Hlavná

Dermatitída

Akné v nasolabiálnom trojuholníku

Rôzne patogénne prvky narušujú veľa ľudí a príčiny ich výskytu sa môžu líšiť. Vyskytujú sa na ľubovoľnej časti tela, ale najčastejšie sú takéto formácie umiestnené na povrchu tváre v rôznych oblastiach. Niekedy je v nasolabiálnom trojuholníku pupienok, čo si vyžaduje osobitnú pozornosť a správny prístup k odstráneniu takéhoto problému.

Príčiny akné v nasolabiálnom trojuholníku

Faktory, ktoré vedú k výskytu takýchto prvkov v nasolabiálnom trojuholníku, sú veľa. Adolescenti spravidla trpia takýmto problémom v dôsledku aktívnej hormonálnej úpravy v tele, pretože akné sa objavuje na rôznych miestach tváre a časti tela.

Ak sa pupen v tejto oblasti objaví u dospelého, zvyčajne to naznačuje prítomnosť akéhokoľvek poruchy alebo choroby v tele. Najčastejšie sa objavuje akné v nasolabiálnom trojuholníku:

 • Ak je v tele prítomný herpes vírus. V tomto prípade sa vyrážky v tejto oblasti tváre vyskytujú takmer vždy, keď sa úroveň imunity znižuje. Kvôli vírusu herpesu môže byť pupienok jediný, s vodnatým obsahom, alebo môže to byť celá skupina podobných prvkov. V tomto prípade je potrebné vymenovať správnu farmakoterapiu, ktorá umožňuje zničenie vírusu.
 • Pri neustálom porušovaní základných pravidiel osobnej hygieny sa vo vnútornej časti nosných záhypov objavujú pupienky. V tej istej oblasti sa vyrážky môžu vyskytnúť aj pri častom a neoprávnenom použití nazálnych kvapiek, ktoré majú vazokonstriktívny účinok. Pri odstraňovaní takýchto patogénnych prvkov existuje vysoké riziko infekcie.
 • Ak nie je dodržaná správna výživa. Spotreba ľubovoľného výrobku má určitý účinok na telo a prináša do neho určitý súbor látok, ktoré sú užitočné aj škodlivé. Niektoré produkty vytvárajú vážny tlak na imunitný systém a niektoré vnútorné orgány, čím oslabujú svoje funkcie, čo sa často prejavuje v koži. Spotreba nakladaných i slaných jedál, údenín, sladkého pečiva a cukroviniek, alkoholických i sýtené nápoje, rôzne rýchleho občerstvenia vedie k znečisteniu tela a tvorbe akné na všetkých častiach tela.
 • S častým stresom sa objavuje aj akné, vrátane nasolabiálneho trojuholníka.
 • S alergickou reakciou, napríklad na tkanivách vreckoviek, jednorazových obrúskov alebo kozmetických prípravkoch.
 • Pri používaní niektorých liekov, napríklad perorálnej hormonálnej antikoncepcie alebo antibiotík.

Často príčinou akné v nasolabiálnom trojuholníku sú ochorenia tráviaceho systému alebo narušenie endokrinného systému.

Liečba akné

Je dôležité mať na pamäti, že stlačenie pupienka v nasolabiálnom trojuholníku je zakázané! Mnohí lekári nazývajú túto zónu na tvári "trojuholník smrti", a to nie je náhodná. Tu sa prekladá veľa krvných ciev, ako žilová, tak arteriálna, zatiaľ čo žily v oblasti nosolabiálneho trojuholníka nemajú ventily. Stláčanie pupienkov v tejto oblasti by mohlo dôjsť k poškodeniu plavidla a akákoľvek infekcie priamo do krvného riečišťa, prostredníctvom ktorej môžu patogény dostať do rôznych orgánov, vrátane mozgu, čo spôsobuje smrtiace infekcie.

Preto predtým, ako vytláčate pupienok do nasolabiálneho trojuholníka, musíte starostlivo premyslieť možné dôsledky. Takéto patogénne elementy potrebujú správnu liečbu použitím rôznych prostriedkov. Ale pred začiatkom liečby by ste mali navštíviť lekára a určiť príčinu akné, pretože liečba by mala byť primeraná a odôvodnená.

Tradičná medicína

Tradičné metódy liečby vám umožňujú zbaviť sa akné na rôznych častiach tela a nasolabiálny trojuholník nie je výnimkou. Súčasne boli techniky ľudových liečiteľov testované už desaťročia, majú dostatočnú účinnosť a sú bezpečnejšie ako prostriedky liečebnej terapie, ktoré sú založené na chemických zložkách.

Metódy a recepty tradičnej medicíny sú založené na použití prírodných zložiek, ktoré nespôsobujú negatívnu reakciu v ľudskom tele a nevytvárajú vedľajšie účinky. Zvyčajne kontraindikáciou používania takýchto liekov je iba neznášanlivosť niektorých zložiek, čo je absolútne individuálny faktor.

Najefektívnejším spôsobom liečenia akné v oblasti nosolabiálneho trojuholníka možno nazvať:

 • Vodná infúzia liečivých rastlín, najmä ľubovník bodkovaný, kandidátové alebo nechtové kvety. Sušená tráva v množstve 1 lyžice je potrebné nalejte do vriacej vody (1 šálka), položte na pomalý oheň a zohrievajte 15 minút, potom trvajte pod vekom, kým sa úplne nevychladne. Po filtrácii môže byť táto infúzia použitá na obklady alebo pleťové vody.
 • Odvar z nechtových kvetov a elecampane. Sušené surové zmesi v rovnakých častiach, vezmite 1 lyžičku zmesi a nalejte pohár vriacej vody, pokryte nádobu teplou uterák a nechajte až do okamihu chladenia. Na použitie v krémoch sa odporúča hotová infúzia.
 • Náprava založená na odvar z listov brezy. Na prípravu lieku by mala brať lyžicu sušených a práškových listov brezy, pridajte pohár čistej vody, umiestniť nádobu na oheň rýchlo upraví na začiatku varu, potom dusíme na miernom ohni po dobu 10 minút a zmes sa pod vekom opustiť až do vychladnutia. Pripravený na infúziu extraktu, pridajte k nemu 100 ml prírodnej čerstvej brezovej šťavy a lyžicu medu, dôkladne premiešajte a nechajte na hodinu. Vezmite si takú drogu, ktorú potrebujete vo vnútri polovice skla po každom jedle.

Výborný akčný plán na odstránenie akné a majú bylinné čaje, ako je harmanček, žihľava, sukcesie, mäty a medovky, rovnako ako šťava a aloe listov.

Liečebná terapia

Prípravy skupiny pacientov by mali vymenovať lekára po úplnom zhodnotení situácie a určiť príčinu, ktorá spôsobila výskyt akné. V tomto prípade by liečba mala byť zameraná konkrétne na príčinu, a to nielen na patogénne zložky. Medzi univerzálne lieky, ktoré pomáhajú pri odstraňovaní kozmetických porúch, existujú rôzne špecializované krémy proti akné.

Okrem toho, v prípade, že miesto sa zapáli a vnútri tam hnisavý obsah, pre jeho spracovanie je potrebné použiť masť s antibakteriálny a protizápalový účinok, najmä Levomekol, ichtamol, sintomitsinovoy, tetracyklín, zinok.

Odporúča sa aj na liečbu vyrážky miesto a antibakteriálne riešenia, napríklad, peroxid vodíka alebo alkoholu, nanášanie látky, s vatovým tampónom, bodky alebo pupienok nanesenej na bavlnený vankúšik namočeným v chlórhexidínu roztoku.

Preventívne opatrenia

Samozrejme, že výskyt akné v nasolabiálnom trojuholníku je oveľa jednoduchšie zabrániť, než sa s nimi pokúsiť, pri ktorých by sa malo aplikovať množstvo bežných preventívnych opatrení.

Je veľmi dôležité dodržiavať pravidlá osobnej hygieny, a nezabúdať Čistite tvár každý deň ráno a používať vysokokvalitnú kozmetiku, vrátane dekoratívnej kozmetiky, ktorá sa musí večer starostlivo vymyť, čistenie tváre špeciálnymi prostriedkami.

Malo by sa tiež pamätať na to Nedotýkajte sa pokožky rukami, najmä na verejných miestach. Na prstoch môžu byť početné baktérie, ktoré, keď sú vystavené pokožke, často spôsobujú vážny zápal a tvorbu veľkého počtu pupienkov.

Okrem toho, Koža by mala byť chránená pred škodlivými slnečnými lúčmi, použitím špeciálnych kozmetických prípravkov. Je potrebné vyhnúť sa stresovým situáciám, odmietnuť užívať veľa liekov, ktoré môžu tiež vyvolať tvorbu akné.

Dôležitú úlohu v prevencii zohráva správna výživa. Je nutné dodržiavať určité diéta, vylúčiť z jedálnička všetky škodlivé produkty, ako sú všetky druhy mäsa, nakladaná zelenina a marinády, omáčky rôznych obchodov, bohaté pečivo, cukrovinky a čokoládu, vyprážané a nezdravé potraviny s vysokým obsahom tukov a umelých prísad. Pre denné menu je potrebné vybrať si kvalitné prírodné produkty, uprednostňujúce užitočné potraviny, čerstvé ovocie a zeleninu, nízkotučné mäso.

Periorálna dermatitída - vlastnosti, príčiny a liečba vyrážok na tvári

Dermatitída, ktorá sa vyskytuje v ústach a brade, sa nazýva periorálna. Takáto choroba prináša svojmu nositeľovi nielen fyzické, ale aj estetické choroby, komplexy. V dnešnom svete závisí úspech a život na osobe človeka, a preto by mala byť perorálna dermatitída odstránená čo najskôr. Ale ako?

Rizikovou skupinou pre nástup ochorenia sú najmä ženy vo veku od 18 do 45 rokov. Opakujúci sa problém sa vyskytuje zriedkavo a vyskytuje sa iba u 1-2% z celkovej populácie.

Orálna dermatitída na tvári v periorálnej oblasti sa môže objaviť z rôznych dôvodov. Najčastejšie z nich sú:

 1. 1. Imunodeficiencia (vrodené aj získané - AIDS), zníženie práce imunitného systému.
 2. 2. Dramatická zmena klímy.
 3. 3. Alergické faktory, reakcia na vonkajšie podnety, napríklad na baktérie.
 4. 4. Dlhé použitie masti a gély obsahujúce kortikosteroidy (steroidná dermatitída).
 5. 5. Zvýšená citlivosť kože v dôsledku zranení, zranení.
 6. 6. Kozmetické výrobky, ktoré spôsobujú alergiu alebo dráždia pokožku.
 7. 7. Porušenie hormonálneho zázemia u žien (často pozorované počas tehotenstva alebo menopauzy).
 8. 8. Nadbytok tela fluoridu (napríklad pri používaní zubnej pasty s fluoridom).
 9. 9. Porušenie práce iných systémov tela: gastrointestinálne, nervové, endokrinné.

Často sú kožné prejavy s periorálnou dermatitídou na tvári výsledkom použitia nekvalitnej kozmetiky alebo látok, ktoré spôsobujú alergickú reakciu tela. Najčastejšie vyvoláva dermatitída tieto kozmetické prípravky, ktoré zahŕňajú prítomnosť:

 • parafín;
 • síran sodný;
 • aróma s vôňou vanilky a škorice;
 • vazelína.

Z takýchto dôvodov môžu terapeutické opatrenia obsahovať výnimku alergénu.

Orálna dermatitída sa vyznačuje prítomnosťou nasledujúcich príznakov:

 1. 1. Zožltnutie kože v oblasti úst a brady, pocit napätia.
 2. 2. Výskyt malých uzlín alebo pupienkov v infikovanej oblasti. Spočiatku majú červenú farbu, s časom dozrievajú, na nich sa objavuje hnisavá hlava bielej farby.
 3. 3. Zvyčajne sa na hromadách objavujú vyrážky, ktoré sa hromadia na viacerých miestach.
 4. 4. Brada môže spôsobiť svrbenie, pozoruje sa horenie.
 5. 5. Koža, ktorá nie je zasiahnutá prítomnosťou uzlín, kôrovcov a trhlín, exfoliuje.

Choroba sa môže vyskytnúť ako niekoľko jednotlivých erupcií a môže sa šíriť po celej tvári. Najčastejšie sú pozorované vyrážky:

 • na brade;
 • na nosolabiálnom trojuholníku (okolo úst);
 • v záhyboch nasolabiálneho trojuholníka;
 • v rohoch úst.

Okraje pery sú zvyčajne nepoškodené, koža sa zúžila niekoľko milimetrov okolo úst. Niekedy sa dermatitída dostane do oblasti očí: vplýva do očných viečok, whisky. Tento problém sa nazýva periorbitálna dermatitída. Po výskyte dermatitídy akné na ich mieste budú nevyhnutne zostať pigmentované škvrny.

Všetky kožné ochorenia sú navzájom podobné, periorálna dermatitída je zmätená s nasledujúcimi problémami:

 1. 1. Neurodermatitída.
 2. 2. Alergická kontaktná dermatitída.
 3. 3. Seboroická dermatitída.
 4. 4. Jednoduché pupienky, čiernošky, ktoré sa objavujú na tvári osoby.

Aby nedošlo k zámene choroby s ostatnými, na diagnostiku je potrebné konzultovať s lekárom.

Dermatológ takýto problém zaobchádza. Na diagnostiku môže špecialista vykonať externé vyšetrenie, ako aj histologickú analýzu vzoriek kože (na tento účel sa vykoná škrabanie epidermy z infikovanej oblasti tváre).

Liečba orálnej dermatitídy na tvári je na prvom mieste zameraná na odstránenie príčiny ochorenia. V prípade, že vzhľad periorálnej dermatitídy na tvári spôsobené alergickou reakciou, potom pred orálnym zaobchádzať dermatitídy, musí byť izolované z ľudskej stimulu, tj., Aby prestali používať krémy, zubné pasty s fluoridom.

V iných prípadoch ochorenia môže byť liečba periorálnej dermatitídy uskutočnená nasledujúcimi spôsobmi:

 1. 1. Používanie antihistaminík, napríklad Suprastin, Tavegil, Citrine.
 2. 2. Príjem antibiotík a protizápalových liekov. Môže to byť ako masť alebo gély a tablety. Medzi masti ukazujú metronidazol vysokou účinnosťou a erytromycín, tetracyklín, aplikovať ich na postihnutú oblasť dvakrát denne, je nutné po celú dobu liečby. Antibiotiká na perorálne podávanie sa vyberú individuálne lekárom, týka sa to tak voľby činidla, ako aj jeho dávkovania.
 3. 3. Najmä vitamínové komplexy by sa mali užívať s vitamínom B, askorutínom, nikotínom a kyselinou listovou.

Okrem užívania liekov je na obdobie liečby potrebné zmeniť spôsob života, dodržiavať pravidlá hygieny, výživy a starostlivosti o pleť. A tiež vylúčiť zníženie hormonálnych prostriedkov.

Pri potvrdení diagnózy "periorálnej dermatitídy" sú hormonálne lieky zakázané. Periorálna dermatitída sa vyskytuje v polovici prípadov s použitím kortikosteroidov a je ťažké liečiť.

Kortikosteroidy sa nazývajú hormóny, ktoré sa v medicíne často používajú na liečbu rôznych ochorení. Môžu zahŕňať lieky ako Cortomycetin (masť), Nycomed, Medrol, Prednisolone a iné. Takéto lieky majú veľa vedľajších účinkov, z ktorých jedna je steroidná dermatitída na tvári.

V niektorých prípadoch, napríklad ak je diagnóza nesprávna, pacientovi sú predpísané steroidné masti alebo gély. Takéto lieky majú na začiatku viditeľný účinok na kožné ochorenia. Ale nemajú bojovať s chorobou, ale len maskujú, takže pri použití steroidov, vyrážka najprv ide do štádia remisie, a potom exacerbates niekoľkokrát silnejšie.

Počas liečby dermatitídy je veľmi dôležité dodržiavať správnu výživu. To sa robí s cieľom vyčistiť telo baktérií alebo dráždivých látok, ktoré spôsobili vyrážky na tvári. Strava spočíva v odmietnutí mastných a koreninových jedál, ako aj v sladkostiach a alkohole. V každom klinickom prípade môže odborník doplniť všeobecné odporúčania.

Často sa spolu s diétou odporúča očistiť žalúdok a črevá enterosorbentmi, liečebným pôstom a očistením klystín.

Pri orálnej dermatitíde vyžaduje liečba plnohodnotnú starostlivosť o pleť. Pozostáva z nasledujúcich odporúčaní:

 1. 1. Netierajte pleť. Dokonca aj vtedy, ak je koža šupinatá alebo popraskaná, nie je možné riediť ani dráždiť epitel. Po umytí musíte len namočiť tvár a nečistiť.
 2. 2. Ak je pokožka suchá, môžu sa použiť zvlhčujúce krémy, ktoré sa vopred dohodli s odborníkom. So zvýšeným obsahom tuku môže byť krém nahradený sušením mastenec alebo lekárskym práškom.
 3. 3. Chráňte pokožku pred priamym slnečným žiarením a ultrafialovým žiarením. Obzvlášť sa to týka letného obdobia. V lete je potrebné použiť krém na opaľovanie, je potrebné si ho vybrať na odporúčanie lekára.
 4. 4. Nezhrejte svoju tvár. Prehriatie prispieva k šíreniu infekcie.
 5. 5. Dodržujte pravidlá osobnej hygieny. Denné umývanie a výmena uterákov, posteľnej bielizne. Po umytí ako uterák, ako bielizeň, dôkladne žehliť.

Starostlivosť o pleť môže pomôcť nielen zlepšiť účinnosť liečby, ale aj znížiť riziko opätovného výskytu dermatitídy. Môže sa použiť aj ako preventívne opatrenie.

Okrem tradičnej medicíny môže byť liečba periorálnej dermatitídy vykonávaná aj pomocou ľudových metód. Najčastejšie z nich sú:

 1. 1. Gadgets. Pre nich môžete použiť silný vývar s oblúkom, heřmánkom, plantajanom alebo nechtíkom. V chladenom odvaru sa navlhčí hustá tkanina alebo vatová podložka, potom sa krátko (5 až 10 minút) aplikuje na postihnuté miesto. Opakujte tento postup až trikrát denne.
 2. 2. Kompresie vyrobené z ľanového oleja. Aby sa to dosiahlo, málo a med v rovnakých pomeroch sa ohrievajú až do dosiahnutia homogénnej konzistencie. Ďalej sa šťava z cibule pridá do vývaru v pomere 4 ku 1, to znamená, že cibuľová šťava by mala byť štyrikrát nižšia. Výsledné činidlo sa impregnuje voľnou tkaninou alebo bavlnenou vložkou, ktorá sa dlhšie aplikuje na miesto infekcie (15-20 minút). Pre vyššiu účinnosť môžete metódu liečby zopakovať 3-4 krát denne.
 3. 3. Infikovanú oblasť otrite infúziou brezových púčikov. Tento liek je vhodný pre svrbenie, ktorý má antihistaminový účinok. Môžete to opakovať neobmedzene.
 4. 4. Tepelná voda. Počas obdobia liečby doma pomôže aj použitie termálnej vody. Umývať infikovanú oblasť, ale môžete ju použiť na kompresie a pleťové vody.

Je lepšie používať tradičné lieky súčasne s tradičnými liekmi na získanie integrovaného prístupu, pričom liečba ochorenia je jednoduchšia. Zvolené metódy musia byť koordinované s ošetrujúcim lekárom.

Deti sú náchylné k ochoreniam spolu s dospelými. Vek prípadov je od šiestich mesiacov do 15-16 rokov. Dievčatá i chlapci podliehajú vyrážkam. Odborníci sa domnievajú, že dermatitída v koži detí je idiopatická choroba, to znamená, že je spôsobená vrodeným narušením bariérových funkcií pokožky. Tiež vyrážky na koži dieťaťa sa môžu objaviť v dôsledku reakcie na vonkajšie podnety, často také prípady pri zavádzaní doplnkových potravín.

Na jemnej detskej koži sa choroba môže vyvinúť viac ako u dospelých. Periorálna dermatitída u dieťaťa sa môže prejaviť ako nasledujúci klinický obraz:

 • kožná vyrážka vo forme malých pupienkov, niekedy - pustule s hnisavým obsahom;
 • pokožka okolo vyrážok sa nemusí vyčerpať a ostáva farbou mäsa, ale ak sa zmení na červenú farbu, môžete vidieť jasne biely pás zdravého kože okolo pier;
 • svrbenie a pálenie;
 • niekedy je dermatitída sprevádzaná bežnými príznakmi u detí, napríklad slabosť, rýchla únava alebo zimnica.

Deti, ktorých imunitný systém ešte nie je vytvorený, zvlášť jemne reagujú na dráždivé faktory sveta okolo nich. Vyrážka na pokožke dieťaťa sa často pozoruje v očných viečkach a okolo očí. U detí do jedného roka je to obzvlášť nebezpečné, pretože vývoj videnia môže byť narušený. Ak je dieťaťu diagnostikovaná periorálna dermatitída, liečba bude šetriaca, vrátane viac antihistaminík ako antibiotík. Ako na liečbu periorálnej dermatitídy by sa malo vyriešiť len detský dermatológ.

Periorálna dermatitída

Perorálna (periorálna) dermatitída je chronické alebo recidivujúce zápalové ochorenie kože okolo úst. Ovplyvňuje hlavne ženy, najmä mladých (25-40 rokov) a navyše veľmi podobne ako akné alebo rosacea. Iba skúsený odborník dokáže tieto ochorenia rozoznať, správne diagnostikovať a predpisovať liečbu.

Lokalizácia a prevalencia

Lokalizovaná dermatitída na tvári, v nasolabiálnom trojuholníku (brada, nos, koža okolo pier) je lokalizovaná. V takom prípade je tesne prúžok zdravého pokožky okamžite prítomný v blízkosti ústnej dutiny. V zriedkavých prípadoch zmeny ovplyvňujú krk, čelo a oblasť okolo očí (periorbitálna dermatitída).

Tento problém postihuje 1% obyvateľov sveta. Ako sme už povedali, väčšina pacientov sú ženy v reprodukčnom veku, veľmi zriedkavo choroba postihuje mužov.

Periorálna dermatitída u detí

Nedávno sa častejšie objavili prípady periorálneho zápalu kože u mladých pacientov. Dôvodom je predovšetkým dlhodobá liečba miernymi a ťažkými kortikosteroidmi (napríklad lorindén, flucinar, dermovat atď.). Vedľajší účinok vyplýva z nekontrolovaného používania takýchto liekov bez vedomia lekára niekoľko mesiacov alebo dokonca rokov.

Periorálna dermatitída u detí

Často je periorálna dermatitída spojená s prehĺtaním dieťaťa, dialýzou a alergickými reakciami. Boj proti tejto chorobe je nevyhnutný len pod dohľadom špecialistu v spojení so všeobecnou terapiou. S vekom môže problém odstrániť sám.

Príčiny periorálnej dermatitídy

 1. Predpokladá sa, že zápalový proces okolo úst spôsobí niektoré zložky dekoratívnej kozmetiky a časté podráždenie kože.
 2. Častým dôvodom je aj nadmerné používanie produktov starostlivosti o tvár. Neustále používanie mastných krémov a olejov spôsobuje opuch, zvyšuje obsah tuku v epidermis. Výsledkom sú pupienky a sčervenanie.
 3. Vzhľad periorálnej dermatitídy je uľahčený zneužívaním zubných pást a iných výrobkov na ústnu hygienu obsahujúcich laurylsulfát sodný a fluorid.
 4. Ďalšou príčinou tohto problému je chronické užívanie lokálnych glukokortikoidov.
 5. Hormóny tiež zohrávajú úlohu pri rozvoji ochorenia. Preto ženy, ktoré užívajú perorálnu antikoncepciu, sa často stávajú pacientmi
 6. Medzi ďalšie rizikové faktory patrí slnečné svetlo, genetická predispozícia k vazomotorickým reakciám a prítomnosť iných dermatologických ochorení (napr. Akné).

Symptómy periorálnej dermatitídy

Periorálna dermatitída sa prejavuje zmenami, ktoré sa môžu podobať akné - papuly, pustuly a pľuzgiere na sčervenej pleti. Ako sme už povedali, vyrážky zaberajú oblasť brady a nasolabiálny trojuholník a zanechávajú slobodnú zónu okolo úst. V týchto miestach je epidermis napnutá, dochádza k odlupovaniu. Niekedy sa pacient sťažuje na svrbenie a pálenie v postihnutých oblastiach.

Choroba má chronický priebeh, trvajúci niekoľko týždňov až niekoľko mesiacov.

Dôležité! Periorálna dermatitída sa ľahko zamieňa s akné a ružovka! Rozdiel je v tom, že pri dermatitíde nie sú žiadne komedony (ako v prípade akné) a sčervenanie je lokalizované striktne v oblasti úst (na rozdiel od rosacey, v ktorej sú postihnuté tváre).

Diagnóza periorálnej dermatitídy

Ak máte podozrenie na túto chorobu, mali by ste navštíviť dermatológa, ktorý odstráni ďalšie kožné problémy. Na diagnostiku periorálnej dermatitídy potrebujete histopatologickú analýzu a epidermálny test.

Tiež lekár pohovorí s pacientom na použitie steroidných mastí, životný štýl, genetickú predispozíciu k zápalovým dermatologickým ochoreniam.

Liečba periorálnej dermatitídy

Takže ste boli diagnostikovaný s periorálnou dermatitídou. Ako liečiť túto chorobu? Lekár musí toto rozhodnutie urobiť.

Terapia je náročná a časovo náročná. Po prvé, je potrebné prestať užívať kortikosteroidy - táto technika sa nazýva "nulová liečba". Ak príčinou zápalu spočíva práve v týchto liekoch, existuje vysoká pravdepodobnosť, že vyrážka zmizne spontánne. Pacient musí tiež dočasne vzdať používanie kozmetiky. - Rúže, balzamy na pery, pleťové krémy, atď Opatrnosť sa odporúča umyť čistou vodou bez mydla.

V závažných prípadoch, orálny antibiotiká sú predpisované pacientovi (ako je azitromycín, erytromycín, metronidazol) deriváty vitamínu A a kyseliny azelovej. Niekedy je dobrý účinok spôsobený prípravami skupiny imizadolu (metronizadol, trichopolum).

Perioral dermatitis photo

Pre urýchlenie regenerácie pokožky a odstránenie začervenanie použité mäkké zvlhčujúci a protizápalová činidlá, ako je napríklad Ivostin krém. V prípade závažného svrbenia a podráždenia sú predpísané všeobecné antihistaminiká (napr. Fenistil). Ako pozadie zápalových lézií sa môže vyvinúť druhy húb Malassezia (čo značne komplikuje proces hojenia), môže lekár predpísať lokálne antimykotiká, ktoré poskytujú dobrý protizápalový účinok (napr Lamisil vo forme krému). Všetky tieto lieky nepatria do skupiny steroidov, čo znamená, že sú úplne bezpečné pre dospelých pacientov a deti.

Na obdobie liečby je lepšie vzdať sa kávy, alkoholu, sladkých šumivých nápojov, pikantnej a údenej potraviny, občerstvenia a rýchleho občerstvenia. Pokúste sa vyhnúť stresu a priamemu slnečnému žiareniu

Ak po zotavení pacientka znepokojuje estetické problémy (škvrny, cievne hviezdičky a jazvy zostávajú na tvári), je potrebné pritiahnuť pomoc kozmetikov. Špecialista na základe stavu pacienta predpíše laserové postupy, liečbu kvapalným dusíkom, elektrokoaguláciu a ďalšie procedúry.

Liečba ľudovými prostriedkami

Po dlhú dobu naši predkovia bojovali s akýmikoľvek vyrážkami pomocou bylín, koreňov a semien rastlín. Majú astringentný a antibakteriálny účinok, upokojujú podráždenie a svrbenie, a čo je najdôležitejšie, nespôsobujú vedľajšie účinky. Môžete úspešne kombinovať tradičnú farmakoterapiu s domácimi metódami.

Pleťová voda na tvár

Utrite si pokožku alebo umyte týmto krémom a nakoniec všetky vyrážky zmiznú. Tu je recept:

 • 4 lyžice sušenej šalvie;
 • ¼ čajovej lyžičky boraxu;
 • 4 polievkové lyžice alkoholu;
 • 3 lyžice extraktu čarodejnice;
 • 10 kvapiek glycerínu.

Grass šalvie trvala na alkohole 2 týždne, potom kmeň. Borax sa rozpustí v extrakte čarodejnice, mieša sa s namočenou tuklou šalviou a potom pridá glycerín. Nalejte mlieko do fľaše a pevne ju utesnite. Pred použitím dobre premiešajte.

Bylinná maska
Raz za tri dni si pripravte bylinné masky. Liečia oveľa rýchlejšie postihnuté oblasti ako liečebné masti. Dávame predpis na jednu z najefektívnejších masiek pre vašu chorobu:

 • čajová lyžička kvetov harmančeka;
 • čajová lyžička z vápna;
 • čajová lyžička levandule;
 • čajová lyžička šalvie.

príprava
Nalejte všetky prísady do misky zo skla alebo porcelánu a nalejte malé množstvo vriacej vody a vytvorte hustú pastu. Nádobu zakryjte a niekoľko minút odložte, aby boli bylinky dobre nasiaknuté. Po tejto dobe pridajte trochu viac vriacej vody. Ohrievajte masku na postihnutú oblasť (ale môžete spracovať celú tvár - bude to prospešné). Po 20 minútach sa umyte teplou vodou.

oleja
Fytoterapeuti odporúčajú 2-3 krát denne na mazanie oblasti nosolabiálneho trojuholníka prírodnými olejmi. Môže to byť olej z rakytníka, mandle, argan, ľanové semienko, broskyňa a tiež hroznový olej. Pacienti už zaznamenali terapeutický účinok v druhom týždni pravidelnej aplikácie tejto techniky.

Prognóza a dôsledky periorálnej dermatitídy

Včasný kontakt s lekárom zaručuje úspešnú liečbu a bez recidívy. Inak sú takéto komplikácie možné:

 • lézie očí (zápal očných viečok, konjunktivitída);
 • výskyt akné a rosacey;
 • rozsiahle lézie;
 • tmavé škvrny po vyrážkach.

Okrem toho uzliny a papuly v oblasti úst predstavujú veľmi nehasticky a spôsobujú pacientovi psychické nepohodlie.

Profylaxia periorálnej dermatitídy

Na prevenciu re-patológie je potrebné opatrne používať lokálne kortikosteroidné masti. Neprekračujte dobu ich použitia a dávkovania, ale je najlepšie úplne opustiť takéto lieky.

Ľudia so zvýšenou vazomotorickou citlivosťou by mali mierne opaľovať, vyhýbať sa saunám a horúcim kúpeľom. Najlepšie sa umyjete mäkkými gélmi, ktoré neobsahujú laurylsulfát sodný. Vyberte organické zubné pasty bez fluoridu. Po umývaní je potrebné mazať pokožku krémy s ľahkou textúrou (bez zneužívania kozmetiky).

Je to tak bezpečné pod nosom?

Volám sa Svetlana, a nedávno v mojom živote vznikol nepríjemný príbeh. Moji priatelia a ja sme šli von na piknik mimo mesta a keďže počasie nebolo vôbec v lete, prirodzene som sa zima. Budúci ráno som sa zobudil a našiel som akné v nasolabiálnom trojuholníku príčiny, ktorej vzhľad sa s najväčšou pravdepodobnosťou spájal s mojím ochorením. Ale na základe trpkej skúsenosti som sa po tom, čo sa stalo, rozhodol, že sa s vami podelím o moje pozorovania a rady.

Osobne som často povedal, že nasolabiálny trojuholník je miesto, kde nie je vhodné stlačiť akné rukami. Rovnako tak je možné priniesť vážnu infekciu a koža na tomto mieste je príliš citlivá a citlivá. Ale problém je, že som sa ich chcel rýchlo zbaviť, nemal som čas ani túžbu čakať na to, že púčiky idú samy. V dôsledku toho som za to draho zaplatil.

Nebezpečenstvo akné pod nosom

Nie je žiadnym tajomstvom, že trojuholník pod nosovými doktormi sa často nazýva "trojuholník smrti". A je to za to! Koniec koncov, akákoľvek infekcia, ktorá vstupuje do pórov na tomto mieste, spôsobuje vážne zápalové procesy. A oni zasa ohrozujú rýchle šírenie infekcie v celom obehovom systéme, až kým nedosiahnu dutiny mozgu.

Myslím, že nie je potrebné vysvetľovať, aké závažné dôsledky to prináša. Preto je striktne zakázané vytlačiť akné na trojuholník pod nosom. Nezabudnite, že zanedbanie tohto pravidla môže viesť k vážnym komplikáciám až do vývoja takých závažných ochorení, ako je meningitída.

Príčiny akné pod nosom

Predstavte si situáciu: hľadáte v zrkadle a v reflexii vidíte cudzinca s celým fanúšikom pupienkov na nos a pod ním. Nepríjemný pohľad, však? Teraz mi rozumiete presne prečo som sa s nimi nezaobchádzal, ale začal som ich vytláčať. Ale teraz to nie je o tom. Teraz budeme hovoriť o riešení tohto problému. A skôr ako začnete, musíte pochopiť dôvody, ktoré viedli k vzniku akné na takom prominentnom mieste.

Akné na povrchu kože dochádza v dôsledku zablokovania mazových kanálikov. Tieto sekréty, ktoré sa musia dostať na povrch, sústrediť sa uprostred žľazy a viesť k zápalu, hnisaniu a tvorbe akné.

V oblasti nosa je veľké množstvo mazových žliaz, najmä u mužov, kvôli fyziologickým charakteristikám. A príčiny vzniku akné môžu byť také vonkajšie a vnútorné faktory:

 1. Hormóny. Zvážil to hlavný dôvod. Porušenie hormonálneho pozadia spôsobuje zvýšenú sekréciu sebálnych sekrétov. Koža sa nedokáže vyrovnať s včasným očistením a akumulácia tuku vedie k zápalu.
 2. Zanedbanie pravidiel osobnej hygieny. Ak sa nepozeráte a pravidelne sa neplýtváte, na povrchu kože sa hromadí veľa prachu a mikroorganizmov, čo vytvára priaznivé prostredie pre ich reprodukciu. To vedie k zápalu a výskytu akné.
 3. Nevyvážená a nevhodná výživa. V závislosti od toho, čo jeme, v našom tele sú zmeny v imunitnom systéme. Je preto potrebné pamätať na to, že nadmerné zneužívanie údených produktov, sladkostí, marinád a uhoriek spôsobuje hromadenie veľkého množstva nepriaznivej trosky. Na druhej strane naša pokožka ako lakmus reaguje na všetky zmeny v tele, vrátane prejavov rôznych vyrážok na ňom.
 4. Stres. Zvýšenie nervového napätia priamo súvisí s prácou tela a negatívne ovplyvňuje mazové žľazy, ktoré intenzívne vylučujú subkutánny tuk. Na druhej strane koža nemá čas na to, aby sa včas vyčistila z prebytkov, čo vedie k ich hromadeniu.
 5. Alergie. Vyrážka je výsledkom akejkoľvek reakcie na alergén. Výsledkom je nádcha. Výskyt akné je v tomto prípade vyvolaný konštantným trením a infekciou na zapálených oblastiach.

liečba

Pripomeňme si, že vzhľadom na nebezpečenstvo infekcie, ktorá môže následne spôsobiť vážne kožné ochorenia, je prísne zakázané stlačovať pupienky okolo nosa. Môžu byť ušetrené sami doma a inými šetrnejšími metódami. V prípadoch, keď sa akné vyskytuje systematicky, znamená to, že ochorenie kože prešlo do chronickej formy a nazýva sa "furunculosis".

Mimochodom, na potvrdenie diagnózy môžete vidieť fotografie na internete a porovnať ich s vašim odrazom v zrkadle. Ošetrenie sa vykonáva len v starostlivosti lekára, pretože len on je schopný určiť, ako zaobchádzať správne, na základe príznakov choroby, typ pleti a ďalších dôležitých individuálnych faktorov a funkcií.

Zaujímavé ľudové recepty

Ako už bolo uvedené vyššie, môžete sa zbaviť akné v nasolabiálnom trojuholníku pomocou ľudových prostriedkov pomocou odvarov alebo infúzií. Dám vám niekoľko receptov, ktoré podľa môjho názoru sú najefektívnejšie:

 1. Infúzia kolínie a ľubovníka bodkovaného. Vezmite si 1 polievkovú lyžičku. sušené trávy, nalejte pol litra vriacej vody, stojte na ohni 15 minút a nechajte variť až do úplného ochladenia. Používajte vo forme pleťových vody niekoľkokrát denne.
 2. Odvar z elecampanu s prídavkom nechtíka. Je pripravený a používaný podobne ako prvý recept.
 3. Tinktura na džúsu a listy brezy s prídavkom medu. Vezmite 1 polievkovú lyžicu. sušené sušené listy brie, vylejte 200 ml čistenej vody, priveďte k varu, varte 10 minút a potom úplne vychladnúť. Do vývaru pridajte 100 ml brezovej šťavy a 1 polievkovú lyžičku. l. z prírodného medu a nechajte variť na hodinu. Prijmite po každom jedle.

Ak dôjde k zhoršeniu stavu alebo zhoršeniu choroby, lekár diagnostikuje a predpisuje liečbu. Najčastejšie predpísané antibiotiká, rôzne protizápalové masti, menej často - hormonálne a krvné čistiace prostriedky.

Pri antibakteriálnej terapii sa používajú masti tetracyklínu a levomecitínu. Po absolvovaní celého kurzu je pacientovi predpísaná lokálna terapia, najčastejšie s použitím ľudových receptov, po ktorých sa novotvary dlho alebo navždy zmiznú.

zistenie

Ako vidíte, problém škvrny v oblasti nosa, nie je tak hrozné, ako to vyzerá na prvý pohľad, a to môže byť riešený úplne uvoľnene a bez zbytočnej paniky. Je dôležité dodržiavať správnu osobnú hygienu, snaží sa jesť správne a vyhnúť stresovým situáciám, a čo je najdôležitejšie - nestláčajte pupienky sama, a nie sami ordinujú komplikovaným priebehom ochorenia.

Ako sa zbaviť akné v nasolabiálnom trojuholníku

Nasolabiálny trojuholník - oblasť tváre, ktorá začína nad horným okrajom, dosahuje most nosa a na bokoch je obmedzená nasolabiálnymi záhybmi. V tejto zóne je akné veľmi časté a sú obzvlášť bolestivé a nepríjemné.

Je možné bojovať proti akné. Po prvé, musíte pochopiť príčiny vzhľadu v rôznych vekových skupinách. Dôležité sú aj znalosti o spôsoboch liečby a prečo je nebezpečné vytlačiť akékoľvek vyrážky v nasolabiálnej zóne.

Príčiny vzhľadu

Najbežnejšou príčinou akné je hormonálna porucha.

Okrem toho niektoré skupiny majú svoje vlastné dôvody vyrážky, sú tu najbežnejšie:

 • Samoliečba akné.
 • Stláčanie pupienkov, podopieranie hlavy a dotýkanie sa tváre s nepoužitými rukami.
 • Nesprávna a nevyvážená výživa.
 • Nesprávne vybraná kozmetika.
 • Demitex roztoče.
 • Prepracovanie.
 • Choroby rôznych vnútorných orgánov, najmä gastrointestinálneho traktu.

Pozrime sa podrobne o každej skupine ľudí, ktorí sa chcú zbaviť akné.

ženy

Jednou z prvých príčin akné u žien je porušenie hormonálnej rovnováhy, inými slovami nadmerný vývoj niektorých hormónov a nedostatok iných.

Ak dôjde k poruchám funkcií orgánov, ktoré ovplyvňujú hormonálne pozadie, začne séria abnormalít, ktoré nie sú charakteristické pre ženskú telo:

 • nezdravá aktivita rastu vlasov na tvári a tele;
 • chrapot hlasu;
 • zmena typu postavy na mužský typ;
 • nadmernú produkciu kožného mazu.

Len nadmernú aktivitu mazových žliaz a vedie k vzniku akné. Na výrobu podkožného tuku spĺňajú androgény - mužské hormóny, napríklad testosterón.

So zvyšujúcou sa produkciou začnú ženy keratinizovať mazové kanály nazývané hyperkeratinizácia. Z tohto dôvodu sa mazové žľazy zvyšujú a pomer kyseliny linolovej a kyseliny linolénovej klesá.

To vedie k zníženiu imunity a penetrácii baktérií, ako aj k ich násobeniu a nástupu zápalového procesu, po ktorom nasleduje hnisavosť.

Ženy, ktoré majú normálne hormonálne pozadie, môžu tiež zažiť akné, prípad takzvanej premenštruačnej a postmenštruačnej akné.

Takéto vyrážky majú krátkodobú povahu a samy osebe bližšie k začiatku alebo do stredu cyklu. Vyskytujú sa v dôsledku zníženia hladiny estrogénu a nárastu progesterónu.

Medzi príčiny akné u žien je tiež dôležité uvedomiť si tehotenstvo a laktáciu. Tieto obdobia sú charakterizované globálnym zmenám v hormonálnej pozadí, a môže byť viditeľný nástup, tehotné ženy a dojčiace ženy, akné lézií.

Častou príčinou akné na pokožke, v oblasti nosa a pier, sú chronické a náhle emočné zmeny. Pod vplyvom náhleho stresu je koža tváre zničená blokádami, čo spôsobuje sčervenanie a stuhnutie pórov.

Ak sa náhle objaví príčina náhleho nervového šoku u žien, pupienky zmiznú sami, keď sa stav nervového systému vráti do normálu.

Existujú náznaky, že cudzie odpadové produkty škodlivých baktérií prenikajú do dermis a spôsobujú zápaly.

U mužov

Dôvody vzniku akné u mužov sa veľmi nelíšia od dôvodov uvedených v predchádzajúcom odseku, ale existujú aj individuálne, napríklad nesprávne holenie.

Z mnohých dôvodov môžeme rozlíšiť nasledovné:

 • Roztoč demodex je nebezpečná dermatologická choroba. Klíšťata, žijúca pod kožou, môžu ísť na doplnenie kyslíka, vytvárajú kože a mikrotrhly v koži. Na svojom mieste vzniká zápal.
 • Folikulitída alebo zápal vlasového folikulu po holení je problémom pre takmer všetkých mužov. Ohochnú sa, náhodou šíria infekciu do otvorených pórov a mikroprostredí. Potom sa nachádzajú hnisavé pupienky.
 • Nesprávne jedlo. Veľa produktov spracovaných v našom tele produkuje enzýmy a hormóny, ktoré ovplyvňujú tvorbu mazu. V závislosti od dodržiavania alebo nedodržiavania diéty môžu muži pridať akné alebo sa ich zbaviť.
 • Hygiena. Teraz sú niektoré nedbalosti v oblasti hygieny populárne, ale táto skutočnosť je nebezpečná, pretože nedotknutý povrch tváre je bohatý na mikróby, ktoré v dôsledku toho spôsobujú vyrážku.
 • Slnko. Ultrafialové žiarenie spôsobuje zvýšené potenie a keratinizáciu buniek. Nadmerné slnečné žiarenie ničí ochranné vrstvy pokožky, čo vedie k tomu, že baktérie sú ľahšie na mieste a množia sa na koži.

Dieťa

Akné u malých detí sa objavujú z týchto dôvodov:

 1. sudamen Je vyrážka vo forme malých bubliniek, vo vnútri s tekutinou. V mieste výskytu je možné menšie začervenanie. Výsledkom infekcie môžu byť pustuly.
 2. Hormonálne akné. Novorodenci sú spôsobené zvýšenou koncentráciou hormónu estrol v tele matky. Často sa objavujú pupínky týchto typov na nos a zmiznú do dvoch týždňov po pôrode.
 3. Biele pupienky - v blízkosti pier a nosu sa zhromažďujú v malých skupinách, v zriedkavých prípadoch sa zdajú byť osamotené. Vznikajú z dôvodu porúch v práci pórov a ich nezrelosti. V papuli sú často prítomné žlté alebo perleťové farby. Najčastejšie sa vyskytujú u dojčiat a majú tendenciu trvať až šesť mesiacov.
 4. Alergické vyrážky. Deti sú postihnuté vo forme červených škvŕn, na ktorých sa môže vytvoriť malá vyrážka. Sú takmer vždy sprevádzané svrbením a opuchom.

mladiství

Teenageri sú najviac náchylní na všetky druhy vyrážok. Všetko kvôli prispôsobeniu tela dospelým spôsobom.

Dôvody môžu byť:

 1. Hormonálne zlyhanie. Výhoda problémov vyrážok je spôsobená vážnym zvýšením hladiny androgénov, ktoré znižujú procesy žliaz vonkajšej sekrécie. Produkcia podkožného tuku je tak intenzívna, že sa končí vreckovaním a výskytom akné.
 2. Nedodržanie hygienických pravidiel - Dotýkajte sa nepasovaných rúk na tvár a používate spoločné uteráky.
  Nesprávne zdvihol kozmetiky a ďalších produktov pre starostlivosť o tvár - použitie príliš ťažké tónovej bázami, dievčatá, ako aj ich následné zlé splachovanie, použitie prostriedkov pre mastnú pleť suchá a späť.
 3. Nevyvážená strava. Každé porušenie v strave a zloženie menu ovplyvňuje stav kože. Pečeň nepodlieha ťažkej záťaži a nečistoty sa odstránia cez póry.
 4. Dedičnosť. Ak sa rodičia potýkajú s vyrážkami v dospievaní, existuje každá šanca na ich výskyt u detí.
 5. Olejová koža - problém, ktorý možno prekonať len vonkajším vplyvom. Jej podstatou je nadmerná tvorba podkožného tuku, ktorý upcháva póry.
 6. Dôsledky liečby liekom. Ak dlhodobá terapia používa antibiotiká alebo hormóny, nevyžaduje záťaž pečene, ktorá zlyhá, čo ovplyvňuje stav tváre.
 7. Stresujúce situácie. Nestabilná psychika, charakterizovaná adolescenciou, je spojená s pubertou, ktorá spôsobuje hormonálne, nestabilné reakcie vo forme akné.
 8. Beri-beri. Pre dobrý stav kože stretnúť vitamín A a niektoré skupiny B, regulujú prácu mazových žliaz. Nedostatok vitamínov vedie k akné.

Aké je akné v nasolabiálnom trojuholníku

3 príznaky o tom, ktoré vyrážky možno povedať:

 • Po prvé, póry sú upchaté. Mastné žľazy v mieste nosa a pery sú zvlášť aktívne, preto potrebujú osobitnú starostlivosť.
 • Druhým znakom je prítomnosť škodlivých baktérií. Používajú mazu. Zvyčajne je ťažké sa s nimi vyrovnať. Tu jednoduchá preventívna údržba nepomôže, inšpekcia je potrebná.
 • Tretím znakom je, že telo má vnútorné ochorenie. A akné je len vonkajším znakom a vedľajším účinkom. Zistite príčiny vyrážky, čo značne zjednoduší proces liečby.

Vo väčšine prípadov sa zápaly v oblasti pier vyjadrujú o vírusových ochoreniach, ako je herpes - vírusové ochorenie kože, ktoré sa vyznačuje tvorbou vezikúl.

Keď sa zistí, že zápal nie je spôsobený herpesom, je potrebné vyšetriť endokrinný a zažívací systém. Zvlášť by sa malo robiť, ak sú v brušnej dutine prítomné poruchy stolice, plynatosť, bolesť a kolika.

Najčastejším dôvodom vzniku akné v nose je hormonálna nerovnováha. V prípade vyrážok v období nezvyčajných pre hormonálne poruchy musíte najskôr skontrolovať endokrinný systém a tráviaci trakt. Okrem toho, akné v oblasti nosa a pier môže byť znakom problémov v kardiovaskulárnom systéme a pečeni.

Spôsoby liečby

Pimples komplikujú život, takže s nimi existuje mnoho spôsobov, ako ich konfrontovať.

Používajú sa lieky aj tradičné lieky. Kozmetické procedúry, a to aj v mnohých spôsoboch, ako pomôcť liečiť, a nie len stlačiť pimples.

Čo môže byť príčinou akné na tvári žien? Odpoveď je tu.

lieky

Oblasť nasolabického trojuholníka je špeciálna, takže gély, masti a krémy by mali byť jemné a antialergénne. Vnútorné fondy sa zvyčajne predpisujú len vtedy, ak vonkajšie prostriedky nemôžu prekonať vyrážku.

Lieky podľa ľudí, ktorí sa osvedčili ako spoľahliví:

 1. "Zener" - obsahuje antibiotický erytromycín. Masť zničí zlé baktérie. Zinok v kompozícii, suší kožu, znižuje aktivitu mazových žliaz. Výrobok čistí pokožku, odstraňuje biele škvrny a čierne bodky, bez ohľadu na to, aký veľký je vyrážkový priestor. Odporúča sa používať túto masť veľmi starostlivo pre ľudí s citlivou a veľmi suchou pokožkou.
 2. "Differin" - krémový prípravok, obsahuje adapalén. Tento krém bojuje s komedónmi a akné. Používa sa pri liečbe novo sa objavujúcej a už zanedbanej akné. Je tiež účinný pri prevencii vyrážky a pri čistení pórov nadmerného tuku.
 3. "Skinoren" - gél, ktorý neobsahuje antibiotiká. Môže byť hlboko absorbovaný do kože, v dôsledku čoho, bojovať proti koreňom vyrážok. Hlavnou časťou Skinoreny je kyselina azelaínová. Nepovoľuje šírenie infekcie a reprodukciu baktérií na koži.
 4. "Roaccutane" - silný, ale veľmi nebezpečný nástroj, vnútorný príjem. Hlavnou látkou lieku je izotretiostín (získaný syntézou vitamínu A). Tento liek ovplyvňuje mazové žľazy, potláča ich prácu, je protizápalový.

Tradičná medicína

Ľudské nápravné prostriedky sa oprávnene pýšia čistým zložením liekov bez chemických látok a konzervačných látok.

Odporúčame napríklad:

 1. Aloe šťava. Po umývaní listov aloe v studenej varenej vode, sušenie a ukladanie na sedem dní na tmavom mieste, ktoré nie je prístupné priamemu slnečnému žiareniu, rozomleté ​​a vytlačiť šťavu z listov. To znamená, že je žiaduce každodenne utrieť tvár. Aloe šťava dokáže zvládnuť zápal akné a akné, dezinfikuje a nevedie k vzniku akné. Používa sa aj ako mlieko. Kaša listov by mala byť zmiešaná so studenou vodou v pomere 1: 5, nechajte variť jednu hodinu, varíme tri minúty a odčerpáme. Aplikovať na problémové oblasti niekoľkokrát denne.
 2. Ľubovník bodkovaný. Hrst sušených svätého Jána mladiny kvety a jeho listy naliať 2 poháre vody 100 stupňov, variť 25 minút, napnúť cez gázu. Používajte ako pleťové vody a utrite ich vyčerpanú oblasť ráno. Môžete pripraviť mrazené kocky zo silného čaju z ľubovníka. Obsahuje dostatok živín a vitamínov, má adstringentný účinok a pre mastný typ pokožky je najlepším asistentom.
 3. Infúzia harmančeka. Čajová lyžička harmančekových kvetín naplní 200 g vriacej vody, nechajte půl hodiny a prejdite gázou. Táto tinktúra môže byť použitá ako pleťová voda: otrite ju problémovou pokožkou ráno a pred spaním.

Kozmetické procedúry

Kozmetické salóny ponúkajú všetky druhy procedúr, zameriavajú sa na odstránenie vonkajších odpudivých vplyvov, ale nie na podstatu problému.

Napríklad vákuové čistenie tváre. Jedná sa o bezbolestný postup, ktorý sa vykonáva pomocou špecializovaných vysoko aktívnych liekov. Špeciálna zlúčenina, ktorá udržiava kyselinovo-alkalickú rovnováhu pokožky v jej normálnom stave, vedie jej počiatočné čistenie.

Potom otvorte póry, špeciálne vykurovacie mlieko. Sklenená dýza pripojená k zariadeniu, ako vysávač, vytiahne pupienky a komedóny z horných vrstiev epidermis.

Po dokončení postupu sa pokožka navlhčí a nevyhnutne ukladá zúženú masku pórov. Dokonca aj po prvom postupe vákuového čistenia tváre je pozitívny výsledok.

prevencia

Aby ste sa vyhli nepríjemným vyrážkam na tvári, mali by ste:

 1. navštívte kozmetiku niekoľkokrát za rok;
 2. správne a vyvážené jedlo;
 3. starostlivo vybrať kozmetiku,
 4. vyhnúť sa depresiám a stresu;
 5. vykonať včasné vyšetrenie a liečbu akýchkoľvek chorôb;
 6. vedie zdravý životný štýl.

Ak chcete zabrániť vyrážke, musíte dodržiavať tieto pravidlá:

 • Pri aplikácii kozmetiky nepoužívajte opakovane použiteľné hubky a špongie.
 • Vezmite si vitamíny. Komplexy zo skupiny B, ako aj vitamíny A, C a E majú pozitívny vplyv na stav kože.

Video: Užitočné informácie

Prečo nevytlačiť

Akékoľvek zápaly a erupcie v oblasti nosa, úst, rúk a brady sa nedajú vytlačiť. To predstavuje nebezpečenstvo pre život. Nosogubný trojuholníkový lekári niekedy nazývajú "trojuholník smrti".

Ide o to, že v tejto oblasti sú cievy žílových a arteriálnych sietí prepojené. Na rozdiel od iných častí tela však žily nemajú žiadne ventily.

To znamená, že akékoľvek infekcie, ktoré sa dostávajú do krvného obehu v oblasti nosolabiálneho trojuholníka, prechádzajú priamo do mozgu. To ohrozuje meningitídu av najhoršom prípade smrť.