Hlavná

Ateróm

Zeneritída v akom veku môžete požiadať

Pomocou dodávaného aplikátora Zenerit® nanášajte na postihnuté miesto pokožku tenkú vrstvu.

2-krát denne: ráno (pred aplikáciou make-upu) a večer (po umývaní).

Liečivo sa má aplikovať naklonením injekčnej liekovky s upraveným roztokom dole s miernym tlakom. Rýchlosť aplikácie roztoku je regulovaná tlakom aplikátora na pokožku.

Približná jednorazová dávka - 0,5 ml. Po vysušení sa roztok stáva neviditeľným.

Dĺžka trvania kurzu je 10-12 týždňov. V niektorých prípadoch je klinické zlepšenie možné len po 2 týždňoch.

Zinerit

Popis je aktuálny 02.11.2015

 • Latinský názov: ZINERYT
 • ATX kód: D10AF52
 • Účinná zložka: Zinočnatý + erytromycín (octan zinočnatý + erytromycín)
 • výrobca: Astellas Pharma Europe B.V. (Holandsko)

Zloženie Zinerite

Zloženie Zinerite zahŕňa dve fľaše so zmesou prípravkov a rozpúšťadla, určené na ďalšie miešanie.

Prvá injekčná liekovka s komplexom prípravkov obsahuje 1200 mg erytromycín a 360 mg mikronizovaných acetát zinočnatý Aktívne zložky.

Druhá injekčná liekovka s rozpúšťadlom obsahuje 8,36 ml diizopropylsebakátu a 21,6 ml etanolu - ďalšie zložky.

1 mililitr pripraveného lotionu obsahuje 40 mg erytromycín a 12 mg mikronizovaných acetát zinočnatý, a 250 mg diizopropyl-sebakátu a 550 mg etanolu.

Forma vydania

Spoločnosť «Astellas Pharma"Produkuje Zenerite vo forme prášku s pripojeným rozpúšťadlom pre ďalšiu prípravu roztoku. Komplexný balík obsahuje dve injekčné liekovky s objemom 30 ml (prášok + rozpúšťadlo) a aplikátor.

Farmakologický účinok

Komedomolytický, antibakteriálny, protizápalový.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Zinerite je Erytromycín-zinkové komplexná príprava charakterizovaná anti-akné Efektívnosť, ktorá sa prejavuje kombinovaným účinkom jej účinných zložiek.

účinky erytromycínové antibiotikum sú zamerané na potlačenie replikácie mikroorganizmy (bakteriostatický účinok), čo spôsobuje akné (akné): epidermálny streptokok (Streptococcus epidermidis) a propionibacterium acne (Propionibacterium acne).

aktivita zinok leží v jeho pletenie opatrenia a znížené pridelenie Tajomstvo mazových žliaz (Mazu).

Komplexná kombinácia všetkých zložiek prípravku vytvára dobré podmienky pre ich penetráciu do pokožky. Hlavná časť zinok viaže sa na folikulárne epiteliálnych buniek a nepreniká do systémového obehu. Malá zlomka erytromycín je podrobená systémovej absorpcii a následne sa vylučuje z ľudského tela.

Indikácie na použitie

Liek Zinerit je určený na liečbu akné (akné).

kontraindikácie

Pred použitím Zineriteho by ste sa mali uistiť, že pacient nemá žiadny osobný precitlivenosť na erytromycín (iné makrolidy), drogy zinok alebo iných zložiek liekov, pretože tieto stavy sú jedinými kontraindikáciami ich použitia.

Vedľajšie účinky

Niekedy počas liečby boli pozorované lokálne negatívne príhody vrátane podráždenie pokožky, pocit jej suchosť alebo pocity pálenia. Vo väčšine prípadov boli tieto príhody mierne a nevyžadovali odobratie prebiehajúcej liečby a / alebo určenie symptomatickej liečby.

Zinerit, návod na použitie

Pre správne použitie Zinerite mixujte komplexné príprava a rozpúšťadlo, ktoré na predĺženie trvanlivosti lieku sú v rôznych fľaštičkách. Pred zmiešaním obidvoch zložiek budúceho mlieka je potrebné dbať na to, aby dátum expirácie prípravku a celistvosť obidvoch fliaš boli konzistentné. Nižšie sú odporúčania - ako vytvoriť domáce riešenie Zinerit z akné, vhodné pre ďalšiu priamu aplikáciu.

Príprava lotion:

 • Najprv musíte odskrutkovať viečka (obaly) z obidvoch fliaš a súčasne držať viečko z liekovky s komplexom liekov;
 • vylejte rozpúšťadlov injekčnej liekovke s prášoka pevne priskrutkujte pri zachovanom veku;
 • okamžite a dôkladne premiešajte zmes (60 sekúnd);
 • odstráňte uzáver;
 • odstráňte z ochranného obalu aplikátor;
 • vložiť aplikátorNa krku injekčnej liekovky s pleťovým krémom a naskrutkujte viečko.

Takto pripravený roztok je pripravený na použitie a môže byť skladovaný pri teplote 15-20 ° C počas 5 týždňov. Ak chcete skontrolovať dátum vypršania platnosti, môžete na injekčnú liekovku s pleťovým krémom uviesť dátum jej výroby.

Ďalšie pokyny týkajúce sa používania Zinerite preberá jeho výhradne externé použitie. Odskrutkujte viečko z fľaše s vareným mliekom, musíte ho pripojiť aplikátor na postihnuté oblasti pokožky a aplikujte liek do tenkej vrstvy, čo ľahko pritlačí na základňu šikmo umiestnenej fľaše. niesť aplikácie by mali byť na predtým očistených kožných plochách s frekvenciou 2 krát za 24 hodín (ráno a večer). rýchlosť aplikácie závisí od sily tlaku na základni liekovky. Priemerná jednotlivá dávka je 0,5 ml. Celková dĺžka trvania liečby môže dosiahnuť 10-12 týždňov.

Fotky pred a po aplikácii lieku Zenerita po dobu 10 týždňov:

Údaje o tom, či Zinerit pomáha s akné počas kratšieho obdobia jeho používania, sú čisto individuálne. V niektorých prípadoch bolo pozorované zlepšenie stavu kože pacienta po 14 dňoch aplikácie.

predávkovať

Vzhľadom na vlastnosti vonkajšieho použitia lotionu je jeho predávkovanie nepravdepodobné. Niektorí pacienti sú pravdepodobne s cieľom zbaviť sa akné používať pre aplikácie nadmerné množstvo lieku. Neznámy pomáha zbytočné výdavky v rámci riešenia v prípade, že sa zbaviť akné alebo len vedie k ďalšiemu nákupu drogy, ale ani v tomto prípade boli hlásené sťažnosti akýchkoľvek neobvyklých nežiadúcich prejavov.

interakcie

Doteraz neboli klinicky dôležité interakcie komplexu zložiek Zinerite s inými liekmi identifikované.

Obchodné podmienky

Zeneritída je viacúčelová droga.

Podmienky skladovania

Teplotný rozsah skladovania Zenerite by mal zodpovedať 15-25 ° C.

Dátum vypršania platnosti

Uzavreté fľaše so zložkami lieku môžu pretrvávať 3 roky.

Pripravený roztok sa môže používať najviac 5 týždňov.

Špeciálne pokyny

Po aplikácii lieku na kožu a jej úplnom vysušení sa pleť stáva neviditeľným.

Pri dlhodobom používaní Zenerite je teoreticky možné vytvoriť perekresnoy odpor vo vzťahu k iným veciam makrolidy, klindamycín a linkomycín.

Pri vykonávaní aplikácie mali by sa prijať preventívne opatrenia na zabránenie prípravku slizničné oči, nos a ústna dutina, aby sa zabránilo podráždenie a / alebo popáleniny.

Zenerita analógov

Pred liek nahradiť jeho analóg, by sa mali poradiť s dermatológom, ktorý bude voliť liek účinný v každom prípade.

Zeneritové analógy sa môžu vyrábať v rôznych dávkových formách a môžu to byť masti, krémy, pleťové vody, roztoky alebo gély.

K dnešnému dňu sú Zeneritove analógy pre svoj hlavný účel (liečba akné) reprezentované týmito liekmi:

Čo je lepšie: Zinerit alebo Skinoren?

Pri porovnaní týchto dvoch liekov je potrebné mať na pamäti, že aj keď obe liečivá a majú v podstate rovnaké účinky, ale stále ešte sa týkajú rôznych farmakologických skupín a obsahujú vo svojom zložení rôznych účinných látok.

V prípade Zinerite to platí komplexu erytromycínu a zinku, a v prípade skinorenom - kyseliny azelaínovej. Jedna aj ostatné zložky baktériostatický aktívne, mať protizápalový účinnosť a podľa väčšiny dermatológov patria medzi prvých päť liekov používaných na liečbu akné.

V skutočnosti, dať definitívnu odpoveď na otázku, ktorá z týchto liekov je lepšie - nie je tak jednoduché, po tom všetkom, na základe individuálnych rozdielov v ľudskom tele, môžeme pochopiť, že liek, ktorý je vhodný pre jedného pacienta môže byť úplne neúčinné pre druhého. Takže pre Zinerit, kvôli prítomnosti v jeho zložení antibiotikum, rýchlejšie a viac výrazný protizápalový účinok, aj keď z rovnakého dôvodu u baktérie, príčina akné, sa môže vyvinúť odpor na jeho účinky a liek jednoducho nebude účinný. V prípade žiadosti Skinoren aktivita jeho aktívnej zložky sa rozvíja pomalšie, ale výsledky liečby sú tiež dlhšie. Upozorňujeme tiež, že Zinerit je vhodnejší na liečbu povrchové akné, kdežto Skinoren dokonale zvládne čierne bodky (komedóny).

V každom prípade pri výbere liečivo proti akné je lepšie chodiť na dermatológa, než ísť na video alebo on-line reklamu, ktoré často sledujú len svoj vlastný materiálný záujem.

deti

Všetky odporúčania na používanie lieku Zineritis, jeho režim dávkovania a trvanie liečby dospelých pacientov sú podobné pri liečbe detí.

Zierit v tehotenstve a laktácii

Vymenovanie zineritídy s tehotenstva a laktácie sa vyskytuje podľa indikácií a odporúčaného liečebného režimu.

Recenzie Zinerite

Recenzie o Zinerite vo fórach vytvorených špeciálne na diskusiu o metódach, metódach a liekoch na boj akné, v zmysle účinnosti tejto drogy vo väčšine prípadov sú pozitívne. Pacienti hovoria dosť rýchly nástup účinku lieku, a to najmä v porovnaní s gély a masti pre akné poslednej generácie, nedostatok závažných nežiaducich účinkov, ako aj jednoduchosť použitia krém fľašu s poďakovaním aplikátor.

Najvýraznejší negatívny účinok Zineritis je známy suchá pokožka po jeho použití, v súvislosti s ktorými ľudia s počiatočnou suchou pokožkou tento liek nemusí byť vhodný. Opakovane sa objavil problém produkcie mikroorganizmov odpor na aktívnu zložku liekov - erytromycín, čo sa naozaj môže vyvinúť v prípade nepretržitého užívania drogy. Záporné momenty Zinerite považujú aj krátku trvanlivosť po príprave roztoku (5 týždňov) a jeho náklady.

Vo všeobecnosti, recenzie o Zinerite pre akné dávajú pozitívne hodnotenie tejto drogy, ktorá vám umožňuje odporučiť ju Liečba akné, prirodzene po konzultácii s dermatológiou.

Cena Zinerita, kde kúpiť

Náklady na pleťové prípravky Zinerit v Rusku sa líšia v závislosti od regiónu a siete lekárov a v porovnaní s masťami, krémami alebo gélmi z akné domáceho výrobcu sú oveľa vyššie. Napríklad v Moskve môžete zakúpiť Zinerit v priemere za 550-600 rubľov, a cena Zinerite v lekárni "Ozerki" v Petrohrade je asi 460 rubľov. Hoci cenová politika lekární "Ozerki" je považovaná za celkom lojálnu, za rovnakú cenu (460-480 rubľov), môžete si kúpiť tento liek v on-line lekárňach.

Cena zineritom na Ukrajine nie je príliš odlišná v závislosti na regióne, to znamená, že rovnako ako nevyhnutná Zener v lekárni v Kyjeve, zhruba rovnako ako by to stálo v Charkove lekárni, s miernym variabilitou. Priemerná cena lieku na Ukrajine je 120 UAH.

Zinerit: inštrukcie, aplikácie, spätná väzba

Všeobecný opis prípravku Zinerit

Ide o liek s komedonoliticheskim a antibakteriálnym pre produktívne liečbu akné, ktorý sa zameriava na jeho antibakteriálne, protizápalové a antimikrobiálne vlastnosti na miestach zápalu. Ako aktívna zložka sa aplikuje antibiotikum erytromycín, ktorý pôsobí na takéto patogénne mikroorganizmy ako Propiobacterium acnes a Staphylococcus epidermidis. Prítomnosť zinkových prvkov v chemickom zložení však umožňuje znížiť prácu mazových žliaz, pretože má strhujúci účinok priamo na miesto patológie.

Erytromycín preniká hlboko do epitelu a zinok sa viaže iba na kožu, ale nevstupuje do krvného obehu.

Zinerite je dostupný vo forme bieleho prášku na prípravu liečebného roztoku, ktorý sa používa výlučne zvonku.

Analógmi zineritu sú makrotusín a erytromycín.

Indikácie a kontraindikácie používania Zineritis

Zinerite sa používa pri komplexnej liečbe akné a akné u všetkých vekových skupín pacientov.

Liečivo je absolútne netoxické a medzi kontraindikáciami je dôležité zaznamenať iba zvýšenú citlivosť postihnutej pokožky na účinné zložky prítomné v Zinerite.

Vedľajší účinok a predávkovanie Zinerite

Táto liečba je v tele veľmi nepatrne prispôsobená, ale liek je liek, preto sa v niektorých klinických obrázkoch nemožno vyhnúť vedľajším účinkom. Niekedy môžu byť prítomné lokálne reakcie reprezentované pocitom podráždenia, horiacej a suchej pokožky v mieste priameho kontaktu medzi Zinerite a epidermis. V takýchto prípadoch sa odporúča ukončiť ďalšiu liečbu a nájsť ďalšie lieky.

Prípady predávkovania týmto liekom sú nepravdepodobné.

Pokyny pre Zenerit

Zinerite je určený na lokálnu aplikáciu, ale najprv musíte pripraviť lekárske riešenie podľa pokynov na použitie.

Potom naneste tenkú vrstvu Zinerite na postihnuté miesta kože a urobte to dvakrát denne. Jedna dávka 0,5 ml a po jej konečnom sušení sa roztok stáva neviditeľným.

Trvanie liečby sa mení v priebehu 10-12 týždňov, ale účinok je už hmatateľný a je zobrazený v piatom týždni intenzívnej starostlivosti. V niektorých prípadoch nastáva pozitívna dynamika za pár týždňov.

Vlastnosti aplikácie Zinerite

Liečba nie je kontraindikovaná počas tehotenstva a laktácie, ale môžete použiť Zinerit len ​​v odporúčaných dávkach.

Pri aplikácii zineritídy je dôležité pamätať si na krížovú rezistenciu voči zvyšku antibiotickej skupiny makrolidov, ako aj klindamycínu, linkomycínu. Okrem toho by ste sa mali vyhýbať podávaniu liekov na slizniciach, inak by mohlo dôjsť k popáleniu.

Recepcia Zinerita kvôli nízkej adsorpcii neovplyvňuje psychomotorické reakcie osoby.

Liekové interakcie neboli skúmané.

Recenzie Zinerite, cena

Na lekárskych fórach nájdete veľmi rozporuplné recenzie o Zinerit, z ktorých vyvodíte jediný záver, že takáto liečba je veľmi účinná len vtedy, ak je vhodná pre typ a ochorenie kože. Navyše, proces hojenia kože je veľmi dlhý, takže sa nestačte opustiť takú nenápadnú terapiu. Tu sú niektoré objektívne poznámky.

Lena, 17 rokov: "Tieto akné ma jednoducho mučili a dermatológ na konzultácii navrhol, aby skúsil alebo ochutnal Zinerit, ale varoval, že príprava stojí veľa a liečba môže byť sprísnená a po dobu niekoľkých mesiacov. Mal som šancu, ale napriek tomu neľutujem, pretože koža začala v treťom týždni liečby vyzerať čistejšie a tiež zmizol mazový lesk. Doteraz ju používam ako preventívne opatrenie, nemám žiadne sťažnosti".

Marina, 16 rokov: "Videl som dostatok reklám a kúpil som Zinerit, aj keď to stojí veľa. Jedna fľaša bola dosť takmer dva týždne, ale počas tejto doby sa stav pokožky vôbec nezlepšil, takže druhá už nekupovala. Slabá droga".

Maxim, 19 rokov: "Lekár odporučil Zenerit - úplný nezmysel, ktorý sa rozmazal s akné, čo nie je. Účinok nuly, len zbytočné peniaze je veľmi ľúto".

Lena, 21 rokov: "Aj keď používam Zinerite, koža sa stáva oveľa čistejšou a hneď ako skončím s liečbou, úhory sa vrátia späť, takže nie je ani veľmi šťastná s touto drogou. Samozrejme, že by to bolo možné kúpiť pravidelne, ak by to bolo lacnejšie, ale za takú cenu je vonkajšia krása považovaná za luxus".

Cena za Zinerit Lotion, 30 ml - 565 rubľov.

Mnoho teenagerov je znepokojených stavom ich kože, a to nie je prekvapujúce, pretože v tomto veku je koža náchylná na akné a akné. A napriek tomu v televízii je možné vidieť zázračnú prípravu Zinerit, ktorá "zbavuje všetky problémy s kožou tváre". Všeobecný popis lieku Zinerit Toto je liek s komedonolytickým a antibakteriálnym účinkom na produktívne. ]

Mnoho teenagerov je znepokojených stavom ich kože, a to nie je prekvapujúce, pretože v tomto veku je koža náchylná na akné a akné. A napriek tomu v televízii je možné vidieť zázračnú prípravu Zinerit, ktorá "zbavuje všetky problémy s kožou tváre". Všeobecný popis lieku Zinerit Toto je liek s komedonolytickým a antibakteriálnym účinkom na produktívne. ]

Zinerit: nádherný nástroj alebo reklamný trik?

Dôsledky po dospievajúcich pimples môže byť veľmi pohoršujúce, ak nie sú včas ošetrené. Jazvy, jazvy, fistuly - to je len "špička ľadovca", komplikácie vo forme otravy krvi sú oveľa vážnejšie. Ak zápal pokožky nemal strašné dôsledky, je vhodné po konzultácii s lekárom pomôcť Zineritovi. Jedná sa o moderný liek, ktorý dokáže zlepšiť kvalitu pokožky v čo najkratšom čase, predchádzať komplikáciám a zbaviť sa infekcie spôsobujúcej zápal. Mnohé pozitívne reakcie na túto drogu sú dôkazom toho.

Zinerite - liek na liečbu akné

Zinerite - brainchild známej farmaceutickej spoločnosti Astellas Pharma Europe. Tento liek je účinný pri potláčaní pustulárnych erupcií rôznych typov, ktoré sa objavujú v dôsledku zhoršenej funkcie mazových žliaz. Tento liek je schopný vyrovnať sa aj s hlbokými léziami pokožky, zabraňuje reprodukcii a šíreniu patogénnych baktérií a zastavuje vznik hlbokého zápalového procesu. Navyše, droga v moci, aby sa zabránilo výskytu komplikácií po akné a akné.

Zinerite má nasledujúce vlastnosti:

 • antimikrobiálne;
 • protizápalové;
 • komedónny - to znamená, že rozpúšťa a odstraňuje "čierne body".

Dva týždne po začiatku používania Zineritu sa objavia prvé zlepšenia stavu pokožky:

 • Zarovnanie hornej vrstvy pokožky;
 • eliminácia zápalu s malým ohniskom;
 • zníženie a vysušenie veľkých vyrážok.

Trvanie pozitívneho účinku po aplikácii Zineritis závisí od vlastností ľudského tela v každom jednotlivom prípade. Používanie lieku sa odporúča vykonávať pod dohľadom lekára s pravidelnými laboratórnymi testami a monitorovaním účinnosti liečby.

Štruktúra prípravku

Účinok lieku je založený na vlastnostiach dvoch účinných látok: octanu zinočnatého a erytromycínu. Tieto komponenty fungujú dvomi spôsobmi:

 1. Dihydrát octanu zinočnatého odstraňuje zápal, znižuje tvorbu mazu, má adstringentný účinok, stabilizuje činnosť bunkových membrán.
 2. Erytromycín formulácia odoláva skladá zo syntézy bielkovín v bunkách patogénnych mikróbov poskytuje bakteriostaticky - inhibuje rast patogénnych baktérií, ktoré sú hlavnou príčinou akné.

Erytromycín patrí do skupiny antibiotík-makrolidov. Je obzvlášť účinný pri potláčaní baktérií Streptococcus epidermidis a Propionibacterium acnes, ktoré spôsobujú hnilobu vlasových folikulov.

Medzi ďalšie látky v prípravku sú obsiahnuté nasledujúce zložky, ktoré priaznivo ovplyvňujú pokožku osoby:

 1. Etanol vysušuje akné.
 2. Diizopropyl sebakát hydratuje a zjemňuje pokožku.

Forma vydania

Prípravok sa vydáva len vo forme súpravy dvoch injekčných liekoviek, z ktorých jedna obsahuje prášok s aktívnymi zložkami a druhý - roztok. Iné formy uvoľňovania lieku, ako napríklad masť, gél, krém, tablety, neexistujú. Zinerit - dvojzložkové mlieko, ktoré sa používa iba na vonkajšie použitie liekov vo vnútri, je prísne zakázané.

Ak niekto odporúča kúpiť Zinerit vo forme masti alebo tabliet, krému alebo injekcií, gélu alebo jednozložkového roztoku, je potrebné vedieť, že navrhovaný liek je falšovaný.

Odporúčania na použitie

 1. Obe zložky sa zmiešajú naliatím roztoku do injekčnej liekovky s práškom.
 2. Látka sa dôkladne pretrepáva a premenuje na homogénnu zmes.
 3. Výsledkom je bezfarebná, priehľadná kvapalina.
 4. Výsledné mlieko sa aplikuje na problémové oblasti pomocou aplikátora pripojeného k lieku.
Pokyny na prípravu Zineritovej vody

Na liek je potrebné aplikovať tenkú vrstvu na predtým očistenú pokožku dvakrát denne a ľahko stlačiť aplikátor na tvár. Množstvo použitého lieku je priamo úmerné aplikovanému tlaku na fľaši s aplikátorom.

Zinerite nevyžaduje splachovanie. Po aplikácii sa roztok po 2-3 minútach stáva neviditeľným. Jediná dávka závisí od veľkosti ošetrenej oblasti pokožky. Priebeh liečby nie je dlhší ako 12 týždňov. Ak však po 2-3 týždňoch od začiatku užívania lieku nedôjde k žiadnemu znateľnému zlepšeniu, je potrebné kontaktovať ošetrujúceho lekára s možnou náhradou lieku a nápravou liečby.

Zinerite je účinný pri liečbe akné akéhokoľvek závažnosti

Treba poznamenať, že film vytvorený na koži je nezlučiteľný s používaním iných liekov a kozmetiky. Používanie kozmetických a hygienických prípravkov je možné len po umytí lieku.

Pripravená zmes sa má uchovávať pri izbovej teplote, ktorá chráni pred priamym slnečným žiarením, nie dlhšie ako 1 mesiac. Tento liek používajte striktne podľa pokynov lekára podľa všetkých pokynov.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie

Jedinou kontraindikáciou užívania lieku je individuálna intolerancia jeho zložiek. Avšak, mali by ste vedieť, že Zineritis, rovnako ako mnohé lieky, má vedľajšie účinky.

Erytromycín môže spôsobiť návyk a zníženie imunity pokožky a alkohol nadmerne vysušuje pokožku. Ale často sa týmto aspektom nevenuje veľká pozornosť, pretože v niektorých prípadoch môže Zinerit zachrániť pacienta pred ochorením. Vedľajšie účinky zahŕňajú aj:

 • podráždenie;
 • pálenie;
 • svrbenie;
 • hyperémia (sčervenanie kože v dôsledku prítoku krvi a rozšírenie kapilár).

V prípade pretrvávajúcej alergickej reakcie a závažného podráždenia sa užívanie lieku zastaví.

Nepoužívajte lieky na slizniciach nosa, úst a očí, pretože to môže spôsobiť podráždenie a popáleniny. Pri súčasnom podávaní iných antibiotík a používaní zinitídy sa často vyskytuje krížová rezistencia, to znamená rezistencia baktérií na účinky antibiotických látok.

Je nepravdepodobné, že dôjde k predávkovaniu, pretože tento liek sa používa iba zvonku.

Použitie tehotenstva

Aplikácia Zinitída počas laktácie a tehotenstva je možná, ak sa pozoruje odporúčaná dávka - nie viac ako 0,5 ml na jedno použitie. Bezpečnosť tohto lieku je založená na skutočnosti, že erytromycín sa prakticky neabsorbuje do krvi. Len minimálne množstvo lieku Zinerit vstupuje do systémového obehu. A vykonané laboratórne štúdie neodhalili negatívny vplyv na vývoj budúceho dieťaťa.

Názory odborníkov na tento nástroj

Podľa dermatológov je Zinerit vysoko účinný, relatívne bezpečný liek proti akné. Liek sa osvedčil, čo potvrdzujú početné klinické štúdie, štúdie a recenzie spotrebiteľov.

Dermatológovia sa odporúčajú používať pri liečbe Zineritu u tých ľudí, ktorí pravidelne trpia akné.

Bežné akné, ktoré nie je sprevádzané zápalovými procesmi, slabo prístupné liečbe týmto liekom. Ale akonáhle vnútri vytvorených zátkov z mŕtveho epitelu a tuku dôjde k zápalu a začnú sa množiť patogénne baktérie, Zinerit bude veľmi užitočná.

Video o akcii spoločnosti Zinerit

Ako nahradiť liek

Existuje množstvo liekov, ktoré môžu nahradiť Zinerit, ktoré majú podobný účinok pri liečbe akné. Avšak štrukturálne analógy nemajú žiadne prostriedky.

Špecifickosť používania a zákaznícke posudky o spoločnosti Zinerit

Ako účinná droga, široko používaná v boji proti akné, Zinerit sa osvedčil v liečbe kožných lézií vo forme akné a vrie. V tomto prípade zvláštnosti kompozície umožňujú liečiť nielen povrchové bodové akné, ale tiež eliminovať príčiny vzniku hlbokých zápalov. Čistenie pleti, získanie hladkého povrchu a jednotnej štruktúry - všetky tieto prejavy sa pozorujú pri komplexnej liečbe akné pomocou Zinerit.

Dnes je o ňom, že budeme hovoriť. Tak sa pozrime na podrobnosti o návodoch na použitie a cenách Zineritu, jeho analógov a recenzií lekárov a pacientov.

Vlastnosti lieku

Zinok obsiahnutý v prípravku poskytuje rýchle hojenie pokožky, čo je najdôležitejšie na liečbu akýchkoľvek kožných ochorení, od akné po akné akéhokoľvek pôvodu. Veľa liekov obsahujúcich zinok v ich zložení poskytuje rýchle zlepšenie celkového stavu pokožky až po zničenie kožných lézií.

Zintenzit medzi takýmito liekmi sa považuje za najúčinnejší; podľa väčšiny kupujúcich je počas jeho aplikácie možné počítať s rýchlou elimináciou nepríjemných prejavov kožných ochorení, obnoviť hladkosť a hladkosť pokožky. Jednoduchosť použitia a spôsob použitia vám umožní vyriešiť väčšinu problémov s kožou.

O tom, čo predstavuje Zinerit, toto video povie:

Dávkové formy

Zinerit je dostupný vo forme roztoku, ktorý sa pripravuje z dvoch frakcií.

A koľko je Zinerite v lekárni? Cena sa môže líšiť v závislosti od veľkosti obchodného rozpätia: cena môže byť v rozmedzí od 200 do 330 rubľov.

Zloženie Zinerite

Charakteristickou črtou tohto liečiva možno nazvať vstupom do jeho zloženia dvoch fliaš s iným zložením. Fľaša A obsahuje účinné látky, ktoré sú vo forme prášku; vo fľaši B je roztok, ktorý je potrebný na rozpustenie obsahu ampulky A.

Zloženie fľaše je nasledujúce:

 • octan zinečnatý zinočnatý;
 • erytromycín - 1,2 g.

Tieto látky sú aktívne a keď sú rozpustené v priloženom roztoku, dochádza k ich aktivácii.

Nasledujúce zložky sú obsiahnuté v injekčnej liekovke B:

 • etanol;
 • sebacate diizopropyl ako pomocný prostriedok.

Keď sa zmiešajú obsahy dvoch injekčných liekoviek, vytvorí sa liekový roztok (na výpočet, 1 ml roztoku), ktorý má zloženie:

 • acetát zinočnatý dihydrát (0,25%);
 • erytromycín - 1,12 g;
 • etanol 0,58 g;
 • diizopropylsebakát 0,1 g.

Formy a cena Zinerite v lekárňach sú uvedené nižšie.

Farmakologický účinok

Charakteristikou lieku by sa mala tiež zvážiť možnosť jeho použitia v kombinácii s inými liekmi, ktoré pomáhajú pri liečbe akné. Je to spôsobené takmer úplnou absenciou nežiaducich udalostí, ako aj možnosťou použitia zineritídy u akejkoľvek kategórie pacientov.

farmakodynamika

Poskytuje komplexný účinok, liek rýchlo blokuje zápalové ohniská na koži, pričom nepoškodzuje zdravé oblasti. Pomocou zinku sa normalizuje proces tvorby kožného mazu a eliminuje sa nadmerný obsah tuku. Proces expozície sa začína bezprostredne po aplikácii.

Erytromycín umožňuje zničiť podmienky potrebné pre existenciu baktérií, ktoré spôsobujú akné. S baktericídnym a protizápalovým účinkom, Zinerit sa vyrovná aj so zanedbaným stavom a umožňuje v krátkom čase vrátiť pokožku krásu a zdravie.

farmakokinetika

Rýchla absorpcia hornej vrstvy pokožky zaisťuje najrýchlejšiu absorpciu aktívnych látok prípravku z pokožky. Pôsobením na postihnutých bunkách Zinerit pomáha normalizovať procesu regenerácie, čo eliminuje zápal, znižuje produkciu a sekréciu póry stabilizujúce tvorbu mazu a čistenie z kožných pórov.

Odstránenie vzniknutých produktov rozkladu Zinerite sa uskutočňuje obličkami.

O tom, či zinerit pomáha s akné, prečítajte si nižšie.

svedectvo

Liečivo Zinerit sa odporúča na použitie pri kožných léziách rôznych typov. Najviac účinná pri liečbe a eliminácii akné a akné, pri čistení pokožky a pri regenerácii regenerácie. K údajom, ktoré sa liečia aplikáciou Zineritis, je potrebné pripísať nasledujúce podmienky:

 • akné;
 • prejavy akné;
 • pupienky rôznej povahy.

Moderný a vysokovýkonný prípravok Zinerit dokonale zvládne lézie pokožky, používa sa pri komplexnej terapii.

Návod na použitie

Jednoduchosť používania vám umožňuje používať danú drogu sami.

 • Pred použitím premiešajte obsah oboch fliaš. Po dôkladnom zmiešaní s aplikátorom, ktorý sa dodáva s nákupem, je výrobok aplikovaný v tenkej rovnej vrstve na postihnuté miesta. Malo by sa pamätať na to, že produkt po úplnom vyschnutí sa stáva úplne bezfarebným, čo mu umožňuje použiť pred aplikáciou dekoratívnej kozmetiky.
 • Liečebný cyklus v závislosti od závažnosti kožných lézií sa môže meniť: od 8-10 dní do dvoch týždňov. Počas tejto doby sa liek aplikuje na postihnuté časti pokožky 2-3 krát denne. Ak počas indikovaného obdobia nedôjde k výraznému zlepšeniu stavu kože, potom môžeme predpokladať závislosť organizmu na zložkách lieku. To znamená, že pokožka prestalo pociťovať účinky účinných látok a je potrebné zmeniť režim liečby.
 • Po ukončení kurzu sa odporúča týždenná prestávka, po ktorej sa liečba môže zopakovať.

Video nižšie vám povie, ako používať Zinerite:

kontraindikácie

Kontraindikácie zahŕňajú zvýšenú citlivosť na zložky lieku, výskyt alergickej reakcie. Počas tehotenstva môže byť liek použitý, pretože keď sú aktívne látky absorbované kožou, nevstupujú do krvného obehu, plod necíti účinky účinných látok.

Tiež opatrne ošetrené ťažkou suchosťou kože: etanol obsiahnutý v prípravku veľmi vysušuje pokožku. Z rovnakého dôvodu sa odporúča používať Zinerite bodovo, pretože alkohol ničí tukovú vrstvu na povrchu kože a môže podporiť vznik nadmernej suchosti pokožky a jej následného lúpania.

Vedľajšie účinky

Z dôvodu obsahu pri príprave významného množstva alkoholu sa má starostlivo používať pri liečbe akné a akné na suchú, vločkovú kožu. Zenerit sa tiež neodporúča používať u detí mladších ako tri roky.

Pri spálení, svrbení a aktívnom odlupovaní hornej vrstvy epidermis sa má liečba pokožkou so Zinerite prerušiť a mali by sa použiť prípravky s podobným účinkom.

Špeciálne pokyny

 • Pretože liek nepreniká cez tkanivo placenty, počas tehotenstva dieťaťa môže tehotná žena použiť Zenerit na liečbu akné na pokožke. Avšak človek by mal byť ostražitý: akékoľvek prejavy alergických reakcií vyžadujú zastavenie užívania lieku a jeho nahradenie podobným účinkom.
 • Vek detí podľa zdravotných údajov nie je dôvodom na nepoužívanie daného lieku. Mala by sa skrátiť dĺžka trvania jeho používania, ale chýbajúce negatívne dôsledky v aplikácii vám umožnia liečiť kožné lézie v tomto prípade.

Interakcia s inými liekmi

Liek Zinerit sa môže používať s inými liekmi. Nedostatok interakcie vám umožňuje priradiť ju k komplexnej terapii a dosiahnuť najvýraznejšie výsledky za krátky čas používania.

recenzia

Vysoká úroveň dopytu po tomto lieku pri liečbe rôznych kožných lézií je poskytovaná kombináciou optimálneho zloženia a rýchlosti činidla. Vďaka recenziám zákazníkov je možné získať všeobecnú predstavu o šírke aplikácie Zinerite, ako aj špecifikách jeho vplyvu. Neprítomnosť veľkého počtu nežiaducich účinkov a možnosť použitia v kombinácii s inými liekmi umožňuje označiť Zinerit za najbežnejšie používaný liek na liečbu kožných ochorení a liečbu akné.

Dostupnú cenu zaznamenáva aj veľa kupujúcich. A vďaka vysokej účinnosti, možnosť používať túto drogu počas tehotenstva a detstva, rovnako ako jednoduchosť použitia, Zinerit stali populárne najmä medzi podobnými lieky používané pri liečbe akné a akné.

Ako drahé, tak aj lacné Zineritove analógy sú uvedené nižšie.

analógy

Nasledujúce lieky, široko používané pri liečbe akné, kožných lézií, možno označiť ako podobné lieky Zinerit:

Tieto liečivá tiež ovplyvňujú hornú vrstvu pokožky, regulujú tvorbu kožného mazu a pomáhajú rýchlo eliminovať upchatie pórov kože. Veľa diskusií prebieha medzi kupujúcimi a to je lepšie, basilon, skinoren alebo zinerit. ale toto je súkromná záležitosť pre každého.

Elena Malysheva v tomto videu vám povie o Zinerite a ďalších liekoch proti akné:

Zinerit

Zinerite je antimikrobiálny liek používaný na odstránenie akné.

Kód ATC

Účinné látky

Indikácie pre Zingerit

Používa sa ako prostriedok na odstránenie kožných erupcií typu akné.

Forma vydania

Uvoľňovanie vo forme prášku na výrobu roztoku aplikovaného zvonku. Kompletný s 2 fľaštičkami (fľaša A s práškom a B-fľašou s rozpúšťadlom) je tiež vyrobený špeciálny aplikátor - všetko je obsiahnuté v samostatnom balení.

farmakodynamika

Zinerite je liekový komplex obsahujúci zinok a erytromycín. Má antimikrobiálne, protizápalové a tiež komedonolytické vlastnosti.

Erytromycín má bakteriostatický účinok na mikróby, ktoré vyvolávajú akné: propionibaktérium akné a epidermálny stafylokok.

Zinok znižuje sekrečnú funkciu mazových žliaz a má tiež adstringentný účinok.

farmakokinetika

Vzhľadom na komplexné spojenie medzi prvkami liečiva jej účinné zložky dobre prenikajú do kože.

Syntéza zinku sa uskutočňuje hlavne s folikulárnym epitelom a samotná látka nepreniká do obehového systému.

Malé množstvo erytromycínu sa systematicky distribuuje vo vnútri tela a potom sa vylučuje z neho.

Použitie zineritídy počas tehotenstva

Informácie získané s použitím zineritídy u gravidných žien nevykazovali negatívny vplyv erytromycínu na priebeh tehotenstva a plodu. Preto sa liek môže podávať tehotným ženám.

Keďže len malá časť erytromycínu sa vylučuje do materského mlieka, liek sa môže používať počas dojčenia.

kontraindikácie

Medzi kontraindikáciami: zvýšená citlivosť na erytromycín alebo iné makrolidy a okrem zinku, etylalkoholu a diizopropyl sebakátu. Je tiež zakázané používať deti mladšie ako 12 rokov.

Nežiaduce účinky Zinerit

Použitie roztoku môže spôsobiť nasledujúce vedľajšie účinky:

 • imunitné príznaky: vyskytujú sa jednorázové reakcie precitlivenosti (medzi nimi sú edémy z Quincke, vyrážky, problémy s dýchaním, svrbenie a opuch rúk, tváre, úst alebo jazyka);
 • lézie v oblasti podkožnej vrstvy a kože: niekedy dochádza k erytému alebo svrbeniu a navyše v oblasti pokožky môže byť pocit pálenia alebo podráždenie, ako aj odlupovanie alebo suchosť.

Dávkovanie a podávanie

Pred začatím postupu aplikácie roztoku je potrebné vylievať rozpúšťadlo z liekovky B do injekčnej liekovky A, kde je obsiahnutý prášok. Potom musíte fľašku potriasť (dostatočne dlhšie ako 1 minútu), aby ste rozpustili prášok, a potom ho zatvorte viečkom, ktoré má aplikátor.

Hotové riešenie je ošetrené na tvári alebo iba v oblastiach, kde je pozorované akné. Pri každom takom postupe sa zvyčajne používa približne 0,5 ml liečiva.

Zinerit sa aplikuje nasledovne - je potrebné nakloniť fľašu aplikátorom v smere pokožky a potom začať trením pokožky mierne stlačiť na fľašu. Množstvo vytlačeného roztoku závisí od tlaku fľaše.

Veľkosti dávky: postup sa vyžaduje dvakrát denne, zvyčajne v období približne 10-12 týždňov.

Značný účinok lieku sa často pozoruje počas prvých 12 týždňov. Ak po uplynutí tohto obdobia nedôjde k výrazným zlepšeniam (alebo naopak, ak sa stav zhorší), je potrebné konzultovať s lekárom. Vykoná skúšku a pomôže určiť spoľahlivosť mikroflóry baktérií. Ak sa zistí taká rezistencia, bude potrebné upustiť od používania liekov počas nasledujúcich 2 mesiacov.

Podmienky skladovania

Prášok Zinerit, rovnako ako pripravený na použitie liečivý roztok z tohto prášku, sa musí držať mimo dosahu detí s teplotou nepresahujúcou 25 ° С.

Špeciálne pokyny

Zinerite ako prostriedok na odstránenie čiernych hláv dostane celkom dobré recenzie - hlavne jeho dopad ľudia hodnotia ako pozitívne. Okrem iného hovorí, že rýchlosť účinku lieku (najmä v porovnaní s masťou a gélov oproti predchádzajúcej generácii akné), použiteľnosť tohto roztoku (to pomáha špeciálny aplikátor, ktorý sa dodáva s drogou), a absencia závažných nežiaducich účinkov.

Medzi najvýznamnejšie nežiaducich účinkov liekov, pacienti vylučovať, čo silno vysušuje pokožku po aplikácii, čo je dôvod, prečo ľudia s suchej typy pleti, s najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť prestať používať. Často sa tiež poznamenáva, že baktérie rýchlo rozvíjajú odolnosť proti erytromycínovej zložke - s pravidelnou aplikáciou roztoku môže dôjsť k tejto reakcii. Záporné faktory sa tiež uvažujú, ako je cena Zinerite a skutočnosť, že hotové riešenie má veľmi krátku trvanlivosť - maximálne 5 týždňov.

Ale ak hodnotíte liek ako celok, potom recenzie o ňom stále prevažujú nad pozitívnymi, tak mnohí dermatológovia odporúčajú používať ho na odstránenie akné.

Dátum vypršania platnosti

Zmiešaný prášok sa môže skladovať v období 2 rokov od dátumu uvoľnenia lieku. Súčasne môže byť hotový roztok uchovaný na dobu nie dlhšiu ako 5 týždňov.

Zinerit: návod na použitie, indikácie, recenzie a analógy

Liečivo na vonkajšie použitie "Zinerit" uznávajú lekári za jednu z najúčinnejších v boji proti zápalu na tvári. Liečba s protizápalovým, antibakteriálnym, antimikrobiálnym a komedonolytickým účinkom je určená na liečbu akné.

Moderná a výkonná príprava Zinerit perfektne zvládne kožné lézie a používa sa pri komplexnej terapii.

Zloženie Zinerite: erytromycín - 1,2 g, dihydrát octanu zinočnatého - 360 mg. Koncentrácia zinku v hotovom mlieku je 1,2% a erytromycín 4%.

Hlavnou účinnou látkou krému na akné a akné je erytromycín. Je to antibiotikum prírodného pôvodu, mäkké a netoxické. Erytromycín zabije pôvodcu akné, baktérie Propionibacterium acnes, ktorá sa množí v póroch. Malé množstvo erytromycínu môže vstúpiť do systémového obehu a potom sa vylúčiť z tela.

Účinnou látkou Zinerite je aj dihydrát zinku, ktorý pôsobí výlučne zvonku. Zinok je adstringentný a sušiaci účinok, zmierňuje zápal a vďaka spojeniu s erytromycínom sú zápalové procesy omnoho rýchlejšie.

Komplexná medicína znižuje produkciu mazu, ktorá upcháva našu pokožku. V dôsledku toho sa zníži obsah tuku v koži a možnosť výskytu akné. Keďže Zinerit výrazne znižuje tvorbu komedónov, čo sú akumulácie mazu, na epidermis jednoducho neexistuje substrát na tvorbu nového akné a akné.

Forma uvoľňovania lieku:

1. Prášok na roztok pre vonkajšie použitie
2. Použité rozpúšťadlo je bezfarebné, priehľadné.
3. Aplikátor pre samo-pripravené, podľa návodu, roztok.

Indikácie na použitie Zinerit

Používa sa na liečbu akné, odolné voči účinkom všeobecnej hygieny, ľudových a kozmetických prostriedkov. Akné vyrážky - mnoho hnisavé zápaly akné, uzliny pod kožou, čierne bodky a milium.

Liečivo sa odporúča na použitie pri akné (ako vo forme papuliek a vo forme pľuzgierov), tak aj v zmiešanej forme akné (ak sú súčasne akné a akné).

Podľa oficiálnych pokynov na použitie Zinerite nie je účinný pri liečbe akné a akné v iných oblastiach pokožky, napríklad na chrbte, hýždach, ramenách atď.

Návod na použitie Zinerit, dávkovanie

Keď začnete liečbu, kvapalina z injekčnej liekovky s rozpúšťadlom sa má naliat do injekčnej liekovky s práškom. Potom sa fľaša musí pretrepať tak, ako by mala trvať 1 minútu, až kým sa prášok úplne nerozpustí a potom zatvorte veko aplikátorom, ktorý je k dispozícii v balení s liekom.

Roztok zostáva stabilný 5 týždňov po príprave. Berte na vedomie dátum expirácie na liekovke. Po zmiešaní zložiek prípravku sa môže hotový roztok skladovať (pri teplote 15 ° C až 25 ° C).

Pred použitím očistite pokožku prachu, nečistôt, potu a odstráňte zvyšky kozmetiky.

Zinerite sa aplikuje dvakrát denne, zvyčajne po dobu 10-12 týždňov. Pozitívna dynamika je v priemere viditeľná až za 1-2 týždne. Značný terapeutický účinok sa zvyčajne dosiahne počas prvých 12 týždňov.

Naneste Zenerit vyžaduje tenkú vrstvu na celú tvár (s tendenciou k odlupovaniu a suchu - ukážte na každý pupienok), mierne stlačte aplikátor počas aplikácie.

Funkcie aplikácií

Výrobok môže vysušiť pokožku. Preto ho aplikujeme v tenkej vrstve. So sklonom k ​​uschnutiu pokožky sa odporúča používať Zenerite vpravo. Ak liek nadmerne vysušuje pokožku, musíte ju prestať používať a ešte lepšie sa jej objaviť skúseným dermatológom.

Po aplikácii pokožka nezanecháva žiadne stopy a lesk.

Zabráňte kontaktu s ústami, očami, nosnou sliznicou (možné popáleniny alebo podráždenie), náhodne opláchnite veľkým množstvom vody.

Pre dnešok sa zistilo, že používanie lieku je možné počas tehotenstva a laktácie (dojčenie), ale len za účelom špecialistu a prísne v odporúčaných dávkach.

Po aplikácii nie je kontraindikované používať kozmetiku.

Neexistuje žiadny dôkaz účinku Zineritu na schopnosť viesť vozidlá alebo obsluhovať stroje. Avšak každý dopad je nepravdepodobný.

Vedľajšie účinky a kontraindikácie Zinerit

Lokálne reakcie: niekedy sa môže objaviť pocit pálenia, podráždenie, lúpanie, suchá pokožka v mieste aplikácie. Tieto javy sú zvyčajne slabo vyjadrené a nevyžadujú stiahnutie lieku a / alebo symptomatickú liečbu.

Pri pálení, svrbenie a aktívne odlupovanie hornej vrstvy pokožky by malo zastaviť liečbu kože so zinitíliou a používať lieky, ktoré majú podobný účinok (ako predpisujú dermatológovia).

predávkovať

Pri externom používaní je nadmerné dávkovanie roztoku Zinerite nepravdepodobné.

Kontraindikácie:

 • zvýšená citlivosť na erytromycín a iné makrolidy;
 • zvýšená citlivosť na zinok alebo iné zložky lieku;
 • prítomnosť akné u detí do 12 rokov veku.

Analogy Zineritis, zoznam liekov

 1. Skinoren;
 2. Baziron;
 3. Roaccutane;
 4. Erytromycínová masť.

Dôležité - návod na použitie Zinerit, cena a recenzie analógov nie sú relevantné a nemôžu byť použité ako návod na použitie liekov podobného zloženia alebo účinku. Všetky terapeutické vymenovania by mal vykonávať lekár. Pri výmene Zineritu analógom je dôležité získať odbornú konzultáciu, možno budete musieť zmeniť priebeh terapie, dávkovanie atď. Nevlastníte si sám!

Antibiotikum, ku ktorému patrí erytromycín, by malo byť predpísané iba lekárom, ktoré zohľadňuje všetky vaše vlastnosti, ako aj mechanizmy účinku liekov. Nekontrolované používanie antibakteriálnych látok, dokonca aj lokálneho (externého) použitia, je plné nepriaznivých dôsledkov.

Zinerit z akné

Kombinovaná droga používaná na liečbu akné, ktorá nie je spôsobená nedodržiavaním noriem osobnej hygieny.

Neaplikujte, ak je neznášanlivosť lieku, ktorá sa prejavuje ako alergické reakcie. Pri príprave roztoku lieku postupujte podľa pokynov. Zinerite obsahuje erytromycín, octan zinočnatý a pomocné zložky.

V tomto článku zvážime, prečo lekári predpisujú Zinerit, vrátane pokynov na použitie, analógov a cien tejto drogy v lekárňach. Ak ste už používali Zinerit, nechajte komentáre v komentároch.

Zloženie a forma uvoľnenia

Klinicko-farmakologická skupina: prípravok s antibakteriálnym a komedonolytickým účinkom na liečbu akné.

 • Rozpúšťadlo sa dodáva s práškom na prípravu roztoku na vonkajšie použitie s objemom 30 ml a aplikátorom v škatuli.
 • Jedna fľaša obsahuje: dihydrát octanu zinočnatého - 360 mg, erytromycín 1,2 g (1 ml pripraveného roztoku octanu zinočnatého 12 mg a 40 mg erytromycínu). Etanolové rozpúšťadlo 17 g a diizopropyl sebakát 7,8 g

V obale Zinerit sú dve fľaše: jedna s práškom a druhá s rozpúšťadlom. Pred použitím sa tieto dve zložky musia miešať podľa pokynov na použitie lieku. Na uľahčenie aplikácie sa na fľašu nanáša špeciálny aplikátor, ktorý je vložený do obalu.

Na čo sa Zinerit používa?

Používa sa na liečbu akné, ktorá je odolná účinkom všeobecnej hygieny a kozmetiky.

Farmakologický účinok

Je to produkt pre vonkajšie použitie, ktorý má antimikrobiálny účinok. Erytromycín má bakteriostatický účinok na mikroorganizmy Propionibacteria acne a Streptococcus epidennidis, ktoré spôsobujú akné a zinok znižuje sekréciu mazových žliaz.

Malé množstvo erytromycínu môže vstúpiť do systémového obehu a následne sa vylúčiť z tela. Zinok funguje len externe.

Návod na použitie

Podľa návodu na použitie platí Zinerit externe. Priemerná jednotlivá dávka je 0,5 ml. Po vysušení sa liek stáva neviditeľným.

 • Pripravený roztok Zinerite s použitím aplikovaného aplikátora naneste na postihnuté oblasti pokožky tenkou vrstvou 2 krát denne (ráno pred aplikáciou make-upu a po umývaní večer). Aplikujte Zinerit s ľahkým tlakom, naklonením injekčnej liekovky s pripraveným roztokom. Rýchlosť aplikácie roztoku môže byť regulovaná tlakom aplikátora na pokožke.

Dĺžka liečebného cyklu je 10-12 týždňov. Klinické zlepšenie sa v niektorých prípadoch vyskytuje po 14 dňoch.

Nájdené prísaha nepriateľské huby hubu! Nechty budú vyčistené za 3 dni! Vezmite si to.

Ako rýchlo normalizovať arteriálny tlak po 40 rokoch? Recept je jednoduchý, zapíšte si.

Unavený z hemoroidov? Tam je cesta von! To môže byť vyliečené doma za pár dní, je to potrebné.

Prítomnosť červov hovorí SMELL z úst! Jedného dňa piť vodu s kvapkou.

kontraindikácie

Kontraindikované so zvýšenou citlivosťou na erytromycín, ako aj iné makrolidové antibiotiká. Kontraindikované s precitlivenosťou na zinok.

Vedľajšie účinky

Ak sa používa Zinerite, je možné vyvinúť lokálne reakcie, ktoré sa vyskytujú na mieste aplikácie lieku vo forme:

 1. Pocit pálenia;
 2. podráždenie;
 3. Suchosť kože.

Zvyčajne sú tieto reakcie mierne, a vylúčenie lieku alebo symptomatická liečba nevyžaduje. Vzhľadom na špecifickú lokálnu aplikáciu Zineritis je nepravdepodobné náhodné predávkovanie.

Špeciálne pokyny

Pri používaní lieku by sa mala brať do úvahy možnosť krížovej rezistencie na iné antibiotiká makrolidov, linkomycínu, klindamycínu. Je potrebné vyhnúť sa podávaniu lieku do očí alebo na sliznicu úst a nosa, tk. môže to spôsobiť podráždenie a popáleniny.

Baziron alebo Zinerit?

Prípravky Baziron a Zinerite majú iný mechanizmus účinku, ale porovnateľne rovnakú účinnosť pri liečbe akné miernej a strednej závažnosti. Avšak Baziron, na rozdiel od Zinerite, sa môže veľmi úspešne použiť pri komplexnej liečbe závažnej akné.

Preto ak je akné ťažké, zápalové prvky na tvári sú veľmi veľa, potom je lepšie použiť Baziron. S priemernou a miernou závažnosťou priebehu ochorenia môžete použiť ľubovoľnú drogu, ktorá sa viac podobá akýmkoľvek subjektívnym dôvodom.

Zinerit z akné - recenzie

Riešenie Zinerite má veľké množstvo pozitívnych recenzií. Jej účinnosť v boji proti akné je poznamenaná. Zápal sa rýchlo vylučuje a pokožka sa vyčistí. Treba poznamenať takýto vedľajší účinok účinku ako suchosť a odlupovanie kože, ale prejdú po ukončení liečby a normalizáciou funkcie mazových žliaz kože.

analógy

Farmaceutické prípravky-analógy Zinerit. Nasledujúce analógy sú v porovnaní so Zinerite lacnejšie:

 • Zrkadlový roztok - 221 - 304 rubľov;
 • Klindatop - 280 - 356 rubľov;
 • Rezorcinolový roztok - 43 - 74 rubľov;
 • Retinová masť - 207 - 349 rubľov;
 • Masť erytromycínu - 25 - 36 rubľov.

Pozor: používanie analógov musí byť dohodnuté s ošetrujúcim lekárom.

Koľko je Zinerit?

Priemerná cena Zinerite v lekárňach (Moskva) je 650 - 750 rubľov.

Podmienky ukladania

Liečivo sa má uchovávať mimo dosah detí pri teplote 15 ° C až 25 ° C. Trvanlivosť je 3 roky.

Podmienky dovolenky z lekární

Liek je schválený na použitie ako OTC produkt.