahnutie najlepších výsledkov doma je potrebné dodržiavať nasledujúce pravidlá:

 1. Keď je diagnóza liečby svrabom všetkými členmi identifikovaného zamerania (rodina, detský tím).
 2. Počas liečby svrabky sa pacienti nemajú umyť a meniť posteľnú bielizeň.
 3. Odevy a iné predmety, s ktorými bol pacient v kontakte, sú dezinfikované.
 4. Prostriedky na svrab sa aplikujú na celé telo a nie iba na postihnuté oblasti.

Masť zo svrabu by sa mala vnikať do pokožky so špeciálnou starostlivosťou, vyhýbať sa tvári a vlasom na hlave. Viac pozornosti by sa malo venovať priestoru medzi prstami a rukami. Najväčšia lokalizácia roztočov je na týchto miestach. Svrab u detí sa môže vyvinúť do purulentnej infekcie, takže deti sú ošetrené tvárou aj vlasmi na hlave. Uistite sa, že náprava na svrab nevchádza do úst a do očí dieťaťa: toto je dôležité!

Prognóza liečby svrabom je priaznivá: ak zistíte chorobu a organizujete liečbu včas, 100% pacientov je vyliečených.

Spregal

Aerosólové prípravky na liečbu svrabu sa jednoduchšie aplikujú a ich objem je dostatočný na liečbu pacienta a kontaktných osôb. Recenzie ľudí o ochorení svrabom tvrdia, že sa účinne lieči aerosolom Spragal. Strieka sa 20-30 cm od pokožky a po 12 hodinách sa nevypúšťajú žiadne voľné miesta, ktoré dezinfikujú telo a epido-shaga. Jedna aplikácia je postačujúca, ale pri komplikovaných formách svrabovej procedúry sa odporúča opakovať.

Benzylbenzoát

Efektívne, lacné a silné lieky proti svrabom. Dĺžku liečby určuje lekár v závislosti od závažnosti ochorenia. Minimálny priebeh trvá 2-3 dni, na odporúčanie dermatológa opakujte liečbu.

Deti potrebujú 10% drogy, dospelí - 20% masť. Pred aplikáciou produktu dobre umyte a nasajte čisté oblečenie. Pred použitím masť je vedieť, že spôsobuje veľmi ťažké pálenie pokožky po dobu 10-15 minút, preto nepoužívajte príliš veľa lieku naraz.

Počas tehotenstva a laktácie je použitie benzylbenzoátu zakázané.

Síra masť (5-10%).

V súčasnej dobe v rozvinutých krajinách už nepoužíva, pretože zápach, farbenie odevov, podráždenie na koži a sliznice, perkutánna absorpcia potenciálneho vplyvu na obličky. Avšak v Afrike a najchudobnejších krajinách na juhu. Americká sírová masť sa stále používa kvôli jej lacnosti.

Doteraz bola predpísaná sírová masť v Rusku, na Ukrajine av Bielorusku. Schéma aplikácie: dospelí 20% koncentrácia, deti - 10%, masť celú kožu pretrepávajú každú noc počas 5-7 dní. Šiesty alebo ôsmy deň pacient umyje a mení posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň.

Svrab: FOTKY, príznaky, symptómy a liečba. Škaredé svrbenie

Zdieľanie nových informácií v:

obsah:
 • Čo je svrab?
 • Spôsoby infekcie svrabom
 • Prvé príznaky svrabu
 • Príznaky svrabu
 • PHOTO príznakov
 • Diagnóza svrabu v domácnosti
 • Svrab u detí a starších ľudí
 • Liečba svrabu
 • Vlastnosti liečby svrabu
 • Druhy svrab
 • Ľudové opravné prostriedky
 • RECENZIA

Čo je to svrab? Moskva

svrab - Infekčné ochorenie kože z vyprázdňovania parazitov, spôsobené mikroskopickým parazitom - roztoče roztoče alebo svrbenie svrbenia (Sarcoptes scabiei). Roztoč budiče rozpoznateľné voľným okom (pod kontrolou) ako bod, je biely alebo žltkastý, nie väčšie ako maku.

Kuklice svrab Sarcoptes scabiei var. hominis

Vysoký výskyt svrabu u ľudí sa vysvetľuje krátkym časom, počas ktorého je roztoč roztoč schopný preniknúť do ľudskej pokožky. Tento časový interval je 15-20 minút.

Roztoč svrab, vložený do horných vrstiev kože (na PHOTO)

Spôsoby infekcie svrabom

Ako môžete získať roztoče a aké sú najpravdepodobnejšie cesty infekcie? Pôvodcom ľudských svrabu je zvláštne svrbenie roztoč (hmyz žijúci Náhľad na koži človeka), ktoré sa ľahko prenáša nízkym a vysokým teplotám, odolná proti dezinfekčným Hardy. Infekcia sa vyskytuje v procese osobného kontaktu s pacientom, jeho vecami, na verejných miestach, sexuálne.

Nositeľ šupky Ženské roztoče. Po usadení pod kožu začne prenikať do podkožných vrstiev a tam položiť vajcia. O pár dní neskôr sa vajíčka zmenia na larvy. V tejto forme zostanú týždeň a pol po tom, čo sa stanú dospelými.

Choroba je mimoriadne nákazlivá inkubačné obdobie svrabu trvá až 14 dní.

Spôsoby a metódy infekcie svrabom:

 • Infekcia svrabom sa takmer vždy vyskytuje s kontinuálnym priamym kontaktom medzi pokožkou a pokožkou (sexuálny spôsob prenosu prevažuje, v súčasnosti sa svrab stále viac označuje ako sexuálne prenosné choroby (STD)) Moskva
 • Infekcia prostredníctvom posteľnej bielizne je nepravdepodobná (experimentálne sa ukázalo, že z 272 dobrovoľníkov, iba 4 by sa mohli dostať cez posteľnú bielizeň).
 • Stojí za zmienku, že informácie o prenose svrab cez domácnosti (vybavenie domácnosti, lôžkoviny, atď...) - sú zastarané a v súčasnej dobe sa odborníci zhodujú v názore, že taký spôsob infekcie je vysoko nepravdepodobné. Výnimkou je nórska svraba, keď telo pacienta žije až niekoľko miliónov kliešťov (v typických prípadoch to je 10-20 roztočov).

Dieťa infikované nórskymi svrabe

Prvé známky svrabu v Moskve

Najdôležitejším znakom svrabu je vzhľad svrbenia - vyzerajú ako malý belavý pás dlhý až 1 cm.

Vo väčšine kanálov, položil kliešte umiestnené na bruchu, zadku, nôh, v podpazuší, na dlaniach a záhyby lakťa. Drsné svrbenie, horšie v noci.

Chesotická mŕtvica (na PHOTO)

Je to preto, že roztoš svrab je počas dňa neaktívny; Samice sú vybrané na povrchu iba neskoro večer a v noci

Príznaky svrabu

1) Svrbenie večer a noci.

Toto označenie je spôsobené životným cyklom roztoče svrab, ktorý je najaktívnejší večer a večer.

2) Vyrážka vyrážky a tTypické miesta vyrážok.

Napriek tomu, že ľudia, ktorí monitorujú osobnú hygienu, vyrážky sú zriedkavé, prvky vyrážky sa nakoniec rozšírili na typické miesta, ktoré potrebujete vedieť. Vzhľad vyrážky je menej dôležitý, pretože vyrážka sa líši od polymorfizmu (odroda), aj keď častejšie sa prejavuje vyrážka:

 • príznak Ardipustulov (purulentných pupienkov) a purulentných kôr na lakte a na ich obvode;
 • príznakom Gorchakov - krvavé kosti na lakte;
 • príznak Michaelis - krvavé krusty a impetiginoznye vyrážky v mezhyagodicheskoy zložiť s prechodom na sacrum;

Charakteristická svrbivá vyrážka

Typické miesta vyrážky keď sa svrab (podľa analýzy 1105 KKVD kariet v Minsku):

 • takmer všetci - vyrážka ovplyvňuje predovšetkým po medzery medzi prstami a bočné plochy prstov, rovnako ako: flexia nekrčil predlaktia a ramená, zadok, boky a podkolennej depresie.
 • ZÁVER: Najčastejším miestom porážky svrabu sú ruky a lakte

Typické miesta na lokalizáciu vyrážky so svrabom.

Je potrebné povedať, o praktických lekárskych skúseností svrab: dermatológovia zriedka vykazujú diagnózu svrab na začiatku ochorenia (ak vaše ruky a zápästia kefa nie je poškriabaný), odpísanie svrbenie (napríklad v oblasti nôh) pre alergie alebo bodnutí hmyzom.

Lezie interdigitálneho priestoru a ruky, keď svrab (na PHOTO)

A až po opakovaných apeloch na svrbivého pacienta, keď sa zasiahne väčšina typických miest, je možné podozriť svrab, nasmerovať pacienta na analýzu a dať správnu diagnózu.

3) Skupinová povaha svrbenia.

Ak sa vo večerných hodinách a večerných hodinách začali ďalší členovia rodiny svrbieť, je to jasný znak možného výskytu svrabu

Porovnanie povahy vyrážky s kukátkami a svrabom (vo FOTO) Moskva

Diagnóza svrabu v domácnosti

 • Detekcia svrbenia pomocou Yody alebo metylenovej modrej. Škvrnitky sú ľahšie rozpoznateľné pomocou farbenia pokožky jódovou tinktúrou - mŕtvice sa stanú viditeľnými vo forme hnedých pásikov na pozadí farbených svetlohnedej kože. Najpokročilejšou technológiou je video-dermatoskop so 600-násobným zväčšením, ktorý umožňuje detekovať svrbenie takmer vo všetkých prípadoch.

Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

 • Škrabanie 40% kyselinou mliečnou - najbežnejšia potvrdzujúca metóda rýchlej diagnostiky svrabu. Kyselina mliečna dobre uvoľňuje stratum corneum epidermis, nedráždi pokožku, zabraňuje tvorbe hnojenia a rozsypaniu materiálu počas oškrabávania. Na prvok svrbenia sa aplikuje kvapka 40% kyseliny mliečnej (mŕtvica, uzlík atď.). Po 5 minútach sa uvoľnená epidermis odštiepi až do vzniku kapilárnej krvi. Materiál sa prenesie do šmýkačky v kvapke kyseliny mliečnej, potiahnutej krycou vrstvou a mikroskopicky.
 • Metóda extrakcia kliešťa s ihlou nasleduje mikroskopia.

Svrab u detí a starších ľudí

Veľmi častým problémom je roztrúsenie detí a starší ľudia majú svoje vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť pri účinnej liečbe, medzi nimi:

U detí:
 1. Koža na tvári a pokožku hlavy môže byť ovplyvnená.
 2. Často vyrážky a svrbenie sa pohybujú na nohách.
 3. Častejšie ako dospelí sa objavujú lymfoplázia a hnisavé komplikácie.
 4. Výraznejší zápal a vlhkosť.
 5. Môže to mať vplyv na nechty.

Svrab u detí (na PHOTO)

Svrab v starších osobách sa vyznačuje:
 1. malé množstvo svrbenia sa pohybuje;
 2. takmer žiadna vyrážka;
 3. prevládanie zvyškov a kôrov.

Liečba svrabu

Chcel by som upokojiť pacientov bezprostredne konfrontovaní s problémom svrab, účinnosť čistenia je 100%, takže keď sa to urobí správne, všetky akcie, ste si istí, ako sa zbaviť tohto problemy.Suschestvuet niekoľkých klinicky overených liekov na liečbu svrab. Spôsoby liečby sa líšia náklady na kurze a množstvo ošetrenie pleti - od 2 do 5-7 pre kursa.Takzhe, základný liek na liečenie závisí od krajiny: v USA, Veľkej Británii a Austrálii, vo väčšine prípadov aplikovať krém s 5% permetrínu. V SNS, a v ruskom bázickým činidlom je masť benzyl-benzoát (10% alebo 25%, 20% RF)

BENZYL-BENZOATE

vo forme emulzie a masti (20% pre dospelých a 10% pre deti): toto je najpopulárnejšia droga pre svrab v Rusku a SNŠ. Je dobre absorbovaný, nezanecháva stopy na bielizni. Je to lacná droga (1 euro - 150 ml, dosť pre 3 procedúry).

Na liečbu, 2 procedúr (druhý - 4. deň).

 • Prvý deň vo večerných hodinách prvé umývanie v sprchách s mydlom a žínkou. Premýva mechanicky odstraňuje kliešte z povrchu kože a uvoľňuje pokožku, čo uľahčuje prenikanie antiskabioznyh (antiscabietic) prostriedky. Po umytí s holými rukami. (Ovplyvniť oblasť a za nechty, ktoré môžu zostať po poškriabaniu roztoče), opatrne trela masť alebo emulzie benzylbenzoát v celom tele, s výnimkou volosyanistoy hlavy a tváre u dospelých. Keď koža vyschne, môžete ísť spať (ruky musia byť tiež manipulované). Po 10-12 hodinách po ošetrení sa môžete umyť pod sprchou (prípravok má špecifickú vôňu), aj keď je efektívnejšie, aby sa neperil. Vymeňte (dezinfikujte) bielizeň a posteľnú bielizeň - ak je to potrebné.
 • 4. deň spracovanie sa opakuje. To je potrebné zničiť všetky nové kliešte, ktoré sa vyliahli z vajíčok za tri dni, pretože benzylbenzoát nefunguje na vajciach roztočov. Po 12 hodinách po ošetrení umyte mydlom a žinenkou, vždy vymeňte posteľnú bielizeň a oblečenie.

permethrin

(krém, masť, mlieko, sprej)

Vysoko účinná a najpopulárnejšia droga na Západe. 5% krém s permethrinom sa používa častejšie. Je to o niečo drahšie ako benzylbenzoát. Pretože permethrín (v nižšej koncentrácii) sa tiež používa na liečbu hlava a vši vši(Vši)

Použitie permetrínu vo svraboch: Pri svrab roztok použitý vo forme čerstvo pripraveného 0,4% vodnej emulzie, ktorá 1 raz denne (v noci), dôkladne sa vtiera do kože horných končatín, trupu a dolných končatín a potom počas 3 po sebe nasledujúcich dní. Koža tváre a krku, rovnako ako pokožka hlavy, nie je liečená. Štvrtý deň by mal pacient sprchovať a meniť posteľnú bielizeň a posteľnú bielizeň.

Spregal

drahé francúzske lieky vo forme aerosólu, čo stačí na 3 procedúry. Obsahuje neurotoxický účinok na roztoče jedov: esdepalletrin (esbiol) a piperonyl butoxid. Je vhodný na použitie, nezanecháva stopy takmer bez zápachu, ale nedá sa vdýchnuť a liečba s klinčekom stojí niekoľkokrát viac, než akýkoľvek iný spôsob.

Spôsob aplikácie kukurice vo svraboch:

 • Liek sa opatrne aplikovaný na povrch tela (okrem hlavy a tváre) s vo vzdialenosti 20-30 cm od povrchu kože v nasledujúcom poradí - najprv na trupe, potom na končatinách (ošetrenej oblasti začína svietiť). Zvlášť opatrne sa droga aplikuje medzi prsty, prsty, podpaží, na všetky záhyby a postihnuté oblasti a ponechá sa na koži 12 hodín. Po 12 hodinách sa umyte mydlom a utrite. Zvyčajne je postačujúca jedna aplikácia lieku Spregal. Treba však mať na pamäti, že aj v prípade účinnej liečby sa môže pozorovať svrbenie a ďalšie príznaky ďalších 8-10 dní. Ak po tomto období príznaky pretrvávajú, môžete znova použiť liek.
 • Pri liečení detí a novorodencov pri postreku liečiva je potrebné zakryť nos a ústa utierkou; V prípade meniacich sa plienok je potrebné znova spracovať celú oblasť zadku. Pri lokalizovanom poškriabaní na tvári sú ošetrené vatovým tampónom namočeným v Spregal.

Charakteristiky liečby závratnej lymfoplázie (nodulárna svrab):

pretože zdrojom alergénov sú živé žijúce uzly neoplodnené samice svrbenie roztoče, pri ukladaní postskabioznaya svrbenia do týždňa (čas potrebný pre exfoliáciu rohovitej vrstvy pokožky s činidlom) proti zaobchádzaniu antihistaminiká drog (Fenkarol, loratadín, fexofenadín a iné) amasti s glukokortikoidmi (hydrokortizon a ďalšie) preliečenie proti malígnym liekom. výhodnejšie Spregal, ktoré majú neurotoxický účinok. Pred spracovaním je potrebné úplne umyť mydlom, hlavne rukami a nohami. Potreba opätovného liečenia nie je spôsobená rezistenciou na liek, ale životnou aktivitou mladých neoplodnených žien.

Po úplnom ošetrení svrabu sa svrbenie zvyčajne netrvá dlhšie ako týždeň a postupne klesá. Po 2 týždňoch po ukončení liečby dermatológ uskutoční kontrolu vyliečenia. Ak sa po liečbe vyskytne svrbenie, nepočúvajte na začatie nového liečebného cyklu s protizápalovými liekmi. Po niekoľkých aplikáciách môžu tieto lieky spôsobiť kontaktná dermatitída, sprevádzané svrbením, čo sa zvýši, ak sa pokračuje v liečbe "za záruku".

Vlastnosti liečby svrabu

 • Všetci pacienti s rovnakou epidémiou. ohnisko by sa malo liečiť súčasne.
 • Vyhoďte výrobok holými rukami, pretože ruky sú najčastejšie postihnuté svrabom.
 • Nechte si nechty: pod nimi, v dôsledku poškriabania, môžu byť vajíčka roztočov.
 • Nezabudnite o dezinfekciu bielizne a odevov: kliešť spoľahlivo zabitý varu po dobu 5-10 minút v roztoku sódy alebo pracieho prášku, môže ešte vyžehliť oblečenie s horúcim železom, ale pre lenivé je veľmi jednoduchý spôsob: bielizeň sa odstráni a 5 dní je zabalený v plastovom vrecku alebo visí vonku. Po 5 dňoch sa oblečenie považuje za dezinfikovanú, pretože hladní roztoče tak dlho neprežijete Dávajte pozor, aby ste museli zvládnuť všetky tkanivá, ktoré prichádzajú do styku s telom - oblečenie a posteľná bielizeň. Ak nechcete odkladať posteľnú bielizeň, urobte si dobrú prechádzku po plechu, obliečku na vankúše a pokrývku na pokrývku papiera. Ak dôjde k nedostatočnej dezinfekcii, zvyšné roztoče vás môžu opäť infikovať.
 • Liečba zložitých svrabov je lepšie vykonať masť benzylbenzoátu alebo spregalem.
 • Nórska svrabka je liečená v nemocnici.

Druhy svrab

Existuje 7 rôznych foriem svrab:

 1. Typické.
 2. Bez ťahov.
 3. Kúra čistoty.
 4. Kortikálnej.
 5. Zápalová lymfoplázia.
 6. Je zložitá.
 7. Pseudokutánny (pseudosarctopus)

Každá z týchto klinických foriem má svoje vlastné charakteristické kožné symptómy, ale existujú bežné príznaky svrabu. Ak je zistený jeden z vyššie uvedených symptómov, môžeme začať liečbu

Typická svrab

Choroba sa vyvíja pri infikovaní sexuálne zrelými jedincami, ktoré okamžite začnú parazitovať pokožku.

Typické svrab je charakterizované vzhľadom na rozštiepky pokryté krvavou kôrou, uzliny a vezikuly.

Uzlíky sú najčastejšie definované na bočných plochách trupu. Jedna tretina z nich je v ústach vlasových folikulov v dôsledku zavedenia larvy. Zvyšok, bez ohľadu na rast vlasov, v dôsledku alergií na kliešte.

Bubliny sú z väčšej časti na zápästiach, zápästiach a nohách, v oblasti svrbenia. Charakteristickým znakom pľuzgierov v svrabke je absencia známok zápalu a malá veľkosť (až do 3 mm).

Svrab bez stehov

Vyskytuje sa pri infikovaní lariev roztočov. To sa prejavuje absenciou pohybov, jednotlivých bublín a tuberkul. Choroba trvá nie viac ako dva týždne (čas dozrievania larvy dospelému jedincovi), potom prechádza do typickej svrabky.

Táto forma je typická pre osoby, ktoré sú v kontakte s pacientmi. Preto ak existujú zjavné príznaky svrabu v jednom z členov rodiny alebo v blízkom tíme, liečba doma by mala byť prijatá každým, kto ho kontaktoval.

Svrab bez stehov

Kúra čistoty

Je to typické pre ľudí, ktorí sa večer často umyjú. V tomto prípade sa roztoče mechanicky omyjú z kože. Vykazuje rovnaké príznaky ako typické, len veľmi mierne vyjadrené.

Spravidla je ťažké diagnostikovať a najčastejšie sa diagnostikuje len vtedy, keď ju vyšetruje dermatovenerológ.

Nórska svrab

Nazýva sa tiež nórsky alebo cholastický. Tento formulár je typický pre ľudí, ktorí nemajú svrbenie:

 • paralýza a pareza;
 • rôzne poruchy citlivosti;
 • liečba glukokortikosteroidnými hormónmi;
 • diabetes mellitus;
 • Infekcia HIV.

Nórska svrab sa prejavuje masívnou žltou alebo hnedou kôrkou až do hrúbky 2-3 cm, pod ktorou je veľký počet roztočov. Najčastejšie sú ovplyvnené ruky a nohy, zatiaľ čo pohyby v nich sú obmedzené a bolestivé.

Zo všetkých foriem sú kortikálne svrabové najcitlivejšie.

Scabulárna lymfoplázia (nodulárna svrab)

Ide o kožnú imunitnú odpoveď na klieňové antigény. To vedie k hyperplázii lymfatického tkaniva s tvorbou plochých svrbivých uzlín.

Pre svrbivú lymfadenciu sa vyznačuje dlhodobým zachovaním symptómov (až 6 mesiacov) po úplnom vyliečení parazitov.

Vyzerá to ako niekoľko svrbivých okrúhlych uzlín (tesnení) s priemerom 2 - 20 mm v červenej, ružovej alebo hnedej. Na povrchu nových uzlín sa môže zistiť svrbenie. Charakteristická lokalizácia:

 • skrutka a inguinálne a scrotalové záhyby,
 • penis,
 • vnútorné stehná a zadok,
 • axilárne záhyby,
 • okolo konečníka,
 • sacie hrnčeky.

Komplikovaná svrab

Svrab môže byť komplikovaný:

 • pustulárna infekcia (stafylokoky, streptokoky);
 • varí;
 • alergická dermatitída;
 • žihľavka;
 • mikrobiálny ekzém.

Zároveň kožné prejavy získajú vlastnosti charakteristické pre konkrétnu komplikáciu.

V prípade komplikácií musíte navštíviť lekára. Vzhľadom k tomu, v prípade liečby svrab doma v tomto prípade je nebezpečné a neefektívne.

Pseudosarkóza (pseudotochia)

je spôsobená svrabom veľkých zvierat, zvyčajne psov. Na človeka sa tieto roztoče nerozmnožujú a ostatní ľudia nie sú prevedení. Psedočská sa vyskytuje oveľa rýchlejšie (po niekoľkých hodinách po infekcii) a nachádza sa na miestach kontaktu so zvieraťom (častejšie v otvorených oblastiach tela). Liečba sa zvyčajne nevyžaduje.

Ľudové lieky na svrab

Ľudové prostriedky nemôžu vyliečiť svrab. Ľudové nápravné prostriedky môžu byť použité len ako dodatočné metódy na podporu tela

 • Cesnakové cibuľky alebo cibuľka medveďa sa na postihnuté miesta aplikujú dvakrát denne;
 • heřmánek (belošský, perzský a dalmatínsky). Na ošetrenie sa používa prášok z košov týchto insekticídnych odrôd. Pripravte masti (1: 4) na nesolené maslo, smaltujte a postihnuté oblasti namažte 2-3 krát denne;
 • lastovičník : na ošetrenie svrabu používaného ako listový džús alebo kašu z listov a masti pripravené z prášku celej rastliny a vazelíny (1: 4);
 • osviežovač trávnika malý: aplikácia je rovnaká ako aplikácia celandínu;
 • na ošetrovanie svrabu používajte aj korene ježka, listy eukalyptus, kohlúb, horský vták, pelyň;
 • pripraviť zbierku: tráva palina - 10 g, bobule jalovec -15 g, koreň Oman -20 g, borovicové noci - 20 g, noci breza - 15 g. Všetko premiešajte, rozdrviť. 3 polievkové lyžice. lyžička kolekcia naliať 500 ml vriacej vody, varíme 5 minút, trváme 1 hodinu, odtok. Umývajte postihnuté oblasti 2-3 krát denne počas 7-10 dní;
 • na zvýšenie a urýchlenie účinku umývania postihnutej kože chemicky vodou 2-3 krát denne v rovnakom čase;
 • poľa prasličky. Bujón: 30 g prasličky naliať 1 pohár vody, varíme 3-5 minút, trváme 15 minút, napätie. Make pleťové vody s hrubým odvarom 3-5 krát denne.
 • žihľava, soľ, vaječný žĺtok - v rovnakých častiach. Zmiešajte a namažte svrbivé miesta. Kurz: 3 dni.
 • jačmeň. Odvar: 1 kg semien jačmeňa nalijeme 10 litrov vody, varíme 1-2 hodiny, vyčerpáme. Použite na kúpele 2-3x denne.

Zdieľajte nové informácie s priateľmi a známymi v:

Svrab: pôvodca, ako rozpoznať, typické prejavy, ako sa zbaviť roztočov, drog, prevencie

Toto ochorenie bolo kedysi opísané Aristotelom. Zmienku o ňom možno nájsť aj v Starom zákone. Ale len v stredoveku to bolo navrhol, že úloha kliešť v prenose choroby. V rôznych krajinách sa choroba nazývala inak: psora (staroveké Grécko), skabies (staroveký Rím). V Rusku je známe ako svrab.

Niektorí vedci sa domnievajú, že ochorenie je zvlnené (periodické). Niektorí vedci však tento názor nepodporujú. Vysvetľujú určitú cyklickosť výbuchom spojených s prírodnými katastrofami, vojnami, hladom a ďalšími javmi, ktoré zahŕňajú preplnenosť a nehygienické podmienky.

Ohniská choroby závisia od sezóny. V našich zemepisných šírkach sa zaznamenávajú viac prípadov svrabu v zime a na jeseň. Možno je to kvôli maximálnej plodnosti kliešťov v tejto dobe. Navyše, ľudia s vytláčaním sú vždy viac v chladných obdobiach, ľudia sa potúcajú menej (pot obsahuje látky s antiparazitárnymi vlastnosťami). V miestach, kde neexistuje výrazný rozdiel medzi ročnými obdobiami, sa svrab stane infikovaným po celý rok s rovnakou frekvenciou.

Podľa štatistík, v posledných rokoch minulého storočia, 5% ľudí na celej planéte malo svrab. Ľudia rôzneho veku sú infikovaní, viac prípadov je zaznamenaných u detí a mládeže.

Zoznámte sa s tupým kliešťom

Rozklad svrabu a vajcia pod ľudskou pokožkou

Taktiež sa nazýva svrbenie. Jedná sa o malý parazit (muž je 2 krát menší ako samica, veľkosť asi 0,2 mm). Párenie sa vyskytuje na povrchu kože, po ktorom muž zomrie. Na pokožke človeka môžete sledovať pohyby, ktoré ženské "rampy". V nich sú položené 2 až 4 vajcia. O niekoľko dní neskôr sa objavia larvy a o 10 dní neskôr sa stanú sexuálne vyzretými exemplármi. Žena žije mesiac a pol. Ak ju zbavíte jej prirodzeného biotopu (ľudského tela), potom sa toto obdobie skráti na 3 dni. Roztoč veľmi nepáči suchý vzduch, preto pri nízkej vlhkosti nebude žiť viac ako jeden deň.

Metódy prenosu infekcie

Hlavnou cestou prenosu patogénu je kontakt s kožou chorého. Prípady infekcie po použití posteľnej bielizne alebo lôžka pacienta, čalúneného nábytku a pri sexuálnych kontaktoch sú označené. Preto sa svrab klasifikuje ako pohlavne prenosná choroba (STD). Zvieratá môžu tiež trpieť svrabom, ale tento druh nie je prenášaný na ľudí. Aj keď sa ochorejú, rýchlo sa zotavia. Zvyšuje riziko ochorenia, ktoré ignoruje hygienické predpisy.

Ako nebezpečná je svrbenie?

Roztoč svrab nie je organizmus priateľský pre človeka. Invázia jeho kože nezostáva bez povšimnutia. Okrem nepríjemných symptómov môžu byť rôzne komplikácie vo forme:

 • Post-scabické svrbenie. Aj keď je roztoč úplne zničený, tento nepríjemný príznak zostáva dlhší čas - svrbenie. Zdá sa, že človek pokračuje v ochorení. Niekedy to vedie k neoprávnenému zvýšeniu trvania liečby. Predpokladá sa, že takáto kožná reakcia nastane kvôli produktom vitálnej aktivity parazita. Možno je to kvôli liekom, ktoré boli použité v liečbe.
 • Závratná lymfoplázia kože. Koža tvorí tesne predĺžený zväzok. Je to druh svrbenia. Takáto formácia vzniká v dôsledku zápalovej reakcie lymfatického systému. Toto je odpoveď tela na zahraničných agentov. Druh, alergie. Zvyčajne sa prejavuje na koži hýždia, miešku, lakťov, labiek. Foci môže pretrvávať po mnoho mesiacov po liečbe.
 • pyoderma - pustulózna kožná choroba. Je spôsobená spojením stafylokokovej infekcie. Výpady sa rozširujú na nohy, lakte, ruky, zápästia. Kmeň a hýždenok sú pokryté keramikami.
 • Mikrobiálna kópia a dermatitída. Častejšie ide o následky nesprávneho ošetrenia svrabu. Príčinou takýchto komplikácií je alergická reakcia na cudzie látky.

Je to zaujímavé: roztoč svrab vo filme Animal Planet

Typické príznaky svrabu

Od okamihu infekcie až po prvé príznaky svrabu môžu prejsť menej ako jeden deň, niekedy týždeň alebo viac. Inkubačná doba ochorenia môže byť odlišná. Niekedy sa určuje počet parazitov, ktoré sa dostali na kožu. Hlavným príznakom počiatočnej fázy je svrbenie. Jeho intenzita sa zvyšuje. Obzvlášť silné sa tento znak stane večer a v noci. To možno vysvetliť zvýšením aktivity patogénu do konca dňa.

Ďalším príznakom svrabu je vyrážka. Hoci niektoré majú rozmazané príznaky, stále sa objavuje vyrážka skôr alebo neskôr a na určitých miestach. Pre diagnostiku je lokalizácia vyrážok ešte dôležitejšia ako ich vzhľad.

Prakticky všetci pacienti pozorujú malé uzliny v interdigitálnych priestoroch a tiež na bočných plochách prstov rúk. Vrátane vyrážky sa nachádza na:

 • zápästia kĺby,
 • genitálie,

O niekoľko týždňov neskôr sa zmení povaha vyrážky: stane sa papulovesiculózou. To je výsledok života roztočov, prejav alergickej reakcie na ich exkrementy. Môžu to byť hnisavé erupcie a krvavé krusty. Zvyčajne sú vyrážky usporiadané symetricky.

Typické svrab sa prejavuje skupinovou povahou pruritu. Ak všetci členovia rodiny majú svrbenie, ktoré sa zhoršuje smerom k večeru, nemožno sa vyhnúť návšteve špecialistu na kožné ochorenia.

Ako vzniká svrab u detí?

Detský svrab je charakterizovaný mnohými prvkami:

 1. Neexistuje jasná symetrická lokalizácia vyrážok. Vyrážka sa nachádza v akejkoľvek časti tela dieťaťa, dokonca aj na tvári a hlave.
 2. Deti a batoľatá veku materskej školy môžu mať exfoliáciu nechtov. Zahustia sa môžu aj praskliny.
 3. Deti často zaznamenávajú všeobecnú nevoľnosť: teplota stúpa, roztrhnutie, podráždenosť, strata chuti do jedla, dieťa je slabé, iné choroby sú spojené v súvislosti s poklesom imunity.

Video: fotogaléria prejavov svrabu

Ako diagnostikovať svrab?

Hlavné zásady diagnostiky zahŕňajú:

 • Osobné vyšetrenie pacienta na prítomnosť charakteristických pohybov svrbenia.
 • Mikroskopické vyšetrenie škrabania kože.
 • Špecifická laboratórna diagnostika. Ak chcete študovať kliešte odstránené ihlou. Toto je starší spôsob.
 • Expresná diagnostika. Kyselina mliečna sa používa v prípravku na osvietenie pokožky.
 • Niekedy sa vykonáva vrstvené oškrabovanie epidermis. V tomto prípade je kyselina mliečna nahradená zmesou glycerínu a alkálie.

Problémy pri diagnostikovaní komplikácií.

Svrab sa odlišuje od chorôb, ktoré tiež sprevádzajú svrbenie. Takéto choroby zahŕňajú mikrobiálny ekzém, uzlíkovú svrbenie. Avšak, na rozdiel od svrabu, svrbenie počas týchto ochorení znepokojuje pacienta počas dňa. Skutočným znakom svrabu sú pohyby roztočov.

Tiež, svrab musí byť odlíšený od syfilis, pretože majú veľa spoločných príznakov. Diagnóza je objasnená pomocou sérologických štúdií.

Príznaky svrbenia a urtikárie detí sú tiež veľmi podobné prejavom svrabu. Inými podobnými ochoreniami sú dermatitída, ekzém, ružová lišajnica, zapálené kúsky hmyzu (napr. Všité vši), alergické vyrážky.

Svrab môže byť považovaný za indikátor iných pohlavných chorôb. Vysvetľuje to nemožnosť poškodenej kože odolať novým infekciám.

Odrody svrab

Pri obtiažnosti diagnostiky sa môže svrab okamžite vyskytnúť v niekoľkých klinických formách, zastavíme sa u najznámejších z nich.

 1. Najčastejšie príznaky typická svrab. Hlavným diagnostickým znakom je svrbenie. Boli zaznamenané prípady asymptomatického svrabu. S touto odrodou nie sú žiadne údery, pretože koža nie je parazitovaná dospelými, ale larvami. Po zrelosti sa vyvinie typická svrab.
 2. Nórska svrab otvorené v polovici storočia pred posledným. Ide o pomerne vzácny druh. Tiež sa nazýva kortikálny alebo kôrovcový. V podstate postihuje ľudí, ktorí majú porušený imunitný status. Ide o tuberkulózu, onkologických pacientov, ľudí po chemoterapii, ktorí trpia na avitaminózu, užívajú hormóny. Koža pacientov sa stáva ako škrupina, objavujú sa mokré vredy, erózia s povlakom vo forme tmavých kôr. V týchto veľmi krustách (ich spodná vrstva) sa pohybujú svrbenie. Nechty, podrážky, dlaň môžu byť ovplyvnené.
 3. Zvieratá sú tiež postihnuté svrabom. Ale roztoče, ktoré ju nesú, sa líšia od kliešťov, ktoré parazitizujú človeka. Napriek tomu môžu napadnúť ľudí a spôsobiť ich psevdochesotku alebo klíšťovej dermatitídy. Tento druh však môže prechádzať spontánne, pretože takéto roztoče sa v ľudskej koži nerozmnožujú.
 4. V čistých ľuďoch, ktorí často užívajú vodné procedúry, vyvíja typ choroby s nízkym príznakom - svrab čistoty. Veľké množstvo parazitov sa umyje vodou a znaky sa "mazať".

Ako liečiť svrab?

Ak chcete zbaviť svrab, môžete použiť niekoľko opatrení:

 • Liečebná terapia.
 • Vykonávanie preventívnych opatrení všetkými ľuďmi, ktorí sa dostali do centra infekcie. Každý by mal vriec a žehliť svoje oblečenie a tiež používať prostriedky proti zabíjaniu (raz).
 • Počas liečby nemôžete zmeniť spodnú bielizeň a sprchovať. Toto všetko sa musí vykonať po skončení liečby.
 • Antifungálna látka sa trení do celého tela, okrem krku a hlavy. Všetky deti sú liečené, vrátane hlavy.
 • Liek sa má používať večer. Je lepšie nechať si umyť ruky, pretože obľúbeným biotopom pre parazitov sú interdigitálne priestory.

Terapia choroby v našej dobe sa nezmení do maratónu. Stáva sa to rýchlo a efektívne. Začnite ošetrenie sprchou. Je povinné aplikovať mydlo a špongiu na mechanické odstránenie časti parazitov a tiež uvoľniť vrstvu pokožky. To uľahčí prenikanie protizápalových liekov do pokožky. Ak sa pozoruje sekundárna pyodermia, je zakázané používanie vody.

Najlepšie lieky na kliešte:

Masti obsahujúce síru

10 minút musíte masť masť od svrabu do kože. Venujte zvláštnu pozornosť hlavným miestam lokalizácie vyrážky. Vyhoďte sa jedenkrát denne (vo večerných hodinách) po dobu piatich dní. Po ukončení kurzu sa umyte a zmeňte. Musíme sa pokúsiť nepoškodiť jemnú pokožku pohlavných orgánov, femorálnych a inguinálnych záhybov a oblasti sania.

Ak sa vyskytnú komplikácie vo forme pustulárnych vyrážok alebo vredov, musíme ich najprv liečiť. Pri ekzémoch sa používajú antihistaminiká a topické kortikosteroidy.

Sírové prípravky sú veľmi účinné, ale aj tie najlepšie lieky majú svoje nevýhody:

 1. vône;
 2. Dlhodobé používanie;
 3. Kontaminované spodné prádlo;
 4. Nie sú pridelené deťom.

Emulzia benzylbenzoátu

Používa sa na liečbu dospelých aj malých detí. Odporúča sa trieť do kože dva dni. Potom by mal pacient urobiť sprchu a vymeniť všetok bielizeň. Deti sú vtierané do hlavy (chlpatá časť), tvár. Musíme však dávať pozor, aby to nepoškodilo oko.

Ak sa na koži objavia nové kožné vyrážky a pacient je narušený nočným svrbením, je potrebné pokračovať v liečbe ešte o dva dni.

Účinná látka produkuje antiparazitárny účinok, má dobré absorpčné, anestetické vlastnosti. Výhoda lieku v jeho rýchlom pôsobení a nevýhoda - pri podráždení pokožky.

Peruánsky balzam

Pri výrobe sa používa rastlinná zelenina, ktorá obsahuje rovnaký benzylbenzoát, ale je prírodného pôvodu. Z vedľajších účinkov možno pozorovať ekzém, intoxikáciu obličiek.

crotamitonu

Má nielen vlastnosti proti poškriabaniu, ale tiež znižuje svrbenie. Napriek tomu však existujú prípady, kedy tento prostriedok nepomohol. Výhodou lieku je to, že sa dá aplikovať aj na kožu tváre dieťaťa.

Všeobecné pravidlá na liečbu svrabu

 • Antiparazitárne emulzie, pleťové vody, masti ošetrujú nielen lézie, ale všetky časti tela.
 • Je potrebné chrániť sliznice a oči pred liekmi, ktoré majú dráždivý účinok.
 • Počas liečby neprekračujte prípustné dávkovanie.
 • Počas liečby sa neodporúča používať iné kožné prípravky.
 • V prípade komplikovanej formy ochorenia sa najprv liečia ohniská infekcie antiseptikami alebo zmäkčujúcimi látkami.
 • Pri liečbe norského variantu ochorenia sa keratolytické činidlá okamžite používajú na čistenie pokožky od kôry.

Je dôležité, aby ste sa nepodieľali na samoliečbe, ale aby ste použili lekársku pomoc.

Funkcie a problémy

Niekedy liečba nevedie k menšiemu svrbeniu. Hlavné príčiny tejto choroby sú:

 1. Fyziologická precitlivenosť.
 2. Alergia k lieku.
 3. Nesprávna diagnóza.
 4. Nesprávna liečba alebo sekundárna invázia.
 5. Duševné príčiny sú akarofóbia alebo mánia parazitózy.
 6. Preskabiózne uzliny. Na ich liečbu sa používajú kortikoidy. Niekedy sa používajú chirurgické metódy.

Ľudové opravné prostriedky

Ak potrebujete rýchlo a efektívne zbaviť sa kliešťa, potom nie je nič lepšie ako liečivé antiparazitárne lieky. Je to jedinečné, je potrebné vyzdvihnúť vhodné pre prípad agenta, vzhľadom na dĺžku infekcie, vek, kontraindikácie. Ale s výrazným odmietnutím "chémie" sa môžete pokúsiť vyhnať parazit pomocou ľudových prostriedkov. Samozrejme, v tomto prípade budete musieť mať trpezlivosť, pretože proces liečby bude oneskorený. Doma môžete použiť:

 • Zmes smotany s loveckým práškom v pomere 3: 1. Zmes sa mieša na teplom mieste a mieša sa nepretržite po dobu dvoch hodín. Masť ošetruje celé telo. Po úplnom namočení opláchnite vodou.
 • Krém s kandidánom (2: 1). Produkt môžete použiť vo forme kompresií. V rovnakej dobe nie je bielizeň rozmaznaná. Táto masť je bez zápachu, čo pre niektorých pacientov nie je bezvýznamné.
 • Od staroveku sa svrab ošetril zahriatym bravčovým maslom, v ktorom sa pridával koreň elampánu a dechtu.

Ako zabrániť ochoreniu?

Aby sa zabránilo šíreniu choroby, mali by sa prijať určité opatrenia, aby sa zabránilo svrabom. Je potrebné:

 1. Po čase identifikujte ohniská ochorenia a súčasne liečte všetky infikované.
 2. Sledujte celé prostredie pacienta. Izolujte zdravých ľudí.
 3. Správne dezinfikujte spodnú bielizeň pacienta.
 4. Oblečenie, ktoré sa nedá vriec, sa môže liečiť antiparazitárnymi liekmi a dobre vetrané (minimálne 5 dní).
 5. Pri čistení miestnosti pacienta použite dezinfekčné prostriedky.
 6. Liečba by nemala byť spôsobená zánikom symptómov, ale ničením kliešťa.
 7. Buďte čistí a čistí.
 8. Pretože svrab môže byť prenášaný sexuálne, človek by nemal viesť k neporušenému spôsobu života. Najmä pre kontakt s cudzími ľuďmi.

Ak sa veľa STD môže uložiť s kondómom, potom sa nevzťahuje na svrab. Príčinou ochorenia sa prenáša akýkoľvek kontakt kože pacienta s kožou zdravého človeka.

Svrab: 3 hlavné príznaky, formy, symptómy a liečba

Kúra sa môže nakaziť akejkoľvek osoby, dokonca Chistyulya, hoci čisto ľudí ochorenie je iná: vyrážka prvky izolovali a jediným záujmom je svrbenie večer a v noci. Dnes o tom budeme hovoriť svrab - o tom, ako ju podozrievať a ako ju liečiť.

Príklady prípadov svrabu

Docentka oddelenia kožných a pohlavne prenosných chorôb Bieloruskej štátnej zdravotníckej univerzity (Minsk) Alexander Navrotsky opisuje niekoľko prípadov svrabu (výňatky z ambulantných kariet):

Jeho matka priniesla trojročnú dcéru navštíviť materskú školu pediatra. Dievča sa pred troma dňami v zápästí, medzery medzi prstami, dlane a tváre vyrážky, ktorá dieťa hrebene, zvlášť intenzívne večer po ľahu na spanie. Podľa matky sú ďalšie tri deti v detskej skupine znepokojené svrbením.

Mladý muž so sťažnosťou na svrbenie a vyrážku v oblasti predného povrchu brucha, bokov a genitálií sa obrátil na lekára-dermatológ. Choroba je spojená s potravinovou alergiou alebo kúpanie v znečistenom rybníku počas výletu, z ktorého sa vrátil pred približne 10 dňami. Jeho priateľka má podobnú symptomatológiu, ktorá sa objavila ešte skôr. Vo vyššie uvedenej oblasti má pacient niekoľko nodulárnych prvkov, väčšinou pokrytých tmavohnedými kôrkami. V oblasti suprapubic a na pravom stehne sú pustulové prvky.

Roztoč svrab

Svrab je nákazlivé parazitárne ochorenie kože spôsobené zubatý roztoč (Sarcoptes scabiei, sarkOptes scabiEi). Starý názov kliešťa - kožovitý pruritus.

Roztoč roztoče v koži pod elektrónovým mikroskopom.

Samica roztoče je väčšia ako samica a má rozmery od 0,3 do 0,4? 0,25-0,38 mm, spôsobuje poškodenie pokožky na koži na hranici nadržaný a zrnitá vrstva epidermis a tam umiestni vajíčka. Z vajec za 2-3 dni larvové šupky, ktoré po 1,5-2 týždňoch prechádzajú na dospelé kliešte a žijú 1-2 mesiace. Roztoč môže byť je nákazlivé v ktoromkoľvek štádiu jeho vývoj. Odhaduje sa, že za priaznivých podmienok 1 žena za 3 mesiace dokáže dať život šiestim generáciám kliešťov vo výške 150 miliónov jedincov.

Vrstvy kože. Roztoč roztoče robí zdvihy na okraji hornej a zrnité vrstvy epidermis.

Roztoč roztočov pod ľahkým (konvenčným) mikroskopom.

V roztočoch roztoče nízka stabilita do životného prostredia. V suchých a horúcich podmienkach roztoči rýchlo zomrie (60 ° C - 1 hodina, vlhkosť pod 35% - za deň). V miestnosti stačí čakať 5 dní na úplnú smrť roztočov. Táto funkcia je užitočná pri dezinfekcii pri liečbe svrabu.

Zvláštnosť patogenézy svrabu

Patogenéza je sled patologických (bolestivých) zmien v tele s akoukoľvek chorobou alebo syndrómom.

Pokiaľ ide o svrab, je potrebné dôsledne asimilovať, že všetky jeho prejavy (svrbenie, vyrážka) sú v dôsledku alergie na roztoči, jeho kousnutiach a produktoch životne dôležitej činnosti (sliny, vajíčka, exkrementy). Po pochopení tejto skutočnosti je ľahké pochopiť iné znaky svrabu:

 • inkubačná doba je priemerne 1-2 týždne (až 6 týždňov). Táto doba je potrebná pre roztoče, aby sa naučili nové miesto pobytu a imunitný systém - začať reagovať na roztoče a ich odpad. Čím viac kliešťov zasiahne kožu na začiatku, tým kratšia doba inkubácie.
 • keď sa infekcia opakuje, reakcia na patogén sa objaví počas niekoľko hodín. Hoci neexistuje imunita voči svrabom, opätovné lov je ťažšie, a v tomto prípade je na koži zistený menší počet svrabov.
 • závažnosť vyrážky závisí len od počtu klíšťat v koži, ale je spôsobená závažnosti alergickej reakcie na produkty svojej životne dôležitej činnosti.

V dôsledku vážneho svrbenia a častého poškriabania je to možné bakteriálnej infekcie (napríklad stafylokoka), čo spôsobuje, že kožná vyrážka sa stáva rôznorodejšou, vrátane pustúl.

Zdroj obrázku: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Roztoči sú neaktívni ráno a popoludní. Ženské kliešte, žijúce maximálne 4-6 týždňov, vo večerných hodinách a v noci rýchlosťou 2-3 mm denne v epidermis svrbenie, v ktorom denne obsahuje 2 - 4 vajec. Muži tvoria krátke bočné vetvy vo svrab žien. Klíčky rozpúšťajú keratín pokožky pomocou špeciálnych proteolytických enzýmov obsiahnutých v slinách a pridávajú sa do vytvoreného lyzátu (roztoku). V noci (zatiaľ čo majiteľ spí) sa roztoče dostanú na povrch kože na párenie a rozvoj nových území. Na povrchu teplej pokožky sa kliešte pohybujú skôr rýchlo - rýchlosťou 25 mm / min. Je jasné, že je ľahšie získať svrab v noci v spoločnej posteli.

Klinické formy svrabu

 1. typické,
 2. komplikované pyodermou (pustuly),
 3. svrab čistých,
 4. Nodulárna svrab (závratná lymfoplázia),
 5. Nórska svrab,
 6. pseudotypový (pseudosarctopus).

TYPICKÁ FORMA. Nie je potrebné sa pokúšať zapamätať si všetko, čo je napísané nižšie, a odkazuje sa na typickú formu svrabu - ďalej sa venujem osobitne dôležitým bodom diagnostiky.

Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Involute - vo fáze opačného vývoja, starnutia.
Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Typická forma je charakterizovaná svrbenie, typická vyrážka a prítomnosť svrbenia. Avšak, tam je svrab a bez ťahov, takže nedostatok pohybov zatiaľ nepreukazuje absenciu svrabu. Nesmrteľný priechod Má spletený tvar a pozostáva z niekoľkých segmentov, ktoré sa nazývajú denný prvok zdvihu. Zadná časť kurzu sa postupne odlupuje. Samotný kurz sa skladá z 4-7 denných prvkov s celkovou dĺžkou 5-8 mm. Typicky, tieto pohyby vyzerajú ako šedé rovné alebo kľukaté poškriabaniu 1-10 mm dlhé, na ktorého konci, ktorý je transparentný bublina, prostredníctvom ktorého rayed tma (niekedy napísané, že biely) bodu - telo kliešťa. Drsné mŕtvice sú viditeľné na kožných plochách s tenkou stratum corneum epidermis:

 • medzi prstami,
 • bočné plochy prstov,
 • kĺby zápästia a lakťov,
 • prsné žľazy (najmä obvod bradaviek),
 • dolné brucho,
 • predkožkový a glansový penis atď.

Vyrážka so svrabom

Typická vyrážka keď je svrab predstavovaný malými erytematóznymi papuliami (červené uzly), ktoré môžu byť rozptýlené alebo viacnásobné, zlúčené. V priebehu času sa papuly (uzliny) stávajú vezikulami (bubliny) sa otvárajú s tvorbou krvavých alebo hnisavých kôr. Hnojivé kôry sú výsledkom pripojenia sekundárnej bakteriálnej infekcie.

COMPLICATED SCIENTIST (u 50% pacientov). Svrab môže byť komplikovaný, napríklad, dermatitída (mechanické poškriabanie kože na pozadí alergického zápalu) alebo pyoderma (hnisavé kožné lézie s pyogenickými koky - stafylokokmi a streptokokmi).

čistota svrab svrab = "anonymných": to je možné, ak je človek pravidelne čistiť a to je v poriadku, aby imunitu. Charakteristické jednorazové vyrážky a silné svrbenie večer a noci.

NODULÁRNA (NODULÁRNA) SCIOTCH = ZNAČNÁ LYMFOPLÁZIA. Vyjadruje sa vo forme niekoľko svrbivých okrúhlych uzlín (tesnenia) s priemerom 2 - 20 mm v červenej, ružovej alebo hnedej. Na povrchu nových uzlín sa môže zistiť svrbenie. Charakteristická lokalizácia:

 • skrutka a inguinálne a scrotalové záhyby,
 • penis,
 • vnútorné stehná a zadok,
 • axilárne záhyby,
 • okolo konečníka,
 • sacie hrnčeky.

Uzly sú zvyčajne málo. Niekedy sú jediným diagnostickým znakom svrabu.

Tieto uzly sú spôsobené nadmernú reakciu imunitného systému na kliešťoch a ich produktoch životne dôležitých aktivít. Tesnenia sú proliferáciu lymfatického tkaniva v koži a obsahujú lymfocyty (jedna z odrôd leukocytov). Uzliny a svrbenie v závratnej lymfoplázii môžu pretrvávať niekoľko týždňov a dokonca mesiacov aj po kvalitnej liečbe. Podľa nedávnych štúdií je zdrojom alergénov v takýchto prípadoch živé neoplodnené ženské roztoče roztoče, Neklaďte vajcia a nevytvárajte otvory v streche priechodov, čo obmedzuje prístup lieku z povrchu kože. Ak si spomínam, že roztoče žijú až 4-6 týždňov, je jasné, prečo pacienti môžu po liečbe svrabom dlho po svrbení. Charakteristiky liečby závratnej lymfoplázie, pozri nižšie.

NÓRSKY VEDEC. Táto forma je najrýchlejšia a názov je, pretože to bolo prvýkrát popísané v Nórsku pred sto rokmi a polami u pacientov s malomocenstvom (malomocenství). Vyskytuje sa u pacientov, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nemajú svrbenie, hoci polovica pacientov má svrbenie. Príčiny nórskych svrabov sú rozdelené do niekoľkých skupín:

 1. chýbajúce svrbenie spôsobené imunodeficiencie, keď je imunitný systém tak slabý, že roztoče nie sú schopné spôsobiť významnú alergickú reakciu. Pozoruje sa pri AIDS, podvýžive, tuberkulóze, pri liečbe glukokortikosteroidov, cytostatik atď.
 2. chýbajúce svrbenie spôsobené poruchy nervovej citlivosti koža (polyneuropatia, malomocenstvo, syringomyelia - tvorba dutín v mieche atď.);
 3. keď pacienti chcú, ale nemôže svrbieť (paralýza, myopatia atď.);
 4. zvyšok - dedičná predispozícia (nie sú vyššie uvedené dôvody).

S nórskymi svrabmi koža sa zväčšuje a zhrubne. ovplyvnený aj pleť na tvári, vlasy a nechty, čo sa nestane u dospelých s typickou formou svrabu. Pre nórsky svrab je typické množstvo vyrážok, ale častejšie je hrubé špinavé žlté kôrky až do hrúbky 2-3 cm, ktoré vo forme plášťa pokrývajú veľké plochy kože. V dolných vrstvách kôry sú krútené priechody. Pri odstraňovaní kôrok je vystavená rozsiahla erózna erózia. Keď sa klince nórskych svraštia zahustia, uvoľnia sa, ľahko sa zlomia (to pripomína onychomykóza - hubu nechtov) a vlasy sa stávajú matné. Od pacienta je kyslá zápach.

Nórska svrab je iná mimoriadne vysoká infekčnosť. Na telo pacienta môže byť až milión svrab, zatiaľ čo v typickej forme sú zvyčajne iba 15 jedincov.

Pseudoestetika (pseudosarkóza) je spôsobená zubaté roztoče veľkých zvierat, častejšie psy. Na človeka sa tieto roztoče nerozmnožujú a ostatní ľudia nie sú prevedení. Psedočská sa vyskytuje oveľa rýchlejšie (po niekoľkých hodinách po infekcii) a nachádza sa na miestach kontaktu so zvieraťom (častejšie v otvorených oblastiach tela). Liečba je zvyčajne nie je potrebné.

Známky svrabu

Obrátime sa na tri hlavné príznaky svrabu.

1) Svrbenie večer a noci. Toto označenie je spôsobené životným cyklom roztoče svrab, ktorý je najaktívnejší večer a večer.

2) Typické miesta vyrážok.

Napriek tomu, že v čistých ľuďoch sú erupcie zriedkavé, prvky vyrážky sa nakoniec rozšírili na typické miesta, ktoré potrebujete vedieť. Vzhľad vyrážky je menej dôležitý, pretože vyrážka sa líši od polymorfizmu (odroda).

Typické miesta vyrážky keď sa svrab (podľa analýzy 1105 KKVD kariet v Minsku):

 • takmer všetky interdigitálne priestory a bočné plochy prstov,
 • v 50% - oblasť zápästia,
 • 50% mužov má pohlavné orgány,
 • 25% má nohy,
 • 20% - kufor,
 • v 17% - ruky a nohy (okrem rúk a nôh),
 • 10% žien má mliečne žľazy.

Typická vyrážka pre svrab

A tiež: ohybové záhyby predlaktia a ramien, zadky, boky a popliteálne dutiny.

Tak, svrab bez zapojenia rúk sú zriedkavé. Takéto svrab je možné, ak je pacient čistý a roztoč sa nerozšíril do rúk (napríklad počas sexuálnej cesty infekcie). Môžete vykonať iný záver, potvrdený praxou: dermatológovia zriedka vystaviť diagnózu svrab na začiatku ochorenia (v prípade, že rúk a zápästia, kefa nie je poškriabaný), odpísanie svrbenie (napríklad v oblasti nôh) pre alergie alebo bodnutí hmyzom. A až po opakovaných apeloch na svrbivého pacienta, keď sa zasiahne väčšina typických miest, je možné podozriť svrab, nasmerovať pacienta na analýzu a dať správnu diagnózu.

3) Skupinová povaha svrbenia.

Ak sa iní členovia rodiny začali škrábávať večer a večer, je načase, aby sa dermatológ vyškrábal.

Porovnanie vyrážky s kúskami bĺch a svrabom

Spôsoby infekcie svrabom

Svrab vysielaný na dlhodobý priamy kontakt s pokožkou, takže najjednoduchší spôsob je zachytiť v posteli v noci. Deti sa často nakazia, keď spia na rovnakej posteli s chorými rodičmi. Je to spôsobené biologickými vlastnosťami kliešťa:

 • svrab roztoč je aktívny večer a v noci,
 • na prenikanie kožných roztočov potrebujete asi 30 minút,
 • vo vonkajšom prostredí roztoč rýchlo zomrie (pri teplote 21 ° C a vlhkosti 40-80% po 24-36 hodinách) a aktivita stráca ešte skôr.

Infekcia v tíme možná s priamymi kontaktmi (rozruch, časté a silné ruky, kontaktné športy atď.). Infekcia prostredníctvom výrobkov pre domácnosť je teraz zvažovaná nepravdepodobný. Známe skúsenosti, ktoré sa uskutočnili v roku 1940 vo Veľkej Británii pod vedením Mellanbyho. Z 272 pokusov infikovať dobrovoľníkov, ktorí šli do postele, s ktorými boli vychovaní iba pacienti s ťažkou svrabou, len 4 pokusy viedli k tejto chorobe.

Klinická forma choroby je tiež dôležitá. Ak je typický tvar na koži pacienta asi 15 roztočov Nórsky formulár svrab - niekoľko stotisíc (až milión). Vzácny a neobvyklý vzhľad pacientov s nórskymi svrabu (hrubé špinavé-žltá kôra, vlasové a nechtové infekcie, častá neprítomnosť svrbenie) vedú k tomu, že diagnóza je založená len vtedy, keď začnú poškriabaniu okolo.

Na klinike kožných a pohlavne prenosných chorôb Bieloruskej štátnej lekárskej univerzity sa analyzovalo viac ako tisíc lekárskych záznamov pacientov liečených na svrab v mestskom dermatologickom dispenzárskom meste Minsk. Ukázalo sa to 80% prípadov sú mladí ľudia mladší ako 29 rokov. Jeden z piatich je dieťa. 80-85% - prípady v rodine a pacienti z organizovaných skupín tvoria až 20%.

Funkcia svrabu u detí

U detí v prvých 6 mesiacoch života vyzerá svrab žihľavka (preťaženie pľuzgierov, ako pri popáleninách). Všeobecne sa klinický obraz podobá mokrý ekzém, nepodliehajú obvyklému ošetreniu. U detí mladších ako 3 roky sú medzigitálne miesta a bočné povrchy prstov Zriedkavé. Niekedy sa môžu dostať aj malé deti nechty dosky, ktoré sa zahustia, uvoľnite vzhľad trhlín.

Vyrážka u dieťaťa so svrabom

Je charakteristické, že všetky deti sú postihnuté ALL skin telo, dokonca aj tvár a pokožku hlavy, čo sa nedeje u dospelých (respektíve, pri liečbe svrabových detí treba tiež zvládnuť tvár a hlavu a dospelých - nie). Na liečbu detí, menej (polovica) koncentrácie účinnej zložky. Použitie liekov s "dojčenskou" koncentráciou na liečbu dospelých je chyba a je jedným z dôvodov neúčinnosti liečby.

Potvrdenie diagnózy

To stačí objaviť svrbenie, Avšak nie sú všade a vôbec nie. Scarborrowing sa ľahšie deteguje pomocou farbenia kože jódová tinktúra - pohyby sa stávajú viditeľnými vo forme hnedých pásikov na pozadí farbenej svetlohnedej kože. Najpokročilejšia technológia - videodermatoskop s nárastom 600-krát, čo umožňuje detekovať svrbenie v takmer všetkých prípadoch.

Zvýšenie o 10 a 3 krát.
Foto zdroj: ukrajinský denník dermatológie, venereológia, kozmetológia, č. 4 (47), 2012.

Najčastejšou metódou potvrdenia pre rýchlu diagnostiku svrabu je štepenie pomocou 40% kyseliny mliečnej. Kyselina mliečna dobre uvoľňuje stratum corneum epidermis, nedráždi pokožku, zabraňuje tvorbe hnojenia a rozsypaniu materiálu počas oškrabávania. Na prvok svrbenia sa aplikuje kvapka 40% kyseliny mliečnej (mŕtvica, uzlík atď.). Po 5 minútach sa uvoľnená epidermis odštiepi až do vzniku kapilárnej krvi. Materiál sa prenesie do šmýkačky v kvapke kyseliny mliečnej, potiahnutej krycou vrstvou a mikroskopicky.

Ďalšia metóda je rozšírená extrakcia kliešťa s ihlou nasleduje mikroskopia.

Liečba svrabu

Tam je veľa liekov na liečbu svrabu. Spôsoby liečby sa líšia v cene kurzu a počte ošetrení kože - od 2 do 5 až 7 počas kurzu. Pre dospelých, v priemere, 50 ml prípravku na jedno ošetrenie pleť. Poviem vám o najznámejších liekoch:

1) BENZYL BENZOATE vo forme emulzie a masti (20% pre dospelých a 10% pre deti): toto je najpopulárnejší prípravok na liečbu svrabov v Rusku a Bielorusku. Je dobre absorbovaný, nezanecháva stopy na bielizni. Je to lacné (1 euro - 150 ml, dosť na 3 procedúry).

Na liečbu, 2 procedúr (druhý - 4. deň). Prvý deň vo večerných hodinách (každé liečenie svrabom by malo začať len vo večerných hodinách!) najskôr umyté pod sprchou s mydlom a žinenkou. Premýva mechanicky odstraňuje kliešte z povrchu kože a uvoľňuje pokožku, čo uľahčuje prenikanie antiskabioznyh (antiscabietic) prostriedky. Po umytí s holými rukami starostlivo trie emulziu alebo masť benzylbenzoátu v tele, s výnimkou hlavy a tváre u dospelých. Keď koža vyschne, môžete ísť spať (ruky musia byť tiež manipulované). Po 10-12 hodinách po ošetrení sa môžete umyť pod sprchou (prípravok má špecifickú vôňu), aj keď je efektívnejšie, aby sa neperil. Vymeňte (dezinfikujte) bielizeň a posteľnú bielizeň - ak je to potrebné.

4. deň spracovanie sa opakuje. To je potrebné zničiť všetky nové kliešte, ktoré sa vyliahli z vajíčok za tri dni, pretože benzylbenzoát nefunguje na vajciach roztočov. Po 12 hodinách po ošetrení umyte mydlom a žinenkou, vždy vymeňte posteľnú bielizeň a oblečenie.

2) PERMETRIN (krém, masť, pleťová voda, sprej): vysoko účinné a najpopulárnejšie liečivo na západe. 5% krém s permethrinom sa používa častejšie. 2 ošetrenia. Je to o niečo drahšie ako benzylbenzoát. Pretože permethrín (v nižšej koncentrácii) sa tiež používa na liečbu hlava a vši vši (vši), potom je potrebné zvoliť liečivo s permetrínom na liečbu svrabu berúc do úvahy údaje v balení k lieku.

3) SPREGAL: drahá francúzska droga vo forme aerosólu, čo stačí na 3 procedúry. Obsahuje neurotoxický účinok na roztoče jedov: esdepalletrin (esbiol) a piperonyl butoxid. Je vhodný pri aplikácii, nezanecháva stopy takmer bez zápachu, ale nedá sa inhalovať a liečiť spragalem je niekoľkonásobne drahší, než akýmkoľvek iným spôsobom.

Hoci ručné uvádza, že Spregal sa vzťahujú aj na roztoče vajcia (na rozdiel od iných protivokleschevye liekov), a preto je úplne jedno ošetrenie tela, veľa dermatológov, aby sa zabránilo opakovaniu svrabu sa odporúča vykonávať štandardné dvoch-time ošetrenie pleti v intervale 3 dní. Tiež odporúčam dvojité spracovanie.

Ďalšie metódy liečenia svrabu sa používajú menej často:

 • Demjanovičova metóda (60% hydrosulfit sodný a 6% kyselina chlorovodíková): účinná, ale každá liečba trvá asi hodinu. Docela dlho.
 • jednoduchá sírová masť (dospelí 20-33%): denne po dobu 5 až 7 dní. Prostriedky dokázané, ale existuje niekoľko nedostatkov. Masť má ostrý zápach, je založená na vazelína, ktorá nie je absorbovaná, nechutná na dotyk a špinavú bielizeň. Toto je veľmi málo ľudí. Na západe sa už nepoužíva sírová masť.
 • existujú iné, menej známe spôsoby liečby.


Zásady liečby svrabu:

 • Všetci pacienti s rovnakou epidémiou. krb sa musí liečiť zároveň.
 • Vyčistite výrobok s holými rukami, pretože ruky sú najčastejšie postihnuté svrabom.
 • Vyrežte nechty: pod nimi, v dôsledku poškriabaniu, môžu byť vajíčka kliešťov.
 • Pamätajte na to dezinfekcia odevov a odevov: Tick spoľahlivo zabitý varu po dobu 5-10 minút v roztoku sódy alebo pracieho prášku, môže ešte vyžehliť oblečenie s horúcim železom, ale pre lenivé je veľmi jednoduchý spôsob: bielizeň sa odstráni a 5 dní je zabalená v plastovom vrecku alebo visieť vonku. Po 5 dňoch sa oblečenie považuje za dezinfikovanú, pretože hladové kliešte neprežijú tak dlho.

Upozorňujeme, že je potrebné manipulujte so všetkými tkaninami, oblečenie, ktoré je v kontakte s telom - oblečenie a posteľná bielizeň. Ak nechcete odkladať posteľnú bielizeň, urobte si dobrú prechádzku po plechu, obliečku na vankúše a pokrývku na pokrývku papiera. Ak dôjde k nedostatočnej dezinfekcii, zvyšné roztoče vás môžu opäť infikovať.

 • Liečba zložitých svrabov je lepšie vykonať masť benzylbenzoátu alebo spregalem.
 • Nórska svrabka je liečená v nemocnici.

 • Charakteristiky liečby závratnej lymfoplázie (nodulárna svrab): pretože zdrojom alergénov sú živé žijúce uzly neoplodnené samice svrbenie roztoče, pri ukladaní postskabioznaya svrbenia do týždňa (čas potrebný pre exfoliáciu rohovitej vrstvy pokožky s činidlom) proti zaobchádzaniu antihistaminiká drog (Fenkarol, loratadín, fexofenadín a iné) a masti s glukokortikoidmi (hydrokortizon a ďalšie) preliečenie proti malígnym liekom. výhodnejšie Spregal, ktoré majú neurotoxický účinok. Pred spracovaním je potrebné úplne umyť mydlom, hlavne rukami a nohami. Potreba opätovného liečenia nie je spôsobená rezistenciou na liek, ale životnou aktivitou mladých neoplodnených žien.

  Po úplnom ošetrení svrabu sa svrbenie zvyčajne netrvá dlhšie ako týždeň a postupne klesá. Po 2 týždňoch po ukončení liečby dermatológ uskutoční kontrolu vyliečenia. Ak sa po liečbe vyskytne svrbenie, nepočúvajte na začatie nového liečebného cyklu s protizápalovými liekmi. Po niekoľkých aplikáciách môžu tieto lieky spôsobiť kontaktná dermatitída, sprevádzané svrbením, čo sa zvýši, ak sa pokračuje v liečbe "za záruku". Svrbenie s kontaktnou dermatitídou sa ľahko zamieňa so svrbením, keď je svrab. Tento problém je podrobnejšie opísaný tu: http://retinoids.ru/benzil2.html

  Po prvej liečbe anti-maltratáciou sa pacient stáva v epidémii menej nebezpečný, pretože veľmi nákazlivé štádiá roztoče svrabu už zomreli.

  Bol tento materiál užitočný? Zdieľať tento odkaz:

  poznámky 11 k poznámke "Scabies: 3 hlavné príznaky, formy, príznaky a liečba"

  23. novembra 2014 v 03:11

  Existuje takzvaný "filariasis scabies", Čo je jeden z príznakov onchocerciázy. Onchocerciasis - tropická parazitárne ochorenie spôsobené niťovitých (2-5 cm od 0,2-0,4 mm) parazitickými červami - filariální druh Onkotserka (latinsky Filu. - závit). Tieto červy parazitujú pod kožou (v podkožnom tukovom tkanive) a môžu vstúpiť do prednej komory oka. Onchocerciasis sa prenáša na midges, iba trpia ľudia. Onchocerciáza je bežná v strednej a východnej Afriky, ako aj v strednej a južnej Amerike (Mexiko, Venezuela, Kolumbia, Brazília), ako aj v Jemene. Inkubačná doba je v priemere približne 1 rok alebo menej.

  Svrbenie kože je skorým príznakom onchocerkózy a je spôsobené narodením a prelínaním mladých lariev - mikrofiltrií. Svrbenie je rôznej intenzity (niekedy veľmi silné), kontinuálne alebo prerušované, často na stehnách a dolné končatiny, ruky, chrbát, zadok, a niekedy aj celé telo. Svrbenie sa objavuje a zosilňuje vo večerných a nočných hodinách, takže sa nazýva filariasis scabies. V oblasti pruritu sa vyskytuje polymorfná erytematózna papulózna vyrážka (tj vyrážka s súčasne odlišnými prvkami - škvrny a uzliny). Teplota tela sa môže zvýšiť na 38-39 ° C. Časom sa koža stáva citrónovou kôrou (podobne ako koža slona alebo jašterice).

  Ak máte obavy o pretrvávajúce svrbenie a vy ste bol v týchto krajinách pred niekoľkými mesiacmi (asi pred rokom), sa vzťahujú k infekčným chorobám eliminovať Onchocerciasis.

  21. októbra 2015 o 12:58

  Môže zvieratá infikovať svrab?

  Autorova odpoveď:

  Zvieratá majú roztoče, ale keď idú na človeka, čoskoro zomrú. Svrbenie, spôsobené uhryznutím klinov zvierat, prechádza samo od seba.

  16. decembra 2015 o 16:31

  Môže človek nakaziť zviera svrabom? Zviera sa stane nosičom svrabu?

  Autorova odpoveď:

  Nie, iba muži trpia svrabom. Zvieratá majú svoje svrabstvo, ale na dlhom čase nežijú na človeku, nevykonávajú pohyby ani nekladú vajcia. Liečba sa nevyžaduje.

  24. februára 2016 o 22:08

  Môže človek po ochorení po nejakom čase znovu ochorieť svrabom?

  Autorova odpoveď:

  Áno, samozrejme. Imunity na svrab nie je tvorený, môžete sa chorý mnohokrát, ak je zdroj infekcie.

  12. októbra 2016 o 21:00

  Môžete získať svrab na verejnom mieste? Napríklad, ak pacient sedel na gauči a potom I. Môžu sa roztoči plazúť inej osobe, ak nebol žiadny kontakt? Napríklad z postele do postele na oddelení?

  Autorova odpoveď:

  Na verejnom mieste sa teoreticky infikujete, ale v praxi je to zriedkavé (najmä pri dodržiavaní pravidiel osobnej hygieny). Je ľahšie sa nakaziť, ak ležíte bez oblečenia v posteli pacienta alebo používate jeho spodné prádlo.

  11. novembra 2016 o 21:36

  Ako liečiť svrab s dojčiacou matkou, ak sú lieky kontraindikované?

  Autorova odpoveď:

  Na zahraničných webových stránkach Na liečbu svrabu počas laktácie (dojčenie) sa odporúča Permethrin vo forme tekutého, gélu alebo vo vode rozpustného krému. Permethrin sa mierne absorbuje z povrchu pokožky (menej ako 2%) a rýchlo sa metabolizuje v tele. Masť sa neodporúča, pretože dieťa môže počas kŕmenia prehltnúť veľké množstvo minerálnych parafínov.

  15. november 2016 o 13:01

  Môže sa mačka nakaziť od osoby?

  Autorova odpoveď:

  Klíšťata zvierat a ľudí sa nemôžu rozmnožovať na hostiteľovi iného druhu, takže migrované kliešte zomrú za pár dní na vlastnú päsť.

  22. novembra 2016 o 09:54

  Či svrab nedokáže vyrážať? Keď sa matka a dieťa ochorejú súčasne, ale to nie je svrbenie a je vyrážka.

  Autorova odpoveď:

  Svrab nie je viditeľný len vo veľmi zriedkavých prípadoch, keď je imunita nula a alergická reakcia jednoducho chýba. Musíte sa ukázať k dermatológovi, určite máte nejakú inú chorobu.

  2. februára 2017 v 05:48

  U dieťaťa 3 mesiace. svrab. Je to kontraindikácia pre rutinné očkovanie a je možné liečiť dieťa - permetrín alebo lepšie spragal?

  Autorova odpoveď:

  Striktívna kontraindikácia nie je, ale pri injekcii dochádza k poškodeniu kože a musí sa liečiť proti svrabom. Konečné rozhodnutie by malo urobiť pediatr.

  Permetrická masť sa nepoužíva u detí mladších ako 3 roky, preto používajte Spregal. Predbežne si pozorne prečítajte pokyny pre prípravok.

  15. augusta 2017 o 23:08

  1. Je spragal účinným liekom pre dospelých, pretože sa dá použiť aj vo veku 3 mesiacov?
  2. Koľko spagale je "neškodné" iné prostriedky?
  3. Ak má majster svrab diabetes mellitus, čo môže byť liečený takými liekmi, ako je benzylbenzoát a hormonálne masti?

  Autorova odpoveď:

  1. Je účinný.
  2. Je to novšia a drahšia droga. Podľa výskumu je to úplne bezpečné aj pre deti.
  3. Z glukokortikoidných hormónov môže zvýšiť hladinu cukru, ale z vonkajšej aplikácie masti na obmedzený povrch je nepravdepodobné. Takže nič, myslím. V každom prípade pokyny k lieku naznačujú známe nebezpečné kombinácie liekov.

  13. mája 2018 o 23:01

  Môže sa svrab, objaviť v slabín, kolená a nohy po holení intímne zóny.

  Autorova odpoveď:

  Po holení nie je žiadna svrab, ale podráždenie z holiaceho strojčeka a použitého krému alebo peny. Toto sa nazýva kontaktná dermatitída. Musí prejsť nezávisle jeden deň alebo dva. Ak tomu tak nie je, ale zhoršuje sa, musíte prejsť k dermatológovi.

  Napíšte svoj komentár:

  © Blog lekára prvej pomoci, 2007 - 2017. Ochrana osobných údajov.
  Powered by WordPress. Návrh z Cordoba (so zmenami).