Hlavná

Kliniky

Zinerit z akné

Kombinovaná droga používaná na liečbu akné, ktorá nie je spôsobená nedodržiavaním noriem osobnej hygieny.

Neaplikujte, ak je neznášanlivosť lieku, ktorá sa prejavuje ako alergické reakcie. Pri príprave roztoku lieku postupujte podľa pokynov. Zinerite obsahuje erytromycín, octan zinočnatý a pomocné zložky.

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú Zinerit, vrátane pokynov na použitie, analógov a cien tejto drogy v lekárňach. Ak ste už používali Zinerit, nechajte komentáre v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Klinicko-farmakologická skupina: prípravok s antibakteriálnym a komedonolytickým účinkom na liečbu akné.

 • Rozpúšťadlo sa dodáva s práškom na prípravu roztoku na vonkajšie použitie s objemom 30 ml a aplikátorom v škatuli.
 • Jedna fľaša obsahuje: dihydrát octanu zinočnatého - 360 mg, erytromycín 1,2 g (1 ml pripraveného roztoku octanu zinočnatého 12 mg a 40 mg erytromycínu). Etanolové rozpúšťadlo 17 g a diizopropyl sebakát 7,8 g

V obale Zinerit sú dve fľaše: jedna s práškom a druhá s rozpúšťadlom. Pred použitím sa tieto dve zložky musia miešať podľa pokynov na použitie lieku. Na uľahčenie aplikácie sa na fľašu nanáša špeciálny aplikátor, ktorý je vložený do obalu.

Na čo sa Zinerit používa?

Používa sa na liečbu akné, ktorá je odolná účinkom všeobecnej hygieny a kozmetiky.

Farmakologický účinok

Je to produkt pre vonkajšie použitie, ktorý má antimikrobiálny účinok. Erytromycín má bakteriostatický účinok na mikroorganizmy Propionibacteria acne a Streptococcus epidennidis, ktoré spôsobujú akné a zinok znižuje sekréciu mazových žliaz.

Malé množstvo erytromycínu môže vstúpiť do systémového obehu a následne sa vylúčiť z tela. Zinok funguje len externe.

Návod na použitie

Podľa návodu na použitie platí Zinerit externe. Priemerná jednotlivá dávka je 0,5 ml. Po vysušení sa liek stáva neviditeľným.

 • Pripravený roztok Zinerite s použitím aplikovaného aplikátora naneste na postihnuté oblasti pokožky tenkou vrstvou 2 krát denne (ráno pred aplikáciou make-upu a po umývaní večer). Aplikujte Zinerit s ľahkým tlakom, naklonením injekčnej liekovky s pripraveným roztokom. Rýchlosť aplikácie roztoku môže byť regulovaná tlakom aplikátora na pokožke.

Dĺžka liečebného cyklu je 10-12 týždňov. Klinické zlepšenie sa v niektorých prípadoch vyskytuje po 14 dňoch.

Nájdené prísaha nepriateľské huby hubu! Nechty budú vyčistené za 3 dni! Vezmite si to.

Ako rýchlo normalizovať arteriálny tlak po 40 rokoch? Recept je jednoduchý, zapíšte si.

Unavený z hemoroidov? Tam je cesta von! To môže byť vyliečené doma za pár dní, je to potrebné.

Prítomnosť červov hovorí SMELL z úst! Jedného dňa piť vodu s kvapkou.

kontraindikácie

Kontraindikované so zvýšenou citlivosťou na erytromycín, ako aj iné makrolidové antibiotiká. Kontraindikované s precitlivenosťou na zinok.

Vedľajšie účinky

Ak sa používa Zinerite, je možné vyvinúť lokálne reakcie, ktoré sa vyskytujú na mieste aplikácie lieku vo forme:

 1. Pocit pálenia;
 2. podráždenie;
 3. Suchosť kože.

Zvyčajne sú tieto reakcie mierne, a vylúčenie lieku alebo symptomatická liečba nevyžaduje. Vzhľadom na špecifickú lokálnu aplikáciu Zineritis je nepravdepodobné náhodné predávkovanie.

Špeciálne pokyny

Pri používaní lieku by sa mala brať do úvahy možnosť krížovej rezistencie na iné antibiotiká makrolidov, linkomycínu, klindamycínu. Je potrebné vyhnúť sa podávaniu lieku do očí alebo na sliznicu úst a nosa, tk. môže to spôsobiť podráždenie a popáleniny.

Baziron alebo Zinerit?

Prípravky Baziron a Zinerite majú iný mechanizmus účinku, ale porovnateľne rovnakú účinnosť pri liečbe akné miernej a strednej závažnosti. Avšak Baziron, na rozdiel od Zinerite, sa môže veľmi úspešne použiť pri komplexnej liečbe závažnej akné.

Preto ak je akné ťažké, zápalové prvky na tvári sú veľmi veľa, potom je lepšie použiť Baziron. S priemernou a miernou závažnosťou priebehu ochorenia môžete použiť ľubovoľnú drogu, ktorá sa viac podobá akýmkoľvek subjektívnym dôvodom.

Zinerit z akné - recenzie

Riešenie Zinerite má veľké množstvo pozitívnych recenzií. Jej účinnosť v boji proti akné je poznamenaná. Zápal sa rýchlo vylučuje a pokožka sa vyčistí. Treba poznamenať takýto vedľajší účinok účinku ako suchosť a odlupovanie kože, ale prejdú po ukončení liečby a normalizáciou funkcie mazových žliaz kože.

analógy

Farmaceutické prípravky-analógy Zinerit. Nasledujúce analógy sú v porovnaní so Zinerite lacnejšie:

 • Zrkadlový roztok - 221 - 304 rubľov;
 • Klindatop - 280 - 356 rubľov;
 • Rezorcinolový roztok - 43 - 74 rubľov;
 • Retinová masť - 207 - 349 rubľov;
 • Masť erytromycínu - 25 - 36 rubľov.

Pozor: používanie analógov musí byť dohodnuté s ošetrujúcim lekárom.

Koľko je Zinerit?

Priemerná cena Zinerite v lekárňach (Moskva) je 650 - 750 rubľov.

Podmienky ukladania

Liečivo sa má uchovávať mimo dosah detí pri teplote 15 ° C až 25 ° C. Trvanlivosť je 3 roky.

Podmienky dovolenky z lekární

Liek je schválený na použitie ako OTC produkt.

Zinerit: návod na použitie, indikácie, recenzie a analógy

Liečivo na vonkajšie použitie "Zinerit" uznávajú lekári za jednu z najúčinnejších v boji proti zápalu na tvári. Liečba s protizápalovým, antibakteriálnym, antimikrobiálnym a komedonolytickým účinkom je určená na liečbu akné.

Moderná a výkonná príprava Zinerit perfektne zvládne kožné lézie a používa sa pri komplexnej terapii.

Zloženie Zinerite: erytromycín - 1,2 g, dihydrát octanu zinočnatého - 360 mg. Koncentrácia zinku v hotovom mlieku je 1,2% a erytromycín 4%.

Hlavnou účinnou látkou krému na akné a akné je erytromycín. Je to antibiotikum prírodného pôvodu, mäkké a netoxické. Erytromycín zabije pôvodcu akné, baktérie Propionibacterium acnes, ktorá sa množí v póroch. Malé množstvo erytromycínu môže vstúpiť do systémového obehu a potom sa vylúčiť z tela.

Účinnou látkou Zinerite je aj dihydrát zinku, ktorý pôsobí výlučne zvonku. Zinok je adstringentný a sušiaci účinok, zmierňuje zápal a vďaka spojeniu s erytromycínom sú zápalové procesy omnoho rýchlejšie.

Komplexná medicína znižuje produkciu mazu, ktorá upcháva našu pokožku. V dôsledku toho sa zníži obsah tuku v koži a možnosť výskytu akné. Keďže Zinerit výrazne znižuje tvorbu komedónov, čo sú akumulácie mazu, na epidermis jednoducho neexistuje substrát na tvorbu nového akné a akné.

Forma uvoľňovania lieku:

1. Prášok na roztok pre vonkajšie použitie
2. Použité rozpúšťadlo je bezfarebné, priehľadné.
3. Aplikátor pre samo-pripravené, podľa návodu, roztok.

Indikácie na použitie Zinerit

Používa sa na liečbu akné, odolné voči účinkom všeobecnej hygieny, ľudových a kozmetických prostriedkov. Akné vyrážky - mnoho hnisavé zápaly akné, uzliny pod kožou, čierne bodky a milium.

Liečivo sa odporúča na použitie pri akné (ako vo forme papuliek a vo forme pľuzgierov), tak aj v zmiešanej forme akné (ak sú súčasne akné a akné).

Podľa oficiálnych pokynov na použitie Zinerite nie je účinný pri liečbe akné a akné v iných oblastiach pokožky, napríklad na chrbte, hýždach, ramenách atď.

Návod na použitie Zinerit, dávkovanie

Keď začnete liečbu, kvapalina z injekčnej liekovky s rozpúšťadlom sa má naliat do injekčnej liekovky s práškom. Potom sa fľaša musí pretrepať tak, ako by mala trvať 1 minútu, až kým sa prášok úplne nerozpustí a potom zatvorte veko aplikátorom, ktorý je k dispozícii v balení s liekom.

Roztok zostáva stabilný 5 týždňov po príprave. Berte na vedomie dátum expirácie na liekovke. Po zmiešaní zložiek prípravku sa môže hotový roztok skladovať (pri teplote 15 ° C až 25 ° C).

Pred použitím očistite pokožku prachu, nečistôt, potu a odstráňte zvyšky kozmetiky.

Zinerite sa aplikuje dvakrát denne, zvyčajne po dobu 10-12 týždňov. Pozitívna dynamika je v priemere viditeľná až za 1-2 týždne. Značný terapeutický účinok sa zvyčajne dosiahne počas prvých 12 týždňov.

Naneste Zenerit vyžaduje tenkú vrstvu na celú tvár (s tendenciou k odlupovaniu a suchu - ukážte na každý pupienok), mierne stlačte aplikátor počas aplikácie.

Funkcie aplikácií

Výrobok môže vysušiť pokožku. Preto ho aplikujeme v tenkej vrstve. So sklonom k ​​uschnutiu pokožky sa odporúča používať Zenerite vpravo. Ak liek nadmerne vysušuje pokožku, musíte ju prestať používať a ešte lepšie sa jej objaviť skúseným dermatológom.

Po aplikácii pokožka nezanecháva žiadne stopy a lesk.

Zabráňte kontaktu s ústami, očami, nosnou sliznicou (možné popáleniny alebo podráždenie), náhodne opláchnite veľkým množstvom vody.

Pre dnešok sa zistilo, že používanie lieku je možné počas tehotenstva a laktácie (dojčenie), ale len za účelom špecialistu a prísne v odporúčaných dávkach.

Po aplikácii nie je kontraindikované používať kozmetiku.

Neexistuje žiadny dôkaz účinku Zineritu na schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje. Avšak každý dopad je nepravdepodobný.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie Zinerit

Lokálne reakcie: niekedy sa môže objaviť pocit pálenia, podráždenie, lúpanie, suchá pokožka v mieste aplikácie. Tieto javy sú zvyčajne slabo vyjadrené a nevyžadujú stiahnutie lieku a / alebo symptomatickú liečbu.

Pri pálení, svrbenie a aktívne odlupovanie hornej vrstvy pokožky by malo zastaviť liečbu kože so zinitíliou a používať lieky, ktoré majú podobný účinok (ako predpisujú dermatológovia).

predávkovať

Pri externom používaní je nadmerné dávkovanie roztoku Zinerite nepravdepodobné.

Kontraindikácie:

 • zvýšená citlivosť na erytromycín a iné makrolidy;
 • zvýšená citlivosť na zinok alebo iné zložky lieku;
 • prítomnosť akné u detí do 12 rokov veku.

Analogy Zineritis, zoznam liekov

 1. Skinoren;
 2. Baziron;
 3. Roaccutane;
 4. Erytromycínová masť.

Dôležité - návod na použitie Zinerit, cena a recenzie analógov nie sú relevantné a nemôžu byť použité ako návod na použitie liekov podobného zloženia alebo účinku. Všetky terapeutické vymenovania by mal vykonávať lekár. Pri výmene Zineritu analógom je dôležité získať odbornú konzultáciu, možno budete musieť zmeniť priebeh terapie, dávkovanie atď. Nevlastníte si sám!

Antibiotikum, ku ktorému patrí erytromycín, by malo byť predpísané iba lekárom, ktoré zohľadňuje všetky vaše vlastnosti, ako aj mechanizmy účinku liekov. Nekontrolované používanie antibakteriálnych látok, dokonca aj lokálneho (externého) použitia, je plné nepriaznivých dôsledkov.

Čo je Zinerit a ako to funguje na akné?

Liečivá látka Zinerit je univerzálny liek, ktorý vám umožní zbaviť sa akné na tvári, chrbte, hrudi a dekolte.

Zinerite ovplyvňuje všetky faktory, ktoré spôsobujú akné na tvári.

Priemerná cena Zineritu v lekárňach v Moskve: 430 rub.

Skladá sa z dvoch hlavných účinných látok - zinku a erytromycínu.

 • Erytromycín: zabíja baktérie, ktoré spôsobujú bolestivosť, sčervenanie a tvorbu hlbokých kožných defektov (zjazvenie a pigmentačné škvrny).
 • Zinok má sušiace účinok a protizápalový účinok, normalizuje stav miestnej a všeobecné imunity, detoxikuje a troska a má na hojenie rán akciu.

Keď je komplexný interakcie týchto dvoch účinných zložiek Zinerit prípravok, ktorý je produkovaný v holandskej farmaceutickej «Astellas», účinne lieči príznaky akné na tvári - pryaschami obaja otvorené a uzavreté subkutánna.

Ako podať žiadosť o Zinerit?

Liek Zinerit sa vyrába vo forme rozpúšťadla (na báze alkoholu) a prášku, ktorý sa musí zmiešať pred úplným rozpustením bezprostredne pred aplikáciou. Výsledné pleťové mlieko by malo byť uzavreté vekom so špeciálnym aplikátorom. Čas použiteľnosti získaného liečebného mlieka je päť týždňov.

Lotion Zinerit sa aplikuje na pokožku, ktorá bola predtým očistená od špiny a dekoratívnej kozmetiky, s akné (na mieste pupienkov). Aby ste to urobili, naklopte fľašu nadol a jemne zatlačte na pokožku tak, aby liečivá časť aplikátora bola impregnovaná prípravkom, ktorý je regulovaný silou lisovania. Liečivo sa podáva viac ako dvakrát denne počas desiatich týždňov.

Prvé pozitívne výsledky liečby sa objavia dva týždne po začiatku používania Zineritu:

 • Koža sa stáva rovná, jemná a zdravá, tuk lesk zmizne.
 • Postupne zmiznú malé pupienky a veľké subkutánne pupienky vyschnú a znižujú.
 • Pri ďalšom pravidelnom používaní tejto drogy sa všetky prejavy akné na tvári a iných miestach kože takmer úplne zmiznú. Ak výskyt akné nie je spôsobený vážnymi ochoreniami vnútorných orgánov.

Zenerova liek sa neodporúča používať viac ako desať priebehu liečby, ako to môže byť návykové o ich účinné zložky v budúcnosti môže pripojiť alergické reakcie alebo úplné neúčinnosti lieku.

Predĺženie priebehu liečby môže v osobitných prípadoch a pod neustálym dynamickým dohľadom iba dermatológ alebo kozmeter.

V budúcnosti môžete zopakovať priebeh liečby Zineritom alebo použiť liek lokálne, ak sa objaví na tvári jednotlivých podkožných akné. To znamená, že nie je potrebné ho aplikovať na celú tvár, použite spotovú aplikáciu na akné.

Indikácie na použitie a kontraindikácie

Indikácie pre použitie lieku Zinerit je akné (akné) na tvári alebo iných častiach tela.

Kontraindikácie pri používaní lieku Zinerit sú prítomnosť alergických reakcií na hlavné aktívne zložky lieku - erytromycín alebo zinok a jeho zlúčeniny. Aj tehotenstvo a dojčenie nebránia liečbe akné týmto liekom.

Vedľajšie účinky

Niekedy pri používaní zineritídy sa môžu vyskytnúť nežiaduce reakcie, ktoré sa prejavujú ako podráždenie pokožky (začervenanie a svrbenie), suchosť a pocit pálenia v mieste aplikácie lotionu.

Keď prejav kožných nežiaducich účinkov alebo s drogami alergiou, ktoré chcete zrušiť, a dráždenie miest na mazanie protizápalový hydratačný krém alebo masť, av prípade alergických reakcií - vytvoriť vhodný antialergické činidlo.

Taktiež sa vyhýbajte tomu, aby ste liek dostali na sliznicu očí - môže to viesť k podráždeniu alebo dokonca k popáleninám.
Zinerite je veľmi účinný, ľahko použiteľný, cenovo dostupný a bezpečný. Predáva sa v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Preto môže každý hodnotiť jeho účinok.

Buďte krásni a sledujte svoje zdravie!

Zinerit

Popis je aktuálny 02.11.2015

 • Latinský názov: ZINERYT
 • ATX kód: D10AF52
 • Účinná zložka: Zinočnatý + erytromycín (octan zinočnatý + erytromycín)
 • výrobca: Astellas Pharma Europe B.V. (Holandsko)

Zloženie Zinerite

Zloženie Zinerite zahŕňa dve fľaše so zmesou prípravkov a rozpúšťadla, určené na ďalšie miešanie.

Prvá injekčná liekovka s komplexom prípravkov obsahuje 1200 mg erytromycín a 360 mg mikronizovaných acetát zinočnatý Aktívne zložky.

Druhá injekčná liekovka s rozpúšťadlom obsahuje 8,36 ml diizopropylsebakátu a 21,6 ml etanolu - ďalšie zložky.

1 mililitr pripraveného lotionu obsahuje 40 mg erytromycín a 12 mg mikronizovaných acetát zinočnatý, a 250 mg diizopropyl-sebakátu a 550 mg etanolu.

Forma vydania

Spoločnosť «Astellas Pharma"Produkuje Zenerite vo forme prášku s pripojeným rozpúšťadlom pre ďalšiu prípravu roztoku. Komplexný balík obsahuje dve injekčné liekovky s objemom 30 ml (prášok + rozpúšťadlo) a aplikátor.

Farmakologický účinok

Komedomolytický, antibakteriálny, protizápalový.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Zinerite je Erytromycín-zinkové komplexná príprava charakterizovaná anti-akné Efektívnosť, ktorá sa prejavuje kombinovaným účinkom jej účinných zložiek.

účinky erytromycínové antibiotikum sú zamerané na potlačenie replikácie mikroorganizmy (bakteriostatický účinok), čo spôsobuje akné (akné): epidermálny streptokok (Streptococcus epidermidis) a propionibacterium acne (Propionibacterium acne).

aktivita zinok leží v jeho pletenie opatrenia a znížené pridelenie Tajomstvo mazových žliaz (Mazu).

Komplexná kombinácia všetkých zložiek prípravku vytvára dobré podmienky pre ich penetráciu do pokožky. Hlavná časť zinok viaže sa na folikulárne epiteliálnych buniek a nepreniká do systémového obehu. Malá zlomka erytromycín je podrobená systémovej absorpcii a následne sa vylučuje z ľudského tela.

Indikácie na použitie

Liek Zinerit je určený na liečbu akné (akné).

kontraindikácie

Pred použitím Zineriteho by ste sa mali uistiť, že pacient nemá žiadny osobný precitlivenosť na erytromycín (iné makrolidy), drogy zinok alebo iných zložiek liekov, pretože tieto stavy sú jedinými kontraindikáciami ich použitia.

Vedľajšie účinky

Niekedy počas liečby boli pozorované lokálne negatívne príhody vrátane podráždenie pokožky, pocit jej suchosť alebo pocity pálenia. Vo väčšine prípadov boli tieto príhody mierne a nevyžadovali odobratie prebiehajúcej liečby a / alebo určenie symptomatickej liečby.

Zinerit, návod na použitie

Pre správne použitie Zinerite mixujte komplexné príprava a rozpúšťadlo, ktoré na predĺženie trvanlivosti lieku sú v rôznych fľaštičkách. Pred zmiešaním obidvoch zložiek budúceho mlieka je potrebné dbať na to, aby dátum expirácie prípravku a celistvosť obidvoch fliaš boli konzistentné. Nižšie sú odporúčania - ako vytvoriť domáce riešenie Zinerit z akné, vhodné pre ďalšiu priamu aplikáciu.

Príprava lotion:

 • Najprv musíte odskrutkovať viečka (obaly) z obidvoch fliaš a súčasne držať viečko z liekovky s komplexom liekov;
 • vylejte rozpúšťadlov injekčnej liekovke s prášoka pevne priskrutkujte pri zachovanom veku;
 • okamžite a dôkladne premiešajte zmes (60 sekúnd);
 • odstráňte uzáver;
 • odstráňte z ochranného obalu aplikátor;
 • vložiť aplikátorNa krku injekčnej liekovky s pleťovým krémom a naskrutkujte viečko.

Takto pripravený roztok je pripravený na použitie a môže byť skladovaný pri teplote 15-20 ° C počas 5 týždňov. Ak chcete skontrolovať dátum vypršania platnosti, môžete na injekčnú liekovku s pleťovým krémom uviesť dátum jej výroby.

Ďalšie pokyny týkajúce sa používania Zinerite preberá jeho výhradne externé použitie. Odskrutkujte viečko z fľaše s vareným mliekom, musíte ho pripojiť aplikátor na postihnuté oblasti pokožky a aplikujte liek do tenkej vrstvy, čo ľahko pritlačí na základňu šikmo umiestnenej fľaše. niesť aplikácie by mali byť na predtým očistených kožných plochách s frekvenciou 2 krát za 24 hodín (ráno a večer). rýchlosť aplikácie závisí od sily tlaku na základni liekovky. Priemerná jednotlivá dávka je 0,5 ml. Celková dĺžka trvania liečby môže dosiahnuť 10-12 týždňov.

Fotky pred a po aplikácii lieku Zenerita po dobu 10 týždňov:

Údaje o tom, či Zinerit pomáha s akné počas kratšieho obdobia jeho používania, sú čisto individuálne. V niektorých prípadoch bolo pozorované zlepšenie stavu kože pacienta po 14 dňoch aplikácie.

predávkovať

Vzhľadom na vlastnosti vonkajšieho použitia lotionu je jeho predávkovanie nepravdepodobné. Niektorí pacienti sú pravdepodobne s cieľom zbaviť sa akné používať pre aplikácie nadmerné množstvo lieku. Neznámy pomáha zbytočné výdavky v rámci riešenia v prípade, že sa zbaviť akné alebo len vedie k ďalšiemu nákupu drogy, ale ani v tomto prípade boli hlásené sťažnosti akýchkoľvek neobvyklých nežiadúcich prejavov.

interakcie

Doteraz neboli klinicky dôležité interakcie komplexu zložiek Zinerite s inými liekmi identifikované.

Obchodné podmienky

Zeneritída je viacúčelová droga.

Podmienky skladovania

Teplotný rozsah skladovania Zenerite by mal zodpovedať 15-25 ° C.

Dátum vypršania platnosti

Uzavreté fľaše so zložkami lieku môžu pretrvávať 3 roky.

Pripravený roztok sa môže používať najviac 5 týždňov.

Špeciálne pokyny

Po aplikácii lieku na kožu a jej úplnom vysušení sa pleť stáva neviditeľným.

Pri dlhodobom používaní Zenerite je teoreticky možné vytvoriť perekresnoy odpor vo vzťahu k iným veciam makrolidy, klindamycín a linkomycín.

Pri vykonávaní aplikácie mali by sa prijať preventívne opatrenia na zabránenie prípravku slizničné oči, nos a ústna dutina, aby sa zabránilo podráždenie a / alebo popáleniny.

Zenerita analógov

Pred liek nahradiť jeho analóg, by sa mali poradiť s dermatológom, ktorý bude voliť liek účinný v každom prípade.

Zeneritové analógy sa môžu vyrábať v rôznych dávkových formách a môžu to byť masti, krémy, pleťové vody, roztoky alebo gély.

K dnešnému dňu sú Zeneritove analógy pre svoj hlavný účel (liečba akné) reprezentované týmito liekmi:

Čo je lepšie: Zinerit alebo Skinoren?

Pri porovnaní týchto dvoch liekov je potrebné mať na pamäti, že aj keď obe liečivá a majú v podstate rovnaké účinky, ale stále ešte sa týkajú rôznych farmakologických skupín a obsahujú vo svojom zložení rôznych účinných látok.

V prípade Zinerite to platí komplexu erytromycínu a zinku, a v prípade skinorenom - kyseliny azelaínovej. Jedna aj ostatné zložky baktériostatický aktívne, mať protizápalový účinnosť a podľa väčšiny dermatológov patria medzi prvých päť liekov používaných na liečbu akné.

V skutočnosti, dať definitívnu odpoveď na otázku, ktorá z týchto liekov je lepšie - nie je tak jednoduché, po tom všetkom, na základe individuálnych rozdielov v ľudskom tele, môžeme pochopiť, že liek, ktorý je vhodný pre jedného pacienta môže byť úplne neúčinné pre druhého. Takže pre Zinerit, kvôli prítomnosti v jeho zložení antibiotikum, rýchlejšie a viac výrazný protizápalový účinok, aj keď z rovnakého dôvodu u baktérie, príčina akné, sa môže vyvinúť odpor na jeho účinky a liek jednoducho nebude účinný. V prípade žiadosti Skinoren aktivita jeho aktívnej zložky sa rozvíja pomalšie, ale výsledky liečby sú tiež dlhšie. Upozorňujeme tiež, že Zinerit je vhodnejší na liečbu povrchové akné, kdežto Skinoren dokonale zvládne čierne bodky (komedóny).

V každom prípade pri výbere liečivo proti akné je lepšie chodiť na dermatológa, než ísť na video alebo on-line reklamu, ktoré často sledujú len svoj vlastný materiálný záujem.

deti

Všetky odporúčania na používanie lieku Zineritis, jeho režim dávkovania a trvanie liečby dospelých pacientov sú podobné pri liečbe detí.

Zierit v tehotenstve a laktácii

Vymenovanie zineritídy s tehotenstva a laktácie sa vyskytuje podľa indikácií a odporúčaného liečebného režimu.

Recenzie Zinerite

Recenzie o Zinerite vo fórach vytvorených špeciálne na diskusiu o metódach, metódach a liekoch na boj akné, v zmysle účinnosti tejto drogy vo väčšine prípadov sú pozitívne. Pacienti hovoria dosť rýchly nástup účinku lieku, a to najmä v porovnaní s gély a masti pre akné poslednej generácie, nedostatok závažných nežiaducich účinkov, ako aj jednoduchosť použitia krém fľašu s poďakovaním aplikátor.

Najvýraznejší negatívny účinok Zineritis je známy suchá pokožka po jeho použití, v súvislosti s ktorými ľudia s počiatočnou suchou pokožkou tento liek nemusí byť vhodný. Opakovane sa objavil problém produkcie mikroorganizmov odpor na aktívnu zložku liekov - erytromycín, čo sa naozaj môže vyvinúť v prípade nepretržitého užívania drogy. Záporné momenty Zinerite považujú aj krátku trvanlivosť po príprave roztoku (5 týždňov) a jeho náklady.

Vo všeobecnosti, recenzie o Zinerite pre akné dávajú pozitívne hodnotenie tejto drogy, ktorá vám umožňuje odporučiť ju Liečba akné, prirodzene po konzultácii s dermatológiou.

Cena Zinerita, kde kúpiť

Náklady na pleťové prípravky Zinerit v Rusku sa líšia v závislosti od regiónu a siete lekárov a v porovnaní s masťami, krémami alebo gélmi z akné domáceho výrobcu sú oveľa vyššie. Napríklad v Moskve môžete zakúpiť Zinerit v priemere za 550-600 rubľov, a cena Zinerite v lekárni "Ozerki" v Petrohrade je asi 460 rubľov. Hoci cenová politika lekární "Ozerki" je považovaná za celkom lojálnu, za rovnakú cenu (460-480 rubľov), môžete si kúpiť tento liek v on-line lekárňach.

Cena zineritom na Ukrajine nie je príliš odlišná v závislosti na regióne, to znamená, že rovnako ako nevyhnutná Zener v lekárni v Kyjeve, zhruba rovnako ako by to stálo v Charkove lekárni, s miernym variabilitou. Priemerná cena lieku na Ukrajine je 120 UAH.

Zinerit: návod na použitie, indikácie, recenzie a analógy

Liečivo na vonkajšie použitie "Zinerit" uznávajú lekári za jednu z najúčinnejších v boji proti zápalu na tvári. Liečba s protizápalovým, antibakteriálnym, antimikrobiálnym a komedonolytickým účinkom je určená na liečbu akné.

Moderná a výkonná príprava Zinerit perfektne zvládne kožné lézie a používa sa pri komplexnej terapii.

Zloženie Zinerite: erytromycín - 1,2 g, dihydrát octanu zinočnatého - 360 mg. Koncentrácia zinku v hotovom mlieku je 1,2% a erytromycín 4%.

Hlavnou účinnou látkou krému na akné a akné je erytromycín. Je to antibiotikum prírodného pôvodu, mäkké a netoxické. Erytromycín zabije pôvodcu akné, baktérie Propionibacterium acnes, ktorá sa množí v póroch. Malé množstvo erytromycínu môže vstúpiť do systémového obehu a potom sa vylúčiť z tela.

Účinnou látkou Zinerite je aj dihydrát zinku, ktorý pôsobí výlučne zvonku. Zinok je adstringentný a sušiaci účinok, zmierňuje zápal a vďaka spojeniu s erytromycínom sú zápalové procesy omnoho rýchlejšie.

Komplexná medicína znižuje produkciu mazu, ktorá upcháva našu pokožku. V dôsledku toho sa zníži obsah tuku v koži a možnosť výskytu akné. Keďže Zinerit výrazne znižuje tvorbu komedónov, čo sú akumulácie mazu, na epidermis jednoducho neexistuje substrát na tvorbu nového akné a akné.

Forma uvoľňovania lieku:

1. Prášok na roztok pre vonkajšie použitie
2. Použité rozpúšťadlo je bezfarebné, priehľadné.
3. Aplikátor pre samo-pripravené, podľa návodu, roztok.

Indikácie na použitie Zinerit

Používa sa na liečbu akné, odolné voči účinkom všeobecnej hygieny, ľudových a kozmetických prostriedkov. Akné vyrážky - mnoho hnisavé zápaly akné, uzliny pod kožou, čierne bodky a milium.

Liečivo sa odporúča na použitie pri akné (ako vo forme papuliek a vo forme pľuzgierov), tak aj v zmiešanej forme akné (ak sú súčasne akné a akné).

Podľa oficiálnych pokynov na použitie Zinerite nie je účinný pri liečbe akné a akné v iných oblastiach pokožky, napríklad na chrbte, hýždach, ramenách atď.

Návod na použitie Zinerit, dávkovanie

Keď začnete liečbu, kvapalina z injekčnej liekovky s rozpúšťadlom sa má naliat do injekčnej liekovky s práškom. Potom sa fľaša musí pretrepať tak, ako by mala trvať 1 minútu, až kým sa prášok úplne nerozpustí a potom zatvorte veko aplikátorom, ktorý je k dispozícii v balení s liekom.

Roztok zostáva stabilný 5 týždňov po príprave. Berte na vedomie dátum expirácie na liekovke. Po zmiešaní zložiek prípravku sa môže hotový roztok skladovať (pri teplote 15 ° C až 25 ° C).

Pred použitím očistite pokožku prachu, nečistôt, potu a odstráňte zvyšky kozmetiky.

Zinerite sa aplikuje dvakrát denne, zvyčajne po dobu 10-12 týždňov. Pozitívna dynamika je v priemere viditeľná až za 1-2 týždne. Značný terapeutický účinok sa zvyčajne dosiahne počas prvých 12 týždňov.

Naneste Zenerit vyžaduje tenkú vrstvu na celú tvár (s tendenciou k odlupovaniu a suchu - ukážte na každý pupienok), mierne stlačte aplikátor počas aplikácie.

Funkcie aplikácií

Výrobok môže vysušiť pokožku. Preto ho aplikujeme v tenkej vrstve. So sklonom k ​​uschnutiu pokožky sa odporúča používať Zenerite vpravo. Ak liek nadmerne vysušuje pokožku, musíte ju prestať používať a ešte lepšie sa jej objaviť skúseným dermatológom.

Po aplikácii pokožka nezanecháva žiadne stopy a lesk.

Zabráňte kontaktu s ústami, očami, nosnou sliznicou (možné popáleniny alebo podráždenie), náhodne opláchnite veľkým množstvom vody.

Pre dnešok sa zistilo, že používanie lieku je možné počas tehotenstva a laktácie (dojčenie), ale len za účelom špecialistu a prísne v odporúčaných dávkach.

Po aplikácii nie je kontraindikované používať kozmetiku.

Neexistuje žiadny dôkaz účinku Zineritu na schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje. Avšak každý dopad je nepravdepodobný.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie Zinerit

Lokálne reakcie: niekedy sa môže objaviť pocit pálenia, podráždenie, lúpanie, suchá pokožka v mieste aplikácie. Tieto javy sú zvyčajne slabo vyjadrené a nevyžadujú stiahnutie lieku a / alebo symptomatickú liečbu.

Pri pálení, svrbenie a aktívne odlupovanie hornej vrstvy pokožky by malo zastaviť liečbu kože so zinitíliou a používať lieky, ktoré majú podobný účinok (ako predpisujú dermatológovia).

predávkovať

Pri externom používaní je nadmerné dávkovanie roztoku Zinerite nepravdepodobné.

Kontraindikácie:

 • zvýšená citlivosť na erytromycín a iné makrolidy;
 • zvýšená citlivosť na zinok alebo iné zložky lieku;
 • prítomnosť akné u detí do 12 rokov veku.

Analogy Zineritis, zoznam liekov

 1. Skinoren;
 2. Baziron;
 3. Roaccutane;
 4. Erytromycínová masť.

Dôležité - návod na použitie Zinerit, cena a recenzie analógov nie sú relevantné a nemôžu byť použité ako návod na použitie liekov podobného zloženia alebo účinku. Všetky terapeutické vymenovania by mal vykonávať lekár. Pri výmene Zineritu analógom je dôležité získať odbornú konzultáciu, možno budete musieť zmeniť priebeh terapie, dávkovanie atď. Nevlastníte si sám!

Antibiotikum, ku ktorému patrí erytromycín, by malo byť predpísané iba lekárom, ktoré zohľadňuje všetky vaše vlastnosti, ako aj mechanizmy účinku liekov. Nekontrolované používanie antibakteriálnych látok, dokonca aj lokálneho (externého) použitia, je plné nepriaznivých dôsledkov.

Zinerit - návod na použitie, zloženie, forma uvoľňovania, indikácie, vedľajšie účinky, analógy a cena

Dôsledky dospievajúcich pimples môžu byť pohoršujúce, ak ignorujete problém. Jazvy, jazvy, fistuly a nebezpečnejšie komplikácie vo forme otravy krvi sú možným výsledkom tohto postoja k problému. Ak chcete zabrániť zápalu kože s hroznými dôsledkami, poraďte sa s lekárom a použite lokálne protizápalové liečivo. Jedným z účinných liekov je Zinerit, ktorý v krátkom čase zlepší kvalitu pokožky, uvoľní infekciu, ktorá zapríčinila zápal.

Návod na použitie Zenerrites

Droga nanáša v tenkej vrstve na vyčistenú pleť 2 krát za deň, v ktorom je množstvo liečiva je priamo úmerná pôsobiace sily lisovacieho fľašu. Krém sa neodstráni a po niekoľkých minútach po nanesení na kožu sa stáva neviditeľným. Jediná dávka závisí od priemeru ošetrenej oblasti pokožky. Priebeh liečby nie je dlhší ako 4 mesiace.

Ak po 2-3 týždňoch nedôjde k výraznému zlepšeniu stavu kože, poraďte sa s dermatológiou, aby ste nahradili liek a upravili liečbu. Všimnite si, že film vytvorený na epiteli je nezlučiteľný s inými miestnymi prípravkami a kozmetikou. Použitie akéhokoľvek make-upu a hygienických výrobkov je povolené len po oplachovaní Zinerite. Hotová zmes sa uchováva dlhšie ako mesiac pri izbovej teplote v mieste, kde slnečné svetlo neklesne.

Zloženie a forma uvoľnenia

Účinok lieku je založený na vlastnostiach dvoch účinných látok - erytromycínu a octanu zinočnatého. V tabuľke je uvedené zloženie Zinerite podrobnejšie:

Odstraňuje zápal, znižuje tvorbu kožného mazu, má adstringentný účinok, normalizuje prácu bunkových membrán.

Odoláva syntézy bielkovín v bunkách škodlivých mikróbov poskytuje bakteriostatický účinok inhibícia rastu patogénnych baktérií, ktoré spôsobujú akné. Obzvlášť účinný je erytromycín proti streptokokom (streptokokom).

Etanol (etylalkohol)

Sušuje pupienky a akné.

Odstráni suchosť, zmäkčuje pokožku.

Zenerit sa vyrába výlučne vo forme súpravy dvoch fliaš. Jeden obsahuje prášok s aktívnymi zložkami, v druhom - rozpúšťadlo. Iné formy uvoľňovania liečiva, ako je gél, masť, tableta alebo krém, neexistujú. Liečivo je dvojzložkové pleťové mlieko, ktoré sa používa výlučne externe. Ak vám bude ponúknutá akákoľvek iná forma Zinerit - máte falšovaný.

Vlastnosti prípravku

Komplex je účinný v boji proti pustulárnym vyrážkam rôznych typov, ktoré sa objavujú na koži kvôli narušeniu mazových žliaz. Zinerite môže odstrániť aj hlboké lézie kože, ktoré zabraňujú šíreniu a šíreniu patogénnych mikroorganizmov. Liek navyše zastavuje vývoj hlbokého zápalu. Liek predchádza vzniku rôznych komplikácií po akné a akné. Lotion zinerite má tieto vlastnosti:

 • komedonoliticheskim (rozpúšťa, odstraňuje akné);
 • antimikrobiálne;
 • protizápalové účinky.

Približne v priebehu 2 týždňov po začiatku liečby pokožky bude zlepšenie stavu epidermy významné. Súčasne sa dosahujú tieto účinky:

 • malé zápalové zápaly zmiznú;
 • horná vrstva kože je vyrovnaná;
 • veľké vyrážky vyschnú.

Pomáha vám s akné?

Zahrnuté v lieku zinok a erytromycín poskytujú rýchle hojenie epidermálnych a hlbších vrstiev kože. Okrem toho tieto látky zničia patogénne mikróby, ktoré spôsobili výskyt vyrážok. Medzi ostatné lieky sa Zinerit považuje za najefektívnejší: podľa spätnej väzby od zákazníkov sa pri použití môže počítať s rýchlou elimináciou príznakov ochorení kože. Po niekoľkých týždňoch liečby pokožka znovu získa hladkosť a rovnosť.

Indikácie na použitie

Liečba akné Zinerit sa odporúča použiť pri rôznych ochoreniach kože. Maximálny účinok sa dosiahne liečbou akné (akné) a akné. Lotion obnovuje proces regenerácie buniek a čistí pokožku od škodlivých mikroorganizmov. Údaje o predpisovaní lieku sú:

Ako používať Zinerite

Vďaka ľahkému použitiu sa Zinerit masť môže používať na liečbu pokožky doma. Kozmetici a dermatológovia odporúčajú nasledujúce pravidlá:

 • Pred použitím premiešajte obsah oboch liekoviek, dôkladne premiešajte s aplikátorom dodávaným so súpravou;
 • výsledná emulzia sa aplikuje na tenkú vrstvu na postihnuté miesta pokožky;
 • priebeh liečby môže trvať od 8-10 dní do 2 týždňov, v závislosti od závažnosti kožných lézií;
 • počas tohto času sa činidlo aplikuje na postihnuté telo 2-3x denne;
 • po ukončení terapie by mala byť prestávka na týždeň, po ktorej sa liečba môže obnoviť.

Špeciálne pokyny

V prípade príznakov alergie je potrebné okamžite prerušiť užívanie lieku a nahradiť ho podobným liekom podobným účinkom. Dermatológovia neodporúčajú počas liečby používať šupky alebo kroviny. Okrem toho, Zinerite nie je kombinovaný s inými prípravkami proti akné. Po umytí pleťového krému je povolený hydratačný a zmäkčujúci krém.

Často je možné použiť krém alebo k predĺženiu liečbu dlhšiu dobu, ako súčasť roztoku antibiotiká môže byť návykové baktérie k aktívnej zložke a liečivo stráca účinnosť. Dlhá liečba môže spôsobiť porušenie imunitných vlastností pokožky. Po vyplnení žiadosti o krém je riziko recidívy ochorenia, takže po ukončení liečby je dôležité zabezpečiť optimálnu starostlivosť o pleť.

Počas tehotenstva

Keďže erytromycín nevstupuje do krvného obehu, nemôže vstúpiť do tkanív placenty a nejako poškodiť plod. Do systémového obehu vstupuje iba minimálne množstvo roztoku, zatiaľ čo laboratórne štúdie nepreukázali negatívny vplyv na vývoj dieťaťa. Tehotná žena môže bezpečne použiť Zinerit na liečbu akné a akné. Napriek tomu je dôležité dodržiavať odporúčané dávkovanie - nie viac ako 0,5 ml na jedno použitie.

V detstve

Detstvo nie je dôvod, prečo Zinerit nepoužíva na akné. V tomto prípade je potrebné skrátiť trvanie liečby lotionom. Ak nie sú žiadne negatívne dôsledky použitia lieku, pokožka môže pokračovať. Neodporúča sa používať liek na liečbu detí pred dosiahnutím veku troch rokov. Ak dôjde k aktívnemu odlupovaniu, páleniu, svrbeniu, liečba sa zastaví.

Vplyv na schopnosť riadiť auto

V priebehu štúdií neboli získané žiadne údaje o účinku Zineritu na schopnosť riadiť stroj alebo pracovať s inými mechanizmami. Napriek tomu existuje minimálne riziko individuálnych negatívnych účinkov, ktoré môžu znížiť koncentráciu pozornosti. Je potrebné vyhnúť sa podávaniu lieku v ústach, oči, na nosnej sliznici, v ktorých môže dôjsť k popáleniu alebo podráždeniu. Ak náhodou narazíte na finančné prostriedky na uvedených oblastiach tela, umyjú sa veľkým množstvom vody.

Liekové interakcie

K dnešnému dňu klinicky neexistuje žiadna významná interakcia lotion proti akné s inými liekmi systémového účinku. Počas používania roztoku je súčasne zakázané používať iné lieky na lokálnu liečbu. Okrem toho nemôžete kombinovať liečbu Zinerit s kozmetickými liekmi a krovinami.

Vedľajšie účinky

Erytromycín je návykový a znížená imunita pokožky, pretože alkohol issushivaet epidermis, ale tieto aspekty sa zvyčajne nevenujú pozornosť, pretože v niektorých prípadoch iba Zener môže liečiť kožu krytu pacienta. Vedľajšie účinky zahŕňajú:

 • hyperémia (začervenanie kože);
 • pálenie;
 • svrbenie;
 • podráždenie.

predávkovať

Riziko predávkovania je minimalizované, pretože tento liek sa používa výlučne externe. Napriek tomu existuje malá pravdepodobnosť negatívnych účinkov prekročenia dávky emulzie kvôli charakteristikám a zloženiu lieku. Aby ste sa vyhli vedľajším účinkom, je dôležité dodržiavať dávkovanie uvedené v pokynoch.

kontraindikácie

Jediným dôležitým dôvodom na odmietnutie používania lieku je prítomnosť individuálnej neznášanlivosti komponentov riešenia. S osobitnou starostlivosťou je liek predpísaný pre deti a tehotné ženy. Napriek nedostatku klinických údajov o poškodení lieku Zinerita, používajte liek v znížených dávkach a len tak, ako to predpisuje lekár.

Obchodné a skladovacie podmienky

Liečivo sa vydáva v lekárňach bez lekárskeho predpisu. Odporúča sa skladovať pri teplote najviac 25 ° C je najviac 2 roky pre balenie uvedenej dátum výroby. Pripravené riešenie je vhodné na použitie po dobu 5 týždňov.

Analogy Zinerit

Lekárne ponúkajú množstvo liekov, ktoré môžu nahradiť pleťové vody. Majú podobný účinok pri liečbe akné, akné, avšak štrukturálny analóg Zinerite sa v súčasnosti nevytvára. Príklady činidla na ošetrenie kože s podobným účinkom:

 • Eryderm (liek s erytromycínom v kompozícii sa používa na liečbu mladistvého akné, popálenín, vredov, vredov, bakteriálnych infekcií, nie je vhodný pre deti do 12 rokov);
 • retinová masť (zahŕňa izotretinoín, liečbu seborrhea, akné, rosacea, perorálnu dermatitídu);
 • Baziron (látka na báze benzoylperoxidu sa používa na odstránenie akné);
 • Skinoren (liek s kyselinou azelaínovou pomáha s akné, hyperpigmentácia kože);
 • Indoxyl (gél založený na benzoylperoxide a klindamycíne liečiť akné);
 • Effezel (krém obsahuje adapalén a benzoylperoxid, účinný pri akné a akné).

Lacné analógové

Lieky obsahujúce rovnaké účinné látky ako Zinerit na domácom trhu s liekmi neexistujú, takže neexistujú žiadne synonymá pre aktívnu zložku v lotike. Napriek tomu existujú analógy liečiva na terapeutický účinok. Lacnejšie náhrady za Zinerite sú:

 • Dalatsin T (základ lieku - klindamycín fosfát, je dostupný vo forme gélu a je predpísaný na odstránenie akné);
 • Zrkadlo (roztok s klindamycínom sa používa na liečbu akné, zakázaný príjem počas tehotenstva / kŕmenia);
 • Kuriozín (aktívna zložka je hyaluronát zinočnatý, dostupný ako gél, používaný na liečbu akné rôznej závažnosti);
 • Clindovit (látka na báze klindamycínu je vhodná na liečbu akné u pacientov starších ako 12 rokov);
 • Clindathop (gél s klindamycínom používaným pri miernej až stredne závažnej akné);
 • Azitromycín (hlavná látka je erytromycín, antibiotikum sa používa na liečbu závažných erupcií akné);
 • Retinoid (táto skupina liekov na báze esterov retinolu sa používa na liečbu akné a akné spôsobených porušením sekrécie mazových žliaz);
 • kvapôčky bóru a zinku (prípravok sa pripravuje zmiešaním oxidu zinočnatého, kyseliny salicylovej a kyseliny boritej, je účinný pri všetkých kožných chorobách zápalovej povahy).

Cena Zinerit

Keďže droga vyrába holandská farmaceutická spoločnosť Astella Pharma Europe, lotion sa dováža do Ruska a jej náklady závisia od výšky ciel, výmenných kurzov, nákladov na prepravu / skladovanie lieku. Je to spôsobené rozdielmi v cene Zinerit v rôznych lekárňach (kvalita liečiva sa nelíši). Môžete si kúpiť riešenie pre pimples v Rusku za 570-770 rubľov.

Zinerit® (Zineryt®)

Účinná zložka:

obsah

Farmakologická skupina

Nozologická klasifikácia (ICD-10)

3D obrázky

Zloženie a forma uvoľnenia

Zloženie prípravku pred zmiešaním obsahu liekoviek a po príprave roztoku

* Celkový počet aktívnych zložiek, erytromycín a octanu zinočnatého dihydrátu, až do 3,35%, aby sa kompenzovať ich koncentrácia pri príprave konečného produktu, menovitý objem sa zvyšuje zmiešaním účinných zložiek s rozpúšťadlom (každé 1000 mg prášku, čo zodpovedá 0,79 ml).

** dodatočné zvýšenie počtu aktívnych zložiek erytromycínu a dihydrátu octanu zinočnatého o 5% je dôsledkom zadržania deklarovaných koncentrácií konečného produktu počas skladovania.

v injekčnej liekovke s rozpúšťadlom v 30 ml injekčnej liekovke a aplikátora; v poli 1 nastavte.

Popis dávkovej formy

Pripravený roztok je bezfarebná transparentná kvapalina.

vlastnosť

Farmakologický účinok

Erytromycín blokuje syntézu proteínu mikrobiálnej bunky a spôsobuje bakteriostatický účinok. Zinok stabilizuje bunkové membrány, má astringentný, protizápalový a antiseptický účinok, znižuje sekréciu mazových žliaz.

farmakodynamika

Erytromycín pôsobí bakteriostaticky na mikroorganizmy, ktoré spôsobujú akné: Propionibacterium acne a Streptococcus epidermidis. Zinok znižuje sekréciu sekrécie mazových žliaz, má strhujúci účinok.

farmakokinetika

Komplexné spojenie zložiek prípravku zaisťuje dobré prenikanie účinných látok do pokožky. Zinok sa viaže hlavne na folikulárny epitel a nie je resorbovaný do systémového obehu. Malá časť erytromycínu podlieha systémovej distribúcii a následne sa vylučuje z tela.

Indikácie Zinerit ®

Akné vyrážka (liečba).

kontraindikácie

Precitlivenosť na erytromycín, iné makrolidy a zinok.

Aplikácia v tehotenstve a laktácii

Teraz sa zistilo, že je možné používať liek počas gravidity a laktácie (dojčenie) podľa indikácií v odporúčaných dávkach.

Vedľajšie účinky

Miestne reakcie - pocit pálenia, podráždenie, suchá koža. Tieto reakcie sú zvyčajne slabo vyjadrené a nevyžadujú odobratie lieku a / alebo symptomatickú liečbu.

interakcie

Doteraz neboli klinicky významné interakcie lieku Zinerit s inými liekmi.

Dávkovanie a podávanie

Navonok. Naklápacie fľaštička pripravený roztok dole s ľahkým tlakom na aplikátora sa aplikuje v tenkej vrstve na celú postihnutú oblasť kože 2 krát za deň: v dopoludňajších hodinách (ženy - pred nanesením make-up) a večer (po umytí). Rýchlosť aplikácie roztoku je regulovaná tlakom aplikátora na pokožku. Približná jednorazová dávka - 0,5 ml. Po vysušení sa roztok stáva neviditeľným. Priebeh liečby - 10-12 týždňov (zlepšenie je možné po 2 týždňoch).

predávkovať

Náhodné predávkovanie je nepravdepodobné kvôli lokálnej aplikácii lieku.

preventívne opatrenia

Zvážte možnosť vzniku krížovej rezistencie voči iným makrolidom, linkomycínu, klindamycínu. Zabráňte kontaktu s očami, sliznicami úst a nosa (možno podráždenie alebo popáleniny).

Podmienky na uchovávanie prípravku Zinerit ®

Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čas použiteľnosti Zinerit®

Nepoužívajte po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na obale.